ALGEMEEN NIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. DE VIERDE SEPTEMBER No. 8882 WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1932 723 Jaargang, m Onze Derde Prijsvraag gedurende de Winkelweek. Kruiswoordraadsel. FEUILLETON De verjaardag van H. M. de Koningin. BINNENLAND BUITENLAND AVONTURENROMAN door PETER BARON. 50) HET RAPPORT WELTER EN HET LEGER. ABONNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor liet buitenland alleen bij vooruitfcetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer 0,20. - Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de nitgave. DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. In dit nummer is op de vierde pagina op- genomen een De gegevens voor de juiste invulling bij de daarin voorkomende cijfers vindt men hier- onder vermeld. HORIZONTAAL (van links naar rechts). 1. Steenmassa. 4. Muziekinstrument. 7. Klap. 11. Moeder. 13. Kleedingstuk. 15. Rund. 17. Persoonlijk. voornaamwoord. 19. Hem ellichaam 22. Vloeistof. 24. Bergplaats. 25. Poreus. 27. Ligt in Zeeuwsch-Viaanderen. 30. Voorzetsel. 31. Niet mooi. 32. Lidwoond. 33. Stad in Midden Amerika. 35. Toeht. 36. Wiel. 37. Waterstand. 39. Voegwoord. 41. Noot. 42. Maat. 43. Sdirede. 45. Een soort pot. 47. Bijiwoord. 49. Lidwoord. 50. Keert jaarlijks terug. 51. Deel van een sehip. 53. Verkorte meisjesnaam. 55. Dakbedekking. 56. Eikenschors. 57. AfgeJegen. 58. Deelgenoot. 60. Godsdienst (afkorting). 62. Noot. 63. Vragend womaamwoord. 65. Plaats in Noord-Holland. 67. Kleedingstuk. 68. Dier. 70. Bereide dierenhuid. 71. Bloem. 74. Stof voor hoeden. 75. Magazijnbediende. 77. Middeleeuwsch wapen. 78. Dekkleed. 80. Hoogschatten. 82. Vindt men in Drente. VERTICAAE (van boven naar beneden). 2. Voorzetsel. 3. Mak. 5. Waterstand. 6. Reeks, gelid. 8. Een soort briefje. 9. Spil. 10. Beven. 12. Roofvogel. 14." Grendeltje. 16. Staat in Noord-Amerika. 18. Jongensnaam. 20. Toevluchtsoord. 21. Bijiwoord. 22. Persoonlijk voomaamwoord. 23. Vlek. 24. Een soort kameel. 26. Keukengerjj. 28. Inval. 29. Teeken. (Nadruk verboden.) Vervolg.) Terwijl hij ongeduldig wachtte tot de aansluiting gemaakt was, keek hij onder- zoekend het vertrekje rond. 'n Gezellig hoekje, Eikenhouten lambrizeering, zware rood-pluche gordijnen, lage armstoelen, eenige sportprenten aan de wanden, een spiegel in den hoek, bij het gezellige haardvuur stond een zwaar geweer, een rijzweep en handschoenen waren achte- loos op een stoel neergeworpen, boven de - - - o uv v ii ut deur hingen bokshandschoenen en op den vloer lag een mollig tapijt. 'n Echte kamer van 'n sportliefhebber. In z'n voile lengte voor het vuur lag een kolossale Elzasser, die z'n fraaien kop had opgericht en sla- perig den indringer aankeek. De markies zat schijn'baar verdiept in de lezing van een werk van Surtees, waarin de komst van den inspecteur hem had overvallen, en hij schonk weinig aandacht aan Bryce. „Hallo? met 't hoofdbureau? Is inspec teur Bysart daar? Hier Bryce, Scotland Yard. Dank U. Hallo, met Bysart? Met Bryce van de Yard. Laat den eigenaar van 'n zwarte Buggatti, nummer L 68732, aanhouden. Bestuurder draagt 'n bruin pak, twee koffers langs de spatborden, hij is op weg naar Newhaven, hij verliet Crawley tien minuten geleden. Z'n naam is Chatterton, en hij is eigenaar van de Clara II. Herinner je je, dat je ons daar over getelegrafeerd hebt? Mooi zoo. 30. Doet een schip. 38. Hebben sommige dieren. 40. Inham. 42. Telwoord. 43. Geneesmiddel. 44. Een soort schoen. 45. Zelfstandig gebruikt bezittelijk voor- naamwoord. 