ALGEMEEN NIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. DE VIERDE SEPTEMBER ASPIRIN No. 8848 MAANDAG 13 JUNI 1932 72e Jaargang, B1NHENLAND FEUILLETON GENTSCHE AUT0SCH00L Onze abonne's in het Buiteniand DE UITGEEFSTER. H.H. Kantoorhouders De abonne's van het Gefllustreerd Zondagsblad, In de reiskoffer eenig op dewerekl ABONNEMENTS UKL!8: Biimen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden By voor uitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buiteniand aUeen by voorultbetaling. ITltgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer f 0,20 Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien by regelabonnement te gen verminderd tariefhetwelk op aanvraag verknjgbaar is. Inzending van advertentien liefst 66n dag voor de uitgave. I)IT BEAD VERSCHIJNT IEDEEEN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. worden drincjend verzocht, het verschul- digde abonnementsgeld voor 1 Jtili a.s. in te zenden. Bij niet-ontvangst voor dien datum wordt het abonnement gestaakt. Abonnementen voor het buiteniand worden slechts aangenomen bij vooruit- betalinq. worden verzocht het abonnementsgeld over het 2e kwartaal 1932 van de Ter Neuzensche Courant voor 1 Juli a.s. in te zenden. Wij vestigen er de aandacht van onze abonne's op, dat wij bij terug-ontvangst van eene onbetaalde kwitantie, onmiddel- lijk de toezending van het blad zullen staken. DE UITGEEFSTER. die het blad per post ontvangen. wor den verzocht, hun abonnementsgeld voor 1 Juli a.s. in te zenden daar er anders over beschikt wordt met verhooging van 15 cent. DE UITGEEFSTER. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Zonder boofdelijke stemming wordt be- sloten, aan de agenda toe te voegen de inter- pellatie-Kupers betreffende de werkloosheid enz. en de interpellatie-Wijnkoop betreffende loonsverlaging voor bet spoorwegpersoneel. Verschillende kleinere wetsontwerpen en conclusion worden z. b. st. aangenomen. Voortgezet wordt de behandeling van bet wetsontwerp betreffende uitoefening van de artsenijbereidkunde. De heer van Boetzelaer van Dubbeldam (c.-b.) beeft verscbillende bezwaren, welke ecbter ten deele bij de behandeling van de artikelen altbans indien het zoo ver zai komen nader kunnen worden besproken. Spreker betoogt, dat in dit ontwerp te veel wordt overgelaten aan algemeene maatrege- len van bestuur. Hij geeft den Minister in stalling van een commissie van advies in overweging. De beer Van Voorst tot Voorst (r.-k.) acbt het ontwerp voor bet platteland een groot nadeel. Spreker boopt, dat deze wet niet tot stand komt. De heer Marchant wijst op de gewijzigde positie van den apotheker als gevolg van de uitbreiding der Pharmaceutische industrie. DE LOONSVERLAGING BIJ DE NEDERL. SPOORWEGEN. Na de verwerping van de gewijzigde voor- stellen inzake de loonsverlaging voor bet spoorwegpersoneel door de organisaties van dit personeel, heeft de directie den volgenden brief aan den personeelraad gezonden: Nu wij gisteren van bet bureau van uw raad tot ons leedwezen hebben moeten ver- nemen, dat ook bet gewijzigde voorstel be- AVONTURENROMAN door PETER BARON. (Nadruk verboden.) 21) Vervolg.) „Au!" Wally rekte zijn verstijfde leden uit. „Waartoe dient die duivelsche true?" ,,Het zal zijn, opdat uw geeerde papa het genot van zijn eigen gezelschap rustig zou genieten", was het kalme antwoord. „Drommels, dat is mogelijk, Naisuki... ik verwonder me ,,Juist", zei de kalme Oosterling. „De man, die moordt!" „Ja, de „moordenaar", dit is weer een van zijn sluwe streken. Heb je wat plunje, dat je me kunt leenen, Naisuki?" „Waarom noemde je, verduiveld, onzen vriend Gerald niet eerder op?" „Ik vreesde het groote verstand van Wally te beleedigen door een onwaardig verwijt van kort overleg", was het koele antwoord van den