I m Aanbesteding. Bloemzaad Feuilleton - Tertellingen I I I I I Waarschuwing. VERHUISD Bloemenmagazijn „FL0RA" Jchool- ^enoodigdheden SCHOOLWEG 5 Dokter A. VAN DEN HAUWAERT Bekendmaking. Aanbesteding. Bekendmaking. BRABANTSCHE BRIEVEN. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. WISSELKOERSEN. v n Mejuffrouw W. C. E. WIJNMAN. STEENKAMPLAAN 6 P. W. NIEUWELINK-DE PUTTER alle soorten, welke voorhanden zijn 5 pakjes voor 25 cent Noordstr. 82 - Tel. 262 Cooperatieve Vruchtenveiling Vereeniging ..Zeeuwsch-Vlaanderen" G.A. FA p. J. VAN DE SANDE VERHUISD naar J. J. CRINCE Namens Gedeputeerde Staten van Zeeland, zal op Woensdag 8 Juni 1932, 11 uur, in de Abdij te Middelburg, worden aan besteed het maken van de aarde- baan, rijbaan en rijwiel- pad met levering van pak- laagmateriaal enz. en met bijkomende werken, voor verbetering van een ge- deelte van weg no. 26b van het Provinciaal wegenplan 1932, vak RAPENBURG- SCHE TOL-DE KRAAI. Raming 187.000,-. Het bestek ligt van ten minste tien dagen vodr den dag der aan besteding ter lezing ter Provinciale Griffie van Zeeland te Middelburg en bij den Hoofdingenieur, den Ingenieur en den Technisch-ambte- naar van den Provincialen Water- staat, onderscheidenlijk te Middel burg, Neuzen en Neuzen. Het is op gelijk tijdstip, zoolang de voorraad strekt, ter Provinciale Griffie verkrijgbaar voor f 3, Aanwijzing ter plaatse zal ge- schieden op Vrijdag 3 Juni 1932 te 13 uur. Samenkomst bij halte Z. V. T. M. Rapenburgsche Tol nabij Stoppeldijk. De staat van inlichtingen ligt op Maandag 6 Juni 1932 ter inzage bij den Ingenieur en in afschrift bij den Hoofdingenieur en den T echnisch-ambtenaar. Middelburg, 13 Mei 1932. Tandarts te St. Nicolaas maakt zijn geachte clientele bekend, dat hij is v e r h u i s d van de Groote Markt naar de KALKSTRAAT No. 25. Dinsdag 7 Juni 1932, Het bouwen van een dubbele Woning aan de Tuinstraat te Ter Neuzen. A. DE CLERGQ, Bouw.-Opz. Maandag 6 Juni 1932, Beoosten Bleij Benoorden, Catharinapolder, Dekkerspolder. Men verklaarde fcich in principe bereid de werktuigencommissie een geldelijke bijdrage te verleenen voor het nemen van eenige proeven; iaar op de begrooting eehter geen post voor dit doel is uitgetrokken werd het Bureau opgedra- gen te onderzoeken of hier geldmiddelen voor be- schikbaar zijn. Van het Bestuur der Wagenmakerspatroons- vereeniging in Zeeland was het verzoek inge- kcanen, de ieden aan te sporen hun werkzaam- heden tot het instandhouden van>hun landbouw- werktuigen te laten verrichten in verband met de groote werkloosheid in het wagenmakersvak. Besloten werd dit schrijven aan de afdeelingen door te zenden. Credietverleening aan den landbouw. In ver band met den nood op de bedrjjven zal den Minis ter worden verzocht maatregelen te nemen, opdat opzegging van hypotheken e.d. van diegenen die steeds aan hun verplichtingen hebben voldaan, wordt voorkomen. Het Bestuur der Gewestelijke Tarweorganisatie voor Zeeland zal worden verzocht de nabetaling over de geleverde tarwe, zoo spoedig mogelijk te willen uitkeeren. Vetllgheidswet. Met instemming werd kennis- genomen van het verzoek der drie centrale land- bouworganisaties aan den Minister van Arbeid, Handel en Nflverheid in het ontwerp-Veiligheids- wet, de medewerking der ambtenaren van Rijks- en gemeentepolitie niet zonder meer voor te schrijven, doch te bepalen, dat deze door deskun- dige autoriteiten die meer bijzonderlijk met de opsporing zijn belast, kan worden ingeroepen. Interna tionaal Pooljaar. Een verzoek om finan- cieele steun te verleenen aan het meteorologisch deel van het Pooljaar werd niet ingewilligd. Sociale lasten. