ALGEMEEN N1EUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. i Eerste Blad. DE VIERDE SEPTEMBER Autoschool van Gent No. 8853 VRIJDAG 24 JUNI 1932 72e Jaargaog BINHENLAND FEUILLETON BTJITENLAND 24) DE OPVOLGER VAN MR. IIEEMSKERK. TER NEUZEN, 24 Juni 1932. TER NEUZENSCHE CO U RANT ABONNEMENTSTRUS: Biimen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post S 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerlka /2,25, overlge lan den j2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het bultenland alleen bg vooruitbetaling. Ultgeefster: Flrma P. J, VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 28. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer i 0,20. Grootere letters en clichA's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst (sen dag voor de ultgave. DIT RT.AIl VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAG A V ON15 TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. De motie-Kupers betreffende de verdeeling der crisisuitgaven tusschen het rijk en de gemeenten wordt verworpen met 47 tegen 34 stemmen (soc.-dem., communisten en Floris Vos). De motie-Kupers betreffende toepassmg van de crisis-regeling voor het bouwbedrijf wordt verworpen met 47 tegen 24 stemmen (soc.-dem., vrijlz.-dem., communisten, Floris Vos en 2 Katholieken) Meijs en Kuijper. De motie-Kortenhorst betreffende de voor- waarde der regeering voor het verleenen van bouwcredieten, en het brengen van de bouw- vakarbeiders onder de crisisregeling, wordt aangenomen met 69 tegen 10 stemmen (anti- rev., communisten en de heeren Krijger en Rutgers van Rozenburg). Ann de orde is daarna de interpellatie- Wijnkoop over de loonen van het spoorweg- personeel en de voorgenomen loonkortingen daarop. De heer Wijnkoop beschrijft de verslechte- ring der positie van het spoorwegpersoneel in de laatste jaren. Spr. noemt den perso- neelraad een werktuig in handen van direc- tie en kapitalisme. Spreker stelt den minister eenige vragen. Spr. wil geen bezuiniging op de loonen be- neden de /5000 en vestigt er de aandacht op, dat het nieuwe luxe materiaal eerste en tweede klasse worden aangeschaft ten koste van loonsverlagingen van het personeel. Voorts vraagt spreker of de veiligheid der spoorwegen nog voldoende gewaarborgd is. De minister van waterstaat betoogt, dat de personeelraad bevredigend werkt. Er is over- eenstemming verkregen tusschen directie en personeel, waaraan spreker Maandag j.l. zijn goedkeuring heeft gehecht. Er zijn slechts 200 ambtenaren met meer dan 5000 inko- men. HET BEZUINIGINGSRAPPORT-WELTER. Het rapport van de bezuinigingscommissde- Welter is op het oogenblik ter perse op de Landsdrukkerij. Het zal binnenkort verkrijg baar worden gesteld aan de rijksuitgeveruj1, p.a. Algemeene Landsdrukkerij, 's Graven- hage. De omvang wordt geschat op 430 blad- zrjden klein quarto formaat. De prijs is nog niet vastgesteld, maar zal vermoedelijk 3 A 4 gulden bedragen. 0 BELGISCHE BEETWORTELSUIKERINDUSTRIE. Een wetsontwerp, dat binnenkort bij de Belgische Kamers zal worden ingediend, aldua de Maasbode, stelt voor, over te gaan tot opheffing van den accijns op in het binnen- land vervaardigde beetwortelsuiker, terwijl tegelijkertijd wordt voorgesteld op uit het buitenland ingevoerde suiker een extra recht te heffen van 20 frs. per 100 K.G. DE NEDERLANDSCH-BELGISCHE HANDELSCONVENTIE. Het Tweede Kamerlid, Kortenhorst, heeft tot den minister van buitenlandsche zaken de volgende schrifteiijke vraag ^ericht: Is de minister bereid den tekst van het te Lausanne geparafeerde ontwerp tractaat met Belgie en Luxemburg openbaar te maken? AVONTURENROMAN door PETER BARON. (Nadruk verboden.) Vervolg. ,,Ik zou aarzelen den kostbaren tijd van den inspecteur te verspillen, met te spre- ken over een alledaagsch onderwerp als 'n