ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Eerste Blad. DE VIEROE SEPTEMBER No. 8869 MAANDAG 1 AUGUSTUS 1932 72e Jaargang. BINHEKLAND FEUILLETON ASPIRIty^ Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN VOORGEVELROOILUNVERORDENING. CENTRAAL BEVRACHTINGS-KANTOOR OPGEHEVEN. AVONTURENROMAN door Cn doaYtuo mNNTCWENTSPRUSBiLJien Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen tv "per post i 1,80 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor BelgiS en Amerika i 2,25, overige Ian den 2,60 per 3 maanden fr. per post APonnementen voor het bultenland alleen b(j vooruitbetaling. *?tg-e®teter: F'.rma P. J. VAN DE 8ANDB. GIRO S8150 TELEFOON No. 26. ADVERTENTieN: Van 1 tot 4 regela f 0,80 Voor elken regel meer f 0.10. Grootere letters en clichS's wor den naar plaatsrulmte berekend. Handeisadvertentien bfl regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst 66n dag voor de ultgave. DIT BLAD VERSCHIJNT I ED E KEN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAN OND. V' OORGE VELROOILIJN VERORDENIN G. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat het ontwerp van een voor- gevelrooilijnverordening, met uitvoerige kaar- ten, voor de Noordzijde van de Nieuwe Kerk- straat te Sluiskil, ter secretarie dozer ge- meente voor een ieder ter inzage ligt van 1 Augustus 1932 tot en met 30 Augustus 1932. Ter Neuizen, 30 Juli 1932. De Burgeimeester voornoemd, J. HUXZINGA. VOORGEVELROOILI JN VERORDfENIN G. Burgemeester en Wetbouders van TER NEUZEN maken bekend, dat vanaf heden ge- durende drie maanden op de gemeente-secre- tarie voor een ieder ter lezing is nedergelegd de door hen afgekondigde voorgevelrooilijn- verordening voor de geprojecteerde straten in den Louisapolder te Sluiskil, welke verorde- ninig tegen betaling der kosten verkrijgbaar is gesteld. Ter Neuzen, den 1 Augustus 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. doen te weten, dat door den raad dier ge- meente in zijne vergadering van 24 Mei 1932 is vastgesteld de volgende verordening: De Raad der gemeente Ter Neuzen, Overwegende, dat de eigenaren, op wier eigendommen de na te noemen voorgevelrooi- lijn betrekking heeft en de hypotheekhouders sohriftelijk verklaard hebben tegep die vergr- denlng geen beziwaar te hefDben* - Gelet op het advies van de gezondheidscom- missie albier d.d. 24 Mei 1932, besluit: Vast te stellen de volgende verordening: Voorgevelrooilijnverordening no. 1. Eenig artiikel. De voorgevelrooilijn wordt voor de gepro jecteerde straten in den Louisapolder te Sluis kil vastgesteld gelijk op de bij dit besluit be- hoorende gewaarmerkte teekening door een roode lijn is aangegeven. Vastgesteld in de openbare vergadering van 24 Mei 1932. De Burgemeester, (get.) J. HUIZINGA. De Secretaris, (get.) J. L. DREGMANS, L.S. Zijnde deze verordening overeenkomstig het bepaalde in de Woningwet door de Gede- puteerde Staten van Zealand bij besluit van 17 Juni 1932, no. 262, 3e Afd. goedgekeurd. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 1 Augustus 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. EERSTE KAMERVERKIEZINGEN. Bij de Vrijdag gehouden verkiezing van leden voor de Eerste Kamer zijn in de provin- cie Zuid-Holland gekozen: Ir. J. Koster te Heerlen (lib.), Mr. P. Drooglever Fortuin te Rotterdam (lib.), A. B. de Zeeuw te Rotterdam (S.D.A.P.), F. L. Ossendorp te Amsterdam (S.D.A.P.), P. Danz te Amsterdam (S.D.A.P.), Mr. A. van der Hoeven te Rotterdam (Christ.-Hist.), Jhr. Mr. Dr. N. C. de Gijselaar te Wassenaar (Ohr.