ALGEMEEN NIEUWS- EH ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREH. Eerste Blad. DE VIERDE SEPTEMBER aspirinP No. 8860 MAANDAG 11 JULI 1932 72e J aargang BIHNENLAND FEUILLETON BUITENLAID mmm: DE VREDESACTIE EN DE GENEESHEEREN. 30) AHONNBMENTSPBSOFSBiimen Ter Neuzen /1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr per post f 1 80 per 3 maanden Bfl voor ultbetaling fr. per post /6,60 per jaar Voor Beigle en Amerika /2,25, overlge lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post - ft.Lfonnementen voor het Imitenland alleen btj voorultbetaling. Uttgoefeter: Flrma P. J. VAN DE 8ANDE. GIRO 38160 TELEFOON No. 36. ADVERTENTI8N: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken re8el mC6r °'2® Grootere letters en clichd's worden naar plaatsrulmte beiekend. Handelsadvertentien bfl regelabonnement tegen verminderd tanef, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst 66n dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGA\OND. DE DIEFSTAL AAN 's RIJKSMUNT TE UTRECHT. De officier van justitie te Utrecht heeft i 1000 uitgeloofd voor hem of haar, die in- lichtingen kan verstrekken, welke leiden tot de opsporing van de uit 's Rijksmunt ont- vreemde 1646 gouden tientjes. HET SPEL GAAT DOOR. De directie van den Landbouw deelt mede, dat blqkens telefonisch bericht van den rijks- landbouwconsulent te Parijs als gevolg van de opheffing van het Fransch-Italiaansche handelsverdrag het invoerrecht op gezouten rauwe hammen verhoogd is van 175 tot 400 frs., dat op de droge worstsoorten salami, mortadelle Zamponi, en cotechini van 160 tot 575 frs. en dat op andere bereide vleesch- waren van varkensvleesch dan de boven met name genoemde worstsoorten van 470 tot 500 frs., alles per 100 K.G. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. De voorzitter van de Nederlandsche maat schappij tot bevordering der geneeskunde, Dr. Mauritz, heeft naar aanleiding van het tele gram, dat de maatschappij dezer dagen heeft gezonden aan de ontwapeningsconferentie te Gen&ve, den volgenden brief ontvangen van Arthur Henderson, den voorzitter van de con- ferentie: „Hiermede betuig ik U en Dr. Roorda mijn dank voor het telegram, dat U mij hebt ge zonden namens de Nederlandsche Maatschap pij tot Bevordering der Geneeskunde, die 4200 medici vertegenwoordigt. Ik vraag op- neming van het telegram in het joumaal van de Conferentie, zoodat het onder de aandacht van alle delegaties zal komen. De schitterende bewijzen, die ik heb ont vangen van het algemeen sterke verlangen naar vrede en ontwapening, doen mij hopen, dat in de eerstvolgende weken belangrijike be- slissingen van dien aard, waar de volkeren op wachten, genomen kunnen worden. Het is daarom belangrijk, dat de vrienden van den vrede in ieder land hun uiterste krachten inspannen om bij him regeeringen de kracht van de openbare meening ten gunste van verstrekkende maatregelen voor ont wapening te doen steunen. Wilt u aan de leden mijn dank voor hun boodsohap overbrengen en mijn beste wen- schen voor het welslagen van hun pogingen om dit groote werk ten gunste van den vrede en ontwapening krachtig te bevorderen. (w.g.) Arthur Henderson. N EDERLAN DBELGIe. De correspondent van de N. R. Crt. te Brussel meldt: In een nachtvergadering van de Kamer heeft de katholieke afgevaardigde voor Ant- werpen, De Kerckhove d'Exaerde, zijn voldoe- ning uitgesproken over de tot stand koming te Lausanne van het Nederlandsch-Belgisch handelsaccoord. Hij zeide te willen