t ALGEMEEN NIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. DE VIERDE SEPTEMBER .yp*~t •M*5# MAANDAG 12 SEPTEMBER 1932 72^ Jaargang, BINNENLAND FEUILLETON DRAI5 lei V,J a 54) vanWKENBURG'S-' ••iLlVERTR LEEU WARDEN ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika /2,25, overige lan den f 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN BE SANBE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ABVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer /0,20. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. BIT BLAB VERSCHIJNT IEBEREN MAANBAG-, WOENSBAG- en VRIJBAGAVONB. Vervolg.) HOOFDSTUK XVIII. Het masker valt. *t Was een van die stormachtige avon- den. dat bij niemand het verlangen op zou komen, om uit te varen naar zee, en nog minder om het Kanaal over te steken. Met geweld beukten de huizenhooge golden de kust bij Newhaven en een fijne schuim- regen werd bij vlagen landwaarts ge- stuwd. Niettemin zaten Myra en Leslie Wace in het kleine zijkamertje van het scheepslogement en wachtten geduldig op de komst van Wally Chatterton, op wiens jacht zij zich reeds twee uur geleden zouden vervoegd hebben. Noch Myra, noch Leslie hadden de laatste twee dagen een krant ingezien, en zij schreven zijn oponthoud aan alles toe, behalve aan de echte reden. Naast elkaar gezeten keken zij trooste- loos door het venster naar den regen en spraken geen woord. De ouderwetsche schoorsteenklok tikte gestadig langzaam voort, maar Wally verscheen niet. LEENINGEN PROVINCIE ZEELANB. Goedkeurinig is gehecht aan het besluit der Staten van Zeeland tot het aangaan van een j leening van ten hoogste 4.058.000 tegen een i maximumrente van 6 pet., evenals aan het besluit der Staten tot het tijdelijk opnemen van geld tot ten hoogste 2.000.000. BELASTIN GVERHOOGIN G Wij lezen in de anti-rev. „Rotterdamimer" Degenen, die in deze dagen pleiten voor belastingverhooging, zullen door de regeering niet worden teleurgesteld. Naar verluidt, zal voor ongeveer 50 millioen gulden aan nieuwe belastingen noodig zijn, ten einde een slui- tende begrooting te verkrijgen. Een der mid- delen, waaraan door de regeering schijnt te zjjn gedacht, is het heffen van crisis-opcen- ten op de gemeentefondsbelasting ten bate van het rijk. In de socialistische pers treffen wij onder- staand berichtje aan, dat bij de bovenver- melde mededeeling van het anti-rev. blad aan- slult: Naar ons ter oore komt, zou in een ver- tegenwoordigende anti-revolutionnaire verga- dering van zeer gezaghebbende zijde omtrent de piannen der regeering inzake de rijksbe- grooting zjjn medegedeeld, dat het in de be- doeling iigt om het plan-Wei ter voor 90 uit te voeren, doch bovendien 55 millioen nog in te vorderen aan nieuwe of verhoogde ibelas- tingen. De regeering zou n.l. becijferd hebben, dat niet een bedrag van 102 millioen, zooals Wel ter berekende, op de begrooting moet worden gedekt, maar dat bijna 1% maal dit bedrag noodig zal zijn voor een sluitend budget. De „Rotterdammer" vemeemt nog, dat be halve de gemeenten, die al 80 en meer op- centen heffen en dus tegen het plafond zitten, alle gemeenten nog 20 opcenten op de ge meentefondsbelasting krijgen. Zij, die dan nog niet aan de 80 toe zijn, krijgen de helft van het verschil daar nog boven op. Om een voorbeeld te nemen: Den Haag heeft 6 op centen, krijgt er dus 26; is dan nog 54 van de 80 af, krijgt er dus 27 bij, zoodat een stad als Den Haag in totaal 53 opcenten zullen worden geheven. NAAR GOEDKOOPEREN WONIN GBOUW. Naar de ,,Msb." vemeemt, is uit de bak- steennijverheid en uit de vereeniging van han- delaren in bouwmaterialen in Nederland een commissie gevormd, welke binnenkort een prijsvraag zal uitschrijven miet het doel een overzicht te verkrijgen van de oorzaken, welke het bouwen van een goedkooper type arbei- derswoningen in den weg staan, c.q. het ont- werpen van piannen, teneinde, na het zoo- veel mogelijk wegnemen dier oorzaken, tot den bouw te kunnen komen van woningen, welke, zonder overheidssubsidie