MiTTfc HITTfc HITTE KOOKT ELECTRISCH JfOSTER's MflflGPIUEft! De N.V. PROVINCIALE ZEEUWSCHE EI.ECTRICITEITSMAATSCHAPPIJ verslrekt gratis inlichtingen, ook over huur en koop van kooktoestellen Onze kookjuffrouw zal U dit gaarne bewijzen BU&GERLIJKEV STAND. XAKKTBERICHTEN pass GEMEENTERAAD VAN BOSCHKAPELLE. VERKOOPINGEN, UlTYOERINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. LOOP DER BEVOLKING. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. AXEL. SCHEEPVAARTBEWEGING. WISSELKOERSEN. 4 Indicn gij voortdurcnd last hebt van schele hoofdpijn als gevolg van een slechte spijsvertering, gebruik dan eens een poosje Foster's Maagpillen, het betrouwbare, zacht werkende laxeermiddel. Alom vcrkjijgbaar h f 0.65 per flacon. Te Ter Neuzen bij Firma A. van Oveiibeeke— Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 19 (Ingez. Med.) beslissenden invloed op de prijzen van het Neder landsche varken uit. De Nederlandsche Varkenscentrale, die voor- loopig nog gevestigd is in het departement van Economische Zaken en Arbeid alhier, wordt in haar taak bijgestaan door 11 gewestelijke var- kenscentrales, voor iedere provincie 66n met uit- zondering van een gedeelte van de provincie Gelderland, n.l. het Rijk van Nijmegen en het Land van Maas en Waal, dat bij Noord-Brabant Varkens moeten v66r 1 October gemerkt z\jn. Deze gewestelyke varkena-centrales dragen op hun beurt een deel der werkzaamheden oyer aan plaatselijke commissies. Deze plaatselijke commissies zorgen voor de inventarisatie en voor het merken der varkens. Zij bepalen aan de hand van algemeene regels ook het aantal varkens, dat bij iederen varkenshouder zal kunnen wor- den gemerkt. Men weet, dat het in de bedoeling ligt een te groote uitbreiding der varkenshouderij te voorkomen. Zoodra de wet geheel in werking is getreden, zal het niet geoorloofd zijn onge- merkte varkens boven een bepaald levend ge wicht te houden. Waar dergeljjke ongemerkte varkens na een bepaalden datum, vermoedelijk 1 October ook niet meer kunnen worden voorzien van de slachtmerken, dus practisch gesproken niet meer kunnen worden verkocht, ligt het in het voomemen van iederen landbouwer om te zorgen, dat h(j, zoodra daartoe de gelegenheid bestaat, maar in ieder geval voor den fatalen termjjn, zijn varkens gemerkt krijgt vanwege de gewestelgke varkenscentrale. De noodige be- kendmakingen daaromtrent zullen tydig ge schieden. Hoe de heffingen worden verricht. De geldmiddelen, noodig om de prjzen te steunen en om de tekorten op den export aan te vullen, worden verkregen door heffingen. Deze heffingen zullen geschieden van alle geslachte varkens naar het slachtgewicht. Voorloopig is de heffing bepaald op 9 cent per K.G. slachtge wicht, hetgeen ongeveer overeehkomt met 7 h 7% cent per K.G. levend gewicht. Deze heffingen geschieden voorzoover de varkens met het oog op de Vleeschkeuringswet toch moeten worden gekeurd, door de keuringsdiensten. Binnenlandsche handel bl\jft vr (j. Het ligt niet in de bedoeling om in te grijpen in den binnenlandschen handel, d.w.z. in den handel in varkens, bestemd voor de binnenland- sche markt. Op de gewone wijze kunnen slagers, commissionnairs, grossiers of wie dan ook, de varkens bjj de landbouwers koopen. Alleen in dien mocht