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over de mogelijkheid op' welke wijz'e het landbouwbedrijf tijdelijk kan worden ontlast van betaling van sociale lasten. Besloten werd dit punt op de a.s. Hoofdbe- stuursvergadering aan de orde te stellen met prae-advies van het Secretariaat in welke rich- ting kans op succes zou kunnen worden ge- boekt. PaardenJokkerJj. Een adres dat door de Ver- eeniging ,,Het Warmbloedpaard" te Groningen aan de Ministerraad werd verzonden en waarin maatregelen gevraagd worden tegen de groote invoer van z.g. slachtpaarden zal ter adviseering aan het K. N. L. C. worden doorgegeven. Van de Provinciale Regelingscommissie voor de Paardenfokkerij in Zeeland was bericht inge- komen van de data waarop de merriekeuringen in Zeeland zullen worden gehouden. Jacht op watersnippen. Besloten werd naar aanleiding van een ingekomen verzoek Gedepu- teerde Staten te adviseeren de sluiting van de jacht op watersnippen niet te vervroegen daar een regeling als voor 1931/1932 voor ons gewest als een gewenschte beschouwd kan worden. Diermeel. Besloten werd de aandacht der Coop. Aankoopvereenigingen te vestigen op de voor- deelen, welke verbonden zjjn aan het aankoopen van N. T. F. diermeel, een nationaal product der Nederlandsehe Thermochemische fabrieken. In,voer Deensche varkens. Met belangstelling werd kennisgenomen van het verslag van de be- spreking van den Rijkszuivelconsulent met ver- tegenwoordigers der verschillende landbouw- organisaties over den invoer van Deensche var kens. Het blijikt dat voor deze zaak groote be langstelling bestaat. Postbestelling ten plattelande. Naar verluidt bestaan bij het Hoofdbestuur der Posterijen plan- nen om ter bezuiniging de bestellingen voor ge- meenten met minder dan 5000 zielen terug te brengen voor den kom dier gemeenten van 3 op 2 en buiten de kom van 2 op 1. Ook de openstelling van postkantoren en tele- foonkantoren schijnt beperkt te worden. Hierdoor zal het platteland alleen getroffen worden. Besloten werd het K. N. L. C. te verzoe- ken ten sterkste te protesteeren tegen deze ach- terstelling van het platteland, waardoor boven- dien een onmogelijke verwarring zal worden ver- kregen. Slachtveeverzekerlng. In verband met een ge- stelde vraag van de afd. Walcheren van de C. B. T. B. tot de kring Walcheren van de Z. L. M., om de slachtveeverzekering der Z. L. M. ook voor leden van de C. B. T. B. open te stellen, heeft de kring Walcheren der Z. L. M. dit ver zoek eertijds ter adviseering aan het Hoofdbe stuur voorgelegd. Op de a.s. Hoofdbestuursvergadering van de Z. L. M. zal dit punt aan de orde worden gesteld. Nadat nog eenige zaken van huishoudelijken aard waren behandeld sloot de Voorziter met dank voor de opkomst de vergadering. Ulvenhout, 24 Med 1932. Menier, Veur d'n pijl en boog is 't d'n les- ten tijd gin weer. Oew pijlen waaien dwars over de baan de boomen in en da's gin aarig- heid. Verleejen week waren me-n- op 'nen avond 'n bietje-n-aan 't oefenen waant amico in da schie- ten