-Hist.), Prof. Mr. A. Anema te Haarlem (A. R.), Mr. P. E. Briet te Leiden (A. R.), Pr. Dr. A. M. A. A. Steger te Heemstede (R. K.), F. L. D. Niward te Rotterdam (R. K.), Mr. M. Slingenberg te Haarlem (Vrijz. Dem.). In de partijverhouding is geen verandering gekomen. Het eenige nieuwe lid dat is ge kozen inplaats van Mr. Rink die zich niet meer beschikbaar had gesteld is Mr. P. Drooglever Fortuyn. In de provincies Gelderland, Overijssel, Gro- ningen en Drente zijn gekozen: Mr. H. Smeenge te Amsterdam (lib.), J. Glederman te Dosser (lib.), J. J. W. IJssel- muiden te Amhem (R.K.), H. Ruyter te Am- hem (R. K.), Ant. J. Scboemaker te Deven- ter (R. K.), J. B. Westerdijk te Uithuizer- meeden (v. d.), M. Mendels te Amsterdam (S.D.A.P.), E. Rugge te Groningen (S.D. A.P.), L. M. Hermans te Amhem (S.D.A.P.), Jhr. S. van Citters te Brum men (A. R.), Prof. Mr. P. A. Diepenhorst te Amsterdam (A. R.), Mr. W. S. baron de Vos van Steen- wijk te Wijhe (Chr.-Hist.), J. W. J. baron de Vos v. Steenwijk te Diepenheim (Chr.-Hist.). Ook hier is geen wijziging ia de partijver houding gekomen. Wei doen in deze groep vier nieuwe leden hun intrede in de Eerste Kamer t.w. de heeren Ant. J. Schoemaker, H. Ruyter, J. J. W. IJsselmuiden en J. W. J. baron de Vos van Steenwijk. HET RAPPORT VAN DE COMMISSIE- WELTER. a e«ox vcigdueiiug van het hoofdbestuur van de Algem. R.K. Of- ficierenvereeniging zijn als voorloopige con- clusies inzake het rapport van de commissie- Welter vastgesteld 1. Het hoofdbestuur acht zich niet compe tent, den financieelen toestand van het land, zooals deze wordt neergelegd in het rapport, te beoordeelen en accepteert daarom in groote lijnen de noodzakelijkheid van de bezuiniging van rond 100 millioen gulden, welke wordt voorgesteld. 2. Gezien de daling van den levensstan- daard, welke volgens het rapport op 15 pet. kan worden gesteld, kan het hoofdbestuur in begiinsel met een salarisverlaging voorzoover de regeering deze noodig oordeelt, meegaan. 3. In het rapport wordt voorgesteld een korting van 8 pet. voor de gehuiwden en 13 pet. voor de ongehuwden. Volgens de meening van het hoofdbestuur ware aan ongehuwden geen hoogere korting op te leggen dan aan gehuwden, maar ware daartegenover een be- langrijke verhooging in te voeren van de be- lastingen, welke van alle ongehuwde Neder iandsche staatsburgers worden geheven. 4. Bij de berekening van het kortingsper- centage ten opzichte van het militaire perso- neel dient mede rekening gehouden te worden met de reeds extra korting van 5 pet., welke in 1922 aan de militaire amibtenaren werd op- gelegd (bijdragen voor pensioenen). 5. Ten aanzien van de verschillende orga- nisatie-overwegingen van het rapport meent het hoofdbestuur zich niet te moeten udtspre- ken. Het acht echter een contingentavermin- dering onder de huidige omstandigheden niet toelaatbaar, ook omdat de resultaten van de ontwapeningsconferentie te Geneve niet be kend zijn en een vooruitloopen daarop praema- tuur zou zijn. In verband daarmede acht het een ingrijpende vermindering van de organi- satie eveneens af te keuren. 6. De praktijk wijst uit, dat in den troep althans bij de regimenten met weinig voor- geoefenden, voortdurend wordt geklaagd over een tekort aan instructief personeel. Hier- mede wordt bij de door de commissie aanbe- volen „uitdunninig" emstdg rekening gehou den. Het hoofdbestuur betwijfelt, of, zonder scbade voor de weermacht, hierdoor een be- langrijke bezuiniging te boeken valt. 7. Bij de af deeding justitie van dit rapport wordt o.a. voorgesteld het Hoog Militair Ge- rechtshof met twee militaire leden te vermin- deren en de beide krijgsraden (een voor de land- en een voor de zeemacht) te vereenigen. In verband met de rechtszekerheid van het individu kan het hoofdbestuur met de ver mindering van het aantal militaire leden van het Hoog Militair Gerecbtshof en met de voor- gestelde organisatie van Krijgsraad niet in- stemmen. 