GEMENGDE BERICHTEN Feuilleton - vertellingen BU&GE&LUKE STAND. KABKTBERICHTEN DOOR EEN MOTORFIETS OVERREDEN EN GEDOOD. BRABANTSCHE BRIEVEN. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. LOOP DER BEVOLKING. VERKOOPIN GEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. WISSELKOERSEN. Oranje" te .Goes zijn algemeene vergadering, die druk bezocjit was. De heer Blok te Kloetinge spreekt namens bet kringbestuur Noord- en Zuid-Beveland een welkomstwoord. Acht jaar geleden werd te Goes ook de zomervergadering gehouden. Het blijkt wel, dat de zomer-vergaderingen het brandpunt van het vereenigingsleven zr'm. Spreker hoopt, dat alien vandaag een aange- namen en leerzamen dag zullen hebben. De voorzitter de heer W. de Buck dankt voor dit welkomstwoord en voor de genomen voorbereidingen voor dezen dag. Spreker uit zijn blijdschap over de groote opkomst, die bewijst, dat in dezen crisistijd nog belang- stelling is in en meeleven met het organisatie- leven. Met dankbaarheid maakt spreker gewag van de lichtpunten, voor den landbouw, al is het dan geen natuurlijk licht. We moeten erkentelijk zijn voor het vele, dat de regeering voor den landbouw deed. We hebben een emstige taak en moeten ons door moeilijke tijden in Gods kracht heensiaan, maar met met de gebalde vuist. Spreker hoopt, dat deze dag de aanwezigen weer zal stalen tot den arbeid. Ook als de crisis niet meer zoo emstig zal zijn, zullen we kennis en ontwikkeling noodig hebben. Het zal ons in betere tijden niet worden thuis- gebracht. God roept ons tot bidden en werken. Nadat de notulen zijn vastgesteld en be- richten van verhindering zijn medegedeeld (o.a. van de landbouw-, tuinbouw- en zuivel- consulenten), zegt de voorzitter, dat de motie inzake de gersteteelt (gebruik van inlandsche gerst voor de bierbrouwerijin behandeling is bij de centrale landbouworganisaties. De heer le Clercq dringt op spoed aan. Komt er geen wetsontwerp tot stand, dan is missohien langs vrijwilligen weg iets te doen. De heer P. Scheele wijst er op, dat er weer overleg wordt gepleegd met enkele bierbrou- werijen. Enkele soorten gerst komen voor levering in aanmerking. Men geeft de voor- keur aan onderling overleg boven een wette- lijke regeling. De heer le Clercq merkt op, dat de betaal- de prijs niet voldoende was. De heer Scheele zegt toe, deze kwestie in het Dag. Bestuur der Z. L. M. te zullen be- spreken. In behandeling komt nu het vraagpunt: „Het cooperatief aanschaffen en gebrulken van landbouwwerktuigen en machines". Dit wordt ingeleid door den voorzitter. De ingekomen antwoorden der afdeelingen waren niet eenstemmig. Wel waren alien het eens over de groote waarde der modeme machines bij oordeelkundig gebruik. Helaas moet momenteel het bedrijf zoo eenvoudig mogelijk geexploiteerd worden. Elke uitgave moet zorgvuldig overwogen worden. Juist daarom is vooral nu cooperatieve, ge- zamenlijike aankoop de overweging waard. Hler is een taak voor de plaatselrjke land- bouwvereeniging. Zoo noodig kan in grooter verband worden opgetreden. Aparte aan- kooporganisaties acht spreker niet noodig. Gezamenlijk optreden is noodig, want een winstmarge van 3540 pet. is toch niet te verdedigen. Behalve gezamenlijke aankoop verdient ook gezamenlijk gebruik (mits de kring niet te groot is) de overweging. Tal van kosten zijn dan per H.A. aanmerkelijk minder, wat voor al voor klein en middelmatig bedrijf van be- lang is. Spreker noemt tal van machines, die voor gezamenlijk aankoopen en gebruiken in aan merking komen. Voor groothedrijven is hier misschien het minste te doen, maar voor de andere kan dit codperatief optreden economisch werken. Dit rapport zal in druk verschijnen en aan de