46. Hals. 48. Oppervlakte-maat. 49. Behoort op een huis. 52. Schip. 54. Bekende rivder. 57. Port. 59. Windrichting. 60. Een soort kraai. 61. Gebak. 62. Pijnmaken met een vijl. 65. Client. 66. Naaldiboom. 67. Bevestiging. 68. Afkorting. 69. Voedingsmiddel. 72. Riviertje in Frankrijk. 73. Godsdienst (afkorting) 75. Schrijfmiddel. 76. Deel van een kippenhok. 79. Verkorte jongensnaam. 81. Muizieknoot. Inzending der oplossingen moet geschie- den nadat ons nummer van a.s. Vrijdag is verschenen, waarin het laatste prijsraadsel wordt opgenomen. Voor de voor deze prijisvraag uitgedoofde prijzen verwijzen wij naar ons nummer van JJ. Vrijdag. Een feestviering tot herdenking, dat Konin gin Wilhelmina wederom een jaar over Ne- derland heeft mogen regeeren, behoeft geen verklaring. Zij is zddzeer in waarheid de Landsvrouwe, z66 innig verbonden aan ons nationaal be- sef, dat de blijheid van ons volk om het bezit van deze Souvereine in Haar voile levens- en arbeidskracht, een vanizelfheid is. Een ont- binding in alle factoren, welke tezamen lei- den tot dit gevoel van aanhankelijkheid, van dankbare waardeering, zou de beteekenis van het geheel verzwakken. Waarom op den voorgrond te stellen de inwerking op ons ge- moed van de historische herinneringen aan Haar roemrijke voorvaderen en het doorluch- tig Oranje-geslaeht; de bekoring der persoon- lijke waardigheid en gratie, of de waardeering voor de dagelijksche toewijding aan de volks- zaak? Waarom te ontleden onzen eerbied voor Haar zelfverlooohening en moed; onze erkenning, dat Zij ons alien een voorbeeld is in ernst van levensopvatting en door een sobenheid, die toch nimmer het vorstelijke schaadde en ons juist in deze benarde tijden de gedwongen zelfbeperking zooveel lichter maakt; ons besef dat Zij het is, die bovenal den Nederlandschen naam hoog houdt in de wereld? A1 die eigenschappen, het-karakter en het leven dezer waarlijk vorstelijke vrouw, doen tezamen voor ons levend worden het beeld der Koningin en wij kunnen niet zeggen om welke Zij ons het liefst is. Deter is het dan ook, al deze motieven te doen samenvloeien tot een glanzend geheel van dankbaar be- wustzijn en dezen dag te aanvaarden zooals onze kinderen dit doen, die liefde voor het Vaderland en voor de Koningin gevoelen als eenzelfde gedachte en zioh verblijden in het nationaal gebeuren. Theorien over de waarde van het koning- schap missen beteekenis, zoolang geen critiek Houd hem aan als verdacht betrokken te zijn bij de moordenaar-affaire. Probeer hem te pakken. Vergeet vooral niet de havenmeesters te waarschuwen, de Clara II niet uit te laten. In orde. Merci. Saluut!" De inspecteur belde af en toen hij zich omwende, zag hij hoe de heer des huizes vriendelijk vorschend lachte. ,,Nogal sensationel zoo'n relaas", vond de oude heer. ,U werd toch niet ge- kwetst, naar ik hoop? 't Is waarlijk een zeldzaamheid, dat wij in onze eenzaam- heid zoo'n schokkend avontuur beleven". Bryce bromde iets binnensmonds. Vol- gens hem kon het geen kwaad zoo'n avontuur eens mee te maken. ,,Is 't een gevaarlijk misdadiger?" ver- volgde de Markies. Bryce knikte bevestigend en schetste in 't kort het gebeurde, dat de oorzaak was geweest van zijn binnendringen in het ge- bied van Castleborough, en hij eindigde met een opsomming van de aangerichte schade. De Markies maakte een afwijzend ge- baar. „Als het 't belang van de wet geldt", sprak hij minzaam, ,,hoe kunnen we dan nog over die kleinigheden piekeren? Maar we zullen wel ons best doen om den bra- ven Mac Pherson weer goed te stemmen". Bryce stemde hiermee in, doch werd