LANBBOUWBKBICHTEN. 8 P 0 E T, OEME3GDE SEKIGBEB MAAGPILLEN voor Be/aartfen VOETBAL. RECHTSZAKEN. DE PUTBROEKSCHE MOOEDZAAK. VERDRONKEN. VAN EEN TRAM GESPRONGEN EN GEDOOD. HAGENBECK ALS VOORBEELD VOOR EEN VOETBALCLUB. 7 «de raadzaal, waar zg warden opgewacht door bet college van Burgemeester en Wethouders en den Secretaris, terwijl de muziek zich voor bet bordes had opgesteld en eenige vroolijke marscben ten beste gaf. Onderwijl werden binnen de gasten door den Burgemeester toegesproken en hun den eerewijn aangeboden. Langzamenhhnd badden zich voor het stadhuis eenige honderden per- sonen verzameld, tot wie de burgemeester, een toespraak bield, waarin hij er op wees, dat ondanks de critieke tijden bet bestuur der Winkelweek zicb niet bad laten afscbrikken ■om deze winkelweek op touw te zetten. Hij wekte de middenstanders op bij het doen hunner inkoopen zich niet naar Noord of Zuid te wenden, docb hun bestellingen, voor zoo- ver zij iets te koopen badden, te doen bij de Sassche winkeliers. Na een boera op den Sasschen middenstand te hebben uitgebracht, kreeg de muziek een compliment voor haar medewerking bij alle feestelrjke gelegenheden. Na de uitspraak, dat een feest zonder mu ziek te vergelijken was met een lichaam zon der ziel, werd ook een hoera op de muziek uitgebracht, die als antwoord daarop inzette met het Wilhelmus. Vervolgens stelden zicb alien die ten stad- huize verwelkomd waren geworden met Burg, en Wetbouders aan het hoofd van den stoet voor een muzikale wandeling door de straten. Met een lustig springende kinderschaar als voorhoede werden de voornaamste straten van 't Sas doorloopen om eindelijk over te gaan tot bet houden van een concert als slot voor den eersten dag. Zondagmiddag was de beurt aan de tweede acte, de ballonwedstrijd voor de kinderen. Tegen den midaag werden in het Park een aantai ballonnetjes van allerlei kleur met den naam van den deelnemer er aan bevestigd, losgelaten. In het begin stegen de ballonnetjes stuks- gewijze omhoog, later bij groepen. Onder den druk van den Zuid-Wester kwamen de dingen maar moeilijk in hooger sfeer, maar na eenige tuimelingen omlaag, kregen de meesten tocb eindelijk de richting van den wind te pakken en verdwenen spoedig in Noord-oostelijke richting. Kindsheid. Zondagmiddag werd de jaarljjksche optocbt van de Kindsheid door de straten gebouden. Het weer was niet erg gunstig, zoodat vlag- gen en banieren, wegens den sterken wind niet konden meegevoerd worden en de stoet, die anders wel beele mooie nummers telde, ook een korteren weg moest nemen. SELZAETE. Zaterdagmorgen werd in het kanaal van -Gent naar Ter Neuzen nabij de brouwerij van den beer Wouters te Sas van Gent (waar- over elders in dit blad reeds een en ander werd medegedeeld) opgehaald bet lijk van den 26-jarigen N. Posthuma, zoon van den alge- meen vertegenwoorddger der Shellmaatschap- pg te Rotterdam. Vermoed werd dat dit droevig ongeval in verband kon worden gebracbt met een aan- slag op zijn leven. De ongelukkige was in gezelscbap geweest met een zekere B. de Meijer, een gescbeiden vrouw, wonende aan de Stuiver. Nadat hij deze naar huis had gebracbt, bad bij nog een praatje gemaaJkt met de Nederlandsche jdouanebeambten aan de grens. Na dien tijd werd hij door niemand meer gezien, tot zijn lijk in bet kanaal werd op gehaald. In verband hiermede werd Zondagmorgen te Selzaete gearresteerd en naar het commis- sariaat aldaar overgebracht een zekere Van Hijfte, die van genoemde B. de Meijer was ge scbeiden, en welke laatste sedert dien bij haar ouders op de Stuiver inwoonde. De vraag wordt tbans gesteld of de jonge- man bet slacbtoffer is geworden van 'n moord- aanslag wegens jaloerscbheid. Het Parket uit Middelburg zou Maandag- morgen zicb naar Sas van Gent begeven tot ihet instellen van een onderzoek. KLOOSTERZANDE. Belangrgke en