FOSTER'S MAAGPILLEN BURGERLIJKEN STAND. MARKTBERICHTEH OPGESLOTEN IN EEN KOELCEL. EEN VOORDEEL DEK MALAISE. DE BALLONTOCHT VAN PICCARD. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAARTBEWEGING. Arbeid en ontving per week ongeveer 26 als ziekengeld. Dit was tachtig procent van zijn weekloon, daar hij op de gebruikelijke vraag of hij ook ondersteuning uit anderen hoofde genoot, of zou genieten ontkennend ant- woordde. Dit ziekengeld ging week aan week achter elkaar door. De man werd door een dokter en een controleur gecontroleerd. Hij was en bleef ziek. Toch zat er een adder onder het gras! Eenige weken geleden bleek door contact tusschen den Raad van Arbeid en het burger- lijk armbestuur, dat diezelfde zieke man ge- durende zijn ziekte ook nog ruim f 18 per week trok voor zich en zgn gezin van het burgerlijk armbestuur, zoodat zijn ziekte hem niet 80 pet. maar ruim 135 pet. opleverde. Het spreekt vanzelf, dat dit muisje een lang staartje zal blijken te hebben. Dezer dagen wilden, naar de „Nederlander" meldt, eenige belangstellenden de koelcellen van het gemeentelijk abattoir te Poeldijk (gem. Monster) gaan bezichtigen. Dat is wat al te best gelukt, want toen men in een eel was, viel de deur onverwachts achter de be langstellenden in het slot. Een dergelijk verblijf in de koelcel, is zelfs in deze warme dagen niet prettig en op alle mogelijke manieren poogde men dan ook de aandacht te trekken van hen, die buiten de eel waren gebleven. Toen dit gelukte, moest etn smid worden gehaald, die na bijna drie uur, de celdeur open kon krijgen. Het gezelsehap zal intusschen wel voldoen- de afgekoeld zijn geweest. AMMONIAKYERBRANDING IN EEN BLOEMENMAGAZUN. Door het springen van een ammoniaklei- ding, die voor de koelcel in de vleeschhouwerij van den heer H. v. d. Laan, Laan van Meer- dervoort 632 in Den Haag, is aangebracht, is een groote hoeveelheid ammoniak in het naastgelegen bloemenmagazijn van den heer J. J. Jochemsen binnengedrongen. Een kost- bare planten- en bloemenverzameling is daar- door zoo goed ills geheel verloren gegaan. De wereldcrisis doet haar invloed op alles en alles gelden en niet het minst natuurlyk op het aanbod van werkkrachten, voor de weinlge betrekkingen, die nog vacant zijn of komen. Jaarl(jks leveren de verschillende scholen een aantal leerlingen af, die met meer of minder succes het onderwijs gevolgd hebben en nu gereed zgn, de wereld in te treden, om hun brood te verdlenen. Ook voor hen is het nu lastig een baantje te krijgen. Een Engelsch blad heeft het interessante denkbeeld gehad, aan verschillende firma's en insteliingen te vragen, hoe het nu eigenltjk staat met de kwaliteit der aanbieders; over het algemeen is het oordeel, dat de jonge sol- licitanten er netter uitzien, dan eenige jaren geleden. Zoo meent de ambtenaar die bij de Lon- densche Kamer van Koophandel belast is met het ontvangen en ondervragen van sollicitan- ten, dat deze vergeleken bij een paar jaar terug in alle opzichten verbeterd zijn. De jongeren, die zich komen aanbieden zien er veel schooner uit. Klaarblijkelijk hanaeren zoowel de ouders als de onderwijzers, die weten, hoe fel de concurrentiestrijd is, op dit onderwerp. Deze ambtenaar schrjnt overigens het open Schiller-hemd nog niet als een be- hoorlijke kleedij te hebben geaccepteerd, ten- minste hp klaagt er over, dat nog te veel jongelui in deze zomerdracht zich komen aanmelden. Tegen vele meisjes-sollicitanten heeft hij het bezwaar, dat zg te veel gepoederd en ge- verfd zijn. Deze dingen nemen de werkgevers tegen hen in, zegt de ambtenaar, die het ten- slotte weten kan, want hg krygt zoo jaar- lijks 2000 sollicitanten te ,,behandelen". Overigens zijn thans de meisjes beter voor- bereid voor het werk, dan vroeger. Minstens hebben zij nu stenografie en maohineschrijven geleerd, voor zjj solliciteeren. Over het alge