ALGEMEEN NIEUWS- FJ ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Aspirin Eerste Blad. DE VIERDE SEPTEMBER No. 8845 MAANDAG 6 JUNI 1932 72e Jaargang. bInN ENLAND FEUILLETON GENTSCHE ALT0SCH00L j eemg op de wereld AVONTURENROMAN MOEDIGE REDDERS ONDERSCHEIDEN. VoorJ^^ Uw gezondheid ■sr; ABONJTEMENTSPEIJSBii.iien Ter Neuzen 1,40 pier 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,25, overige lan den f 2,60 per 3 maanden fr. Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. per post Ultgwefster: Flrma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 26. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meor 0,20 Grootere letters en clich6's worden naar plaatsrutmte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tanef, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst S6n dag voor de nltgave. D1T BEAD VERS CH I.J NT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- eD VRIJDAGAVOND. DIENSTPLICHT. Uitspraak inzake vrijstelling. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter algemeene kennis, dat aan JOSEPH LUCIEN MARIA HEEFFER, inigeschrevene voor den dienstplicht lichting 1929 uit deze gemeente, met ingang van 8 Jimi 1932 voor een jaar vrijstelling van den dienstplicbt wegens kostwinnerschap is ver- leend, bij beschikking van den Minister van Defensie d.d. 2 Juni 1932 Vile afd. no. 223 V. Tegen deze uitspraak kan binnen tien dagen na den dag van deze bekendmaking in be- roep worden gekomen. a. door den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of door diens wettigen vertegenwoordiger b. door elk der overige voor deze ge meente voor dezelfde lichting inge- schreven personen of door hunne wet- tige vertegenwoordigers. Het verzoekschrift moet met redenen om- kleed zijn. Het behoeft niet gezegeld te zijn. Het moet worden geriobt aan de Koningin, doch worden ingediend bij den burgemeester, ter secretarie dezer gemeente. De burgemeester zorgt voor de door- zending. Ter Neuzen, 6 Juni 1932. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. HUIZINGA. EERSTE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Aan de orde is het ontwerp Ebels c.s., hou- dende bijzondere maatregelen ten aanzien van loopende pacMovereenkomsten. De heer Van Sasse van IJsselt (r.k.) zal het wetsontwerp aanvaarden, hoewel het zijns inziens hier en daar onduidelijk is geredigeerd. De heer Koster (lib.) zegt, dat op den duur met de thans gevolgde crisispolitiek niet zal kunnen worden doorgegaan. Daar het voor- stel van tijdelijken aard is en de pachters ge- holpen moeten worden, zal hij voor stemmen. De heer Slingenberg (v.d.) zegt, dat met" allerlei crisismaatregelen voorzichtigheid moet worden betracht. Er is evenwel geen reden, zich tegen dit voorstel te verzetten. De heer Dobbelman (r.k.) zegt, dat de re- geering veelal de bevoegdheid mist, tijdig in allerlei crisisomstandigheden in te grijpen. Spreker zal voor stemmen. De heer Michiels van Kessenich (r.k.) kan zich met het voorstel als crisismaatregel ver- eenigen. De heer Rugge (s.d.) merkt op, dat het voorstel Ebels c.s. niet kan treden in de plaats van de pachtontwerpen. Als noodmaatregel alleen wordt het door spreker aanvaard. De heer Diepenhorst (a.r.) acht de vergelij- king van de pachtontwerpen met dit wets- voorstel onjuist. Hij brengt dank aan de voor- steliers van het ontwerp voor hun gelukkig initiatief. De heer van der Hoeven (c.h.) zal zijn stem aan het wetsvoorstel geven, hoewel hij de uit- schakeling van het hooger beroep betreurt. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Naar aanleiding van het verzoek tot het houden van een interpellatie van den heer Kramer (uitstel van gunning voor den bouw van een derden kruiser) zegt de voonzitter, dat dit onderwerp besproken kan worden bij een eerstdaags aan de orde komende supple- toire Indische begrooting; de minister is be- reid de gunning uit te stellen tot na de behan- deling van die begrooting. De heer Kramer (s.d.) trekt hierop zijn interpellatieverzoek in. De heer Wijnkoop (comm.) verdedigt zijn wetsvoorstel, houdende regeling van de be- strijding van de nadeelige gevolgen van de crisis voor de arbeidersklasse. Hij betoogt, dat de werklooze arbeider recht heeft op vol loon, omdat de bezittende klasse oorzaak is van de crisis. Verder zegt hij, dat de arbeidstijd moet verkort worden, in sommige gevallen zelfs tot drie uur. DE DROOGLEGGING DER ZUIDERZEE. Naar V. D. vemeemt, zijn de plannen voor de drooglegging van den N.O. polder in het IJsselmeer, de thans afgesloten Zuiderzee, door den dienst der Zuiderzeewerken gereed gemaakt en bij de regeering ingediend. Wanneer op de eerstvolgende staatsbegroo- tmg de benoodigde gelden worden beschikbaar gesteld, zal het volgende jaar met de werk- zaamheden voor de drooglegging van dezen polder worden aangevangen. DE TARWEWET. Op het verzoek der landbouworganisaties om met het oog op den grooten tarwe-oogst, die te velde staat, voorstellen te doen het maalpercentage te verhoogen, is de regeering voorloopig niet ingegaan. Ten einde even- wel de tarwevenbouwers tegemoet te komen, J heeft de Minister goedgevonden, dat de tarwe- i organisaties den prijs eenigszins verhoogen i Het was gewenscht, met het oog op den regel- matigen gang van de tarwe-afneming, te voorkomen, dat de verschillende belangheb- benden groote voorraden maken, zooals dat o.a. voor de uitvoering van de Tarwewet is geschied. Besloten is daarom de tarweorganisaties te machtigen met ingang van Vrijdag j.l. den prijs der Vitatarwe voorloopig met f 2,50 per 100 K.G. te verhoogen en te stellen op f 15. Omtrent den definitieven voor den oogst 1932 vast te stellen prys voor het gedeelte, dat ingevolge de Tarwewet zal worden ver- malen, zal binnenkort worden beslist. Die prijs zal niet belangrijk van ibovengenoemden kunnen afwijken. Het ligt in de bedoeling voor reeds afgesloten voorkoopcontracten tarwe tegen den ouden prijs beschikbaar te stellen. Het wordt tevens mogelijk om aan de kropmolenaars tarwe te leveren tegen een lageren dan den ,,richtprijs". Deze lagere prijs geldt dan uit den aard der zaak alleen voor die tarwe welke zij meer noodig hebben dan het verpichte percentage. Hierdoor wordt een bezwaar aan molenaars- zijde tegen de Tarwewet weggenomen. KLOMPENINVOER. Het Tweede Kamerlid de heer Lockefeer heeft den minister van Economisohe Zaken en Arbeid de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat de klompen- prijs in een groot gedeelte onzer Nederland- sche klompenindustrie in de laatste maanden van 75 gulden tot ongeveer 50 gulden per 100 paar is gedaald, waardoor deze prijs is aange- land ver beneden den kostprijs, ofschoon de loonen sleohts van 7 tot 10 per week be- dragen Is het den minister ook bekend, dat ondanks deze lage prijzen de groote voorraden klom- pen, die zich opstapelen bij de klompenma- kers, niet geruimd kunnen worden vanwege den grooten import uit het buitenland? door PETER BARON. (Nadruk verboden.) 18) (Vervolg.) „Och, man. Guest leunde achterover en lachte. t Is goed hoor. Verbeelding is toch een raar iets. Hou je daar maar niet mee bezig, En wat Mandeville betreft, die zal zoo iets niet doen. Hij is langer in dienst dan jij. En Weston Of zelfs uw onder- danige dianaar. Nou Smakelijk lachend zat hij daar. Dan opeens op bezorgden toon: ,,Zeg, ben je wel heel zeker van sir Arthur, of van Batterby Strekt je ver beelding zich niet uit zelfs tot den com- missaris 't Gelaat van Bryce betrok onheil- spellend. ,,'t Kon wel eens niet allemaal verbeel ding zijn zei hij geheimzinnig. Guest bond in. Bryce was al te radicaal Hij was te veel stuiversroman-detective. Lieten ze hem lang genoeg z'n gang gaan, dan zou hij op een goeien keer sir Arthur