MflflGPILLEN Laatste BericJxten, Peuilleton - vertellingen BUSOEELIJKE STAND. ■ARKTBERICHTEN BRABANTSCHE BRIEVEN. INGKZONDEN STUKKEN. LOOP DER BEVOLKING. VERKOOPIN GEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEEPVAAKTBEWEG1NG. WISSELKOERSEN. STAKING OP ZEE. ROTTERDAM. Aan boord van bet s.s. ..Rotterdam" van de Hollan-d-Amertkalijn zijn Zondagmorgen ernstige moeilijkbeden ont- staan. Naar bekend zou bet s.s. ..Rotterdam", aan boord waarvan zicb o.m. bevond de Nederlandscbe ploeg, die aan de Olympiscbe spelen te Los Angelos bad deelgenomen, Zondagavond te Rotterdam aankomen, docb in verband met bet conflict in de scbeepvaart, bad de directie der iiolland-Amerikalijn be- sloten na aankomst te Boulogne niet naar Rotterdam door te varen, docb via Southamp ton weer naar New-York te vertrekken. In verband biermede zijn aan boord ernstige moeilijkbeden ontstaan daar een gedeelte van de bemanning absoluut geweigerd beeft naar New-York te vertrekken en toen bet s.s. .Rot terdam" nadat bet de baven van Boulogne bad verlaten geen koers zette naar Rotter dam, beeft een gedeelte van de bemanning bet werk neergelegd. Daar in de monsterrol een bepaling voor- komt, welke bet mogelflk maakt dat bet stoomscbip niet direct naar Rotterdam terug- vaart, acbtte de directie deze staking een in- breuk op de arbeidsovereenkomst en beeft zij de bulp der autoriteiten ingeroepen, en is de ..Rotterdam" nabij bet licbtscbip West-Hinder voor anker gegaan. Uit Hoek van Holland zfln Zondag een 30-tal mariniers onder bevel van een luitenant uitgeizonden, die des avonds op de ..Rotterdam" zijn overgestapt. Hoe groot bet aantal der scbepelingen is, dat het werk heeft neergelegd, en of zicb daaronder ook officieren bevinden, kon men niet te weten komen. Hedenochtend te 10 uur lag het s.s. ..Rotterdam" nog steeds nabij de West-Hinder voor anker, en is het nog niet bekend of naar Rotterdam zal worden door- gevaren. Ulvenbout, 30 Augustus 1932. Menier, Zondagmiddag zaten we te prop- pen in „de Gou- wen Koei" toen de Fielp, terwrjl ie zat te geven, zoow ineens op- merkte: „wa voert d'n diee daar toch ult," en mee z'nen kop „wees" ie deur 't raam d'n weg op. Toen me d'n weg opkeken, stond daar d'n Jaan en ge zouw gezeed emmen, dat ie daar, he61 ver- dekt, z66 sting te surveljeeren, da-d-ieder-een 't begreep, bebalve hyzelvers. „Ik geleuf vast", zee d'n Tiest: „dat-ie op 't pimt is, van „de bende van 't leege gloske" op beeterdaad te betrappeeren; me zullen maar 's gauw vol laten doen, aannemen!" „Gij mot 't zeggen, Joep," zee d'n bakker, die de kaarten gedeeld had: ..scbiet nouw op, da gezanlk onder 't kaartspul altij...! Klaver is troef". „Gij hedt oew eigen zeker weer de beste gegeven," zee d'n Blaauwe: „da ge zo'n haast hedt." „Piek", riep d'n Joep: ..bakker, gjj gift ok nie veul weg, horre!" „Pas, zee ik: „ge kunt wel zien, dat die kaarten van d'n bakker komen." ..Hoezoow wa mankeert 'r nouw weer aan die kaarten?" vroeg d'n Fielp lastig. ..Klaveren is toch troef?" „AUe dartien!" „Nouw, dan lgkenen die dartien kaarten van mijn veul op jouw krentenbrood, Fielp!" „Nle goed, soms?" „Gin krenten d'rin, bakker!" ..Prop! riep d'n Tiest toen op veur- haand, mee twee kleine troefkes, zoow as later bleek! ..Stikt nouw allemaal de laamp aan", viel d'n Fielp uit, die woeiend was geworren. „Gij", da