meen zien de jongens er nu lichamelijk beter uit, dan vroeger. Dat is niet altijd in hun voordeel, want het komt wel voor, dat werk gevers, die schrjjven om een bediende, er bij voegen, dat hij niet te groot van stuk mag zijn, daar zij maar een klein kantoor hebben. Overigens zijn de jongeren wel wat beleefder geworden. Negen van de tien, nemen tegen- woordig hun pet af, als zij binnenkomen. Vroeger waren er dat nog geen acht. Is deze ambtenaar dus nog al be spreken over de jongere generatie, anders, aldus het ..Dagblad van Rotterdam", denkt een andere werkgever. Tegenwoordig vragen de jonge ren niet meer: „Welke vooruitzichten heb ik hier" en „Moet ik ook overwerken". Het is zoo erg, dat jongens een baantje op de machines, dat aanvankelijk niet zoo goed be- taald, maar waar toch wel een toekomst in zit, weigeren voor een baantje als vloerveger, dat dadelijk iets meer betaalt. De zucht naar avonturen schgnt dood te zgn, in het jonge geslacht, schryven de fir- manten van Lyons, eigenaars van de beken- de restaurants in Engeland. Wij stellen jon gere kellners in de gelegenheid voor den tgd van 6 maanden naar Parijs, Berlijn of Rome te gaan, om er de taal te leeren. Wanneer wjj tegenwoordig de jongelui vragen, of zij gaan willen, dan hebben zij altijd bezwaren: hun moeder of hun verloofde wil het liever niet, is het gewone excuus. KIJVENDE VROUW GRIJPT HET PISTOOL. Donderdagmiddag omstreeks halfeen heeft te Roermond een ernstige vechtpartij plaats gehad tusschen eenige vrouwen, waarvan een uit een revolver eenige schoten heeft gelost op haar tegenstandster. De familie D. leeft reeds geruimen tijd in hevigen onmin met de familie S., beiden wonende in de voorstad St. Jacob. Dit heeft reeds herhaalde malen aanleiding gegfcven tot scheldpartijen en handtastelijkheden. Donderdagmiddag omstreeks twaalf uur was wederom tusschen een tweetal vrouwen dier families een hevige scheldpartij ontstaan welke zoo hoog liep, dat zij elkaar in de haren vlogen. Een agent van politie, die in de buurt op post stond, kwam toeloopen en trachtte de vechtende vrouwen te scheiden Od dat oogenblik kwam de 37-jarige gehuwde vrouw woning, gewapend met een brow ning. Zg loste een drietal schoten op vrouw S., welke echter niet werd getroffen Een der kogels echter ketste van een muur terug en trof den 24-jarigen meubelmaker J. Jeunssen, die juist voorbg fietste, aan den rechterslaap. Aan het feit, dat hij toevallig het hoofd omgewend heeft, heeft J waar schynlijk zijn leven te danken. Thans bleek zijn verwonding niet levensgevaarlijk te zijn De poll tie-agent was inmiddels op de schie- tende vrouw toegeloopen en had haar het slstent 1 s" ukt" Vrouw D. is daarop met as- see aearre^J JUiSt pasaeerend marechaus- gearresteerd en naar het politiebureau oyergebracht Zij zal ter beschikking van de b«we worden &«steld. De revolver is in beslag genomen. DRENKELING MET EEN ROEISPAAN HEW U STELOOS GESLAGEN. Vrijdagavond is de 19-jarige J. v. d. K. bij het baden in het Zuiddiep in de Waalhaven te Rotterdam ten gevolge van een kramp- aanval gezonken. Eenige menschen in een roeibootje die in de nabijheid waren, zagen het ongeluk geheuren en gingen naar de plaats, waar de man was gezonken, aldus de N. R. Crt. De drenkeling kwam weer fooven maar kreeg toen bij ongeluk een vrij harden klap met een der roeispanen, wat ten gevolge had, dat hij opnieuw in de diepte verdween. Toen hij weer boven kwam, wisten de men schen in de roeiboot hem te grijpen. Hij bleek bewusteloos te zijn. Hij had tengevolge van den klap een lichte hersenschudding op- geloopen en is in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. DE VERDUISTERIN GEN BIJ DE R.K. BOEHENLEENBANK TE OEGSTGEEST. Uit Oegstgeest meldt men aan de N.R.Crt. nader omtrent de door den oud-kassier der R.K. Boerenleenbank aldaar gepleegde ver- duisteringen De gewezen