Savle of zelfs den hoogen oom Batterby, commissaris van politie, nog naar de be- klaagdenbank sleuren. Guest gnuifde tot ergernis van Bryce, die zonder veel moeite den gedachtengang van z'n collega ge- volgd had. Bryce stond op en wild stapte hij door de kamer. Telkens de spottende oogen van Guest ontmoetend, gaf hij uiting aan al z'n innerlijke beroeringen door de op- recht gemeende ontboezeming: „Loop naar den drommel De deur sloeg met een geweldigen smak dicht achter Bryce en z'n ijle ideeen. HOOFDSTUK VII. Een bekentenis ontlokt door geweld. In antwoord op het aanhoudend gerin- kel van de telefoon nam Wally den hoorn op, terwijl hij knorrig gestemd schold op de nutteloosheid van telefoons in het alge- meen en wrevelig hield hij den ontvanger aan z n oor. Een stroom van absoluut on- verstaanbare woorden sprong hem tegen f!1 'J!?' een haastig, „Een oogenblikje asje- blief legde hij den ontvanger neer. ..Papa, riep hij. ,.Kom even en neem dien vent even onderhanden. Die brabbelt me daar zooiets als bargoensch, en dat met een snelheid van drieduizend woorden per minuut. 't Klinkt, of *t Chineesch,. sapperloot, 't is Naisuki Als geelectriseerd sprong Hubert Chat- terton op z'n voeten en haastig kwam hij naar de telefoon. Het gesprek duurde een minuut of tien, en ieder oogenblik drukte het gelaat van den ouden Chatterton meer angst uit. Z'n vader sprak enkele woorden terug in een taal, die Wally niet verstond. doch waar- van hij meende dat het Japaneesch was, en vervolgens wendde hij zich met een ge laat bleek van schrik tot z'n zoon. ,,Dat was Naisuki," sidderde de oude man. Hij zegt, dat er iets is uitgelekt en je moet zoo spoedig mogelijk bij hem komen; hij heeft je noodig. M'n hemel I" Hij viel neer in een stoel en bedekte z'n gelaat met z'n bevende handen. ,,Wat voor den drommel kan er toch gebeurd zijn vroeg Wally ongerust, wijl hij z'n vader zoo ontsteld zag. Vader en zoon keken elkaar aan, zonder hun Is de minister bereid, nu reeds bedrtjven zijn stopgezet en de algeheele stopzetting drei- gend is, maatregelen te nemen om deze ramp af te wenden, door een zeer sterke beperking of contmgenteering van den invoer, vooral nu er gevaar bestaat, dat een gedeelte der voor raden, welke te mg opgestapeld liggen, waardeloos wordt? Hetzelfde Kamerlid heeft ook nog de vol- j gende vragen gesteld aan den minister van Defensie Is de minister bereid, vooral nu de klompen industrie geweldig lijdt door gebrek aan afzet te bevorderen, dat het gebruik van klompen van Nederlandsch fabrikaat verplicht wordt voorgeschreven in het leger, de marine en de rijkswerkinrichtingen Indien de minister daartoe zijn medewerking wil verleenen, wil de minister dan voorschrij- ven, dat alleen klompen worden aangekocht voorzien van het bekende stempel der Vereeni- ging Nederlandsch Fabrikaat? HET RAPPORT DER BEZUINIGINGS- COMMISSIE-WELTER. Het Tweede Kamerlid van Rappard heeft tot den minister van Binnenlandsche Zaken voorzitter van den Jtaad van Ministers, de volgende schriftelijke vragen gericht: Heeft de Regeering reeds een beslissing ge- nomen of het rapport van de bezuinigings- commissie-Welter, waarvan inmiddels ook het tweede en laatste deel is verschenen, al dan niet zal worden gepubliceerd Is de Regeering niet van oordeel, dat, al is het rapport in de eerste plaats ter voorlichting van de Regeering bestemd ook het publiek mede in verband met allerlei oncontroleerbare geruchten er belang bij heeft in kennis te worden gesteld van het onderzoek van deze staatscommissie Wil de Regeering mededeelen, ingeval zij bezwaren heeft het rapport te publiceeren, om welke redenen zij het niet gewenscht acht. de voorstellen van de bezuinigingscommissie ter openbare kennis te brengen? Wanneer de Regeering van plan is het rap port te publiceeren, wanneer kan dan de pu- blicatie worden tegemoet gezien