was teugen d'n Joep ,,gij hedt kwaaie kaarten; „gij", da was ikke: „gu hedt gin troef en ge mokt nog protjes over m'n brood en d'n dieen, da blaauw merakel, roept „prop" op de veurbaand en bij hee al lang laten mer- ken, dat ie ok gin kaarten hee om te speulen," en pats, daar smeet ie z'n kaarten neer en toen zagen me dat ie mee acbt troeven in z'n haanden zat. ..Waarop gade go nouw prop?" vroeg ie zoow vuil meugelrjk aan d'n Blaauwe. „Op jduw kaarten," zee d'n Tiest openhar- tig! „D'n Joep en d'n Dr6 hebben ze nie; da- d-emmen ze zelvers gezeed, ik beb ze ok nie, dus ik spring op jouw fietspinneke, bakker. As wij samen proppen, halen me heel de frikko!" ,,Wij samen ommers?" snaauwde d'n Fielp, wijzende naar z'n eigen goeie kaarten, Hoe- veel siagen kunde go dan halen?" ..Ginnen eenen," zee d'n Tiest! „Maar gij mokt ze, en ik raap ze op en zuilie betalen ons, is da gin goeie verdeeling?" ..Overgeven," zee d'n Joep. Amico da kaartspulleke 's Zondagsmiddags, as daar 's 'nen geluidsfilm van gemokt kon worren, dan zouw 't suukzes verzekerd zpn. „Ik geef oppemuuw," mokte d'n bakker uit: „maar da's nouw afgesproken: guilie boudt oew muilen dicbt, horre!" ,,Ja pa," zee d'n Tiest en knipte toen 'n ogske naar ons. „Ruiterkes troef," zee d'n Fielp en pats, daar draaide-n-ie de leste kaart mee 'nen smak er bovenop, dat 'r 'nen kustelrjken slok citroen-mee-suiker uit d'n Joep z'n gloske wipte over z'n kaarten. Hij veegde ze 'n bietje droog en na drie spullekes zat heel d'n stok aan mekaar ge- plakt Toen kregen me'nen aanderen stok. „Zon er da tweeenveftig?" vroeg d'n Fielp aan de vrouw: ,,'t lijken er wel duuzend." ,,'k Heb ze van de week in 'n teiltje water schoon geweekt," zee ze: „nouw zjjn ze 'n bietje dik geworren!" ..Gerezen", verbeterde d'n bakker „nouw, ze zfln in elk geval gemokt van besten blom, horre. Maar as ge ze van de week soms nog 's lot gisten, Kee, stopt er dan 'n bietje worst in, dan worren 't tweeenveftig smakelijke worstebrooikes D'n Joep moest ze in drie stapeltjes split- sen, waant d'n berg was te hoog om 'm in eenen keer vast te bouwen veur 't deelen. „Zeg" zee-t-ie, onder 't geven: „emmen jui- lie da-d-ok gelezen in 't „Nuuwsbodeke van Ulvenbout", da ze hier d'n lesten tijd zoow- veul kiepen stelen?" „Jazekers," zee d'n Tiest: „Aantje las 't mijn giesterenavond nog veur." ,,Ik snap er aanders gin bal van" bromde d'n Fielp. Ik koom bier huis aan huis mee m'n brood, maar 'k heb 'r niks van geheurd onderweuge; gij Dre?" Toen kreeg k 'nen schup onder de tafel, uit de richting van d'n Blaauwe. ,,Jaja," zee ik: „mis65r?" Nouw, amico, toevallig had 'k 't ok gelezen, maar nieveraans erg in gehad. Maar toen d'n Blaauwe mijn dieen schup onder de tafel gaf, toen gong me toch 'n lichtje op. Ge wit da'k d'n Jaan beloofd bad, dat d'n Tiest wel zurgen zouw, dat d'n Burgemeester z'nen veldwachter nog 's om d'n bals zouw vallen, omdat ie toch zo'nen gewieksten plie- sieman aan 'm had. 'k Had er dan ok mee d'n Tiest over gesproken en 'k kreeg nouw sterk d'n indruk, dat er al steuvig aan d'n Janus z'nen roem gewerkt wier. 