ALGEMEEN NIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Eerste Blad. DE VIERDE SEPTEMBER HEERM-BAAI No. 8859 VRIJDAG 8 JULI 1932 72e Jaargang, FEUILLETON BINNENLAND GENTSCHE AUT0SCH00L Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN AVONTURENROMAN door PETER BARON. Wat anderen over Z.-Vlaanderen schrijven. f ECHTE FRIESCHE 20-50 ct. perons^ Men zegt toch ten leste Een Mundus is 't beste. ABONNEMENT8PRIJS: Biimen Ter Neuzen i 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post /1,80 per 3 maanden Btj voor ultbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,25, overlge lan den f 2.60 per 3 maanden fr. per po3t Abonnementen voor het bultenland alleen bjj voorultbetaling. Ultgeofster: Firma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 26. ADVERTENTISN: Van 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer 0,30. Grootere letters en clich6's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement te gen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst e6n dag voor do uitgave. DIT BLAD VEHSCHIJNT IEDEREN HAA NDAG-, WOENSDAG- en VRIJD AG A V OND. DRANKWET. Burgemeester en Wetbouders van TER NEUZEN, brengen ter openbare kennis inge- volge artikel 38, juncto artikel 16 der drank- wet, dat bij hen is ingekomen een verzoek om een verlof A van LEO OORNELIS SMOLE- NAERS, van beroep fabrieksarbeider, wonen- de te Ter Neuzen, voor het linker beneden- lokaal van het perceel Wijk P No. 69. Binnen twee weken nadat deze bekendma- king is geschiedt kan ieder tegen het ver- leenen van dit verlof schriftelijk bezwaren indienen bij burgemeester en wethouders. Ter Neuzen, den 8 Juli 1932. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. doen te weten, dat door den raad dier ge- meente in zijne vergadering van 24 Mei 1932 is vastgesteld de volgende verordening: VERORDENING tot afwijking van be- palingen der winkelsluitingswet 1930 (Staatsblad no. 460), voor de ge- meente Ter Neuzen. Artikel 1. In afwijking van het bepaalde in artikel 8 der winkelsluitingswet 1930 (Staatsblad no. 460), geldt het bepaalde in art. 3 dezer ver ordening, terwijl in afwijking van het bepaalde in artikel 4 sub d geldt het bepaalde in art. 2 dezer verordening. Artikel 2. Het bepaalde in artikel 4 sub d der win kelsluitingswet 1930 (Staatsblad no. 460) is ook van toepassing ten aanzien van winkels waar uitsluitend of in hoofdzaak tabaksfabri- katen worden verkocht. Artikel 3. De bepaling van artikel 8 der winkelslui tingswet 1930 (Staatsblad no. 460) vindt geen toepassing voor het venten met patattes frites e.d. Het zal echter verboden zijn, met de in het eerste lid van dit artikel genoemde waren te venten na 11 uur des namiddags en vddr 5 uur des voormiddags. Artikel 4. Deze verordening treedt in werking op den dag, volgende op hare afkondiging. Ter Neuzen, den 24 Mei 1932. De gemeenteraad voornoemd, J. HUIZINGA, Voorzitter. J. L. DREGMANS, wnd. Secretaris. Zijnde deze verordening bij Koninklijk Be- sluit van 23 Juni 1932 no. 92 goedgekeurd. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 8 Juli 1932. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. (Nadruk verboden.) 29) Vervolg.) Geheimzinnig toch die manier waarop Guest de zaken behandelde en maakte, dat een ieder zich zelf als 'n dwaas be- schouwde. Op dat oogenblik trad sir Arthur Sayle binnen en alvorens plaats te nemen, wendde hij zich tot Guest. „En? Wat is er met die morphine- kwestie?" vroeg hij, terwijl hij scherp z'n blikken op hem gevestigd hield. Dat was een onheilspellend teeken. Guest haalde zijn schouders op en ver- telde, wat er den vorigen avond bij Nai- suki had plaats aegrepen. Een relaas, dat Bryce kostelijk scheen te vermaken, wat hij dan ook duidelijk liet blijken. ,,Ja", mompelde Sir Arthur