Men meldt aan het Handelsblad", dat de heeren Alofs en Nieuwenhuis uit Bemmel, die biji het op Zaterdag 13 Februari j.l. plaats ge- had hebbende ijsongeluk bij Haalderen, ge meente Bemmel, met gevaar voor eigen leven vier personen van een wissen dood hebben ge- red, thans zijn onderscheiden met: een eere- blijk van de Koningin, bestaande uit een medaille en een diploma voor menschlievend hulpbetoon; een medaille en 25 door het Car- negie-heldenfonds en een oorkonde in lrjst door den Nederlandschen bond tot redding van drenkelingen. HET NATION.AAL CRISIS-COMITe. Het secretariaat van het Nationaal Crisis- Comite deelt mede: In de op 1 Juni gehouden vergadering van het Werk-comite van het Nationaal Crisis- Comity heeft het secretariaat aan de leden een aantal statistische gegevens verstrekt omtrent de uitkeeringen van het Nationaal Crisis-Comite tot op 1 Mei 1.1. Deze uitkeeringen zijn voor het overgroote deel geschied aan de plaatselijke crisis- mites; deels in geld deels in natura. Deze laatste uitkeeringen betreffen eensdeels giften ?,.A5atura ontvangen, zooals bijvoorbeeld j 100.000 aan levensmiddelenbons der firma De Gruyter en de 1000 ton eierkolen van de Ver- eenigde Limburgsche Steenkolen Mijnen en anderdeels artikelen, welke het Nationaal Crisis-Comite zelf had aangebracht. Het be hoeft nauwelijks gezegd te worden, dat deze steeds van Nederlandsch fabrikaat waren. Teneinde de uitkeeringen in natura met die in geld te kunnen vergelijiken, zjjn de eerste in hun tegenwaarde in geld uitgerekend. Samengevat over het geheele land bedroegen deze uitkeeringen in geld: Levensmiddelen f 122 379 50 Kleeding 35.657^37 Kunstmest 91.050,40 Dekking 25.262,41 Brandstof M 19.478,50 Totaal giften in natura 293.828,18 Totaal-generaal f 480.63s!44 d.w.z. gemiddeld ruim 6 ct. per inwoner. Hieronder is niet begrepen de uitkeering aan den zgn. B-steun uit het door de regeering beschikbaar gestelde crediet van 750.000 voor aanvullenden steun aan werkloozen. LOTING VOOR DEN DIENSTPLICHT. De Minister van Defensie heeft bepaald: De in art. 10 der Dienstplichtwet bedoelde lotmg ter bepaling van den ingeschrevene die m elke gemeente of in elke groep van ge- meenten het eerst in aanmerking komt om tot gewoon dienstplichtige te worden bestemd, heeft m het openbaar plaats voor de lichting 1934 op Vrijdag 17 Juni, des namiddags om 2 uur, te 's-Gravenhage, in de Weeskamer Bmnenhof 8. De loting geschiedt uit een getal genum- merde biljetten, overeenkomende met het ge tal der personen, vermeld in het alphabetlsch register der gemeente Amsterdam, van de lichtmg 193).. (St j HET WEST-BRABANTSCH KANAAL- COMITe. Het West-Brabantsch Kanaal-Comite heeft aan de Prov. Staten van Noord-Brabant een adres gezonden, waarin gevraagd wordt om een spoedige totstandkoming van gedeelten eener toekomstige scheepvaartverbinding tus- schen Bath en Dintelsas te willen bevorderen. Namens het Comity is nu aan de leden der Prov. Staten van Noord-Brabant een memo- rie van toelichting bij dit adres gezonden. De tekst van het bedoeld adres luidt als volgt: Het West-Brabantsch Kanaal-Comity over wegend, dat binnen afzienbaren tijd een nieuwe scheepvaartverbinding tusschen Wester-Schel- de en Volkerak tot stand zal komen met als emdpunten Dintelsas en Bath; dat een dergelijk kanaal in ieder geval de mogelijkheid biedt om den Roosendaalschen en Steenbergschen Vliet op de Wester-Schelde te laten afwateren; dat een dergelijk kanaal niet voldoende met zoet water zal zijn te voeden tenzij de reeds lang gehoopte verbinding tusschen Vliet en Mark gegraven wordt; dat een dergelijk kanaal aan westelijk Noord-Brabant groote voordeelen biedt met name voor de afwatering, mits op het juiste waterpeil, de binnenscheepvaart en de zee- scheepvaart van dit gewest; dat Noord-Brabant dus alle belang er bij heeft een dergelijk kanaal zoo