leerzame vergadering. Qp Vrijdag 16 September a.s. zal hier in bet Hotel „Van Leuven" de jaarlijkscbe ver gadering plaats vinden van de groep ,,Water- bouwkundige Ambtenaren in Zealand". Na deze vergadering om circa 12 uur zul- len Ir. de Muralt en Ir. Bongaerts lezingen _bouden, die naar we vememen ook voor alle polderbesturen en belangstelienden toegan- kelgik zijn. Zoo zal Ir. Bongaerts eene 'lezing houden over ,,Tras-macadamwegen", terwijl Ir. de Muralt eene voordracbt zal houden over zijn beide geheed nieuwe systemen van dijk- muren in gewapend beton en dit toegelicht met modellen. Na deze lezingen bezichtiging dezer syste men aan den dijk te Kruispolder, alwaar deze nieuwe werkeu in uitvoering zijn, en waar praktisch zal worden aangetoond de voor- deelen dezer systemen waarvan de voornaam ste zijn: gemakkelrjike eventueele toekomstige verboogingen der muur, alsook het hooger op- brengen van de gebeele muurmoot, zoowel bij verzakking als met grondophooging. Letten- de op de belangrijkheid van deze zaak, zoo zal wel geen ienkel Polderbestuur afwezig bljjven om deze voordracbt bjj te wonen te meer daar de gelegenheid bestaat de uitvoe ring hiervan aan den Kruispolder te bezich- tigen, waar de eerste muur van dit model wordt gebouwd en waar Ir. de Muralt ook wederom nadere verklaringen zal geven. Ook de lezing van Ir. Bongaerts over het zeer actueele onderwerp „wegen" zal aller be- langstelling trekken, te meer daar het nieuwe wegdek dat aan alle eischen moet voldoen, maar tevens veel goedkooper zal wezen, zal besproken en toegelicht worden en op het ge- bied van wegsverbetering valt zelfs in Zeeuwsch-Vlaanderen nog wel iets te verbete- ren. Daarom worden ook alle onderbouds- plicbtigen van wegen, dus ook de gemeente- besturen gaame op deze vergadering ver- wacbt. Daar in Zeeuwsch-Vlaanderen eene zoo leerzame vergadering zelden wordt ge bouden, mag dit initiatief hiertoe van harte worden toegejuicht en de hoop worden uitge- sproken dat 6n polder- en gemeentebesturen en ingelanden en belanghebbenden op deze voordrachten niet zullen ontbreken. WEMELDINGE. Hedenmorgen is het m.s. Maria, schipper S too tor, geladen met cokes en op weg van Antwerpen naar Rotterdam, in de Wemelding- 3che vallei omgeslagen en gezonken. Vermoe- delgk zijn twee menschen daarbij verdronken. Sleepbooten zjjn ter assistentie vertrokken. De drie zich aan boord van het motorschip Maria" bevindende personen, schipper Stooten, diens vrouw en de knecht zijn door te hulp gesnelde booten gered en te Wemel- dinge aan wal gebracht. De ,Maria" ligt 4 M. diep, en was afkomstig van Amsterdam. VARKENS VAN 120 K.G. ZIJN GOED KOOPER DAN DIE VAN 100 K.G. Hoe zonderling de toestand op de kunst- matige! varkensmarkt is, moge o.a. blijken uit het feit, dat op het oogenblik een varken van 100 K.G. levend, een zouter dus, m6dr svaard is dan een van 120 K.G. Het klinkt raar, schrijft de „Vee- en Vleeschhandel" maar het is zoo, want zouters van 76 tot 100 K.G. brengen 15 cent per K.G. levend gewicht op (ricbtprijs) en zwaardere varkens Maandag te Heerenveen en ook elders 12 cent, op sommige plaatsen 11 cent. Om de varkens, die even over het officieele gewicht van 100 K.G. heen zijn, weer lichter te krijgen, jagen de boeren ze soms uit het land, dan gaan ze eerst weer in gewicht terug en varkens, die aan de grens van 100 K.G. zijn, worden thuis niet meer gevoerd, doch gaan met de leege maag naar de markt, dan zijn ze lichterNormaal is, dat de dieren v66r de markt goed gevoerd worden, om het varkensbuikje zoo rond mogelijk te krijgen DE CRISIS-VAEKENSWET. De Zeeuwsche Varkenscentrale deelt mede: De voorbereidingen voor de uitvoering der Crisis-varkenswet. in onze provincie zijn thans zoover gevorderd, dat Maandag 5 Sept. is begonnen kunnen worden met het merken en inventariseeren van den varkensstapel. Wij