ALGEMEEN HIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAO VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. DE VIERDE SEPTEMBER No. 8849 WOENSDAQ 15 JUNI 1932 72e Jaargang. BINNENLAHD FEUILLETON DE ZWARTE LIEVE VROUW Onze abonne's in het Buitenland DE UITGEEFSTER. H.H. Kantoorhouders DE UITGEEFSTER. De abonne's van het Gefilustreerd Zondagsblad, MR. HEEMSKERK HERDACHT IN DEN RAAD VAN STATE. A BONNEMTENTSPRIJ8Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr oer post 1 80 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgle en Amerika /2,25, overlge lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post - Abonnementen voor bet buitenland aUeen bij vooruitbetaling. - Ultgtt&fsterFlrma P. J. VAN DE SANDB. GIRO 38150 - TELEFOON No. 26. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken regel meer f 0,20. Grootere letters en clichfi's wor den naar pl&atsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tanef, hetwelk op aanvraag verkrtjgbaar Is. Inzending van advertentien liefst 6fen dag voor de uitgav®. DIT BLAD VXRSCHUNT EBDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVQND. worden drincjend verzocht, het verschul- digde abonnementsgeld voor 1 Juli a.s. in te zenden. Bij niet-ontvangst voor dien datum wordt het abonnement gestaakt. Abonnementen voor het buitenland worden slechts aangenomen bij vooruit- betalinq. worden verzocht het abonnementsgeld over het 2e kwartaal 1932 van de Ter Neuzensche Courant voor 1 Juli a.s. in te zenden. Wij vestigen er de aandacht van onze abonne's op, dat wij bij terug-ontvangst van eene onbetaalde kwitantie, onmiddel- lijk de toezending van het blad zullen cfo 1/pti die het blad per post ontvangen, wor den verzocht, hun abonnementsgeld poor 1 Juli a.s. in te zenden daar er anders over beschikt wordt met verhooging van 15 cent. DE UITGEEFSTER. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Mr. Th. Heemskerk. t De Voorzitter herdenkt wijlen Mr. Heems kerk en zegt, dat met hem een stuk van het, leven der Kamer is heengegaan. Heemskerk vond in haar een groot deel zijmer levens- bevrediging, waartegenover hij aan haar zijn edele en rij'ke persoonlijkheid heeft gegeven. Onvermoeid stond hij altijd midden in den parlementairen arbeid. Als voorzitter van de commissie voor privaat- en strafrecht was in latere jaren aan hem de bekwaam gevoerde leiding van de juridische wetgeving toever- trouwd. In het leven van vader en zoon heeft zich een belangrijk stuk van onze politieke historie afgespeeld. Heemskerk's talenten hebben op haast ieder terrein van het publieke leven geschitterd. Met hem is dan ook een stuk van het leven en de luister der Kamer heengegaan. Minister Ruys de Beerenbrouck zegt, dat de regeering met grooten eerbied en met diepen weemoed deelt in den rouw der Kamer over een harer meest begaafde leden. De heer Heemskerk was een der voortreffelijkste zonen van ons vaderland. Aan een scherp juridisch vemuft paarde hij een grooten zin voor de werkelijkheid. Spr. gewaagt van het warme vriendenhart van den overledene, zijn strjjdbare natuur en zijn ridderlrjkheid. In 's lands vergaderzaal had zijn woond een gezag, dat in moeilijke oogenblikken ons volk vaak tot zegen is geweest. Nu het God be- haagd heeft, dezen Christenstaatsman, wiens mannelijk geloof geen tegenspraak vormde met zijn wenschelijke wijsheid tot zich te nemen, past het ons eerbiedig het hoofd te buigen voor zijn nagedachtenis. De vergadering heeft beide redevoeringen staande aangehoord. Voortgezet werd de behandeling van het wetsontwerp betreffende de artsenijbereid- kunde. Mevrouw de VriesBruins (s.d.) betoogt, dat er goede geneesmiddelen in den handel moeten worden gebracht. Tegenwoordig staat het winstbejag te veel op den voorgrond. Spr. noemt de rede van den beer Marchant beleedigend voor de apothekers. Zij bepleit een prijsregeling voor verpakte geneesmidde len, welke