Schatten van Schoonheid DE ZWARTE LIEVE VROUW BINNENL1ND 8F0ST. INTERLOCALE TELEFOONGELEIDING. TEGEN HET HOOFD GETRAPT. MIDDELBURG NOG GEEN EERSTE KLASSER? KECHTSZAKEN. INGEZONDEN STUKKEN. SCHEEPVAARTBEWEGING. WISSELKOERSEN. ahnmeren in Uw huid. Gelaatsmassage met Ptnu] wekt ze tot nieuw leven. Een hand- leidinjg voor gelaatsmassage ontvangt U gratis koop van Purol (doos 30 ct., tube 80 ct.). .Alleen bij Apoth. en Drogisten. (Ingez. Med.) het congres. Hij sprak het uit, dat in het vooarzitlerschap eener vereeniging veel moois rat, maar dat het ook zijn schaduwzijden heeft. daar het verplichtingen oplegt. En men verwacht thans van hem na een lange reis, die te 8 uur werd beeindigd, terwijl we nu 20 minuten verder zijn een wederwoord. Bij verheugde zich bij de aanlegplaats een groote schare menschen vereenigd te zien en was vooral belangstellend kennis te maken met zijn gastheer, den heer Wind van Merke- ateyn, maar bij de korte kennismaking, waar- Week dat een reeks van voorvaderen van ivwurnoemden heer hem bekend waren, en waarvoor hij grooten eerbied had, verheugde hem deze nieuwe relatie in Ter Neuzen. Het deed hem inderdaad genoegen ontvan gen. te warden in de zaal van de ambachts- scfaooi, daar hieruit blijkt, dat deze niet, zoo- als in Emmen, waar hij juist vandaan kwam, is afgebrand. Hij zal niet veel over het am- hachtsonderwijs, waarvoor hij inderdaad veel lieeft geijverd, uitwijden, daar de voorzitter dit reeds deed. wg stipte aan, eenmaal de burgemeester van Eindhoven te hooren verklaren, dat men daar geen werkloosheid kende, hetgeen werd toegeschreven aan de gelegenheid, daar goed ambachtsonderwijs te kunnen volgen. Hij be- merkte toen, dat den burgemeester van Em- men, die daar ook by1 tegenwoordig was, de tranen bijna in de oogen kwamen, aangezien die dat niet kon nazeggen. De oorzaak daar- van was, dat de jeugd bijna geen onderwijs genie ten kon. Spreker verheugde zich het congres te Ter Heuzen te kunnen leiden, al moest hij ook liier de crisistoestanden als rem aanstippen, ofsehoon hij zelf van meening is, dat door beter beleid de toestanden wel helderder kon- den zijn voor de scheepvaart. Hij weet, dat Ter Neuzen met het overige deel van Neder- land medeleeft en verzekerde: wij ook, wij leven met dit gedeelte van Nederland mee. Hg heeft reeds vroeger Zeeuwsch-Vlaanderen bezochi en bemerkt, dat er een leergrage be- •vtflking woont, dat ook ouderen evenzeer ge- neigd waren het avondonderwijs te bezoeken om zoodoende meer kennis op te doen, die bun van nut kan zijm, en die hij elders als voorbeeld stelde. Hij heeft op de binnen- scheepvaartcongressen steeds geijverd voor vesrbetering, en ofscboon de toestanden slecht ziin roept hij de scbippers toe: houdt steeds je Tver recht en desespereert niet, we zullen niet opbouden de wonde plekken in bet be staande steeds te blijven aantoonen en niet alleen trachten in de oogenblikkelijke behoef- ten te voorzien, maar ook voor de toekomst belderder toestanden te verkrijgen. Er zijn dikwijls niteenloopende belangen, maar ieder weet toch, dat verschillende menschen dik- wijls verplicht zijtn anders te denken. Men weet algemeen, dat de verhouding met de widerburen niet altijd even rooskleurig is, maar men zal hier op dit congres daadwerke- lifk trachten, verbetering in die verhoudin- gen te torengen. Mogen die pogingen wel- slagen voor het heil van de heele natie, maar in de eerste plaats voor den opbloei van Ter Neuzen - Beade toespraken werden met groote in- stemming begroet. Alsnu werden de gasten van wege het ge- meentebestuur eenige ververschingen aange- boden en bleef men nog