AL6EMEEN NIEUWS- F.H ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. aanbesteding. DE VIERDE SEPTEMBER No. 8873 WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1932 72e Jaargeng BINNENLAND DE ZWARTE LIEVE VROUW BUITENLAND. FEUILLETON De leverantie van de voor het jaar 1933 door de verschillende Openbare Lagere Scholen be- noodigde schoolbehoeften. 43) TAr Neuzen 1,40 per 3 maanden Bulten Ter Neuzen ABONNESraNTB 3'maanden B« voor ultbetaling fr. per post /6,60 per jaar Voo-eBSVeii Amerika 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post - Abonnementen voor bet buitenland alleen bij voorultbetabng. GIRO 38150 TEUHFOON No. 25. URgeefster: Flrma P. J. VAN DE SANDB. voor elken regel meeT f G,20 ADVERTENTI8NVan 1 tot 4 regels 0,80 Grootere letters en cliches worden naar plaatsrulmte berekend. Handelsadvertentien by regelabonnement tegen vermlnderd e we verkrjjgbaar is. - Inzending van advertentien liefst Ata dag voor de nitgave. DIT BLAD VERSCHUNT IEDEREN MAA NDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND Burgemeester en Wethouders van ZAAM- SLAG zullen op Maandag 22 Augustus 1932, des voormiddags ten 10 ure, ten Raadhuize dier gemeente in het openbaar trachten aan te besteden: De voorwaarden van aanbesteding en lijsten voor de benoodigde schoolbehoeften liggen ter secretarie ter inzage en zijn tegen betalm„ van 15 cent verkrijgbaar. Zaamslag, den 8 Augustus 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOH. DE FEIJTER Pz., Burgemeester. M. OGGEL, Wnd. Secretaris. BEGRAFENIS IS. QUERIDO. Maandagmiddag is het stoffelijk overschot van Isr. Querido, onder ontzaglijke belang- slelling van de zijde der Amsterdamsche burger^, uit de kringen der letterkundigen en uit de tooneelwereld, op de begraafpiaa,ts Zorgvlied ter aarde besteld. De doode is uit- gedragen uit de woning van zijn boezemvriend A. de Rosa in de Stadionbuurt. Hier had zich reeds een groote menigte opgesteld om hem een laatsten huidigenden groet te brengen. Aan de lijkkoets waren veel kransen en bloem- stukken gehecht, o.m. van het partijbestuur der S.D.A.P., de Vereeniging van Letterkun digen, het dagblad Het Volk en de uitgevers- firma Scheltens Giltay. De rouwstoet van auto's heeft, alvorens zich naar het kerkhof aan den Amsteldijk te begeven, een omweg gemaakt om te rijden door een gedeelte van den Jordaan, het tooneei waarin een van Querido's grootste werken tot stand is gekomen en waar hij maandenlang geleefd heeft om de klassieke figuren in dit epos te scheppen. Vele Jordaanbewoners heb ben bem hier een eenbiedige stille laatste hulde gebracht. Op het kerkhof stonden in zeer wrjden kring de bewonderaars van den grooten kuns- tenaar om de groeve geschaard; in de aula was een korte plechtigheid voorafgegaan, terwijl het orgel het tweede gedeelte van de 7e Symphonie van Beethoven speelde heeft zich hier de stoet van familieleden en intieme vrienden van den doode opgesteld achter de lijkbaar. EERSTE Hl'LP AAN BOORD EN IN HET GEZIN. Een practische uitgave. Binnenkort zal door het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, Binnenkant 22 te Am sterdam C. worden uitgegeven een boekje: ,,Eerste hulp aan boord en in het gezin'', een practische handleiding voor eerste hulp bij ongelukken <?n hygiene, samengesteld door den arts Hs. A. Molema. De Secretaris-Generaal van het Nederland- sche Roode Kruis Mr. G. van Slooten Azn. schrijft het voorwoord voor het boekje, waar in hij mededeelt, dat de daarin verzamelde opstellen als practische raadgevers in velerlei omstandigheden van het dagelijksch leven, door het Onderwijsfonds worden uitgegeven. Het boekje voorzien van vele illustraties behandelt o.a. kunstmatige ademhaling, verdrinken, bevriezing, flauwte, kolendamp- vergiftiging, verbranding, bloedstelping, been- breuk, wonden enz. en verder voeding, woning, kleeding