ALGEMEEN NIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. r DE VIERDE SEPTEMBER ASPIRIN No. 8840 WOENSDAG 25 MEI 1932 72e Jaargang. BINNENLARD FEUILLETON BUITENLAN D DE ZWARTE LIEVE VROUW leenigopdewereld I Een koele luchtstroom, TER NEUZENSCHE COURANT ARONNEMENTSPRUS: Binnen Ter Neuzen i 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika /2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooniitbetaling. OltgMfiter: Flrma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 58150 TELEFOON No. 26. ADVERTENTISN: Van 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken regel meer 0,2a Grootere letters en cllchd's wor den naar plaatsrutmte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen vermlnderd tanef, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzendlng van advertentien liefst §6n dag voor de uitgave, nrr BRAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND TWEEDE KAMEB. Vergadering van Dinsdag. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten bet wetsontwerp, houdende tijdelijke maat- regelen tot hulpverleening aan de melkvee- houderij, dadelijk te behandelen. Na eenige discussie wordt op voorstel van den voorzitter besloten den spreektijd voor elken spreker te bepalen op een half uur. De heer Braat (plattel.) critiseert de traag- heid van de regeering jegens het Comite voor oeconomisch verweer. Weldra moet melkvee afgeslacht worden, omdat de Minister geen af- doende maatregelen weet te nemen. De regeering verklaart in de memorie van antwoord, dat de toestand der zandboeren de aandacht heeft; die hadden echter al lang ge- holpen moeten zijn. Was hier minister Posthuma maar, dan zouden evenals in oor- logstijd de maatregelen wel sneller worden genomen. Spreker dient ten slotte een motie in, waarin de regeering wordt verzocht den riohtprijs der melk van 5 ct., welke geen be- staansmogelijkheid biedt, te verhoogen. De heer v. d. Sluis (s.-d.) merkt op, dat het hier gaat om enorme bedragen, 100 of 120 millioen. Tegen het menggebod komen allerlei klachten. De afzet moet op den voorgrond staan en tegen Duitschland hebben wij toch wel middelen van verweer. Verder is een der middelen tot verbetering inkrimping van den veestapel. De boter zal door het wetsontwerp op f 1,80 per K.G. komen, margarine wordt verhoogd tot ongeveer 1,10; verder naar rato. V-oorts waffht den broodeters nog een pnijsverhooging. Spreker heeft daartegen bezwaar, te meer, daar de boeren slechts een klein deel der vele millioen en zullen krijgen. Hoezeer overtuigd, dat de boeren geholpen moeten worden, kan spreker zijn stem aan dit ontwerp niet geven. Ds. J. L. PIERSON. t Dinsdagmorgen is te Bilthoven na een ern- stige ongesteldheid overleden in den ouderdom van ruim 70 jaar Ds. J. L. Pierson, emeritus predikant van de Ned. Herv. gemeente te Gro- ningen en voorzitter van den sehoolraad voor de school met den Bijbel. Ds. Pierson was een zoon van wijlen Dr. H. Pierson, de bekende predikant-directeur van de Heldring-gestich- ten te Zetten. Ds. Pierson werd op 16 October 1861 te Hei- nenoord (Z.