rokte nooit uitgestudeerd, me waren dan zo'n bietje-n-aan 't proefschieten, toen onze keizer, d'n Blaauwe, z'nen koker's leeg zouw schieten. Ge wit: teugen hum is ginmensch opgewassen. As d'n Blaauwe z'n laange, hoepelbeenen edn- maal in d'n 6£rde hee gepoot, z'nen boog ge- spannen, z'n blaauw hoofd 'n bietje schuin, da vuurroode Turksche fez-ke, waarvan d'n kwast in z'n lenden bungelt, flink achterover aan z'n achterhoofd haangt, (lijk de wefkes teugeswoordig d'r hoedje dragen), dan is 't gelui nie van de baan! Want bij elke roos gaat de bel en as d'n Tiest z'n heultje (12 pijlen) ver-schiet, dan toovert ie oew de rozen veur oew kokkert, da ge 'r akelijk van wordt. Schieten as ie kan! Daar is gin veurbild van. Ze kennen 'm dan ok ieveraans. As me-n- op wedstrijd gaan mee't eerste zestal van ,,De Mikkers" en ze zien ons op de baan komen mee d'n Blaauwe, dan verhanderen de ge- zichten En wa z'al nie geperbeerd emmen om 'm van schot-af te krijgen, kasjeweel! Maar as ge d'n Tiest wilt nemen, amico, dan motte schrikkelijk vruug opstaan, horre! In Esschen emmen ze 's geperbeerd om 'm zat te voeieren. Me wieren ontvaangen as vorsten. 't Begon al aan de statie, zoow gaauw as me'n op 't perron stingen. Nouw motte weten da ze daar zukke ver- duld smakelijke vlaaikes verkoopen, en kom- men soep. Ja, gdfeve kommen, hoor! Daar kan haast 'n moeder-eend mee d'r kiekens in rond- zwemmen en veur zo'n kommeke soep-mee- ballen betaalde 6&n frangeske! D'n Blaauwe zee dat ie getrokken is van trekhondenst&Srt en d'n Fielp pruuft er zuiver ezelinnen-ooren in, beweert ie. Maar d'n Joep verassereert bij hoog en bij laag dat de kracht van da soepke'm zit in al die zwarte vezeltjes en da zijn mergpepkes-van-duuzendpooten, houdt ie vol! Ja, amico, as ge nog's 'nen plazierigen dag wil emmen, dan motte maar 's 'n keer mee gaan schieten, dan kunde nog's lachen. Maar ge mot teugen 'n stotje kunnen, jonk. Waant as oew vrouw d'n aanderen dag oew Zon- dagsch pak afborstelt en bij 't „nakijken" van oew zakken ineens tot d'r ellebogen in 'n chocoladepuddingske zit, dan is da zooveul as 'n verrassinkske van een van de kammeraads, die onder d'n dinee ineens om oew vrouw en kinders docht en dus stiekum 'n aarigheidje van't schietfeest aan oew meegaf. En as ge dan later zouw vragen wie da gedaan hee, dan kan 'k oew alvast vertellen, da ,,zullie zoow iets nie doen", en „da ze't 'n vuile streek vinden" en „da zoow iets gin werk is!" Maar genogt, me wieren dan netjes en haar- telijk afgehaald, zatten steuvig aan de vlaai kes en de soep en aan d'n triepel. 'n lekker potje Belsch bier, maar ge mot er van hou- wen, 't smokt heel locht naar rattehkruid, en d'n veurzitter van de Esschensche boog- schieters, zo'n kleinen dikken Vlaming die in heel Bellege gin bolhoedje kan koopen dat 'm past, (eerst krijgde z'nen lachenden kop, dan z'h zwart-ijzergaren kuif, dan 'n tijdje niks en dan, heel hoog, z'n kleine bolhoedje, dat er bovenop-zweeft), maar d'n veurzitter dan, spietste op de Ulvenhoutsche Mikkers in't alge- meen en op d'n Blaauwe in 't biezonder, maar d'n Tiest lepelde z'nen soep ondertusschen uit en zee op 't lest: Veurzitter ga nouw zitten jonk en drink 's, waant ik krrjg 'n droge keel van jouw gekaaier!" En toen begon 't. D'n eene triepel over d'n aandere en na zeuven of zeuventien