afdeelingen worden toegezonden. Hiema houdt de heer Mesu, leeraar aan de Rijks Landbouwwinterschool te Goes, een lezing over: ,,De kalktoestanden, speciaal van de kleigronden". (M. Crt.) RELLETJES TE ROERMOND. Vrijdagavond hebben een 200 stakers van Borms een bezoek aan Roermond gebracht. Nabfl de vroegere gasfabriek en aan de Roer- kade kwam het tot relletjes. Er werd met steenen naar de politie geworpen, waarop marechaussdes en politie gebruik maakten van de gummistok en hier en daar flinke klappen uitdeelden. Er waren ongeveer 2000 menschen op de been. Tot in den laten avond was het zeer rumoerig in dit stadsgedeelte. Donderdag is het 7-jarige dochtertje van den heer Roeland te Oirsbeek, toen het den rijweg wilde oversteken, door een motorfiets overreden en gedood. VERDRONJCEN. Vrijdagmorgen is te Bargercompascuum het 13-jarige meisje G. T. Heller met haar fiets in het kanaal geraakt en verdronken. Het lrjk is opgehaald. NAZI'S TE AMSTERDAM. Vrijdagmorgen is het in de Jodenbuurt te Amsterdam tot een vechtpartij gekomen tus- schen eenige kooplui en een paar Duitsche jongelui, die zlchtbaar het Hakenkruis droe- gen. De laatsten z(jn onder politiegeleide naar partjjgenooten op de Prinsengracht ge bracht. RUMOERIGE VERGADERING TE OVERS OHIE. Fascisten en socialisten raken slaags. Woensdagavond werd een openbare verga dering gehouden door den Algemeenen Neder- landschen Fascistenbond in de groote zaal van het Vereenigingsgebouw te Overschie, waarin de heeren Knotsenborg en Baars als sprekers optraden. De zaal was stampvol, zoowel met inwoners van Overschie als met menschen, die van elders waren gekomen. Klaarblijkelijk hadden de aanwezige leden van de Onafhankelijke Sooialistische Partij en van de Revolutionnaire Vakvereenigings-Op- positie het er op gezet, de vergadering te verstoren, aldus de „N. R. Crt." Terwijl de heer Knotsenborg aan het woord was, interrumpeerde zekere M. herhaaldeljjk. Hij werd door de fascisten verzocht, zich kalm te houden. Toen hij daaraan geen gehoor gaf, werd hij tot tweemaal toe door de politie tot kalmte gesommeerd. Toen daaraan ook geen gehoor werd gegeven, trachtte de politie M. uit de zaal te verwijderen. Deze verzette zich hevig. Hij kreeg van den agent een slag met den wapenstok op den rug, waarop een ander, een zekere v. V., den wapenstok van den agent vastgreep en op zijn beurt van een anderen agent een slag kreeg. Tenslotte is M. uit de zaal gezet. Dr. Breemer heeft zijn verwondingen aan het hoofd gehecht. Hierna was het in de zaal rustig en werd gepauzeerd. Na de pauze kwamen de sociaal- democratische raadsleden Bertou en Poelman, die leden van de R.V.O. en O.S.P. meebrach- ten en de politie vfirzochten, de aanwezige fascisten te visiteeren, waarop door de politie geantwoord werd, dat zij de eventireele dra- gers van wapenen dan maar moesten aanwij- zen, dan zou de politie die personen visi teeren. Plotseling liep B. naar het podium, waar een hevig tumult ontstond. B. werd gesla- gen, Knotsenborg liep een bloedneus op en van Vliet, amateur-bokser, lid der O.S.P., werd ernstig aan het hoofd verwond en bloedde uit verscheidene wonden. Terstond begon de politie de zaal te ont- ruimen. Op straat werd nog een agent door den communist O. een wapenstok ontnomen. CONCURRENTIE TUSSCHEN DE GEHEIME ZENDERS TE ALMELO. Een ambtenaar van het O. M. als omroeper. De gemeente Almelo en omgeving beleeft thans een radio-ruzie in eigen kring. Er is op het gebied van de geheime zenders een ware concurrentie ontstaan. Minstens vier personen of groepen zijn momenteel in het be- zit van een eigen zender, aldus de „Tel.". Het is nu zoo v6r gekomen, dat de geheime zenders elkaar op de golflengten