hopen, dat de belangen van den Belgischen landbouw door dit accoord niet zullen worden geschaad. Verder raakte hij enkele verkeerskwesties van plaatseljjken aard aan die een gedeelte der bevolking van de Belgische provincle Antwerpen en de Nederlandsche provincie Noord-Brabant aanbelangen. Hij vroeg ook nog hoe het nu eigenlijk staat met de kwes- tie van de Schelde-Rijnverbinding. Veel omstandiger was de Vlaamsch natio- nale afgevaardigde Vos, die de geheeie Bel gische buitenlandsche politiek in oogenschouw nam. Hij bepleitte toetreding tot het ontwa- peningsvoorstel van Hoover en handelde ver der over de Nederlandsch-Belgische betrek- kingen. Had Belgie zich in 1919 op een rede- lijker wijze aangesteld, dan zou de Neder landsch-Belgische kwestie nu reeds lang op- gelost zijn. Bij onderhandelingen als deae moeten de economische vraagstukken op den voorgrond staan en den voorrang he'oben op de politieke aangelegenheden. Inzake de Nederlandsch-Belgische onder handelingen zeide minister Forthomme, als plaatsvervanger van minister Hrjmans, het niet eens te zjjn met den heer Vos, wat diens verzekering betreft, als zou men in 1919 zon- der veel moeite een overeenkomst hebben kunnen bereiken. Wie het verloop van de zaken heeft gevolgd, zal een anderen indruk hebben opgedaan. Trouwens, in 1927 werd een accoord berelkt en het is niet aan Bel gie te wijten, indien dit accoord niet werd bekrachtigd. Thans bevinden de onderhande lingen zich op het doode punt, maar de mi nister hoopt vurig, dat in de naaste toekomst een verandering ten goede zal intreden. De algemeene vergadering van de Neder landsche maatschappij tot bevordering der geneeskunst heeft de volgende motie aange- nomen en naar Geneve geseind: De Nederlandsche maatschappij ter bevor dering der geneeskunst, bestaande ult 4200 doktoren, venzoekt den diplomaten ter ont wapeningsconferentie de gelegenheid moedig te benutten om de wereld eindelijk te bevrij- den van de gevaren van de oorlogsvoorberei- ding, waardoor het leven en de gezondheid der volkeren worden bedreigd. Het telegram was geteekend door dr. Mou- ritz en dr. Roorda. ECONOMISCH VERDRAG MET BELGIe. Het Volkenbondssecretariaat heeft een nota van de economische afdeeling openbaar ge- maakt over de verdere ontwikkeling van de toestanden op het gebied van den^.intematio- nalen handel. Daarin wordt verklaard, dat in Mei de internationale goederenruil nog meer verminderd is. Intusschen wijst de nota er op, dat ook eenige gunstige teekenen zijn te vermelden die op een hervatting van de internationale samenwerking wijzen. Uitvoerig wordt in dit verband gesproken over de Nederlandsch- Belgische conventie die te Lausanne gepara feerd is. De nota geeft een overzicht van den inhoud der conventie en wijst er op, dat het Nederlandsch-Belgische verdrag, na toetre ding van nog eenige staten, zal kunnen wor den beschouwd als een van de collectieve verdragen tot vermindering van de economi sche handelsbelemmeringen, ten gunste waar- van, naar de meening van het Economisch Volkenbondscomitd uitgesproken in de studie over de meestbegunstigingsclausule, deze clausule buiten werking zal kunnen worden gesteld. Door het toetreden van steeds meer Euro- peesche staten tot de Nederlandsch-Belgische conventie zou daardoor geleidelijk een vrije Europeesche markt gevormd worden, die de economische deskundigen van de Europeesche commissie als hoofddoel der commissie hebben beschouwd. AVONTURENROMAN door PETER BARON. (Nadruk vecboden.) Vervolg.) Hij