triepeljes, bokskes, (bok smokt daar naar verdunden inkt), kwam de groote verrassink! Ge wit zekers da Bellegie droog leet. Daar kunde aan de toonbaank gin borreltje meer koopen en daarom koopen ze'm daar mee de kruik. Da's zoow gek ee! Nouw 't daar is drooggeleed, mee de bedoeling, dunkt mijn zow, om 't gebruik van 'n borreltje te minne- zjeeren, nouw kunde 'm daar nie meer koopen mee 'n vingerhoedje tegelijk, maar per em- mer? En verdijd, amico, ze lappen 't 'm of, horre. Versta me goed: da's gin kwaadsprekerij Maar ik wil 'r maar mee zeggen, da'k't vrimd vind, da-d-et nouw z66w is ingericht, da ze daar as teugenweer van borreltjesdrinken, d'n jajum nouw net drinken as ranja, „raonzja" zeggen ze daar mee twee rietpijltjes uit haaflitersche glazen. Afijn, om dan op dieen veurzitter terug te komen, d'n diee, die zoow kollesaal gehecht is aan bolhoedjes, al dugt er z'n hoofd-as-'n- tonneke dan ok heelegaar nie veur, veurzitter Koppes, zoowas d'n Blaauwe 'm altij noemt. had ,,'nen klaainen attentie veur ons", zee-t-ie. Meteen gong ie weer staan om da-d-ds netjes te vertellen. „Wa zouw da nouw weer zijn?' flusterde d'n Tiest in m'n oor. „Jenever", flusterde-n-ik„let er op, Blaauwe!" Toch 'nen goeie vent, dieen Koppes", zee d'n Tiest. En noiiw/'.trlt bezonderst respekt veur de schiet-kompassieteiten van de levdlhouter- sche Soosjeteit „de Miekers" heb ik 't mer- veljeus plazier van u te hoffereerenen toen pakte-n-ie geheimzinnig iets uit d'n ach- terslipzak van z'nen zwaluwsteert (jaquet) „van uilie te prrizanteeeren deuzen Skiedam- mer, gebrouwen in d'n Ollandais en van den- zelfsten kwalliteit en roem as de schiet-kom passieteiten van onze gasten", en boem, mee 'nen fieren smak zette-n-ie 'm op tafel. „Tiest", flusterde-n-ik: „ik krijg dieen zult- ridder in de gaten; hij wil-d-oew vol gieten vdur d'n wedstrijd". „Snapte da nouw pas, Dre vroeg d'n Blaauwe: „keb Koppes al 'n haalf uur in de gaaten ;da zal 'm centen kosten, jonk!" En toen amico, toen stond d'n Tiest op en hield ok 'n aanspraak. „Menier d'n veurzitter", zee-t-ie: ,,ik kan beter schieten dan riddeneeren, daarveur motte 'nen aparten kop emmen, niewaar", amico, ik docht da'k brook! „maar ditte mot ik zeggen", gong d'n Blaauwe doodernstig deur: „ik ben geruurd en m'n kammeraads daarveur ok, me zijn allegaar geruurd, ge ruurd" ,„Zonder suiker", kwekte d'n Joep „Sjuust", zee dn Tiest: „zonder suiker en meteen pakte-n-ie de kruik en stak'm in z'nen zak. Amico, als ge toen da gezicht van Koppes had gezien! „En natuurlijk", knikte d'n Tiest verschrik- kelijk vriendelijk, mee knippende ogkes: „en natuurlijk veul bedaankt, veurzitter. As ie leeg is, zullen me-n-'m aan ons vaandel haan- gen". „Ge tracteer toch zekers", zee Koppes toen, die net sting te ktfken of z'n huis was afge- braand. „Op de baan!" zee d'n Tiest: ,,op de baan zal 'k 'm veursnijen, waant 'k heb er vandaag zin in, om 'nen steuvigen heul te schieten, en da ga nie beter as mee nathou- wen en pappen!" En op de baan, hmico! Ollee, wa-d-emmen toch 'n leut g'ad. D'n Blaauwe, die mee geweld zat moest zjju volgens d'n veurzitter z'n plannen, schoot de roos plat en toen Koppes moest schieten, toen schoot ie in 'nen leuningstoel, die drie huizen verders in 'n prieeltje stond. En schold ons uit veur ,,flaauwe venten" omda me, volgens hum „de schietschaaif