veel te duur zijn en van overheids- wege dienden te worden gedistribueerd. Voor de bereiding van geneesmiddelen in het klein blijft de apotheker noodzakelijk. Wat de industrie betreft rieht spr.'s be- zwaar zich in hoofdzaak tegen de Schun- industrie. Bij afwezigheid van den president, heeft mr. Harte van Tecklenburg Dinsdagmiddag in de vergadering van den Raad van State mr. Heemskerk herdacht, die van 1913 tot 1918 lid van dien Raad is geweest. Hoewel het reeds 14 jaar geleden is, dat mr. Heemskerk aan de werkzaamheden deelnam, is bij het college nog steeds de herinnering levendig gebleven aan de groote toewijding en be- kwaamheid, die mr. Heemskerk in zoo'n groote mate eigen was. Spreker wees op zijn kundige adviezen in den moeilijken oorlogstjjd. Met een woord van deelneming voor de nagelaten betrekkingen besloot spreker deze herden- kingswoorden. HET BEZUINIGINGSRAPPORT-WELTER. In de vergadering van de Tweede Kamer, 7 dezer gehouden, heeft de Minister van Eco- nomische Zaken en Arbeid Mr. Verschuur, o.m. verklaard: ,,Wanneer de Kamer in de gelegenheid zal zijn, zich een denkbeeld te vormen over den toestand van onze Staatsfinancien, dan zal men zich, wat eigenlijk ieder zelf wel reeds zou kunnen uitrekenen, voor de noodzake- lijkheid zien gesteld, om een geweldige klove te overbruggen, welke werkelijk ieder de haren te berde zal doen rijzen". De Minister noemde hierbij nog geen cijfers doch deze gaan ook al eenigen tijd van mond tot mond, zoodat de N. R. Crt. er hier nu ook wel eenige meent te mogen noemen. In het komende jaar zou, zoo er niets ge- daan werd op een tekort op de gewone be- igrooting moeten worden gerekend van 102.000.000, welk tekort dan nog zou toene- men met 35.000.000 voor werkloozenuitkee ringen en een ongeveer evengroot bedrag dat zal moeten bijgestort worden in het Ge- meentefonds. Totaal is dus een tekort te be- cijferen van ruim f 170 millioen De commissie-Welter scbijnt nu bezuiniging tot een bedrag van 102.000.000 te hebben gevonden en met wat medewerking zal dit misschien tot f 108.000.000 kunnen stijgen. De uitgaven der Staatsbegrooting, waarop bezui- nigd kan worden bedragen circa 390.000.000. De voomaamste bezuinigingen moeten komen van nieuwe kortingen op de salarissen en be- perking van uitgaven voor materieel. Elk departement moet daartoe ongeveer 15 pCt. AVONTURENROMAN door PETER BARON. (Nadruk verboden.) 22) Vervolg.) HOOFDSTUK VIII, De ongenoode gast. Aandachtig bekeek Randall het adres, dat inspecteur Guest hem overhandigd had. ,,Laat 't me dadelijk weten, als een Japannees het huis verlaatsprak Guest. „En zoo mogelijk, zie te weten te komen, waar hij heen gaat. Je hebt m'n telefoon- nummer. Buitenshuis spreek ik niet met je, en je moet daar blijven voor het geval, dat er een onvoorziene gebeurtenis plaats Randall boog en verliet de kamer. „Ruik je lont?" vroeg Bryce, die de instructies had aangehoord. ,,Hij gaat wat neuzen in de buurt van het huis van onzen vriend", vertelde Guest. Misschien vangt hij iets op. Hij moet mij opbellen, als Naisuki van avond z'n huis mocht verlaten. Als ik morgen- ochtend niet verschijn, dan ga je m'n lijk maar zoeken!" Hij glimlachte opgewekt, stond op en verliet de kamer. Bryce keek z'n collega na met een nadenkend lachje. Wat duivel ging die vent nu weer uit- halen? En zoo hij niet heel voorzichtig was, zou hij er z'n hachje bij inschieten. bijdragen. Op de Defensie-begrooting moet 9.000.000 worden bezuinigd, enz. Uitdrukkelijk wordt in het rapport gecon- stateerd, dat alleen versobering van Staats- diensten wordt voorgesteld, geen afbraak. In- dien de Staatsinkomsten later zouden blijken nog meer terug te loo >en, dan thans kan worden berekend, zou t6t afbraak moeten worden overgegaan, bijv. door opheffing of sterke inkrimping van sommige Staatsdien- sten of instellingen (bijv. universiteiten en hoogescholen), die wel zeer nuttig