'k Begreep ok, wat onze Sjerlok Holmes daar aan d'n overkaant uitspookte, achter dieen boom! Maar mee da 'k nog 's keek, zag ik dat ie vertrokken was. „Jongens, lot die kiepen nouw loopen" zee d'n Fielp: „d'n Drd gaat miseer, oppassen!" „Ik koom uit," zee d'n Joep: „asteblieft Dre scbuppen-twee; hapt er maar dalijk in!" „Ruitenvrouw" zee ik: „asteblieft! Nouw doen jullie me niks meer, jongens! „Wie komt er nouw voor den drommel mee scbuppen-twee veur," zee d'n bakker mee sp«t. ,,Lopt naar de schaans," zee d'n Joep: ,,ge prot naar da ge verstaand hedt, knuppel," Toen kwam d'n Janus binnen, achter laangs d'n erft. ,,Middag samen," maar ginmenscb gaf ant- woord, waant ze zatten op d'r tongen te bij- ten van 'r denken, om mijn d'r in te laten loopen. „Middag samen," zee-t-ie weer. „Hou-d-oewen kop," antwoordde d'n Fielp: „d'n Drd mot er in!'' Eindelijik was't potje uit. D'n Fielp draaide £ille siagen nog 's om en vroeg: „ge hedt toch grin harten veraaakt?" „Betaal maar," zee ik. ..Hoeveul?" „De man twee-en-'nen baalven cent, da-d- emmen me 'n jaar of tien gelejen ingesteld, staat me zoow flaauw veur m'nen geest." Dieen bakker, amico! Daar bedooi-d-oew eigen mee. Razend is ie op 'n kaartspulleke, maar ochSrme as ie verliest. „Goeie middag, Janeke", zee d'n Tiest harte- lijk: „ga zitten jonk, of eh bedde gin tijd?" ,,Neee," zee Janus, „eigenlrjk nie, maar 'k mag toch wel 's effe rusten ok!" „Hedde al 'n spoor, Janus?" vroeg d'n Tiest toen. „Kan 'k me nie over uitlaten," zee Janus gewichtig. Toen begreep ik, dat onze Sjerlok nie wist, dat d'n Blaauwe achter da kiepen-nuuwke zat. „De kraant hee aanders nie kwaad over oew geschreven, Jaan", zee 'k mee respect. Mee een haand trok ie toen aan z'nen kne- vel en zee: „neu, mneu, da ga genogt". ,,'k Wist nie da go zoow ,,schrander waart", zee d'n Blaauwe: „lijk in 't Nuuwsbodeke sting." „Dan wier 't hoog tijd, da go daar 's achter kwam", zee Janus dreigend. ,,'k Ben ok blij, da 'k 't nouw weet", knikte d'n Tiest. „Maar Janus, nog 's wa", vroeg d'n Fielp: „wemmen 't daarstraks nog over die kiepen diefstallen g'ad onder mekaar, maar eh ik bad onderweuge, mee m'nen broodwagel, nog niks geheurd van die geregelde stroope- rflen? Is da-d-al lang an d'n gank?" „Weken!" zee Janus somber: „maarrr..." ,,'n Borreltje Janus?" vroeg d'n Tiest, net of ie wouw zeggen: „misschient vertelde >t ons dan wel. „M-m-m-ja, veuruit dan maar", stemde-n-ie genadlg toe: ,,'t zal wWr wel nachtwerk worren". JZeg, Dr6", zee-t-ie toen gebeimzinnig; ,,'k mot jouw 's even wa vragen, onder vier oogen". Toen pakte d'n Tiest z'nen zaddoek en lachte deur z'n neus. Janus en ik gongen even naar d'n erft. ,,'t Is heel goed bedoeld gewist, Dr6", zee-t-ie zachtjes teugen me: ,,maar ge mot da geval mee d'n Blaauwe maar laten loopen. 'k Zal m'n eigen boontjes wel doppen!" Ik keek'm is vragend aan. „Kek 's", zee-t-ie: „hier be'k „de kraant", toen delfde-n-ie 't Nuuwsbodeke uit z'nen tuniek: lees zelf maar". En ik las: KIPPENDIEFSTALLEN. Ulvenhouters, waakt Onze Politie actief. In den laatsten tijd bereiken ons geregeld klachten dat nacbt op nacht kippen worden gestolen uit de nachthokken onzer ingezete- nen. Hedennacht werden onder Notsel weer negentien exemplaren ontvreemd. Bij informatie is ons gebleken, dat onze sehrandere cbef-veldwachter reeds weken achter de dieven ddn zit. Reeds volgt hg> een steeds duidelijker spoor en wij twijfelen niet, of het zal van den Heuvel gelukken, binnen- kort tot arrestatie van de(n) dader(s) over te gaan. De wandaden schijnen te worden gepleegd omstreeks middemacht, als