eenigen tijd hier bij- een, waaraa men zich naar de Markt begaf, waar inmiddels het concert was aangevangen, dat gegeven werd door het muziekgezelschap JDe vereenigde werklieden", directeur de heer A. Schirris, en dat aangeboden was door de vereeniging V.V.V. Daar bij was tevens een talrijk publiek tegenwoordig. Door den heer Smeenge werd den directeur een woord van dank gebracht voor de prestaties van zijn korps. In de societeit ,,Harmonie" die voor de deeinemers van het congres hare deuren had opengezet vonden deze verder gelegenheid den avond te passeeren en bestaande relaties te verstevigen, of nieuwe aan te knoopen. Rgwot NIEUWIGHEDEN: LE ill I in" Kostumen, Demi-saisong, Gabardinen. >Onze gansch vemieuwde stock laat ons verkoop aan de laagste prijzen toe! Z>J»<Jbrug 7, Gent (slechts den ingang, juist •aat, de brug), staan dit jaar terug aan de tgnts met mooie keus aan voordeelige prijzen! (Ingez. Med.) TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Het nieuw gekozen Kamerlid de heer J. Langman (vacature-Schokking) wordt ge'in- Stalleerd Op de agenda worden onder meer ingelascht de contingenteeringsontwerpen betreffende rgwielbanden en porcelein en het cmtwerp tot behartiging van de nationale scheepvaartbe- langen Voortgezet wordt de interpellatie-Kupers betreffende de werkloosheid. De heer Hermans (r.k.) bepleit verdeeling van de bestaande werkgelegenheid over alle aibelders en verkorting van den arbeidstijd. loonsvor]aging mag pas in het uiterste geval worden toegepast. Spreker wil het rapport Welter dagelijks een half uur door de radio doen bespreken. De heer Albarda (s.d.) betoogt, dat de cri sis slechts uit Lausanne en Geneve kan wor sen bestreden. In dien te Lausanne een over- eenikomst wordt verkregen ter regeling van de joriogsschulden, zou Nederland een goed voorbeeld van offervaardigheid kunnen geven door scbrapping van onze vorderingen op Poien, Duitschland en Oostenrijk. Spreker cntiseert de houding der regeering jegens de bouwnijverheid; bovendien wentelt ze bijna aile cnisis-kosten af op de gemeenten. I>E N.V. HAVEN VAN VLISSINGEN. Een wetsontwerp is ingediend tot maeh- tiging van de Ministers van Waterstaat en van Financien tot oprichting van de N.V. Haven van Vlissingen en tot het sluiten van een overeenkomst met die vennootschap he treffende de exploitatie, de erfpacht en het gehruik van havens en haventerreinen en de daaittoe behoorende inrichtingen en toeken- hing aan die vennootschap van de bevoegd- heid tot het heffen van rechten. DE NEDERLANDSCH—BELGISCHE CONVENTIE. De correspondent der N. R. Crt. te Parijs meldt: De oeconomische overeenkomst tusschen Nederland, Belgie en Luxemburg heeft hier indruk gemaakt, doch in verband met den bin- nenlandschen toestand ontbreekt het niet aan uitingen van wantrouwen. Het Journal is van oordeel, dat de over eenkomst inderdaad te voorbeeld kan strek- ken voor alles wat als gangmaker kan dienen voor den goeden wil en de ontspanning van oeconomische solidariteit. Het blad is ech- ter niet geheel gerust. Het denkt daarbij aan de uitzonderingen, die in bijzondere gevallen kunnen worden toegestaan. Het blad is over- tuigd, dat deze oplossing heel voordeelig zou zijn voor de landen, die over groote hulpmid- delen beschikken. De protectie heeft de voor- en nadeelen van het corset: het houdt de zwakken op, maar knelt de expansie. De theorie is heel eenvoudig. In beginsel is het beschermend stelsel dermate met bet leven van de meeste volken verweven, dat het heel moeilijk is zich daarvan los te maken. Het speelt een belangrijke rol in de belastingstel- sels en heeft ook een