QEUENQDE BEBICHTEN 8 P 0 B T. Laatste Beriehten, LANDBOPWBKMCHTEN. A (TIE TEGEN HET TEWERKSTELLEN VAN BEEGISCHE LANDARBEIDERS. VOETBAL. VERDRONKEN. DOOR EEN VRACHTAUTO OVERREDEN. HET DROEVIG ONGELUK OP DEN SPOORWEG. Nog is Duitschland een democratische repu- toliek. Dat de grondwet door het overmatig gebruik van artikel 48 reeds zoo vaak en zoo Jang op belangrijke punten buiten werking wordt gesteld is toch al een zware belasting. Overgave van de macht in een staat aan een p&rtij, uitsluitend omdat zij een derde van bet totaai der kiezers acbter zicb heeft, ware ver- krachting van de grondwet. Diclatuur van minderbeden kan slecbts door Tevolutionnair ingrijpen bereikt worden. Hit ler beeft herhaaldelijk gezworen, dat bij dien weg niet wil. Dan zal bem dus niets an- ders dan coabtie of eeuwige oppositie over- bbjven, tenzij zijn volgelingen zonder zijn toe- stemming aan bet muiten slaan. Slagen de pogingen van het centrum, am Hitler toch nog tot een coalitie over te halen niet, dan valt de beslissing pas in het rij'ks- parlement. Wat daar zal geschieden ligt in _het duister. I>e regeering-Papen krijgt ten hoogste de stemmen van de Duitscb-nationalen als de nationaal-socialisten kun voornemen doorzet- ten en in de oppositie gaan. Ed wat dan? Men kan den rijksdag toch niet opnieuw gaan ontbinden? Hit alles wijst er op, dat ook de maand September ingeiwikkelde complicaties kan brengen. Aan een officieel bericht van het W.B. ont- leenen wij nog bet volgende: In zijn onderboud met Hitler, dat om kwart over vier begon en een kleine 20 minuten duiurde, wees Hindenburg den eisch van den nazileider, dat de leiding der rijksregeering en het geheele staatsgezag in zijn handen zou worden gelegd, af met de motiveering, dat hij de inwilliging van dien eisch voor zijn ge- weten en voor het vaderland niet kon ver- antwoorden, daar de nat.-soc. beweging voor- nemens was deze macbt eenzijdig uit te oefenen. Hij betreurde, dat Hitler de regeering Von Papen, die zijn (Hindenburgs) vertrouwen be- zat, niet kon steunen. Het onderboud eindigde met een ernstige aanmaning van den rijkspresident aan Hitler om de door bem aangekondigde oppositie der N.S.D.A.P. ridderlijk te voeren om zicb voor het vaderland en het Duitsche volk te kunnen verantwoordien. Het negatieve resultaat, waarmede de ont- vangst van Hitler is geeindigd, heeft volgens Wolff in politieike kringen te Berlijn geen ver- rassing veroorzaakt. Men heeft ecliter tot het uiterste willen gaan en dat men daarbij niet is geslaagd wordt door de rijksregeering zeer betreurd. temeer daar de kanseber de deur verbazend wijd heeft opengedaan om de lei ding der nat.-soc. beweging een positieve medewerking aan den nationalen wederop- bouw mogelijk te maken. Hitler heeft in deze beslissende ure gemeend zich te moeten ont- houden. Men vindt dit in politieke kringen vooral onbegrijpelijk omdat bet juist de regee ring v. Papen is geweest, die door de ontbin- ding van den rijksdag de intrekking van het S. A.-verbod en bet vrijgeven van de radio speciaal ook voor de nat.-soc. beweging zeer veel heeft gedaan om de toenadering der nat. socialisten tot den staat te bevorderen. Deze pohtiek zou thans in zekeren zin worden be- sloten door de nat.