blijken, dat van de zijde van dezen niet medegewerkt werd om den landbouwers een behoorljjken prijs uit te betalen, zou de moge lijkheid niet uitgesloten zijn, dat de Nederland sche Varkenscentrale gedwongen wordt ook in den binnenlandschen handel in te grijpen. Controle op export Inzake de export ligt het in de bedoeling een (verdere) concentratie tot stand te brengen. Reeds met het oog op de controle en om er voor te waken, dat de voordeelen van de Crisis-Var- kenswet werkelijk komen daar, waar zij moeten gelden, is dit noodzakelijk. De grootste export van het Nederlandsche varkensvleesch vindt plaats in den vorm van bacon en versch geslacht vleesch. De baconexport zal geheel geconcentreerd worden. In verband daarmede zullen door de Nederlandsche Varkenscentrale contracten wor den gesloten met de exportbedrijven zoowel par- ticuliere als cooperatieve, zoodat deze geheel voor de Nederlandsche Varkenscentrale zullen werken. Het surplus aan spek. Door het groote aantal zware varkens, dat mede zijn ontstaan te danken heeft aan de slechte prijzen en de belemmerende export-mogelijkheid van lichtere varkens, is er op het oogenblik een groot surplus aan spek. Daarbij komt, dat de lage prijzen van andere vetten, als boter, mar garine, enz., de varkensvetconsumptie hebben doen teruggaan. De uitvoering van de Crisis- Varkenswet zal in deze wel eenige verbetering brengen, maar toch zal er voorloopig een vrij groot surplus aan varkensspek blijven. Zou men nu zonder meer dit varkensspek aan zijn lot overlaten en w61 belasten met de heffing, dan zou de handel in de zwaarste varkens daarvan onge- twijfeld een prijsdalenden invloed ondervinden. Teneinde dit te voorkomen en vooral om te zor gen, dat de meest onvoordeelige, d.w.z. de aller- zwaarste varkens, zoo spoedig mogelijk worden opgeruimd tegen een behoorlijken prijs, heeft de Nederlandsche Varkenscentrale bepaald, dat zij de export van spek en varkens boven een be paald slachtgewicht, voorloopig aangehouden op 200 K.G. slachtgewicht, zoo noodig voor een paar weken zal steunen met een bepaald bedrag per K.G. spek, welk spek uitgevoerd moet worden, teneinde de markt hier niet opnieuw te belasten. Het ligt in de bedoeling om, teneinde moeilijk- heden te voorkomen, dit spek van een bepaald merk te voorzien. Men hoopt, dat, zoodra de spekproductie bin- nen meer normale grenzen is gekomen, een aparte steun van de spekexport niet meer noodig zal blijken te zijn. Het effect voor de varkenshouders. Aan de landbouwers heeft deze wet reeds, v66r zij in werking trad, voordeel gebracht en zij hoopt in de toekomst nog dit groote voordeel te brengen, dat zij de varkenshouderij op een loonen- de basis houdt. In dezen crisistijd wordt hier- mede aan een emstigen wensch voldaan. De mogelijkheden voor prijsverhooging zullen, zelfs als men geen rekening houdt met de belan- gen van de consumenten, aan vrij enge grenzen gehouden zijn. Bij een te hooge heffing zou de consumptie van het varkensvleesch zonder eeni- gen twijfel vrij snel dalen en deze snelle daling zou maken, dat men met een niet te plaatsen surplus zou zitten. Het is dus in het belang van de landbouwers zelf, gebeurde er verder niets dat die produc- tie van varkens aan bepaalde beperkingen wordt