kassier, genaamd A. v. d. H., is 46 jaar oud en was sedert 1915 als zoo- danig bg de bank werkzaam. Het totale bedrag van de verduisterde gelden met in- begrip van de rente, zal vermoedelijk onge veer f 131.000 beloopen, welke gelden door onderpand op roerende en onroerende goede- ren, alsmede door verschillende borgen, be- kende ingezetenen van de gemeente, geheel gedekt zrjn. Doordat v. d. H. steeds op een bescheiden voet, ja zelfs zuinig leefde had men nimmer iets dergelijks van hem durven denken; bg het bekend worden der verduisteringen is dan ook een zeer groote opschudding in de ge meente ontstaan. De boekhouding der bank leek steeds ge heel in orde te zgn; de directie had daarvoor een paar jaar geleden zelfs een compliment van de Centrale te Eindhoven in ontvangst te nemen; nimmer was eenige onregelmatig- heid ontdekt. De knoeierijen moeten op zeer geraffi- neerde wijze zijn gepleegd; speciaal met het opnemen van voorschotten moeten falsifica- ties zijn geschied; hierbij werden niet alleen gefingeerde bedragen ingevuld, doch heeft ook vervalsching der handteekeningen van de borgen plaats gehad. Verder is o.m. geknoeid in de notulen; hierin werd een ruimte open- gelaten en werd deze na de onderteekening gebezigd voor het invullen van gefingeerde terugbetalingen op spaarbankboekjes als anderszins. Bg een vergelgking kort geleden met kwi- tanties werd een onregelmatigheid ontdekt, waarop een verder onderzoek volgde, met het bekende resultaat. V. d. H. die volledig heeft bekend, geeft voor, familieleden te hebben geholpen en aan verschillende personen bedragen te hebben geleend, zonder eenig bewijs daarvan te hebben gekregen. De boeken van de bank zgn door den burge- meester in beslag genomen, terwyl verdachte voor den officier van justitie te 's-Gravenhage zal worden geleid. EEN WREED SPELLETJE. In de Jan Evertsenstraat te Amsterdam waren Dinsdag ongeveer 20 jongens bgeen gekomen met de vooropgezette bedoeling, om het den voorbijgangers en in het bijzonder den voorbygangsters lastig te maken. Zg wapen- den zich met een naald, waarmee zij, volgens de ,,Msb." de passeerende dames in den arm staken. De dames zochten bescherming bg den eersten den besten agent, die op de jon gens afging. Zg maakten echter geen haast, om uiteen te gaan en bedreigden den agent met hun vuisten en naalden. Tegen den gummistok van den agent ble- ken echter alle andere wapens het te moeten afleggen en de heele bende koos het hazenpad. DUIZEND GULDEN UIT DE BEDSTEE!.. Een ouderwetsche bedstee ze bestaan nog in de oude stad te Amsterdam, o.a. in de Jordaan dient niet alleen tot slapen, maar ook tot berging en zelfs tot... geldsafe. Maar heel veilig ligt het geld er niet, dat bemerkte iemand in de Willemstraat, aldaar. Uit zijn woning toch is uit een geldkistje, staande in een bedstee, een bedrag van ongeveer 1000 ontvreemd! „BRAND, BRAND!" OMDAT HET KIND UIT BED VIEL. Donderdagmiddag werd de brandweer te Amsterdam van drie kanten gealarmeerd voor een brand, welke zou woeden in perceel Kerk- straat 32. Bg aankomst daar ter plaatse bleek echter in geen enkel opzicht sprake van brand te zijn. Wel had de vrouw des huizes „brand, brand" geroepen, maar zij had dit gedaan als gevolg van een schrik, tengevolge van het feit, dat een kind op de tweede etage uit bed op den grond was gevallen. Een merk- waardige alarmeering van de brandweer voor een geval dat totaal niets met brand te maken heeft. (Handelsblad.) Uit Desenzano wordt gemeld, dat Piccard, die bg de landing hulp ondervond van boeren, toch nog met een smak met zijn ballonkogel op den grond stootte. Vrachtauto's uit Desen zano brachten het metalen schuitje met de wetenschappelgke instrumenten naar genoem- de plaats. Ook Piccard en Cosgns begaven zich daarheen. Piccaard vertelde dat hg een uitstekende reis had gehad en een hoogte had bereikt van 