kruisen en in den aether vroolijk achtema zitten, waar- bij de zender met de grootste zendkracht het natuurlijik wint. Het schoonste oogenblik hebben de luisteraars te Almelo en wijde om geving beleefd toen des middag van 122 uur uitgezonden werd uit het politiebureau met den kort geleden in beslag genomen ge heimen zender, om dezen te beproeven en tevens om het publiek, dat nog twijfelde, of werkelijk een uitzendinstallatie in beslag ge nomen was, te bewrjzen, dat de politie inder- daad een zender buitgemaakt had. Terwijl de omroeper van den origineelen geheimen zender bezig was, zijn groeten te doen aan de diverse luistervinken, die de geheime zender er ook al op nahoudt en die geregeld hun bijdragen zenden in geldelijke contributies, gramofoonplaten of natura, en voorts op de manier van de stations in het buitenland reclame maakte voor den Almeloschen win- kelstand, bruischten plotseling de melo- dieuze tonen van „Geschichten aus dem Wie- nerwald" door den aether. Dat was de ge heime zender uit het Almelosche politiebureau, die den omroeper van de reclame het zwijgen oplegde en de lucht in beslag nam. Op ver- zoek werd ook nog het populaire Kovacs Lajos-plaatje uit het politiebureau gegeven en daarop liet zich een beschaafde stem hoo- ren, die in onberispelijk Nederlandsdh aan de verraste luisteraars vertelde, dat op het poli tiebureau uitgezonden werd en dat hulde toe- kwam aan de Almelosche politie voor het feit, dat zij den geheimen zender in beslag had weten te nemen. Voorts werden de heeren geheime uitzenders ernstig gewaarschuwd, hun bij de wet verboden llefhebberij te staken, daar het einde van het liedje zou zijn, dat zfl toch aan het kortste eind zouden trekken. Deze omroeper was niemand minder dan de ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het kantongerecht, mr. De Muinck Keizer. Nauwelijks had hij het laatste woord ge- sproken en afscheid genomen van het Alme losche publiek, of zender nummer twee kwam aan het woord en braveerde de pas gegeven waarschuwing door de Almelosche lucht te vervullen met de schoone accoorden van een Strauss-potpourri, terwijl ten slotte aange- kondigd werd, dat deze week met niet min der dan drie geheime zenders uitgezonden zal worden. Verder werden de hartelijke groeten gedaan aan de luistervinken, die in grooten getale dit geheime zendbedrijf steunen. Zelfs hebben eenige advocaten te Almelo den om roeper van den geheimen zender, die terecht zal moeten staan, omdat bij hem een zend- installatie in beslag genomen is, aangeboden, hem gratis te verdedigen. WAT MEN AL NIET DOET, OM ZIJN VRIJHEID TE HERKRIJGEN! Rmmggg! Bij alle vrijwilligers, brand- meesters en hoofdbrandmeester te Haarlem incluis, ging de brandschel af en tot hun grooten schrik of sportieve vreugde hoorden zij den administrateur zeggen, dat er brand was bij Joh. Enschedd en Zonen op het Klokhuisplein, Neerlands vermaarde druk- kerij en bron van bankbiljetten, aldus de „Tel.". Bij een dergelijk alarm zit er direct muziek in en binnen de minuut waren de beide motor- spuiten ladderwagen, vijftig manschappen en acht brandmeesters op straat, om den ouden vijand, het v'uur, den kop in te drukken. Dat ging dien dag al heel gemakkeljjk, want er was geen vuur! En toch was de brandmelder ingedrukt. Loos alarm dus! In- tegendeel; de graveur, die dien dag was bl(j- ven doorwerken, kwam te laat tot de ontstel- lende ontdekking, dat een onverlaat hem had opgesloten in het lokaal waar hij werkte. Wat te doen? Daar stond een telefoon portier opbellen, en vragen om vrijlating! Geen ge hoor! Nog maar eens draaien: 11870. Nie mand thuis. Wat doet een mensch al niet, wanneer het om zijn vrjjheid gaat? Maar