Pluimvee-Rubriek TTJINBOTJW. BUROBftUJKB STAND. door een stiek aan gevallen DOOR EEN AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. OVERVAL OP EEN BANKFILIAAL TE LUBECK. LOOP DER BEVOLKING. Donderdag is mej. M. v. Falier te Haar- steeg (N.-Br.j in een weide door een stier aangevallen. Het woedende dier verwondde haar aan beenen en onderlijf, waama zrj be- wusteloos bleef liggen. Na eenigen tijd heb- ben voorbijgangers baar gevonden. De toe- stand van de vrouw is zorgwekkend. VECHTENDE VROUWEN. Te Amersfoort zijn Donderdagavond in een cafe op den Hof twee vrouwen, scboonzusters, met elkaar aan het vechten geraakt. De eene bracht haar schoonzuster met een knipmes twee steken toe in borst en schouder. De wonden waren niet emstig; op het politie- bureau heeft een gemeentegeneesheer ze ver- bonden. Tegen de daderes is proces-verbaal opgemaakt. BOERDERIJ AFGEBRAND. Donderdagmiddag omstreeks een uur is de bliksem ingeslagen in de boerenhofstede van den heer J. Kuipers, gelegen aan den Dyk onder de gemeente Grave. In korten tijd stond de boerderij in lichtelaaie en brandde tot den grond toe af. Van den inboedel kon niets worden gered. Verzekering dekt de schade. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Te Maastricht is de 34-jarige portier Ge- rardu, by het baden in de Maas verdronken. G. had zich onder Gronsveld in de Maas be- geven, zijn vrouw en kind zaten aan den oever en zagen het ongeluk gebeuren, zonder in staat te zijn hulp te bieden. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Terwyl het elfjarige meisje A. Lam, uit de Geraniumstraat te Hilversum aan het spelen was op de heide achter den Lorentzweg, is het kind door den bliksem getroffen en ge- dood. Het zusje, dat in de nabijheid speelde, kreeg alleen brandwonden aan de beenen. IN DE BRANDING. Sohipper J. D., uit Uitihuizum geraakte Woensdag met zijn motorjacht, aan boord waarvan zich 8 personen uit Uithuizum en omgeving bevonden, op de Boschplaat, by het indertyd aldaar gestrande schip „Amazone", in de branding. Eenigen der opvarenden sprongen van boord en konden zich op de Boschplaat in veiligheid stellen. De anderen, die aan boord van het jacht gebleven waren, dat zich in een zeer gevaarlijke positie begon te bevinden, werden opgemerkt door twee robbenjagers uit Zoutkamp. Met gevaar voor eigen leven en vaartuig wisten zy de vyf opvarenden van het jacht, via een lgn by hen aan boord te brengen. Daarop werden de andere drie schip- breukelingen eveneens aan boord gehaald en behouden in Noordpolderzeil aan land ge- bracht. ONDER EEN MELKKAR. De dienstbode Tielbeeke te Pleegte (gem. werd gered. Raalte) wilde de melkkar een eindje verder ryden, het paard er voor gespannen sloeg op hoi, waardoor de wagen kantelde en op het meisje terecht kwarn. Zwaar gewond werd zy onder den wagen uitgehaald en overleed kort daarop. derden smokkelaars den weg naar het Duit- sche ryksgebied versperd. Om te voorkomen dat zij zich met geweld toegang zouden ver- schaffen, werden eenige schoten in de lucht afgevuurd. Daar echter de smokkelaars toch wilden doordringen, moest met scherp worden geschoten, waardoor twee smokkelaars wer den gewond. Politie werd door de douane- beambten te hulp geroepen en met gezamen- lijke krachten werden de smokkelaars onder achterlating van een deel der gesmokkelde waren tot den terugtocht gedwongen. HET TESTAMENT VAN BATA. Bij testamentaire beschikking heeft Bata zijn weduwe aandeelen in zijn bedrijf te Zlin voor een nominale waarde van 25 millioen nagelaten, verder zijn villa en twee landgoe- deren met inventaris. Bata's eenige zoon krijgt voor 22 millioen aandeelen. De stief- broeder van Bata, Jan, wordt tot algemeen bedrijf sdirecteur aangewezen. Desgewenscht kunnen de