gastheer. ,,H'm, schiet wat op met die kleeren, ouwe grinnekende afgod!" De minderwaardige plunje van zoo'n armen man als ik ben, passen den edelen Wally allerminst. Die kleeren zijn van minder forsche snit, dan de persoon van Wally zou voegen. Niettemin, vragers kunnen geen kiezers zijn. O, dat Engel- sche dialect. Ik ga kleeren halen". treffende de in te voeren verlaging van loo- nen, enz. niet aanvaard kan worden, hebben wij ons genoodzaakt gezien, den Minister van Waterstaat mede te deelen, dat ons oorspron- kelrjk voorstel, zooals dat met onzen brief van 4 April j.l. is kenbaar gemaakt, onder de omstandigheden gehandhaafd blijft. Met het oog op naderenden datum van invoering van de wijzigingen, hebben wij den Minister ver zocht, zijn beslissing zooveel mogelijk te wil- len bespoedigen. STEUN AAN DE SCHEEPVAART. De Tweede Kamer heeft baar voorloopig verslag uitgebracht over de wetsontwerpen, betrekking hebbend op den door de Regee- ring voorgestelden steun aan de nationale scheepvaart. Het volgende wordt er aan ont- leend. Vrijwel algemeen werd ingezien, dat steun- maatregelen voor de scheepvaart noodzake- lijk zijn, om dit bedrijf voor den ondergang te behoeden. Sommigen leden meenden, dat ook de Rijn- en binnenvaart in de regeling tot steunverleening zouden moeten worden opgenomen, daar immers ook deze beide tak- ken van scheepvaart noodlijdend zijn. Kennisneming van de plannen der Regee- ring tot steun aan de noodlijdende scheep vaart had verscheidene leden zeer teleurge- steld. Uit de omscbrijving van de middelen, die de Regeering wenscht aan te wenden om onze scheepvaart te steunen in de zeer groote moeilijkheden, waarin zij is komen te ver- keeren tengevolge van de wereldcrisis en de depreciaties der Engelsche en Scandinavische mimten, zou naar de meening dezer leden moeten worden afgeleid, dat in de oogen der Regeering de organisatie zeer veel te wen- schen overlaat. Indien dit het uitgangspunt der Regeering geweest is, dan miskent zij daarmede de prestaties onzer reederijien. Den gedachtengang, die aan de plannen der Regeering blijkbaar ten grondslag ligt, kon- den deze leden dan ook geenszins deelen. Zij vreesden daarom, dat het uitgangspunt der Regeering in den weg zal staan aan steunverleening, ook daar waar deze overi- gens in de gegeven omstandigheden op zich zelf verdedigbaar is. Andere leden waren van oordeel, dat de Regeering' behoud onzer scheepvaart onder de tegenwoordige abnormale omstandigheden slechts mogelijk acht, indien ons reederij- bedrijf georganiseerd wordt, en deelden dat gevoelen. Vrij algemeen afhtte men het met het oog op het voorgaande noodig, dat de Regeering een nadere, uiteenzetting geeft van haar standpunt, omtrent het reederijbedrijf, aan de hand van de tegenwoordige organisatie. van dat bedrijf, en dat zij met name een verduidelijking geeft van hetgeen zip ver- staat onder het begrip reorganisatie. Verscheidene leden betwijfelden of het uit gangspunt der Regeering de reederijen, be- houdens enkele uitzonderingen, zal kunnen helpen. Als eisch voor het ontvangen van credieten wordt immers gesteld, dat zakelijk onder- pand moet worden gegeven. Handhaving van dien eisch zal echter voor menige reederij beteekenen, dat zij zal worden uitgesloten van de noodzakelijke hulp. Oorzaak daarvan is eenerzijds de ongekende daling van de waarde der schepen, die thans zelfs in vele gevallen tot onverkoopbaarheid heeft geleid, anderzijds het feit, dat geen nieuwe hypo- theek kan worden gevestigd zonder dat be- staande credieten vooraf zijn afgelost. Verscheidene leden konden zich niet ver- eenigen met de door de Regeering voorge- stelde regeling. De op grond daarvan te Naisuki verliet de kamer. ,,Maak wat voort!" riep Wally de ver- dwijnende gestalte achterna. „Loop naar den drommel, met