drommels, er was toch nog zooiets als een brandmelder? De brandweer kan alles en als vrijwilligers niet voor de vrijheid zijn, wie zijn het dan w41! En zoo gebeurde het, dat de graveur on der het gejuich van honderden stadgenooten uit zijn gevangenschap werd verlost, met motorgeronk en sirenengeloei. „Ik had een afspraak met mijn vrouw, wij zouden uitgaan." Er waren vrijgezellen-vrijwilligers, die zich gesterkt voelden in hun voomemen om hun heele leven vrijwilliger te blijven bij de brandweer althans. PAARDENKOOPMAN BEROOFD. Een scheepsjager en handelaar in paarden van Martenshoek had tijdens de jaarlijksche paardenmarkt zooveel gedronken, dat hij meer kruipende dan loopende een ligplaats zocht m een tuin, zoo meldt de „Tel.". Hij had dien morgen een paard verkocht voor ongeveer 250, waarvan verschillende perso nen op de hoogte waren. Bij zijn ontwaken kwam hij tot de minder aangename ontdek king, dat alles verdwenen was. Terwijl hij zjjn roes uitsliep, ging het in het cafe, waar hij gedronken had, lustig toe. Een harmonica- speler werd aangenomen en weldra volgde het eene lied op het andere. Aan het feest kwam spoedig na ontdekking van de berooving een einde. De politie werd gewaarschuwd, die tot arrestatie van enkele luidruchtige personen overging. Als verdacht van de berooving werd later iemand uit Winschoten aangehouden. Bij fouilleering werd bijna het geheele bedrag, in zijn pantoffels verstopt, op hem gevonden. Hij was de man die flink tracteerde en den her- monicaspeler bijzonder goed betaalde. Hij werd voorloopig te Zuidbroek ingesloten. De over! ge aangehoudenen werden, nadat proces-ver- baal was opgemaakt, in vrijheid gesteld. EEN INBRHKER MET FANTASIE. Een waker van de fabriek „Piet Smit", ge- legen aan den Kreekweg te Rotterdam, be- merkte dat er licht brandde in de woning van de wed. v. W., welke woning eveneens aan den Kreekweg is gelegen en uitkomt op het fabrieksterrein. Toen de waker zich naar de woning begaf, ging het licht uit. Op een regenton zag hij evenwel een gleufhoed lig- gen, zoodat de waker begreep, dat er iets niet in den haak moest zjjn, daar in deze woning alleen de bejaarde weduwe woont. Hij waar- schuwde dan ook de politie, die de omgeving en de woning doorzocht. Een keukenruit bleek te zijn ingedrukt en daardoor was de dief binnengekomen. Hij was echter al weer ver dwenen en er werd niets vermist. In de om geving van de woning vond de politie even wel een fiets in het gras liggen, waarop een regenjas, blauwe werkmanskleeding en een bolhoed waren gebonden. Bij deze fiets werd een tijdlang de wacht gehouden en toen ver- scheen er een man, die zeide, dat de fiets aan hem toebehoorde. Hoe de fiets daar ge komen was, kon hjj aanvankelijk niet vertel- len. Daarop dischte hij een verhaal op, dat hij onder IJsselmonde door een individu was aan- gevallen, dat hem wilde berooven. Hij zou dezen man zijn fiets voor de voeten hebben geworpen, maar de man had hem weten te verjagen en was er daarna met de fiets van door gegaan. Dit verhaal vond bjj de politie weinig geloof, zoodat de man werd meege- nomen naar het bureau aan de Nassaukade. Hier bleek, dat de aangehoudene is de 32- jarige J. H. v. W., die veertien dagen geleden uit de strafgevangenis te Breda was ontsla- gen, waar hij vier jaar had doorgebracht, in verband met een te 's Gravenhage gepleegde inbraak. De man is thans weer in arrest ge steld, verdacht in de woning aan den Kreek weg te hebben ingebroken. Ulvenhout, 5 Juli 1932. Menier, Wa-d-'n zomerke wa-d-'n zomerke! Om er stukken uit te bijten! Van den mergen om haalf vijf, d'n dag begon aan 't Oosten sjuust open te brokkelen in klonters van goudbloeiende kleuren, toen sloeg d'n damp al lauw uit d'e6rde. In 't massale zwart van de vier- kaantige bosschen brakken de eerste zonne- stralen overlangsche barsten. D'n dag brak 't bosch open in geruischlooze spljjting. 