de lantaams zijn gedoofd. Men zij op zijn hoede. Volgenden Zaterdag komen wij nader op deze zaak terug. Hebt gjj slechten stoelgang, gebruik dan..." „Neee, da's 'n advertentie," zee Janus: ,,zaak terug" is 't leste". ,,Denkte ze te knippen, Janus?" „Wie?" „De kippendieven." „Tuurljjk, ge ziet toch, 't staat toch zwart op wit, da'k 'n duidelijk spoor heb!" „Wie verdenkte dan?" „Ambtsgebeim, Dr6, maar as ik ze te gra- zen heb, dan zijde gij d'n eerste die 't wit." ,,Zjjn 't er dan meer as 6dn?" „Misschien," zee-t-ie: „lees 't nog maar 's". Toen kon 'k m'n eigen nie goed meer hou- wen en gong de gelagkamer weer in. Daar zaten ze werendig ok mee 't Nuuws bodeke op tafel. D'n Blaauwe had 't woord. „En ik zeg jullie, dat dieen gehaktbal mijn veul meevalt," kwekte d'n Tiest en hjj sloeg daarbij mee z'n vust op tafel. ,,'t Is 'n schan- daal da ze z'n portret er nie bij gezet emmen." „Hier Jaan, bier sta-d-oew borreltje, drinkt nog maar's uit," gong ie deur en toen keek ie net eender, d'n Tiest, of ie ons nie binnen had zien komen. ,,'k Heb hier de kraant er nog 's op na ge- slagen, Janus," zee d'n Tiest doorernstig: „over da stuk, wa ze over jouw geschreven emmen, maar witte wa-d-ik nouw zoow ge- doeht ab?" „Nouw, ehum, hm?" ,,Da ge nouw veur oew fatsoen toch elgen- lijk ok verplicht zijt om de daders te vangen!" ,,Maar ik krijg ze," zee Janus strong: „da stelen van die kiepen mot nouw maar's veur- goed uit zijn!" Sjuust had d'n Tiest aan z'n citroentje-mee- suiker gepruufd en toen schoot ie z66w in d'n lach, dat de gele citroendruppels in Janus z'n gezicht spoten en van z'nen snor lekten. „H6", mokte d'n Tiest 't weer goed: ,,is me da m'n eigen verslikken." „Doet da-d-aanders bij oew thuis, vuile sloe- ber," verweet Janus. „Gij kunt 'r beter tegen as Aantje", scheur- de d'n Tiest, die nouw maar rustig uitscha- terde. „En ik zeg jouw," dreigde d'n Jaan: „da'k 'n spoor heb Blaauwe! Ge kunt 't mee oew eigen oogen lezen! Weest veurzichtig manneke!" Amico, ik dacht dat d'n Tiest 't af zouw leggen! 't Scheelde 'n horke, of d'n Blaauwe, die 't verzinsel van de kiependiefstallen in de kraant had gezetwier gearresteerd. EJn toentoen waandelde d'n burgemees ter over d'n weg, mee d'n drukker van de Nuuwsbode! Janus wier d'r bleek van. ,,Mannen," zee-t-ie gejaagd, „ik gaai weer surveljeeren, seluu!" En as 'nen haas schoot ie „de Gouwe" uit, over d'n erft, langs d'n achterkaant. over d'n erft, langs d'n achterkaant. „D'n Joep mot geven," kwekte d'n Blaauwe en schupte mijn weer onder de tafel. En na twee spullekes kwam d'n drukker van 't Nuuwsbodeke binnen. „Mannen," flusterde d'n Tiest: „denkt er- om, guilie sprikt mijn na, horre!" ,,Zeg, Bastiaansen", zoo kwam d'n drukker heel veurzichtig naar d'n Tiest: „zeg me nouw 's eerljjk: is da nouw wel heelemaal waar, van die kiependiefstallen? „Wa waar?" vroeg d'n Tiest lastig. ,,Zjjn die diefstallen nouw wel wezenlijk ge pleegd?" „Nouw is ie veur mekaar" viel d'n Blaauwe verwijtend uit! „Ik zeg niks aanders as dat er bij mijn op d'n erft negentien kiepen zijn verdwenen. Misschien zijn ze op d'ren kuier, maarik heb toch 'nen smaak in m'nen mond da ze gejat zjjn! E!n vraagt nouw zel vers maar huilie!" „Zijn er bij jullie ok kiepen gestolen?" vroeg d'n drukker hoopvol. „Bjj mjjn twaalf," zee ik kortaf. „Bjj mjjn zeuven," zee d'n Joep. ,,En bij jouw?" vroeg d'n drukker aan d'n Fielp. ,,Bij hum twa..." zee d'n Tiest. ,,Ik heb gin kiepen," zee d'n bakker toen. ,,Meer," vulde d'n Tiest aan: ,,bij hum zijn ze allemaal achterover gedrukt" en toen gaf ie d'n Fielp 'nen stamp onder de tafel, dat d'n bakker ,,aauw!" riep! ,,Dan is 't in orde," zee d'n drukker. En toen ie weg was, amico! Ollee broerd emmen ons eigen gelachen. 