socialen kant. Het Journal denkt daarbij aan den staatssteun voor-den Franschen landbouw. Wat zullen, vraagt het Journal tenslotte, Denemarken, Zweden en Noorwegen doen die wel de over eenkomst van Oslo mede onderteekenden De Journee Industrielle heeft alle waar- deering voor het gebaar maar meent, dat de overeenkomst op zich zelf moet blijven zoo lang de diepe oorzaak van de crisis, dat is de anarchie van de productie, voortduurt, waarvan de buitensporige douane-regelingen maar een gevolg zijn. Zelfs als de andere partijen zich binnen kort aansluiten bij een belangelooze methode van Europeesche reor- ganisatie zouden de gevolgen van een ont spanning pas na langen tijd zich in de be- grooting weerspiegelen. Het Italiaansch- Duitsch-Engelsche blok, dat zich in stilte te Lausanne vormde, terwijl Herriot te Parijs zijn voldoening uitsprak, zal er zorg voor dragen dat de Franschen in dien tusschentijd niet met him eischen zullen vermoeien. De Volontd vraagt niet beter, dan dat de groote mogendheden tot het accoord van de drie toetreden. De westelijke wereld zal er spoedig de oniberekenbare weldaden van on- dervinden. Belgie, Nederland en Luxemburg geven aan him buren een mooi voorbeeld van ondernemingszin, niet alleen omdat zij handelend optreden, maar vooral omdat zij dit in eenvoud doen. Zij zouden een inge- wikkelde overeenkomst hebben kunnen op- stellen, gelijk de meeste handelsverdragen zijn. Zij brengen een emstigen stoot toe aan het intemationaal protectionistische gebouw en beiwijzen daarmede, dat de tijd voorbij is om zich met onderdeelen bezig te houden. Wat Amertka er van denkt. V.D. meldt uit Washington: In hooge politieke kringen verluidt, dat de regeering der Vereenigde Staten alle pogin gen, haar te Geneve en Lausanne verantwoor- delijk te stellen voor het vertragen van een overeenkomst inzake de herstelkwestie, de kwestie der oorlogsschulden en de ontwape- ningskwestie, afwijst. De heden te Geneve geparafeerde conventie tusschen Belgie, Nederland en Luxemburg wordt te Washington gunstig ontvangen, aangezien de Amerikaansche regeering steeds op het standpunt heeft gestaan dat de tol- muren rondom de kleine landen een der be- langrijkste hinderpalen zijn voor een herstel van het wereldbedrijfsleven. De Amerikaan sche regeering zou in plaats hiervan de samenvatting van natuurlijke bedrijfsgroepen in tolunies verkiezen en beschouwt deze Noordelijke tolunie op dezelfde wijze als het plan der Donautolunie. Hooge politieke kringen weigerden iedere mededeeling inzake de opdracht van senator Swanson te Lausanne, die door het voeren van directe telefoongesprekken over den Oceaan actief aandeel neemt in de onderhan- delingen. TER NEUZEN, 22 JUNI 1932. EINDEXAMEN RIJKS H. B. S. TE TER NEUZEN. Geexamineerd werden 8 candidaten. Geslaagd zijn: J. J. Dieleman te Zaamslag; A. C. Rijnberg te Ter Neuzen; G. van der Straaten te Ter Neuzen; G. R. Visser te Ter Neuzen; C. C. Wabeke te Ter Neuzen; D. Wolfert te Ter Neuzen. Tusschen Ter Neuzen en Axel is een nieu we interlocale telefoongeleiding in dienst ge- steld. OPHEFFING KANTOREN DER DIRECTE BELASTINGEN EN ACCIJNZEN. Met ingang van 1 September wordt opge- heven het kantoor der directe belastingen en accijinzen te Hontenisse. De gemeenten Hontenisse, Hengstdijk, Ossenisse, Stoppeldijk en Boschkapelle worden gevoegd bij het kantoor der directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen te Hulst. GEBEFOBMEERD3E GEMEENTE. Op het tweetal voor de Gereformeerde Ge- meente te Ridderkerk zijn geplaatst Ds. B. van Neerbos te Ter Neuzen en Ds. A. Ver- hagen te Middelburg. VERBINDINGSWEG TUSSCHEN