't Wier dieper en dieper, deurschijnend van d'n. vroegen dag, die as gazen sluiers aan de goudbruine boompieleeren hong. Hier en daar klonterde 'n stukske pedrl- moer van de opglaanzende locht in 't don- kere bronsgroen van de naaldenkruinen, die as 'nen langen, zwarten wolk teugen de pedrl- grijze spiegellochten, hong. En toen de stijgende zonneschijf scheen te zweven uit den laaienden ender, die was as 'nen gouwen reuzenlokaal, belegd mee edel- steen van alle kleuren, 'nen waaier van lichtend poeiergoud teugen d'n hemel stoof, koperrooie goeiing over de schepping vloeide, en elke naald van 't sparreloof verguld wier toentoen heb 'k m'n eerste danklied van vandaag omhoog laten gaan langs 'n gouwen lichtstraal van de zinderende zon, die d'n hemel in piekte. Wa-d-'n zomerke, wa-d-'n gezegend jaar- getij. De velden wieren wakker mee kleine schokskens. De blommekes bogen recht, gaapten open d'r koele kelkskes, waarin d'n daauwdrup te leven lag as 'n veugelenoog. Laankst de slootkaanten, op d'n zwart- natten bojem, kleefden oranje plakskes van leeggebloede harten van dotterblom en van margriet. Maar nog trok de zon de afgeleef- de blomkopkes omhoog, gelijk mee de duuzen- den nuuwe knoppen, wier blommepracht deui de krappe bolsterkes barstte. Hooger rees de zonnebol van de ender- pracht af; de veugelen vlogen er in blij gefluit naar toe. de maan smolt verder weg in de diepte van d'n blaauwenden dag, die ge- vloeid was in schuimenden, kleurigen drang uit dieen „bokaal" van d'n Ooster-ender. 'Nen kustelijken zomerdag was weer over de weareld gekomen mee 't stil gebaar van god- delijke majesteit. D'n arbeid in d'n akker was lekker. Koel en zacht streek de bedaauwde groente, matbeslagen van d'n nachtelijken damp, laankst m'n handen. De brosse eerde krokte onder m'n knieen as ik de malsche boontjes afdee veur m'n klaanten in de nog slapende stad. D'n blomkool was overtogen mee 'nen mat- ten druiventint en insectekens as speldeknop- kes zoow klein, dronken d'r eigen bol aan deu- zen koelen laandwijn, die peferlde op 't gewas. Die kralend schuimde uit de okseltjes van al da sappig groen. Maar zwaar begon d'n dag te wegen op m'nen natten kiel. Moire van zwarte stippel- tjes en draaikens wemelde veur m'n oogen, in de daansende locht Ovenwermte viel op de 6£rde, d'n daauw verdroogde, de grond wier mul; de afgebig- gelde daauwdruppen in d'n smachtenden ak ker waren gaauw verteerd. Ik vulde m'n ben- nekes en manden, laaide d'n kruiwagel, ree 'm d'n akker uit en beloofde m'n eigen wa goeds. Vlak bij 't bosch, stroomde de koelte al laankst m'nen wermen nqk en over m'n borst deur m'nen opengeslagen kiel. 'n Malsche kel- derkoelte vol van harsengeur dreef d'n weg op en kietelde m'n borst. De zon wier hier ge- zeefd deur de hooge kruinen van de sparren, wa-d-'n bad veur oew oogen was. Maar hon- derd meter verderop, waar de Mark dwars deur 't bosch krinkelt, daar klatste-n-'t licht in zulveren val tot op d'n witten bojem van 't klare rivierke. As spattende gouwen vonken, zoow daans- ten vliegskes en torrekes in 't lichtgeklets van 't watervlak. Om te schateren van genot was 't op dit plekske, waar in de stilte van d'n mergen de voile zomer aan 't regeeren was van uit d'n puren, blaauwen hemel, die, zoow onein- dig hoog, te glaanzen sting in 't snelstroo- mend water, klaar as d'n zomerdag zelvers. Daar in te zwemmen en te poedelen, da was onderdompelen in deuzen schoonen July-mer- gen zelvers, die broeiend-vol van alle goeds en all vruchtbaars was. En toen m'n spullen aan 'n boomstronk hingen, ging ik leggen in 't koele bed van blommekes en grassig gewas, en rolde me zoow, van boven af in 't opklotsend, schui- mend water. Amico, da was asem-halen mee heel oew smachtend vel! 