en bij een aan de tijdsomstandigheden aangepasten huurprjjs, een dekkende exploitatie mogelijk maken. In de kringen der genoemde organisatie leeft de overtuiging, dat ook de verlaging der loonen van de bouwvakarbeiders, in den geest als nu door de Regeering verlangd als voor- waarde voor de verschaffing van credieten, niet voldoende zal blijken am te kunnen komen tot woningen van een huurtype als bij de reeds plaats gehad hebbende en nog verder te verwachten algemeene loondaling vereischt zal zijn. Men meent, dat daartoe ook alle andere faotoren, welke de bouwkosten, dus de huyr- bepaling, beinvloeden, onder de oogen moeten worden gezien. De grondprijzen, welke als gevolg der door vele gemeenten gevolgde grondpolitiek en AVONTURENROMAN door PETER BARON. (Nadruk verboden.) door de veelal grootsch opgezette uitbrei- dingsplannen sterk zijn gestegen; de belem- merende bepalingen der verschillende bouw- voorschriften; de hooge kosten in rekening gebracht door de gemeentelijke diensten; de prijzen der bouwmaterialen; de rentevoet der credieten en hypotheken, de hooge kosten van overdracht en nog tal van andere faotoren, die tezamen de totaalkosten vormen, zullen dienen te worden bezien. Slechts dan verwacht men te kunnen komen tot den zoozeer gewenschten bouw van woningen, welke aan het nieuw te verwach ten loonpeil zullen voldoen. De bedoeling der prijsvraag is deze factoren, verschillend van waarde en beteekenis voor verschillende gemeenten, naar voren te brengen, de noodig geachte verbeteringen aan te geven en op basis daarvan ontwerpen te maken, geschikt voor verschillende groepen van steden, resp. voor het platteland. HET NIEUWE BLINDENINSTITUUT TE HUIZEN. Zaterdag is te Huizen het Blindeninstituut, de instelling die jarenlang te Amsterdam in de Vossiusstraat gevestigd was, maar nu naar het Gooi is overgebracht, geopend, in tegen- woordigheid van de koninklijke familie. Mr. H. A. van Heukelom, voorzitter van het dagelijksch bestuur hield een rede, waar- in hij er qp wees, dat het bouwen van een nieuwe inrichting, vooral om financieele rede- nen onmogelijk was. Toen werd de aandacht gevestigd op dit terrein. De ultbrei'ding en versnelling der verkeers- middelen verkort alle afstanden. De gezonde lucht door de omringende bosschen, een wel- daad voor onze, dikwijls debiele verpleegden, de ruime gelegenheid tot ontspanning, trok- ken ons aan, en wij kochten deze terreinen en bosschen tezamen ruim 8y2 H.A. groot. Na deze rede heeft de Koningin het gebouw ingewijd. De Koningin verklaarde, gaame voldaan te hebben aan het verzoek om tegenwoordig te zijn bij de inwijding van 't nieuwe blinden instituut. Het verheugde haar, andermaal een blijk van haar levendige belangstelling te kunnen geven aan hen, die zooveel moeten ontberen. Bijzonder aangenaam was het haar, kennis te maken met het waardige tehuis, waarin hot blindeninstituut zijn heilzame werking ten voile zal kunnen ontplooien om de vruch- ten te zien van den arbeid van alien, die ijverden voor de totstandkoming van deze stichting, en van hen, die door him gaven van hoofd en hart zooveel bijdragen tot het verzachten van het lot en in menig geval tot het brengen van levensvreugde aan hen, die aan hun zorgen zijn toevertrouwd. Bovenal, om de ouderem en de jongeren te ontmoeten, die hier verpleegd worden of worden opgeleid om later een plaats in de maatschappij te kunnen bekleeden. De Koningin besloot met de verzekering hoogelijk te waardeeren dit grootsche voorbeeld van particuliere krachts- ontplooiing. Moge Gods zegen daarom rusten en moge deze heilzame en thans verjongde instelling de beste vruchten afwerpen in het belang van hen, die hier worden verpleegd. Daama is, onder leiding van den organist F. Hasselaar, een inwijdingscantate gezongen door de leerlingen van het instituut, waama de Koningin zich met de solisten, violiste en organist-componist onderhield. Ook Prinses Juliana sprak eenige oogenblikken met de violiste. Hierop volgde een rondgang door het ge