en dekking. Het wordt voor geringen prijs in den han- del gebracht en kan thans reeds bij het On derwijsfonds worden besteld. EEN TOL-UNIE MET BELGIe LUXEMBURG. De Nederlandsche Kamer van Koophandel in Belgie deelt mede, inzake haar referendum over het al of niet wenschelijke van een nauwere aansluiting (tol-unie) tusschen Bel gieLuxemburg) en Nederland mede, dat het referendum thans is afgesloten. De enquete is zoowel in Belgie en Luxem burg als in Nederland welwillend ontvangen en in beide landen hebben handel, industrie, bank- en scheepvaartwezen zoowel als de landbouw zich beijverd, om him wel overwogen inzichten in deze moeilijke aangelegenheid kenbaar te maken. Een zeer kostbaar materiaal is op deze wijze in het bezit van,deze Kamer van Koop handel gekomen. Zij houdt zich thans bezig met het ordenen van de ingekomen antwoorden, welke zij ver- deelt over de 21 rubrieken (het Belgische tarief), overeenkomend met de door den Vol- kenibond aanbevolen classificatie, Elke ru- briek is weder onderverdeeld in artikelgroepen. Aldus zal een duidelijk overzicht verkregen worden van het inzicht per tarieven-groep en per bedrijfstak. Deze documentatie, welke meer dan 1000 meeningen bevat van beide landen, zal belangrijke diensten bewijzen ter voorlichting van deskundigen en belangheb- benden. Aldus samengevat zal de uitslag van het refendum in brochure-vorm, tegen medio- October kunnen worden gepubliceerd. DRIE TON MEER VOOR MOBILISATIE- SLACHTOFFERS. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wets- ontwerp tot verhooging van hoofdstuk VIII der 1 Rijksbegrooting voor 1932 ten behoeve van uitkeeringen aan de z.g. mobilisatie- slachtoffers. De bedoeling van het ontwerp is deze uit keeringen met 300.000 te verhoogen en mitsdien te brengen op 800.000. In de memorie van toelichting deelt de Minister van Defensie mede, dat de oorspron- kelijke globale schatting van de geldeltjke uitkeeringen aan de mobolisatie-slacbtoffers ad 500.000, thans, nu de wet van 3 Decem ber 1931 gedurende vijf maanden in werking is blijkt, cat dit bedrag niet voldoende zal zijn. Voor een groot deel mag zulks worden toe- gescbreven aan het feit, dat sedert de indie- ning van dat wetsontwerp de economiscbe omstandigheden nog ongunstiger zijn gewor- den. Vooral is onder de personen om wie bet bier gaat, de werkloosheid onevenredig groo- ter geworden dan destijds mocht worden ver- wacht. Gescbat wordt, dat voor dit jaar met een verhooging van f 300.000 zal kunnen worden volstaan. DE PREDIKANTSTRACTEMENTEN. Naar „de Standaard" verneemt, is de oude kwestie van de kerkvoogdijen, die weigeren den aanslag van den raad van beheer te be- talen, zoowel om principieele als financieele redenen, waardoor, gelijk bekend is, in tal van Hervormde gemeenten het beroepingswerk al jarenlang is stopgezet, in een nieuw stadium gekomen. Naar aan het blad gemeld wordt, is de Ver eeniging van Protesteerrnde Kerkvoogdijen in onderhandeling getreden met de groote Ver eeniging van Kerkvoogdijen, en is men het er nu over eens geworden, dat het reglement op de predikantstractementen ingrijpend dient te worden gewijzigd. De thans geldende rege- ling voldoet niemand, zoodat de Synode alle kerkvoogdijen langzamerhand tegen zich in 't harnas heeft gejaagd. Thans wordt nu tus schen deze twee vereenigingen, die beide bijna 1000 kerkvoogdijen omvatten, onderhandeld om te komen tot een gezamenlijk voorstel aan de Synode, dat een aanmerkelijke verbetering zou brengen. Deze besprekingen zullen nog wel geruimen tijd vorderen. VRIJWILLIGE DIENSTVERLATING. In een legerorder is een ministerieele be- schikking opgenomen betreffende vrijwillige dienstverlating. In deze beschikking wordt ter kennis van belanghebbenden gebracht, dat tengevolge van de voorgenomen reorgani- satie van de koninklijke landmacht, bij