meenen in het belang van den varkenshouder er nog eens op te moeten wijzen, dat na een door den Minister te bepalen datum geen on- gemerkte varkens meer op een bedrijf aan wezig mogen zijn, noch mogen worden afge- leverd of vervoerd, zoodat het noodzakelijk is, dat iedere varkenshouder zijn varkens laat merken. Alleen de varkens van die varkens- houders, die zich als lid der Zeeuwsche Var kenscentrale hebben opgegeven, kunnen wor den gemerkt. Iedere varkenshouder dient dus lid van de Zeeuwsche Varkenscentrale te wor den. Bij de inventarisatie wordt iedere var kenshouder een kaart, inhoudende de aan- vrage om als lid te worden toegelaten, ter teekening aangeboden. Het lidmaatschap der Zeeuwsche Varkenscentrale houd slechts de verplichtingen in, zich te houden aan hetgeen ingevolge de Crisis-varkenswet wordt voorge- schreven. De leden behoeven geen verplich- ting tot contributiebetaling of iets dergelijks op zich te nemen, terwijl zij op geen enkele wgze financieel aansprakelijk kimnen worden gesteld. Verder zij nogmaals medegedeeld, dat een varkenshouder, die hoogstens twee varkens houdt, voor 66n varken, bestemd voor buisslachting, vrijstelling van heffing kan ver- krijgen. Tenslotte wordt verzocht, alle stuk- ken, bestemd voor het secretariaat der Zeeuw- sohe Varkens-centraie te zenden aan den heer E. G. van Campen te Hulst, terwijl de brieven, bestemd voor de Nederlandsche Var kens-centraie moeten worden gezonden aan genoemde centrale, Van den Boschstraat No. 1 te 's-Gravenhage, en de stukken bestemd voor het Regeeringsbureau, moeten worden geadresseerd „Regeeringsbureau voor de uit voering der Crisis-varkenswet 1932, Tromp- straat 73 te 's Gravenhage. ZEEIJWSCH ELPTALDE ZWALUWEN. Gister had, onder zeer slechte weers- omstandigheden, te VUssingen de ontmoeting plaats tusschen het Zeeuwsch elftal, samen- gesteld uit spelers van KNVB-elftallen en De Zwaluwen. Laatstgenoemde verscheen met het le elftal van D.F.C. van Dordrecht. Het Zeeuwsch elftal had in den eersten helft den geweldigen stormwind en aanhoudenden regen in den rug. Reeds spoedig had D.F.C. de leiding, weldra gevolgd door een tweede doel- punt. Beide doelpunten kwamen uit doorbra- ken. Het was daarna Dobbeleir van Terneu- zen, die met een prachtig schot den achter- stand verkleinde. Eenigen tijd daarna speelde een back der Zwaluwen op zijn doelman terug. Deze kon den bal niet voldoende meer hou den en door zijn beenen verdween hij in het doel. 22. Uit een comer, goed voorgezet door Schrijver (Goes), gaf Dobbeleir aan de Zeeuwen de leiding. Kort voor de rust gaf Vogel (Middelburg) een schot op doel. De bal vloog tegen de paal. De Zwaluwenkeeper was wel op zijn post, doch ook thans speelde den modder hem parten. Toen hij zich naar den bal wierp en deze miste, kon hij zich niet vlug genoeg meer herstellen en via zijn beenen kwam de bal weder in zrjn doel terecht. 42. In de tweede helft zaten de Zwaluwen her- haaldelijk op het doel van de Zeeuwen. De laatsten spanden zich echter geweldig in om den voorsprong te behouden. Tenslotte moest Katz toch zwichten voor een zeer harden schuiver van den linksbinnen. 43. Vogel wist daarna met een subliem schot den stand op 53 te brengen. Uit een toegekenden straf- schop brachten de Zwaluwen den stand op 54. Geiweldig werd door hen gezwoegd voor den geljjkmaker, maar de Zeeuwen gaven geen krimp en toen dan ook de scheidsrech- ter, Ridder van Rappard, het einde aankon- digde had het Zeeuwsche elftal de overwin- ning behaald. SASSCHE BOISTERN. COMB. 2—9. Ter opluistering van de Sassche winkelweek had gisteren een ontmoeting plaats tusschen Sassche Boys en een combinatie-elftal van Temeuzen. Door de Winkeliersvereeniging te Sas van Gent was voor het winnende elftal een beker beschikbaar gesteld. Jammer was het, dat door het ongunstige weder, zoo