-H.) geboren en studeerde aan de Utrechtsche universiteit, waar hij in 1886 can- didaat werd. In hetzelfde jaar aanvaardde hij het predikambt te Halle, vanwaar hij in 1890 naar Hengelo ging. In 1909 werd hij predi kant te Groningen, waar hij tot 1926 werk- zaam was. Zijn verdiensten vonden erkenning door zijn benoeming tot officier de l'lnstruc- tion Publique en die in de Orde van Oranje Nassau. HET VEER A. J. POLDERZIJPE. Dank zij den onvermoeiden pogingen van het comity van actie voor verbetering der vierkeersbelangen van Schouwen Duiveland met den vasten wal, werd Zaterdagmiddag de grootere veerboot „De Hollandsch Diep", die in den winter den dienst onderhoudt tus- schen Numansdorp en Willemstad aan het Zijpe in dienst gesteld gedurende den zomer- dienst bij de R. T. M. Vele autoriteiten waren bij deze indienststelling tegenwoordig, o.w. ook de dinecteur der R. T. M. ir Kuijpers. AVONTURENROMAN door PETER BARON. (Nadruk verboden.) 13) Vervolg.) Een oogenblik stond hij besluiteloos, zou hij zijn ongezienen bezoeker volgen of de plaat poetsen? Een zacht gedruisch boven hem deed hem tot het laatste be- sluiten en zachtjes sloop hij naar de hall en verl'iet het huis door de voordeur. Geen oogenlblik te vroeg. Toen hij de deur zachtjes sloot hoorde hij het onmis- kenbaar geluid van iemand die de trap afdaajde, misschien een bediende, die hem had hooren vallen. Gezichten trekkend en met zijn hand over zijn beschadigden neus wrijvend, die hevig bloedde, haastte hij zich weg, ten prooi aan de vreemdste gedachten. Al had hij geen greintje vastheid om zijn theorie te staven, toch was hij er van overtuigd, dat hij zijn handigen tegen- stander had herkend. In dat eene oogen blik, dat hij den indringer had gezien, voor deze zijwaarts stapte, hadden zich alle bijzonderheden aangaande den lichaamsbouw en de verschijning van zijn tegenstander zich onuitwischbaar in zijn herinnering vastgezet. En de slotsom van al die bijzonderheden smolt ineen tot het feit, dat zijn bezoeker Leslie Wace geweest was. Deze groote veerboot voorziet in de reeds lang gevoelde behoefte om tenminste acht auto's tegelijk over het Zijpe te kunnen zet ten, waardoor er zoo goed als geen stagnatie in het autoverkeer van en naar het eiland komt. Mr. HARM SMEENGE 80 JAAR. Heden, 25 Mei, wordt de heer Mr. Harm Smeenge, lid der Eerste Kamer, die vooral in den lande bekendheid heeft verworven als de populaire voorzitter van de Schippersvereeni- ging ^Schuttevaer" 80 jaar. Omtrent dezen bijzonder krassen grijsaard, die ook de voorzitter is van de „Vereeniging Binnenscheepvaartcongres" die dit jaar in het laatst van Juni te Ter Neuzen hare bijeen- komst komt houden, schrijft het Algemeen Handelsblad het volgende: ,,Mr. Harm Smeenge zal op 25 Mei zijn tachtigsten verjaardag vieren". Zoo ongeveer stond het dezer dagen in het „Handelsblad", en het berichtje herinnerde ons eraan, dat de tijd niet stil staat. Maar op Mr. Smeenge heeft hij slechts vat, wat be- treft het aantal jaren; overigens Onlangs in een vergadering; mr. Smeenge beklom het podium. Iemand wilde hem helpen. ,,Niet noodig, vriend, zoo oud ben ik nog niet". Mr. Smeenge ging spreken en hij richtte zich tot de liberale jeuigd. Hij sprak met een vuur en een gloed, die bewezen, hoezeer hij zich nog altijd een voelt met die jeugd. Want jong van hart is hij gebleven. Hij heeft ook eigenlijk geen tijd gehad om oud te worden, want heel zijn leven was gevuld met werk in het belang van de openbare zaak. En nu hij de acht kruisjes nadert, zoekt hij nog niet de rust. Onuitputtelijk, onbegrensd schier is zijn werkkracht geweest, is zij nog Een paar jaar geleden werd te Amsterdam de Drentsche Opbouw Tentoonstelling gehou- den. Het „Handelsblad" verzocht mr. Smeenge of hij iets over Drente wilde vertellen. Een interview op den openingsdag. ,,Gaarne" zei de heer Smeenge, „maar ik schrijf liever zelf. Wanneer wilt u 't hebben?" ,,Als 't kan morgenochtend" 't was vijf uur in den namiddag. ,,Hm! Ik moet dadelijk naar Haarlem, een vergadering; twaalf uur thuis maar u krijgt het artikel, kom 't morgenochtend 9 uur maar halen." Den volgenden ochtend waren wij present. ,,Hier heeft u 't; vannacht van vijf tot acht uur gewerkt!" 