-soc. beweging in de gele- genheid te stellen deel te nemen aan bet be- stuur des rijks. Dit was bet doel der onder- handelingen, welke thans zijn mislukt. HE BALLONTOCHT VAN PICCARD. Het op Zaterdagochtend vroeg vastgestelde vertrek van Piccard met zijn ballon naar de hoogere luchtlagen is wegens het ongun- Professor Piccard heeft Vrijdag naar Reu- ter uit Zurich meldt, aan joumalisten ver- teld, dat hij hoopt voor 17 Augustus te kun nen opstijgen, daar op dezen datum zijn assistent naar Brussel moet terugkeeren en daama een opstijging misschien wel onuit voerbaar zou worden. Piccard denkt 8 tot 15 uur in de hoogere lucbtlagen te blijven om zijn onderzoekingen te doen. In dien tijd zal de ballon, naar hij vermoedt, een afstand van ongeveer 700 kilometer afleggen, zoodat zij in zuidelijke richting de Adriatische of de Middellandsche Zee, in noordelijke richting de Oost- of de Noordzee zou kunnen bereiken. TER NEIIZEN, 15 Augustus 1932. WIJZIGING TREINENLOOP. Vanaf morgen (Dinsdag 16 Aug.) vertrekt trein 304 weer dagelijks om 9.21 uit Selzaete. Aankomst Ter Neuzen 10.15. Voor EXAMEN HOOFDACTE. het examen hoofdacte slaagden te Rotterdam de heeren E. J. Reijnoudt te Ter Neuzen, J. Deurwaarder te Zaamslag en L. A. Dieleman te Hoek. EXAMEN LANDBO OWRUNDE L.O. Voor het examen landbouwkunde L. O., slaagde te Wageningen, de heer S. van Harn Jte Spui bij Ter Neuzen. FRANSCH L. O. Te Utrecht slaagde voor het examen Fransch L. O. de heer F. Koster te Breskens. TE WEINIG BETAALD SUCGESSIERECHT He Minister van Financien maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ont- vangen wegens te weinig betaald successie- recht bij den ontvanger der registratie en domeinen te Oostburg /7607. CONCERT TE SEUISKIL. Gisteravond maakte het muziekgezelschap „He vereenigde werklieden", directeur de heer A. Schirris, per tankschip „Luctor" der Z.V.T.M. het voorgenomen uitstapje naar Sluiskil, tot het aldaar geven van een con cert. Bij dit warme zomerweer, was het op het kanaal een zeer aangename tocht. Te land vergezelden velen per rijwiel het gezel- schap op den tocht naar Sluiskil. Toen men daar ongeveer 6 uur arriveerde, stond aan den kanaaloever een zeer talrijke menigte de komst van de harmonie te verbeiden. Een poging die door belangstellenden was aangewend om op een pleintje een tjjdelijke estrade te bouwen, was niet gelukt, zoodat uitvoering werd gegeven aan het oorspronke- ljjk voornemen om het concert te geven van af de „Luctor", waarop de harmonie met alle benoodigdheden zeer gemakkelijk plaats kon ■yinden. Het concert werd door de groote menigte jongen en ouden met voile aandacht beluis- terd. Er is, tot uitbeelding van drukte, wei eens geschreven ,,geen oudje bleef bij haar spinnewiel" en dit scheen hier het geval, aan gezien men ons een 86jarig oudje wees, dat zich met enkele gezellinnen in het gras langs den kanaalkant had neergevlijd en met blijk- baar welgevallen zat te luisteren. Voor deze gelegenheid was een populair programma gekozen, dat goed werd uitge- voerd. Tijdens de pauze werd het gezelschap in een tweetal cate1 s door belangstellenden ont haald. terwijl de heer H. J. Colsen aan het bestuur mededeelde, dat door een belangstel lende voor het gezelschap als herinnering aan dit bezoek aan Sluiskil een medaille was be- schikbaar gesteld, die binnenkort zal worden overhandigd. Omstreeks 7 uur kwam er werking in de lucht en dreigde van uit het Zuidwesten een donderbui, die zich echter weer oploste, zoodat het concert ongestoord verliep en men te half 9, door de bevolking hartelijk toegejuicht voor het geschonken genot, den terugtocht aanvaardde. De kapitein Dooms van de ,,Luctor bracht het gezelschap weer in goeden vorm thuis op zoodanig tijdstip dat de muzikanten gelegen heid hadden hun woning te bereiken voor te ongeveer 10 uur een donderbui gepaard met hevigen regen zich ontlastte. GOED AFGELOOPEN. Vrijdagmiddag begaf zich een tweetal jongelui uit Hulst met een zeilbootje op de Schelde met het voomemen van hier naar Walsoorden te varen. Ter hoogte van Zeedorp sloeg het ranke vaartuigje om en een der inzittenden wist zwemmende zich te redden, de tweede, die niet zwemmen kon, wist zich aan het bootje vast te grijpen en schreeuwde luidkeels om