'k Ben gedoken naar den wit- ten bojem die werm was en zacht lijk fluweel. En as ik mee breejen slag, zwaar over d'n bojem schoof, m'n handen spreidde in 't wer- me slibber en me-n-eigen opdouwde naar om hoog, as ik dan uit de diepte de zon tegemoet schoot, die 'k vuulde „komen" m'n toorst vuulde bollen onder't inasemen van de bosch- geuren die hier dik op 't water dreven, as ik mee 66nen ruk m'n eigen w-entelde deur dit water, dat as mergendauw zoow malsch om m'nen nek schuimde en mee krachtigen trap naar d'n kant schoot, mee m'nen kop op de blommen -en de rest in 't water, dan heb 'k d'n zomer vastgehad, deuzen schoonen dage- raad bij z'nen nek g"ad. En as ik mee m'n beenen 't water liet schuimen in melkwitten peerlval, meters hoog, dan fonteinde daar in 't schuinstaande zonnelicht ddnen boekee van kleurendruppen as 'n ,,-eigengemokt" stuk regenboog te sohoon om te zeggen. Toen begon ik trek te krrjgen in 'n pepke. Wa-d 'n genot! Half in 't daauw-malsche water, half in de z-zachte blommen, heel de schepping veui- oew om oew rookwolkskes weg te asemen, welke mieljon^r lapt me da na in z'n maimer had mee gouwen biefkes En welke malaise en crisis houwt mijn deu zen rijkdom uit m'n handen? Hier gin wangunst, gin geknoei, gin gekon- kel waar 't menschdom aan ten gronde gaat. Hier de blommekes, die allemaal, van 't simpelst madelieveke tot de weelderigste klaproos, 't allerschoonst zijn uitgedost mee gaven die 'nen mensch nie geven kan. Hier 't simpelste torreke, da mee z'n gou wen vleugeltjes net zoow schoon is, as d'n sierlijksten veugel! Hier 't deurschijnend krumelvischke, nog schooner as d'n flonkerendsten goudvisch! Maar ok: d'n balsemenden dageraad veur mensch en blom en dier gelijk, die... verslapen wordt! Hier de gezondheid veur 't pakken, mee voile ermen; mieljon^ersweelde te genieten in overdaad, hier te zien de schoone Schepping? Ollee... ik had m'n eigen wa goeds beloofd en nouw vraag ik oew, amico, witte gij wa beters? En nog was ik er nie. 'k Ben op huis-aan gegaan, mee m'nen vol- len kruiwagel kersversche groenten, mee 'n zestigjarig corpus da klopte van jeugd en deugd-van-'t water, mee de fut om tien kae- rels van de Olimpiade te weerstaan. ('k geef d'n honderd-meter-looper de kazns om 'n uur of acht mee 'nen loodzwar-en wagel over de keien te douwen onder 85 graden hitte!) 'k ben dan op huis-aan gegaan mee 't gevoel da'k 'nen muur om kon zwikken mee m'n schouwers en 'k heb, thuisgekomen waar de koffie zoow lekker geurde da'k 'm op d'n weg al rook, 'n schaal genomen en achter d'n erft die schaal volgeplukt mee bloedrooie, rijpzachte, wijiwolle ferebeesjes (aardbeien) en de schaal volgeplukt mee 'nen toren d'r bovenop. 'k Heb ze toen onder d'n pomp gezet en in d'n vergiet overplast mee 'n polsdikke straal koel pompwater. De suikerbus gepakt en er d'n suiker op laten gulpen, die rood deurtrok van 't vruchtenbloed, waar gin drui- vansap teugen 6p kan. En Trui en ik, w'emmen ontbeten amico, lepelsvol mee smeltend suikerfruit en kof fie die ge snrjen kon, ollee nie as miel- jen^fers, maar as vorsten! En toen ik naar de stad trok mee d'n gruuntenwagel, er 'nen dag had opzitten van louter genot en rijkdom, m'n krakend pepke smokte as gin segaar, toen ik m'nen wagel douwde onder den schaduw van 't kastanje- dak, toen heb 'k m'n eiges afgevraagd: is er wel 'n schooner plakske op de wereld dan m'n eigen gedoeike in Ulvenhout. 