met een vastberaden gezicht. ,,Naisuki is een vos. Ik verwachtte wel zoo iets". Guest knikte treurig. „Vanavond wilde ik dat pakhuis wel eens gaan zien, mijnheer", vertelde hij. „Als ik een partijtje van die sigaretten kan bemachtigen of mij ervan kan verge- wissen, dat hij een bezending smokkel- waar voorradig heeft, dan zetten we een stap in de goede richting". Sir Arthur, die voelde of z'n das nog goed zat, negeerde den openlijken spot- lach van Bryce. Guest eveneens. ,,'t Zou goed zijn een bevel tot huis- VERORDENING tot afwijking van bepalingen der winjkel- sluitingswet 1930 (Staatsblad no. 460) voor de gemeente Ter Neuzen. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat vanaf heden gedurende drie maanden op de gemeente- secretarie voor een ieder ter lezing is neder- gelegd de door hen afgekondigde verordening tot afwijking van bepalingen der winkelslui tingswet 1930 (Staatsblad 460), voor de ge meente Ter Neuzen, welke verordening tegen betaling der kosten verkrijgbaar is gesteld. Ter Neuzen, den 8 Juli 1932. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Binnenscheepvaartcongres. In ,,Schuttevaer" schrijft de hoofd-redae- teur o.m. het volgende: Ons Iandje is maar klein, maar toch als men vein uit het Noorden des lands b.v. gelijk een paar heeren, vanaf Delfzijl per spoor naar Vlissingen en verder per boot naar Ter Neuzen moet reizen, om daar het Bin nenscheepvaartcongres mee te maken, en daartoe van 5.33 tot 17.30 onderweg dient te zijn, dan verwondert men zich, dat Nederland nog z66 groot is. Die zich dan ook in den vervolge smalend over de petieterigheid van ons vaderland uitlaat, moet opgelegd worden die reis af te leggen, of anders zijn mond te houden. 't Is dan ook werkelijk een heele reis voor dergelijk doel, een, die zoowel heen als terug, een vollen dag vordert en daarbij kostbaar. Zou het Congresbestuur niet willen overwegen in de toekomst deze vergaderingen te ver- schuiven tot de vacantiekaarten van kracht zjjn? Men zou de moeilijkheid ook kunnen onder- vangen door telkens in het midden des lands b.v. te Utrecht te vergaderen, maar dan mist men tevens de gelegenheid eens rond te kijken in deelen des land, waar men anders zelden of nooit komt we gelooven althans dat nie- mand der bezoekers van het 9e Binnenscheep vaartcongres het zich van achteren zal be- klagen, dat hij daartoe heel naar Zeeuwsch- Vlaanderen had te reizen. Voor vele deelnemers aan het Congres was dit deel des lands, n.l. tot dusver „tarra incog nita" onbekend land en nu heeft men zich kunnen overtuigen, dat het daar een land is van vruchtbare landouwen, van be- langrijke Industrie en met guile, hartelijke bewoners, die zich uitsloofden om het den gasten zoo goed mogelijk te geven. Begrijp toch eens, als men daar in de tram rijdt, dan behoeft men geen cent te betalen en zelfs als men in een afdeeling ,,Niet rooken" zit, dan presenteeren de conducteurs je nog sigaren, sigaretten en andere versnaperingen. Stapt men ergens uit, dan staan de ingezete- nen klaar om je met muziek te ontvangen en moet je komen theedrinken of wilt ge liever wijn ge behoeft maar te kikken en lief- tallige dames bieden het aan. Ook het vervoer per provinciale boot op het kanaal naar Sas zoeking mee te nemen", veronderstelde de chef. ,,We moeten geen slapende honden wakker maken en Naisuki niet storen, alvorens wij gereed zijn een rechtsgeding tegen hem te beginnen. Mijn voorganger, die arme oude Mac Arthur stiet z'n neus ook in die San Loo-affaire. San Loo berieo zich op het consulaat en zij legden den betrokken persoon het vuur zoo na aan de schenen, dat de commissaris Mac Arthur moest ontslaan om z'n figuur te redden. Wat was me dat een herrie en ik verlang er niet hard naar zoo iets weer mee te maken. Guest glimlachte en maakte een bevel- schrift gereed, waarin hij machtiging gaf verdachte perceelen te doorzoeken; slechts de handteekening van den chef ontbrak er dus aan. „Gebruikt het niet, dan in geval van noodbeval deze hem, terwijl hij tee- kende. ,,Zoo lang mogelijk moeten we achterbaks blijven, want anders krijgt hij er den reuk van te pakken en knijpt hij er tusschen uit!" Nu hij het bevelschrift bij zich had, gevoelde Guest zich dien avond, toen hij bij de dokken kwam, veel meer op zijn gemak. 