bouw, waarbij aan de genoodigden thee werd geserveerd. Het instituut omvat het hoofdgebouw, waarin het museum, de brailledrukkerij, gym- nastiekzaal, handwerk, leg- en glojdlokalen, directeurs- en bestuurskamer, 'n bibliotheek t Was iets over half negen toen Leslie die in de kamer op en neer was gaan loopen, plotseling stil stond om aan het raam te luisteren. Van heel ver kon men flauw het gesnor van een zware motorfiets hooren. Het ge- luid werd al sterker en groeide bij nade- ring aan tot een helsch lawaai. Zonder signaal kwam een kolossale, drijfnatte Harley, die geheel onder de modder zat, de binnenplaats van de her- bera opgereden en bleef daar stilstaan. Een goedingepakte, doorweekte ge- stalte stapte ijlings af en haastte zich naar binnen, zonder zich den tijd te gunnen, de motorfiets op 'n droog plekje neer te zet- ten, iets wat zich toen een nurksche stal- knecht genoopt zag te doen. Broeder en zuster keken elkaar vol ver- wachting aan. Dit moest tenlaatste Wally zijn. 't Was toch vreemd, dat hij die reis niet in de Buggatti gemaakt had. Leslie haastte zich naar de deur van het kamertje opende ze en had de woor- den van welkom reeds op z'n lippen. De leeren motorrijder stapte de kamer in en met een kreet van verbazing deinsde Leslie achteruit, terwijl de schrik op zijn gelaat te lezen stond. De man, die tegenover hen stond, was inspecteur Guest, van Scotland Yard. Gedurende eenige oogenblikken zwegen alien. Dan nam Guest het woord: „Goeden avond, miss Wace, goeden avond Leslie". Broeder en zuster knikten moedeloos. ,,Als i'k u was, dan gaf ik alle hoop maar op, om vannacht het Kanaal over te steken", luidde z'n volgende bemerking en beiden stonden verslagen. „Wat bedoeld U, hoe wist U stamelde Leslie versuft. Dan herstelde hij zich: met 6000 boeken, het muziekgebouw met een muziekzaal, plaats biedend aan 250 personen, 18 leerkamertjes, gestichts-, arbeids- en woongebouwen, werkplaatsen en directeurs- woning. Het totale grondbezit is bijna 9 H.A. groot; de bouwsom beliep ruim 8% ton. Omstreeks 6 uur vertrok de Koninklijke familie voor het in ontvangst nemen van de hulde van een zeer groot aantal scholen, mu- ziekvereenigingen en tal van vereenigingen uit omliggende plaatsen. Schoolkinderen strooiden bloemen, terwijl het aan weerszijden geschaarde publiek de vorstelijke personen ware ovaties bracht. DE KAMERVERKIEZINGEN IN 1933. De heer Krijger, lid van de Tweede Kamer voor de Christ.-historische partij, zal zich bij de Kamerverkiezingen in 1933 niet meer voor een herkiezing beschikbaar stellen. In het Protestantsche Zuiden" schrijft C. K(ousemaker) naar aanleiding hiervan dat wij ter voorziening in deze vacature niet moeten vervallen in het provincialisme. Zijn conclusie is, dat men bij het stellen van can- didatem voor de Tweede Kamer niet moet kijken naar geboorte of woonplaats van den candidaat, maar naar zijn beginselvastheid en bekwaamheid. Dit zijn de hoofdfactoren. Daamaast zijn er natuurlijk nog andere fac toren. Zijn er Zeeuwen, die aan deze vereisch- ten voldoen, goed, stel dan een Zeeuw voor, maar anders ook niet. DE BEVRACHTING IN BE BINNENVAART Nu Donderdag ook op het binnenscheep- vaartcongres het wetsontwerp met betrekking tot de bevrachting in de binnenvaart, dat in voorbereiding is, er sprake is gekomen, dee- len wij, schrijft het Handelshlad, Jdaaromtrent, in aansluiting aan hetgeen wij vroeger reeds daarover gemeld hebben, nog mede; Het ont- werp, dat de buitendiensten vrij laat, maar dat zich verder over de geheele binnenvaart uitstrekt, voorziet in de benoeming van be- vrachtingscommissies, waarin de K. v. K. de vervoerders te water en verder als derde een onpartijdig lid zullen zijn vertegenwoordigd. De gedelegeerde of gedelegeerden van de K. v. K. kunnen worden beschouwd als vertegen- woordigers van een bedrijfsleven, dat gebruik maakt van de diensten der scheepvaart. Het Wetsontwerp moet beschouwd woTden als een statuut, dat algmeene regelen aan- geeft. De uitvoering zal echter in