8. Het heeft de aandacht getrokken, dat de commissde de bezuiniging alleen in grooten stijl ziet en het zwijgen bewaart over een aantal bezuinigingen, welke op zich zelf be- trekkelijk klein zijn, doch tezamen een groot bedrag vertegenwoordigen. Een aantal dezer bezuinigingen zouden veel minder schade aan de landverdediging toe- brengen, dan de voorgestelde organisatie-ver- mindering. Bedoeld worden b.v. vermindering van het aantal muziekkorpsen, vermindering van het aantal officieren, werkzaam op een mobilisatiebureau met een; deze twee bezui nigingen alleen geven al meer dan 2y2 a 3 ton. Het Hbld. meldt: De vijf samtuwv.-- gingen in Nederland, t.w. de Algemeene Rijn- schippersbond te Rotterdam, de Internationale Schippers-Vereeniging te Rotterdam, de Na tional Schippersvereeniging te Groningen, de Nederl. Protestantsch-Christelijke Schippers- bond te Amsterdam en de Nederiandsche Roomsch-Katholieke Hansabond van reeders en schippers ,,St. Nicolaas" te Rotterdam hebben naar ons wordt medegedeeld, in een Donderdag gehouden gecombineerde be- stuursvergadering tot opheffing per heden besloten van de door deze bonden in 1931 in het leven geroepen stichting Centraal Be- vrachtingskantoor te Rotterdam. De liquidatie, meer speciaal ten aanzien van de ingeschreven schippers, zal geschieden door en ten kantore van de vijf voomoemde schip- persbonden, t.w. iedere vereeniging ten aan zien barer eigen leden, terwijl de ongeorgani- seerden te dien opzichte bij de Internationale Schippers-Vereeniging zijn ondergebracht. Voorts besloten de vijf schippersbonden, met behoud van ieders zelfstandigheid en be- wegingsvrijbeid, in zaken van algemeen be- lang te blijven samenwerken. In verband hiermede werd tot voorzitter der vijf samenwerkende organisaties gekozen de voorzitter van den Algemeenen Rijnschip- persbond en tot secretaris de voorzitter van de Internationale Schippers-Vereeniging, PETER BARON. (Nadruk verboden.) 39) Vervolg.) De man in burger had juist z'n twaalf- de aangestoken en twee halen gedaan, toen hij z'n sigaret opeens uitdoofde. Guest ging overeind zitten. Dat kon slechts een beteekenis hebben. Rechtop gezeten spitste hij z'n ooren. Heel zwak- jes, gedragen op den wind, drong het ge- luid van een zware lorrie, die uit de rich- ting van Londen kwam. tot hen door. Aan weerszijden van den weg doken de beide mannen, omzichtig, zwijgzaam, en in afwachting. De lorrie reed hen voorbij, draaide den weg op naar het seinhuisje van Esher East en bleef daar stil staan. Vier gemaskerde mannen stegen uit, en wreven zich de handen en stampten op den grond om warm te worden. Een van hen stapte weer in en even later begon het voertuig zwaar over den weg te manoeuvreeren, waarna het zich plomp een weg baande door de doornboschjes, die het in den weg stonden. De drie anderen stonden intusschen in druk gesprek. Dan stapte de kleinste van hen terzijde en gaf den wagenbestuurder een aanwij- zing in een vreemde taal. Alhoewel het bevel zeer zachtjes en nauwelijks verstaanbaar gegeven werd, had Guest het evenwel gehoord. En hij herkende de stem van Naisuki! Overeenkomstig het bevel bracht de bestuurder den motor tot stilstand vlak tegen den spoordijk, midden tusschen het seinhuisje en de brug die naar de richting van Londen over den weg naar Ports mouth lag. Naisuki en zijn twee gezel- len staken den grooten weg over, die daar tusschen lag. Guest, die hem een mooien voorsprong liet, gaf een teeken aan Randall en snel als de wind stak hij den weg over, die naar het blokhuis leidde, en kroop zoo diep mogelijk wegu Achter hem sloop Randall, die de weinige dekking benutte, die de donkere wal nog bood. Zoo bereikten zij den seinpost en volg- den dan naar rechts de kromming, die de dijk maakte, en bereikten de schuilplaats van een verstrooid boschje, dat niet meer dan enkele meters van de plaats af stond, waar de wagen achtergelaten was. Ge- lukkig voor hen, stonden de mannen recht tegenover den wagen in druk