veronderstelde, dat de open mid- denruimte diende om vrij in den kelder te kunnen afdalen en bij die gedachte liet hij zich in de diepte zakken. Rondom stonden de doozen alle netjes opgestapeld; hij haalde er een uit de laag, die het dichtst bij hem stond en bekeek ze. Hij kwam tot de ontdekking, dat ze niet zwaarder woog dan een pond, en onmiddellijk opende hij den deksel met zijn zakmes. De klep viel terug en toen hij het stan- niol, waarmee de doos als gevoerd was verwijderd had, zag hij een laag sigaretten liggen. Een blik was voldoende om hem te zeggen, dat die sigaretten dezelfde waren als die eene, die Farrell Massey had geanalyseerd, en met de doos onder zijn arm klom hij naar boven, en deed de vier luiken weer dicht en bedekte ze met het paklinnen. Zijn werk was af. In zijn handen droeg hij het bewijsmateriaal, dat noodig was om tegen Naisuki te kunnen procedeeren. Terugkeer-en langs den weg, dien hij gekomen was, was onmogelijk. Vensters waren er niet in het pakhuis en de gewel- dige deuren waren degelijk aan de buiten- zijde gesloten en maakten van den toe- stand een netelig vraagstuk. Dit neemt intusschen niet weg, dat het Nederlandsch-Belgische verdrag eerst van kracht zal kunnen worden nadat de bestaan de verdragen, waardoor Nederland en Belgie t.a.v. andere staten aan de meestbegunsti gingsclausule gebonden zijn, zullen zijn gewij- zigd of buiten werking gesteld. De nota aoht het bezwaarlijk eenige voor- spelling te kunnen doen of de andere staten tot zoodanige wijziging of buitenwerking- stelling dier verdragen bereid zullen zijp mede te werken. Hun houding in den laat- sten trjd t.a.v. soortgeltjke quaesties b.v. met he-trekking tot de Oost-Europeesche granen is verschillend geweest. Het schijnt echter, verklaart de nota van het Volkenbondssecre tariaat, dat in sommige niet-Europeesche sta ten en in het bqzonder in de Ver. Staten van Amerika, de gedachte van het nut van het scheppen van gezonder en krachtiger Euro peesche economische banden ook voor de niet- Europeesche staten, hun beslissing in deze zou kunnen be'invloeden. De nota acht het verder eveneens moeilijk te voorspellen, welken invloed de Neder landsch-Belgische overeenkomst, na haar eventueel in kracht treden, hebben zou op de handelsbetrekkingen met andere staten. In tusschen kan niet ontkend worden, dat derde staten, indien zij zouden voortgaan aan Neder landsche en Belgische goederen toenemende handelsbelemmeringen in den weg te leggen, gevaar zouden loopen op een zeer belangrijke markt hun waren in een veel slechter positie te brengen dan die van goederen uit andere landen, die, hetzij tot de Nederlandsch-Bel gische conventie zijn toegetreden, hetzij al- thans aan den Nederlandschen en Belgischen handel geen nieuwe belemimeringen hebben in den weg gelegd. Dit deel van de nota van het Volkenbonds secretariaat eindigt met het geven van een aantal tabellen, die duidelijk doen uitkomen, van welke groote beteekenis de Nederland sche en Belgische markten voor den geheelen handel zijn. HET RAPPORT DER BEZUINIGINGSCOMMISSIE-WELTER. is verschenen. Het bevat een advies tot be- zuiniging op de staatsbegrooting voor 1933 tot 102 millioen gulden. O.m. wordt voorgesteld inkrimping der per- soneelsformaties van de departementen met 12 pet., salaris- en loonkorting van 13 pet. voor de ongehuwden en 8 pet. voor de gehuw- den. Verlaging der werkloozensteun met 15 pet., doch verhooging der te lage normen voor het platteland. Het