't Uitknipsel hangt in ,,de Gouwe". Fin Janus surveljeert nacht op nacht! Hij is van plan om opslag te vragen, hee-t-ie me gezeed. Nouw, da komt 'm hard toe. D'n Fielp is raadslid en zal 't veurstel zwaar ondersteunen en zeggen: „al hee-t-ie de kiependieven nie gevangen, hij hee ze toch verjaagd!" Maar of d'n burgemeester d'n Jaan om z'nen hals valt Ollee 'k ben meer as vol. Veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toet a voe DR6. (Buiten verantwoordeljjkheid der Rodactle) Ter Neuzen, 2 September 1932. Mijnheer de Redacteur, Zoudt U in het belang van de zaak zelve onderstaande regelen in Uw blad willen plaatsen opdat de aandacht der autoriteiten op een langzamerhand insluipende fout wordt gevestlgd. Na den brand op de cokesovens werd, en tereoht een pluim op den hoed gestoken van onze goed geoutilleerde brandweer, die spoe- dig ter plaatse was en krachtdadig ingreep. Dit schijnt aanstekelijk te hebben gewerkt op het uitrukken van onze gemeentelijke brand weer, want niet zoodra is er een roode gloed in de lucht of bij de manschappen gaat, alsof men niet vlug genoeg een verheugend bericht kan melden, de telefoon en spoedt iedere wak- kere spuitgast zich naar zijn post. De eerste maal vorig jaar rukte de brand weer uit naar een brand die onder Bierv'iet woedde, en moest men zoodra men buiten Ter Neuzen kwam terug keeren, daar men toen wel zag, dat hulp vanuit Ter Neuzen te laat zou komen. Onlangs werd wat afval op het land in brand gestoken en met vol gas spoedde de brandweer zich naar de plaats des onheils. Kort daarop werd des avonds een vuurgloed bemerkt aan den Oostelijken hemel en de spuitgasten renden na ontvangst van het brandsignaal naar het Schoolplein, hoewel men niet eens wist wddr de brand woedde en de brandweer na vele kronkelwegen eindelijik in den Beoosten Bleijpolder arriveerde, men was eenmaal op het pad en toen is men maar doorgereden, hoewel hulp te laat bleek. Gisteravond, terwijl er winkelweekvreugde in de stad heerschte, ontwaardde men, hoewel zeer ver, de bekende rosse gloed hoog in de lucht en kort daarop rinkelde de telefoon om de bedienden van den brandweer op te roe- pen voor een brand in den Nieuw-Neuzen- polder". Vlug was alles voor elkaar en buiten Ter Neuzen gekomen moest men weder er- varen dat de brand ver en ver af was. Het bleek later, dat nabij de Belgische grens onderWaterlandkerkje een landbouw- schuur in brand stond. Weder keerde men onverrichterzake huiswaarts. Nu ben ik het volkomen eens, dat het beter is tien keer te vlug uit te rukken, dan een maal te laat, doch het zou wel eens kunnen vergaan als bij de bekende geschiedenis: „De wolf komt". Mijn vraag is nu: Wie geeft het sein voor het alarmeeren, en wanneer moet men hulp gaan verleenen bij een brand, die in een an- dere gemeente woedt. Ik geloof werkelijk, dat het in het belang is voor de activiteit van onze brandweer. U dankend voor de plaatsruimte. X. TER