hulp. Gelukkig werd dit door arbeiders gehoord en slaagde men er in, ook deze van een wissen dood te redden. Niet genoeg kan gewaarschuwd worden tegen het varen op de Schelde met dergelijke bootjes. Eenige dagen geleden is gemeld, dat er in de kringen der Zeeuwsche landarbeiders ont- stemming heerscht over het feit, dat er land- bouwers zijn, die Belgische arbeiders in hun dienst nemen, hoewel zelfs in dezen tijd nog Zeeuwsche arbeiders werkloos zijn. In verband hiermede is dezer dagen te Goes een confe- rentie gehouden tussohen de hoofdbesturen van de drie landarbeidersbonden en het be stuur van de Tarwecentrale voor Zeeland. Van de zijde der landarbeidersbonden werd gevraagd, of de tarwe-organisatie niet van oordeel was, dat de Belgische arbeiders slechts aanvullend moesten worden tewerkgesteld en in ieder geval Nederlandsche werkkrachten voorrang dienden te hebben. Men was voorts van oordeel dat de Tarwecentrale, die van de regeering de bevoegdheid heeft gekregen landbouwers, welke thans meer buitenland- sche arbeiders in dienst nemen dan voorheen, van steun aan den tarwebouw uit te sluiten, scherper diende op te letten, dat de landbou wers zich aan den gestelden regel zouden houden. Hierop is namens de tarwe-centrale geant- woord, dat zes gevallen waren behandeld en dat de tarwe-centrale in deze richting verder hoopt te gaan. De arbeidersorganisaties kre- gen opgaaf van een tweetal adressen, waar zij onverwijld gevallen, die hun ter oore komen, kunnen rapporteeren. De vertegenwoordigers van de tarwe-cen trale hebben buiten het vorenstaande geen bevoegdheid. Wel waren zjj het met de arbei dersorganisaties eens dat eerst dan Belgische werkkrachten dienen te worden aangenomen indien er in de omgeving geen Nederlandsche arbeiders meer werkloos zijn. GEVONDEN VOORWERPEN. De Inspecteur van Politie alhier, maakt be kend dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen, inlichtingen te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen. Collier, Molegraaf, Tholenstraat 99. Jongensmuts. J. Dieleman. Lanee Kerk- siraar 05. Knipmes, I. Duteijn, Tholensstraat 25. Belastingmerk, P. Maas, Kanaaldgk P 59. Rijwielpomp, P. van Driel, Kazemestr. 24 Paar Kinderkousen, G. Krijger, Tholens straat 72 Paar witte skysokjes, F. de Zeeuw, Tholens straat 5. Zeemlap, Bureau van Politie. Zakkam, Bureau van Politie. Bewijs van Invaliditeitswet, Bureau van Politie. Belastingmerk, J. Drabbe, Driewegen O 170 Bagage-riemen, P. Rinkhout, Hoogendijk 23. Muts, C. P. Kaan, Donze-Visserstraat 50. Portemonnaie met inhoud, Bureau van Politie. Pet, P. Joosse, Donze-Visserstraat 69. AXEE. Dreigend conflict in den landbouw in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Zaterdagmorgen had te Axel een spoed- conferentie plaats, tusschen het bestuur van den Ned. Chr. Boeren- en Tuindersbond, afd. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen en de hoofdbestu ren van de drie landarbeidersbonden, ter be- spreking van de collectieve arbeidsovereen- komst. Door de landarbeidersbonden werd medege- deeld, dat wanneer de werkgevers afwijzend zouden blijven staan tegenover deze zaak, zjj moeten rekenen op een conflict. Besloten werd het bestuur van de werk gevers de gelegenheid te geven, met hun leden te vergaderen, tot Zaterdag 20 Augustus a.s. Komt er geen toezegging, dat zij een rege- ling willen treffen, of ook geen arbitrage willen aanvaarden, dan kan op elk gunstig moment de staking worden verwacht in de gemeenten Axel en Zaamslag. Er zullen naar schatting 6 A 700 landarbei ders bij betrokken zijn. op ,doch tot doelpunten kwam het niet. Daar- na herstelde J.V.V. zich en wist geleidelijk nog 4 doelpunten te maken, zoodat zij een stevige overwinning behaalde. J.V.V. II—STOPPELDIJK