uitoefenen van in vloed dat ook andere publiekrechterlijke lichamen de salarissen volgens gelijke schaal verlagen. Sterke bezuiniging op onderwijs- uitgaven en op de begrooting van rijkswater- staat door het uitvoeren van groote werken in langzamer tempo. Opheffing van het wegenfonds en instelling van een rijksver- keerfonds. Onder de bezuinigingsmaatregelen wordt ook aangegeven vermindering van het aantal kantongerechten met 50, waarvoor dan o.m. in aanmerking zouden komen dat te Hulst en Oostburg, Goes en Tholen. In het licht bezien van de daling van het volksinkomen, waarvan het percentage nog niet is na te gaan, acht de commissie geens- zins uitgesloten, dat de thans dor haar aan gegeven maatregelen nog slechts een eerste schrede zullen vormen op den moeilijken weg der budgetverklaring, die spoedig door een tweeden stap van niet minder verre strekking zal moeten worden gevolgd. ST AKIN GEN IN DE BELGISCHE MIJN STREEK Omtrent deze stakingen en hetgeen daar- mede verband houdt meldt de Brusselsche correspondent der N. R. Crt.: Zaterdagochtend was de toestand eenigs- zins venbeterd in de Borinage waar de arbei- dersbevolking, vermoedelijk ten gevolge van de aankomst van aamzienlijke troependeta- chementen en van al de pantserauto's waar- over de gendarmerie en het leger beschikken, heel wat kalmer bleek te zijn geworden dan Vrijdag het geval was. In de bekkens van het Centrum en van Charleroi blrjven de stakers echter bizonder agressief. Op den weg van Jumet tot Charleroi kwam het Zaterdagmid- dag 1 uur tot een botsing tusschen de politie van Charleroi en een groep stakers, 700 A 800 man sterk. Verscheidene honderden vrouwen ginigen voorop en droegen zakken met steenen. Toen de politie de stakers wilde beletten op het grondgebied van Charleroi te komen werd zij op een regen van steenen onthaald. Ook werd een revolverschot ge- lost waarop de politie eveneens van hare revolvers gebruik maakte. Twee stakers en drie politieagenten liepen zware verwondin-gen op en werden naar het ziekenhuis overge- bracht. De rust welke Zaterdagochtend in de Boro- nage heerschte blijkt niet van langen duur te zijn geweest. Kort na den middag moest de gendarmerie op verschillende plaatsen ingrij- pen om de stakers, die de mrjngebouwen aan- vielen, uit elkaar te drijven. Verscheidene paarden van gendarm-en werden gekwetst door glasscherven. Te Monsville, een gehucht van Quaregnon, waren de onlusten van zeer emstigen aard. Ook te Boussu-bois en te Peronnes voerde de bereden gendarmerie eenige charges uit. Tal van stakers en vrou wen liepen kneuzingen op. Hoewel de com- munistische opruiers ook de vreemde arbei- ders tot het plegen van gewelddaden aan- sporen, blijken de meesten onder deze mijn- werkers, hoewel getroffen door de staking, zich totdusver van alle deelneming aan de relletjes te onthouden. De stad Mons (Bergen), zetel van het pro- vinciaal bestuur van Henegouwen, ziet er op dit oogentolik uit als een stad in oorlogstijd. Pantserauto's, voorzien van machinegeweren, doorkruisen zonder ophouden de volksbuurten waar het Zaterdag tot een opstootje kwam. Een 300 arbeiders werden met de blanks sabels uiteengejaagd. Hun leider, een com munist, werd gearresteerd. De gouvemeur der provincie, wiens ambts- woning streng wordt bewaakt, heeft bevel ge- geven, overal waar de stakers mochten samenscholen, zonder aarzeling in te grijpen. Niet alleen te Obourg, Saint-Denis, Mezife- res, Nimy en elders nog liggen, behalve de mijnen, de