onderworpen. De regeling dienaangaande want altijd nog bestaat de hoop natuurljjk, dat de beperking zich zal moeten bepalen niet tot het normale aantal, maar tot voorkoming van uit breiding zal moeten inhouden, dat alle varkens gemerkt moeten worden. In den loop van de volgende maand zal een inventarisatie gehouden worden van alle aanwe- zige varkens. Bij deze inventarisatie zullen ook alle aanwezige dieren worden gemerkt met een oormerk, zooals dat tot nu toe bj stamboek- varkens o.a. gebruikeljjk is. Door een combinatie van letters en cijfers zal iedere landbouwer, op den duur aparte nummers ontvangen. De afkomst van ieder varken zal dus zijn op te sporen, indien men het wenscht. Dat is om knoeierijen, zooals het namaken van merken, te voorkomen. Namaken van merken zal worden gestraft. Het ligt in de bedoeling, voorloopig den handel in biggen enz., geheel vrij te laten, zoodat de eenige bemoeiing, die de fokkers zullen hebben, is, dat zij de biggen zullen moeten laten merken en dat zij niet meer zullen mogen fokken, dan hun door de plaatselijke commissie wordt aan- gewezen, m.a.w., dat zij niet meer fokzeugen mogen houden, dan hun wordt medegedeeld. Mocht blijken, dat dit tot ongewenschte toestan- den in den biggenhandel aanleiding geeft, dan zal men ook maatregelen moeten treffen om te voorkomen, dat niet enkelen te veel biggen op- koopen. Huisslachting van, een varken, blijft onbelast. Van alle slachtingen zal de heffing moeten worden betaald, met uitzondering van een ge deelte der huisslachtingen. Vrijgesteld zullen moeten worden de huisslachtingen van hen, die niet meer dan twee varkens per jaar mesten en er een voor eigen gebruik slachten. Het is met billijk te achten, dat de landbouwers, die in zoo hooge mate profiteeren bij een prijsverschil van 5 cent per pond reeds 10 ook nogmaals vrijgesteld zouden zijn van een betaling der hef fing op huisslachtingen. Zij zullen evengoed als de slagers daarvan hebben te betalen de vastge- stelde heffing. Strafbepalingen. De huisslachtingen, waarvan nu tevoren ken- nis wordt gegeven op de gemeentehuizen, zullen voortaan ook moeten worden aangegeven bij de Gewestelijke Varkenscentrales. Hieraan zal streng de hand worden gehouden. Overtreding kan met zich meebrengen, dat men geen merken meer kan krijgen en met varkens komt te zitten, die men niet meer zal kunnen verkoopen, omdat er natuurlijk geen kooper is, die varkens, die niet van merken voorzien zijn, na den fatalen datum zal willen koopen. Prgzen afhankelgk van consumptie. De prijzen, die men voor varkens zal kunnen betalen, zullen dat is de bedoeling van de Crisis-Varkenswet loonend zijn, maar zij zijn natuurlijk ook in hooge mate afhankelijk van de mate van consumptie. Men mag de prijzen van het varkensvleesch in de consumptie niet te hoog opvoeren. Het ligt in de bedoeling, om voor loopig voor exportvarkens een prijs van 15% 16% cent te geven. Zoodra de Nederlandsche Varkenscentrale geheel georganiseerd is, zullen de exportvarkens naar kwaliteit en slachtge wicht worden uitbetaald. De zware varkens, die door hun groot speksurplus gevaar loopen, in prijs te dalen, zullen niet door de Nederl. Var kenscentrale als zoodanig worden gekocht, maar de besprekingen, gevoerd met de koopers van die