II. 1—3. Voor de wedstrijd der eerste elftallen aan- ving had een ontmoeting plaats tusschen de reserves van bovengenoemde clubs. Met de rust was de stand 11, daama toonde Stop- peldijk H haar meerderheid en won ten slotte met 13. HONTENISSEHUEST 6—2. Voor een zeer talrijk publiek had gisteren te Kloosterzande een ontmoeting plaats tus schen de eerste elftallen van Hontenisse en Hulst. De uitslag was een 62 overwinning voor de thuisclub. Bij de rust was de stand 32. Voor de winnaar was een beker beschikbaar gesteld, welke door dezen uitslag in het be- zit kwam van Hontenisse. SINT JANSTEEN. Met de Staatscourant van 13 Augustus zijn verzonden afdrukken van de statuten betref- fende „Het Wit-Gele Kmis" R. K. vereeniging voor volksgezondheid en ziekenverpleging, gevestigd te St. Jansteen. (Wijziging in de statuten.) WEDSTRIJDEN VAN TERNEUZEN. Zaterdag speelde het vierde elftal te Zaam slag tegen Z.S.C. II en won met 40. Zondag speelde het eerste elftal een wed strijd te Niel tegen Nielsche Sportkring. Bij de rust was de stand 21 voor Nielsche Sportkring. Het einde bracht een 53-over- winning voor Terneuzen. Het tweede elftal speelde met een aantal invallers te Sluiskil tegen Sluiskil I. Voor het winnende elftal was een medaille beschikbaar gesteld, welke in het bezit kwam van Sluiskil, daar deze met 42 won. Het derde elftal kwam zeer gemakkelijk in de finale van de bekerwedstrijden, uitgeschre- ven door D.O.S. te Othene. De tegenpartij (Sluiskil II) kwam n.l niet op, zoodat Ter neuzen reglementair heeft gewonnen. j.V.V.—STOPPELDIJK. 7—0. Zondag speelden op het terrein aan de Mof- fenschans de eerste elftallen van J.V.V. en Stoppeldijk een voetbalwedstrijd. Bij de rust was de stand 30. In het begin van de tweede helft drong Stoppeldijk meer ONWEER. De donderbui met zwaren wind, die zich j.l. Vrijdagmiddag boven onze gemeente ontlastte, doch zonder ongelukken te veroorzaken spoe- dig voorbijgedreven was, ging in Noordelijk langs de zeekust gelegen deelen van ons land zich emstiger gevoelen en ging in het West- land, te Rotterdam, Katwijk en Scheveningen van een soort windhoos gepaard, die in de tuinderijen schade aanrichtte. Ook in vr(jwel alle plaatsen in deze omge ving werd aan het gewas groote schade aan- gericht. Te Nieuwenhom werd een paard in de weide getroffen en op het land korenschoven die in brand geraakten. Te's Gravenzande werd door den storm een bejaarde wielrijder te water geworpen. Hij kon zich echter zelf redden. Aan de Vlaamsche kust zijn twee mannen en vier kinderen door den bliksem zwaar ver- wond en is een vrouw gedood. Te Deltmold in Duitschland sloeg ttfdens een sportfeest de bliksem in een groep voet- ballers, van wie 2 werden gedood en 6 zwaar gewond. In Oost-Friesland werd veel vee in de weide doodgeslagen. Ook uit het Britsche rijk wordt melding gemaakt van noodweer, dat bijzonder aan den graan- en fruitoogst in Huntington en in Ier- land veel schade toebracht. NACHTELIJJfE VECHTPARTIJ TE WEEKT De beide zwagers W. Schumann uit Weeit en W. Luys uit Tilburg, twee zeer ongunstig aangeschreven vechtersbazen, die herhaalde- lijk met de politie in aanraking zijn geweest de laatste bekend onder den naam „De Gele", heeft eenige dagen geleden een politie- agent omver geslagen kregen het te Weert met elkaar aan den stok. In het heetst van het gevecht trok Euys een revolver en schoot op zeer korten afstand op zijn tegenstander. Het schot trof Schumann in de onderkaak, waardoor het slachtoffer in het gelaat deer- lijk verminkt werd. Onder heftig verzet werd de dader naar het politiebureau overgebracht. VERDRONKEN. Donderdagmiddag is de 15-jarige W. M. van Meijeren te Berkenwoude bij het baden ver- dronken: na een uur dreggen is