textiel-, metaal-, cement- en zrjde- fabrieken geheel stil, maar ook naar het Noorden toe wint de beweging veld. Gede- legeerden der stakingscomite's hebben zich Zaterdag naar Neufiville, Soignies, de kunst- -zijdefabrieken van Tubize, in de provincie Brabant, en de smeltovens te Clabecq bege- ven en de arbeiders aangespoord, Maandag niet aan het werk te gaan. In de hoofdstad zijn, door de ministers van binnenlandsche zaken en landsverdediging en burgemeester Max, maatregelen getroffen met het doel alle onaangename verrassingen te voorkomen. Men vreest dat groepen stakers, die Vrijdagnacht reeds dit inzicht blijken te hebben gehad, wel eens het plan van een op- marsch naar Brussel ten uitvoer mochten hies-,dan. cLaayr hei siecili en pri£4+*A-. Jicedo Ae£f)t exUie*- Lai op dan oranja band an hat Bayarkruls. Prtl» I (Ingez. Med.) brengen. De politiewacht nabij de regeerings- gebouwen is versterkt en het vormen van groepjes in de Wetstraat verboden Uit de srtreek tusschen Mons en Charleroi wordt bericht, dat zich in den loop van den middag nieuwe ongeregeldheden hebben voar- gedaan te Peronnes waar 15 personen bij een charge der gendarmerie gewond zijn. Ook doet het bericht de ronde, dat de gendarmerie te Quaregnon in de Borinage op de stakers heeft geschoten. De botsing te Charleroi, waar de politie en de gendarmerie werden overrompeld, blijkt het karakter van een oproer te hebben gehswL Vrouwen met ontplooide roode vlaggen in de hand en gingen voorop en sleepten de manner mede tot in de stad. De politie vuurde met losse patronen op de betoogers, maar moest onmiddellijk onder een waar bombardement van steenen terugwijken. Een politieman viel in de Sambre, maar wist zich aan een boot vast te klamipen. Ook op dit schip kwamen honderden steenen terecht, waardoor het zwaar werd beschadigd. Heft tramverkeer moest een tqdlang geheel worden gescharst en bereden gendarmen, die met de hlanke sabel chargeerden om het stationsplein schoon te vegen, slaagden slechts gedeeltelijk in hun opdracht. Het geheeie tiende regiment infanterie moest te hulp worden geroepen am het centrum der stad te bezetten. In La Lou- viere werd tegen Zaterdagavond een groote straatbetooging aangekondigd. Ook iaar vreest men emstige wanordelijkheden. In regeeringskringen te Brussel heeft men be richt ontvangen, dat de Vlaamsche arbeiders uit Geraardsbergen, die in Henegouwen werk- zaam zijn, Zaterdag als naar gewoonte in deze stad zijn teruggekeerd. Zij bleken echter ge- wonnen te zjjn voor de staking en wisten het personeel van de lucifersfabrieken en andere werkplaatsen te Geraardsbergen tot staking te bewegen. Deze staking zal Maandag in- gaan. Van de uitbreiding der staking tot het Zuiden der provincie Brabant is officieel nog niets bekend. Zaterdag heeft de gouvemeur van Henegouwen een besluit afgekondigd, waarbij alle verkeer per fiets en per motar- fiets in deze provincie wordt verboden. Ook op de auto's wordt een streng toezicht gehauden. Het is thans duidelijk, dat de beweging een commimistisch karakter draagt. Naar de mi nister van binnenlandsche zaken Zaterdag avond mededeelde, zouden heden (Maandag;. besprekingen plaats hebben tusschen geaaale- geerden van de mijndirecties en afgevaardfg den van de socialistische vakvereenigingen.. Men heeft de hoop nog niet verloren dew week een vergelijk tot stand te zien komen. DE CONFERENTIE TE LAUSANNE. Aan de rede die Herriot Vrijdagavond ln de algemeene vergadering der conferentie heeft gehouden, is het