zijn, doch voor het bestaan van den Staat niet onmis- baar mogen worden geacht. Als voorbeeld van versobering, welke kan worden aangebracht, zonder eenig nadeel voor den Staatsdienst, werden de reis- en verblijfkosten genoemd. Per jaar schijnen daaraan ongeveer 5.000.000 te worden uat- gegeven, waarvan alleen op Posters en enz. een klein millioen. Er zai een strenge con- trole worden ingevoerd op die reizen, en daarbij worden nagegaan, of niet menige dienstreis kan worden vervangen door een telefoniscb onderhoud. M$n moet hebben be- vonden, dat op mooie dagen het aantal dienstreizen plotseling stjjgt. Voorts is het ten deele juist, dat de Raad van State door de commlssie-Welter in geen enkel opzicht hedreigd wordt. De commissie besloot aanvankelijk de begrootingsihoofd- stukken I (Huis der Kondngin) en II (Hooge colleges van Staat) buitem haar beschouwin- gen te laten. Den heer Welter werd echter de opmerking gemaakt, dat het toch wel een minder aangenamen indruk moest maken, dat juist de hooge colleges werden gespaard. De commissie wenschte echter rechtstreek- sche voorstellen te vermijden, maar vond er dit op, dat in het rapport de wensch zou worden geuit, dat aan dje colleges zelve de beoordeeling werd overgelaten, welke verso- beringen in de samenstelling ervan aange bracht zouden kunnen worden. Er wordt dus op de colleges een moreele plicht gelegd. Het is de meening van de com missie-Welter, dat de Raad van State niet acht, in plaats van uit vijftien leden zou kun nen bestaan en dat het personeel belangrijk ingekrompen zou kunnen worden. Ten aanzien van het Huis der Koningin worden geen wenschen kenbaar gemaakt. Dit spreekt vanzelf, na de belangrijke offers, welke het Koninklijk Huis reeds heeft ge bracht. Zoo is het percentage, dat de Konin gin al uit eigen wil heeft prijisgegeven, be langrijk meer dan 10, nadat zij ook tegemoet- komingen heeft gedaan in de pachten van bet Kroondomein. Het is overigens in de commissie weer zoo gegaan, dat ieder lid, vertegenwoordiger van den dienstvak hinderpalen opwierp tegen de versoberingen op dat dienstvak, en zoo is het allesbehalve juist, dat in sommige van die takken bijv. de Marine aan den daar bij betrokkene de schuld van de bezuiniging daarop wordt geweten. Bryce glimlachte boosaardig. Hij wensch te niets liever, overpeinsde hij. Guest zat hem te vaak dwars. Die trotsche lummel. Hij hervatte zijn werk. Dien avond, om kwart over zeven precies, werd aan Guest telefonisch het verwachte bericht medegedeeld. Snel stak hij een automatische revolver bij zich, verliet ijlings z'n woning, riep een taxi aan en gaf den chauffeur een adres op in Mayfair. Toen hij uit de taxi stapte en betaald had, botste een man heel onneusch tegen hem aan. „Naar Vaudeville toe lispelde een stem en weg was hij weer. Guest, die deed alsof hij niets gehoord had ging op de deur van Naisuki's ver- dieping toe, greep een looper uit zijn sleutelbos en opende de voordeur. Binnen getreden, wachtte hij even en luisterde scherp. Z'n geoefend oor vernam niets, toen sloot hij de deur weer achter zich. Naisuki was een slimme vogel. Bedien- den hield hij er niet op na. Bedienden hebben oogen en ooren, die ze vaak tot andere bezigheden aanwenden, dan strikt voor hun werk noodig is. Behoed- zaam sloop hij naar boven en trad Nai suki's zitkamer binnen, die tegenbver de trap lag en die openstond, als noodigde ze tot binnentreden. Snel ging hij naar het venster en trok de gordijnen dicht. Twee dinaen vielen hem hierbij op. Vooreerst, dat het mistig geworden was, en ten tweede, dat de gordijnen zoo gemaakt waren, dat er ab- soluut geen lichtstraaltje naar buiten door kon dringen. Dan knipte hij het electrisch licht aan en nam de kamer in oogenschouw. Opvallend genoeg was het vertrek ge- heel in Westerschen stijl gemeubileerd. Twee gemakkelijke leeren armstoelen stonden naar den haard gekeerd. Op den vloer lag een