weinig publiek aanwezig was. In de eerste helft was Temeuzen, gesteund door den sterken wind in den rug, voortdurend in de meerderheid. A1 spoedig namen zij de leiding en brachten him score geleidelflk tot 7—0. Na de hervatting ging de strijd meer gelijk op. De Boys wisten in deze periode tweemaal tegen te scoren, terwijl Temeuzen nog twee doelpunten aan haar reeds hooge score toe- voegde, zoodat deze wedstrjjd eindigde met een groote overwinning voor Temeuzen. Na den wedstrijd werd door den voorzitter der Winkeliersvereeniging met eenige toepas- selijke woorden den fraaien Sa-wi-we-foeker aan Temeuzen overhandigd. Door J. B., oud 36 j., werkman te Phi lippine, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter van 2 Sep tember, waarbij hjj wegens mishandeling is veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechte- nis. Door J. M. d. L., oud 26 j., reiziger te IJzendijke, is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te I Ter Neuzen, waarbij hij wegens overtrading van de Motor- en Rijwielwet is veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. Door S. L., oud 46 j., landbouwer te Domburg, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter van 6 September 1932, waarbij hij terzake van het onthouden van drinkwater aan een koe in een weide gedurende de groote hitte is veroordeeld tot f 20 boete of 10 dagen hechtenis. Het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft uitspraak gedaan in de moordzaak te Put- broek, waar vader en zoon v. d. E., als be- schuldigden terecht stonden. De verdachten waren tijdens de behandeling, die onder zeer groote publieke belangstelling heeft plaats gehad, uiterlijk zeer kalm. De verdediger der verdachten Mr. P. Tripels was niet aanwezig, wel diens broer Mr. Fr. Tripels uit Maastricht. Het Gerechtshof vemietigde het vonnis van de rechtbank en veroordeelde, na den deskun- dige Dr. v. Wageningen te Maastricht, ge- hoord, vader v. d. E. tot 15 jaar gevangenis- straf. Van het primair ten laste gelegde werd verdachte vrijgesproken en geschiedde deze veroordeeling op andere gronden. De zoon v. d. E. werd, wegens voortgezette poging tot doodslag veroordeeld tot 5 jaar. Toen de uitspraak na de lezing van het zeer lange vonnis volgde, zei de vader: „Ik ben geen moordenaar", waama Mr. Sasse v. IJsselt opmierkte, dat het Gerechtshof anders oordeelde. Cassatie werd door beiden aangeteekend. ERNSTIG ONGELUK. Naar het St. Joseph Ziekenhuis te Vlissin- gen is overgebracht een 24-jarige man uit Vlissingen, die op de tram onwel werd en zijn hoofd buiten het balcon stak, waarbij hij met een boom in aanraking kwam en emstig ge- wond werd. SMOKKELARIJ VAN GEDISTIELEERD. Uit Den Helder meldt men aan de N. R. Crt.: Donderdag hebben de ambtenaren van het douanevaartuig Zeemeeuw een goeden slag geslagen. Reeds geruimen tijd trok het de aandacht, dat de Noordzee werd bevaren door allerlei kotters, welke met restitutie van den accrjns groote voorraden gedistilleerd naar het buitenland uitvoerden. Bedacht op de mogelijkheid, dat men een poging zou wagen, langs de eenzame Noordzeekust tus schen Umuiden en Den Helder een gedeelte van de lading op visschersschepen over te laden en heimelijk weer in te voeren, hetgeen inzonderheid langs Den Helder door het breede en ook des nachts goed bevaarbare Marsdiep best kan geschieden, hebben de ambtenaren reeds heel wat diensten in deze richting ge- klopt. Het is ons niet mogen gelukken, er achter te komen, welke directe aanleiding er be- stond om Donderdag onverwachts handelend op te treden in de Buitenhaven in Den Hel der. Wij zagen dat in de vroegte ineens van het rustig aan den wal liggende douanevaar tuig de motorvlet werd gestreken en de be- manning, onder aanvoering van den inspec- teur, den heer P. H. Pesman, zich begaf naar een geheel achter in de haven liggend