't Was af, in alle opzichten. „En nu moet ik naar het Hof". Want mr. Smeenge was nog griffier bij het Amsterdamsche Gerechtshof. Sinds Mei 1929 is hij dat niet meer. Zeven- en zeventig jaar was hij, toen hij afscheid nam van zijn werkkring bij de rechterlijke macht, na een diensttijd van een halve eeuw. Hij be- gon, 27 jaar oud, in 1879 als griffier te Mep- pel. Maar doorvddr was hij in zijn geboorte- plaats Assen, reeds twee jaren advocaat ge weest. Hij had te Groningen gestudeerd en was op 26 Juni 1877 gepromoveerd tot doctor in het Romeinsch en Hedendaagsch recht. Op Meppel volgde Hoogeveen, daar was mr. Smeenge kantonrechter en in 1900 kwam hij naar Amsterdam als griffier bij het Gerechts hof. Het griffierschap bij het Hof was zeker geen senicure, maar mr. Smeenge behoort tot de menschen, wier werkkracht groeit, naar- mate hun arbeidsveld zich uitbreidt. En het breidde zich snel uit. Wij zouden nu veel kunnen vertellen over Smeenge en de schippers", over Smeenge en volksonder- wijs", en vooral ook over „Smeenge en Drente". Dat, zoo overwoog Bryce, zou hem van pas kunnen komen! Den volgenden morgen was Bryce uiterst slecht gehumeurd en het vriende- lijke „goeden morgen" van Guest, beant- woordde hij met een kort brommen. Zijn neus droeg sporen van een ontmoeting met een voorwerp, dat onloochenbaar harder was dan deze, en was uitermate gevoelig, wat nog verergerd werd, doordat hij een kou had gevat, die hem verplichtte zijn neus dikwijls te beroeren. Hallo", grin- nikte Guest, „heeft je vrouw er een beetje te hard met de braadpan op ge- mikt?" Met gevoelens wier juiste diepte door geen menschelijk wezen te peilen zijn, en daar ieder antwoord, hoe vinnig ook. hem nog te zachtzinnig toescheen, zette Bryce zich zwijgend aan zijn lessenaar. De strijd die woedde in de ziel van inspecteur Bryce, terwijl hij zocht naar een beleefd antwoord, verhoogde ten zeerste, en niet onverholen de vroolijkheid van Guest. ,,Ze is zeker wat te hartstochtelijk ge weest bij het zwaaien van den schoen- borstel?", veronderstelde hij koddig. „Of is ze er nog niet goed mee op de hoogte hoe ze een strijkijzer moet hanteeren?" Op welke deelnemende vraag inspec teur Bryce antwoordde met een geweldig: „Vent hou je leelijke snater!" de hevigheid van zijn gezegde werd echter een weinig getemperd door de gestremde functioneering van zijn reukorgaan. Guest liet nu zijn boertigen toon achter- wege. „Geslaagd?vroeg hij. ,,Neen", bromde Bryce en stond op om de ochtendpost te openen. Het binnentreden van sir Arthur Sayle maakte een eind aan hun gesprek, en ge durende eenigen tijd heerschte er stil- zwijgen. De schippers; „Schuttevaer" huldigde op 10 April 1931 mr. Smeenge, wegens zijn zil- veren voorzitterschap. En dan moeten wij nog even in de gedachten terug roepen met hoeveel geestdrift hij in 1912 het voorzitter schap van ,,Entos" aanvaardde. Sohipperskinderen en hun onderwijs; mr. Smeenge vocht ervoor in en buiten het parle- ment. Hiermee hing weer al was het toch ook anders samen zijn werk als leider van Volksonde rwrjs" Wij stippen dit slechts aan; het zal vol- doende zijn om veel herinneringen op