gelijktijdig onderbroken, door de komst van den huisknecht. ,,Zeg 'ns Drage, haal 'ns wat Clicquot, en wat sandwiches, misschien, mr. Lyce?" „Bryce", verbeterde de inspecteur norsch, en even later antwoordde hij: ,,Dank U". De huisknecht ging heen. Bryce, die den Markies bestudeerde. dacht ijverig aan Castleborough? Castle waar had hij dien naam toch eerder de waarde kan aantasten van deze Koningin, die, naar welken regeeringsvorm ook, voor ons steeds zal zijn ons Staatshoofd bij uit- nemendheid en die ons blijvend den waarborg biedt, dat ook in deze en komende tijden van wisselende politieke stroomingen onze ge- dachten zich vrjj zullen kunnen uitleven en de grondslagen van ons volksbestaan niet zullen worden aangetast. Dat weten wij, en dat verwachten wij van onze Koningin, en vooral daarom dragen wij den wensch voor Haar behoud en Haar geluk in het hart. Daarin ligt geen overschatting van Haar in- vloed op ons staatkundig leven, die intusschen veel gewichtiger is dan veelal wordt vermoed, want elk Kabinet, hoezeer zelf verantwoorde- lijk, moet het oordeel inwinnen van de Kroon en de juistheid van elk voorgenomen plan rechtvaardigen. Wanneer het gezag der Kroon in handen is van een wijs Staatshoofd met hooge opvatting van zedelijkheid en recht, een tbetssteen voor de diepere belangen der natie, dan is de invloed daarvan werkdadig, en is het Koningschap voor ons geen mystiek be- grip, waamit macht en gezag van zelven uit- stralen, doch wisselt zijn beteekenis, en daar- mede onze eerbied en waardeering, naar de persoon, die de taak vervult. Daarom is Koningin Wilhelmina voor ons het gelukkig- ste voorbeeld der monarch) e en daarom kun nen wij in volkomen oprechtheid van hart en verstand den wensch uitspreken, dat Zij moge regeeren tot in lengte van dagen en voor ons moge hlijven het symbool van eenheid, saam- hoorigheid en rustige kracht. Aan H.M. de Koningin onze eerbiedige en dankbare gelukwenschen op dit feest van Nederland! KANAAL DOOR ZUID-BEVELAND. Door het Departement van Waterstaat is een aanivang gemaakt met de onteigening van gronden noodig voor verbreeding van het kanaal door Zuid-Beveland en verhooging van de spoorbrug te Vlake, met bijkomende werken. TE VEEL CANDIDATEN. De Geref. predikanten Ohr. Bruins te Breu- kelen en P. Prins te Deventer hebben het ini- tiatief genomen om te komen tot georgani- seerden steun bij het te-veel aan candidaten, dat er in de Geref. Kerken bestaat. De eerste kerkeraad, die officieel zich tot bepaalden steun verbonden heeft is de raad van de Geref. kerk te Andel in Noord-Brabant, die een collecte heeft toegezegd voor een steun- fonds, zoodra dit opgericht zal zijn. De beide predikanten zijn bezig de plannen thans uit te werken en de zaak langs kerkelijken weg te behartigen. Het is dus waarschijnlrjk, dat er een actie zal ontstaan teneinde in den noodtoestand der candidaten te voorzien. Volgens het Volksblad ligt het in de bedoe- ling van de regeering, zich niet accoord te verklaren met de door de commissie-Welter voor ons leger voorgestelde contingentsver- mindering van 2150 man per iichtingssterkte. De minister van Defensie zou zich voorstel- len de vereischte bezuiniging in hoofdzaak te verkrijgen door opheffing van 8 regimenten infanterie, 8 batterijen artillerie, 1 regiment onbereden artillerie, 2 treinafdeelingen. VRIJWILLIGE OPKOMST ONDER DE WAPENEN. Verschenen is de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer op het voorstel van gehoord? Plots kwam er een glans in zijn oogen. „U zei, dat U de Markies van Castle borough