schip, dat in gebruik is bij de gamalendrogerij de N.V. Chemika. Alleen b(j hoog water is het mogelijk, aan boord van dat schip te komen, daar het bjj laag water droog ligt. Voor smokkelaars dus een prachtige gelegenheid voor berging van hun smokkelwaar. Aan boord van dit schip, dat van behoorlij- ken omvang is, werd niemand aangetroffen. Een deel van de bemanning voer daarop temg naar den wal, om den eigenaar van het vis- schersvaartuig op te halen. Daarna begon de inspectietocht. In de duistere hoeken werd het licht van electrische zaklantaams gewor- pen, maar aanvankelijk ontdekte men geen contrabamde. Tot men bij het openen van een deksel van een mangat in de diepte bussen zag in den kettingbak. De toegang daartoe bleek echter niet mogelijk. Er was geen deur en geen opening, waardoor men den ketting bak kon bereiken. Maar na lang zoeken ont dekte men een luik, dat voor het oog zoo goed als onzichtbaar was en in het tusschendek van het schip sloot. Bij het openen daarvan kon men zich in de ruimte begeven, waar vijftigliter bussen waren opgeslagen. Controle van den inhoud bracht aan het licht, dat hier een duizend liter gedistilleerd van 98 pot. was binnengesmokkeld, waarvoor bij normalen in- voer ongeveer f 4000 accijnsrechten hadden moeten worden betaaid. De eigenaar van het bedrijf, de heer D. toonde zich ten hoogste verbaasd over de vondst en ontkende ten stelligste te weten dat er smokkelwaar bij hem aan boord was. De douane heeft op het vaartuig en op den inventaris beslag gelegd. OP AVONTUUR UIT. Men schrijft aan de N. R. Crt.: Een avontuurlijk jongmensch, de 14-jarige C. F. uit Leimuiden, heeft in het begin der vorige week aan de politie van vier gemeen- ten heel wat last bezorgd. Na Zondag van huis, waar hij bij zijn vader in het boerenbe- drijf werkzaam was, te zjjn weggeloopen, werd hij Maandagmiddag door de politie te Woerden aangehouden, die hem naar zijn woonplaats terugbracht. Intusschen had hij zich reeds aan eenige diefstallen schuldig ge- maakt. Maandagavond trok hij opnieuw de wijde wereld in, ditmaal in het bezit van een inderhaast gestolen fiets, een bedrag van f 18, dat hij zijn vader ontvreemd had, een solda- tenjas van zijn broer en een regenscherm van zijn zuster. Aldus uitgerust trok hij naar Alphen, waar hij 's avonds om halftwaalf nog een kaartje kooht naar Utrecht. Juist toen hij vertrokken was, werd de politie in deze gemeente van zijn verdwijning in kennis ge steld. Men telefoneerde naar Utrecht, en daar werd bij aankomst van den trein het jong mensch in soldatenjas aangehouden. Op het politiebureau vertelde hij, genoeg te hebben van het boerenbedrijf en op weg te zijn naar Soesterbeng, waar hij als vlieger in dienst hoopte te treden. Hij werd op transport ge steld naar Alphen, waar de politie hem Dins- dagmiddag ovemam. Onder voorwendsel, dat in de buurt van Leimuiden een vliegtuig was gedaald, welks bestuurder zich voor hem in- teresseerde, slaagde men er in hem goed- schiks in een autobus naar deze gemeente te krijgen, waar hij door den burgemeester in ontvangst werd genomen. EEN BELANGRI.IKE AANHOUDING. Men meldt aan de N. R. Crt. uit Bergen op Zoom: Te Bergen op Zoom is vorige week de ver- blijfplaats ontdekt van de 29-jarige mej. A. T. uit Losser, die in gezelschap van een onge veer 40-jarigen man, die haar onder allerlei voorspiegelingen en beloften uit Losser had meegetroond, was vertrokken. Woensdag- morgen werden de man en het meisje, die in een kosthuis hadden vertoefd aangehouden en voor den commissaris van politie geleid. Bij het verhoor bleek, dat de politie een goeden slag had geslagen. De man werd on- middellijk opgesloten. Aan de familie van het meisje te Losser werd kennis gegeven van de arrestatie. Later kwam uit Losser bericht, dat een familielid haar zou afhalen. De gearresteerde man noemde