ALGEMEEN NIEUWS- F.N AQVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Aspirin DE VIERDE SEPTEMBER No. 8857 MAANDAG 4 JULI 1932 72e Jaargang. FEUILLETON BINN ENLAND BUITENLAND Burgemsester en Wethouders van Ter Neuzen AVONTURENROMAN Zomervacanfre eenig op de wenekl VRONNFMENTIFRIJS: Biimen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen rr per post /1.80 per 3 maaaden Bij voor uitbetaling fr. per post 6,CO per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,25, overige lan den /2,60 per 3 maanden fr. per post Abcnnementen voor het buitenlund alleen by vooruitbetaling. Oil reefs terFirm a P. J. VAN DE 8ANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken rege! meer f 0 2Ct Grootere letters en clichfi's wor den naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien by regelabonnement tegen verminderd tanef, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de ultgave. DIT BEAD VERSCHUNT IEDEKEN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. doen be weten, dat door den Raad dier ge- meente in zijne vergadering van 10 Maart 1932 is vasbgesteld de volgende: VERORDENING tot heffing van een recht voor het tydelijk in gebruik hebben van gemeentegrond in de gemeente Ter Neuzen. Artikel 1. Er zal ten behoeve der gemeente Ter Neu zen een recht geheven worden voor het tyde lijk in gebruik hebben van gemeentegrond. Artikel 2. Dit recht wordt geheven als volgt: A. Voor het in gebruik nemen bij ge- legenheid van- en gedurende de kermis: 1°. van spellen met stoomwerktuigen of mo- toren per vierkante meter 1, 2°. van andere Spellen, per vierkante meter 0,60; 3°. van kramen per vierkante meter 0,50; 4°. van uitstallingen op den grond, op niet overdekte of overdekte tafels enz. van kooplieden, die door aanprijzing en uit- legging of toelichting van het gebruik hunner waren, toeschouwers of toehoor- ders om zich verzamelen (z.g. standwer- kers, zwemmers of demonstrateurs (per vierkante meter 0,50 (met een mini mum van f 2,50) 5°. van slagmachines, per stuk 2, 6°. van slaaptenten, bergplaatsen van mate- rieel, als anderszins, behoorende bij spel len of kramen en niet begrepen onder het overdekte gedeelte van een spel of kraam, per vierkante meter 0,30; B. Voor bet in gebruik nemen by gelegen- heid der weekmarkt: 1°. van kramen, op overdekte of niet over dekte tafels en uitstallingen op den grond enz. per vierkante meter f 0,15; 2°. van de inrichtingen in 1 sub B en de uit stallingen op den grond genoemd, van kooplieden, die door aanprijzing en uit- legging of toelichting van het gebruik hunner waren, toeschouwers of toehoor- ders om zich heen verzamelen (z.g. standwerkers, zwemmers of demonstra teurs) per vierkante meter f 0,15 (met een minimum van /0,75); voor niet- ingezetenen kan daarvoor een vast recht geheven worden van 20 per jaar, voor hoogstens 4 M., te betalen in twee ter- mijnen bij vooruitbetaling; 3°. van slaaptenten, bergplaatsen van mate- rieel, als anderszins behoorende bij spel len of kramen, per vierkante meter f 0,10; voor ingezetenen in de gemeente kan daarvoor een vast recht geheven worden van f 10 voor een geheel jaar voor hoog stens 4 M., te betalen in twee termijnen by vooruitbetaling; C. Voor het recht tot het in gebruik nemen van gemeentegrond, behalve gedurende de kermis en de weekmarkt: voor de eerste maand of gedeelte daarvan 0,30 per vierkante meter; voor de tweede maand of gedeelte daarvan 0,20 per vierkante meter en voor iedere volgende maand of gedeelte daarvan 0,10 per vierkante meter. Artikel 3. Het recht moet betaald worden door den gebruiker voor de oppervlakte van den in gebruik te nemen grond, een gedeelte van een vierkante meter wordt voor een geheelen gerekend. Artikel 4. De invordering van de bij deze verordening geregelde rechten geschiedt overeenkomstig de verordening op de invordering van het recht voor het tijdelijk in gebruik hebben van gemeentegrond in de gemeente Ter Neuzen van heden. door PETER BARON. (Nadruk verboden.) 