handen der bevrachtingscommlssies zijn. Het ligt in de bedoeling, dat de commissies zooveel moge lijk op uniforme wijze zullen werken. Haar maatregelen van uitvoering zullen zich echter moeten aanpassen aan de behoeften van de verschillende districten en die zijn niet voor alle dezelfde. Na aanneming van het wets ontwerp zullen deze maatregelen van uitvoe ring der diverse commissie worden vastge- steld. De commissie geeft, zooals wij vroeger hebben gemeld, het bewijs af, of een lading mag worden vervoerd. Het schijnt, mede in verband met de vrijheid van handelen, die elke commissie zal hebben niet geheel vast te staan, dat voor het stelsel van bevrachting, dat in werking zal treden, de term „door- bevrachting" voor ieder district de meest juiste benaming zal zijn. Min of meer zal het echter op doorbevrachting moeten lijken. Evenredige verdeeling van vrachten is de opzet en die kan niet worden toegepast, zon der de invoering van een beurtlijst. De bedoeling is trouwens geenszins, dat een schipper in aanmerking zal komen voor het maken van verschillende reizen onmiddellrjk na elkaar naar een en hetzelfde doel. De genen onder de schippers die nog vast werk hebben, zijn met deze regeling dan ook weinig ingenomen. Uiteraard geldt het hier een rege ling voor de binnenlandsche vaart. In ver band daarmede is de vraag genezen, of de ,,Ik weet niet wat U moet hebben. Wie had het over het Kanaal en waarom zou den wij niet oversteken?" ,,'t Is vannacht slecht op het water", was het koele antwoord. Het verdere ondefhoud werd onder- broken door het binnentreden van een heldere dienstmaagd, die een handdoek, 'n schotel en zeep binnen bracht. De inspecteur nam alles van haar aan, zond de meid heen en richtte zich tot Myra: „Heeft U er iets op tegen, als ik me in deze kamer even opfrisch, Miss Wace?" vroeg hij op kalmen toon. Myra was te beduusd en ontsteld, om dit te weigeren of om hem verklaring te vragen van zijn vreemd verzoek. Haar broeder deelde hare berusting en zij lieten hem z'n gang gaan. Eenige oogenblikken later keken zij toe hoe Guest zich proestend gelaat en haar wiesch. Zelfs dat verbaasde hen niet meer. Zij waren in een toestand geraakt, dat emotie zich niet laat gelden. Hun ver- wachtingen waren kapot geslagen, en de komst van Guest zei hun maar al te dui- delijk. dat er iets misgeloopen was. Leslie had voorzien, dat, na de finale van de wraakneming van zijn broer, men het hun ook warm zou maken. Bij som- migen van zijn kennissen hadden ze hem al aangewezen als den broeder van den moordenaar en de algemeene houding van zijn vrienden en toevallige bekenden was ietwat koel geworden. Ook Myra had 'n paar onvriendelijke bemerkingen opgevangen en t verloop van de zaak begon slecht op haar in te werken. Het besluit werd genomen, dat zij zich ergens naar een rustiq plekje zou be- even, 'n plekje, waar zij geen last zou ebben van de zenuwsloopende kwellin- regeling ook moet worden toegepast op sche- pen, die worden bevracht op conditie „liggen of varen??. Deze schepen, die veelal graan laden in zeehavens, worden maandenlang als pakbuis gebruikt. Daar ook degenen, die de schepen huren, niet weten wat ten slotte de bestemming der lading zal zijn, wordt in de bevrachtingsclausulen de bepaling opgenomen dat de schepen ook voor vervoer naar Duitschland of Belgie in aanmerking komen, al varen zij daar in den regel niet heen. Men heeft aandrang uitgeoefend om ook deze schepen onder de regeling te brengen en vol- gens de inlichtingen, die wij verkregen, zal waarschijnlijk aan dezen wensch worden tege- moet gekomen. De uitvoering der regeling ligt, zooals ge- zegd, in handen der bevrachtingscommissie, die het recht zal hebben vervoerbewijzen uit te reiken. Zonder zoo'n vervoerbewijs, dat niet kan worden verkregen zonder overlegging der bevrachtingsovereenkomst, mag geen lading worden vervoerd. Overtrading kan worden be- fooet. Practisch gesproken is derhalve ver voer te water voor derden onmogelijk buiten deze commissie om. COMIT5 