zich Herman Jansen, maar het bleek, dat hij zich reeds onder verscheidene valsche namen had uitge- geven. De man is in de tweede helft van het vorige jaar ontvlucht uit de stichting Wilhel- minahoef. Hij werd daarna gesignaleerd door den officier van justitie te Alkmaar om nog vier maanden gevangenisstraf te onder- gaan. Onder verschillende namen heeft hij vermoedelijk nog tal van misdrrjven gepleegd. Zijn opsporing wordt verzocht wegens oplich- ting, verdulstering en diefstal door een aan tai burgemeesters. Ook de burgemeester van Montfoort had herhaalde malen gewaarschuwd tegen zijn praktijken. De aangehoudene was met het meisje uit Losser naar Bergen op Zoom getogen, zoo- genaamd om de papieren voor hun huwelijk in orde te laten maken. Het meisje kende hem alleen maar onder zijn valschen naam. Hij had voorgegeven spoorwegbeambte te Hengelo te zijn en daar enkele huizen in eigendom te hebben. Niet alleen een tante van het meisje te Hengelo had hij opgelicht maar ook een oom van het meisje te Steen- wijk, die zij inmiddels hadden bezocht. Laatst genoemde heeft hij voor een groot bedrag op gelicht. De man is naar Alkmaar overgebracht. Vrijdagmorgen is aan de Van Lennepkade bij de Alberdingk Thijmstraat te Amsterdam het lijkje opgehaald van een sinds eenige dagen vermist vierjarig knaapje. ONTPLOFFING. Men meldt uit Woerden: De 16jarige K. Pfaff was Donderdag bezig met een laschtoestel in de carosseriefabriek te Woerden. Daarmee kwam hij in de nabij- heid van een half gevuld vat carbid. Er ont- stond een hevige exploisie. P. kreeg het dek sel van het vat tegen het hoofd. Hij is em stig gewond naar het R. K. ziekenhuis ver voerd. MET EEN MES GESTOKEN. De 25jarige landbouwerszoon V. uit Ber- ghem, die verdacht van moordaanslag op den 65jarigen molenaar Wijnakker te Haren hij had W. met een mes gestoken is aan gehouden, heeft voor de rjjkspolitie een vol- ledige bekentenis afgelegd. Hij is naar de strafgevangenis te 's Hertogenbosch overge bracht. EEN MEISJE VERDWENEN. De burgemeester der gemeente Valburg verzoekt namens de te Leeuwarden woon- tige ouders, opsporing en bericht omtrent AUda Wilhelmina Jongstra, geboren 25 Juli 1913 te Leeuwarden, helpster in een der Hel- dringgestichten te Zetten, die in den namiddag van 7 September jl. op onverklaarbare wijze is verdwenen. Signalement middelmatig postuur, dohker haar en oogen, draagt bril met donker mon- tuur, gekleed in grijze regenmantel, waar- onder blauwe jurk met wit kraagje en zwarte hoed. Zij heeft relatie3 te Utrecht, Rembrandt- kade 52, te 's Gravenhage, Vogelkersstraat 46 en te Amerongen, Rusthuis verpleegsters. EEN BLOEtDNEUS GESLAGEN. Na sluitingsuur kregen in een cafe op het Vredenburg te Utrecht „ee® dame en een heer" hoogloopende ruzie. Toen „de heer" z'n „dame" een slag in het gelaat toebracht, waardoor zij een bloedneus bekwarn, bemoeiden de kastelein en eenige medebezoekers zich met het geval, waardoor eerstgenoemde eimstige verwondingen aan hoofd en handen werden toegebracht. Politie heeft ten slotte de boosdoeners naar het politie-bureau overgebracht. EEN INBRAAK OPGEHELDERD. In den nacht van 9 op 10 Augustus werd ingebroken in het kantoor van de Petrolfire aan den Parallelweg te Rotterdam. Brj het onderzoek dat de politie instelde, vond zij een ruit, waarop vingerafdrukken zaten. Deze ruit werd ter beschikking van den dactyloscopischen dienst gesteld, waar men uitmaakte, dat de afdrukken afkomstig waren van den 36jarigen J. v. W., een goeden bekende van de politie, wiens verblijfplaats evenwel onbekend was. Woensdag kwam een rechercheur den man echter op straat tegen en arresteerde hem onmiddellijk. Gebleken is, dat hij nog een gevangenis straf van vier maanden te goed had voor een geval van verduistering. De man heeft be- kend. Te Joure sprong zekere Th. de J., uit de in voile vaart