't Kostte hem geen moeite de pakhui- zen, die aan Naisuki toebehoorden, en aan dezen kant van het dok de voor- naamste en grootste waren, te ontdekken. Kolossale donkere houten stellaaes wier- pen hun sombere schaduwen in net vuile, zwarte, olieachtige water, dat fantastisch glinsterde in het maanlicht, dat af en toe tusschen de jachtende wolken door viel. Rechts van hem lag de Limehouse Pier en achter hem lag 't Limehouse zelf, doodsch en verlaten. Nu en dan verbrak de stap van den nachtwaker de verkil- lende stilte, maar overigens bleef alles roerloos. van Gent is kosteloos en op de terugreis wordt, opdat de gasten niet bezwijken, hun een keurige lunch aangeboden. Neen, we heb- ben in meerdere streken van ons land en trouwens ook in andeie landen beste men- schen aangetroffen, maar zooals in Zeeuwsch- Vlaanderen nergens! Voorts schrijft P. in dit weekblad: Als geboren en getogen Noord-Nederlander, die het als schipper nooit Zuidelijker bracht, dan tot de hoogte van Elburg ongeveer waar we eens bij, doniker op zee verdwaald geraakten was het voor schrijver dezes een voorrecht, eens dat deel van Nederland te mogen zien, waar ten Zuiden der machtige riviermonden, inhammen en kreken weer het aaneengesloten vaste land begint: Zeeuwsch- Vlaanderen. Te meer, wijl hier, op het 9e Bin- nenvaartcongres belangrijke zaken, de binnen- vaart betreffende, aan de orde zouden komen. Over de reis van Noord-Friesland naar Zuid- Zeeland, die langs den kortsten weg precies een half etmaal duurde, hoe interessant en afwisselend ook, behoeft hier niet te worden uitgeweid, omdat zoo iets wat te weinig om het lijf heeft. Alleen: voor zoover onderweg op het oog was na te gaan, was de vaart ner gens druk. Zelfs op het stukje IJselmeer tus schen Stavoren en Enkhuizen was slechts een enkel sleepje te zien, en ook op de vaarwaters in Friesland was het bijzonder stil. Totdat we te Vlake de trein voor een trammetje hadden verwisseld, en ons oog op het kanaal door Zuid-Beveland een tamelijk drukke scheepvaart ontwaarde. Te Hansweert leken zelfs een aantal schepen voor de sluis op schutbeurt te wachten. Toch zei men, dat ook hier de vaart slapjes was. Hetzelfde werd ge- zegd van de groote vaart op de Westerschelde. Toch waren daar, zoo vaak we in deze dagen de plas hebben overzien, steeds een aantal, soma acht tot tien zeestoomers tegelijk in zicht. Hoe zal het daar zijn, als de vaart er eens werkelijk druk is! Met de tram van Walsoorden te Ter Neuzen aangekomen, werden we bij 't station door de commissie met de meeste hartelijkheid ont vangen, en voor zoover noodig, over diverse verblijfplaatsen gedistribueerd. Terstond zij gemeia, dat alie gastenr hetzij bij particulie- ren of elders ondergebracht, zoover we ver- namen, vol lof waren over de tijdelijke huis- vesting. Ondergeteekende trof het al bijzon der, wijl hij terecht kwam brj een Friesch sprekende gastheer, gesproten uit schippers- familie, zoodat de onderlinge kennismaking een vlot verloop had. De officieele ontvangst te Ter Neuzen was vrij gelijk aan alle officieele ontvangsten, die we zoo al hebben meegemaakt, d.w.z.: eerst de geestelijke versnapering in den vorm van vriendelijke toespraken, en dan de stoffelijke tractaties die er zoo smakelijk