de on- derscheidene wapenen en dienstvakken een overcompleet zal komen aan beroepspersoneel hetwelk mitsdien voor wat betreft de officie- ren op non-activiteit zal moeten worden ge- steld en voor wat betreft de militairen be- neden den rang van 2en luitenant eervol uit den dienst moeten worden ontslagen op pen- sioen of wachtgeld. Alvorens tot gedwongen dienstverlating over te gaan, wordt voor ver- scbillende categorieen van militairen de ge- legenheid opengesteld van vrijiwillige dienst verlating of op non-activiteitsstelling. Deze gelegenheid wordt voorloopig opengesteld voor: le. officieren, van het wapen der infan- terie in den rang van majoor, kapitein of lui tenant; 2e. van het wapen der artillerie in den rang van kapitein of luitenant. Van het dienstvak militaire administrate in den rang van kapitein of luitenant, militairen beneden den rang van 2en luitenant. Wapen infanterie in alle rangen. Van het wapen der artillerie, bereden en onbereden, alle rangen, van het corps pontonniers en t^rpedisten. WERKLOOZEN EN RIJWIELBELASTING. Op verzoek van het R. K. Werkliedenver- bond om voor werklooze arbeiders gratis een rijwielbelastingmerk beschikbaar te doen stel- len, heeft de Minister van Financien geant- woord, dat de Rijwielbelastingwet zich tegen afgifte van een kosteloos belastingmerk aan de werkloozen verzet. In verband met dit antwoord heeft het R.K. Werkliedenverbond zich thans opnieuw tot den Minister gewend en als zijne meening kenbaar gemaakt het volkomen in den geest der wet te achten, indien aan werkloozen of bepaalde groepen werkloozen een gratis plaatje verstrekt zou worden. m q |tj| a Wie geniet niet van het IVtKIYI19 EINDE SEIZOEN met prijzen waarop nog een extra-vermindering van minstens 10 wordt toegepast! De Mag. Zuivelbrug 7, Gent (slechts den ingang, juist aan de brug), staan dit jaar terug aan de spits met mooie keus aan voordeelige prijzen voor Heeren- en Kinderkleeren! (Ingez. Med.) Voor normale tijden moge het criterium, dat voor de vrijstelling geldt, n.l., dat men niet in de Rijksinkomstenbelasting is aangeslagen, voldoende zijn, thans kan het onbillijk worden geacht alleen aan dit criterium vast te hou- den. Er zijn immers duizenden werkloozen waarvan verscheidenen nog zijn aangeslagen in de Rijksinkomstenbelasting, maar wier positie inmiddels geheel anders is geworden. Waar de wet zich thans formeel verzet tegen een maatregel als door het Verbond bepleit, verzoekt het den Minister dringend: le. na te gaan of op de een of andere wijze de betrokkenen nog voor dit rqwielbelasting- jaar te helpen zouden zijn; 2e. te bevorderen, dat in de Rijwielbelas tingwet een bepaling worde opgenomen als in art. 6 lid 4 der Wegenwet: ,,Wij behouden ons voor in bijzondere ge- val'len geheel of gedeeltelijk vrijstelling van belasting te verleenen". Werd zulk een bepaling in de wet opgeno men, dan zou deze toepassing kunnen vinden op werklooze arbeiders. DE INVOER VAN NEDERLANDSCH GIETIJZER IN BELGIe. Volgens „Le Peuple" heeft de directie van de hoogovens te Halanzy de Belgische regee- ring medegedeeld, dat zij weldra verplicht zal zijn de exploitatie stop te zetten, tengevolge van Nederlandsche dumping. Volgens dit be- richt leveren de hoogovens te IJmuiden in Belgie gietijzer tegen 50 fr. minder per ton dan de normale prijzen in Belgie. „Zij kunnen zoo goedkoop leveren, luidt het verder, om- dat de Nederlandsche regeering hen gemach- tigd heeft tegen elken prijs te verkoopen, ten einde alle werklieden aan den arbeid te houden. Het is de regeering, die de verliezen draagt". „Le Peuple" voegt er nog aan toe, dat Nederland dezelfde politiek volgt voor de kolen en noemt hier.bij als voorbeeld de mijn Oranje-Nassau. Geen regeeringssteun, In verband met het bericht van le Peuple over den invoer van Nederlandsch gietijzer in Belgie, volgens hetwelk