'n Boerenhofke, 'n prompt wijf, 'n goeie ge zondheid en oogen, die nie kleurenblind zrjn veur de schoone schepping.ik ruil m'n gou wen zon, m'nen p66rlmoeren horizon, m'n stroomend rivierke, veur gin klatergoud van 'n menschelijk moksel, veur gin paleis mee gobelin-muren, veur gin manner bad mee gouwen bieskes. Nog nie, al is't gevuld mee eaude-cologne Ollee, ik schei er af. 'k Heb d'n dag zien komen, 'k wil 'm ok zien gaan! Da's n6g schooner Veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toet a voe DR<5. (Verbetering) Door een misverstand is onjuist vermeld de beslissing omtrent verzoeken om een tege- moetkoming uit de gemeentekas ingevolge art. 13 der Lager Onderwijswet, van J. van Alten en H. Maas; die verzoeken zijn niet voorloopig afgewezen, doch ook aan hen is een vergoeding van f 30 per kind en per jaar toegekend, aan J. van Alten voor zijn dochter .Tama ingaande 20 October 1932, en H. Maas voor zjjn zoon Cornells ingaande 28 Februari 1932. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: W. Sejjbel, reperateur, Steenkamplaan 10, van Oostburg. T. de Bruijne geb. Pieters, zonder, Burg. Geillstraat 28, van Vlissingen. A. P. J. Voerman, boekhouder, Noordstraat 5153, van Amsterdam. Vertrokken: A. C. L. Kaan, kapper, Lange Kerkstraat 38, naar Heemstede. W. Jurriens, opzichter, v. Steenbergenl. 1, naar Zaamslag. J. H. Koole en gezin, le luitenant der in- fanterie, v. Steenbergenlaan 15, naar Soest. W. J. C. Binck, pastoor, Korte Kerkstraat 22, naar Alphen (N.-B.). J. M. Persijn, huishoudster, Korte Kerkstr. 22, naar Alphen (N.-B.). P. Schouten, zonder, Steenkamplaan 66, naar Rotterdam (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huweljjks-voltrekkingen. 6 Juli. Johan den Boer (van Goes), oud 22 j., jm. en Pieter- nella Margrietha't Gilde, oud 24 j., jd. 7 Juli. Matthias Lechner, oud 31 j., jm. en Adriana Janna de Jonge, oud 24 j., jd. Geboorten. 2 Juli. Willem Egbert, z. van Comelis Daniel Elve en van Janna Johanna Verbrugge. 3 Juli. Johan Aimee Camillus, z. van Mauritius Franciscus Joannes Lafort en van Rosalia Amelia Groothaert. 5 Juli Jan Gilles, z. van Arthur Schaalje en van Elisabeth Janna van Espen. Neeltje, d. van Hendrik Meertens en van Pieternella Verhelst. 6 Juli. Levina Christina, d. van Hendrik Herrebout en van Wiljielmina de Feijter. Overlijden. 8 Juli. Petrus Snoeijs, oud 40 j., echtg. van Femia Amelia Jacobs. HENGSTDIJK. Huwelijks-aangiften. 13 Mei. Felix Andries van Deursen, oud 33 j., jm. en Anna Fran- cisca van Heese, oud 26 j., jd. 17 Juni. Con- stantinus Johannes van Waterschoot, oud 23 j., jm. en Anna Catharina Hoefeijzers, oud Een dosii Foster's Maagpillen 's avonds bij het naar bed gaan genomen, verzekert een goede nachtrust en verschaft's morgens volkomen normale stoelgang. f 0.65 per flacon. 9 Te Ter Neuzen bjj Firma A. van OverbealM Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 19 23 j., jd. 25 Juni. Charles Franciscus Rot- tier, oud 36 j., jm. en Anna Maria Asselman, oud 30 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Mei. Aloijsius Desiderus Pauwels, oud 24 j., jm. en Rosalia de Koning, oud 25 j., jd. 1 Juni. Felix An dries van Deursen, oud 33 j., jm. en Anna Francina van Heese, oud 26 j., jd. Geboorten. 4 Mei. Mathilda Apolonia, d. van P. J. Roctus en van C. L. de Wilde. 29 Mei. Achillus Josephus Maria, z. van J. T. Bun en van B. M. R. L. Bogaart. Remigius Henrlcus Josephus Maria, z. van J. van Belle en van M. R. Bun. 12 Juni. Petrus Josephus Maria, z. van J. A. van den Bulck en van M. A. E. Hermans. 20 Juni. Eduardus Jacobus Maria, z. van J. A. Collet en van M. R. de Kort. IJZENDIJKE. Huweljjks-aangiften. 