zijn lijk op- gevischt. ONVOORZICHTIG. Bij het schoonmaken van een japon met benzine had mevrouw C. G. te Hoofddorp de onvoorzichtigheid te dicht bij een brandend petroleumstel te komen, waardoor haar kleeren in brand geraakten. Haar dochter had de tegenwoordigheiid van geesf een eimmier water, die in den gootsteen stond, over haar moeder uit te storten, waardoor de vlammen werden gedoofd. Ondanks het snelle optreden van het meisje had de vrouw toch nog ern stige brandwonden aan de borst gekregen. Woensdagavond werd het driejarige zoon- tje van den veehouder A. de Jong, te Alphen aan den Rijn, vermist. Toen men ging zoe- ken, zag een knecht het jongetje in een sloot bij de woning liggen. Hoewel onmiddellijk ge- neeskundige hulp werd ingeroepen, bleek het ventje reeds te zijn overleden. GEVAARRIJK SPEL. Bg het stoken van een vuurtje zijn de klee ren van de 7-jarige Truus v. R. te Aalsmeer in brand geraakt. Hoewel het vuur spoedig werd gebluscht, kreeg het meisje toch ern stige brandwonden; voor haar leven wordt ge- vreesd. UIT DEN GEMEENTERAAD VAN HEESCH. In de vorige week gehouden „spoed- eischende" vergadering van den gemeente- raad van Heesch (N.-Br.) heeft de heer Van der Ven gezegd, dat de burgemeester een on- kosten-nota aan de wethouders ter teekening heeft aangeboden betreffende verteringen, welke de burgemeester op eenige dienstrei- zen zou hebben gemaakt. Spreker wist zeker, dat deze uitgaven nimmer waren ge daan; de wethouders hadden de nota dan ook niet geteekend. De heer Van der Ven noem- de een dergelijke handelwijze zuiveren dief- stal. De voorzitter wenschte zich niet te laten beleedigen en stelde voor, dit punt in besloten zitting verder te bespreken. Maar de raad weigerde dit. De voorzitter vroeg daarop de heer Van der Ven zijn beleedigende woor- den terug te nemen, maar die deed dat niet. De voorzitter stelde toen voor, den heer Van der Ven uit de vergadering te doen verwijde- ren, welk voorstel met algemeene stemmen werd verworpen. De voorzitter heeft vervol- gens de vergadering maar gesloten. EEN ONFORTUINLIJJUE TOCHT. Noi alle pogingen om de „Astrid" vlot te brengen hebben gefaald, is het schip, dat on geveer f 35.000 heeft gekost, verkocht aan den heer C. Kolk te Den Burg op Texel voor f 100. Het vaartuig zal worden gesloopt, waama de eventueele winst zal worden verdeeld tus schen den nieuwen eigenaar en de vletter- lieden, die gedurende de laatste dagen bij het schip hebben gewerkt. Voor de vorderingen, die de vletterlieden voor vroegere werkzaam- heden hadden, bestaat, naar wij uit goede bron vememen, voldoende dekking. Twee leden der bemanning bevinden zich nog te Den Helder, doch zouden spoedig per vliegtuig naar Denemarken terugkeeren, waarmede de onfortuinlijke tocht van de „Astrid" besloten is. brak beide beenen. De andere dame sprong overboord en heeft geen letsel bekomen. De beide dames zijn door toeschietende booten aan wal gebracht, waarna mevr. Ardennen direct naar de R.K. ziekenverpleging te Hil- versum is vervoerd. Haar toestand is op het oogenblik redelijk. VADER EN ZOONTJE VERDRONKEN. Een droevig ongeval heeft zich Zaterdag- middag onder de gemeente Amsterdam, nabij de Hembrug, afgespeeld. In een der huisjes nabij de brug woont de brugknecht Kroon. Diens zesjarig zoontje Piet was met een logetje uit Assendelft buiten aan het spelen. Het jongetje liep naar een steigertje van het kanaal en ging daar met den buik opliggen. Vermoedelij'k heeft hij iets uit het water willen ophalen. Hij boog zich te ver voorover, verloor het evenwicht en viel in het water. Zijn vriendje schreeuwde luidkeels en eenige bewoners van de huisjes langs het kanaal schoten te hulp. Daarbij was ook de vader, de 40-jarige brugknecht van de