volgende ontleend: De laatste weken heb ik met diep leed- wezen van het lijden van het Duitsche volk kennis genomen. Ik kan dan ook slechts her-- halen, dat thans voor alle volken het oagen- blik is aangebroken, om een nieuwen geest van verzoening in het leven te roepen. Bleu, nieuw tijdperk is gekomen, een nieuwe guest- is ontstaan, de geest van Lausanne, die aHer. als richtstnoer moet dienen. Tot duaver Een blik op die deuren overtuigde hem dat een aftocht daardoor niet te verwach ten was en nadat hij nog een nuttelooze poging gedaan had om ze met z'n schou der te forceeren, ging hij een stuk achter- uit en verdiepte hij zich in overwegingen 'n Minuut of drie had hij daar staan pein zen, toen de moeilijkheid plotseling en op zeer onaangename wijze voor hem were opgelost. Plotseling werden de deuren naar bui ten geopend en bevond hij zich tegenover een klein, schraal, gemaskerd mannetje, dat in een zware overjas gehuld was, en een wollen muts tot over zijn oogen ge- trokken droeg. Guest, die ongeveer op dezelfde wijze toegerust was, was niet bang, dat hij her- kend zou worden, maar was er van over- tuigd, dat het geen gemakkelijke taak zou zijn om langs dat kleine mannetje te komen, dat tusschen hem en de vrijheid stond, terwijl hij bovendien het kostbare vrachtje bij zich had, dat hij, 't kostte wat 't wilde, moest behouden. Opeens begon de man, die in de deur stond, te spreken. ,,Zoo?" zeide hij. Onmiddellijk herkende Guest het zachte sissende geluid. Het was Naisuki, die sprak! De kleine Japannees keek den indringer koud aan. Guest, die het initiatief aan Naisuki overliet, maakte zich gereed tot een on- verhoedschen aanval en legde de doos achter zich op een baal. Maar de Japannees scheen niet van plan vijandelijkheden te beginnen. „Nachtelijk bezoek zeer vereerend", lispelde Naisuki, „maar reden daartoe is nog open vraag". Guest, wiens handen slap langs z'n zijden hingen gereed om een woedenden aanval te pareeren, antwoordde niet, bang dat zijn stem hem zou verraden. Naisuki, die nu een akelig gebrom liet hooren, deed een halven stap naar voren en de Inspecteur verstijfde. In kracht was Guest buiten twijfel gemakkelijk tegen den Jap opgewassen, maar 't speet hem nu, dat hij zich niet had toegelegd op de sluwe, ribbenbrekers-kunst van Ju- jitsu, waarmede Naisuki zeer zeker ver- trouwd was en waar de gevechtsregels van Queensbury niet tegen opwogen. Naisuki's witte tanden kwamen bloot bij z'n leelijken lach. Indringer niet bekend met onze ma- nieren eigendom te beschermen!" fleemde hij, terwijl hij naar het open daklicht keek. ,,Alle uit- en ingangen verbonden aan electrische bel", siste hij. ,,Bel gaat over in Naisuki's huis. Nu Naisuki hier. Er is nachtelijk boosdoener hij grijns- lachte afschuwelijk „in klem!" Als een bliksemstraal zoo snel, had hij zich op den Inspecteur geworpen. Guest, alhoewel op een aanval voor- bereid, was verrast over de verbazende vlugheid, waarmede dit geschied was. Zijn armen werden als door een stalen klem tegen zijn lendenen aangedrukt en die spanning werd al sterker, zoodat hij haast geen adem meer kon halen. Dat was Ju-jitsu niet. Dit was een truuk, maar een succesvolle, zooals Guest heel goed wist. Al wrong en draaide hij zich uit alle macht, toch kon hij de ijzeren omknelling van dat mannetje, dat aldoor kreten uit- stiet in z'n eigen taal, en wiens greep rond Guest steeds nauwer werd, niet van zich afschudden. Die knelling werd ondra- gelijk. Guest voelde, dat hij het niet