27) Vervolg.) Den volgenden morgen, toen Wally aan Bryce z'n mededeelingen deed, maak- te het ontbreken van het geschrift op den Inspecteur een twijfelachtigen indruk om- trent de waarheid van het verhaal. A1 toonde Wally hem ook de bianco envelop, 't gaf niets. Weliswaar vertelde Bryce hem niet in woorden, dat er tennaastebij zeven en een kwart millioen van diezelfde enveloppen in de verschillende wijken van Londen waren, maar zijn blik sprak boek- deelen. ,,Welnu, vanavond zal ik met U mee- gaan", stemde de inspecteur, zij het dan onwillig, toe. „Waarschijnlijk zal de moordenaar, nu hij gezien is, de danszaal wel vermijden, maar, mits hij in dien tus- schentijd Myra niet gezien heeft, zouden we haar kunnen volgen en zoodoende hun doen achterhalen. Zij en Leslie hebben zich de geheele week normaal gedragen en daarom heb ik mijn mannetjes terug- getrokken. Als ik hen hun gang had laten gaan, hadden ze mij nu misschien iets van belang kunnen vertellen Wally knikte meewarig. ,,In elk geval", verweerde hij zich, „hij bijt op z'n nagels!" Die bemerking deed hem deugd. Bryce verbaasde zich eenigermate bij die woorden. Guest had hem persoonlijk Artikel 5. Deze verordening treedt in werking den 1 Juli 1932 of zooveel later als daarop zal zrjn verkregen de Koninklijke goedkeuring, op welken datum vervalt de thans geldende ver ordening tot heffing van een recht voor tyde- iyk in gebruik hebben van gemeentegrond in de gemeente Ter Neuzen van 20 October 1921. Ter Neuzen, den 10 Maart 1932. De gemeenteraad voomoemd, De Voorzitter, (get.) J. HUIZINGA. De Secretaris, (get.) J. L. DREGMANS L.S. VERORDENING op de invordering van het recht voor het tijdelijk in ge bruik hebben van gemeentegrond in de gemeente Ter Neuzen. Artikel 1. Het recht moet worden voldaan door den gebruiker eener oppervlakte gronds aan den gemeente-ontvanger of diens gemachtigde, voordat het spel, de kraam, de uitstalling, als anderszins wordt opgeslagen of de opper vlakte in gebruik wordt genomen. Artikel 2. De in gebruik te nemen oppervlakte wordt door den ontvanger of diens gemachtigde berekend naar de door de belanghebbenden opgegeven maten (lengte en breedte) hunner inrichtingen en voor den tijd welke zij die wenschen te gebruiken. Nadat eene inrich- ting is opgeslagen wordt door den ontvanger of diens gemachtigde onderzocht, of de ma ten overeenkomen met de opgaven. Worden de maten kleiner bevonden dan wordt het teveel betaalde recht terstond teruggegeven. Worden de maten grooter bevonden dan wordt het te min betaalde recht terstond in- gervorderd en mag de inrichting niet geopend worden, voor het geheele recht is voldaan. Artikel 3. Een belanghebbende kan vooraf een plaats bespreken, doch is alsdan gehouden het recht te betalen onmiddellijk nadat hy bericht heeft ontvangen dat de plaats voor hem zal worden aangehouden; bij gebreke van dien heeft hij geen aanspraak op de plaats. Verhinderd zijnde van de aangehouden plaats gebruik te maken, zal hij geen resti- tutie van het gestorte recht kunnen eischen, doch kom-t dit ten voordeele der gemeente. Artikel 4. De invordering der rechten geschiedt ove- rigens door den gemeente-ontvanger overeen komstig de artikelen 291 tot en met 295 der gemeentewet. Artikel 5. Deze verordening treedt in werking op het- zelfde tijdstip als de verordening tot heffing van een recht voor het tijdelijk in gebruik hebben van gemeentegrond in de gemeente Ter Neuzen, op welken datum vervalt de ver ordening op de invordering van het recht voor tijdelijk in gebruik hebben van ge meentegrond in de gemeente Ter Neuzen dd. 20 October 1921. Aldus vastgesteld in de openbare ver gadering van den raad der gemeente Ter Neuzen van den 10 Maart 1932. De Voorzitter, (get.) J. HUIZINGA. De Secretaris, (get.) J. L. DREGMANS L.S. Zijnde aan deze verordening goedkeuring verleend bij Koninklijk Besluit van 14 Juni 1932, no. 27. En is hiervan afkondiging ge- schied waar het behoort den 29 Juni 1932. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. J. L. DREGMANS, wnd. Secretaris. ook iets dergelijks toegevoegd, en t was opvallend nu hem dit van geheel verschil lende zijde werd medegedeeld. Dat was weer iets van Guest. Altijd had die be- roerde vent iets achter de mouw. ,,Ik ga naar Dorian toe om hem het adres van Mr. Medway te vragenzei hij vervolgens. ,,Dat kan ons van dienst zijn". Wally knikte en ging heen. Toch kon- den die laatste woorden, die den open- lijken wensch van Bryce, om Jacques eens uit te hooren over de identiteit van Mr. Medway, te kennen gaven, Wally s opinie omtrent hem niet verbeteren. Bryce voor zich had een hoogen dunk van zich zelf. Als gevolg van zijn gedachtengang had Inspecteur Bryce een uurlang een tete-a- tete met den eigenaar van Dorian en toen hij vertrok was hij in het bezit van het adres van den geheimzinnigen Mr. Medway en was z'n krop nog meer ge- zwollen vanwege z'n groote verdiensten. Gewapend met het adres en een einde- loos vertrouwen in eigen schranderheid begaf Inspecteur Bryce zich op weg naar Lancaster Gate West. In Lancaster Gate, op nummer 8a, aan gekomen, vroeg hij den livreiknecht, die de deur opende, Mr. Medway te verzoe- ken hem eenige oogenblikken te woord te willen staan. De livreiknecht keek hem verwaand aan en bracht hem in een spreekkamertje, waarna hij heenging, om even later met de boodschap terug te komen, dat Bryce niet lang zou hoeven wachten. Na eenige oogenblikken verscheen een blanke, flinke jongeman, die gehuld was in een losse kamerjapon. In alle opzichten beantwoordde hij aan de beschrijving, die Wally den Inspec teur had medegedeeld en inderdaad ge- PLATTELANDERSBOND. Na bet besluit tot samenstelling van bet Groene Front metf den Plattelandersbond, zijn aan bet dagelijksob bestuur van den Plattelandersbond toegevoegd de heeren A. Fiske, J. Spelt, N. Wassenaar en H. Veenen- daal. KADIOREDE VAN MINISTER BUYS DE BEERENBROUCK OVER DEN HUIDIGEN TOESTAND DES LANDS. Op 19 Juli, des avonds half acht, over beide zend,ers. Naar wij verneanen, zal de Minister van Staat, Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck, voor zitter van den raad van ministers, den 19en Juli, des avonds balf aobt, gedurende twin- tig minuten, over .de zenders te Hilversum en te Huizen spreken over den huidigen toe- stand des lands. DE GESTOLEN GOUDEN TIENTJES. Naar bet „Handelsblad" vemeemt zijn er uit de R'ijksmunt te Utrecbt op 22 Juni j.l. niet 1640, doch 1646 pas gemunte gquden tientjes gestolen. Deze muntstukken ver- toonen een zoogenaamde haarscheur, loopen- de van de letter K. van bet woord ,,Koningin" door de parel naar den rand van de beeld- zijde en ook een haarscheur, loopende van de eerste letter n in bet woord „kcmingrijk", door de parel naar den rand aan de munt- zijde. HAVENGELD tE KORTGENE. Bij de Schippers-Vereen. Schuttevaer kwam bericht in, dat voorgesteld zal worden het bavengeld te Kortgene voor schepen, die bie- ten komen laden, te verlagen -van 25 ct. op 20 ct. per ton; aangedrongen is op verdere verlaging. Het liggeld zal worden verlaagd van 30 cent tot 20 cent per M2. BOODSCHAPPENREGELING PER TELEFOON. ,,De Telegraaf" meldt: Van isolement van bet platteland kan prae- tisch niet meer gesproken worden. Vroeger had men geen scbijn van kans om na het sluitingsuur van de hulppost-, telefoon- en telegraafkantoren nog ergens met het platte land in contact te komen. Men was er dan geisoleerd als Robinson Crusoe op zijn eiland. Het