Hembrug, Kroon. Hij bedacht zich geen oogenblik en liet zich ,ofschoon hij het zwemmen niet meester was, in het water glijden. Langs den oever staat ongeveer vier A vijf meter water. De man verdween terstond in de diepte. Het schijot dat hij onder water zijn zoontje nog even heeft beetgegrepen. Doch dadelijk daar op verdween hij weer onder water. Er zijn genoeg dreggen in de buurt en daarmede werd dadeljjk het water afgevischt. Ook een der booten van de gemeentepolitie voer heen en weer en ook hiervan werden de dreggen uitgeworpen. Een particulier, die zich te water had begeven, haalde het jongetje op. Twee uur later werd de vader opgehaald. Ofschoon genuimen tijd met behulp van zuurstoftoe- stellen getracht werd de levensgeesten op te wekken, mocht zulks niet meer baten. De levensgeesten moeten reeds kort na het onge val geweken zijn. Het stoffelijk overschot van den brugknecht werd naar de nabijgelegen woning vervoerd. Dat van zijn zoontje werd per auto van G. G. D. naar een der gasthuizen gebracht. De bewoners in de buurt zijn diep onder den indruk van de ramp, welke de familie Kroon heeft getroffen. GOEDEREN AAN FAILLIETEN BOLD EI. ONTTROlfKEN. Naar het huis van bewaring te Middelburg zjjn overgebracht de 66-jarige J. V. en de 22-jarige W. V., landbouwers te Kerkwerve (op Schouwen), die verdacht worden van het onttrekken van goederen aan den faillieten boedel van eerstgenoemde. ONTPLOFFINiG IN EEN MOTORBOOT. Door onbekende oorzaak is een motorboot in Loosdrecht, waarin twee dames gezeben waren, tengevolge van een ontploffing geheel uitgebrand. Een van de beide inzittende dames mevr. Ardennen, is uit de boot geslingerd en ONVEILIGHEID IN GELDERSCH GREN SGEBIED. Inbraken, diefstallen en roofovervallen zijn aan de orde van den dag in het Duitsch-Gel- dersch grensgebied. Een brutaal staaltje werd, aldus de „Tijd", Donderdag uitgehaald in den trein Nijmegen-Kleef. Toen de trein Bedburg bij Kleef gepasseerd was, drong een gemaskerd jonge bandiet den coupe binnen waarin een dame gezeten was met eenige medepassagiers. Hij dreigde de dame met een revolver, greep daarop naar haar tasch, waarin een flink bedrag asm geld en sprong daarop uit den in voile vaart zijnden trein. Onmiddelljjk werd aan den noodrem getrokken en een onderzoek langs de lijm ingesteld. Van den treinbandiet, die in de aangrenzen- de bosschen was gevlucht, werd evenwel geen spoor meer ontdekt. Zelfs smokkelaars bliiken niet veilig meer te zijn voor bandieten. Deze week werd tus schen Goch en Geldem een smokkelaarbende overvallen door bandieten, die in hinderlaag lagen en hen met revolvers en lichtbakken bestookten. De smokkelaars sloegen op de vlucht en lieten den buit in handen der ban dieten, die notabene contact hadden met den aanvoerder der smokkelaarsbende. De smok kelaars deden aangifte bij de politie, die later 6n de dieven to de smokkelaars arresteerde. ONDER EEN RANGEERMACHINE. Een assistent-opzichter van de Nederland sche Spoorwegen, die werkzaam was op het rangeerterrein van het Westelijk Eiland te Amsterdam, is Vrijdagmiddag onder een ran- geermachine geraakt, welke hem beide beenen afreed. In hoogst zorgwekkenden toestand is de man naar een ziekenhuis vervoerd. Te Giessen-Oudekerk is Vrijdagavond om streeks half-zes het 9-jarig zoontje van den heer C. Toom door een vrachtauto, bestuurd door D. van Asperen, overreden. Het kind is spoedig na het ongeluk gestorven. ONEERLIJKE DIENSTBODE. Een bewoner van de Hazenstraat te Am sterdam deed aangifte, dat uit zijn woning 300 is ontvreemd. Een 35-jarige dienstbode, die hiervan werd verdacht, bekende den dief- stal te hebben gepleegd en deelde voorts mede, dat zij in de afgeloopen maanden ten nadeele van verschillende hwisgenooten een bedrag