spoedig moge lijk verwezenlijkt te zien; bekend om haar degelijk onderricht in korten tijd voor ingewijden en beginnel. Lange Meire 2 (Kouter), Gent. Lessen op den auto zelf Bestuur; R. MORTIER. (Ingez. Med.) angst onder woorden te brengen. Wally drukte op de bel, die vlak bij hem was. Benton, correct en ernstig als immer, verscheen in de deuropening. „U heeft gebeld, mijnheer "Zeg aan Masters, dat de Bugatti in twee minuten gereed moet zijn. Zeg hem ook, dat ik zelf rijd", voegde Wally er ruw aan toe. En de goedige Benton ver- dween met z'n boodschap. Wally volgde hem naar de hall en vluq greep hij jas en hoed. Een kort knikje naar z n vader en hij ontsloot de voordeur en sprong naar beneden op het voetpad,' terwijl hij onder het loopen z'n gummi handschoenen aantrok. Voor de stoep stond een zwarte open wagen, en een chauffeur in elegant livrei stond aan het portier. Wally sprong op de bestuurdersplaats en zette onmiddellijk de versnelling in. Binnen tien minuten hield de wagen sti'i voor de deur van Naisuki's woning en Wally stapte snel uit, snelde het trottoir over en bonsde driemaal luid tegen de deur. Deze werd geopend en haastig stapte Wally het donker portaal binnen. Binnen een half uur hield de wagen weer stil voor Chatterton's huis. Vlug sprong de bestuurder er uit en in allerijl schoot hij den verbijsterenden Ben ton voorbij, zelfs zonder hem te groeten. Al verbaasde Benton zich eenigszins, dat hij zelfs geen antwoord ontving op z'n vraag of de Bugatti naar de garage moest, toch zocht hij naar geen verklaring. Een veertienjarige dienst bij de Chatterton's had den huisknecht al geleerd, dat hij van Hubert zelden en van Wally nooit een antwoord te verwachten had. Met een zucht ging hij naar den auto, terwijl hij z'n hersens pijnigde met het probleem, hoe hij den wagen in de garage zou krijgen. Masters, de chauffeur, was tien minuten geleden uitgegaan en Benton, alhoewel bewonderenswaardig. als huis knecht. gevoelde zich bij een motor even vreemd als iemand, over wien de adem van den dood strijkt. Er zat voor hem niets anders op dan de wacht te houden bij den wagen, totdat Wally terug kwam en z'n wenschen ken- baar maakte. Hubert Chatterton, die zich verbaasde over den spoedigen terugkeer van z'n zoon, keek scherp naar Wally, die met z n rug naar hem toestond, terwijl hij z'n jas uittrok. ,,En jammerde de oude man. ,,Wat was er gebeurd De ander wendde zich om, terwijl hij naar een brandplek op de manchet van z'n jacket keek. Maar de stem, die hem ant woord gaf, was niet de stem van z'n zoon. En evenmin was het gezicht, toen Chat terton verbaasd omkeek bij het hooren van die onbekende stem, het gezicht van Wally. >,Een volmaakt natuurlijke begoocheling. en een, die Benton evenzoo beetnam, maar ze is gevaarlijk stiet de bezoeker uit. ,,Zeer gevaarlijk, tuig Hubert Chatterton keek met steeds meer angst naar den vreemdeling. In z'n verrassing vergat Hubert hem de onbeschofte wijze van aanspreken kwalijk te nemen. Z'n oogen tuurden naar het ge laat van den man, die voor hem stond. 't Gezicht van den vreemdeling was rond, z n haar blond, en z'n gestalte iets grooter en breeder dan die van Wally. ..Misschien ben je me al vergeten, schepsel 1" vroeg de vreemdeling even plat als te voren. Chatterton kwam nog meer naar voren en bestudeerde het gelaat van den man, die zich vermat hem „schepsel" te noe- is het beste juisf goed genoeg. Eisdit daarom uitsluitend Aspirin- tabletten in de origi- neele verpakking mef het wereldberoemde BAYER-kruis. Let op oranje band en Bayerk ruisjprijs7^cts? (Ingez. Med.) dat er in den huidigen crisistijd behoefte bestaat aan productieve werkverschaffing en bijna nergens in Nederland een zoo produc tieve werkverschaffing als in Westelijk Noord- Brabant kan worden gevonden; dat het geraden is reeds thans de maat regelen te treffen, die