16.770 M. Hij had zeer van de koude te lijden gehad. In den kogel was de temperatuur ge- daald tot onder 16° C., maar buiten het schuitje was een temperatuur genoteerd vein -55° C. De wetenschappelijke resultaten kunnen pas over verscheiden maanden nauwkeurig bekend zgn. Cosyns heeft meegedeeld, dat bg den schok tengevolge van de landing alle wetenschap pelgke instrumenten zgn beschadigd; echter zijn de verkregen waamemingsreeksen onbe- schadigd gebleven. Een bericht verhaalt, dat omstreeks vgf uur 's avonds den ballon van Piccard werd ontwaard, die aan de karakteristieke kogel- ronde gondel natuurlgk dadelgk te herkennen was. De landing een half uur later ging niet zoo vlot, want de gondel sloeg tegen een heuvel en door dien stoot vielen de instru menten om. Spoedig had Piccard de gondel verlaten; en al ras kwamen uit alle wind- streken de auto's van belangstellenden aan- snorren. Zonder talmen gingen de boeren, onder leiding van Cosyns, over tot het de- monteeren van den ballon. Piccard wilde niet veel loslaten over zgn tocht. Eerst wenschte hij zijn toestellen na te kijken. Naar hij wel mededeelde, had hg binnen drie uur na het vertrek uit Zurich de hoogte van 16.500 M. bereikt. Daar het uitzicht van die hoogte bemoeilijkt werd door de groote duis- temis, die daar schijnt te heerschen, voor wie er naar beneden staart, had hg moeite zich aan het land te orienteeren. Echter waren de meren zeer duidelijk te zien geweest, hetgeen het hem dus mogelijk maakte, te weten waar hij was. Tegen den middag van Donderdag was hg boven de Aipen in de buurt van St. Moritz. Spoedig daama werd het Garda-meer herkend. Boven dit meer was hij eerst tot 3000 M. gedaald. Daar er een toestand van volledige windstilte was ingetreden, was Piccard ver scheiden uren boven het meer blijven zweven. Later werd de daling voortgezet, waarbij voortdurend werd uitgekeken naar een ge- schikte plek om te landen. Alles tazamen genomen had de tocht een uitstekend verloop gehad en de instrumenten hadden voortreffelijk him plicht volbracht. Prof. Piccard was zeer vermoeid, ja bgna totaal uitgeput. Vooral de snelle temperatuurs- wisselingen hadden hem erg aangepakt. Spoedig nadat de ballon geland was, kwam een Italiaansche troepenafdeeling ter plaatse, alsook een eskader vliegtuigen. De soldaten begonnen dadelijk mee te helpen aan het de- monteeren en inpakken van den ballon. Ook kwam een fascistisch bestuurslid zijn opwachting maken bij Piccard, om dezen zijn gelukwenschen aan te bieden. Hoewel de radio-berichten, door Cosyns uit de gondel verzonden, wel vrij geregeld zijn ontvangen door Duitsche, Oostenryksche en Zwitsersche stations, werden in Belgie die be- richten niet gehoord. Dit heeft in Belgie teleurstelling gewekt, vooral omdat Cosyns een Belgische marconist is. Volgens een broer van prof. Piccard, welke broer te Wilmington in den staat Delaware woont, zou het in het voomemen liggen van den professor, binnen zeer kort een opstijging naar hooge luchtlagen te doen in de Nieuwe Wereld, waarschijnlijk in het Hudsonbaai- gebied. De instrumenten van prof. Piccard hebben een koude van 55 graden C. opgeteekend. De lucht was in de hooge luchtlagen niet meer blauw, doch donker en het is zeer moeilijk geweest zich te orienteeren, daar de aarde nauwelijks zichtbaar was. De ballon heeft aanvankelijk met sterke luchtstroomingen te kampen gehad, waarvan men later geen last meer heeft ondervonden. De ballonvaarders hebben nog urenlang zonder vooruit te komen boven het Garda-meer gedreven. Prof. Pic card verklaarde nog dat de tocht in elk op zicht goed is geslaagd en dat de wetenschap- lijke instrumenten goed hebben gewerkt. Over de wetenschappelijke resultaten kon hg zich nog niet uitlaten. De van de aarde aan hem gezonden draadlooze berichten zgn slechts moeilijk verstaanbaar geweest daar de ont vangst in de