huiszoeking," lispelde Naisuki zacht, maar stipt, ,,maar de uitvoering hiervan zal wel onvermijdelijk zijn.'' Je bent me weer de baas," glimlachte Guest. ,,En wat ga je daar nou tegen doen ,,Was het van onvriendschappelijken aard, dan kon Naisuki met eenige kleinig- heidjes wel eens een spaak in de wielen steken," veronderstelde het leuke man- netje. Naisuki kon dat," stemde Guest vrien- delijk toe, ,,als hij bereid was de gevolgen te dragen van een openlijke bekentenis met een borgstelling." Naisuki's oogen keken kinderlijk ver- baasd. ,,Niets te vreezen," protesteerde hij on- noozel. „Politie niet kunnen vinden, wat niet is." „Zoo spotte Guest, „A 1 s t niet is!' OPBRENGST P.T.T. Blr'tkens het overzicht der opbrengsten van het Staatsbedrijf der P.T.T. over Mei 1932 bedroeg de werkelijke ontvangst der poste- rijen in de maand 190.578 minder dan Mei 1931 en f 254.644 minder dan de begrooting. Voor de telegrafie bedroeg de mindere op- brengst in Mei 1932 reap. 8?..587 en 63 161, voor de telefonie f 19.367 en f 92,945. voor den postchAque- en girodienst f 62.545 en 13.694. De totals opbrengst van het staatsbedrijf over Mei 1932 bleef 355.077 onder Mei 1931 en f 424.444 beneden de begrooting. Voor de eerste 5 maanden van dit jaar zijn die cijfers resp. 1.133.910 en 1.800.067. Naar de ,,Standaard" mededeelt zal mr. Bijleveld bij eventueele benoeming tot lid der Tweede Kamer in de vacature-Heemskerk niet in staat zijn de benoeming aan te nemen. Opvolger is dan mr. Dambrink te Utrecht. PRESIDENT HOOVER'S INITIATIEF. Een bliksemslag uit helderen hemel moge hiet niet geweest zijn, schrijft de N. R. Crt., een verrassing was toch het voorstel, dat president Hoover Woensdag aan de ontwa- peningsconferentie te Geneve heeft laten overbrengen. Zoo krachtig was de inhoud, dat naar men zegt, Gibson eenige malen den tekst heeft moeten herlezen voor hij zijn oogen vertrouwde. Ontegenzeggeljjk is het zeer simplistisch van karakter; daar heeft Sir John Simon Woensdag ter conferentie reeds op gewezen, in temauwemood nog vriendelijke bewoordin- gen. Hij heeft met alle gewioht, waarmede hij waarheden als koeien pleegt te verkondigen, gezegd, dat een overeemkomst meer waard is dan een eenzijdige verklaring, alsof men het een uit het andere gehoren kan worden. Boncour heeft daarop het voorstel den Franschen das aangedaan, door onder hemel- hooge lof van de edele bedoeling en onder verkondiging van de Fransche principieele in- stemming, te kennen te geven, dat het slechts aanvaardbaar is als het gepaard gaat met maatregelien van veiligheid, die den knuppel vormen waarmede iedere poging om iets op het gebied der ontwapening te bereiken, wordt neergeslagen. Daamaast heeft hij nog gemeend, erop te moeten wijzen, dat het een verongelijking zou meebrengen voor de kleine volkeren. Het ontroert ons altijd als wij op deze wijze een groote mogendheid de belan- gen der kleine naties in bescherming hooren nemen. Japan kon, nadat dit werk verricht was, zijn weigering beter gesluierd houden achter diplomatieke ontwijkende termen. Wel hebben Duitschland, Italie, Sowjet- Rusland en Spanje het voorstel met groote instemming begroet, maar het karakter van de ontvangst die het gevonden heeft wordt natuurlijk bepaald door de redevoeringen van Sir John Simon en Paul Boncour, daar 6dn weigering beslissender is dan tien aanvaar- dingen. Het was een opmerkelijk verschijnsel, dat de Engelsohen, die altijd zoo hun best doen om in den pas te blijven met de Ameri- kanen, nu nog al bij monde van de anders meestal zoo zoetelijk negatieven Sir John Simon zoo weinig vriendelijk voor den dag kwamen. Wij kunnen slechts zeggen dat ondanks alle besef van de technische bezwaren het woord van president Hoover ons met vreugde heeft vervuld. Het is een opluchting eens een moe- dig woord van