aandeelen in contanten worden uitbetaald, mits hierdoor de ontwikkeling van het bedrijf niet wordt geschaad. De stad Zlin schenkt Bata de 3.3 millioen, die zij indertijd als leening by hem opnam. Verder vermaakt hy de stad het zoogenaamde Clubhuis, onder voorwaarde dat er nooit alcoholische dranken verkrijgbaar zullen ayn, en dat het park nooit als bouwterrein zal worden gebruikt. ONGELUK MET EEN TANK. Bij een militaire oefening in de buurt van Salisbury is een tank, die tegen een heuvel opreed, defect geraakt, omgeslagen en in brand gevlogen. Terwijl een bestuurder zich ongedeerd kon redden, liep een sergeant, die zich in den toren van den tank bevond, zulke zware ver- wondingen op, dat hy spoedig overleed. HIJ DACHT EEN HERT TE SCHIETEN. Bij het Mecklenburgsche stadje Parchim waren 5 kinderen in het bosch bezig fram- bozen te plukken. Plotseling klonk een schot en een kogel verbrijzelde den schedel van een 6jarige jongen en drong zijn 12jarig broertje in den schouder. Deze liep nog 100 meter ver en zakte toen badend in zijn bloed ineen. De overige kinderen liepen in hun doodangst weg. Een pachter van het jachtdistriot was in de meening dat een hertebok in het kreupelhout was en had geschoten. Hy is niet op de ge- dachte gekomen dat hy menschen had kun nen treffen. EEN KAT GERED. Uit de plaats Niagara Falls wordt een sympathiek staaltje gemeld van moed en vriendschap voor deze dieren. Een kat was verdwaald op een gladde rots- punt vlak by een stroom van de watervallen en kon niet meer terug. Brandweerlieden pro- beerden met ladders en touwen, het arme dier te naderen om het te redden. Toen dat niet lukte, begaven vier mannen zich met een motorboot naar de rotspunt op gevaar af, door den stroom te worden meege- sleurd. Maar het waagstuk gelukte en de kat verwachten alles van stik3tof en smyten dan vaak 2 of meer K.G. op de roe, terwyl de an dere stoffen vergeten worden; anderen ver wachten weer alles van kalk enz. Het beste is om van elk der benoodigde voedingsstoffen opklimmende hoeveelheden toe te dienen en nauwkeurig na te gaan of men nog meer op- brengst bespeurt. Is dit niet het geval dan mag men aan- nemen dat men ongeveer de juiste hoeveel- heid gevonden heeft die voor zyn grond past, een andere weg is er niet en al is ze wat lang toch kan elke teler hierdoor alleen zijn ge- wensohte resultaat bereiken. In een mijner vorige artikelen heb ik er nog op gewezen, dat kalkbemesting vaak niet noodig zal blij- ken omdat een te veel kali bevattende bodem slechte resultaten gaf. Is evenwel de grond zeer kalkarm en zou er diensvolgens toch be- hoefte aan deze meststof zijn, dan wil ik er nog op wijzen, dat deze tegenwoordig te ver- krijgen is in poedervorm in papieren zakken van 25 of 40 K.G. Dergelijke kalksoorten zyn verkieselijker dan de kluitkalk, omdat ze beter verdeeld kunnen worden door den grond en gemakkelijker toegediend tusschen de ryen. W. SLABBEKOORN. Zaamslag. Tuinibouwvakonderwyzer. Vragen deze rubriek betreffende, kunnen door de abonnS's worden gezonden aan Dr. Te Hennepe, Diergaardesingel 96a, Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. VAN RIJDENDE TRAM GESPRONGEN. Zaterdagavond omstreeks halfzeven begaf de 37-jarige heer V. M. W. v. d. Voort, be- dryfschef by de firma Bahlmann Co. te Nijmegen zich per tram naar zijn woonplaats te Beek. Bij de halte Pietersberg sprong hij uit de rijdende tram, met het gevolg, dat hij kwarn te vallen en door den volgwagen werd gegrepen. De ongelukkige werd ongeveer dertig meter meegesleurd en bleef daarna zwaar gewond liggen. Beide beenen waren onder de knieen verbrijzeld. Dr. Koch uit Beek verleende de eerste hulp, waarna de heer v. d. Voort naar het Canisius- ziekenhuis te Nijmegen werd vervoerd. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Vrijdagmiddag is op den Vogelenzangsche- weg te Bloemendaal een ongeluk gebeurd, waarbij de 24jarige J. v. d. End, wonende in de Ruyterstraat te Umuiden, het leven heeft verloren. De heer v. d. End, zijn broer en twee meisjes, reden paarsgewijs achter elkaar rechts van den weg in de richting Overveen. Uit de tegenovergestelde richting kwam een gezelsohapauto, die den heer v. d. End aan- reed. Hy werd tegen den berm van den weg geslingerd en bleef bewusteloos liggen. Hy bleek emstig aan het hoofd gewond te zijn. Hoewel zeer spoedig twee doktoren aanwezig waren, is de jonge man, zonder by kennis te zyn gekomen, overleden. Het lyk is naar het St. Elisabeth-gasthuis te Haarlem gebracht. De politie heeft den gezelschapsauto in beslag genomen. ONDER EEN MAAIMACHINE. Te Mill is de 43jarige lanndbouwer A. Si- roen ten gevolge van het op hoi slaan van de paarden onder een maaimachine gekomen. De man bekwam zware verwondingen aan beide beenen en werd in zorgwekkenden toe- stand naar zyn wontng vervoerd. VONDELING. De gemeentepolitie te Haastrecht heeft een, naar schatting, vierjarig kind gevonden. Het jongetje deelde mee", door zijn vader te zyn achtergelaten. De kleine is op het politietoureel onder gebracht. Omtrent zyn herkomst tast men nog in het duister. Het jongentje spreekt een Duitsch accent met een Poolsohen tongval. EEN JONGEN DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Tydens een hevig onweer is te Westervoort by Arnhem een veertienjarige jongen, die op een steenfabriek werkte, door den bliksem getroffen en gedood. De jongen stond vlak onder een electrischen lamp, toen de bliksem op de lichtleiding sloeg en de lamp venbry- zelde. SLUISWACHTER VERDRONKEN. In den nacht van Donderdag op Vrydag is de ongehuwde hulpsluiswachter van den R. W, Spierings van de sluis te Lieshout in het Wilhelminakanaal gevallen en verdronken. DE BERLIJNSCHE SCHOOLBRANDEN. Aan de reeks branden in scholen, kerken en kindertehuizen, die reeds verscheidene weken de Berlijnsohe bevolking verontrustte, is een eind gekomen door de arrestatie van een 21- jarigen gewezen chauffeur, die betrapt werd by een inbraak in een kindertehuis en na een langdurig verhoor erkend heeft, de brand- stichter te zyn. HONDERDEN SMOKKELAARS TERUGGEDRONGEN. Donderdagnacht hebben aan de Duitsch- Belgische grens douanebeambten eenige hon- EEN AVONTUURLIJKE TOCHT. Een te Nice aangekomen Italiaansche stoomschip had een 24jarige Zweedsche aan boord, die onderweg naar Nice was opgepikt. De jonge vrouw had met een slechte IV2 M lange boot met een buitenboordmotor een reis ondernomen van Zweden naar Napels en vandaar naar Corsica. Op de terugreis van Ajaccio naar Nice was de schroef gebroken, zoodat zij 48 uur hulpeloos op zeer rondge- dreven had. Nadat de schade te Nice gerepareerd was, heeft zy haar tocht voortgezet. Zy wil trach- ten langs het Rhone-Rijnkanaal naar Zweden terug te varen. Eenige dagen geleden verschenen in het filiaal van de Commerzbank asm de Unter- trave te Lubeck drie mannen. Terwijl twee hunner de beide beambten met een revolver bedreigden, en den loketbeambte een bedrag van eenige duizenden mark afhandlg maak- ten, hield de derde de aanwezige clienten in bedwang. Doordat de beambten terstond na het vertrek der roovers de politie alarmeerden en de indringers achtervolgden, konden twee hunner gearresteerd worden en het grootste gedeelte van het gestolen geld werd terug- gevonden. Er ontbrak slechts een bedrag van ongeveer duizend mark. ONZE AARDBEIEN. IV. Toen men in 1927 en 1928 te Kapelle proe- ven nam met bemesting van aardbeien in 't voorjaar, kreeg men van alle met stikstof bemeste perceelen een opbrengst varieerend van 31003800 