te wek- ken; ook het ,,Nut van het Algemeen" heeft beslag op hem gelegd. En dan Stmeenge als Kamerlid, afge- vaardigde van Meppel in de Tweede Kamer, stoere strrjder voor de liberale gedachte. In 1888 betrad hij 's lands vergaderzaal, vestig- de spoedig de aandacht op zich door zijn in terpellate over het spoorwegongeluk bij Rui- nerwold, bleef een figuur in ons parlement; ook na 1919, toen hij naar de overzijde van net Binnenhof verhuisde als senator. Toen mr. Smeenge in 1929 afscheid nam als griffier, zeide hij zich nu nog meer dan voorheen te kunnen wijden aan zijn Eerste Kamerlidmaatschap en aan „Schuttevaer". En natuurlijk ook aan Drente. Want Drent is hij gebleven, ook in zijn taal. In „zijn" pro- vincie is hij populair; voor den opbouw van Drente heeft hij gewerkt werkt hij nog met hart en ziel. Sedert 1931 is hij ook lid van Nationaal Crisiscomite. En nog veel meer zouden wij kunnen aanstippen uit het rijke en veelomvat- tende werk van dezen man, die de kunst ver- staat op anderen over te brengen den geest drift, welke hem bezielt. De drooglegging van de Zuiderzee, vieredeling van het ambacht; zij ook hebben zijn warme belangstelling. Maar waar is de grens? In het Stedelijk Museum staat sedert 1928 zijn buste, gebeeldhouwd door Radecker en iedere bezoeker herkent dadelijk den stoeren kop. Groot-officier in de orde van Oranje- Nassau, Ridder in de orde van den Neder- landschen Leeuw, hooge onderscheidingen zijn hem ten deel gevallen. Maar de allerhoogste is, dat hij zich een blijvende plaats heeft ver worven in de harten van alien, die hem ken- nen. En dat zijn er velen, ook buiten Drente, maar vooral in die provincie, die eens de ver- schoppelinge was en nu een troetelkindje is geworden. Dank zij mr. Smeenge. Tachtig jaar is hij. Maar hij werkt voort... ALGEMEEN NEDERLANDSCH VERBOND. In de vergadering van de groep Nederland van het A. N. V., Zaterdag te Leiden gehou- den, heeft de afdeeling O. Zeeuwsch-Vlaan- deren ter sprake gebracht, dat er een sterke beperking, zoo niet opheffing van het veer VlissingenTer Neuzen dreigt, hetgeen, naar de meening der afdeeling, een groot gevaar voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen zou kunnen worden. Het groepsbestuur neemt deze zaak ter harte. GEVAARLIJKE TOEREN IN INRICHTINGEN VAN VERMAAjK. Op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid mevrouw van Itallievan Embden: Is het den Minister bekend, dat in sommige inrichtingen van vermaak steeds gevaarlijker toeren worden verricht met en door menschen, die 't zij zwevende in den nok van 't gebouw, of geschoten uit een kanon, of op andere ge vaarlijke wijze misbruikt, soms lichamelijk on gedeerd en soms gewond weer uit him werk te voorschijn komen? Is de Minister geneigd om, mede ter beteu- geling van een ongezond groeienden sensatie- „Nu jullie hebben dat zaakje aardig in de war gestuurd", ving hij vriendelijk aan, nadat hij de correspondence had inge keken. Toen hierop geen antwoord volgde, ging Sir Arthur geestig verder „Naar het schijnt, bemerkt geen van U beiden, dat ik hiermede om uitleq ver zoek 1" Aldus aangevallen verhaalde Guest het gebeurde van den afgeloopen nacht, ter wijl hij zelfs geen verontschuldiging vroeg voor de begane fouten. ,,De kerel was te glad, mijnheer," be- sloot hij ten laatste, en met een blik op den neus van Bryce: „te gewelddadig." ,,Zooals ik verwacht had," bromde sir Arthur, met studie naar zijn nagels kij kend, en onbewust van den steek, dien