van circa S 1000 had verduisterd. EEN FIETSRIJDER DOOR EEN TREIN GEDOOD. Op een onbewaakten overweg in de ge meente Bunnik, in de spoorlijn Houten— Utrecht, is Zaterdagavond door den sneltrein uit Den Bosch, welke ongeveer half acht te Utrecht aankomt, een wielrijder overreden en gedood. De man, uit Bunnik afkomstig, was uit visschen geweest. Omtrent het spoorwegongeval te Echt, waarbij aen schaapherder, een zestigtal scha- pen en twee herdershonden door een trein werden doodgereden kan nog nader worden gemeld, dat de machinist van den uit de rich ting Roermohd komenden sneltrein al 't mo- gelijke heeft gedaan, om het ongeluk te voor- komen. Deze onbewaakte overweg wordt aange- duid door het bekende flikkerlicht, dat door den schaapherder J. H„ geboortig uit Maas- bree, niet was opgemerkt. Ook wordt be- weerd, dat hij de beteekenis van dit licht niet lb ©gre ep Bij het naderen van den trein heeft hij zich reeds midden op den spoorweg bevonden tusschen de kudde en geen kans gezien, om er uit te komen. Vele schapen waren eenige meters mee- gesleurd en sommigen lagen aan stukken gereten, verspreid over en aan weerszyden van den spoorweg. Bovendien heeft men nog eenige dieren tengevolge van de zware ver- wondingen moeten afmaken. De schaapherder werd wel een honderdtal meters van de plaats des onheils dood langs de lijn gevonden. OM ONDERDAK TE KKIJGEN. De 42-jarige los-werkman L. H. F., zonder vaste woonplaats, iemand, die een goede op- voeding heeft genoten, doch langzamerhand aan lager wal is geraakt en reeds eenige vonnissen achter den rug heeft was ten einde raad om in zijn onderhoud te voorzien. Om onderdak te krijgen, heeft hij een ma- nier gezocht, welke tot op heden nog niet in toepassing is gebracht. Donderdagmorgen heeft hij' in een winkei op de Nieuwe Markt te Den Haag lucifers gekocht, is daarmede naar een garage aan den Nieboerweg gegaan, waar hij zich van benzine voorzag. Toen wandelde hij de boschjes van Poot in. Een partij denneboomen koos hij uit om zijn voomemen tot brandstichting uit te voeren. Na de bodem rondom de boomen met ben zine gesprenkeld te hebben, stak hij ze in brand. Dadelijk daarop ging hij weg en alarmeer- de de politie. Een agent, die op de dichte rook, welke zich ontwikkelde, kwam aansnel- len, vond den man rustig gezeten op de plaats des misdrijf. Hij meldde zich dadelijk als den dader aan en werd meegenomen naar het politiebureau. EEN GIJZELING MET HINDERNISSEN. Een schuldeischer gaf een deurwaarder te Maastricht opdracht een in Belgie woonach- tigen koopman te grjizelen. De deurwaarder hield een oogje in 't zeil en toen E. over den Cabergerweg een slippertje naar Maastricht wilde maken, werd hjj met z(jn auto door de douane aangehouden en de deurwaarder, ge- assisteerd door zijn klerk en twee marechaus- sde's, wilde onverwijld tot gijzeling overgaan. Edoch E. bediende zich van een advocaten- list. Gezeten in z'n wagen verklaarde hij, dat het een „knappe" was, die hem eruit haalde. Hjj beweerde zich niet op den openbaren weg te bevinden en noodigde den deurwaarder uit den aftocht te blazen. Doch de deurwaarder, voor geen kleintje vervaard, diepte 'n andere wettelijke bepaling op en kwam in gezelschap van een plaatsver- vangend kantonrechter, in wiens tegenwoor- digheid de gijzeling weer wel mogeljjk werd. Toch gaf E. zich nog niet gewonnen en hij wijizigde pas zijn houding, toen de gewapende macht hem uit zjjn ,,Castellum" had verwij- derd en hij zich dus met beide voeten terdege op den openbaren weg bevond. Minzaam wilde hij zich nu alles laten wel gevallen. E. had echter buiten den waard gerekend, want de deurwaarder had om verdere on- aangenaamheden met den onwilligen heer te voorkomen, den ,,(jzeren