K.G. per gemet, terwyl de perceelen die geen stikstof kregen varieerden van 43005500 K.G. per gemet. Toen men echter begon om in het najaar stikstof te geven werd het anders. Reeds in 1929 bleek toen dat de met stikstof bemeste, een op brengst gaven van 55506800 K.G. per ge met en. de onbemeste 29003400 K.G. per gemet. Mocht het iemand interesseeren om al de desbetreffende cyfers te weten, hy wende zich tot onzen Tuinbouwconsulent, wyl het my niet mogelyk is deze van de volgende jaren over te leggen, aangezien ik vanaf 1930 in Zeeuwsch-Vlaanderen vertoefd heb. We zien echter door dit eene voorbeeld van hoe groot belang de tijd van aanwenden is. In Zaltbommel en omgeving is men gewoon om alle meststoffen in het najaar te geven. Voor hen die dergelijke manier 00k willen volgen, wil ik er op wyzen dat het echter niet ge- wenscht is alle stikstof in eens te geven, want geeft men deze b.v. in Augustus en heeft men een mooi najaar dan kan het wel gebeuren dat de bloemknop te sterk wordt aangezet en het veld aardbeien in October voor de 2e maal bloeit. Men is dan zyn beste bloem tegen 't volgende jaar vanzelf kwyt. Op de vraag: moet er nu in *,t geheel geen mest worden aangewend in 't voorjaar, kan ik niet geheel ontkennend antwoorden. Er zijn n.l. goede resultaten gezien van een stik- stofbemesting na de bloei d.w.z. als de eerste vruchten gezet zyn. Men strooit dan voor- zichtig tusschen de rijen nog wat Kalksal- peter. Zorg steeds dat er geen korrels op de bladeren blyven liggen want dat geeft ver- branding. Overigens moet elk tieler onderzoeken hoe- veel van elke meststof voor zijn grond het meest gewenscht is. Het is onmogelyk om daarvoor vaste normen te stellen. Springen de verschillen het eerste jaar niet sterk in 't oog, men late zich niet ontmoedigen; het tweede jaar ziet men het allicht beter; dit komt in den regel doordat de grond zeer veel vast kan houdien voor en aleer hy verzadigd is (b.v. by Kali), en pas daarna komt het de planten ten goede. Aan den anderen kant zorge men niet te overdrijven. Sommige telers RATTEN- EN MUIZENVERDELGING EN PLUIMVEELITERATUUR. Daar de culturen van becterien, die de ratten ziek moeten maken, niet altijd vat op de ratten hebben is men er toe overgegaan de bacteriewerking weer te verbeteren met scheikundige vergiften, die echter dusdanig gekozen zijn dat ze w61 vergiftigd zijn voor ratten maar niet voor andere dieren. Men heeft daartoe zijn toevlucht genomen tot een zeer, zeer oud middel, getrokken uit en plant welke groeit aan de kusten van de Middel- landschie Zee. Deze plant lijkt op een groote ui, heet Urginia maritima, zee-ajuin en levert een soort zeer groote uien. Deze uien worden verzameld en in natuurlijken toestand of in gedroogden testand als poeder bewaard. Zij bevatten een scherp prikkelende stof, die een zwaar vergif voor de hartspier der ratten, zoodat ratten die er slechts zeer weinig van gegeten hebben, spoedig dood vallen. De versche plant bevat veel naadscherpe kristal- letjes, die als men de ui slechts even beetpakt, een ondraaglijke jeuk veroorzaken op de huid. Deze plant, 00k wel genoemd „Scilla" komt in twee soorten voor, n.l. met witte en met roode uien. Het poedier dat in den handel is is meestal afkomstig van de witte scilla en is lang niet zoo werkzaam als van de roode S< Als we de zaak tot nu toe goed gevolgd hebben zien wie, dat wij in de bacterie-cultu- ren met de scilla samen een tamelijk goed verdelgingsmiddel hebben tegen de ratten. De ratten die niet sberven door de bacterien worden gedood met het scilla-vergif. Natuur- lijk moet de scilla vermengd worden met aller lei stoffen om haar aantrekkelijk te maken voor die ratten. Het scillapoeder op zichzelf is ontzettend bitter en wie er