gondel niet steeds storingvrg was. Voorts verklaarde Piccard, dat zgn vin- gers zoozeer bevroren waren, dat hij nog slechts met moeite heeft kunnen seinen. Overdag heeft de ballon met een gemiddelde snelheid van 25 K.M. per uur gedreven. Alle experimenten, die de professor zich ten doel had gesteld, heeft hij rustig kunnen uitvoeren. MOLLISSON'S OCEAANVLUCHT. De vliegenier Mollison die Donderdag te Port Marnock in Ierland is gestart voor zijn tocht heen en terug over den Atlantischen Oceaan, profiteerde bij zijn vertrek van zeer gunstige weersomstandigheden en ook van een zwakken Oostenwind. Hij heeft na 24 uur en 10 minuten Vrijdag middag te Pennfield Bridge in Nieuw Bruns- wijk geland. Hij verklaarda na de vlotte lan ding nog genoeg benzine aan boord te heb ben om naar New York door te vliegen, doch daarvoor te vermoeid te zijn. Mollison is de eerste die alleen in een licht vliegtuig den tocht Oostwaarts heeft volbracht. Zgn vrouw, de bekende Amy Johnson, heeft hem getelefonfeerd dat zij zich te New-York bg hem zal vervoegen. Enkele bladen hebben een bericht geplaatst, dat zij den overtocht ook per vliegtuig zal maken, doch dit is niet bevestigd. Mollison zal nu zijn vrouw af- wachten, alvorens naar Londen terug te vliegen. LUIJAARD IN VISCHNET GEVANGEN. Een luipaard, die uit zijn kooi ontsnapte in een kleinen dierentuin welke deel uitmaakte van de attracties van een lunapark in More- cambe, een zee-vacantieoord, bracht veel schrik teweeg, voordat hij in een vischnet werd gevangen. Even voordat de tuin werd geopend voor den dag, zag een jongen, dat de kooi van den luipaard open was. Hij maakte zich uit de voeten, maar had de tegenwoor- digheid van geest de poort van den tuin te sluiten. Twee meisjes in het bureau voor de entreebiljetten merkten op, dat de lichten in een gang in de buurt aan en uit gingen en bij nadere waameming merkten zij op dat een der apen rond een electrischen schakelaar klom, met den luipaard achter zich aan. De meisjes telefoneerden onmiddellijk naar de politie. Kort daarop verschenen twee agenten met een inspecteur van de vereeniging voor dierenbescherming, gewapend met een geweer, chloroform en een vischnet. De luipaard was inmiddels op een hooge kooi geklommen en de ondememer van de inrichting zou juist gelas- ten dat het dier zou worden doodgeschoten, toen men overeenkwam het met emmers water te begieten. Toen dit was geschied, werd het vischnet over het dier geworpen en werd het in dit net teruggesleept naar zijn kooi. EEN GEVECHT TUSSCHEN KOMMIEZEN EN ALCOHOLSMOKKELAARS. Wolff meldt uit Kopenhagen dat een Deen- sche kotter van de douane voor het eiland Moen een motorboot ontmoette, waarin zich een bekende Deensche alcoholsmokkelaar, dien de ambtenaren kenden, en een Pool be- vonden. Tusschen de smokkelaars en de amb tenaren ontwikkelde zich een schietpartij, welke urenlang duurde, waarbij echter nie- mand is gekwetst. Toen de kotter van de douane het smokkelvaartuig wilde wegslee- pen, is de sleeptros gebroken. De kotter moest tenslotte wegens een defect aan de machines de achtervolging opgeven. De smokkelaars zijn met him boot in de rich- ting van de Duitsche kust ontkomen. WONDEKLIJK LIEFDESDRAMA TE PARIJS. Te Parijs trekt een wonderlrjk liefdesdrama zeer de aandacht. Men kan niet beter doen dan de desbetneffende halve, half-juiste en ophelderende berichten in volgorde te veme- men. Bericht no. 1 luidde: In een hotel te Parijs heeft men het lijk gevonden van een zekeren prins Edgar van Bourbon, zoon van Alice van Bourbon, in 1870 in Oostenrijk geboren. Den prins was met een scheermes de hals openge- sneden. De misdaad werd gepleegd door een vrouw, die zich bij de politie aanmeldde. De drijfveer van de misdaad is van persoonlijken aard. Bericht no. 2 wist al meer en vertelde: Een man, die zich uitgaf voor prins Edgar van Bourbon, is in een