waart, mijnheer?" vroeg hij, iets voorover gebogen. Juist", bekende de oude heer. Staat U misschien in familiebetrek- king met Viscount Medway, mijnheer?" vervolgde de inspecteur. „Ik ben zijn grootvader, mijnheer", antwoordde de Markies hoffelijk, maar een trek van ongenoegen kwam toch over zijn gelaat. „Kijk, daar is de Viscount in eigen persoon", vervolgde hij, terwijl hij langs den schouder van Bryce keek ..Wablief?" Bryce draaide zich om en keek in de ernstige oogen van den man, met wien hij nog geen drie uur geleden in Londen in botsing was geweest. De Markies rees overeind. ,,Mijn zoon Franciscus", zei hij vrien delijk. ..Frans inspecteur Bryce van Scotland Yard". De Viscount knikte koel in de richting van den sprakeloozen inspecteur. ,,Hoe 1-lang is U al in Sussex, Vis count?" stotterde hij moeizaam. „Excuseer m'n lompheid", teemde de laatstgekomene, ,,maar ik zie niet in, wat U daarmee te maken heeft". Frans", zei de Markies, ietwat ver- wijtend. „Mijn zoon is nu twee weken thuis, inspecteur". n Trek van ergernis kwam over diens gelaat, maar was alweer verdwenen, al- vorens de inspecteur de uitdrukking kon achterhalen en de inspecteur zag weer dien kouden blik en een glimmende mo nocle. „Bent U daar heel zeker van?" vroeg Bryce ongeduldig. De Viscount keek spottend naar her half leege glas van Bryce, dat even te wet van den heer Albarda c.s. tot nadere rege- ling van de vrijwillige opkomst onder de wapenen van dienstplichtigen en reserve-per- soneel. Bij het onderzoek in de afdeelingen hebben vele leden van hun ingenomenheid met het instituut van den Bijizonderen Vrijwilligen Landstorm getuigd. De voorstellers van het wetsontwerp heb ben geen vertrouwen in de verzekering, dat de Bijz. Vrijw. Landstorm het geheele volk, en dus ook de sociaal-democraten, zou bescher- men tegen revolutionair geweld. In de bijeen- komsten van den Bijz. Vrijw. Landstorm klinkt dikwijls een taal, die van felle vijandschap jegens de soedaal-democratie en de sociaal- democraten zwaar is. Dat de mannen, die zulke taal met instemming aanhooren en toe- juichen, gezind zouden zijn de sociaal-demo craten te beschermen tegen revolutionnair geweld van anderen, is ondenkbaar. Zrj achten het, indien de noodzakelijkheid tot het te hulp roepen van gewapende macht bij ordeverstoringen zich mocht voordoen, beter, dat 6en of meer lichtingen worden mo- biel gemaakt, dat dan vrrjwilligerskorpsen ten tooneele verschijnen. De regeering zal minder lichbvaardig tot de oproeping van lichtingen overgaan dan tot het vragen en aanvaarden van de hulp van vrijwilligers. Voorts zal van afdeelingen der gewone lich tingen, waarin alle richtingen des volks op genomen zijn, een optreden met meer behoed- zaamheid en tact verwacht mogen worden dan van vrrjwilligerstroepen, die in hun ge wapende actie bevrediging kunnen zoeken en vinden voor politieke hartstochten. De voorstellers blijven van oordeel, dat de Bijz. Vrijw. Landstorm een buitenwettelijke organisatie mag worden genoemd en dat het, in het stelsel van art. 187 der Grondwet, nood- zakelijk is de mogelijkheid op te heffen, dat voor binnenlandsche doeleinden een gewapen de macht kan worden gemobiliseerd, zonder dat daarin onvenwijld de Staten-Generaal moeten worden gekend. NEDERLANDSCH REDDER IN BRAZILIe ONDERSCHEIDEN. Door bemiddeling van de vereeniging „Ne- derland in den Vreemde" heeft de Maat- schappij tot redding van drenkelingen te Am sterdam de gouden medaille met diploma ver- leend aan den heer D. R. M. Hubrecht te Rio de Janeiro, voor het met gevaar voor eigen leven