dikharig tapijt, dat elk ge- NIEUWIGHEDEN: Rl I Kostumen, Demi-saisons, Gabardinen. Onze ganscb vemieuwde stock laat ons verkoop aan de laagste prijzen toe! Zuivelbrug 7, Gent (slechts e6n ingang, juist aan de brug), staan dit jaar terug aan de spits met mooie keus aan voordeelige prijzen! (Ingez. Med.) Intusschen deelt het Ned. Correspondentie- bureau voor Dagbladen mede, dat het be richt, als zou de commissie-Welter op de be- grooting voor 1933 'n tekort van f 170.000.000, hebben becijferd, onjuist is. VERLAGING VAN DEN WERKLOOZEN- STEUN? In verband met de hardnekkige geruchten als zou de regeering voomemens zijn de werkloozenuitkeeringen met 50 cent per week te verminderen, merkt ,,Het Volk" het vol- gemde op: Hieruit blijkt overduidelTjik, dat de regeering niet door financieele overwegingen vooral gedreven wordt, maar dat het haar via den werkloozensteun om een aanslag op de loonen te doen is. Verlaging van den werkloozen steun in alle gemeenten met vrjftig cents zou natuurlijik wel een geringe financieele ver- lichting van de openbare kassen beteekenen, maar niet genoeg om zulk een ontzaglijk emstigen, uitdagenden, tot een geweldigen verbittering aanleiding gevenden maatregel te motiveeren. De bedoeling kan geen andere zijn, dan een begin ermee te maken, om stukje voor beetje den werkloozensteun omlaag te schroeven, ten einde de loonen mede te doen dalen en zoo aan het gegil om loonsverlaging, dat de gansche reactie vervult te vol doen. Thans wil men vijftig cents van den steun afknijpen, morgen nogmaals vijftig cents, overmorgen een gulden, enzoovoorts, enzoovoorts. De eer- ste vijftig cents vormen een proef om te zien, hoe de arbeidersklasse zich daartegen ge- draagt. Slikt zij deze eerste verlaging zonder vorm, zonder verzet, dan komt de tweede aan de beurt, dan de derde, enzoovoorts. Dat is de eerste regeeringslist. Maar er is nog een tweede. Den ziedenden toom, dien de aanslag op de uitkeeringen niet alleen bij de werkloozen, maar brj de geheele arbeiders klasse zal wekken, wentelt de regeering op stelselmatige en berekenende wijze af op tus- schenlichamen, die den schok hebben op te vangen en waarvan zij overweegt, dat tegen deze liehamen de arbeiderstoom zich richten zal. De werkloozen krijgen him verzekerings uitkeeringen van de vakbondskassen, hun steun-uitkeeringen van gemeentelijke orga- nen. Zonder zeer ruimen steun uit 's rijkskas zijn noch de vakbondskassen, nocb de ge- meentekassen in staat de uitkeeringen voort te zetten. Zij zijn daartoe door regeerings- maatregelen niet meer in staat, moeten ge- meente- en vakbondskassen door regeerings- maatregelen de werkbonden zonder uitkee- ring wegsturen, dan is de sluwe berekening der regeering, dat de arbeiderswoede zich niet tegen de schuldige regeering, maar tegen de machtelooze gemeenten en vakbonden zal richten. Het is een duivelsch spel, een ellendig en walgelijk spel. Maar wiji zijn niet van plan om aan dat spel mede te doen. Wij zullen er voor zorgen, dat aan de arbeidersklasse ten voile bekend wordt, wie verantwoordelijk is als de werk loozensteun verlaagd wordt, als de uitkeerin gen aan de werkloozen niet meer kunnen voortgezet worden op den huidigen voet of in het geheel niet meer. Wij zullen al onze krachten inspannen en geen middel nalaten om het als een paal boven water te doen staan, dat de alleen en eenig verantwoorde- lijke de regeering is en dat zicb tot haar de arbeiderstoom te richten heeft. Wij willen het met alien nadruk verklaren, zoodat het in Den Haag verstaan wordt: de regeering speelt met vuur. Handhaving van de werkloozenuitkeeringen is het minste, wat geeischt mag worden. RENe DE CLERCQ. t Zondag is te Maartensdijk, waar hij logeerde bij de familie Pick overleden, de bekende dichter en Vlaamsche schrijver dr. Rene de Clercq op 45-jarigen leeftijd. De Clercq logeerde te Maartensdijk om te herstellen van een maagkwaal, waarvan