VAN ACTIE TEGEN HET WETSONTWERF-TERPSTRA. In de jongste vergadering van het comity van actie tegen het wetsontwerp-Terpstra is besloten zich zoo krachtig mogelijk te ver- zetten tegen de tenultvoerlegging van die piannen op onderwijsgebied in het rapport Welter ontwikkeld, waarvan voor het onder- wijs in al zijn geledingen groot nadeel is te vreezen. Uit de te wachten troonreae zoowel als uit de door de regeering daama in te dienen be grooting, zal kunnen blijken of en wanneer het eventueel opnieuw gewijzigde wets ontwerp-Terpstra aan de orde zal worden ge- steld en welke der door de commissie-Welter aanbevolen maatregelen, alreeds aan de Kamer worden voorgelegd. Het comit<§ zal dan in verband daarmede zijn actie vaststellen. WERING VAN BUITENLANDSCHE ARBEIDSKRACHTEN. Naar aanleiding van het Maasbode-bericht, volgens hetwelk op het departement van Bin nenlandsche Zaken een wetsontwerp gereed ligt op het in dienst nemen van vreemde ar- beidskrachten en hot de bedoeling zou zijn, dit wetsontwerp reeds 1 Januari a.s. in wer king te doen treden, vemeemt de H. Crt., dat men hier te doen heeft nog slechts met een voor-ontwerp, afkomstig van een interdepar- tementale commissie, dat gevoegd was bij een rapport dier commissie en waarover thans nog overleg gaande is tusschen de vijf depar- tementen, welke bij een aangelegenheid als deze betrokken zijn. Aangezien er hier dus nog geen sprake is van een bepaald wetsontwerp, wordt het zeer onwaarschijnlijk geacht, dat een eventueele maatregel als hier bedoeld met 1 Januari 1933 reeds in werking zou kunnen treden. EEN SMEEKSCHRIFT DER SCHIPPERSKINDEREN. „Zooals algemeen bekend is, verkeeren de binnenschippers in grooten nood, aldus de HEROPENING van den Zondagleergang inge- richt door de alomgekende GENTSCHE AUTOSCHOOL (bestuurder R. Mortier) over de werking, storingen en onderhoud der automobielorganen in het gewoon lokaal: Zaal Gaumont, Groote Markt Volgt proef- les kosteloos! (Ingez. Med.) gen en angsten, die een politieonderzoek met zich bracht en zij hadden besloten minstens voor een tijdlang het land te verlaten, en opnieuw heen te gaan, mis- schien wel met Gerald, als die qeheim- iae j< verschijning van Guest bewees, dat zij die ge zinnige jongen dat wenschte. Maar de nog niet met die politioneele onderzoekin- gen hadden afgedaan. Met ontdanen blik keek Leslie naar Guest. De inspecteur verwijderde juist iets uit z'n mond. Met een zucht keek Leslie weer een anderen kant uit. Hoe lang zou Guest hen zoo nog martelen, alvorens met zijn vragen voor den dag te komen? Leslie's verdere gedachtengang werd onderbroken door een kloppen op de deur. Binnen noodigde hij met benepen stem. De flinke, knappe Viscount Medway kwam de kamer binnen, onberispelijk en bezadigd zooals altijd. Hij knoopte zijn jas los. trok ze uit en wierp ze over een stoel. Zijn doorweek- ten hoed en das gingen denzelfden weg. ,,'t Is me het regentje wel", zei hij op helderen toon en dan, als had hij er niet aangedacht: „Gegroet, beste neef en nicht". Hij hield zijn monocle voor zijn oog; richtte zich tot Guest en zei, terwijl zijn toon in fluisteren overging: ,,Zoo, Ge rald?" „Hallo, ouwe jongen", was het ver baasde antwoord van Guest, en het werd geuit op een toon, die aan ieder ander kon toebehooren maar in geen geval aan in- inspecteur Jeremias Guest van Scotland Yard. Leslie en Myra rezen overeind met 'n luide zucht. Gerald?" Als een man vielen ze weer terug in (lngez. Med.) „Banier". Tientallen, ja honderdtallen sche pen zijn opgelegd en sinds maanden, wordt door velen geen cent verdiend. Met hard werken hebben vele schippers zich weten op te werken, en een schip machtig te worden. Thans moeten zrj geld leenen en met hun ge- zin worden ondenhouden door den steun. Nu dreigt een groot bezwaar voor deze men- schen, n.l. de werkverschaffing. Is dan wer ken hier een bezwaar? Neen! O neen! Kon- den zrj maar werken. Doch met hun schepent Worden de mannen en vaders echter van hun schepen gehaald en gezonden