hoofdbestuur der P. T. T. beeft hier- aan door nieuwe regelingen zoo goed als een einde gemaakt, waardoor men ten alien tijde met de provincie in contact kan komen. In de voomaamste steden in de provincie zijn de telefoonkantoren reeds dag en nacht open en dit aantal is successievelijk reeds tot onge- veer honderd kantoren uitgebreid. Voor de omstreeks duizend hulpkantoren, die de P. T. T. dienst op bet platteland heeft en door een kantoorhouder worde beheend, was de op- lossing niet zoo eenvoudig. Voor een 800-tai dezer kantoren heeft men met medewerking van abonne's een zoodanige regeling getrof fen, dat t'lji de abonne's die zich hiervoor be- scbikbaar hebben gesteld, gedurende de uren, dat het hulptelefoonkantoor gesloten is, ge telefoneerd kan worden. Deze abonne's hebben een doorverbinding met de naastbijzijnde hoofdplaats. Daar dit locale regelingen zijn, is slechts ter plaatse bekend, welke abonne zich hiervoor beschik- baar heeft gesteld. Bij de resteerende 200 hulpkantoren, waarbij een dergelijke regeling niet bestaat, heeft het hoofdbestuur onder zocht in hoeverre de kantoor- en stationhou- ders bereid zijn gedurende den sluitingstijd boodschappen over te brengen. Hierop is door 122 kantoorhouders geamtwoord, dat zij hun voile medewerking toezegden. Op alle uren na den officieelen sluitingstijd dus ook des nachts en op Zondag kan men deze 122 plaatsen opbellen en verzoeken iboodschappen over te brengen. Welke die plaatsen zijn, kan aan de telegraaf- en teli- foonkantoren geinformeerd worden. De kan toorhouders krijgen hiervoor geen vergoeding. Zij doen het geheel belangloos. Later bij de invoering van een telefoonboodschappendienst zal vermoedelijk wel een vergoeding worden verstrekt, welke dan door de gebruikmakers zal moeten worden gedragen. HULDIGING MR. L. LIETAERT PEERBOLTE, DIREGTEUR-GENERAAL DER VOLKSGEZONDHEID. Vrijdag was het 12 y2 jaar geleden, dat Mr. L. Lietaert Peerbolte optrad als directeur- generaal der Volksgezondheid en zooals reeds eerder bericht werd hebben vele personen, die op eenigeriei wijze in ambte- lijk contact met den heer Peerbolte staan, deze gelegenheid aangegrepen om hem op be- scheiden wijze te huldigen. Vrijdagmiddag om 4 uur kwam Mr. Lie taert Peerbolte met zijn echtgenoote en familie in De Twee Steden Palace en vond daar een grooten kring van vrienden en medewerkers, die hem wenschten te felici- teeren. Onder de aanwezigen was de Minister- president, Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck, onder wiens departement thans de Volksge zondheid ressorteert; de secretaris-generaal van dat departement, Mr. Frederiks en de oud-ministers Prof. Slotemaker de Bruxne en Prof. Aalberse. Voorts werden opgemerkt de hoofdinspecteuren der Volksgezondheid Ter- burgh, Eykel, Coebergh, Prof. Berger, chef van de veterinaire inspeetie en de heer de Brey, chef van de Drankbestrijding, de in- specteurs uit de verschillende hoofdinspec- ties, vertegerrwoordigers van het Rijksreso- logisch Instituut, van het Centraal laborato- rium voor de Volksgezondheid van het de partement van Binnenlandsche Zaken en voorts vele bestuursleden van vereenigingen en organisaties, die zich op het gebied der volksgezondheid bewegen. Namens alien werd het woord gevoerd door Dr. Josephus Jitta, voorzitter van den Ge- zondheidsraad, die zeide, dat de vele vrien den van Mr. Lietaert Peerbolte dezen mijl- paal in diens leven gaame hadden aange grepen om hem de omstandigheden in acht genomen te huldigen. In verband met die omstandigheden had men de huldiging wil len beperken tot een bescheiden kring, iets wat spreker eigenlijk onjuist achtte. Want velen, die niet tot de ambtelijke medewer kers van den jubilaris behooren, hadden zich in de afgeloopen dagen toch nog aangemeld en spreker was er van