onvoorzichtig mee omgaat moet dat bekoopen met hevige niesbuien en tranende oogen. Het spreekt vanzelf dat de bactepie-culturen met de noodige zorg moeten bereid worden. In ons land wordt een dergelijk preparaat bereid aan de Rijksseruminrichting en kan vandaar betrokken worden. Hoofdzaak is dat men, zooals ik aangegeven heb, er voor zorgt dat de verdelgingsmiddelen goed door de ratten opgegeten worden. Verdelging van muizen gaat veel gemakke lijker dan van ratten. De bacterien zijn veel gevaarlijker voor muizen dan voor ratten en wie huisniuizen of veldmuizen 6enmaal een flinke laag cultuur voert ziet ze na een week ongeveer met massa's ziek worden en sterven. Daar de zieke muizen en ratten veel dorst hebben zoeken ze op het eind van hun leven allerlei drinkgelegenheden, riolen, enz. op en vindt men dus zelden doode exemplaren in de huizen zelf. Een interessante brief omtrent rattenver delging ontving ik van een lezer uit Zaam slag. Ik nieem er enkele pun ten uit over: „Ik meen verplicht te zyn, terwille van de menschheid U een mededeeling te doen. Ik was een kleine boer en had twee kleine schuurtjes, waarin het wemelde van ratten. Er was geen middel ze uit te roeien en ze vermeerderden steeds. Het gebruik van phosphorus en arsenicum hielp mij tot myn spijt van mijn katten af, maar verloste my niet van de ratten, die ik dagelijks in groote kudden van 20 en meer ontmoette en die ver- bazend veel schade veroorzaakten. Ik kreeg toen het volgende recept: Men neme een hoe- veelheid fijn turfmolm en knede die met spek- vet tot pillen van ongeveer een kleine knikker groot. De ratten eten die graag en sterven aan verstopping. Ik maakte een aantal pillen en legde die in het schuiurtje. 'sMorgens waren alle pillen weg, den volgenden nacht werden er van 80 nog 45 opgegeten maar den volgenden nacht bleef heel het zaakje zooals het was. Het gevolg was dat ik nooit meer een rat, zelfs geen doode heb gezien." Ziedaar een eenvoudig middel dat moge- lijk in meer gevallen helpen kan en dat al heel onschuldig lykt. Wie wil kan het best eens probeeren. Rattenverdelging is een voortdurende oor- log, daarom moet men er 00k om denken zorgvuldig alle gaten waar ratten door kunnen kruipen, dicht te maken. Aangevreteh deuren moet men met plaatijzer of blik beslaan en geen enkele gelegenheid voorbij laten gaan om de ratten het doordringen van buitenaf on- mogelijk te maken. Tot zooverre dat ratten- praatje en nu weer eens wat anders. Een lezer uit Eindhoven vraagt my den titel van een boek, waarin de nieuwste ver- handelingen over het kunstmatig broeden, opfokken van kuikens, alsmede een verhande- ling over verschillende ziekten en hun ge- neeswyze besproken wordt. Of er in ons land een boek bestaat dat de nieuwste gege- vens behandelt is mij niet bekend. Over het algemeen is ons land te klein om flinke boeken op dit gebied, telkens met de nieuw ste gegevens aangevuld, in herdrukken uit te geven. Wie belang stelt in nieuwere gegevens is daarvoor aangewezen op Ren- vlacokris uit den aard der zaak snel ver- ouderd. Wat literatuur betreft voldoet de Diuitsche wel aan de eischen die ik aan goede boekjes stel, n.l. betrekkelijk goedkoope werkjes, die in betrekkelijk kleine oplagen verschijnen en snel verbeterd en herdrukt worden. In een groot land als Duitschland kan dat en bovendien zijn Duitsche boekjes over de geheele wereld leesbaar. Als U dus de Duitsche taal machtig bent, vraag dan eens prospectus van de uitgaven van de firma Fritz Pfenningstorff in Berlyn. U zult dan verbaasd staan welk een enorme hoeveelheid pluimveeliteratuur daar gepubliceerd wordt. Dr TE HENNEPE. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: E. C. Steendijk en gezin, landbouwersknecht, 2e Verbindingsstraat 5, van Zaamslag. S. de Vries en gezin, kantoorbediende, Tholensstraat 32 (inw.), van Gent (B.). A. Pidutti en gezin, fabrieksarbeider, Veld- straat 21 (Sluiskil), van Westdorpe. C. A. Spietael en gezin, fabrieksarbeider, Oostkade 35 (Sluiskil), van Axel. J. J. Crince en gezin, schilder, Burgem. Geillstraat 3, van Utrecht. Vertrokken A. van Lunteren, onderwyzer, P 44a, naar Muiden. M. C. de Guchteneire, dienstbode, Oostkade 1 (Sluiskil), naar St. Jansteen. J. de Mul en gezin, fabrieksarbeider, Tho lensstraat 35, naar Selzaete (B.). H. Groot, kantoorbediende, Vlooswijkstr. 58, naar Groningen. H. Gentinne, zonder, v. Steenbergenlaan 10, naar Hamburg (D.) J. Cambier en gezin, wachtmeester Kon. mar<5chauss6e, Nieuwstraat 39, naar Honte- sse. AXEL. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: Johannes A. Slijpen, postconducteur, Kerk- dreef E 11, van Vlissingen. Gyula Fazold, monteur, Sluiskil P woon- barak, van Selzaete. Marg. A. de Block, dienstbode, Sluiskil *P 37, van Zuiddorpe. Wed. W. Biegel en zoon, huishoudster, Sta- tionstraat G 10, van Hambom. B. T. Sturms en gezin, metselaar, Gentsche Vaartstraat C 81, van Hulst Anna Maria Elias, dienstbode, Sluiskil, 39, van Hulst. S. de Blaeij en gezin, landarbeider, Steen- ovens M 43, van Zaamslag. Marinus P. Zegers, zonder beroep, Magrette N 40, van Noordwyk. Adriana Bom, zonder beroep, Nieuwstraat G 85, van Utrecht. L. A. Vervaet en gezin, fabrieksarbeider, Singelweg J 11c, van Westdorpe. Jan van Hoeve, student, Nieuwendijk I 84, van Gent. J. N. Bouma, ryksontvanger, Noordstraat B 82, van Dordrecht. Jos. M. Naessens en echtg., koopman, Nieu wendijk I 67, van St. Gilles-Waes. Edmond Lootens en gezin, electricien, Bui- tenweg H 2, van Sas van Gent. Cornelia J. Verbrugge, zonder beroep, Ju- lianastraat E 145, van Zaamslag. Anna de Jonge, zonder beroep, Julianastraat E 186, van Zaamslag. Vertrokkenrex Jan C. Verlinde en gezin, bakker, Noord straat B 57, naar Goes. Gepko G. Kor, dienstknecht, Beoostenbley L 42, naar Hoofddorp. Wed. Chr. Boelens en gezin, zonder beroep, Sluiskil P 32b, naar Zutphen. Levinus Wolfert, dienstknecht, Spui N 110a, naar Ter Neuzen. Car. L. de Smet en gezin, los arbeider, Gentsche Vaartstraat C 81, naar Koewacht. Francina Geensen, dienstbode, Nieuwstraat G 71, naar 's Hertogenbosch. Adriana de Pooter, zonder beroep, Magrette N 50, naar Hontenisse. Minikus L. van Liere, bakkersknecht, West- straat D 58, naar Dinteloord. Jan Scheele en gezin, landbouwer, Capelle- polder M 8, naar Zaamslag. Petrus M. Dieleman, melkslijter, Kanaal- kade A 54, naar St. Jansteen. Abraham L. Krijger, werktuigkundige, Sluiskil P 85, naar Colijnsplaat. Adriana Dieleman, zonder beroep, Coegors- polder P 43, naar Hoek. Ch. L. van Pienbroek en gezin, arbeider, Sluiskil P 30, naar Ter Neuzen. Franyois Meesen, dienstknecht, Singelweg J 11, inw., naar Hontenisse. W. Kayser en gezin, landarbeider, Steen- ovens M 29, naar Zaamslag. Com. Spietael en gezin, fabrieksarbeider, Sluiskil P 26e, naar Ter Neuzen. Catharina Naeye, zonder beroep, Weststraat D 28, naar Middelburg. Inderdaad, er bestaat geen beter en meer afdoend middel tegen slechte spijs- vertering en verstopping, en de daaruit voortkomende kwalen. Alom verkrijgbaar 10.65 per flacon. Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 19 (Ingez. Med.) (Nadruk rerboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-aangifteri. 4 Aug. Andries Simon de Visser, oud 23 j., jm. en Francina Levina Pladdet, oud 23 j., jd. Huwelyks-voltrekkingen. 4 Aug. Adriaan Comelis van Dijke (van Krimpen a. d. IJssel), oud 27 j., jm. en Adelaida Magdalena Romeijnsen, oud 24 j., jd. Martinus Drabbe, oud 25 j., jm. en Janneke Janna de Jonge, oud 21 j., jd. Geboorten. 