WEST- EN OOST ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Met ingang van 20 Juni 1932 is het ver- beterde gedeelte van den Verbindingsweg tuscchen West en Oost Zeeuwsch-Vlaanderen van De Ponte tot Pyramide voor het open- baar verkeer opengesteld. ZEEUWSCHE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ. Ir. J. Siebenga heeft ontslag gevraagd als secretaris van de Z. L. M. wegens zijne be- noeming als secretaris van den Algemeenen Nederlandschen Keuringsdienst (N.A.K.). ZEEUWSCHE KLOMPENBEUBS. Te Clinge zal half Augustus a.s. de vierde Zeeuwsche Klompenbeurs worden gehouden. Te Oostburg is j.l. Zaterdagnamiddag een zoontje van den slager B., dat in een weide achter de woning zijner ouders gelegen, ach- ter de daar grazende dieren liep, door een veulenmerrie getrapt tegen het hoofd met als gevolg, dat het ventje naar het ziekenhuis moest worden gebracht. EINDEXAMEN R. H. B. S. TE OOSTBURG. Voor het eindexamen aid. B aan de R.H.B.S. 5-jarige cursus te Oostburg, zijn Zaterdag geslaagd de heeren A. J. Nortier, J. Hage, A. Pels, alien te Oostburg, C. A. Cappon en D. I. Luteijn te Zuidzande; A. P. van Male te Schoondjjke en J. P. Toussaint te Cadzand. Afgewezen 2. ONDERL. VERZIIKERINGS-MAATSCHAPPIJ TEGEN HAGELSCHADE IN ZEELAND. Aan het jaarverslag der Onderlinge Verzeke- rings-Maatschappij tegen Hagelschade in Zee- land ontleenen wij het volgende: In de vergadering van 11 April 1891 werden tot bestuursleden benoemd de heeren K. J. A. G. Baron Collot d'Escury te Boschkapelle; P. Moes te Ter Neuzen; J. A. Pateer Ezn te Hon tenisse; E. Plasschaert te St. Jansteen; L. van Waesberghe-Janssens te Hulst; C. van Waes te Westdorpe en B. C. IJsebaert te Axel. Tot voorzitter werd gekozen de heer K. J. A. G. Baron Collot d'Escury en tot onder-voorzit- ter de heer C. van Waes, terwijl de heer F. J. L. M. van Waesberghe werd benoemd tot secre- taris-penningmeester. Tot commissarissen werden benoemd: voor de gemeente Axel L. de Feijter; voor Boschkapelle Const. Vereecken; voor Clinge P. Boogaert; voor Graauw P. Verhaegen; voor Hoek Vital Cort- vriendt; voor Hontenisse G. van Kampen; voor Koewacht Ed. de Vleeschouwer; voor Ossenisse P. Adriaansens; voor Stoppeldijk V. Boeding; voor Ter Neuzen J. P. Scheele; voor Zaamslag Jac. van de Ree; terwijl voor de gemeenten Hengstdijk, Hulst, Overslag, Philippine, Sas van Gent, St. Janisteen, Westdorpe en Zuiddorpe vooralsnog geen commissarissen werden aange- stelid. Het le dental bedroeg op dien datum 88. In 1891 bedroeg het totaal aangegeven ge- meten 9325; aan premien werd ontvangen f 2585, terwijl voor hagelschade moest worden uitgekeerd f 301,16. Geleidelijk heeft de maatschappij zich ont- wikkeld en al die jaren met succes gewerkt. Slechts eenmaal moest een nabijdrage worden geheven, n.I. in 1917 terwijl in 1927 een bedrag van f 50.000 aan de deelgenooten kon worden terug betaald. De resultaten door de maatschappij behaald stemmen tot dankbaarheid en gaame brengen wij hier openlijk dank aan alien die hebben mede- gewerkt om de maatschappij tot bloei te brengen. Alhoewel de verslagen der Hagelverzekering Maatschappij en in Nederland bflna alle wijzen op een ongunstig jaar, wegens de vele schade- gevallen, kan dit van onze maatschappij niet worden gezegd. De schade bedroeg slechts f 2398,04. Hierbij waren betrokken 7 deelgenooten, waar van 4 te Graauw en 3 te Nieuw-Namen. De schade strekte zich uit over 42 gem. 80 roeden erwten; 2 gem. groene boonen; 5 gemet 200 roeden vlas; 4 gemet paardeboonen16 ge met 150 roeden Duiveboonen; 15 gem. 150 roeden bruine boonen; 2 gem. 250 roeden witte koolen en 4 