je Engelsche dialectenl'. Na eenige oogenblikken keerde Nai suki weer terug en hielp Wally de klee ren aantrekken, die hem enkel daar pasten, waar ze hem raakten. „Staat de auto nog in de straat?" vroeg Wally, terwijl hij een lange broek aantrok, die, toen ze eenmaal zat, onge- veer zes duim van zijn zijden sokken zichtbaar liet. Naisuki keek met een stalen gezicht naar zijn gast. Wally lijdt aan betreurenswaardige zinsbegoocheling", mummelde hij min- zaam. ,,Er staat geen auto in de straat". Wally floot zachtjes voor zich uit. „Nam hij die ook al mee? Een slimme zet. Mooi zoo, Naisuki. M'n dank voor de kleeren. Ik ga". Z'n gastheer deed hem uitgeleide naar beneden, en hield de deur voor hem open. Daarna ging Naisuki weer naar boven en zich neerzettende, verdiepte hij z'n werkzamen geest in het vraagstuk, hoe het mogelijk was, dat iemand voldoende op de hoogte kon zijn van zijn schikkin- gen. die de onderlinge communicatie be- troffen tusschen hem en Chatterton, en vervolgens, hoe die persoon zoo maar zijn woning kon binnendringen, als hij daar lust toe had. De laatste oplossing kostte hem niet veel hoofdbrekens. Een paar avonden geleden had hij bij zijn thuiskomst een klomp witte was op z'n deurstoep zien liggen. Hij had het voor kaarsvet gehouaen en er verder geen aandacht meer aan geschonken. verkrijgen steun oordeelden zij! in ieder ge- val ontoereikend. Zij waren de overtuiging toegedaan, dat de Regeering een veel te ge- ringe beteekenis toekent aan de subsidies, door enkele landen aan hun eigen scheep- vaart-ondememingen gegeven, speciaal dat verstrekt h fonds perdu. Ook het argument, dat subsidieering de noodzakelijk geachte „saneering" van ons reederijbedrijf zou tegenhouden, scheen deze leden in zrjn alge- meenheid niet juist toe. Het sohijnt, dat de Regeering by haar plannen uitsluitend gedacht heeft aan de reederijen, die vaste lynen exploiteeren en niet, of althans te weinig, aan de algemeene vrachtvaart. Vele leden achten de afwijzing van een subsidie aan de scheepvaart onvoldoende ge- motiveerd. Andere leden achtten den hier gekozen vorm van steunverleening wel den minst be- denkel'ijlken, dien de Regeering tot nu toe bij haar crisispolitiek aan de Kamer heeft voor- gelegd. Erkend werd, dat voor ons scheepvaartbe- dryf aanpassing aan het in vele landen gel- dende lagere kostenniveau noodzakeiyk is. De op de Nederlandsche scheepvaart druk- kende kosten zouden echter door den Staat terstond. belangrijk kunnen worden vermin derd door verlaging der loodsgelden, welke in dezen tijd toch zeker veel te hoog zijn. Ook zou de Regeering verlaging kunnen be- vorderen van alle scheepvaartrechten, wat ook voor de binnenvaart van groot belang zou zijn. Daarbij komt, dat de hooge loonen in vele overheidsbedrijven de strekking heb ben, loonsverlaging in de particuliere be- dryven tegen te houden. Andere leden ontkenden dat de slechte positie der scheepvaartondemefmingen in sterke mate den invloed zou ondervinden van den loonfactor. Vele leden oordeelden het in hooge mate gewenscht, dat eventueele verdere steun verleening aan den Kon. Hold. Lloyd niet zou plaats hebben buiten de Staten-Generaal om. Sompiige leden konden zich niet onttrekken aan den indruk, dat de opzet van de regeling tot „behartiging van de nationale scheep- vaartbelangen", vrijwel geheel beheerscht is door de positie, waarin tde Kon. Holl. Lloyd thans verkeert en door hetgeen de Regeering voor zijn voortbestaan en mede ter regeling van de reeds aan hem verleende kasvoor- schotten noodig acht. Na totstandkoming der reorganisatie, zal deze maatschappiji kunnen voldoen aan den voor verreweg de meeste reederijen onvervulbaren eisch van het geven van oniderpand. Op grond van het bovenstaande werd met aandrang verzocht de aangelegenheid van den Kon. Holl. Lloyd afgezonderd te houden van de algemeene steunregeling voor de scheepvaart. Eepige leden maakten hpn medewerking aan de totstandkoming van deze wetsont werpen zelfs van dit punt afhankelijk. WEGENCONTROLE OP ZONDAG. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Duys in verband met de door ambtenaren der belastingen op Zondag 5 Juni j.l. in de Klomp (gemeente Ede) verrichtte controle ter zake van de wegenbelasting, heeft de minister van bekend om haar degelijk onderricht in korten tijd voor ingewijden en beginnel. Lange Meire 2 (Kouter), Gent. Lessen op den auto zelf. Bestuur: R. MORTIER. (Ingez. Med.) Maar nu in verband met deze gebeurte- nissen werd het hem duidelijk, dat dat een overbliifsel was van het nemen van een wasafdruk van zijn sleutelgat. Het slot moest dadelijk veranderd worden. Niettemin het was een misdaadvraag- stuk. Tezelfdertijd kwam Wally, die zich den hoek om haatte in botsing met een robus- ten voetganger, die van den anderen kant kwam. Wally, die op het punt stond den ander even zijn opinie mede te deelen omtrent menschen die niet uitkeken, waar zij liepen, weifelde. De man, tegen wien hij was aangebotst, was inspecteur Guest. Opeens flitste Wally de gedachte door het hoofd, dat Guest op weg was naar Naisuki. Hij had wel geen grond voor dit vermoeden, maar het liet hem niet los. Guest mocht daar in geen geval heen. ,,Zoo, Guest", deed hij vriendelijk. „Je komt als geroepen". Hij stak zijn arm door dien van den inspecteur en vertelde hem het gebeurde van dien avond, doch zorgde ervoor Nai suki m'et te noemen, want het was beter dat Guest niets van hun relaties afwist. Met dit laatste steeds voor oogen, dischte hij een opgesmukt verhaal op van die vreemde gebeurtenis in de woning van zijn vriend. Toen hij aankwam, vertelde men hem, dat zijn vriend hem niet had opgebeld en bij zijn vertrek had men hem aangegrepen en in een auto gesleurd, waar men hem van zijn eigen kleeren ont- daan en hem deze plunje had aangetrok- ken. Zijn geld hadden zij ook afgenomen, en nu moest hij loopen, zoo legde hij uit, Financien geantwoord, dat inderdaad de con trole op den genoemden Zondag is gelast, en dat hij erkent, dat in het algemeen op Zon dag geen werkzaamheden moeten worden verricht, die niet strikt noodig zijn. De minister herixmert aan het vroeger ge geven antwoord, waarin hij uiteengezet heeft, dat en waarom deze controle op Zondagen niet geheel kan worden gemist. HET NIEUWE NEDERL.—BELGISCHE VERDRAG. De besprekingen tusschen de Nederland sche en Belgische delegaties, welke de vorige week in Den Haag gevoerd zijn en waarbij men goede vorderingen in de richting van het tot stand brengen van een nieuw handelsver- drag heeft gemaakt, zijn afgeloopen. Naar het Hbl. vemeemt, koestert men goede hoop op de volgende samenkomst der delega ties, die men begin Juli te Brussel denkt te houden, de laatste hand aan het werk te kun nen leggen, met andere woorden: men ver- wacht dan het nieuwe handelsverdrag voor onderteekening gereed te krijgen. Inmiddels zal commissoriaal overleg om trent een aantal technische kwesties voort- gang hebben, terwijl in de eerstvolgende we- ken in beide landen met de belanghebbende organisaties het noodige contact omtrent de vast te stellen regelingen zal plaats vinden. OPCENTEN OP SJGARETTEN. De minister van Financien heeft een aantal bepalingen in de Staatscourant doen opnemen met betrekking tot de navordering van twin- tig opcenten op sigaretten. Teneinde de na te vorderen twintig opcen ten te kunnen voldoen, moeten winkeliers, grossiers enz. aanvullingszegels v66r 26 Juli a.s. aanvragen by den ontvanger der accyn- zen, onder wiens kantoor de sigaretten in voorraad zijn. Zij maken daarbij gebruik van een van Rykswege vastgesteld formulier, dat van 18 