NEUZEN. In die afgeloopen week hebben zicih in deze gemeente gevestigd: W. J. Haars en gezin, wachtmeester Kon. Marechaussde, Nieuwstraat 39, van Krui- ningen. A. de Meester, diensitbode, Noordstraat 67, van Hoek. B. P. S. de Koeijer, landbouwersknecht, P 102, van Westdorpe. C. Turkenburg, zonder, Lange Kerkstraat 68, van Schiebroek. D. J. van Troost en gezin, zetschipper, Baandijk 42, van Ossenisse. M. L. van Aerde geb. de Bruijn, zonder, Axelschestraat 34, van Hulst. J. P. M. Adriaansens, kolenhandelaar, Nieuiwstraat 25, van Hontenisse. J. J. A. M. Adriaansens geb. van Turenhout, zondier, Nieuwstraat 25, van Nijmegen. Vertrokken. S. den Hollander, onderwijzer, P 44a, naar Apeldoom. M. Dieleman en gezin, landarbeider, P 38d, naar Hoek. A. L. de Jong, zander, Axelschestraat 56, naar Kerkrade. Th. A. de Caluwe, landbouwersknecht, P 102, naar Sas van Gent. J. C. Balnikker, dienstbode, de Blokken 12-13, naar Schiebroek. J. Goossen, bakkersknecht, Donze-Visser- straat 39, naar Axed. A. H. Donze, zonder, Noordstraat 15, naar Haarlem. M. A. V. Stockman, zonder, Tramstraat 32, naar St. Nicoiaas (B.). J. Ch. M. van der Velden, zonder, School plein 5, naar Oudenbosch. AXEL. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: Franz Mol, bankwerker, Sluiskid P woon- barak, van Duitschland. Demenico Modducci, techniker, Sluiskil P 85, van Selzaete. Maria L. van Ecke, dienstbode, Buitenweg H 31, van Westdorpe. Domina v. d. Vedde geb. Kramer, zonder beroep, Julianastraat E 115, van Wissenkerke. Marg. M. Borgt, dienstbode, Sluiskil P 85, van Koewacht. Willem Gilijamse, bouiwk. teekenaar, Noord straat B 71, van Rijswijk. Maria Esselbrugge, geb. de Regt, zander beroep, Noordstraat B 57, van Zaamslag. Leuntje Loof geb. van Aken, zonder be roep, Prins Hendrikstraat EE 44, van Ter Neuzen. Franciszek Pikorski, monteur, Sluiskil P woonbarak, van Selzaete. Magdalena Denk, coupeuse, Weststraat D 67 inw., van Weenen. Josef Triebswetter, timmerman, Sluiskil P woonbarak, van Duitschland. Karl Memner, timmerman, Sluiskil P woon barak, van Duitschland. Otto Merklo, bankwerker, Sluiskil P woon barak, van Achem (D.). Ema Westoff, dienstbode, Sluiskil P 60 inw., van Oberhausen. Eug5n Worter, bankwerker, Sluiskil P woon barak, van Achem (D.). Sara E. Henderikse, zonder beroep, Wad- straat C 14 inw., van Rotterdam. Pieternella M. Comelissen, dienstbode, Kijkuit K 41, van Boxmeer. Vertrokken. L. L. Hupscher en gezin, arts, Noordstraat B 4, naar Zwolle. Math. J. Schedfout, dienstbode, Sluiskil P 85, naar Graauw. GyuLa Fazold, monteur, Sluiskil woonbarak, naar Merano. J. E. Federmann en gezin, electricien, Sluis kil P 26e, naar Ter Neuzen. P. J. Burjsse en gezin, fabrieksarbeider, Sluiskil P 29, naar Ter Neuzen. Maria Overdulve, dienstbode, Schapenbout O 44, naar Ter Neuzen. Eliza A. de Kort, dienstbode, Sluiskil P 60 (inw.), naar Hontenisse. Marinus Oppeneer en gezin, fabrieksarbei der, Sluiskil P 28, naar Ter Neuzen. Angela M. Ivens, dienstbode, Sluiskil P 60 (tow.), naar Selzaete. Bern. A. En sink, winkelbediende, Noord straat B 58, naar Ter Neuzen. Anton Mayr, machinist, Stationstraat G 10, naar Duitschland. Maria CI. Antheunis, winkeljuffrouw, Wal- straat C 44, naar Rotterdam. Donna M., Mario, handelsreiziger, Zee- straat A 23, naar Selzaete. Giulia Turra, typiste, Zeestraat A 23, naar Selzaete. Gustaaf de Vrieze en gezin, Fabrieksarbei der, Sluiskil P 27, naar Ter Neuzen. Janneke de Feijter, zonder beroep, Koe- straat D 84, naar Vlissingen. Joseph Frankevjjle, broodbakker, Kjjkuit K 39, naar Koewacht. Rachel Knulst, zonder beroep, Nieuwstraat G 65, naar Goes. WESTDORPE. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: Jacobus Gompiet en gezin, van Graauw. Elisa Pauline Cortvriendft geb. Pierar, van Brugge. Dingeman Sanderse en ecbtgenoote, van Ter Neuzen. Urbain Florimond Petrus van de Calseijde, van Helden. Emery Pierre Marie van Waes, van Rot terdam. Anna Polydore Marie Stephani de Jongbe, van Assenede. Vertrokken Edumondus van Dam en gezin, naar Sas van Gent. Carolina Paulina de Kock, naar Ter Neuzen. Anna Francisca D'hert, naar Zuiddorpe. Jeanne Elisa Augusta de Rijeke, naar Sas van Gent. Bemardus Petrus Stephanus de Koeijer, naar Ter Neuzen. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 31 Aug. Jacobus Ber- nardus de Smit, oud 27 j., jm. en Levina Maatje Witte, oud 25 j., jd. 1 Sept. Aloisius Johannes Doppegieter, oud 32 j., gesch. v. echt en Leonia Maria ScheUeman (van Vlis singen), oud 26 j., jd. 2 Sept. Adriaan Mari nus Witte, oud 39 j., gesch. v. echt en Pieter nella Janna van Tatenhove, oud 34 j., wed. Geboorten. 28 Aug. Geertruida Cornelia, d. van Marinus Nieuwenhuize en van Jaco- mina Baart. 30 Aug. Lena Adriana, d. van Lieven Arie Smits en van Cornelia Suzanna Hage. 31 Aug. Jannetje, d. van Jan Louw en van Antonia Ossewaarde. 1 Sept. Janna Pietemelia, d. van Hendrik de Zeeuw en van Anthonia Koster. Overlijden. 26 Aug. Jan de Bree, oud 71 j., echtg. van Janna Pieternella Geelhoedt. 28 Aug. Laurtoa Susanna Kampman, oud 67 j., echtg. van Jan die Lange. 8 Sept. TF1R NEUZEN. Aanbesteding maken van veranderingen aan perceel no. 13 am de Heerengracht. Architect L. de Bruijne. 10 Sept. HULST. Groote Luchtvaartmeeting op het vliegterrein. HOEK. Verkoop hudshoudelijke en andere goederen. Deurwaarder Huineman. Verstopping verstoort Uw gestel en humeur. Neem geen sterk pur- geerende middelen, doch van tijd tot tijd de zacht werkende Foster's het ideale laxeermiddel. 0.65 per flaeon. Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 19 (Ingez. Med.) 13 Sept. ZAAMSLAG. Veiling woonhuis, erf en een inboedel. Notaris Van der Veen. Maagpillen, Rotterdam, 5 September 1932. VEEMARKT. Aangevoerd werden 515 vette runderen, 326 vette- en graskalveren, 970 scbapen en 1am- meren en 1682 varkens. Vette runderen met tameljjken aanvoer en flauwen handel. Kalveren waren tameljjk aangevoerd en williger handel. Schapen met ruimen aanvoer doch zonder handel. Varkens waren ruim ter markt, de handel was stroef. De noteertog was als volgt: Koeien le kw. 0,60—/0,72, 2e kw. 0,49—/0,55, 3e kw. /0,350,45; Kalveren le kw. /1,061,20, 2e kw. 0,65—/0,85, 3e kw. /0.40—/0,60; Varkens le kw. 0,22—/ 0,25, 2e kw. 0,18— 0,22, 3e kw. 0,16—/0,18. BINN ENIANDSCHE GRANEN. Gerst Chevalier 4,50—/5,50; Haver 5,50 f 5,75; Erwten, kleine groene 8,50f 11,50; Schokkers 7,50f 13. FIJNE ZADEN. Mosterdzaad 2325; Blauwmaanzaad 2526; Karwijzaad /16/17; Koolzaad /ll12; Geel Mosterzaad 1214. AARDAPPELEN. Zeeuwsche blauwe 33% cent; Zeeuw- sche Bonte 23% cent; Eigenheimers iy2 2y2 cent; Blauwe Eigenheimers iy22% cent; Blauwpitten 23 cent; Westlandsche ronde 34 cent; Westlandsche kleine ronde 1% 2 cent. Alles per KG. Aanvoer gewoon, handel kalm. VLAS. Aangevoerd: 3000 K.G. 0,400,50; Holl- Geel 2500 K.G. 0,40—/0,50. Er was iets meer belangstelling, de prjjzen bleven evenwel nog onveranderd. Het aange- voerdie werd slechts gedeeitelijk verkocht. TARWEVEILING. Door de Tarwe Centrale werd heden ge- veild: 160 ton Noord-Hollandsche A voor 5,87 en 5,82%. 