uitzien, dat ze met graagte worden geaccepteerd. De eerste dag van het congres gaf ons den indruk, dat het flink bezocht was volgens den president zelfs boven verwachting. Ook het Noorden, in 't bijzonder Friesland, was, gezien de verre afstand, ruim vertegenwoor- digd. En het zat er prettig, in de eenvoudig doeh smaakvol aangekleede ruime zaal, op ge- makkelijke stoelen en aan flinke tafels, die heel wat paperassen konden bergen. Een groot verschil b.v. met de vergaderplaats in '28 te Maastricht. Daar zat toen het congres in een hoekje van de groote kille, kale ruimte, onder de hooge gewelven van een afgedankt kerkgebouw, welk een en ander misschien be- koring had, doch wij voor ons prefereeren een vergaderzaal als die te Ter Neuzen, waar ook aardige scheepsmodellen ter opluistering wa ren aangebracht. Langzaam nam de Inspecteur zijn weg naaar de achterzijde van Naisuki's groot ste veem, en stond dan stil om zijn plan te beramen. Het pakhuis zelf torende zich boven hem uit als een kolossaal Zwitsersch landhuis en hij berekende, dat als hij een sprong deed, de houten goot binnen z'n bereik zou zijn. Van daar moest hij die steile schuinte opklimmen naar den nok op goed geluk af daar een dakraam te ontdekken of iets anders, om er van boven af in te komen. Toen alles hem duidelijk was, deed Guest een veerkrachtigen sprong naar boven en greep hij het uiteinde van de goot. Zonder moeite werkte hij zich om- hoog, totdat hij, al was het wat lastig op den rand van de goot kon zitten. Hij rustte even en keerde zich daarna behoed- zaam om, om het steile dak te gaan be- klimmen, terwijl hij met een hand op de lijst van het dak leunde en met de andere naar al de oneffenheden op het dak zelf greep, om er zich zelf op te laten rusten. Drie vierde deel van den weg naar de nok had hij reeds langzaam afgelegd, toen zijn hand op iets stiet, dat op den hoek leek van een bovenlicht of een tame lijk groot luik. Met beide handen greep hij er naar, werkte zich er boven uit en kwam erboven te zitten. Terwijl hij den uitersten hoekpunt als richel gebruikte om er zijn voet op te steunen, rustte hij even uit om op adem te komen. Die klimmerij was een kracht- toer geweest, zelfs voor een behendigen kerel als hij was en hij was er bek-af van. Toen hij zich weer hersteld had, wijdde hij zijn aandacht aan het dakvenster en terwijl hij den bovenrand vastgreep, pro- beerde hij het houten luik te verwijderen. Maar dit was aan de binnenzijde ge- grendeld. STIJGENDE CRISISNOOD. In de te Alkmaar gehouden vergadering van den Christ. Boeren- en Tuindersbond heeft naar de N. R. Crt. meldt, Dr. H. Colijn Dinsdagmiddag gesproken over: Stijgende erisisnood. Hij begon met de vraag te stellen, of men nu nog wel van stijgenaen erisisnood spreken kan en of niet veeleer moet gewaagd worden van geslaagde pogingen tot leniging van dien nood. Spr. overwoog echter, dat ook de tuin- bouwers in den bond georganiseerd zijn en ook, dat er in de wereld van den geest van emstige crisisverschijnselen sprake is. Het is noodzakelijk ook met den nood van anderen rekening te houden. Lijden niet alle leden als een lid lijdit? De crisis, die met een onderbreking van 3 a 4 jaar nu al 10 jaar woedt, doet thans overal haar invloed gelden. Het is niet over- al even erg. In ons land b.v. minder erg dan in vele andere landen, maar nergens bleef men van de crisisgevolgen verschoond. Toen ten onzent de akkerbouw in hoogen nood verkeerde, wilden de veehouders nog van geen overheidshulp weten en was de varkens- houderij nog loonend. Maar nu raakte de eene na den anderen bedri;'fstak in de knel. De groote scheepvaart in ons land vaart al 11 jaar zonder winst en een groot deel der vloot moest opgelegd worden. Het meest zelfbewuste bedrijf kan het zonder overheids hulp niet meer stellen. 