lieten sliengeren lak 'nen zatten vent!" Wa-d-emmen me mee dieen kearel ge- lachen! Maar 'k wil er dan maar mee zeggen, dat dieen Blaauwe ieveraans gevreesd is as schut- ter op pijl en boog en dat ie van de week, toen 't zoo waaide, net schoot as veurzitter Baron Koppes von Esschen. Toen emmen me de bullen maar in de kastjes gezet, ja, ons baan is in orde, jonk; ieder hee 'n kastje van vijfentwintig duim bridte, mee z'nen naam op 't durke, en 'n haangslotje d'r op, om de schietspullen in op te bergen. Maar w' emmen toch de pees maar losgemokt en de boel weggezet en zijn naar binnengegaan in de. ,,Gouwe Koei", om nog 'n kortje te leggen. Me waren mee genogte: ikke, d'n Blaauwe, d'n Fielp en d'n Joep. Me bestelden twee krukskes en vier glazen en toen de vrouw ons die brengen kwam, d'n Joep zat te geven toen zee ze: weten guilie 't al van d'n Janus?" ,,As 'k 't nie gedocht had!" viel d'n Fielp uit en sloeg mee z'nen vust op tafel, da-d-een van de tafelpooten wa schuin naar binnen gong staan. ,,Lawaaischupper", zei Mie; „kan*da nie wa zochter? Ge verrinneweert heel m'n iriven- taris". ,,Da zal ie thuis wel uit z'n ljjf laten, Mie", zoog d'n Blaauwe. Eerst zat d'n bakker mee z'n onbehouwen, groote lijf van driehonderd-pond-en-zeuven- ons, (volgens z'n leste opgave), net te kijken as 'nen kwajongen, maar toen d'n Blaauwe, da zee: „da zal ie :thuis wel uit z'n lijf laten", toen kwam ie los!" ,,Zoow", zee-t-ie, wit van kwaaiigheid: ,,zoow, zijde gij zoow goed op de hogte, Blaauwe? Witte gij zoow persieskes wa 'k thuis te doen en te laten eb soms?" ,,Heur is ier, Fielp", verzekerde den Tiest kalm: ,,'k wil nie leggen te stoken tusschen jouw en Keee, maar eh mijn vrouw mot mijn toch altij nog veur't eerst mee 'nen nat- ten dweil om m'n ooren slaan!" W£§r wou d'n Fielp op tafel slaan mee z'n knustje ter grotte van 'nen boerenmik, maar d'n Tiest trok op tijid 't tafeltje weg en zoow- doende dat d'n bakker z'n eigen veur z'n maag sloeg, dat ie hikte. „Wa zeggen guilie nouw van zo'n blaauw zuigmachien!" riep d'n Fielp. „Zeg" teugen d'n Blaauwe: ,,zeg, emmen ze mijn dan soms mee 'nen natten dweil om m'n ooren gesla- gen?" ,,Jouw?" vroeg d'n Tiest onschuldig: ,,jouw?" wie zee da? ..G(j!" „Ikke?" „Gij, en ginnemensch aanders!" „Ge liegt. 't. Ge zit ruzie te zoeken", zoog d'n Tiest deur: „da-d-eb ik nie gezeed. Ik heb gezeed en luistert nouw goed, waant &eur dat de menschen soms maar haalf lusteren, komen er altij van die snertprotjes in de wea- reld, ik heb gezeed, Fielp, da mijn vrouw mijn nog nooit mee 'n natten dweil om m'n ooren hee geslagen; meer nie! En gift'm nouw maar weer 'n stukske van die bekaanst-kapot- geslagen tafel, Joep, hij is nouw weer veul rustiger!" ,,Kan 'k de boel neerzetten vroeg de vrouw: ,,m'nen erm is gin uithaangbord!" „Wa-d-is-t-er mee d'n Janus loos, Mie? vroeg d'n Joep, terwijl ik de gloskes vol- schonk. „Vraag't maar aan d'n Fielp", zee Mie: ik wil verders d'n zegsman nie zijn!" „Hij is toch nie aan 't vrijen?" vroeg ik toen aan d'n bakker. „Nouw, nouw ge 't zelf zegt, ja!" gaf d'n Fielp ten antwoord: d'n Jaan is aan d'n schferel en net zoow stiekum as d'n dieen veur 'n paar jaar". Da sloeg op d'n Blaauwe, die op ouwen leeftijd mee da jonk weduwvrouwke trouwde, mee Aantje Bogers. ,,Nouw zijn me kiet", zee d'n Tiest. ,,Ozoow!" zee d'n bakker