Juli a.s. af kosteloos bij bedoelde ont- vangers verkrygbaar is. Dit formulier is zoo ingericht, dat daaruit zonder eenige bereke- ning door belanghebbenden kan worden nage- gaan welk aanvullingszegel voor de nagevor- derde twintig opcenten op een zekere verpak- king moet worden bijgeplakt. In verband hiermede wordt medegedeeld, dat tot 1 April 1933 afwijking toegelaten is van het voorschrift, dat op verpakkingen be- halve met gewone accijnszegel slechts den aanvullingszegel mag zijn aangebracht. De hoeveelheid zegels, welke noodig is voor de navordering, moeten belanghebbenden zoo nauwkeurig mogelijk ramen. Mochten door een foutieve raming zegels overblijven dan kunnen deze door de ontvangers worden teruggenomen, indien er een behoorlijke ver- houding bestaat tusschen het aantal aange- vraagde en het aantal overgebleven, niet be- noodigde zegels. Mr. TH. HEEMSKERK. f Hetgeen blijkens de berichten der laatste dagen te vreezen was is een feit geworden: gisteren kwam het bericht van het overlijden van den heer Mr. Th. Heemskerk, minister van Staat, oud-Minister van Justitie, lid der Tweede Kamer. Hy was 79 jaar. Met hem is weer een der geziene figuren van de oude garde onzer staatslieden heengegaan. Hij was een zoon van den beroemden Nederlandschen staatsmam Mr. J. Heemskerk Jz., die in 1887 de Grondwetsherziening tot stand bracht en had van dezen zijn hooge verstandelijke gaven geerfd. Reeds op de H. B. S. muntte hij boven zijn medeleerlingen uit. Hij werd in 1883 ge kozen als lid der Staten van Noord-Holland, in 1888 tot lid der Tweede Kamer. In 1907 trad hy op als Minister van Binnenlandsche Zaken in een door hem geformeerd Ministerie, dat zich tot 1913 handhaafde. Van 1918 tot 1925 was hy Minister van Justitie in het doch maakte geen melding van zijn ver- miste auto. Guest luisterde bedaard naar het ver band van al die schakeltjes. ,,Wie was die vriend?" vroeg hij. ,,0-e Billy... Billy Hargreaves", ant- woordde Wally, die den eersten den besten naam maar noemde, die hem te binnen schoot, en dien hij wel eens ge- hoord had. ,,Hij woont in Mayfair". Jammer genoeg kende Guest Billy Hargreaves, en nog ongelukkiger wist hij dus, dat Billy in Zuid-Afrika zat, en dat hij nooit in Mayfair gewoond had, maar hij liet het doorgaan. „Ik ga met je naar huis", zei hij en Wally herademde. Zij troffen Wally's vader, die eenige oogenblikken geleden weer tot bewustzijn gekomen was, en nu in het doovende haardvuur zat te staren. „Iets voorgevallen, Papa?" vroeg Wal ly, die z'n vader met een waarschuwen- den blik op Guest's aanwezigheid attent maakte. Hubert Chatterton bazelde een scheef verhaaltje, terwijl hij zich niet uitliet over de bekentenis, en beiden kregen den in druk, als had de „Moordenaar" hem slechts willen sarren en kwellen, een denkbeeld, dat niet heel houdbaar leek, en allebei vermoedden zij, dat Chatterton iets voor hen verborgen hield. Guest fronste het voorhoofd. „Hij vertelt ons niets nieuws", mom- pelde hij in gedachten verzonken. Wally schudde treurig zijn hoofd, ter wijl hij zijn hersens afmartelde. Hij wist zeker, dat zijn vader iets verzweeg. Wat, wist hij niet. In ieder geval stond het vast, dat zijn vader hun geen volledig verhaal over de gebeurtenissen van den behooren Aspirin -Ta- bletten, want op reis staat U in 't bijzonder aan het gevaar van kouvatten bloot. Let op oranje band en Bayerkruis. Prljs 75 cts. (Ingez. Med.) kabinet-Ruys, terwyi hy in 1926 werd be- noemd tot minister van Staat. -Nog kort geleden greep hij als lid der Tweede Kamer met jeugdig vuur in bij de behandeling van het wetsontwerp tegen de Godslastering. Een zich kort daarna open- barende kwaal noopte tot een operatie, die hy naar het zich liet aanzien aanvankelijk goed had doorstaan, doch reeds spoedig deden zich ongunstige