varkens en de in uitzicht gestelde steun voor spek maken, dat deze varkens ook een niet veel lageren prijs zullen kunnen opbrengen. Blijkt hier evenwel ingrijpen noodzakelijk, dan zal dat moeten geschieden. Door de vrjjwillige contingenteering is het aantal baconvarkens gedurende dit voorjaar teruggebracht van 25.000 tot ongeveer 15.000. De laatste weken is het aantal slachtingen reeds opgevoerd. Het ligt in de bedoeling, langzaam door te gaan met een opvoering van den export om op deze wijzc de zwaardere varkens te doen verdwijnen, waardoor men ook voor de varkens, die het zwaarste export-gewicht overschreden hebben, een beteren prijs zal kunnen bedingen. Aller med,ewerking noodig. Het doel der crisis-maatregelen zal alleen dan volledig kunnen slagen, indien alle belangheb- benden zooveel mogelijk medewerken. Bij de zich steeds vemauwende buitenlandsche markt en de in weerwil van alle vriendschappelijke be- tuigingen steeds doorgaande beperkingen van den uitvoer, loopt onze varkenshouderij groot gevaar, ten onder te gaan. Dit onheil voor de betrokkenen af te wenden, is het doel van de Crisis-Varkenswet en daarom wordt een beroep gedaan op de medewerking van alien. taa «ro uuhihuw Onbetaalbaor is het in de heete dagen, dat de electrische kookstellen Uw keuken niet warm maken. Alleen dadrvoor zoudt U al electrisch gaan koken. Of U nu een kookplaatje hebt, een electrischen oven of een electrisch fornuis, ze houden allemaal de warmte vast en geven die alleen aan de pannen over. Wat 'n genot, als het heet is Profiteert ook van dit voordeel van het electrisch koken. U krijgt het er gratis bij. Bij al die andere voordeelen, die het electrisch koken biedt zooals i weinig toezicht, weinig kans op aanbranden en overkoken, heldere keukens, schoone pannen enz. VIJF CENT PER kJLoWATTUUR HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR Z.-VLAANDEREN TE TER NEUZEN. In de week van 18 Augustus werd bij het bureau der Kamer aangifte gedaan van de volgende Inschrijvingen: J. Andriessen, Lange Kerkstraat 86, aard- appelhandel. Machinale Timmer- en Rolluikenfabriek, annex Timmerbedrijf, Vlooswjjkstraat 38. Eigenaar: D. Verlinde. Anthonie Roest, Breskens, Boulevard 126, handel in aardappelen, groenten en fruit. Johannes Verplanke, Schoondjjke, Straat- weg M 251, aardappelhandel. Wijzigingen: J. E. Blansaart, Axel, Zeestraat A 119, cafe. Handelsnaam gewijzigd in: Sigarenmagazijn „Havana". Adres gewijzigd in: Noordstraat B 50, Axel. Bedrjjf gewijzigd in: handel in tabak, sigaren en sigaretten. De Gouden Leeuw, IJzendjjke, Koninginne- straat D 275, hotel, cafd-restaurant. Aan be- drijf toegev.: kleinhandel in aardappelen. Gosseye en Andriessen, Lange Kerkstraat 86, aardappelhandel. Uitgetr. venn.M. Gos seye. Handelsnaam gewijzigd in: J. An driessen. J. A. van Leuven, Sluiskil, Kanaalweg Zuid 94, broodbakker. Uitgetreden eigenaar: J. A. van Leuven: Nieuwe eigenaar: Alber van Leuven. Wed. H. de Regt, Axel, Koestraat D 76, slager. Uitgetreden eigenaar: N. de Putter, weduwe van H. de Regt. Gebrs. Verlinde, Vlooswijikstraat 38, timmer- fabriek. Uitgetreden venn.: G. Verlinde. Han delsnaam gew. in: machinale timmer- en rolluikenfabriek, annex timmerbedrijf. Opheffingen: Ed. Staelens, Eede, Blindenweg O 