de Nederlandsche Hoogovens te IJmuiden in de gelegenheid zou den zijn in Belgie gietijzer te leveren tegen 50 francs minder dan de normale prijzen in Belgie, omdat de regeering hen gemachtigd zou hebben tegen elken prijs te verkoopen, teneinde alle werklieden aan den arbeid te houden, in verband waarmee de regeering de verliezen zou dragen, vememen wij van be- voegde zijde, dat hetgeen in dit bericht wordt gezegd omtrent steun van de regeering van elken grond ontbloot Is. Er is geen sprake van regeeringssteun en de regeering heeft met de verkoopspolitiek van de hoogovens niets te maken. koop door automaten toegestaan, maar le vereeniging vraagt of het de bedoeling kan zijm, dat de sigarenwinkels open blijven, als gevolg van het plaatsen van de automaten in. de winkelruimten, terwijl de winkeliers den koopers dan behulpzaam zijn en o.a. ook geld wisse'en. De praktijk te Rotterdam ieert. aldus besluit het adres, dat er gehandeld wordt tegen den geest van de wet, waardoor deloyale concurrentie in de hand wordt ge- werkt. Waarborgen, dat daarin verbetering zal worden gebracht, worden door de vereeniging aan den Minister verzocht. COMITe VAN ACTIE TEGEN DE WINKELSLUITINGSWET. Dagelijks ontvangt het comitd tientalien hrieven van door de wet op de winkelsluiting gedupeerde winkeliers, handelaren en fabri- kanten. In een e^n dezer dagen gehouden be- spreking is besloten een algemeene enquete naar de gevolgen van de wet in te stellen. Verschillende plaatselrjke vereenigingen heb ben zich bereid verklaard hierbij hunne mede- werking te verleenen. Het comite van actie is overtuigd Iangs dezen weg voldoende materiaal te verzamelen. waaruit ondubbelzinnig zal kunnen worden aangetoond, welke enorme schade de winkel- slultingswet aan handel- en winkeldrijvenden middenstand en aan de industrie veroorzaakt. Het secretariaat is gevestigd Mamixstraat 380 te Amsterdam. Tel. 36213. DE ZONDAGSSLUITING. De Vereeniging van den Christelijken Han- deldrijvenden en Industrieelen Middenstand te Rotterdam heeft een adres gezonden aan den Minister van Economische Zaken en Land bouw, waarin zij haar instemming betuigt met de winkelsluitingswet. Zij zegt in dit adres verder, dat hoewel de Zondagssluiting een der pjjlers is, waarop de wet steunt, zij met leed- wezen moet constateeren, dat de toepassing van de wet juist wat deze Zondagssluiting betreft veel te wenschen overlaat. In het bij- zonder wordt in dit adres gewezen op de sigarenwinkels, die des Zondags de deuren geopend houden. Volgens de wet is de ver- DE VLAAMSCHE IJ ZERBEDE V AART. De correspondent der N. R. Crt te Brussel meldt: Dit jaar heeft de kwestie van de overbren- ging van het stoffelijk overschot van Vlaam- sche gesneuvelden, naar het IJzerkruis te Dix- muide een gunstige oplossing gekregen. Het vorig jaar reeds werd door het comitd van de IJzerbedevaart vruchteloos getracht de toelating van de regeering te bekomen en de bedevaart moest plaats hebben zonder dat de overhrenging van het stoffelijk overscho van Renaat De Rudder had plaats gehad. Thans heeft de regeering goedkeuring verleend en bij de aanstaande bedevaart, op 21 Augustus, zal aan het plan reeds uitvoering worden gegeven. Zooals men weet, staat de aanstaande bedevaart in het teeken van een hulde aan den gesneuvelden Vlaamschen kunstenaar Joe English. CLARA ZETK1N. Het communistische Rijksdaglid dr. Clara Zetkin zal den 22 Augustus uit Moskou ver- trekken ten einde als oudste lid van den Rijfes- dag de openingszitting te presideeren. In September keert zij naar Moskou terug; ALGEMEENE STAKING IN DE BELGISCHE MIJNNIJVERHEID. In een buitengewone vergadering van ver- tegenwoordigers der Belgische socialistische mijnwerkersorganisaties, welke te Brussel is gehouden, werd Zondag na een stormachtig debat besloten tot een algemeene staking voor de