langer uithield en juist wilde hij z'n hoofd achterover gooien om adem te kunnen scheppen toen hij bedacht herkend te kunnen worden en dwong het omlaag, vol razernij als hij was, omdat hij zijn ribben onder die ,,beren"-omhelzing kraakten. Plotseling zonk Guest met n gesmoorden kreet slap in de armen van zijn kleinen tegenstander en viel z n hoofd voorover op Naisuki's borst. Langzaam verminderde de druk nu Naisuki voelde, dat de Inspecteur slag hing en op datzelfde oogenblik trok Guest zijn rechterknie omhoog en stiet hij ze in Naisuki's maagstreek. De Japannees waggelde, n gesmoord steunen verried z'n pijn en hij kromp in- een, z'n handen tegen zijn maag gedrukt; op hetzelfde oogenblik richtte Guest hem op en gaf hem een zittende houding. Een oogenblik slingerde hij heen en weer, als hing hij in de lucht, terwijl hij met zijn armen als met vleugels wiekte en zijn brekende oogen nog woest naar het dak keken, maar dan sprong hij over- eind maar tegen de verpletterende rechtervuist van Guest, die hem nu, be- wusteloos, als een klomp in een hoek slingerde. Guest haalde diep adem en streek met z'n handen over z'n gekneusde lendenen. Wat had die vent 'n ijzeren greep! Eenige oogenblikken bleef hij tegen de balen naast hem leunen, terwijl hij als t ware de koele nachtlucht dronk, die hem door de open deur toestroomde, en kalmpjes aan herstelde zich weer zijn lichaam van den geweldigen druk en de beklemming, die het doorstaan had. Vervolaens wierp hij nog een laatsten blik op den roerloozen Naisuki, wiens mond door dien laatsten slag geheel be- bloed was: hij nam de doos onder z'n arm, verliet het pakhuis en sloot de deur achter zich. Langzaam sloop hij langs het veem, en toen hij bijna aan het einde was. maakte hij een plotselinge zijwaartsche beweging en ging hij de plek over, die tegenover hem lag. Op het oogenblik, dat hij uit den hoek vandaan kwam, vloog een lenige. krach- tige gestalte hem met uitgespreide armen aan en wierp hem ter aarde. De doos vloog Guest uit z'n handen en snel sprong hij overeind om dien nieuwen tegenstan der het hoofd te biederr. Ze vochten, terwijl ze elkander ora- klemd hielden, ze trokken en sloegen el kaar met geweld, terwijl zij over de plan- ken, die naar het tweede pakhuis van Naisuki leidden, gleden, stapten en struL— kelden. Maar al worstelend kwamen ziy weer op de been en met geweld sloeg Guest zijn kleinen tegenstander van zich af. De kleine Jap, want die was het, her stelde zich en viel weer aan, maar deinsde pijnlijk achterwaarts, toen Guest hem in t voile gezicht trof. Dan wendde Guest zich om en wilde heengaan. Nauwelijks had hij drie passen gedaacr. toen opeens z'n tegenstander z'n gespiex- de armen om z'n beenen knelde, teneinde hem te laten vallen. Hij spande al zijn krachten in, dan wankelde hij even, terwijl zijn vijand zich als een bloedzuiger aan hem vastgeklemd hield en sloeg daarna met z'n hielen dem ander tweemaal in het gezicht. Na dien tweeden keer hoorde hij een zacht gekerm en de omknelling van zijn beenen verslapte. Hij wilde nu op zij uitwijken om de doos op te rapen, maar zag hoe z'n slacht- offer al hinkende op hem af kwam. Guest liep op hem toe en met alle kracht gaf hij hem een stomp op z'n knie. zoodat het dappere mannetje met een schellen kreet achterovertuimelde, terwijl hij met beide handen naar de getroffen knieschijf greep. Zonder om te zien snelde Guest-nu its de richting van Limehouse Pier. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1