wagen" besteld, waartoe hjj E. vriendelijk uitnoodigde en waarmede hjj hem overbracht naar het huis van bewaring. EEN KIND AANGERAND. Bjj de gemeentepolitie te Etten heeft Br. uit Leur aangifte gedaan dat zijn lOjarig zoontje door den 29jarigen landarbeider M. v. O., uit Etten, is aangerand en met een mes bedreigd. De jongen had op het veld een musschen- klem geplaatst en vroeg aan v. O., die op het land werkzaam was, toestemming om aldaar klemmen te zetten. Deze wist den knaap mee te lokken naar een hoogen heg, zeggende dat daarin verscheidene merels verblijf hielden. Hier greep hij den jongen beet en wierp hem tegen den grond. De kleine verweerde zich uit alle macht en bracht zijn aanvaller ver scheidene beten in de handen toe. De aanran- der dreigde het kind, dat hevig gilde, met een mes en kneep het de keel toe. Een voorbijganger trof het hevig ontstelde kind aan. Deze kon ook mededeelen dat van O. de aanrander is. Van O. is in verzekerde bewaring gesteld en naar Breda overgebracht. WIELRIJDER EN DIENS KLEINZOONTJE AANGERSEDEN. Woensdagavond te ongeveer half negen had in de Bentheimerstraat te Oldenzaal een on geluk met doodelijken afloop plaats. Aldaar fietste de 65jarige Vastert met zijn ongeveer vierjarig kleinzoontje dat achter op het rij wiel zat. Een auto, bestuurd door den slager B. L. uit Losser, die in staat van dronkenschap verkeerde, reed V. aan, waardoor deze en het kind onder de auto geraakten. Het kind werd op slag gedood. De heer V. is met een ge- compliceerde beenbreuk naar het R.K. zieken huis gebracht. De auto werd in beslag ge- nomen en de beschonken chauffeur door de marechausee in arrest gesteld. WARSCHAU. Naar verluid heeft de Pool- sche Regeering in een nota aan Nederland, Belgie en Luxemburg medegedeeld, dat zij in principle bereid is tot de op 18 Jul! j.l. tus schen deze landen getroffen tarieven over- eenkomst toe te treden. De mogelijkheid van toetreding zal nauw- keurig onderzocht worden. BOMBAY. Nabjj Niepani Colapore zjjn tengevolge van het kenteren van een veer- boot 100 personen in een rivier gevallen en verdronken. Het ongeluk werd veroorzaakt doordat op de boot een paniek ontstond toen het vaar tuig, dat een overstroomde rivier overstak, in botsing kwam met een boom in welks tak- ken een groote gifslang bleek te zitten, die zich in de boot liet vallen. De passagiers vluchtten in paniek naar de andere zijde van de boot, waardoor deze om- sloeg. Brjna alle passagiers verdronken. DE CRISIS-VARKENSWET. Bei>erking van den varkensstand. Voorloopig steun vastgesteld op 15i/2 a 16 /i cent per K.G. slachtgewicht. In een Vrijdagmiddag op het departement van Economische Zaken en Arbeid gehouden pers- conferentie heeft Ir. Louwes eenige mededeelin- gen gedaan over de uitvoering van de Cnsis- Varkenswet 1932. Op heden, 15 Augustus a.s., is deze wet in werking getreden, hoewel nog niet direct tot vol- ledige uitvoering van al haar bepalingen zal worden overgegaan. Geen uitvoering wordt voorloopig o.a. gegeven aan die betreffende het merken der varkens. Dit zal pas later zijn be slag kunnen krijgen. Van deze wet, de vorige week afgekondigd, hebben de landbouwers van den invloed, welke de verwachtingen, door het vooruitzicht op de wet gewekt, ten. aanzien van den varkenshandel hebben veroorzaakt, reeds geprofiteerd. De uitvoering van de Crisis-Varkenswet is in hoofdzaak opgedragen aan de Nederlandsche Varkenscentrale, die Woensdag 3 Augustus is opgericht en wier bestuur reeds eerder is bekend gemaakt. De Nederlandsche Varkenscentrale, die twee der voomaamste zaken, bij deze wet naar voren komende, regelt, n.l. de export en het beheer van het Stabilisatiefonds, oefent daardoor een vry

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 2