gemet karwei. De maatschappij telt thans 482 leden, die ruim 18702 gemet of 8333 HA hebben verzekerd. De verzekerde waarae bedroeg 2.829.968 tegen 3.342.681,85 in het voorafgaande jaar. Deze vermindering moet vooral gezocht worden in de waardedaling der gewassen en verder in het kleiner aantal verzekerde gemeten. Van de 18702 gemet zijn er 15638 gemet ver zekerd door 413 deelgenooten mededeelgerech- tigd in het afzonderlijk beheerd kapitaal (art. 23 rgt) bestaande uit 1000 4% Bataafsche Olie; 1000 6 Rotterdam 1924; 2000 4% 's Gravenhage 1927; 5000 4% Vlaardingen 1928; 2000 4% Rotterdam 1927/'28; /5000 4V2 Amsterdam 1925; f 2000 Amsterdam 1928 1000 4 Nederland 1916; f 2000 4 Nederland 1931; 2000 4i/2 Nederland 1917; 14.000 4 Holl. IJzeren Spoor 1931; 12.000 4 Rotterdam 1931; 1000 4 Zeeland 1930; 4000 4 Prov. Utrecht 1931 en 10.000 4 Tilburg 1931, in bewaring bij de Nederlandsche Bank; 1803,91 in contanten en 511,08 inge- legd bij de Rijkspostspaarbank, zoodat het aan deel in dat gemeenschappelijk bezit op 31 Decem ber j.l. bedroeg 3,66 per gemet. Gezamenl'hik bezitten alle deelgenooten (art. 22 rgt): 8000 4% Indie 1926; 5000 5 Semarang 1925; 3000 4% Rotterdam 1929' 5000 4% Tilburg 1931; 1000 4% Arnhem 1928; 4000 4 Nederland 1931; /6000 4y2 Nederland 1917; 5000 4 Zeeland 1930 en 1000 4 Prov. Utrecht 1931, alle in bewaring bij de Nederlandsche Bank en in contanten 580,34 zoodat het aandeel in dat gemeenschap pelijk bezit op 31 December 1931 bedroeg /1,78 per gemet. In de algemeene vergadering van 30 Maart 1931 had de verkiezing plaats van 2 bestuurs leden, wegens periodieke aftreding van de heeren Ed. van Esbroeck te Hengstdijk en G. de Buck te St. Jansteen. Beiden werden herbenoemd en namen hunne herbenoeming aan. Tot leden der commissie van 3 personen om in 1932, 1933 en 1934 de rekening na te zien werden herbenoemd de heeren Ch. Ysebaert te St. Jansteen, C. J. van Waes te Westdorpe en H. Bonte te Koewacht. Tot plaatsvervangende leden werden herbe noemd de heeren C. D. de Smetde Deckere te Clinge, P. Nijskens te Terhole en Jos de Vleeschhouwer te Koewacht. De vereeniging opgericht in 1891 en begonnen zonder kapitaal, heeft aan hare leden reeds on- geveer f 220.000 uitbetaald voor schadevervoe- ding. 6 Van 1891 tot 1931 /217.226k75 in 1932 2.398,04 219.624,79 Zij bezit thans ruim 90.500. De premien bedragen voor: ajuin, boekwedt, karwei, koolzaad, mais, vlas, mosterdzaad, blauwmaanzaad en lupinen 0,45 per 100 aan gegeven waarde. Aardappelen en wortelgewassen 0,25 per 100 aangegeven waarde. Spinazie, koolraapzaad, raapzaad, chichorei- zaad, salizaad en mangelwortelzaad 0,90 per 100 aangegeven waarde. Aardbeien en bessen f 1,50 per 100 aange geven waarde. Slechts in 1917 werd een na- premie gevorderd. Wij blijven een ieder aansporen zich tijdig te verzekeren tegen het risico van schade veroor- zaakt door hagel, daar de ervaring leerde, dat hagelschade rampen van grooten omvang kun nen zijn en verzekering den landbouwer vrij- waart voor schade, die hij in de huidige om- standigheden zeker niet kan dragen. AXEL. Het tegen hedenavond aangekondig.de con cert der Chr. Harmonie ,,Hosanna", kan wegens omstandigheden geen doorgang vin- den, en is thans bepaald op Woensdag 29 Juni aanvang half 9. De promotiewedstrijlden van de Zuidelijke eerste klasse van den K. N. V. B. hebben een langen nasleep. De „Maasbode" schrijft naar aanleiding hiervan Door Helmond is indertijd een klacht bij het Bondsbestuur inigediend over den speler J. Moonen van Juliana in den wedstrijd JulianaHelmond, welke door Helmond met 32 werd verloren. Genoemde speler zou