29 Juli. Mechtilde, d. van Mari nus Johannes ten Hoeven en van Mechtilde Schaueniburg. Catolina Maria, d. van Michiel Pieter Harte en van Janna Wisse. 30 Juli. Leopoldus Antonius, z. van Jacobus Geers en van Maaike Elisabeth Dooms. 1 Aug. An- thonij Marinus, z. van Levinus Abraham Stof- fels en van Licia Jacoba Michielsen. 2 Aug. Janna Maria, d. van Comelis Meeusen en van Levina Cornelia de Groote. 3 Aug. Pieter z. van Jacobus Bruggeman en van Janna Eli zabeth Verhage. Overlyden. 1 Aug. Mechtilde ten Hoeven, oud 3 d., d. van Marinus Johannes en van Mechtilde Schauenburg. Pieter Comelis Zegers en van Janneke Rinn. 21 Juli. Silvana Antonia Lucia, d. van Gio Batta Bellotto en van Pia Quarin. 27 Juli. Elisabeth Sara, d. van Adriaan Comelis Dob- belaar en van Debora Catharina de Blaeij. 28 Juli. Krijn, z. van Marinus Oppeneer en van Maria Anna Hamelink. 30 Juli. Benno, z. van Lambertus Kooy en van Anna Katharina Hebling. 31 Juli. Ivona Cornelia, d. van Arie Vermaas en van Maria Elizabeth Groo- tenboer. Overlijden. 5 Juli. Christianus Boelens, oud 43 j., echtg. van Anna Wilhelmine Olden- have. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-aangiften. 15 Juli. Emile Jaco bus de Rijke, oud 31 j., jm. en Eliza Maria Vink, oud 23 j., jd. Geboorten. 5 Juli. Hebrina Johanna, d. van Willem Westerbeke en van Wilhelmina de Feijter. 8 Juli. Clement Johannes Francis- cus, z. van Petrus Josephus Kouijzer en van Louisa Maria van Himst. 11 Juli. Petrus Johannes, z. van Eduardus Heijens en van Emerentia Maria Pieters. Overlijden. 1 Juli. Irma Apolonia van der Meijden, oud 2 j., d. van Camilius en van Maria Herman. HONTENISSE. Huwelyks-aangiften. 1 Juli. Petrus van Denderen, oud 30 j., jm. en Maria Broekaert, oud 29 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Juli. Joseph Asselman, oud 24 j., jm. en Lucia Rosalia Burm, oud 26 j., jd. Theodorus Burm, oud 29 j., jm. en Martina Rosalia Seij, oud 24 j., jd. 15 Juli. Petrus van Denderen, oud 30 j., jm. en Maria Broekaert, oud 29 j., jd. 19 Juli. Joseph de Bakker, (van Gorssel), oud 27 j., jm. en Maria Christina Gertruda Baart, oud 26 j., jd. Franciscus Eligius Maas, oud 27 j., jm. en Elisabeth Johanna Baart, oud 22 j., jd. Geboorten. 1 Juli. Petrus Jospehus Fran- cies, z. van Ed. Franc, van Sikkelerus en van Julia M. S. Weezepoel. Roza, d. van Liv. Bun en van M. L. de Feber. 2 Juli. Johan nes Camille, z. van Hect. de Roeck en van M. A. Tieleman. 5 Juli. Paula Johanna, d. van Joh. Bapt. Wullems en van D. M. Buijs- rogge. 9 Juli. Gijsbertus Hendricus, z. van Jac. Geensen en van Phil. Hiel. 20 Juli. Maria Theresia, d. van Jos. Ant. M. Staal en van M. L. de Badts. 26 Juli. Remy Joseph, z. van Jan Fr. Leeraert en van M. V. van Kerkho- ven. 28 Juli. Georges Paulus, z. van Frans Grasser en van M. A. Lambert. 29 Juli. Theresia, d. van Joh. Bapt. van Geersdaele en van Ros. Is. de Vulder. Overlijden. 9 Juli. Eduardus van Kerck- hoven, oud 67 j., echtg. van Maria Anna van der Hooft. 13 Juli. Jan Francies Perdon, oud 58 j., echtg. van Maria Magdalena Du- rinck. 26 Juli. Barbarina Christina Serra- rens, oud 81 j., wed. van Ludovicus Stallaert. 30 Juli. Aloysius Jacobus Everaard, oud 30 j., echtg. van Elisa Maria Dankaart. HULST. Huwelijks-aangiften. 8 Juli. Albertus van Duyse, oud 24 j., jm. en Maria de Bruyn, oud 26 j., jd. 9 Juli. Honorg EugSne de Gucht, oud 25 j., jm. en Rosalia Coleta Rombaut, oud 26 j., jd. 21 Juli. Hendrik Joseph Maria Omer Ni- colaas Gerardus Gottigny, oud 25 j., jm. en Victoire Celestine Marie Verstraeten, oud 25 j., jd. 30 Juli. Petrus Comelis van Aerde, oud 25 j., jm. en Maria Louisa de Bruijn, oud 25 j-, jd- Huwelijks-voltrekkingen. 