16 van de grootste reederijen met een kapitaal van 230 millioen hadden eind '31 een verliescijfer van 126 mil lioen aan te wijzen. Ook met de binnenschipperij is het zorgvol gesteld. De zeevisscherij maakt het niet be ter. Al wat met het water verband houdt, roept om hulp. Thans zijn ook tal van bedrijfs- takken te land in nood gekomen. De gezamen- lijke noodmaatregelen kosten al tegen de 200 millioen per jaar, d.i. 4 millioen per week, ook in de nijverheid is het precair. De wenk- loosheid is groot en verschillende bedrijven teren op him reserves. Ziin die od. dan aaat de fabriekspoort dicht. Zorgelijk als sinds menschenheugenis het niet was, is thans de bekend om haar degelijk onderricht in korten tijd voor ingewijden en beginnel. Lange Meire 2 (Router), Gent. Lessen op den auto zelf. Bestuur: R. MORTIER. (Ingez. Med.) toestand en onze industrie was toch al niet zoo sterk! Ook uit Twente komen de hulp- kreten. Waar moet dat aljes heen? De werkloosheid kost ons ami uitkeeringen 150 millioen; de kerkelijke en publieke armen- zorg tusschen de 100 en 150 millioen. De schatkist van het rijk vraagt 700 millioen de overige publiekrechtelijke lichamen een- zelfde bedrag. De steun van den landbouw vordert uit volksinkomsten een kleine 200 millioen. Nu is er nog 6en adres waarheen men gaame verwijst, n.l. de kapitalisten. Maar ook hier zijn, naar spr. met de cijfers aantoonde, geweldige verliezen geleden. Het is te vreezen, dat ook van de z.g. rijken niet veel meer is te halen. Men denke zich maar eens in wat een kapitaalverlies vein 3500 mil lioen eigenlijk zeggen wil. Indien men een juist inzicht krijgen wil van Dat was een beletsel, maar hij was erop voorbereid. Uit zijn zak haalde hij een lang knipmes te voorschijn en toen hij de plek gevonden had, waar het luik bij t neerdrukken den meesten weerstand bood, ging hij ertoe zitten om het hout langs het luik weg te snijden. Bijna een uur lang werkte hij voort, terwijl hij af en toe ophield, om te luiste- ren of men hem niet had gehoord. Na verloop van dien tijd was er een gat ont- staan in het hout, dat aanvankelijk taai genoeg was geweest om aan een mes weerstand te bieden, maar dat mettertijd door wind en weer verteerd was. Hij stak zijn hand erdoor en betastte de binnenzijde van het luik en vond een klein grendeltje, dat hij er uit wrong, wat vergezeld ging van een weerbarstig ge- piep. Hij schoof het luik terug en stak zijn lantaarn aan en liet den lichtstraal spelen in de wijde ruimte van het pakhuis. Toen het ijle schijnsel door de donkerte sneed, bemerkte hij, dat hij zich juist boven een vijf of zes voet hoogen stapel zakken bevond. De afstand van boven tot op de zakken bedroeg veertig tot zes- tig voet. Dat maakte zijn binnendringen gemak- kelijker; over den uitslag maakte hij zich niet bezorgd. Overal lagen er in het pakhuis balen en kisten, maar er was geen mensch. Geen enkel geluid trof zijn oor. Hierover ge- rustgesteld liet hij zich door de opening naar beneden zakken, totdat hij met zijn handen aan de lijst hing toen liet hij zich vallen. Hij kwam precies boven op de zakken terecht en half glijdend en half vallend bereikte hij den grond. Terwijl hij de lantaren voor zich uit liet schijnen, trok hij op inspectie uit. >23 c/KetpuHtcn aa. voor Jricsch JlarcUwyrk. at Kopertvertc. (Ingez. Med.) hetgeen voor de eigen volksgroep ter ver- lichting in den nood gedaan zal kunnen wor den, is besef van de nuchtere werkelijkheid allereerst noodig. Onder de huidige omstan- digheden is hulpverleening aan bepaalde grenzen gebonden. Niet iedere wensch kan worden ingewilligd. De gevorderde kennis van de vraagstukken van nu kan niet zonder behoedzaamheid bij alle oeconomische actie worden