onze bevolking in staat moeten stellen het economisch herstei, wan neer dit intreedt, onmiddellijk te benutten: verzoekt met aandrang uw college een spoe dige uitvoering van de waterstaatswerken, met name: de verbinding Mark-Vliet en het kanaal Vliet-Wester-Schelde, welke later toch noodzakelijk zullen zijn als onderdeelen van de nieuwe scheepvaartverbinding tusschen Wes- ter-Schelde en Volkerak te willen bevorderen. UITVOERREGELING VAN POOT- AARDAPPELEN. De waam. directeur-generaal van den land- bouw brengt ter kennis van belanghebbenden, dat eene uitvoerregeling van pootaardappelen op grond van de Landbouwuitvoerwet 1932 is voorbereid. Het ligt in de bedoeling der re geering, deze regeling dezer dagen in werking te doen treden. De regeling houdt in, dat het verboden zal zijn pootaardappelen uit te voeren of aan eenig middel ^an vervoer ten uitvoer aan te bieden, welke niet zijn verpakt en niet zijn voorzien van merken of teekenen ten bewijze, dat de aardappelen blijkens keuring voldoen aan de voor pootaardappelen gestelde ver- eischten. Voorts ligt het in de bedoeling, de vereeniging Nederlandsche Algemeene Keu- ringsdienst (N.A.K.bevoegd te verkiaren tot uitreiking van de voorbedoelde merken of teekenen. In verband met het bovenstaande wordt aan belanghebbenden, die in het vervolg poot aardappelen wenschen uit te voeren of voor uitvoer in aanmerking komende pootaard appelen in den handel wenschen te brengen, in overweging gegeven, onverwijld hunne ge- wassen voor keuring aan te geven bij voorge- noemd lichaam, hetwelk daaromtrent nader bekendmakingen zal doen. tSt.et.) Zaterdag is afgekondigd het Kon. besluit van 3 Juni, strekkende tot toepassing van ar- tikel 8 van de Landbouwuitvoerwet 1929 met betrekking tot pootaardappelen. Het besluit trad gisteren in werking. Het besluit houdt in een uitvoerverbod voor" pootaardappelen welke niet zijn verpakt en waarvan verpakking niet is voorzien van mer ken of teekenen ten bewijze, dat de aard appelen blijkens keuring voldoen aan bepaalde vereischten. Bij' een Kon. Besluit van denzelfden datum is bevoegd verklaard tot uitreiking van voor bedoelde merken of teekenen de Nederland sche Algemeene Keuringsdienst (N.A.K. 1. flen' -,I?at,woorc* hij gehoord, maar terwijl hij het enorme van die beleediqinq verwerkte. kreeg hij nog meer te slikken lets, dat z n gezicht deed verbleken en z'n oogen opensperren. Ook z'n mond viel open en z n trillende vingers kropen om- hooq naar z n droge lippen. ,,Ja, inderdaad het gezicht was hem be kend ontzettend. Dat blonde, krulliqe haar, hoe vaak had hij het vroeger niet qe- zien en deszelfs eigenaar het bezit ervan nijd Dat ronde gelaat, die staalharde oogen. Het was ..Mijn hemel mompelde Hubert, ,,'t is niet mogelijk... t is niet zoo... nee... je bent dood... je bent de duivel... ga weq... »laat me met rust... George Wace De ijzige blik van den bezoeker hield roerloos de oogen van den ouden man qe~ vangen. „Laat mij je geheugen wat opfrisschen, vod zei hij. Bij de laatste gelegenheid, dat ik de kwade vuurproef doorstond om met je te spreken, was ik juist vijf jaar oud. Ghatterton, die nu zoo n beetje gewenct raakte aan de titels, die hem werden toe- bedacht, keek den ander eenige oogenblik- ken verbluft aan, en toen opeens scheen hij ineen te krimpen. Z'n lichaam scheen ineengestort, als was het leven er uit ge~ ranseld, zijn vingers knepen krampachtiq samen, z'n mond zakte wijd open, z'n oogen waren als verglaasd van schrik, en z n ledematen schenen onbezield. Niet meer dan de heesche uitroep: ..Gerald bereikte den ongenooden gast. ..Klaarblijkelijk een aanhanger van den Pelmancultus 1" spotte de ander. ..Inderdaad, Gerald, bijgenaamd de „moordenaar Chatterton huiverde, terwijl hij sprake- loos in die ijskoude, spottende oogen keek. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1