ge-* sprek, zoodat zij onmogelijk de nadering van den inspecteur en Randall konden hebben gezien. Terwijl zij beiden op de loer lagen, en toekeken, gingen de mannen aan de ach terzijde van den vrachtauto staan, en be- gonnen zij de achterplank los te maken, terwijl Naisuki er naast bleef staan, en af en toe naar boven over den dijk keek als verwachtte hij de nadering van een trein. ,,De Zuid-express kan nu toch ieder oogenblik hier zijn", zei hij ten laatste. Nu sprak hij weer Engelsch en ieder woord was duidelijk verstaanbaar voor de twee bespieders. Heeft U weleens gehoord, dat een Zuidtrein op tijd was, mijnheer?" vroeg een ruwe stem, welk gezegde den lachlust van de anderen opwekte. „Niettemin", kwam het fluisterend van de lippen van den Japannees, „de trein is in aantocht". Molensteeg 43, Rotterdam, waar het secre- i tariaat zal zijn gevestigd. Onze herichtgever te Rotterdam meldt: Naar men ons van de zijde van het bureau mededeelt is er de eerste vijf maanden buiten- gewoon goed gewerkt, maar daama begon men tegenwerking van de bevrachters te on- dervinden. Er verscheen na eenigen tijd een lrjst op de beurs der R. V. O. (Revolutionaire Vak- Organisatie) en deze lijst is door de bevrach ters gesteund, zoodat er al spoedig geen werk meer voor het C. B. K. was. Rekening houdend met deze omstandig heden heeft men besloten het bureau op te heffen. WORDT ONZE HEELE KOOPVAARDIJ- VLOOT OPGELEGO? Gelijk bekend, hebben de onderhandelingen tusschen den Bond van Werkgevers in de Koopvaardij en de Centrale van Koopvaardij- officieren over de door de werkgevers voor gestelde verlaging der gages niet tot over- eenstemming geleid. In antwoord hierop heeft de Bond van Werkgevers in de Koopvaardij de bestaande collectieve arbeidsovereenkomst met inachtneming van den voorgeschreven opzeggingstermijn van een maand opgezegd, zoodat de collectieve overeenkomst op 16 Augustus a.s. afloopt. In een Donderdagavond gehouden vergade ring van de Centrale is de door deze opzeg- ging ontstane situatie onder het oog gezien. Met 522 tegen 27 stemmen en 20 onthoudin- gen werd besloten om, indien v6or 16 Aug. a.s. geen bevredigend voorstel door de werk gevers wordt gedaan, op genoemden datum den arbeid neer te leggen. DE STRIJD TUSSCHEN „SACEM" EN „BUMA" BIJGELEGD. Dezer dagen is een overeenkomst tot stand gekomen tusschen de „Soci6t6 des Auteurs, Compositeurs et Editeurs de Music" (S.A. C.E.M.) te Parijs en het bureau voor muziek- auteursrecbt (B.U.M.A.) te Amsterdam waar- bij bepaald is, dat van 1 Augustus a.s. af, elke bestaande instelling, die muziek geeft of laat geven en ^een contract met de Nederiandsche B.U.M.A. moet aansluiten. Het B.U.M.A." heeft door deze overeen komst bet gebeele wereldrepertoire ter be- scbikking gekregen. Hiermede is de langdurige vinnige strijd die tusschen „S.A.C.E.M." en B.U.M.A." ge- voerd is, bijgelegd. Is V. D. wel ingelicht, dan zal eerstdaags een Kon. Besluit verschijnen, waarbij de ge- wijzigde Auteurswet inzake het verstrekken van een monopolie aan een Nederlandscb bureau voor bemiddeling inzake muziek- auteursrecht in werking zal treden. DE WERKLOOZENKASSEN. Ze keerden zich om en keken de rich- ting van Londen uit. Langzaam kwam een lange goederentrein op hen toege- stoomd, minderde zijn vaart, kwam deels langs hen en hield knarsend stil. Alles om den wagen was eensklaps een en al bedrijvigheid. De vier mannen vormden een schakel, die van het achter- deel van den wagen af, eindigde bij Nai suki, boven op den dijk. Toen werd hun opzet duidelijk. Behoedzaam werd de vrachtwagen gelost. De lading bleek uit een partij kleine kistjes te bestaan. Deze gingen van hand tot hand en werden naast den trein opgestapeld. Vandaar bracht een van de machinisten ze naar den tender. Alles ging vlug en ordelijk in zijn werk, en