on- gerechtigd zijn geweest, daar hij eerst 20 April 1932 voor den K. N. V. B. zou zijn op- gegeven. Inderdaad werd daarop de wedstrijd JulianaHelmond ongeldig verklaard en op- nieuw vastgesteld op het Helmond-terrein. Hierop volg.de een mededeeling van Juliana, dat J. Moonen reeds 14 September 1931 was °Pg'e8'even, waarna de opnieuw vastgestelde wedstrijd weer vervallen werd verklaard en Middelburg promoveerde. Intusschen zette Helmond haar werk voort en vroeg nieuw onderzoek in deze zaak aan. Daarop is door het Bondsbestuur een com missie van onderzoek benoemd. Deze commissie heeft Zaterdag te Sittard een zitting gehouden, waarop eenige be stuursleden en spelers van Helmond en Juliana moesten verschijnen. Op deze bjeenkomst werd door den secre taris van Juliana verklaard, dat de speler J. Moonen, die in den wedstrijd JulianaHel mond het Julianadoel verdedigde, door hem op 14 September 1931 is opgegeven. In het dossier, aan de commissie opgezonden, be- vond zich evenwel niet deze beweerde schrif- telijke opgave, terwijl voorzoover thans de in- lichtingen zijn, een dergelijike schriftelijke opgave zich niet in het arcbief van den K. N. V. B. bevindt. De verklaring van den secretaris van Juliana aan het bestuur van Helmond afge- geven, inhoudende dat de speler J. Moonen op 20 April 1932 aan den K. N. V. B. is op gegeven, dateert van 18 Mei 1932, welke ver klaring per expresse aan den K. N. V. B. werd doorgezonden op 19 Mei, waarop offi- cieel of officieus (hieromtrent bestaat ver- schil van meening) de wedstrijd Juliana Helmond ongeldig werd verklaard. Volgens verklaring van den Juliana-secre- taris zou J. Moonen ook reeds zijn opgegeven op 14 Sept. 1931 en daarop nogmaals op 20 April 1932. De commissie zal thans een verslag harer bevindingen samenstellen en dit aan het be stuur van den K. N. V. B. uitbrengen, dat in deze kwestie de beslissing heeft. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Strafzitting van 14 Juni 1932. Veroordeeld wegens overtreding: Leerplichtwet. G. S., Ter Neuzen, 7 of 4 d. h. Art. 461 W. v. S. W. F. H., Ter Neuzen, /6 of 1 w. tuchtsch. Art. 460 W. v. S. J. H. de W„ Axel, 10 of 5 d. h.; G. Z Axel, 10 of 5 d. h. Art. 27 Algem. Politieveror. Ter Neuzen. Th. v. d. H., Ter Neuzen, 10 of 5 d. h. Art. 16 Reglement Rivieren en Kanalen. H. M. V., Dordrecht, 25 of 10 d. h.; L. B., Antwerpen, 25 of 10 d. h. Art. 444 W. v. S. P. M., Ter Neuzen, geen straf. Motor- en Rijwielreglement. C. de K., Ter Neuzen, 5 of 3 d. h.; C. J. v. d. P., Ter Neuzen, 1 of 1 d. h.; A. J. M., Sas van Gent, 13,50 of 2 d. h.; A. K., Ter Neuzen, 3,50 of 2 d. h.; P. J. D., St. Jan steen, /2 of 1 d. h.; P. S., Sluiskil, 2 of 1 d. h.; M. K., Hoek, /2 of 1 d. h.; J. C., Ter Neuzen, /3,50 of 2 d. h.; L. C., Ter Neu zen, 5 of 3 d. h.P. L. R. S., Ter Neuzen, f 5 of 3 d. h.Aa. de B., Ter Neuzen, 2 of 1 d. h.; P. H. E., Axel, /6 of 3 d. h.; J. C. de J., Axel, /2 of 1 d h.; K. W., Axel, 2 of 1 d. h.P. v. M., Ter Neuzen, 1 of 1 d h. S. D., Eecloo, 5 of 3 d. h. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van 21 Juni 1932. De volgende zaken werden behandeld: Wegens het niet vertoonen van een geldig bewijs van aanmelding voor Inkomstenbelas- ting voor scbippers: Th. R., oud 23 j., schippersknecht aan boord van het schip „Martina Adriana", te Sas van Gent op 5 September 1931. Eischf 10 boete of 4 dagen hechtenis. Uitspraak idem. A. J. v. D., oud 28 j., schippersknecht aan ooord van het schip „Pewe", te Sas van Gent op 14 September 1931. Eisch: f 5 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak idem. J. P. M., oud 29 j., schippersknecht aan boord