overtulgd, dat nog een veel grooter aantal dit zou gedaan hebben, indien daartoe gelegenheid was geweest. Dr. Josephus Jitta memoreerde vervolgens de vele en belangrijke werkzaamheden van den jubilaris. De Armenwet werd onder zijn lei- ding geheel herzien, wat in die jaren nog noodig was en een groote verbetering betee- kende. Vooral de Volksgezondheid heeft veel aan Mr. Peerbolte te danken. De Gezondheids- wet, door Goeman Borgesius ingediend, is op initiatief van den jubilaris geheel gewijzigd; voorts herinnerde spreker aan de regeling van de diploma's voor ziekenverpleging, aan de Tuchtwet, aan de wijzigingen der Woning- en Drankwet, aan de wet op de besmettelijke ziekten, welke bijizonder veel voorbereiding vereischte. Bij al deze kwesties zijt gij gebleven de leek hij, zooals Wally gezegd had, op Leslie Wace en bij gevolg was het dus Gerald. ,,Goeden morgen Neemt U mij niet kwalijk, maar ik heb den naam niet goec verstaan", zei op temerigen toon de heer des huizes, wiens eene wenkbrauw met moeite omhoog bleef. Zijn gastheer knikte. Bryce", antwoordde de bezoeker. „Dank U, wat verschaft mij de eer van uw bezoek? Die aarzeling was ietwat te opvallend dan dat Bryce deze niet had opgemerkt en hij snoof even. Hoe zou hij het in- kleeden? Hij zou hem wel eens gauw vangen dien onbeschaamden opsnijder! ,,Ik zou U gaarne enkele vragen stel- len, mr. Medway", ving Bryce aan op bruusken toon. Had Bryce naar z'n gastheer cjekeken, dan zou hij een „lang gezicht" gezien hebben, dat zijn woorden verwekt hadden. Maar gelukkig voor z'n gemoeds rust, was dat niet het geval. ,,Ik wilde wel eens graag weten", zei hij, „of U Doch de slanke, opgeheven hand van Mr. Medway deed hem zwijgen. ,,Ik vrees", teemde Medway op ijs- kouden toon, ,,dat ik er niet aan zal be- ginnen vragen te beantwoorden, die mij gesteld worden door iemand, dien ik tot op dit ooaenblik niet kende Mr Medway bleef den indruk wekken, dat hij de kennismaking zelfs niet zocht „totdat ik zeker ben van zijn recht om mij te ondervragen ,,Ik ben inspecteur Bryce van Scotlanc Yard", zei Bryce op ontzagwekkenden toon, terwijl hij bedachtzaam op z'n snor beet en scherp tuurde naar de uitbarsting van berouw en eerbied, die hij op h^F~ De beste voorzorg tegen de ge volgen' wan regendageni A s p i r i n - Tabletten. Let op oranje band en Bayerkruls. Prijs 75 ds.> (Ingez. Me*L> scherpzinmge jurist, doch waart giji ook te medicin malgr<5 lui. Steeds heeft er een pret- tige. aangename samenwerking met den ju bilaris bestaan, iets waarvoor Dr. Jitta heat hartelijk dankte. Namens den grooten kring van vrienden en vereerders bood spreker tenslotte een ameu- blement aan, vergezeld van een album met handteekeningen. Mr. Lietaert Peerbolte dankte vervolgens alien bijzonder voor de hem gebrachte hulde. Hij wees er op, dat hij, indien hij niet de medewerking had gehad van de hoofdinspec- ties en inspecties, van den Gezondheidsraad. van het Centraal laboratorium en van bet Serologisch Instituut, nooit bereikt zou heb ben, wat er thans bereikt is. Vervolgens herinnerde hij aan zijn studen- tentijd te Amsterdam, waar hij zijn geeste- lijke vorming had ontvangen en waar bij1 ook zrjn sociale idealen had gekregen. Men kan niet altijd blijven voortbouwen en uitbouwen, maar het is aangenaam te ervaren, zoo zeide de jubilaris, dat ook in een tijd als deze. alte menschen, die op dit gebied werken, er prijs op stellen saamhoorigheid te betrachteu, Er is eigenlijk geen mooier terrein dan het onze: materieel, maar met een ethischen in- slag. Het is een voorrecht, indien men op deze wijze voor het geheele geestelijke leven van zijn volk nuttig kan zijn. Er waren veel fraaie bloemen gezonden en een zeer groot aantal telegrammen, waar- onder 6en van Minister Verschuur, als volgt luidende,,Door uitstedigheid