zijnde tram, met het gevolg, dat hij onder de tram geraakte en op slag gedood werd. Beide beenen werden hem afgereden. MOTORRIJDERS OP EEN PAAL GEREDEN. Te Heerlen reden de 26jarige J. V. en de 29jarige Fr. K., beiden mijnwerkers te Hoens- broek, zoodanig met een motor op een paal van het electriseh licht, dat zij aan de gevol- gen overleden. DE VLIEGENDE FAMILIE. Zooals wij al gemeld hebben is George Hutchinson, die met zijn vrouw, zijn beide dochtertjes en vier man bemanning onderweg is van New York naar Edinburgh met het vliegtuig Flying Family beboet omdat hij, ondanks het verbod, toch op Greenland is geland. Naar wij thans in eien Engelsch blad lezen bedraagt zfln boete 200 dollar. DE VLIEGENDE FAMILIE VERMIST. Blijkens een bericht uit Kopenhagen is de familie Hutchinson die met een vliegmachine op weg was van Greenland naar Europa gis- temamiddag gedwongen op zee te dalen. Op hun noodsein zetten Engelsche visschers koers naar de draadloos opgegeven plaats, doch toen zij daar des avonds half 8 kwamen was van het vliegtuig niets te zien. Een draadloos station heeft slechfts tot ongeveer half 5 met het vliegtuig contact kunnen on- derhouden, doch heeft daarna niets meer ge- hoord. DIERENPLAGERIJ. Een man in Enigeland had een hond, die af en toe wegliep en hjj besloot het dler af te maken. Hij schoot er op met hagelpatronen, maar veroorzaakte enkel huidwonden. Toen sloeg hij het beest herhaaldelijk met een schop. Ook dit was niet voldoende om den dood te veroorzaken en de man begnoef toen het halfbewustelooze, maar nog levende dier. De stervende hond werd opgegraven door een politieagent die door de buren te hulp was geroepen. Het arme beest leefde nog en kon zelfs nog overeind gaan zitten. De politie agent hielp het uit zijn lijden. De man, die natuurlijk vervolgd is, kwam er af met een boete van tlen pond. zijn inderdaad het meest Ideale middel ter bevorde- ring van een normalen stoelgang. Gemakkelijk in te nemen, aangename smaak, verwekken geen krampen. 0.65 per flacon. Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 19 (lngez. Med.) TURKIJE EERT ZIJN SCHOONHEIDS- KONINGIN. Te Stamboel in Turkrje is vorige week Woensdag overal het werk stopgezet om de noodige eer be kunnen bewijzen aan het eer ste Turksche meisje dat eenige weken geleden tot ,,Miss Universe" is gekozen, mej. Kerri- man. Haar is een ontvangst bereid, zooals anders slechts een of ander diplomaat ten deel valt. Ter begroeting waren hooggeplaat- ste ambtenaren, officieren van leger en vloot en een groot aantai motabelen aanwezig. De winkels waren in de stad gesloten, de fabrie- ken stonden stil teneindie iedereen toch maar in staait be stellen de ,,schoonste vrouw der wereld" te zien. Een regen van bloemen viel op den auto van mej. Kerriman tijdens den rit door de stad. De jongedame in kwestie heeft verklaard dat zij haar succes beschouwt als een overwinning van de Turksche vrouwe- lijke jeugd „die trouwens alles heeft te dan- ken aan Moestafa Kemal pasja, den man, die aan de Turksche vrouwen de vrijheid heeft gegeven." Met nadruk sprak de schoone Turksche de berichten tegen volgens welke zij zou trouwen met een buitenlandschen multi- millionnair. Geloof me genist, verzekerde zij, als ik trouw, moet ik een ras-Turk tot echtgenoot hebben! DE RECORDVANGST. Er worden dit jaar, met zijn prachtigen warmen zomer, op de Engelsche kust bijzon- der veel tonijnen gevangen. Elken dag bren gen de Engelsche couranten verhalen van weer een grootere visch, die aan den haak geslagen is en nu is koloned E. T. Peel er te Scarborough zelfs in geslaagd het wereld- record te slaan, door een visch te vangen van 798 Eng. ponden, 2 meter 80 lang en 1.95 dik. Het kostte hem 48 minuten om den colossus uit het water te halen, doch de visscher had geen oogenblik de gedachte, dat hij het record, tot