van het schip „Stad Doomik", te Sas van Gent op 16 September 1931. Eisch: 7,50 boete of 3 dagen hechtenis. Uitspraak idem. G. J. K., oud 23 j., schippersknecht aan boord van het schip ,,Geertruida", te Sas van Gent op 30 September 1931. Eischf 5 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak idem. A. v. d. K., oud 49 j., aan boord van het schip „Spero", te Sas van Gent op 18 Sep tember 1931. Eisch: 5 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak idem. A. O., oud 25 j., schippersknecht aan boord van het schip „Majo", te Sas van Gent op 19 September 1931. Eisch5 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak idem. J. K., oud 22 j., schippersknecht aan boord van het schip „Liquenda", te Sas van Gent op 25 September 1931. Eisch: 5 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak idem. A. F. Th., oud 46 j., binnenschipper aan boord van het schip „Jacobus" te Sas van Gent op 5 September 1931. Eisch10 boete of 4 dagen hechtenis. Uitspraak idem. J. v. d. K., oud 42 j., schipper aan boord van het schip .Martha", te Sas van Gent op 18 September 1931. Eisch15 boete of 6 dagen hechtenis. Uitspraak f 10 boete of 4 dagen hechtenis. Wegens overtreding van de Wegenbelas- tingwet: C. P. V., oud 29 j., kermisexploitant te Rotterdam, te Hulst op 25 September 1931. Eisch10 boete of 4 dagen hechtenis. Uitspraak idem. W. S., oud 40 j., bakker te Biervliet, te IJzendijke op 21 September 1931. Eisch: 12,50 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak idem. Wegens overtreding van de Rijwielwetbe- lasting W. N., oud 23 j., muzikant, zonder vast woonplaats, te Sas van Gent op 17 Juni 1931. Eischf 5 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak idem. D. H. d. W., oud 48 j., koopman te Honte nisse, te Graauw op 22 Juli 1931. Eisch: 5 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak idem. E. P. J. M., oud 38 j., koopman, zonder vaste woonplaats, te Zuiddorpe op 10 Juli 1931. Eisch: f5 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak idem. B. H., oud 23 j., venter te Clinge, wegens verboden vervoer van 5 K.G. Melissuiker zon der document, te Oinge op 14 Januari 1932. Eisch: f 25 boete en verbeurdverklaring. Uitspraak 25 boete of 10 dagen hechtenis. J. V., oud 27 j., leurster en B. M. R., oud 43 j., huishoudster, beiden te Clinge (B.), wegens frauduleuzen invoer van Melissuiker, de eerste van 7 K.G. en de tweede van 5 K.G., te Clinge op 25 September 1931. Eischieder f 25 boete en verbeurdverkla ring. Uitspraak ieder f 25 boete of 10 d. hecht. P. T., oud 40 j., artoeider zonder vaste woon plaats, wegens verboden vervoer van 300 boekjes sigarettenpapier, ieder van 150 blaad- jes, te Axel op 6 November 1931. Eisch50 boete en verbeurdverklaring. Uitspraak f 50 boete of 1 maand hechtenis. K. G. d. B., oud 23 j., en J. F. d. B., oud 26 j., veldarbeiders te St. Jansteen, wegens ver boden vervoer van resp. 22 en 25 K.G. Melis suiker te Sint Jansteen op 5 Februari 1932. Eischieder f 50 en verbeurdverklaring. Uitspraak ieder f 50 boete of 1 m. hecht. F. C. G., oud 29 j., schippersknecht te Gent, wegens het met gedeeltelijk ontzegelde lading varen aan boord van het schip ,,Mutuel" op 17 Juli 1931 onder de gemeente Sas van Gent. Eisch50 boete en verbeurdverklaring. Uitspraak f 50 boete of 1 maand hechtenis. J. G. B., oud 31 j., workman te Sint Jan steen, wegens verboden vervoer van 2 Vz K.G. Melissuiker zonder document te Sint Jansteen op 15 Pebruari 1932. Eischf 25 boete en verbeurdverklaring. Uitspraak 25 boete of 10 d. hechtenis. E. S., oud 28 j., leurder te De Clinge (B.), wegens verboden vervoer van 10 