9 Juni. Jacobus van de Luijster, oud 26 j., jm. en Sara Joanna Versprille, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Juni. Eduardus Bemardus Verheije, oud 25 j., jm. en Anna Maria van de Navoij, oud 22 j., jd. 23 Juni. Jacobus van de Luijster, oud 26 j., jm. en Sara Joanna Versprille, oud 22 j., jd. Geboorten. 22 Juni. Etien Charles, z. van Andrd de Smet en van Augusta Julia Min- naert. Overlijden. 15 Juni. Willem Jozathas Aerts, oud 57 j., echtg. van Emma Caroline de Smet. 28 Juni. Edmond Ludovicus Plasschaert, oud 68 j., echtg. van Felicita Amelia Tas. 12 Juli. TER NEUZEN. Alg. Vergadering van het Departement Ter Neuzen der Mij tot Nut van 't Algemeen in het Hotel des Pays-Bas. 16 Juli. TER NEUZEN. Aanbesteding bouwen woonhuis. Architect De Bruijne. 18 Juli. HULST. Herveiling hofstede. Notaris Mr. A. H. Lijdsman. Rotterdam, 11 Juni 1932. VEEMARKT. Aangevoerd werden 475 vette runderen, 429 vette- en graskalveren, 315 schapen en 1am- meren en 1771 varkens. Runderen ruim aangevoerd, handel stroef. Kaiveren aanvoer zeer groot, handel lui. Schapen aanvoer ruim, handel kalm. Varkens aanvoer groot, handel lui. De noteering was als volgt: Koeien le kw. 0,54—/0,65, 2e kw. 0,45—/ 0,48, 3e kw. 0,300,40; Kaiveren le kw. 1,121,17, 2e kw. 0,650,85, 3e kw. 0,40—0,60; Schapen le kw. 0,400,50, 2e kw. 0,30 0,40, 3e kw. 0,25—/0,30; Varkens le kw. 0,260,29, 2e kw. 0,220,24, 3e kw. 0,170,21; Export 0,26—/0,28. AARDAPPELEN. West.l ronde 68 cent; Westl. nieuwe 57 cent; Westl. kleine 35 cent; Eigenheimers 35 cent; alles per K.G. Aanvoer flink, handel kalm. VLAS. Aangevoerd: Blauwbloei 1000 K.G. 0,40 0,50 cent; Holl. Geel 2500 K.G. onverkocht. Handel onveranderd, stemming flink. Van Ter Neuzen: 9 Juli. Eng. s.s. STAN- WELL, 164, ledig, Antwerpen. Van Sluiskil: 8 Juli. Eng. s.s. KENNETH HAWKSFIELD, 910, ledig, Tyne. Vap Selzaete: 8 Juli. Duitsch S.S. OSTSEE, 153, ledig, Dundee. Van GentTer Neuzen: 10 Juli. Eng. s.s. SWIFT, 408, stukg., Londen. Voor Gent: 8 Juli. Duitsch s.s. ELSA KOPPEN, 1448, hout, Leningrad; Zweedsch s.s. LEONARDIA, 934, hout, Moermansk; Finsch s.s. GANTOISE, 2363, hout, Finland; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Antwerpen. 9 Juli. Eng. s.s. THE VICEROY, 405, ledig, Dover; Estl. s.s. LUNA, 1518, hout, Archan gel; Duitsch m.s. HENRY HORN, 1934, vlas, Leningrad; Eng. s.s. DUDLEY ROSE, 946, ledig, Londen; Duitsch s.s. AUGUST BLUME, 408,, ledig, Shoreham; Ned. m.s. METEOOR, 124, hout, Memel. 10 Juli. Eng. s.s. GLANRHYD, 820, kolen, New-Castle; Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., Londen; Zweedsch s.s. ISA, 900, hout, Abo; Duitsch s.s. MARTHA RUSS I, 574, hout, Abo; Eng. s.s. HODDER, 421, stukg., Goole; Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., Lon den. Van Gent; 8 Juli. Duitsch s.s. BERN- HARD BLUMEFELD, 1675, ledig, Gdynia; Duitsch s.s. ROLANDSECK, 1142, gem., Bil- ba; Belg. s.s. LAURENT MEEUS, 3479, ledig, Antwerpen; Ital. s.s. CORSINIA, 2645, ledig, West Hartlepool; Spaansch s.s. FLORA, 1874, ledig, New-Castle; Eng. s.s. PANDION, 999, stukg., Belfast; Eng. s.s. GOWER, 874, jjzer, Swansea. 9 Juni. Eng. s.s. GWENTLAND, 1090, ijzer, Newport; Duitsch s.s. WEICHEL, 601, ijzer, Gdynia; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg:, Leith; Eng. s.s. YORKBROOK, 719, ijzer, Newport; Lett. s.s. REGENT, 1826, ledig, Blyth; Eng. s.s. AYRESONNE, 414, stukg., New-Castle; Duitsch s.s. BOLHEIM, 2059, ledig, Leningrad; Eng. s.s. OTTO, 366, stukg., Hull. 10 Juni. Noorsch s.s. FAGERSTEN, 1412, 1412, ledig, Glasgow; Eng. s.s. THE VTCROY, 405, ijzer, Boness. Amsterdam, 11 Juni 1932. Engelsch Duitsch Fransch Belgisch Bieden Laten 8,85 8,95 58,— 59,— 9,65 9,80 6,88 6,95

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 3