verhinderd aanwezig te zrjn, sluit ik mij hierbij aan bQ hulde aan directeur-generaal Volksgezond heid, wiens jarenlange scheppende arbeid niet voldoende geprezen kan worden". gelaat van den ander meende te bespeu- ren. Doch berouw en eerbied bleven uit. Bryce ging voort: „Naar ik meen, is U lid van de Dorian Club?" vroeg hij. „Dat is zoo", bekende Mr. Medway koelweg. ,,Was U daar gisterenavond?" Mr. Medwa meende" van wel. ,,Verder meen ik dat U kennis heeft aan een zekere Miss Wace, die U daar ontmoette? Mr. Medway bekende, bij deze teere beschuldiging. „U sloot zich voor kort bij de Club aan? Dat meende ik tenminste. Mag ik ook vragen, wat U doet? „Wel ja", antwoordde Mr. Medway minzaam. Bryce wachtte op antwoord. Mr. Med way wachtte eveneens maar op een vraag, terwijl een verstolen glimlachje op zijn gelaat lag. Bryce begreep, dat z'n gastheer niet veel zin had, om zijn nieuws- gierigheid te bevredigen en vermoedde, dat de ander een loopje met hem nam. ,,Welnu?" vroeg Bryce kortaf. ..Financieel onafhankelijk", snauwde Medway, nog bruusker. „Is het U bekend, mr. Medway", ver- volgde Bryce langzaam en nadrukkelijk, ,,dat U sprekend gelijkt op iemand, die bekend staat als ae .moordenaar"? Mr. Medway's koele blik bleef onver- stoord bij die schokkende vraag. ,,De moordenaar" vroeg hij. ,,U ziet mij aan als ik mij niet vergis -voor den oudsten zoon van wijlen George Wace?" Bryoe knikte met een zelfvoldaan lachje. Hij was op het goede pad. Med- Way kende den naam van den moorde naar".. Prachtig! ROOSEVELT DEMOCRATISCH CANDIDA AT. De tegenwoordige president van de Ver.. Staten, Hoover, die naar men weet door de republdkeinsche partijconvemtie opnieuw can- didaat is gesteld, weet dus thans scfargft het Handelstolad - wien hij bij de in Novem ber te houden verkiazingen tegenover zich zal vinden. De door de democratische partij-conventie aangewezen candidaat, Franklin Delaoo Roosevelt, werd op 30 Jan. 1882 te New York geboren en is dus 50 jaar oud. Hij is een aeef van den vroegeren president Theodore Roose velt. Franklin Roosevelt heeft in de rechten ge- studeerd. Hij bezocht de Havard-universiteit, vervolgens de Columbia Law School en ves- tigde zich in 1907 als advocaat te New York. In 1900 koos men hem in den New Yorkschen districtssenaat, in 1913 werd hij ondersecre- Inspecteur Bryce zag het feit over het hoofd, dat half Engeland wist, dat met den naam moordenaar" Gerald. Wace bedoeld werd. „Juist", antwoordde hij, terwijl hij naar het koele gelaat van den ander keek. Mr. Medway antwoordde niets, maar hij stak z'n hand uit naar een klein knopje dat dicht bij hem in den muur zat» hij drukte er tweemaal op en leunde \freer achterover. Een huisknecht in livrei verscheen in die deuropening. ,,U belde, mylord?" Mr. Medway knikte bevestigend. ,,Geef mij de ..Whitaker" van dit jaar", beval hij langzaam. Een flauw lachje speelde om zijn fijne lippen. Hij had de verbazing opgemerkt, die Bryce liet merken, bij 't hooren van het eerbiedige mylord" van den be- diende. Deze liep op de boekenkast toe, die vlak bij z'n heer stond, en nadat hij er het gevraagde boek uit vandaan gehaald had. gaf hij het aan Medway. Mr. Medway wees het terug. ,,Sla het open op mijn naam", sprak hij moeizaam, ,,en geeft het dan door aan dien e heer". De bediende deed zooals het gezegd was, en Bryce, die kookte van kwalijk bedwongen woede, scheurde hem haast het boek uit zijn handen. De bediende wees met zijn vinger een naam aan en Bryce las: MedwayGraaf Hugo Francis Wace; geb. 1895; Opt. Eton en Balliol; kapit van de Cavall.; Grootzoon en erfge~ naam van den Markies van Castle- borough. Residenties: ..Langley Cobham. Surrey; Medway Crawley Sussex; Town Red, 8a. Lancaster Gate. W. (Wordt vervolgd.J

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1