gezaghebbend gezond ver- stand te hooren, als men moet waamemen hoe hier het denkbeeld der ontwapening te Geneve wordt doodgedrukt in de omarming der deskundigen van de technische commis- sies. Daar kan men te alien tijde logisch en methodisch het onmogelijke vein iederen nut- De Japannees vestigde z'n blikken op de boekenkast en glimlachte. Inspecteur do) op Mr. Meredith vroeg hij sluw. ,,'k Houd van mooie ban- den, zelfs bij een dagboek Onwillekeurig moest Guest lachen en tegelijk lachte Naisuki z'n hagelwitte tan- den bloot. ,,Heel knap," knikte 't Japanneesje. ,,Oosten alleen knap erkennen, als wer- kelijk knap is. Inspecteur, als je me door- schouwd hebt, moet je sterven nu dadelijk! ,,Hoe stel je je voor mijn dood te ver- wezenlijken?" smaalde Guest op koeien toon. ,,Heel eenvoudig", was het antwoord. ,,Op het oogenblik verkeert inspecteur in zeer hachelijke positie. Sterft plotse- ling „zonder eer en roem". Hij wordt uit den weg geruimd en niemand weet er iets van. ,,Denk je dat ik zonder maatrecjelen te nemen in een val als deze liep?' Guest lachte luid. Naisuki zwaaide minachtend met zijn hand. ,,'t Is mogelijkmerkte hij bedaard op. „Niet ondoordacht, niet kinderachtig. Vriendje van buiten kon onderzoek in- stellen, dat mij in 't nauw bracht. Neen, Naisuki, altijd behendig en voorzichtig. Naisuki in eigen land vermaard giftken- ner, Ook ervaren schutter met ge- ruischloos pistool. Ook bekend met mes- sen werpen en ook niet onbekend met den giftigen pijl van de Afrikaansche blaas- pijp!" Hij glimlachte kalm. ,,Jammerlijk tigen maatregel ter beperking hooren be- toogen met dezelfde sophistische onweerleg- baarheid waarmede wij op school de hewijs- voering te hooren kregen dat Achilles nooit de slak kan inhalen. Als een zware steen in dien eendenvijver komt nu dit voorstel: ver- bod van tanks, chemische strijdmiddelen, be- weeglijke zware artiUe~ie, rantsoeneering van de legersterkte. De als politiemacht be- schouwde strijdkrachten, die Duitschland zijn toegestaan, zullen als basis van hun verdedi- ging in gelijke proportioneele sterkte ook aan andere volkeren worden toegekend, maar ailes wat daarboven gaat zou met een derde moeten worden verminderd; afschaffing van bombardementsvliegtuigen, vermindering van den bij verdragen bepaalden omvang der linievloten met een derde; vermindering met een vierde van de moederschepen voor vlieg- tuigen, kruisers en torpedojagers; beperking van de duikbooten tot 35.000 ton en voorge- schreven maximum-grootte voor iedere duik- boot van 1200 ton. Amerika zou daarbij zelf afzien van 50.000 ton nieuwe schepen aan te bouwen, en 300.000 ton bestaande schepen afschaffen, benevens ontzaglijk materieel dat voor land- en luchtmacht bestemd is. Natuurlijk heeft dit voorstel inderdaad be zwaren. Maar daartegenover heeft het het onmetelijk voordeel aan de goede zijde te be- ginnen, n.l. een besluit voor te stellen tot daden, die de wereld werkelijk respectahele resultaten van de ontwapeningsconferentie beloven, en die dan vervolgens op grond van technische noodzakelijkheden te laten uit- werken. Men zou willen vragen: is ddt voorstel dan zooveel rdicaler of meer summier dan het voorstel van Hughes ter vlootconferentie van Washington in zgn soort was? Het is uiter- mate opmerkelijk, dat een plan van Hughes, gedaan drie jaren na den wapenstilstand van 1918, op dat trjdstip uitvoerbaar kon blrjken terwijl wij nu ruim tien jaar verder van den oorlog verwijderd, na Washington, na Locar no en het verdrag van KeJlog en zooveel meer ontwikkeling van intemationale samenwer- king zien, hoe dit in zijn wezen waarlijk niet zooveel verder gaand voorstel onmiddellijk de sterke mogendheden in Europa op de achter- ste beenen brengt! Laat ons hopen, dat het hierbij niet blijft. De keuze tusschen de tegenwoordige