8, vlas- serij. Vereffenaar: E. Staelens, Eede. Onder voorzitterschap van burgemeester Truijman vergaderde Vrijdagmorgen de ge- meenteraad. Met kennisgeving was afwezig de heer A. J. Eeman, terwijl van den heer J. Koster be- rieht was ontvangen, dat hij ontslag nam als lid van den gemeenteraad. De Voorzitter drukt zijn spijt uit, over het bedanken van den heer Koster, welke steeds een goed raadslid is geweest en voor de be- langen van de gemeente is opgekomen. Als diens opvolger komt in aanmerking de heer J. W. Scheele. Verschillende ingekomen stukken gaan onder den hamer door. Met algemeene stemmen besluit de verga- dering adhaesie te betuigen aan het adres van den gemeenteraad van Westdorpe aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Land- bouw, om maatregelen te treffen, waardoor door buitenlandsche werkkrachten worden ge- weerd. 2. Behandelen adres van den heer E. F. de Moor te Zaamslag, om ontheffing van school- geld, -wegens geleden financieele verliezen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten adressant vanaf 1 Juli 1932 ontheffing te ver- leenen. 3. Behandelen adres van het Bureau Breda Diocessanen, om afschaffing van dansmuziek. B. en W. hebben daaromtrent geen defini- tief voorstel, doch willen de beslissing over laten aan den raad. De heer De Bakker stelt voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer Ottjes zag gaarne meer toezicht op de jeugd, welke toch niet in dansgelegenheden thuisbehoort. De Voorzitter merkt op, dat de ouderen de jongeren medenemen. Mej. Van Eerdenburg steunt den heer Ottjes en zag liever, dat personen beneden 16 jaar geen toegang tot dansgelegenheden kregen, waartegen de heer De Bakker op- merkt, dat dit reeds door de wet is geregeld. De heer Ottjes is ook niet voor aanneming van dit adres, er zijn wel andere feiten op te noemen, waar meer kwaad in steekt; echter was verscherpt toezicht op jeugdige personen wel goed. Het adres wordt aangenomen voor kennis ving, bij welke stemming de heer Lambert zich onthoudt. 4. Benoemen lid van de commissie tot wering van schoolverzulm, in de vacature J. Lafarre. De Voorzitter spreekt woorden van waar- deering aan de nagedachtenis van den over- ledene, welke zich nauwgezet van zijn plicht kweet. Op de voordracht zijn geplaatst mej. Fray tier en de heer Fermont. Met 4 stemmen wordt de heer Fermont be- noemd, 1 stem is bianco. 5. Omvraag. De heer Stallaert informeert of lets gedaan is om de kinderen van de straat te houden. Mej. Van Eerdenburg deelt mede, dat het schoolplein tbans is opengesteld, terwijl er ook nog een voetbalterrein is. De heer Ottjes dringt er op aan, dat aan Ged. Staten wordt verzocht het werk aan den Tol te willen beschouwen als werkverschaf- fing, z.i. is dat een mooi middel, terwijl er veel grondiwerk te verrichten is. Wanneer wij dat bijttjds verzoeken, kan dat voor de a.s. winter geregeld zijn. De Voorzitter zegt toe, dat de mogelijkheid zal worden onderzocht. Verder hebben B. en W. nog een ander werk op het oog, waarover de heer De Bakker kan mededeelen, dat in- middels een bespreking is gehouden met ambtenaren van den Rijks Waterstaat. Ook dit werk zou als werkverschaffing worden uitgevoerd. Hiema wordt de vergadering gesloten. 