mijnindustrie en de aanverwante be- drrjven. De staking zou Maandag ingaan en het geheele Belgische kolenbekken omvatten. Aan de staking zullen 170.000 mijnwerkers deelnemen. AVONTURENROMAN door PETER BARON. (Nadruk verboden.) Vervolg.) Eerste poets van den inspecteur", mompelde de Jap, terwijl z'n vergenoegde blikken die van den inspecteur volgden. ,,Maar slottooneel wordt veel leuker! Dat Engelsch!" Guest grinnikte. „Je zoudt me zeer verplichten, als je den armen Randall uit die kast bevrijd- de", zei hij op goed geluk af. „Hij zal wel haast gestikt zijn". Naisuki gebaarde afwijzend. „Geen nood", verklaarde hij. „Puike ventilatie. Randall kan wachten. Eerst verklaring". Zonder te waarschuwen sprong hij op den inspecteur toe, en tegelijkertijd maak- te een gestalte zich los uit de plooien van het gordijn. Guest bukte zich instinctmatig en dat bevrijdde hem niet alleen van Naisuki, maar ook van het gevaar, dat hem in den rug dreigde. Gebogen sprong hij zijwaarts en met bovenmenscheliike inspanning be- waarde hij z'n evenwicnt. Met geweld botsten de twee Oosterlin- gen tegen elkaar op en toen zij weer ont- ward waren, vielen de handboeien, die Guest nog steeds in z'n hand hield, met geweld neer op het achterhoofd van den man, die hem van achteren had bespron- gen. Zonder 'n kreet te slaken, was Nai suki s bezoeker op den grond gestort en Naisuki zelf keek in den blauw-zwarten loop van een revolver. Met een schouderophalen van typische Oostersche berusting, gaf hij zich over. ,,Touche (overwonnen)" bekende hij. „Uw behendigheid, inspecteur. Ik ver- klaar mij verslagen, zei hij met bevallig- heid. Guest keek verbluft. Zonder een zweem van accent, waren de woorden in zuiver Engelsch gesproken. „Zooals U ziet," glimlachte Naisuki, „doe ik U de eer aan, die kinderachtige plichtplegingen achterwege te laten, die ik bij minder schrandere wijze aan den dag leg. Ik heb mijn opvoeding in Cambridge genomen, mijn vriend. Maar ter zake, ik ben nieuwsgierig te vernemen, hoe ge 't aangelegd hebt, om hierachter te komen. l aauyciuyu En zijn het onthullingen, die ge liever voor U zelf houdt, zeg het mij dan ge- rust." Guest die langzamerhand van zijn ver- bazing bekomen was, doorliep op enkele uitzonderingen na, de serie van gebeurte- nissen, die tot het oogenblikkelijke resul- taat hadden geleid. Naisuki knikte. ,,Dat alles weet ik al," antwoordde hij. „Ook weet ik, hoe ge t aangelegd hebt om tot mijn woonhuis door te dringen. Ge hadt wat voorzichtiger moeten zijn met de was." Die bemerking scheen niet op Guest van toepassing. ,,Mijn hoofdbedoeling op het oogenblik is echter te weten te komen vanwaar U het bericht ontving, dat tot een politioneel onderzoek leidde van mijn huizen in Farnham, Petersfield en Ha- vant." Zwierig stond hij daar tegen de deur aangeleund, terwijl hij met een hand de metalen draaischijf streelde, van waaruit de draad van de dictaphoon liep, terwijl z'n andere hand met de franje speelde van de groote leeslamp op de tafel. Guest haalde z'n schouders op en nadat hij een strookje papier voor den dag had gehaald, overhandigde hij dit aan Naisuki. „Ik laat je dat zien," zei hij, „omdat die manier mij niet aanstaat, alhoewel ik verplicht ben er m'n voordeel mee -te doen. Ik walg van zulke streken. maar plicht je begrijpt." Hier zweeg hij. Naisuki had het papiertje aangenomen en onderzocht het oauwkeurig. Toen hij het gelezen had, verkreukelde hij het plot- seling en smeet het kwaad op den grond. 