6 Juli. Alexander Hermanus Everaard, oud 27 j., jm. en Rosalia Juliana de Windt, oud 27 j., jd. Leon Augus tus Vervaet, oud 29 j., jm. en Anna Maria Cleijman, oud 25 j., jd. 27 Juli. Honord Eugene de Gucht, oud 25 j., jm. en Rosalia Coleta Rombaut, oud 26 j., jd. v Geboorten. 2 Juli. Jozef Clemence Jean, z. van Franciscus Hemelaar en van Elza Clementina L. Lambrechts, 14 Juli, Christina, d. van Emile L. v. Dorsselaer en van Julia S. van Helsland. 18 Juli. Johannes Franciscus, z. van Julianus Grandsaerd en van Elisabeth C. Verlinden.. 19 Juli. Eduardus Franciscus, z. van Augustinus J. N$e en van Maria M. Stevens. 24 Juli. Rudolf Petrus Augustinus, z. van Augustinus J. L. Smit en van Maria C. Platjouw. Overlijden. 2 Juli. Elisa Maria Serrarens, oud 38 j., echtg. van Johannes F. G. Kindt. 6 Juli. Barnabas Maximilianus Heijman, oud 72 j., echtg. van Angelina Burm. 8 Juli. Petronella Helana Knelissen, oud 43 j., echtg. van Bemardus Johannes Freijser. 9 Juli. Adolf de Coninck, oud 55 j., echtg. van Jo- sephina Maria Schaut. 26 Juli. Maria Ca tharina Vaal, oud 84 j., wed. van Andries de Blok. AXEL. Huwelijks-aangiften. 1 Juli. Jacob Peter Baan (van Middelburg), oud 29 j., jm. en Catharina Naeije, oud 22 j., jd. 8 Juli. Pieter Faas, oud 24 j., jm. en Maatje Elisabeth de Koeijer, oud 22 j., jd. 22 Juli. Dingeman Jacobus Oggel, oud 24 j., jm. en Janneke de Feijter, oud 24 j., jd. 22 Juli. Adriaan Levi nus Herrebout, oud 25 j., jm. en Elisabeth Cornelia Koekkoek, oud 23 j., jd. 28 Juli. Rocus de Kraker, oud 23 j., jm. en Adriana van Langevelde, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Juli. Jacob Peter Baan (van Middelburg), oud 29 j., jm. en Catharina Naeije, oud 22 j., jd. Pieter Faas, oud 24 j., jm. en Maatje Elisabeth de Koeijer, oud 22 j„ jd. Geboorten. 2 Juli. Neeltje, d. van Jan Koster en van Catharina de Visser. 4 Juli. Pieter Jan, z. van Pieter Hermanus Levinus Dieleman en van Wilhelmina Bemardina Ma ria de Coninck. Cornelia Janneke, d. van Cornelis Dieleman en van Cornelia Elisabeth Ollebek. 8 Juli. Seraphina Maria, d. van Hermanus van den Bos en van Rosalia Maria van Meelen. Leonie Maria, d. van Carolus Franciscus Steenaert en van Louise Maria Breepoel. 9 Juli. Daniel, z. van Comelis Adriaan Wiemes en van Adriana Haak. 11 Juli. Maria, d. van Comelis van Espen en van Santina Dina Verpoorte. 12 Juli. Anto nius Jacobus Marie, z. van Petrus Paulus Mari de Kort en van Martina Cornelia Emelie Acda. 18 Juli. Anthonie Adriaan, z. van KOEWACHT. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Juli. Petrus Prudent de Smet (van Zuiddorpe), oud 22 j., jm. en Rachel Maria Clementina de Schepper, oud 19 j., jd. 14 Juli. Joseph Frankevyle (van Axel), oud 26 j., jm. en Jnlma Emmerence Marie de Potter, oud 22 j., jd. Geboorten. 3 Juli. Alphonsine Ooralie, d. van Alph. Audenaerde en van Clem. J. M. de Smet. 7 Juli. Cijrillus Franciscus Arthur, z. van Camilius J. Buijsse en van Augusta M. van Overloop. 9 Juli. Cesar Petrus, z. van Theophile Adam en van Magdalena David. 12 Juli. Roger, z. van Theophiel B. van Daele en van Magdalena N. Apers. 13 Juli. Francies Joseph, z. van Bemardus M. J. D'Hondt en van Irma M. van Gassen. 15 Juli. Ivonme Delphina, d. van Domien Inghels en van Helena Maria Aper. 20 Juli. Irfene Venoranda Maria, d. van Aloysius Ferket en van Leon- tina M. van Damme. Overlyden. 30 Juni. Laurentinus Egger- mont, oud 65 j., echtg. van A. C. de Ryk. 3 Juli. Robert C. van de Vyver, oud 10 m., z. van E. J. van de Vyver en van J. M. Valent. 4 Juli. Josephus Augustus van de Bilt, oud 60 j., echtg. van Marguerita M. R. van der Bilt. 10 Juli. Ema Pharaildus Kegels, oud 81 j., wed. van Petrus de Paepe. OVERSLAG. Overlijden. 19 Juli. Petrus Roeland, oud 87 j., weduwn. van Leonie Marie Bracke.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 3