hiji den laatsten tijd eenigen last had. De Clercq werd 14 Novem ber 1887 te Deelijk in West-Vlaanderen ge- boren, studeerde te Gent en promoveerde in 1902 op een proefschrift over Guido Gezelle. Tijdens den oorlog was hij aan de Belgische school te Amsterdam verbonden. In October 1915 werd hij door de Belgische regeering om zijn politieke inzichten ontslagen. De teraardebestelling is Donderdag te Lage Vuursche. luid van voetstappen' dempte. Een lage divan, eenige smaakvolle schilderijen, een licht behang, een kantoorlessenaar, een ebbenhouten boekenkast met beneden twee kastjes, een gramaphon en een lag Japansche gebeeldhouwde tafel, 't eenig stuk van klaarblijkelijk Japansche af- komst, vormden het ameublement van de kamer. Enkel de stoffeering was in over- eenstemming met het behangselpapier. Toen Guest zich omwendde om de kamer te inspecteeren, trok een groote, fraai bewerkte zilveren doos, die op een laag tafeltje bij de deur stond, zijn aan dacht en zijn vermoeden, dat er sigaret- ten in waren, bleek juist te zijn. De doos was ongeveer een voet lang en een halven voet breed en diep. Naar dat formaat te oordeelen konden er 'n duizend sigaretten ingezeten hebben. Hij lichtte de doos op en kwam tot de ontdekking, dat er iets zwaarders dan sigaretten in zat. Niettemin toen hij ze opende vond hij een laag van 'n vijftig sigaretten. Iedere siaaret droeg in 't mid den een bijzonder Japansdh merkteeken, en de sigaretten verspreidden een prikke- lenden geur, denzelfden, dien hij in Chattertons' huis had waargenomen. Hij maakte de doos leeg door ze onderste- boven te keeren en bevond dat er twee laagjes sigaretten op een valschen dun- houten bodem in hadden gezeten. Met eenige moeite wist hij het hout te verwij- deren en toen aanschouwden zijn oogen een mechanisme, zoo inaewikkeld als hij het nog nooit gezien had. Een heele reeks kleine radertjes wen- telde geruischloos, terwijl hun beweging 'n kleine discus-vormige rol rondbewoog. Daarboven stond teruggeboaen op een veerkrachtigen hefboom een klein reson- nance-trommeltje, waaruit een fijn naaldje naar buiten stak. Guest trok het hef- boompje terug en liet het naaldje den DE NIEUWE VERRINDINGSDIJK. Onder voorzitterschap van den heer jhr. mr. J. M. van Beyma, burgemeester, kwam dezer dagen ten stadhuize te Leeuwarden bij een een comdtd, dat zicb ten doel stelt op den door Nederlandsche waterbouwkunde tot stand ge- brachte verbindingsdijk Noord-Holland Friesland een gedenkteeken te stichten. De Commissaris der Koningin van Noord- Holland jhr. mr. dr. A. Roell en de Commis saris der Koningin van Friesland mr. P. A. V. baron van Harinxma thoe Slooten, hebben zich bereid verklaard het eere-lidmaatschap te aanvaarden. Er werd een uitvoerende commissie be- noemd, waarvan voorzitter is de heer jhr. mr. J. M. van Beyma, burgemeester van Leeu warden mr. W. C. Wendelaar, burgemeester van Alkmaar, vice-voorzitter en mr. J. P. Bosman, voorzitter der V.V.V. te Alkmaar, secretaris-penningmeester. Het ligt in de bedoeling van het comite zioh met een circulaire tot het publiek te wenden, ten einde voor het beoogde doel algemeene belangstelling te wekken en tot inzameling van de benoodigde gelden te komen. Er wer den staande de vergadering reeds belangrijke geldelijke bijdragen toegezegd. DE VEERDIENST BIJ MOERDIJK. De A.N.W.B. en de K.N.A.C. hebben n.a.v. hun vragen van den betrokken Rijkswater- staatsdienst bericht ontvangen, dat zeer waarschijmlijk nog dit jaar tot den bouw van 'n derde veerboot voor 't Moerdijksche veer zal worden overgegaan. Deze is noodig, omdat hij den tegerrwoor- digen zeer intensieven dienst geen goede ge legenheid bestaat voor een behoorlijk onder houd der machines, die zeer zwaar worden belast. Een vergrooting van de vervoercapaciteit zal het hebben van een derde veerboot echter zeer waarschijnlijk niet medebrengen. Zou met drie booten worden