verworven, Er is veel misverstand. Zoo t.a.v. onze ban- delsbetrekkingen met het buitenland. Op uit- voer zijn we aangewezen. Herstel van onzen export van de voomaam- ste bodemproducten is voor Nederland niet minder dan een levensbelang. We moeten of weer in den vroegeren omvang exporteeren of inkrimping van productie en gedeeltelijke verandering van het bedrijf hebben. Belem- mering van den invoer is veel eenvoudiger dan bevordering van den uitvoer. We hebben dan ook te rekenen, met een verminderden uitvoer van onze zuivelproducten en waar- schijnlijk ook van verscheidene andere bodem producten, zoodat bij meer dan 6en product op productievermindering zal zijn te rekenen. Dat beteekent ook meer vrijgekomen grond en we zullen goed doen daarop te verbouwen producten die nu nog worden ingevoerd, ook al zou dit alleen mogelijk zijn te maken onder een beschermend recht. Spr. beveelt dit niet aan, want de welvaart der volkeren is het meest gebaat brj; een politiek van de open deur. Als alles faalt blijft ons niets over dan zooveel mogelijk selfhelp. Het is echter een uiterst middel zoolang dit niet zoo is, moeten alle krachten ingespannen en alle doelmatige hulpmiddelen worden aangewend om onzen avjyvnt to b cvtvoutlon nf to b oxwUukou Spr. stond nu nader stil bij de doelmatig- heid der verschillende hulpmiddelen. Som- migen denken, dat Nederland alleen maar klappen heeft uit te deelen en niet in ont vangst te nemen. Bedenken we ook dat het Ned. volk het vechten in eensgezindheid niet gewend is. Uit dit alles volgt dat er aan den horizon geen lichtstrepen zijn te ontdekken, die den dageraad van een nieuwen dag aankondigen. Daarom alleen mag reeds gesproken van stij- genden erisisnood. Het weerstandsvermogen wordt al maar geringer. Geneve gaat voor de wereld teleur te stellen. Het vraagstuk van .vermindering der bewapening is nog geen schrede nader gekomen. Ook in Lausanne vordert men niet. We zijn verarmd. Er zal geweldig bezuinigd moeten worden Spr. acht het niet ondenkbaar, dat op den duur de uitgaven van den staat met 150 mil lioen per jaar omlaag moeten. Wie dat zegt Mundus, een prachtfiets! Het was een langdurig en moeilijk werk. Het onderzoek van een hoek nam hem twinstig minuten in beslag en bleek totaal vruchteloos. Zwijgend sloop hij tusschen de opgetaste balen; hier scheur- de hij een stuk uit een zak, daar bevoelde en onderzocht hij het dekkleed; soms maakt hij heele balen los, om tot de be- vinding te komen, dat er wol in zat, wol, niets dan wol. Guest wist wel, dat die wolhandel -niets meer was, dan 'n dek mantel voor voordeeliger zaakjes, maar tot nog toe had hij nog geen bewijsstuk- ken gevonden. Na twee uur zoeken was hij nog even ver of beter even weinig gevorderd. als toen hij binnenkwam. Nu liep hij weer langs de zakken, waar op hij 't eerst zijn licht had laten vallen: hij keek naar boven en zag daar een vier- kant stuk van den nachtelijken hemel en op datzelfde oogenblik brak de maan door een wolkenbank. werd nu beschenen door dien mat- ten glans en toen hij zijn oogen zoekend rond liet gaan, bemerkte hij een stuk pak- linnen, dat een open ruimte van den vloer bedekte. Dit besloeg ongeveer vier meter, maar er was een cirkelvormig iets onder het linnen, dat zijn aandacht trok. Vlug trok hij het stuk linnen weg en hij zag vier ijzeren ringen in den vloer zitten. en een ervan stond in het linnen afgetee- kend. Hij bukte zich, greep den dicht-stbijzijn- den ring en trok een langwerpige valdeur naar boven. Hetzelfde deed hij met de andere ringen en een diepe gapende kel- der lag aan zijn voeten, die, behalve in 't midden, tot boven aan toe volgestapeld lag met doozen van een voet lengte, zes duim breedte en hoogte. (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1