hotel bij het Paleis Royal met doorgesneden hals gevonden. De politie deelt mede, dat op den gedoode een iden- titeitsbewrjs is gevonden, waarop stond „Prins Edgar de Bourbon, geboren 19 November 1870 te Roncelstein, zoon van Alice de Bourbon, zonder beroep, buitenlandsche nationaliteit". Korten tijd na de ontdekking van den moord meldde zich een vrouw bij de politie aan. Zij deelde mede, van geboorte een Spaansche te zijn en zeide, dat zij den man had gedood. Zij beweerde, dat de man haar met een scheermes had bedreigd en dat zij hem het mes had af- genomen en hem in zelfverdediging gedood had. De vrouw, Ondelaria Brau-Solor gehee- ten, is door de politie aangehouden. De prins behoorde tot den Oostenrijkschen tak van het huis Bourbon. Hij was gehuwd met een Amerikaansche, Clara B. Ringer, en te Neuilly woonachtig. Toen kwam de twijfel, en bericht nr. 3 zeide: De politie heeft vastgestedd, dat de 62-jarige weliswaar den naam Bourbon droeg, doch geen lid van het Huis Bourbon is. Ook weet men niet, waarvan hij leefde en waar hg te Parijs woonde. Op een adres, dat men in zijn zak vond, was hg onbekend! Betreffende de persoonlijkheid van den ver moorden „Prins Edgar de Bourbon" geeft het Oostenrgksche gezantschap te Parijs n.l. de volgende inlichtingen: In het jaar 1910 is tie Weenen voor de eer ste maal een z.g. prins Edgar de Bourbon opgedoken, die uit New-York was gekomen en zich uitgaf voor rentenier. Later vertrok hij naar Gent. De politie te Weenen werd onmiddellijk op hem opmerkzaam, aangezien hij zich uitgaf voor een bloedverwant van het Huis Habsburg. Na dit korte oponthoud vond men het spoor van den „prins" eerst in 1913 weer terug in Triest en Fiume, waar hg verscheiden bedriegerijen zou hebben gepleegd Hij gaf zich uit voor overs te van het Ameri kaansche leger, en voor generaal van het Turksche leger, terwijl hij tevens vaak be weerde legitieme aanspraken op den Albaan- sohen troon te hebben. Verder verklaarde hij afkomstig te zijn uit Rosenhain in Oosten rijk. Zijn bloedverwantschap met het Huis van Bourbon schijnt volkomen ongegrond te zijn. In het verloop van haar verklaringen ver klaarde de moordenares dat haar 62-jarige prins groote belangstelling had gekoesterd voor de Spaansche opstanden van den laat- sten tijd. Geen prins dus?... Bericht nr. 4 vertelde: Volgens het onderzoek der crimineele poli tie schijnt het vast te staan, dat de prins in zgn slaap in bed vermoord is en daarna naar het tapijt op den grond gesleept is. Prins Edgar de Bourbon is de zoon van prinses Alice de Bourbon en een onbekenden vader. Hij was vroeger gehuwd met een Amerikaansche vrouw, Clara de Cosse Grin- ger, van wie hg zich eenige jaren geleden liet scheiden. Volgens de laatste berichten zou het hier betreffen prins Edgar Serge de Bourbon Este, een zoon van prins Albrecht von Habsburg, die sinds geruimen tgd te Neuilly bij Parijs woonde. Bericht nr. 5: Het was geen prins; hg noem- de zich maar zoo. Prins of geen prins: de 62-jarige avonturier is dood en de 39-jarige Spaansche moet voor het gerecht. KROKODILLENJACHT BIJ PARIJS. De rustige burgers van het stadje Auber- villiers, in de nabijheid van Parijs, hadden vorige week het voorrecht een zeer opwinden- de en zeer zeker niet dagelijks voorkomende jacht op een krokodil bij te wonen. De burgemeester van het stadje, de vroe- gere minister-president Laval, had nsri de oevers van het Sint Martin Kanaal een sport- feest georganiseerd. Een rondtrekkende menagerie zou de clou van het feest zgn. In de menagerie bevond zich ook een jonge krokodil van circa 60 c.M. lengte en de direc- teur kwam op het prachtige idee „Bobby" in het water te werpen en 100 francs uit te loven voor den zwemmer, die Bobby zou vangen en aan wal brengen. De krokodil, die eerst een beetje bang voor het water was, raakte er spoedig aan ge- wend, en nadat hij