ontwa peningsconferentie, die te Geneve totnogtoe is vertoond, en het eewoudig initiatief der Amerikanen lrjkt ons niet moeilijk. Dat pre sident Hoover er geen vijf jaren voor geno- men heeft om zijn voorstel met moeizaam geredetwist te laten voorbereiden kan men te gemakkelijker vergeven als men nu ziet hoe de deskundigen te Geneve tegenover een werk van vijfjarige voorbereiding staan. Misschien kan het voorstel toch nog ver- hinderen dat de conferentie door de deskundi gen wordt doodgepraat en zeker zal het menigeen nog even afhouden van den gevaar- lijk om zich heen grijpenden indruk: dat de ontwapeningsconferentie er slechts goed voor is om den volkeren het gevaarlijke en het dtwaze en bet drukkende van de tegenwoor dige bewapening nog meer te laten gevoelen. F.F.N DUITSCH PRIESTER VERMOORD IN MANTSJOERUE. Uit Peking wordt gemeld, dat de Duitsche consul-generaal te Moekden naar Tsjientao, in de provincie Kirin, is vertrokken, teneinde een onderzoek in te stellen naar het lot van den Duitschen missionaris pater Rapp, die op 5 Juni is vermoord, volgens het getuigenis van eenige Koreanen door Japansche sol- daten. MIRYSTRAAT 10 - Tel. 194.98 KORTRIJK: Leiestraat 48 - Tel. 1139 Vraagt prospectus gratis. (Ingez. Med.) ongeval treft den inspecteur in de menig- te". zei hij op treurigen toon, terwijl hij z'n schouders ophaalae. ,,'n Bloeddorstig klein insect ben je, niet?" schertste Guest. ,,Zoo iets betee- kent in Engeland drie weken op water en brood en dan op eens den kelder in „Aanval is de beste manier van verde- diging", antwoordde Naisuki. ,,Mis- sien gaat inspecteur nu heen?" Guest knikte, nam zijn hoed op en keerde den Japannees koel en vastberaden den rug toe. ,,n' Gevaarlijk compliment tegenovei vijanden", merkte Naisuki op, en voor hem uitgaand, leidde hij hem naar be neden. Na verloop van tien minuten wist Hubert Chatterton alles wat er dien avond was voorgevallen. De oude man legde den ontvanger van de telefoon terug en richtte zich opgewon- den tot zijn zoon. En op de vraag ,,Wat is er?" van den jongen man deelde hij hem als antwoord daarop het gesprek mede, dat zij juist over den draad gevoerd hadden. Wally luisterde met ongeveinsde ont- steltenis toe. ,.Die Guest zit ons te dioht op de hielen, om leuk te zijn", mompelde hij tenslotte. Hubert Chatterton trok met zijn mond. ,,Ik ben er toch benieuwd naar of die gekke Naisuki niet verklapt heeft? gaf hij z'n achterdocht lucht. Naisuki is niet gek kwam Wally scherp. De priester werd op reis door Japansche soldaten aangehouden en toonde zijn pas zon der van zijn paard af te stijgen. De Japanners achtten dit een beleediging voor hun leger en brachten hem naar hun waohtlokaal, waar zij den priester mishan- delden. Eenigen tijd later werd hij wederom weg- gevoerd, waarop de getuigen schoten hoor- den vallen. Het lijk werd later in het zand begraven gevonden. De Japanners verklaren, dat de misdaad door Chineezen is begaan, die de uniform van Japansche soldaten hadden aangetrokken. Een officieel Japansch rapport is nog niet opgesteld. EINDEXAMEN RIJKS H. B. S. TE TER NEUZEN. Geexamineerd werden 8 candidaten. Geslaagd zijn: J. J. Dieleman te Zaamslag; A. C. Rijnberg te Ter Neuzen; G. van der Straaten te Ter Neuzen; G. R. Visser te Ter Neuzen; C. C. Wabeke te Ter Neuzen; D. Wolfert te Ter Neuzen. (Reeds in een gedeelte van ons vorig nummer opgenomen.) LUXOR-THEATER. „Het vrooljjke weeuwtje." Over deze film schrijft het Alg. Hbld. o.m. (Een rijke, bon-viveerende jongeling (Georg Alexander weet zulke Oscar Wilde-achtige typen met drogen, bijna Engelschen humor te creeeren) wenscht in het huwelijk te stappen met de dochter van zijn zaakwaamemer en viert op den vooravond van dit groote ge- beuren den dood van zijn vrijgezellen-bestaan met een knalfuif. Als hij den