redden van den president der Braziliaansche Bank op de buitenreede van Rio de Janeiro, in Januari van dit jaar. Medaille en diploma zijn dezer dagen aan den Nederlandschen gezant in Brazilie, dr. J. B. Hubrecht, ten kantore der vereeniging, ter hand gesteld. DE OPHEFFING VAN EENIGE REGIMENTEN INFANTERIE. De ,,Utrechtsche Courant" heeft naar aan- leiding van de ter sprake gebrachte opheffing van 8 regimenten infanterie een onderhoud gehad met den commandant van bet 18e regi ment, overste Ephraim te Amersfoort. Wij vemamen van den commandant, aldus het bflad, dat het bekend is, dat er een reor- ganisatie op komst is en ook dat tot even- tueele opheffing van regimenten is besloten. Officieel is er echter nog niets bekend, ook niet welke regimenten zullen worden opge- heven. Het contingent is wettelijk vastgesteld, dus komt de bezuiniging practisch hierop neer, dat naar de commandant had vemomen, 120 officieren op non-activiteit zullen worden gesteld en 360 onderofficieren met wachtgeld of pensioen den dienst zullen verlaten. Welke officieren en onderofficieren dit lot treft is nog niet bekend. voren door Drage opnieuw gevuld was. „Als m'n vaders bewering niet vol- doende is, mijnheer, hij brak den zin af en keerde den inspecteur bedaard z'n rug toe. ,.'t Spijt me", mompelde Bryce. „Ik moet terug naar de stad. Is het U bekend, mijnheer", richtte hij zich tot den slanken rug van Viscount, „dat U behalve een tweelingsbroeder, die denzelfden titel voert, ook nog in Londen door iemand vertegenwoordigd wordt, die uw huts in gebruik heeft?" Met een ruk keerde de Viscount zich om. en zijn monocle viel uit zijn oog. ,,Wat voor den duivel, mijnheer, begon hij verontwaardigd. ,,Den duivel niet", gekscheerde Bryce, ,,maar uw neef Gerald. En toevallig wordt uw neef ook door de politie gezocht!" De Markies ontstelde zichtbaar, in tegenstelling met zijn zoon, die zijn wis- pelturige houding weer had aangenomen. „Gerald", mompelde de eerste op 'n toon van verslagenheid, ,,ik hoorde, dat hij zich den dood van zijn vader erg aan- trok en hiervan blijk gaf op een ongewone wijze". „Heel ongewoon", voegde Bryce er droogweg aan toe. „Hij heeft zes moor- den gepleegd!" „En stond ik in neef Gerald z'n schoe- nen", flapte Medway er uit, ,,dan zou ik bedenken, dat ik reden te over had voor een zevende!" ,,Wat wil U daarmee zeggen?" nijdig- de Bryce. ,,Dat ik je met m'n jachtzweep eerst burgerlijk fatsoen zal leeren", viel de Vis count uit, ,,als je je dwaze tong niet beter in bedwang houdt!" Bryce knarsetandde. Al die Wace's waren uit hetzelfde hout gesneden. Ze kenden noch vrees, noch ontzag. Hij Op de vraag van het blad of de onderoffi cieren en officieren van het 18e en 21e regi ment bij eventueele opheffing alien den dienst zullen moeten verlaten, kon de commandant niet antwoorden, wel meende hij, dat de orga- nisaties over de reorganisatie berichten heb ben ontvangen. De kapiteJn-adjudant P. J. Gaillard van het 21e regiment infanterie deelde aan het blad mee, dat van het ministerie was toegezegd voor 1 October te zullen berichten, welke officieren en onderofficieren per 1 Januari a.s. den dienst moeten verlaten. De vraag, of in militaire kringen deze onzekere toestand niet spannend werkt, werd bevestigend be- antwoord. DOORVOER VAN ZEEVISCH STOPGEZET. Op de vragen van 't lid der Tweede Kamer den heer Drop betreffende het nemen van maatregelen in verband met de verzending van versche zeevisch uit Engeland in vracht- vervoer via Hoek van Holland naar Frankrijk, antwoordde de minister van Economdsche Zaken en