naar Twente of Emmen of waar dan ook, dan blijven op de schepen de gezinnen onverzorgd achter en staan deze aan vele gevaren bloot. Het is te verstaan, dat het zenden naar verre oorden heel wat beroering brengt. Dat was ook het geval op het schip „Een- dracht", dat te Rotterdam reeds maanden stil ligt. De kleine elfjarige Joopje Faasse moest naar school te St. Philipsland en zij bad en smeekte haar vader toch niet van boord te gaan. Zelf toog zij naar Den Haag om den voorzitter van de I. S. V. op te zoeken, bij wien zrj vriendelrjk aan huis ontvangen werd om haar verzoek over te brengen. Bovendien stelde zij een smeekschrift op aan de Konin gin, dat wij' hieronder laten volgen. Lieve Koningin zoo schreef Jo Faasse Onze vaders zijn allemaal schippers. Op onze schepen is altijd erg hard gewerkt, maar nu is er al een heelen tijd geen werk meer, hoe graag vader ook zou willen. In den laatsten tijd krijgt vader wat geld om eten te koopen van het armbestuur in Rotterdam, maar nu moet en onze vaders naar de werkverschaffing toe. Lieve Koningin, dan blijven wij met moeder heelemaal alleen aan boord en dan zijn wij zoo bang, want dat is heel erg gevaarlrjk. Het water doet dikwijls zoo wild en als het hard waait of er moet een schip tusschen de rijen uit, dan drijven alle schepen door en tegen elkaar. Moeder kan ons ook niet meer met de roeiboot naar den wal brengen en wij kunnen dan ook niet meer naar school en naar de kerk. Vader zegt, dat dan de bank ook ons schip zal nemen en dat zal heelemaal ver- schrikkelijk zijn. Lieve Koningin, zeg u toch dat het niet mag en zorgt U astublieft dat vader niet naar de werkverschaffing hoeft. U kan alles en u zal ons toch wel helpen alstu- blieft. Het zou zoo heel erg zyn ook voor moeder en wij hopen maar, dat u ons gauw zal helpen voor het te laat is. Lieve Koningin, wij zullen u o zoo heel erg dankbaar zijn en wij noemen ons de schipperskinderen. Dit smeekschrift werd door 170 kinderen van 814 jaar geteekend. DE UITKEERING AAN DE WEHflt- LOOZEN. Ook het Christ. Hist. Kamerlid, de heer X. Bakker, heeft emstige bezwaren tegen het voorstel van de commissie-Welter tot verla ging van de normen der werkloosheidsuitkee- ring. In „de Voorzorg", het officieel orgasm van den Chr. Nationalen Werkmansbond, geeft hij uiting aan zijn beduchtheid. Hoewel van definitieve piannen der regeering ook hem. hun stoelen, waaruit ze zoo juist waren opgestaan en keken versuft den inspec teur aan. Inspecteur Guest had een gedaantever- wisseling ondergaan. Verdwenen was het donkere, zwaar- moedige gezicht van Guest, verdwenen ook die spottende uitdrukking, de magere wangen en het gladde, zwarte haar. En daarvoor in plaats verscheen een rond gelaat, met een vriendelijke uitdrukking, en het vochtige haar, dat zoo even zwart was, werd nu weer blond krullend. Myra herkende het eerst haren broeder en met een kreet van verrassing sprang zij op haar voeten en wierp zich in zijn armen. Een oogenblik lang bleef ze zoo rusten, terwijl ze onsamenhangende woordjes van blijdschap stamelde en vervolgens toen ze wat tot bedaren was gekomen stond ook Leslie op en drukte zijn broeder warm de hand. Gerald", zei hij, ,,wat koelbloedigheid betreft, is er geen tweede! Maar in 's hemelsnaam, hoe speelde je dat klaar?" ,,Niets gemakkelijker dan dat", glim- lachte Gerald. Hij legde twee kegelvor- mige plakken rubber op de tafel. ..Met behulp van die interessante stukjes rub ber, trok ik m'n wangen in een holte en met behulp van wat kleurstof maakte ik mijn blonde lokken donkerkleurig. En zie- daar een inspecteur Guest op maatl* En hij stak de rubberplakken in z'n mond ter verduidelijking van zijn woorden. „Een kleine kunstmatige schaduw onder de wangbeenderen wijzigde mijn gelaats- uitdrukking. 't Was tamelijk eenvoudig, al moest ik elken morgen mijn kin donker schminken, omdat mijn baard in z'n nor- male tint doorgroeide, en had ik dat niet gedaan, dan was me dat niet gelukt". (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1