volgenden dag ontwaakt, blijkt het dat hij ondertusschen met een danseresje is getrouwd. Goede raad is duur. In de woning van den advocaat wachten diens hevig geemancipeerde doohter en alle feestgasten op den bruidegom, terwijl deze, nog half slaapdronken, kennis maakt met zijn piepjonge, aangewaaide ega, haar pa en moe en... Athleten Bill, die zijn kracihtdg gespierde hart aan de thans ge- trouwde jongedame had willen sohenken. Voordat deze inigewikkelde situatie tot stand is gebracht, kan de film maar matig bekoren; maar dan barst er eensklaps zoo'n vlaag amusante waanzin los A la Ren6 Clair's ,,Strooien hoedje", waarvan sommige Duit sche filmers zich, sinds ,,De man, die zijn moordenaar zoekt", talentvolle producenten toonen. Het komt tot een kloppartij; de man die het danseresje hebben wilde maar haar niet kreeg en hij die haar kreeg doch haar niet wenschte, vallen al worstelende in het water, in diepen rouw gedompeld tijgen alle overige medespelers (onder wie de kamerdienaar van Georg, een goede rol van Albert Paulig) naar den commissaris van politie, het zonderlinge geval doet zich voor van een dubbelen moord met twee moordenaars, die tevens de twee slachtoffers zijn en tot overmaat hlijken beide lijken springlevend te wezen. en ontpopt de politieman zich als tafeldansmaniak. De dood- gewaande jongelingen vieren als hun eigen geesten hun wedergeboorte, een safe van den rijken man wordt leeggestolen, de advocaat blijkt een dief te zijn en de gewaande dief een edel man, die met nobel gebaar af- stand doet van „het" meisje... en het slot ziet den rijken jongeling plus de ballet-girl als een gelukkig paar.) ,,M'n waarde ouwe heer, ik zal er niet slechter om slapen. Je kunt er van op aan, dat hij de zaken goed onder handen neemt al was het den slimmen Guest in eigen persoon!' Z'n vader schudde het hoofd. ,,Nog niet lang geleden", sprak hij, „heb ik vermoedens opgevat, dat Naisuki of Pressland, die agent van hem, probee- ren ons 'n hak te zetten. De ontvangsten zijn minder geworden en dat op een on- verklaarbare wijze, en ook al werd er rekening mee gehouden, dat de politie hen op het spoor was. Want ondanks dat, moesten we meer ontvangen. Als ik wist, dat Naisuki dubbel spel speelde..." ,.Als je zooiets dacht", snauwde Wally bits. ,,dan hield je je hart vast en zei je niets. We zouden er beslist bekaaid af- komen als wij met dien gladden schurk woorden kregen". ,,Ik kan dat vooral van dien avond maar niet vergeten", verzette zich Hubert pein- zend. ,,Hoe kan de moordenaar tot Nai suki's woning doordringen Hoe wist hij, dat we elkaar slechts tefelonisch mede- deelingen zouden doen, en dat in 't Ja pansch Hoe kan hij Naisuki's stem na- bootsen, ofschoon ik misschien bij die boodschap te overspannen was om daarop te letten In elk geval wist ik niet dat Gerald Japanneesch sprak". ,,Dat kon hij zeker", bromde Wally. George Wace spreekt die taal. Wees maar gerust omtrent Naisuki. Hij staat met den moordenaar niet op beteren voet dan wij. En als hij in de buurt van Nai suki's woning rondgezworven heeft, dan Jdrandtmet op de w>u; (Ingez. MeiL) „DE BEZEM". Waarora Fascisme. Woensdagavond had op de bovenzaal van het Hotel du Commerce alhier de aangekon- digde openbare vergadering plaats vanwege den fascistenbond „De Bezeim". De zaal was geheel bezeit. De spreker, de heer Van Knotsenborg, van Rotterdam, wees op de ontzettende moeilrjk- heden waarin het grootste deel van ons voLfc verkeert door de crisis, moeilijkheden die voor een groot deel hadden kunnen ondervan- gen worden wanneer de regeering tgdig had ingegrepen. Hij stelde daarvoor de huldige regeering in gebreke. Dit is echter een ge- volg van het huidige kiessitelsel, dat ons voik in een groot aantal partijen heeft verdeeld. De regeering stelt geen enkel voorbeeld aan het volk om tot bezuiniging te geraken. Met name hekelde hij de z.g. politieke pen- sioenen, die een ongekende afmeting hebber. aangenomen. Tot welke misstanden ons hui- dig partijstelsel leidt, toonde hij aan door het bekende Amsterdamsche voorstel tot loons- verlaging met 3 waardoor over 3 emi- nente S.D.A.P.