17 Augustus. TER NEUZEN. Verkoop van Dekkleeden. Deurwaarder Huineman. 16 Augustus. AXEL. Veiling gebouwen met het recht J van erfpacht. Kantoor W. A. den Boggende. 19 Augustus. KLOOSTERZANDE. Veiling Bouwland. I Notaris Dumoleijn. 20 Augustus. IJZENDIJKE. Verkoop van Dekkleeden. Deurwaarder Huineman. 22 Augustus. ZAAMSLAG. Aanbesteding levering school- behoeften. Burg, en Weth. van Zaamslag. wijlen R. Scheele, voor /590 aan den heer A. van 't Hoff alhier. 2. Het huis met erf, staande naast boven- genoemd, bewoond door P. Koekkoek, aan den heer J. C. Deij, voor 330. Ten verzoeke van de erven mevr. J. Wie- landOggel, het heerenhuis, staande aan de Noordstraat, groot 2 A., 72 c.A., uitkomende in de Kerkdreef. Kooper de heer G. Mieras, alhier, voor f 3800. Een huis, staande in de Molenstraat. Koo per de heer J. M. Oggel, alhier. TER NEUZEN. (Nadruk verboden.) Huwelgks-voLtrekkingen. 10 Aug. Lucas de Jager (van Rotterdam), oud 25 j., j.m. en Adriana Maria Kense, oud 21 j., jd. 11 Aug. Minikus Marinus Loof (van Axel), oud 24 j., jd. en Leuntje van Aken, oud 22 j., jd. Geboorten. 5 Aug. Janneke, d. van David Machielsen en van Johanna Jonkman. Elza Apollonia Augusta, d* van Edmondus Pieters en van Sophia Anna Judoca van Rossum. 9 Aug. Jacoba, d. van Abraham van der Hooft en van Cornelia Dane. Jacomina Cornelia, d. van Krijn de Vos en van Adriana de Bruijne. 11 Aug. Karel, z. van Abraham de Koeijer en van Cornelia Pieternella Dobbelaar. f 15f 17; Koolzaad 10f 11,50. AARDAPPELEN. Westlandsche eerstelingen 2%3% cent; idem ronde 3—4% cent; idem kleine ronde 2% cent; Eigenheimers 23% cent; Blauwe Eigenheimers 23% cent; Blauw- pitten 2%3% cent, alles per K.G. Handel redelijk, vraag kalm. VLAS. Aangevoerd: Holl. Geel 2500 K.G. onver— kocht. TARWE-VEILING. Heden werden door de Tarwe Centrale ge- veild: 150 ton Zeeuwsche C voor 4,60 en 4,57%; 250 ton Noord-Zuid-Hollandsche B voor 4,62% en /4,55; 300 ton Groningsche B voor f 4,45 en f 4,42%; 300 ton Zeeuwsche B voor 4,80 en f 4,75; alles per 100 K.G., plus 1 veilingskosten. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: M. P. van Aalst en gezin, schippersknech-t, aan boord, Javastraat 32, van Rotterdam. P. J. Buijsse en gezin, fabrieksarbeider, Oostkade 35 (Sluiskil), van Axel. J. E. Federmann en gezin, electricien, Oost kade 36 (Sluiskil), vein Axel. S. Verhelst, dienstbode, P 68, van Hoek. M. Overdulve, dienstbode, Nieuwstraat 10, van Axel. A. W. Versluys, schippersknecht, Visdhsteeg 8, van Rotterdam. Vertrokken A. M. van DijkeRomeijnsen, zonder, L. Kerkstraat 6, naar Krimpen a.d. IJssel. M. J. Beeldens, dienstbode, Dekkerstraat 51, naar Goes. D. Sanderse en gezin, kantoorbediende, Veldstraat 10, naar Westdorpe. M. R. Lauret, dienstbode, Bovenweg 79, naar Dongen (N.B.). C. F. van Waes, zonder, Dwarsstraat 10, naar Bouchaute (B.). A. M. de JagerKense, zonder, Markt 9, naar Rotterdam. A. Keller, naaister, Schuttershofweg 8a, naar Keulen (D.). F. K. Brand, monteur, Nieuwe Kerkstraat 12 (Sluiskil), naar Brussel. L. Loofvan Aken, zonder, Grenulaan 29, naar Axel. Ten overstaan van notaris Fanoy, werden ten verzoeke van de erven R. Scheele ver kocht 2 arbeiderswoningen. 