ternauwernood werd er iets gehoord. Randall, die nauwlettend toekeek, be- merkte opeens, dat inspecteur Guest lang zaam naar den seinpost sloop. En zich voorzichtig omkeerend, zag hij hoe de inspecteur den boog bereikte, waarboven het huisje stond, hoe hij er onder door ging en uit het gezicht verdween. t)e inspecteur voert iets in het schild, dacht hij en als riep hij zich zelf tot de orde, keerde hij zich weer voorzichtig om, teneinde het gefluister van Naisuki te kunnen verstaan. ,,Dat is alles. Employe's lossen in Guilford. Heel eenvoudig. Hetzelfde in Petersfield en Havant Het antwoord werd overstemd door het geknars van de wielen en de trein zette zich in beweging. Langzaam en onder 't rammelen van den wagen ging de trein onderweg, terwijl Naisuki naar het verdwijnende achterlicht keek. Nog iemand anders keek eveneens naar de verdwijnende roode stip. Dat was de seinwachter en z'n gezicht teekende ver- bazing. De Minister van Binnenlandsche Zaken beeft de volgende circulaire aan de besturen van de gesubsidieerde werkloozenkassen ge- zonden „Ik heb de eer u mede te deelen, dat ik met het oog op de uitkeeringen, die uwe kas in den aanvang van 1933 zal hebben te verstrek ken. heb besloten, dat het subsidie-percentage over 1932, zoonoodig zal worden bepaald, dat uwe werkloozenkas op 31 December 1932 een bedrag in kas houdt, als vermoedelijk noodig zal zijn voor het doen van uitkeering aan werklooze leden in het tijdvak 2 tot en met 14 Januari 1933. Ecbter zal toch over 1932 Let op den oranje band en het Bayerkruis. Prljt 75 ctfc (Ingez. Med.) het subsidie-percentage in geen geval meer dan 300 pet. kunnen zqn. „Met het oog hierop noodig ik u uit zoo spoedig mogelijk na te gaan of uwe werk loozenkas in staat zal zijn in 1932 de regle- mentaire uitkeeringen te verstrekken en bovendien 'n bedrag, voldoende voor uit keeringen over ten hoogste twee weken, af te zonderen voor 1933, alles binnen het raam van 300 pet. subsidie. „Ik vertrouw, dat uw bestuur, zoo u mocht blijken, dat dit doel bij de bestaande uitkee- ringsbepalingen niet kan worden bereikt, zeer spoedig maatregelen zal nemen die leiden tot voldoende verhooging van inkomsten of vol doende beperking van uitgaven. U gelieve mjj omtrent die maatregelen in te lichten. Van den Rijksdienst voor de werkloosheids- verzekering en de arbeidsbemiddeling is de volgende circulaire aan de besturen van de werkloozenkassen uitgegaan „In het reglement voor de werkloozenkas van uwe vereeniging is bepaald, dat nieuwe leden onder zekere voorwaarden, na een lid- maatschapsduur van 26 weken recht op uit keering kunnen doen gelden. De vraag is, of het geen overweging verdient, om, nu de fi- nancieele toestand der werkloozenkassen dik- wijls tot maatregelen noopt, dezen termijn te verlengen tot 52 weken. Ik stel deze vraag ook hierom, omdat op het oogenblik bet aan tal leden dat tot de werkloozenkassen toe- treedt vrij groot is, hetgeen in hoofdzaak ver band houdt met de huidige depressie, welke personen, die zich tot dusver pteeds van de verzekering verre hebben gehouden, er toe brengt zich thans bij eene kas aan te sluiten. Het huidige risico is met een bijdragebetaling van 26 weken m.i. absoluut onvoldoende ge- dekt. Het zal mijns inziens zaak zijn van de besturen der werkloozenkassen om tegenover leggen, meerdere inkomsten te stefien". uix- breiding van den wachtttjd van 26 op 52 weken acht ik daarom een alleszins ge- wenschten maatregel. HET ZIELTOGEND KAPITALISME. Naar aanleiding van de veelvuldige voor- spellingen door allerlei radicale profeten be- treffende het naderende einde van het ,,kapi- talisme", schrijft de a.r. „Standaard": Het einde van de kapitalistische produc- tiewijze wordt voorspeld. Het „gewogen en te licht bevonden" staat, naar onderschei- dener oordeel, te lezen