-voormannen, die den euvelen moed had volgens eer en geweten te stem- men, het politieke doodvonnis werd uitge- gesproken, terwijl een ander bedroevend feit was, dat een bekend Amsterdamsch wethou- der in een korten tijd zijn geheele familie aan een goed betaald gemeentebaantje hielp. Hier zijn wij het politieke verderf in al zijn schrilhedd ten toon gesteld. Met klein wijst spreker op de gevaren van het communisime, gevaren die men in plaat- sen als Ter Neuzen, nog veel te weinig kent en die toch ook zulke plaatsen boven het hoofd hangen. Met feiten die hij had meege- maakt, toonde hij de ergerlijke, ja beestaoh- tige wijze waarop de Godsdienst door het slijk wordt gesleurd. Spreker noemt het een fictie te spreken van een volksvertegenwoordiging. De Tweede Kamer is alleen te bereiken langs een of andere politieke partij en de eenige voeling die men heeft is het belastingbiljet. De macht is overgegaan naar de vakbonden. Het fascisme daarentegen wil bereiken een Nederlandsche gemeenschap waarin plaats is voor iedereen en voor iederen rang of stand, het wil een einde maken aan den verderfelij- ken partij- en klassenstrijd, alsook aan het in ons land zoo welig tierende sectarisme. Dit is te bereiken door het corporatieve stelsel van het fascisme, waardoor de partij- strijd ten doode is opgeschreven en dat een einde maakt aan de ambtenarencorruptie Spreker ontvonwit dan in den breede dit cor poratieve stelsel, waarin o.a. is opgenomen de instellinig van een rechtbank voor arbeids- geschillen. In antwoord op door den heer A. Voennan Jr. gestelde vragen, antwoordt spreker, dat fascisme beteekent nationalisme, zoodat dft vanzelf in ieder land anders is, naar gelang de mentaliteit van het volk. Aangaande de door Mussolini toegepaste - diotatuur antwoordt spreker, dat die in de gegeven omstandigheden niet anders moge lijk was. De in den oorlog zich vormende groepen fascisten vonden bij him terugkeer hun vaderland ten prooi aan de grootste ellende, ten prooi aan roof en moord en zg stelden met verontwaardiging de vraag: Hebben wij daarvoor 4 jaar gestreden?" Toen de tijd en het volk daarvoor echter rijjp waren, heeft Mussolini de volstrekte dictatuur is het niet uitgesloten, dat hij iets heeft opgevangen, dat weinig goeds beloofde voor Naisuki, als 't uitkwam. Een anonie- me brief aan de politie en Naisuki's gans is gebraden Chatterton zweeg. Dat woord ,,anoniem" had bij hem weer onaangename, op den achtergrond ge- raakte gedachten opgewekt. De bekente nis! De moordenaar kon ze haast ner~ gens anders voor gebruiken, dan om ze de politie in handen te geven. Chatterton huiverde onwillekeurig en vroeg zich af, of hij er Wally van in ken nis zou stellen of niet en tenslotte besloot hij tot het eerste. Wally, wiens vermoedens bevestigd waren, fronste bedachtzaam het voor- hoofd. ,,Ik denksprak hij op onverschilligen- ton, ,,dat je even veel kans loopt, dat je op een zekeren dag ontvoerd wordt van Wandsworth Gaol en een luchtsprong maakt als gevolg van de ontvangen in~ lichting, als dat je op den vierden van de maand dood wordt gevonden met eer kogel tusschen je ribben!" Chatterton huiverde zichtbaar bij die wreede opmerking. Vreemd genoeg gingen Guest z'n ge dachten voor een groot deel in dezelfde richting. Dien nacht had hij een on- loochenbare connectie opgemerkt tusschen Naisuki en de Chattertons. Weer 'n schakel in den ketting, die Hubert naar den kerker zou sleepen. (Word^ vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1