Arbeid, dat het hem bekend gewor- den was, dat versche zeevisch in beperkte hoeveelheid uit Engeland via Hoek van Hol land werd ingevoerd en daama werd doorge- zonden naar Frankrijk, zoodat die leveringen ten nadele kwamen van het voor Nederland door Frankrijk vastgestelde contingent voor versche zeevisch. In overleg met en met medewerking van de desbetreffende Nederlandsche importeurs- vischhandelaren is bedoelde verzending van Engelscbe zeevisch evenwel stopgezet, zoodat te dien opzichte geen verdere maatregelen be- hoeven te worden genomen. CONFLICT IN DE KOOPVAAKDIJ- VLOOT. Sinds de laatste weken is een conflict ont staan in de koopvaardijivloot. Door den bond van werkgevers was na afloop van het col- lectie-ve contract een lagere gage aangeboden, die nog bleef boven die der Engelsche sche- pen, doch de bond van werknemers was niet geneigd daarop in te gaan. Een der Holland- sche reederijen begon toen met hare schepen onder Engelsche vlag te brengen en met En gelsche zeelieden te bemannen. De bond van werknemers heeft daarop aan den bond van werkgevers een ultimatum gesteld om dit laatste tegen te gaan. Daarop is echter ge- antwoord, dat de bond van werkgevers na afloop van het contract zijn leden volkomen vrij beschouwt. De organisatie van officieren en schepe- iingen ter koopvaardij heeft daarop besloten met ingang van gisteren de aanmonsteringen stop te zetten, welk besluit om organisatori- sche en taotisehe reden niet van toepassing werd verklaard op de schepen van de Stoom- vaartmaatschappij Nederland en den Rotter- damschen Lloyd. De plaatsvervangende rijksbemiddelaar in het derde district, Mr. Dr. S. de Vries Czn. heeft de partijen bij het conflict betrokken tot het verstrekken van inlichtingen opge- roepen. DE STAGING TE LANCASHIRE. Zaterdagmorgen hebben 200.000 wevers en weefsters in Lancashire het werk neergelegd. Duizenden weefgetouwen staan stil. Slechts op drie plaatsen is de stakingsaankondiging weer ingetrokken. De voile omvang van de twijfelde er geen oogenblik aan, of Med way, wiens hand de zweep reeds om- knelde, zou z'n bedreiging ten uitvoer brengen. „Welk vervoermiddel kan mij van hier naar Londen brengen?" vroeg hij met ge~ forceerde kalmte, terwijl hij zich tot den Markies wendde, wiens beteuterd gezicht keek, als vreesde hij, dat de Viscount de zweep zou gebruiken voor een ander doeleinde, dan waarvoor ze bestemd was. ,,In geen geval een trein antwoordde de Viscount, die langzaam aan z'n zelf- beheersching herwon. Echter, mijn His- pano staat tot je beschikking." En hij boog spottend. „Dank U' zei Bryce op 'n ruwe manier. „En als de eigenaar van den auto", vervolgde de Viscount, ,,mag ik U wel verzekeren van m'n onsterfelijke dank- baarheid, als U uw binnenkomst in de hoofdstad n beetje mijnder opzichtig houdt, dan uw entree hier, want ik heb de Hispano zelf weer noodig. De eer- zame burgers van Londen konden wel eens eens bezwaren hebben, tegen 't neer- halen van hun stadspoorten, afgezien van het feit, dat de Hispano nog nooit heeft meegedongen in een rammei-wedstrijd!" Bryce hield boos z'n tanden op elkaar geklemd. Hij vond geen geschikt ant woord. De Viscount drukte op een knop naast zich. „Zeg, Drage", zei hij op temerigen toon, toen de correcte huisknecht ver- scheen, ,,wil je de Hispano voorbrengen? Mr. Bryce zal e ermee naar de stad rijden". De inspecteur maakte een vormelijke buiging en volgde den man, zich bewust van den verwaanden blik, dien de Vis count door z'n monocle op hem gericht hield. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1