op de wanden van bet maatschappelijk gebouw. Talrijk zijn de gesehriften, die het ,,Ende des Kapitalismus", ,,Faillite du Capitalis- me" enz. tot titel dragen. Alles wijst er op zoo wordt in het roode kamp verzekerd dat bet ten einde loopt met de tegen- woordige productiewijze berustend op den particulieren eigendom der voortbrengings- middelen, en dat zij zal en moet plaats maken voor een stand van zaken, waarin de eigendom van de voortbrengingsmiddelen in handen zal zijn van de gemeenschap, die zich ook met de leiding der productie zal belasten. Die goederentrein was twaalf minuten over tija. Zij moesten trachten Peters- field op tijd te bereiken. Dat beteekende doorbellen om de lijn vrij te krijgen. De seinwachter bromde wat in z'n baard. Naisuki daalde van den dijk af en bleef even met zijn handlanaers in gesprek. Even later klom de chauffeur weer in den auto en nadat hij ze met groote vaardig- heid gekeerd had reed hij langzaam op den grooten weg toe. Randall keek den wagen na, die bot- send den hoofdweg opdraaide en zag hem daar stilhouden. Dan schonk hij zijn aan dacht weer aan de drie mannen tegenover hem. Hoe lang het gesprek duurde wist hij niet, evenmin kon hij verstaan wat er ge- zegd werd: maar juist wilde hij zijn linker- been, waarin hij kramp voelde, verleggen, toen hij verrast werd door een harde stem, die van achter hem weerklonk. ,,Wat zoek jij daar, he?" Terwijl Randall zich alle moeite gaf om het gesprek van de andere drie op te van- gen, had Randall den vierden man ver- geten. Op zijn elleboog leunend keek de man in burger in het gelaat van den wagenbestuurder, dat op dat oogenblik niet al te vriendelijk keek. De loop van de revolver, die hij op hem gericht hield, zag er nog onvriendelijker uit. Op hetzelfde oogenblik werd Randall gewaar, dat Naisuki en z'n gezellen hem hadden omsinqeld, zoodat geen ontkomer. meer mogelijk was. De man in burger stond overeind en z'n blik ontmoette het minzame glimlachje van den Japannees. ,,'n Ongelukkige samenloop van om standigheden, vriend", merkte de laatste op. Randall gaf geen antwoord. Het was een ongelukkige samenloop van omstan digheden. Hoe hij ook keek, nergens zag hij een gaatje om te ontsnappen. ,,Zoo'n spionneerend heerschap", fleemde Naisuki. „Stelt zooveel belang in het bosch, dat hij geen boomen ziet. Dat is Engelsch". Randall bewaarde een diplomatisch stilzwijgen. „Heeft onze geachte luistervink mis- schien een ontoerekenbare en lastige oor- aandoening, dat die organen niet goed meer werken?" vroeg Naisuki koel. ,,U zou het misschien graag aan een politie- agent vertellen" waarop Randall ant- woordde: ,,dat hij op dat punt een beetje laks was". Naisuki vervolgde: ,,'t Was een aardige, maar openlijke manoeuvre op eenvoudige wijze uitgevoerd' Randall kreeg een kleur. Dat was de eerste uitlating, dat zij van zijn aanwezig- heid kennis droegen, alvorens ze begon- nen uit te laden, welk laatste. zooals hij nu begreep, een vooraf beraamd plan was. Dat gaf hem stof tot nadenken. Als Naisuki iets had afgeweten van dien ongezienen toeschouwer. dan legde hij toch een groote onverschillighid aan den dag. Randall had al meer gevaar- volle avonturen beleefd en hooren vertel len. Mogelijk beschouwde Naisuki de verschijning van Randall als zijnde van weinig beteekenis of gevaar. En in 't geheel van geen beteekenis, sedert hij Randall in zijn macht had. Randall begon te begrijpen, dat hij in een eenigszins twijfelachtige positie stond. Hij had te veel gehoord. was het moge- O lijk, dat ze hem, als ooggetuige, het levenslicht zouden uitblazen. Was die grijzende duivel een moord van plan; Of was hij i Opeens kon hij niet verder denken. Een aeweldigen slag achter zijn oor deed hem bewusteloos op den grond tuimelen. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1