200 ton Groninger B voor 4,85. 210 ton Noord-Hollandsche B voor 4,95. 200 ton Zuid-Hollandsche B voor 5,05 en 5,07%. 230 ton Zeeuwsche B voor 5,1714 en /5,15, alles per 100 K.G. en 1 veilingskosten. COOPEKATIEVK VRUGHTENVEIUNG .dZEEUWSOH-VLAANDEBEN" OA TK TER NEUZEN. Veiling van 2 September. Princesseboooen 6 tot 9 ot. per K.G. Snjjboonen 9 tot 11 ot. per K.G. Kropsla 2 tot 3 ot. per krop. Wortelen 4 tot 5 ot. per bos. Wjjnpeen 1 ct. per K.G. Komkommers 3 tot 5 ct. per stuk. Selderij 2 tot 4 ct. per bos. Kroten 2 ot. per bos. Meloemen 16 tot 36 ct. per stuk. Honing 50 ot. per pot. Appels: Jac. Lebel 5 tot 10 ct.; Keswick 4 tot 8 ct.; Transparant de Croncel 5 tot 16 ct.; per K.G. Feren: Thriomph de Vienne 22 ct.; Clapps 12 tot 18 ot.; Bemsie Samanlis 14 tot 16 ct.; Stooifperen 4 tat 10 ct.; per K.G. PruimenReine Victoria 23 tot 28 ct. per K.G.; Moerbezien 25 tot 39 ot. per pond. Van Sluiskil: 2 Sept. Duitscb s.s. BESSEL, 915, kunstmest, Antwerpen. Voor Selzaete: 2 Sept. Eng. s.s. PASS OF BRANDER, 205, creosoot, Londen. Voor Gent: 2 Sept. Eing. s.s. YORK, 451, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. YORKBROOK, 718, ledig, Ipswich; Eng. s.s. WESTON, 209, ledig, Londen. 3 Sept. Poolsch s.s. CHARROW, 489, led., Antwerpen; Zweedsch s.s. ARDENNIA, 841, gem., Lysekil; Duitsch s.s. MAX ALBRECHT, 3474, petroleum, New-Orleans; Amerik. s.s. NASHABA, 3776, gem., Houston; Nederl. m.s. ZWALUW, 112, ijzer, Strood; Eng. s.s. GWENTLAND1090, ledig, Zeebrugge. 4 Sept. Noorsch s.s. DORAVORE, 659, stukg., Antwerpen; Noorscb s.s. JERNFJELD 775, pyriet, Pomoron; Belg. s.s. ADOXjPHE URBAN, 309, kolen, Goole; Zweedscb s.s. WAT J iONIA, 811, gem., Goteborg; Eng. s.s. GOWER, 874, ledig, Havre; Noorscb s.s. AVANCE I, 768, ledig, Londen; Duitsch m.s. THERESE HORN, 1929, vlas, Dundee; Eng. s.s. MEIRSEY, 438, stukg., Goole. Van, Gent: 2 Sept. Eng. s.s. YEWCROFT, 410, ijzer, Grangemouth; Duitsch s.s. FLNKE- NAU, 473, ijzer, Stettin; Nederl. m.s. BROE- DERTROUW, 114, gem., Rochester; Spaansch s.s. RAMON, 1376, cokes, Savono; Eing. s.s. WYNDING, 666, ledig, Goole; Eng. s.s. PAN- DION, 999, stukg., Manchester. 3 Sept. Eng. s.s. ALGOL, 929, ijzer, New port; Belg. s.s. ZINNIA, 124, ledig, Oostende; Eng. s.s. PASS OF BRANDER, 205, ledig, Manchester; Eng. s.s. CRIOHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. RFIDCAR, 794, ledig, Blyth; Eng. s.s. DOROTHY ROSE, 946, ijzer, Llanelly; Elng. s.s. BAMBURGH, 373, stukg., New-Castle. 4 Sept. Poolsch s.s. CHARROW, 489, fos- faat, Gdynia; Eng. s.s. YORKBROOK, 718, ijzer, Newport; Elng. s.s. YORK, 451, stukg., Hull; Elng. s.s. SWIFT, 408, stukg., Londen; Zweedsch s.s. ARDFINNIA, 841, restant, Bremen; Estl. s.s. KOLDULE, 2366, ledig, Jacobstadt; Duitsch s.s. MAX ALBRECHT, 3474, restant, Hamburg. Amsterdam, 5 Sept. 1932. Bleden Laten Flngelsch 8,60 8,65 Duitsch 58,50 58,80 Fransch 9,70 9,80 Belgisch 6,87 6,92

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 3