fier: ,,grj ok oew porsie! Wad-d-is troef, Joep?" „Schup ze!" „W61ke schuppes?" „D'n haas!" Mee fietste d'n Janus over d'n weg. „Kekt 'm trappen, mannen", riep d'n Tiest: „kekt onze Sjerlok 's trappen; hij is tien jaar jonger geworren. Kek's mee 66n haandje! Zied'm aan z'n snor trekken? Die gaat 'r op af, horre!" ,,'t Is aanders gaauw, horre!" critiseerde Mie van achter't buufet. En zonder ons aantwoord af te wachten, gong ze naar de deur en keek d'n veldwachter na. „Mee wie?" vroeg ik aan d'n bakker. Toen kwam Mie geheimzinnig binnen en zee binnensmonds: ,,pas op, hjj komt verom; hier op aan!" „Hij doe ge't goed", fluisterde d'n Fielp, deur 't raam kijkende: 't is er een mee 'n pesjoentje". „Dan is ie toch nog nie zo'nen loebes as ik altij gedocht heb!" kwekte d'n Tiest: „kek, daar is ie sjiiust!" „Navend samen", zee d'n Jaan: emmen jullie over 't mijn?" „Gin kwaad, hoor Janus",, zee ik: „maar me zeeen zoow da gij er zoow bestig uit bleft zien! Ginmensch zal jouw vijfenveftig geven zee d'n Fielp". „De sport ee", zee Janus fier: „da's de sport!" Amico, daar begon alles te brullen, tot en met Mie achter 't buufet, te brullen, ze kronkelden allemaal over 't tafeltje. Toen viel d'n poot 'r heelegaar onderuit Afijn, 'k ben vol. Volgende week de rest. Maar ditte kan 'k oew wel zeggen: ,,d'n Jaan is steuvig aan 't vrijen! Veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toet a voe DRe. TER NEUZEN. Heden werd in het Hotel Centraal, bij den heer H. J. Vlieger, alhier, aanbesteed door den calamiteuzen polder Nieuw Neuzen, het her- stel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1933, van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingswerken, aan de waterkeering van den bovengenoemden polder. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren: J. Wolse te Ellewoutsdijk, voor /7013; A. Warrens te Ossenisse, voor 6980; J. van 't Hoff te Hoek, voor /6980; L. van Boven te Ellewoutsdijk, voor 6820; P. A. Rammeloo te Philippine, voor 6810; I. la Gasse te Koudekerke, voor 6800; J. F. Comelis te Hoofdplaat, voor 6800; J. Verherjke te Ellewoutsdijk, voor f 6767 J. de Maagd te Hontenisse en P. Dees te Sas van Gent, voor /6760; W. de Bokx te Hoek en H. Kerckhaert te Westdorpe, voor f 6750; J. P. de Vos te Ter Neuzen, voor /6685; P. A. Andriessen te Hontenisse, voor f 6666; en W. J. A. de Bruijn te Ter Neuzen, voor f 6549. Gegund aan den laagsten inschrrjver, onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Van Ter Neuzen: 25 Mei. Ned. s.s. ZEE- HOND, 162, ledig, Boom; Deensch s.s. NER- MA, 73, cokes, Kopenhagen. Van Sluiskil: 26 Mei. Eng. s.s. KENNETH HAWKSFIELD, 910, ledig, Blyth.( Voor Sas van Gent: 25 Mei. Nederl. s.s. STAD ZWOLLE, 1218, pyriet, Huelva. Voor Gent: 25 Mei. Belg. s.s. LAURENT MEEUS, 3479, benzine, Batoem; Belg. s.s. STAD ANTWERPEN, 560, ledig, Oostende; Eng. s.s. PANDION, 999, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. OVERTON, 184, ledig, London. 26 Mei. Belg. s.s. MARCEL, 841, ledig, Dieppe; Eng. s.s. KENNETH HAWKSFIELD, 910, kolen, Dover; Eng. s.s. CHARLWOOD, 600, ledig, Rouaan; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. ALOUETTE, 296, stukg., London; Eng. s.s. GREATHOPE, 1292, ledig, Chattan. Van Gent: 25 Mei. Ned. s.s. JANTJE, 80, ijzer, Hull; Eng. s.s. MERSEY, 438, stukg.,, Goole; Eng. s.s. DENNIS, ROSE, 946, ijzer, Newport; Zweedsch s.s. SiiRTO, 595, ledig, W. Hartlepool; Duitsch s.s. AUGUST LEON- HARDT, 1526, ledig,, Vlissingen; Ned. s.s. MEEUW, 110, aardappelen, Plymouth! Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., London; Duitsch s.s. IDA BLUMENTHAL, 890, ledig, Vlissingen; Eng. s.s. ALDER, 126, aardappe len, Hull. 26 Mei. Zweedsch s.s. FLANDRIA, 662, ledig, Blyth. Amsterdam, 27 Mei 1932. London Duitsch Fransch Belgisch Bieden. Laten. 9, 9,10 58,— 59,— 9,70 9,85 6,90 6,95 1 Zoo de Heere wil en zij leven, hopen op Woensdag 1 Junia.s., onze geliefde Ouders, Behuwd-, Groot- en Otrergrootouders, ABRAHAM LEUNIS en JANNEKE EEKMAN, hunne 50 jarige Echtveresniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van Hunne dankbare Kinderen, Behuwd-, Kleinkinderen en Achterkleinkind. Ter Neuzen, 27 Mei 1932. Tholensstraat No. 26. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, ons be- toond op 5 Mei jl., betuigen wij onzen welgemeenden dank. N, J. HARTE. C. M. HARTE—DE Nering, Ter Neuzen, 26 Mei 1932. De Familie WIJNMAN be- tuigt haren oprechten dank voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van hare Zuster, Ter Neuzen, 25 Mel 1932. D.V. hoopt Maandag- en Dinadagavond 30 en 31 Mei 'savonds 7 uur op te treden, de heer ARENDSE, in het Vereenigingsgebouw, Donze- Visserstraat, Ter Neuzen. Het publiek wordt gewaarschuwd om niet door de Klaver-en Gras- gewassen te loopen aan den Hoogendljk. DE PACHTERS. van NIEUWEDIEPSTRAAT 65 naar Metselaar-Aannemer. PAARDEN - RU N DV EE Voor de vlugge en prompte uitbetaling van mijn op 21 dezer gestorven paard, verzekerdbij deOnderlingeVeeverzekerings- Maatschapplj te Hulst, betuig ik hiermede ml|n welgemeenden dank. Ieder Paarden- en Veehouder kan deze Mij ten zeerste worden aanbevolen. P DIELEMAN. Zaamslag, Mei 1932. TER NEUZEN. Zij, die tot nog toe geen opgave deden van hun te veilen vroege Aardappelen, worden verzocht hun opgave zoo spoedig mogelijk in te zenden bij ondergeteekende W. C. VAN PETEGEM, Directeur. TER NEUZEN LOODGIETER -: Het Bestuur van den NIEUW NEU- ZENPOLDER maakt aan de eigenaren van gronden in dien polder bekend dat de rekening en verantwoordlng over het dienstjaar 1931/32 en de ont- worpen begrooting voor het dienstjaar 1932/33 met de memorie van toelichting, van heden af gedurende acht dagen, ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zullen liggen; dat een vergadering van Ingelanden is belegd in het Hotel Centraal te Ter Neuzen, tegen des namiddags 3 uur (Zomertijd); dat de begrooting na de vaststelling door de vergadering van Ingelanden, benevens de memorie van toelichting, mede gedurende acht dagen, te rekenen van den dag na de vaststelling, ten voormelden kantore ter inzage zullen liggen en dat van de voormelde stukken afschriften tebekomen zijntegenbetaling der kosten. Ter Neuzen, 28 Mei 1932. Het Bestuur voornoemd, JOH. DEKKER Az., Dijkgraaf. H. J. VAN DEN OUDEN, Ontvanger-Griffier. Ondergeteekende zal op 11 Juni 1932, des n.m 4 uur, in het cafd van den heer P. 