K.G. Melis suiker te Nieuw Namen op 31 October 1931. Eisch50 boete en verbeurdverklaring. Uitspraak f 50 boete of 1 maand hechtenis. E. v. C., oud 34 j., poelenier te De Clinge (B.), wegens verboden vervoer van 100 K.G. Melissuiker te Clinge, met een kar, op 5 Augustus 1931. Eischf 25 boete en verbeurdverklaring. Uitspraak f 21 boete of 1 maand hechtenis. J. J. A. B., oud 20 j., landbouwersknecht te Watervliet, wegens verboden invoer van 10.000 boekjes sigarettenpapier, te IJzendijke, op 16 Februari 1932. Eisch 50 boete en verbeurdverklaring. Uitspraak f 50 boete of 1 maand hechtenis. In alle zaken was de uitspraak met ver beurdverklaring der aangehaalde goederen. (Buiten verantwoordelykheid der Redaetle.) VEBZOEK OM HULP. Het zal enkeien lezers van dit blad wei bekend zijn, dat de beroemde Universiteit vein Valencia den 12den dezer voor een groot ge deelte in vlammen is opgegaan. De zeer waardevolle bibliotheek en de faculteiten der letteren en rechtsgeleerdheid werden ge- spaard, doch de sterrenwacht en de natuur- wetenschappelijke faculteit zijn geheel ver- nield. Stad en land zijn volop bezig om de aan- gerichte schade te herstellen, maar het in- richten van een nieuw natuurwetenschappe- lijk museum is hun onmogelijk. Vandaar dat aan de geheele beschaafde wereld het verzoek gedaan wordt hier hulp te verieenen, en wel door het toezenden van mineralen, fossielen, planten, insecten, koralen, kleine skeletten enz. (Men bedenke, dat wat elders algemeen is, in Valencia van groote waarde kan zijn!) Op verzoek van Prof. Dr. Beltr&n, hoog- leeraar in de geologie en biologie en directeur van het verbrande museum, dring ik er bij ieder, die tot helpen in staat is, op aan, mij te zenden een schriftelijke (liefst getypte) op gave van den klassieken (latijnschen) naam van het (de) beschikbare voorwerp(en) en van plaats, diepte en omstandigheden, waarop resp. waaronder het (ziji) gevonden is (zijn). Het definitieve verzoek tot toezending komt rechtstreeks uit Valencia, onderteekend door een van de hoogleeraren der Universi teit, terwijl onkosten gaarne worden ver- goed. Met hartelijken dank voor de plaatsing, L. A. F. LE MAT Jr., Del. U.E.A., Ter Neuzen. COOPERATIEVE VKI'UHT EN VEILING .ZEEUWSCH-VLAANDEREN" G.A. TE TER NEUZEN. Veiling van 20 Juni. Aardbeien 25 tot 39 ct.; Princesseboonen 64 ct.; Tomaten 39 ct.; per K.G. Bloemkool 4 tot 11 ct.; Komkommers (groen) 4 tot 6 ct.; Komkommers (wit) 8 tot 10 ot.; Driekroppers 5 tot 7 ct.; per stuk. Wortelen 10 tot 15 ct.Uien 5 ct.; per bos. Kropsla 15 tot 40 ct. per 10 stuks. Aardappelen (eersteiingen/7,20 tot 8,60 per 100 K.G. Exportveiling. Kruisbessen 4,08 inclusief baal, f 3,70 netto. Voor Gent: 20 Juni. Duitsch s.s. WIL- HELM RUSS, 575, bout, Kristianstadt; Fransah s.s. CAPT. LE BASTARD, 1661, ledig, Rouaan; Zweedsch s.s. FLANDRIA, 803, steen, Lysekil; Eng. s.s. DARTFORD, 2443, gem., Mexico; Eng. s.s. ERICUS, 1332, bout, Leningrad; Eng. s.s. SPANKER, 1104, kolen, New-Castle; Noorsch s.s. NIORD, 208, steen, Stromstadt; Duitsch s.s. BORDSEE, 522, gem., Danzig. 21 Juni. Noorsch s.s. BORGSTEN, 913, gem., Menstad; Noorsch s.s. ASGERD, 741, steen, Lysekil; Zweedsch s.s. KOSTER, 547, ledig, Harlingen; Spaansch s.s. ANTONCHU, 1816, pyriet, Huelva; Duitsch s.s. NORD- MARK, 568, ledig, Oostende. Van Gent: 21 Juni. Noorsch s.s. LYS- LAND, 727, ledig, Sauda; Zweedsch s.s. FRAMNAS, 543, ledig, Dunston; Zweedsch s.s. FLANDRIA, 803, restant, R'dam. Amsterdam, 22 Juni 1932. Bieden. Laten. Engelsch 8,90 9, Duitsch 58,50 59, Fransoh 9,69 9,79 Belgisch 6,88 6,95

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 6