verschijnselen voor, tot gisteren ook voor dezen begaafden staatsman het uur van afscheid was gekomen. De begrafenis zal a.s. Donderdag te Den Haag plaats hebben. DE VAANDELUITREIKING TE EDE. Op het terrein Langenberg te Ede zgn Zaterdagmorgen onder groote belangstelling, zoowel van militaire als van burger autori- teiten, door den minister van Defensie, veer- tien Koninklijk erkende vaandels in dienst ge steld van die Landstormkorpsen, die tot heden nog geen Koninklijk erkend veldteeken voer- den. Klokslag 11 uur stonden de troepen opge- steld, gevormd uit de B.V.L.-detachementen uit het geheele land, zoomede de troepen, die te Ede in garnizoen zijn, en kon men een overzicht krijgen van de groote belangstelling van de zijde der burgerbevolking betoond, van wie velen van ver buiten Ede deze plech- tigheid wilden medemaken. Even over 11 uur betrad de minister van defensie, mr. dr. L. N. Deckers, het terrein, vergezeld van zijn adjudant, den eersten luitenant der huzaren P. M. H. Tielens; de gebruikelijke eeibewijzen werden verricht en de vlag, die de minister van defensie voert, werd geheschen. Bij zijn aankomst heeft de minister een groet gebracht aan de vijf erkende en reeds vroeger, in 1915 en 1916 in dienst gestelde vaandels; hij deze vaandelwachten waren de aangewezen commandanten der betreffende korpsen aanwezig. Nadat de minister van defensie de troepen geinspecteerd had, werd tot de eigenlijke plechtigheid overgegaan. De aangewezen korpscommandanten van de korpsen, die een vaandel ontvangen stel- den zich voor de spreekplaats op, gevolgd door de vaandeldragers. Dan commandeerde de commandant van de parade, reserve-kolonel J. E. L Haenecour: Opent de ban! De ban werd achtereenvolgens geslagen door de tamboers van het detachement van de 2e infanteriebrigade, geblazen door de hoornblazers van het detachement van de 2e artilleriebrigade en gespeeld door het muziek- korps van het 5de regiment infanterie. Hierop las de adjudant van den minister onder groote stilte het Kon. besluit voor van 21 Augustus 1931, waarbij de vaandels der veertien landstormkorpsen Koninkiyk erkend worden en gelijk gesteld met de vaandels en. standaarden van het leger. Hiema werd de ban weer gesloten, en kon den de troepen, die met gepresenteerd geweer stonden, de geweren afzetten. avond verteld had. _'t Was klare onzin, dat de Moordenaar z'n leven in de waag- schaal zou stellen, enkel om dien ouden man den schrik op het lijf te jagen en zich daarover te verkneukelen. Hij moest een andere beweegreden voor zijn bezoek gehad hebben. En dat was niet verteld. Wally wist zeker, dat Guest over het- zelfde nadacht en om te voorkomen, dat hij z'n vader in een moeilijk parket zou brengen, sloeg hij een zijweggetje in. ,,We zullen niet veel kunnen ui trie li tem veronderstelde ik?" vroeg hij als bij toeval. Guest, z'n oogen nog steeds op Hubert Chatterton gericht, schudde bedachtzaam het hoofd. ,,Nu, ik voor mij ga naar Blanket Bay", zei Wally. ,,Ik heb van avond al genoeg grappen beleefd, merci". Zonder den inspecteur nog de hand te geven, iets te zeggen of te vragen, ver- dween Wally uit de kamer. Die manoeuvre had hij handig uitge- voerd en hij ademde. diep. Een cynisch lachje speelde om de lippen van Guest. Niets was hem ontgaan, noch het zuch- ten, noch de laatste uitvlucht, maar hij speelde den domme. Langzaam slenterde hij huiswaarts. Het onderhoud met Chatterton was op niets uitgeloopen. Z'n bezoek aan Naisuki had hij er voor laten loopen, en dat was toch van zooveel belang geweest, en dat voor niets anders dan om te luisteren naar het onmogelijke verhaal, dat Wally ineengedraaid had. Dien nacht had inspecteur Guest een hoop dingen gehoord, die hij niet verkoos te gelooven. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1