eenige malen was onder- gedoken, zwom hg met groote snelheid weg en liet zijn vervolgers achter. De burgemeester en de directeur, die nu in hun gedachte Bobby reeds als volwassen alli gator zagen, kregen een vreeselijken schrik, en men organiseerde een regelrechte drgf- jacht op den vluchteling, waaraan de geheele gendarmerie en de brandweer van Aubervil- liers deelnamen. Eerst na drie uur gelukte het het arme dier, dat volkomen afgemat was, te vangen. Het werd door een der zwemmers zegevierend aan wal gebracht. Het mooiste van deze geschiedenis is, dat de held, die het beest ving, een Egyptenaar is, die in een fabriek te Aubervilliers werkt. BERUCHT IN- EN UITBREKER GEVANGEN. Gorgis Bauernsachs, een berucht inbreker, heeft geruimen tijd in Opper-Franken huis- gehouden. Nadat hij eerst op 11 Juli uit de gevangenis was ontsnapt is hij thans nabij Kronach door gendarmes ontdekt en omsin- geld. Toen hij van zijn revolver gebruik wilde maken, werd hij door de gendarmes neerge- schoten. Met ernstige wonden is hij naar het ziekenhuis van Bamberg gebracht. Bauern sachs had sinds zijn ontsnapping uit de ge vangenis in de streek tusschen Kronach en Sonneberg talrijke nieuwe misdaden gepleegd. De bevolking vreesde hem zoozeer dat zij den bandiet niet verraadde, maar hem zelfs waar- schuwde wanneer gevaar op til was. Aldus slaagde hij erin voortdurend te ontkomen. Den dag van zijn gevangenneming had hij te Kronach nog een inbraak gepleegd. Niet min der dan 10 patrouilles waren dltmaal uitge- zonden om hem te vangen. Een der patrouil les ontdekte Bouemsachs, die op een open veld op een heuveltje lag uit te rusten. Hij had dit heuveltje uitgekozen om de gansche omgeving te kunnen overzien. Met den revol ver in de hand poogde hij te ontsnappen, maar een kogel van 6en der gendarmes belette hem ditmaal zijn plan ten uitvoer te brengen. 24 Aug. OSSENISSE. Aanbesteding maken binnen- bermverhooging. Het bestuur van de vereen. Polders van Ossenisse. 29 Aug. TER NEUZEN. Vergadering van aandeel- houders der N.V. IJzerhandel v/h Fa. Gebrs. Tazelaar, ten kantore der vennootschap. 30 Aug. PHILIPPINE. Aanbesteding bouwen woon- huis met schuurtje. Architect De Brugne. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Aug. Andrie Carolus Vandepitte, oud 24 j., jm. en Ulalie Neeltje Meeusen, oud 22 j., jd. Julianus Van Wijnsberghe (van Bouchaute), oud 24 j., jm. en Clementina Felomena van Waes, oud 26 j., jd. Andries Simon de Visser, oud 23 j., jm. en Francina Levina Pladdet, oud 23 j., jd. Verstopping en slechte spijsvertering maken U ellendig en humeuriq. Neem bijtijds de zeer zarht werkende Foster's Maagpillen, het bekende en beste laxeermiddel. Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon. Te Ter Neuzen bg Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 19 Geboorten. 13 Aug. Cornelia, d. van Mar- tinus Pieter van Putten en van Catharina Joanna de Regt. Jeanine Georgette Mathilde, d. van Paul Henri Marvin en van AngSle Victoire Marie Verstraeten. 14 Aug. Johan Deserie Elizabeth, z. van Bemardus Johannes Emanuel van den Bos en van Valerie Euphrasie Johanna van den Eeckhout. Overlijden. 11 Aug. Mattheus de Brugne, oud 58 j., echtg. van Maria Dees. 13 Aug. Polidorus Andreas Rammeloo, oud 56 j., echtg. van Emma Sophia Claeijs (wonende Philip pine). 