dusver staande op naam van den Amerikaanschen romanschrijver Zane Grey, met 40 pond zou slaan. In een andere boot, naast den kolonel, heeft Lord Egerton een strijd van zeven uur gevoerd met een visch, die ten slotte wist te ontsnappen. De visch had Lord Egerton's boot meer dan 30 KM. ver weg gesleept. Wat zullen de kolonel en de lord dezen winter op hun clubs veel te vertellen hebben. POMPIN STALLATIE DOOR ONTPLOFFING VERNIELD. Dinsdagmiddag is tijdens een kortstondige afwezigheid van den man, die de electrische pompinstallatie van een aan den Amsteldijk bij de Ceintuurbaan te Amsterdam gevestigde garage moest bedienen ten gevolge van de hooge atmospherische spanning een ontplof- fing veroorzaakt. Er werd slechts eenige materieele schade veroorzaakt aan een muur. Een aantai ruiten is vemield. EEN GEHEiaiE ZENDER VAN HET AL-INDISCHE NATION ALE CONGRES. Van verschillende zjjden te Bombay heeft men waargenomen, dat het Al-Indische Natio- nale Congres sedert eenigen tijd een eigen geheimen zender in gebruik heeft genomen, waarvan de plaats voorloopig nog onbekend is. De zender wordt gebruikt voor radicale propaganda tegen de Indische regeering en tegen Engeland. Regelmatig wordt opgewekt tot boycot van Engelsche waren. De politie en radiodeskundigen trachten de plaats van den zender op te sporen. Carl Hagenbeck is wereldberoemd geworden door zijn dierentuin Stellingen bjj Hamburg, waar hij de dieren door diepe greppels en onzicbtbare afrasteringen van elkaar en van de toeschouwers scheidde, zoodat die dieren zich vrfl konden bewegen, zonder dat ze de menschen iets konden doen of door de men schen konden worden geplaagd of mishandeld. Dit voorbeeld heeft zeker de ook in ons land bekende voetbalolub Sparta te Praag voor oogen gezweefd bij den aan leg van het nieuwe sportterrein. Het veld is omgeven door tribunes, die plaats bieden aan 45.000 toeschouwers. Maar tusschen de plaatsen voor de tribunes en het veld is een diepe greppel, die de toeschouwers scheidt van de wilde dieren, o neen, van de voetiballers en voor alle zekerheid heeft men ook nog een hooge prikkeidraadverspemng aangebracht. Nu kunnen voetballers en publiek elkaar geen kwaad doen, tenzjj met over greppel en prik- keldraad geslingerde projectielen. Een be- trekkelijke veiligheid is althans gewaarborgd. Dat men echter op dit denkbeeld kwam, spreekt boekdeelen. EEN MEDISCH SCHANDAAL IN OOSTENRIJSL De Weensche correspondent der N. R. Crt. schrijft d.d. 5 September: Sinds eenige dagen is Oostenrjjk vervuld van de ontdekking van een medisch schandaal, waarin verschillende studenten van buiten- landsche nationaliteit zijn gemoeid en waar van de gevolgen nog niet zijn te overzien. Te Graz had de politie ontdekt dat aldaar en naar later bleek ook te Weenen en in vrijwel alle steden van beteekenis een consortium werkzaam was, dat met de primitiefste medi- sche kennis en onder verwaarloozing van de eenvoudigste eischen der hygiene, tal van jonge lieden uit den werkmansstand had on- derworpen aan operaties, waardoor zij on- yruchtbaar werden. Volgens medische des- kundigen was de operatie allesbehalve onge- vaarlijk en herstelbaar, zooals de ondememers wilden laten gelooven. De operatie was ge- vaarlijk, kon niet ongedaan maken en bracht bovendien nog groot infectiegevaar mee, daar zij verricht werd in verre van a-septische huizen met ongestereliseerde instrumenten. De operateurs waren Roemeensche, Bulgaar- sche en Poolsche studenten, die p£is enkele jaren in Oostenrijk studeerden. Aanvoerder was de Roemeen Cornel Barson, die toen hij te Graz gearresteerd zou worden, gepoogd heeft zich van het leven te berooven en nu tusschen leven en dood zweeft. Hij had een brief aan de politie geschreven, waarin hij de heele zaak onthulde en bekende zelf 50 men-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 3