g'evaren, dan zou dit moeten geschieden om de 10 minuten inplaats van om het kwartier, zooais thans gesehiedt. Intusschen wordt het en vooral juist op drukke dagen zeer onwaarschijnlijk geacht, dat het mogelijk zal zgn, om in 10, minuten een veerhaven binnen te varen, aan te leggen, te lossen, weer te laden en de haven weer uit te varen. Kan dit niet, dan heeft het inleggen van een derde veerboot geen zin, daar de booten dan toch op het Hollandsch Diep op elkaar zouden moeten. wachten. draaienden discus raken dan luisterde hij. Heel zwak hoorde hij nu, hoe ieder geluid, dat hij sinds z'n binnentreden ge maakt had, werd weergegeven. Het ge luid van gordijnen, die dichtaeschoven werden, het sluiten van de deur, het scherpe klikje van den knop, waarmede hij het electrisch licht aandraaide. Toen Guest heel voorzichtig de naald verzette, ving hij het geluid op, alsof iets afbrak en de draaischijf bleef stilstaan. Hij glimlachte vergenoegd. Dat fijne instrumentje, daar voor hem, was een nieuw soort geluidschrijver, die iets weg had van een gramophoon, die het geluid weergaf. Guest ontdekte verder hoe van den bodem van de doos een fijn draadje langs den tafelpoot liep, verder over den vloer onder de mat door naar de deur, waar het langs een heel fijn groefje, dat slechts voor speurdersoogen zichtbaar was, naar den knop van de deur leidde. Werd de deur geopend, dan brak de draad af, waardoor het mechanisme in werking werd gesteld, de schijf begon te draaien en nam iederen indruk van de naald in zich op. Toen hij het apparaat buiten werking had gesteld, legde Guest den bodem weer in de doos, alsook de sigaretten en toen begon hij de kamer te onderzoeken. Een uur lang snuffelde hij rond. Schil derijen, wanden, den vloer onder het kar- pet, de kleedjes, aan alles schonk hij zijn aandacht. Hij onderzocht de stoelen of er geen dubbele zittingen in waren, in den haard boven het electrische vuur zocht hij naar beweegbare onderdeelen of geheime bergplaatsen, hij onderzocht de kussens, den divan, in een woord alles wat hem onder 't oog kwam, maar alles zonder resultaat, totdat hij tenslotte bleef staan voor den lessenaar. Eindelijk paste de achtste sleutel op het kleine, doch stevige slot en de rolschuif liep terug. De vier laden aan weerszijden bevatten niets dan papier, pennen en pot- looden. Vlak voor hem bevond zich een rij vakjes, met geen anderen inhoud dan kaarten, programma's en catalogen, maar buiten dat niets van belang. Hij ging zitteen en bestudeerde het bureau. Het was het gewone model, zooais er duizen- den andere waren, met een eenvoudige en stevige rolschuif. Hij trok alle laden uit en voelde en tastte naar verborgen knoppen, die dubbele bodems of geheime laden en schuilhoeken in werking zouden stellen, maar hij moest zijn onderzoek staken zonder't minste te ontdekken. Ver- bijsterd, sloot hij het bureau weer af en begon de kamer, die sporen van wanorde vertoonde, wat op te ruimen. Terwijl hij zich hiermede bezig hield, viel zn' oog op de boekenkast en toen hij deze genaderd was, maakte hij ze open en bestudeerde aandachtig de smaakvol bekleede vakken. Er stonden negen rijen boeken in de kast, waaronder een verzamelina in prachtband, die gerangschikt stond van Confusius tot Larochefoucauld en van Scott tot Hardy. De Cambridgestudent van Leslie, Regenboog van Lawrence, Hansworst Hooi van Huxley, en Ulysses, van Joyce, dat alles bevond zich tusschen die collectie. In ..Meredith" stelde Guest meer belang. Op geluk af greep hij naar het boek: „Diana op den Viersprong", maar Diana was weerbarstig en gaf niet mee. En als ze af en toe eens capitu- leerde, sleurde ze, echt vrouwelijk, een heele sectie met zich mee. Vijf boekdee- len aan weerszijden kwam en dan mee en bleven eraan vast hangen, en zoo raakten hun ruggen die van de novellen, die in de rij daaronder stonden. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1