18 Aug. Adolf van Belleghem, oud 38 j., echtg. van Francisca Josephina Louisa Vemaeve (wonende Sas van Gent). Rotterdam, 22 Aug. 1932. VEEMARKT. Aangevoerd werden 353 vette runderen, 393 vette- en graskalveren, 539 schapen en 1am- meren en 1313 varkens. Runderen korter aangevoerd, betere handel. Kalveren, aanvoer tamelgk, handen flauw. Schapen ruimer aangevoerd dan vorige week, handel zeer kalm. Varkens, aanvoer gering, handel flauw. De noteering was als volgt: Koeien le kw. 0,60 tot 0,72; 2e kw. 0,49 tot f 0,55; 3e kw. /0,35 tot /0,45; kalveren le kw. 1,05 tot 1,18, 2e kw. 0,63 tot /0,83, 3e kw. 0,45 tot 0,58; Schapen le kw. /0,40 tot f 0,50; 2e kw. 0,30 tot 0,40, 3e kw. 0,25 tot 0,30; lammeren 10 tot 13 per stuk; Varkens le kw. 0,26 tot 0,28; 2e kw. /0,22 tot /0,25, 3e kw. f 0,20 tot f 0,22. BINNENLANDSCHE GRANEN. Gerst Chevalier /5 tot 6; Haver 5% tot f 6; Erwten, kleine groene 8 tot 10,50; Schokkers 7 tot 12, in bijtzondere gevallen iets meer. FIJNE ZADEN. Blauwbloei Zaailijnzaad /30 tot 31, Kar- wijzaad f 16 tot f 17 per 100 K.G. AARD APPELEN Westl. ronde 3 tot 4 ct.; Westl. kL ronde 1% tot 2y2 ct.; Eigenheimers 1% tot 3 ct.; Brielsche Eiigenheimers 2 tot 2% ct.; Blauw- pitten 2 tot 3y2 ct. per K.G. Handel ruim, aanvoer flauw. VLAS. Aangevoerd: Holl. Geel 2500 K.G., onver- kocht. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: W. F. Coumou, zonder, Noordstraat 103, van Haarlem. N. C. Geelhoedt, dienstbode, Lange Kerk- straat 100, van Bergen op Zoom. A. C. Schaalje, handelaar in manifacturen, De Doelderstraat 20, van Amsterdam. G. J. Tapperwijn, handelaar in manufactu- ren, De Doelderstraat 20, van Amsterdam. M. de Jonge, verpleegster, Axelschestraat 58, van Hoek. M. Oppeneer en gezin, arbeider, O ongen., van Axel. J. C. A. L. Wever, klerk D. B., Lange Kerk- straat 28, van Goes. B. A. Ensink, kruideniersbediende, Noord straat 63, van Axel. Vertrokken: W. P. Marinissen, verpleegster, Axelsche straat 58, naar Delft. N. W. Dijkstra, werktuigk.-opzichter, Tram- straat 24, naar Oldenzaal. J. Hofman en gezin, werkman, Baandijk 14, naar Hoek. A. Schmidt, bankwerker. Tramstraat 24, naar Winterswijk. Voor Ter Neuzen: 20 Aug. Nederl. m.s. GRUNO, 126, pgpaarde, Fowey; Nederl. m.s. GABO, 76, ledig, Londen. Van Ter Neuzen: 19 Aug. Nederl. m.s. REINA II, 158, ledig, Antwerpen; Noorsch s.s. HOMLEDAL, 1279, cokes, Gefle. Voor Sluiskil: 21 Aug. Duitsch s.s. LEAN- DER, 589, gem., Antwerpen. Van Sluiskil: 21 Aug. Nederl. s.s. VEER- HAVEN, 3261, kunstmest, Norfolk. Voor Sas van Gent: 21 Aug. Spaansch s.s. VERGE DELS DESANPARATS, 932, ledig, Antwerpen. Voor Gent: 19 Aug. Eng. s.s. GWENT- LAND, 1090, ledig, Newport; Letl. s.s. RE GENT, 1826, hout, Riga; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, ledig, Londen; Eng. s.s. YORK, 451, stukg., Antwerpen. 20 Aug. Duitsch s.s. ADELE TRABER, 1426, kolen, Gdynia; Zweedsch s.s. TYRA BRATT, 739, ledig, Londen. 21 Aug. Noorsch s.s. JERNLAND, 756, led., Brugge; Noorsch s.s. P. C. HALVORSEN, 663, pyriet, Requejade; Eng. s.s. SWIFT, 408, stukg., Londen; Spaansch s.s. BANDERAS, 1304, fosfaat, Sfax; Fransch s.s. BOREE, 1145, ledig, Brest; Eng. s.s. MERSEY, 438, stukg., Goole. Van Gent: 19 Aug. Eng. s.s. FAIR HEAD, 629, stukg., Dublin; Spaansch s.s. NALON, 905, fosfaat, Malaga; Eng. s.s. BELVEDRE, 416, ijzer, Bilbao; Eng. s.s. PANDION, 999, stukg., Belfast; Letl. s.s. EVEREST, 1320, ledig, Archangel; Eng. s.s. PASS OF BRAN- DER, 205, ledig, Immingham; Finsch s.s. ANVERSOISE, 2500, ledig, Leningrad. 20 Aug. Eng. s.s. BAYTREE, 1115, gzer, New-Castle; Fransch s.s. DAPHNE, 1123, jzer, Newport; Zweedsch s.s. HERNODIA, 1006, fosfaat, Koningsbergen; Noorsch s.s. HAVBORG, 707, ledig, Hull; Spaansch s.s. CRISTINA, 1162, ledig, Bilbao; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Letl. s.s. KANDAVA, 1171, cokes, Riga; Belg. s.s. ADOLPHE URBAN, 309, stukg., Goole; Eng. s.s. DUNSTANBURGH, 476, stukg., New- Castle; Noorsch s.s. RIO, 1405, ledig, Antwer pen. 21 Aug. Eng. s.s. YORK, 451, stukg., Hull; Eng. s.s. GWENTLAND, 1090, ijzer, Newport; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, ijzer, Middles- borough; Duitsch s.s. ADELE TRABER, 1426, ledig, Hull; Estl. s.s. ELLIND, 1691, ledig, Wiborg; Slow. s.s. GJURO MILOSEVIC, 2627, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. FALCON, 738, I stukg., Goole.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 3