1. Het huis met erf, staande in de Ouden- I wijk, groot 67 c.A., vroeger bewoond door Rotterdam, 15 Augustus 1932. VEEMARKT. Aangevoerd werden 480 vette randeren, 343 vette- en graskalveren en 1347 varkens. Runderen waren korter aangevoerd dan vorige week, de handel was kalm. Kalveren met ongeveer gelijken aanvoer als vorige week, de handel was lui. Schapen waren tamelijk aangevoerd, de handel was kalm. De aanvoer van varkens was ruimer dan vorige week, terwijl de handel zeer lui was. De noteering was als volgt: Koeien le kw. j 0,580,69, 2e kw. f 0,460,49, 3e kw. o,31f 0,41Kalveren le kw. 1,05f 1,18, 2e kw. 0,630,83, 3e kw. /0,400,48; Schapen le kw. 0,400,50, 2e kw. 0,30 o 40, 3e kw. 0,25—/0,30; Varkens le kw. 0,26—/0,27, 2e kw. 0,22—0,25, 3e kw. f o,20/0,22; Zouters 0,260,27. FIJNE ZADEN. Blauwmaanzaad /3032; Karwijzaad Voor Ter Neuzen: 12 Aug. Noorsch s.s. HOMLEDAL, 1279, ledig, Pasages. 13 Aug. Ned. s.s. REINA U, 158, pijp- aarde, Par; Deensch s.s. GUNHILD, 682, led., R'dam. Voor Selzaete: 12 Aug. Eng. s.s. PASS OF BRANDER, 205, creosoot, London. Voor Gent: 12 Aug. Finsch s.s. ANVER- SOISE, 2500, hout, Koivisto; Eng. s.s. BEL VEDERE, 416, ledig, London; Eng. s.s. DONA ISABEL, 483, kolen, Blyth; Eng. s.s. THE BARON, 388, ledig, Boulogne; Eng. s.s. YORK, 451, stukg., Antwerpen; Lett. s.s. KANDAVA, 1171, hout en vlas, Antwerpen; Noorsch s.s. RIO, 1405, hout, Leningrad; Belg. s.s. ADOLPHE URBAN, 309, ledig, Brugge; 13 Aug. Spaansch s.s. NALON, 905, ledig, R'dam; Ital. s.s. COMITAS, 2917, pyriet, Huelva; Eng. s.s. BAYTREE, 1115, ledig, Chatemayt; Lett. s.s. EVEREST, 1320, hout, Archangel. 14 Aug. Zweedsch s.s. HERNODIA, 1006, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. GREBE, 366, stukg., London; Ned. s.s. ALBATROS, 86, ledig, Gravelines; Ned. s.s. EUROPA, 86, ijzer, Plymouth; Eng. s.s. MERSEY, 438, stukg., Goole; Eng. s.s. KENTWOOD, 1244, kolen, New-Castle. Van Ter Neuzen: 13 Aug. Lett. s.s. BALT- MOR, 1712, ledig, Immingham. Van Sluiskil: 13 Aug. Duitsch SJ3. APOL LO, 1311, kunstmest, Antwerpen. Van Sas van, Gent; 13 Aug. Eng. s.s. MOY GANNON, 194, veevoeder, Manchester. Van Selzaete: 13 Aug. Eng. s.s. PASS OF BRANDER, 205, ledig, Immingham. Van Gent: 12 Aug. Eng. s.s. CHARL- WOOD, 600, ijzer, Swansea; Lett. s.s. ASTRA, 1808, ledig, R'dam; Eng. s.s. TADORNA, 984, stukg., Belfast; Eng. s.s. GOWER, 874, ijzer, Barry; Eng. s.s. DOAN ISABEL, 483, ledig, Blyth; Eng. s.s. GWENTLAND, 1090, ijzer, Newport. 13 Aug. Deensch s.s. SKAGERAK, 753, (jzer, Gdynia; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Duitsch s.s. MARTHA WAL TER, 77, cokes, Lemvig; Eng. s.s. DUNSTAN- BURGH, 476, stukg., New-Castle; Eng. ss.. THE BARON, 388, ijzer, Garston; Belg. s.s. ADOLPHE URBAN, 309, gem., Goole; Eng. s.s. THE MARQUIS, 353, ijzer, Swansea; Eng. s.s. YORK, 451, stukg., Hull; Belg. s.s. MARCEL, 841, ijzer, Boness; Duitsch s.s. BORDSEE, 522, cokes, Randers. 14 Aug. Poolsch s.s. KATOWICE, 1107, fosfaat, Gdynia; Eng. s.s. SAINT BR AND AN, 454, tjzer, Vlaardingen; Ned. s.s. MERCU- RIUS, 88, fosfaat, London; Estl. s.s. LUNA, 1518, ledig, Jacobstadt; Ned. s.s. AFIENA, 107, cokes, Lemwig; Eng. ss.. FALCON, 738, stukg., London. Amsterdam, 15 Augustus 1932. Bieden Laten Engelsch 8,60 8,65 Duitsch 58,50 59, Fransch 9,70 9,80 Belgisch 6,87 6,92

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 3