't Was voor 't eerst, dat z'n kalmte ver- stoord werd. „Zoo vroeg hij zachtjes. „Een ver- rader Met een smak vielen z'n tanden op elkaar. „Ik ben verraden, vriend inspecteur, zei hij zich beheerschend. „Door wien drong Guest gretig aan. Naisuki verkilde en nam opeens een hooge houding aan. „lk zei, dat ik verraden was, niet dat ik verraden zou merkte hij op ijskouden toon aan. „U weigert ons behulpzaam te zijn om den man te arresteeren, die ons U in han- den heeft gegeven?" hield Guest aan. De Oosterling schudde ernstig het hoofd. Een nieuwe gedachte schoot door zijn brein en opnieuw stelde hij op goed geluk af een vraag. „Was 't Pressland vroeg hij op den man af. Naisuki vertrok geen spier. ,,Ik kan niet verhinderen, dat gij be- denkingen maakt,' zei hij op koelen toon. ,,Maar noch ontken ik, noch bevestig of help ik U op eenigerlei wijze in uw ver- onderstelling." „Dus je laat dien vent de vruchten plukken van je arrestatie en van je ver- dwijnen van het tooneei daagde hij hem uit. ,,Geenszins," antwoordde Naisuki kalm. „Die man is ten doode opgeschreven t Kan zijn, dat ik die rekening vereffen. 't kan ook zijn van niet. Maar vereffend wordt ze in ieder cjeval. En ten voile Niets staat zoo vast." ,,Zelf zul je 't wel niet doen. Naisuki, antwoordde Guest, die of hij wilde of niet tot een zekere bewondering gedreven werd, door de onverstoordheid van den ander. 't Zal wel levenslang worden, naar ik vrees. Waarschijnlijk naar Dart moor." ..Denk je dat vroeg Naisuki, terwi]l hij spottend z'n wenkbrauwen optrok. Sta me toe, 't niet met je eens te zijn. Ik heb voor de toekomst mijn eigen plannen en daar maak ik geen geheim van, maar een ding verzeker ik met den meesten nadruk. Dartmoor staat niet in m'n boekje!" Dan heerschte er stilzwijgen. „Als je in de naaste toekomst," vervolg- de Naisuki, mocht lezen van iemand, die met een mes, welks heft op een kattenkop gelijkt, in den rug getroffen is, denk dan aan mijn woorden.' Verbaasd staarde Guest den ander aan „Pressland bedoel je overviel hij hem. ,,'t Mes had een groenachtige kleur, pareerde Naisuki koel, „en de man was goed dood." Het sombere lachje, dat die woorden vergezelde, overtuigden er Guest van, dat 't niet louter woorden waren. Niets," orakelde Naisuki op kouden toon, „kan aan de wraak van de orde van Bubactes ontgaan Dan keek hij neer op de roerlooze ge daante aan zijn voeten; die nog steeds verdoofd was door den slag van den in specteur. ,,Kom hier, Naisuki," zei Guest, terwijl de boeien in z'n handen bengelden, ,,'t spelletje is uit." „Je zinspeelt ongetwijfeld op je twee helpers," zei hij met een geheimzinnig lachje, ,,die zoo even mijn huis zijn bin- nengedrongen, met behulp van dien sleu- tel, dien je volgens dien was indruk ge maakt hebt „Ik zinspeel op mijn beide helpers, gaf Guest met ernst toe. ,,Drie man om je te pakken, Naisuki. 't Is een compliment." ,,Neen, 't is een noodzakelijkheid." ant woordde de ander. t Is mogelijk, mom pelde hij vervolgens, ,,dat de sleutel het werk was van onzen vriend den moorde* naar. 'k Weet niet. Maar laten we Ran dall 'ns verlossen, die buiten twijfel, wel 'n beetje stijf zal zijn van de langgerekte - eh onttrekking aan den dienst. Met behulp van Guest bevrijdde hij Randall, dan liep hij terug naar de deur, nam zijn onachtzame houding weer aan en keek vriendelijk glimlachend naar den man in burger. ,,Aanvaard de betuigina van mijn leed- wezen voor het ongemak, dat ik U hek laten doorstaan," zei hij. ,,Soms kan men niet anders als de duivel er achter zit en dan met een flauw lachje: ,,Dat Engelsch ook". Randall, die z'n zeere gewrichten wreeL keek hem met woedende blikken aan, en. vervolgens schonk hij z n aandacht aan Naisuki's bewusteloozen compatriot, waar hij beweging in meende te ontdekken Maar Naisuki's bezoeker bleef beweging- loos uitgestrekt liggen. Naisuki bleef maar geregeld de draai schijf liefkoozen en ook de franje van de lamp, twee dingen, die een vermoeden deden oprijzen in het brein van den in specteur. Veelbeteekenend rinkelde hij met de boeien. Dan eensklaps sprong de inspec teur op hem toe om hem te overmeesteren en de boeien aan te doen. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1