'T GILDE—DE Zeeuw, in perceelen of in massa trachten aan te besteden; Bestek met teekening verkrijgbaar f 1,50 per stel bij Axelschestraat 30, Ter Neuzen. Het Bestuur van den Polder MAR- GARETHA, maakt aan de eigenaren van gronden in dien polder bekend dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1931/32 en de ont- worpen begrooting voor het dienstjaar 1932/33 met de memorie van toelichting, van heden af gedurende acht dagen, ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zullen liggen; dat een vergadering van Ingelanden is belegd in het logement van den heer C. P. de Regt te Zaamslag, tegen des namiddags 4 uur (Zomertijd); dat de begrooting na de vaststelling door de vergadering van Ingelanden, benevens de memorie van toelichting, mede gedurende acht dagen, te rekenen van den dag na de vaststelling, ten voor- melden kantore ter inzage zullen liggen; en dat van de voormelde stukken af schriften te bekomen zijn tegen betaling der kosten. Ter Neuzen, 27 Mei 1932. Het Bestuur voornoemd, F. DE RUIJTER Fz., Dijkgraaf. H. J. VAN DEN OUDEN, Ontvanger-Griffier. Het Bestuur van d£n polder gemeente Axel, maakt bekend 1. dat te rekenen van 28 Mei 1932, gedurende acht dagen ter inzage van eigenaren van landen in dien polder, zijn nedergelegd ten kantore van den Ont vanger-Griffier te Axel; ade rekening en verantwoording van het beheer des polders over 1931/1932; b. de begrooting voor 1932/1933 met de memorie van toelichting. 2. dat op Maandag 6 Juni a.s., des namiddags twee uur (zomertijd) in het hotel „Het Gulden Vlies" te Axel, een algemeene vergadering van Ingelanden zal gehouden worden. 3. dat voormelde begrooting met de memorie van toelichting, opnieuw ge durende acht dagen, te rekenen van 10 Juni a.s., ter zelfder plaatse ter inzage zal liggen. Axel, 28 Mei 1932. Het Bestuur voornoemd, F. DEKKER Fz., PI.v. Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den gemeenten Boschkapelle, Axel en Zaam slag, maakt bekend 1 dat te rekenen van 28 Mei 1932, gedurende acht dagen ter inzage van eigenaren van landen in dien polder, zijn nedergelegd ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Axel: a. de rekeningenverantwoordingvan het beheer des polders over 1931/1932; b. de begrooting voor 1932/1933 met de memorie van toelichting. *2. dat op Dinsdag 7 Juni a.s., des voormiddags twee uur (zomertijd) in het hotel „Het Gulden Vlies" te Axel, een algemeene vergadering van Ingelanden zal gehouden worden. 3. dat voormelde begrooting met de memorie van toelichting, opnieuw ge durende acht dagen, te rekenen van 10 Juni a.s. ter zelfder plaatse ter inzage zal liggen. Axel, 28 Mei 1932. Het Bestuur voornoemd, JAC. DEKKER Fz., Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den gemeenten Axel en Westdorpe, maakt bekend 1. dat te rekenen van 28 Mei 1932, gedurende acht dagen ter inzage van eigenaren van landen in dien polder zijn nedergelegd ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Axel a. de rekeningen verantwoording vanhet beheer des polders over 1931/1932 b. de begrooting voor 1932/1933 met'de memorie van toelichting. 2. dat op Donderdag 9 Junia.s., des namiddags vier uur (zomertijd) in het hotel „Het Gulden Vlies" te Axel, een algemeene vergadering van Ingelanden zal gehouden worden. 3. dat voormelde begrooting met de memorie van toelichting, opnieuw ge durende acht dagen, te rekenen van 10 Juni a.s. ter zelfder plaatse ter inzage zal liggen. Axel, 28 Mei 1932. Het Bestuur voornoemd, F. DEKKER Pz., Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontv.-Griffier.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 7