Guest zijn collega gaf. ,,Ik vermoed dat wij nog langer het bijtende sarcasme van de geestrijke pen van vriend ..Bijstander" zullen moeten verduren. Daar denk ik juist aan Hij greep naar de telefoon. ,,Verbindt U me even met de „Morning Sun", vroeg hij. Een oogenblik was het stil. Toen: „met de Morning Sun ,,Verbinat U mij even met mr. Bachoff- ner", verzocht hij het vrouwengeluid, dat antwoordde. ,,\Vat belieft U Is hij er niet U spreekt met den assistent-com- missaris van politie. Hoe laat is hij daar wablief O is hij er Ik dacht dat hij soms lust bij de bezoekers dezer inrichtingen, het in 't leven roepen van een wetsartikel te bevor- deren, waarbij dergelijke gevaarlijke toeren met menschen strafbaar worden gesteld? heeft de Minister van Justitie geantwoord: Het in de eerste vraag gestelde was den ondergeteekende niet bekend. Naar de ver- richtingen in het circus, waarop het in deze j vraag gestelde blijkbaar doelt, is door hem echter een onderzoek ingesteld, waarbiji hem is gerapporteerd, dat aan de bedoelde verrich- tingen, ofsohoon inderdaad niet zonder ge vaar, toch ook ter bevrediging van de sensatie- zucht van het publiek wel een schijn van meer gevaar en ernstiger gevolgen wordt gegeven dan in werkelijkheid aanwezig zijn. De plaatselrjke overheid beschikt, doordat zij aan de vergunning tot het geven van open- bare vermakelijkheden de, noodig geoordeelde, voorwaarden in voldoende mate verbinden kan, bereids over de middelen om excessen tegen te gaan. Die administratieve controle kan ook van meer dadelijk effect zijn dan de toepassing eener strafbepaling, welke boven- dien algemeen gehouden zou moeten worden en ook daarom een minder deugdelijk middel zou zijn. In verband met een en ander zal de ondergeteekende voor deze aangelegenheid, voor zooveel noodig, de aandacht vragen van zijn ambtgenoot van binnenlandsche zaken. HET VERGELIJK IN BELGIE. De voorwaarden waarop het nieuwe kabi- net-Renkin tot stanid is gekomen, zijn schrijft de N. R. Crt. voor de zaak der Nederlandsche taal in Vlaanderen van zeer groot belang. Als zij werkelijk tot uitvoe- ring komen dan zal er, na aftrek van de vooralsnog onvermijdelrjke ontduiking en ob- structie, heel veel zijn bereikt om het Vlaam- sche land tot een Nederlandsch sprekend land te maken. De middelbare school Nederlandsch dat beteekent het verdwijnen van den Vla- ming, die zijn eigen taal slechts beheerscht voor huishoudelijk gebruik, maar die zich er niet in thuis voelt zoodra hij spreken moet over dingen die zijn latere opleiding in zijn leven heeft gebracht, over al wat met weten- schap en techniek verband houdt in de eerste plaats. Door deze regeling eerst zal de Vlaamsche jeugd in haar geheel voor het Vlaamsche hooger onderwijs worden voorbe- reid, en zal voor het zoeken van dit onderwijs niet een opzettelijke Vlaamsche gezindheid noodig zijn. Men zal hiermede niet de kinde- ren van de franskiljons naar het Vlaamsche hooger onderwijs kunnen dwingen, maar in ieder geval zal worden belet dat die kinderen stelselmatig worden opgevoeid tot vervreem- ding van landstaal en landaard. De Belgische liberalen hebben eieren geko- zen voor hun geld toen zij ten slotte hun goedkeuring hechtten aan deze regeling, wat p NIEUWIGHEDEN J* l\j| I T* Kostumen, Demi-saisons, Gabardinen. i Onze gansch vemieuwde stock laat ons verkoop aan de laagste prijzen toe! Zuivelbrug 7, Gent (slechts edn ingang, juist aan de brug), staan dit jaar terug aan de spits met mooie keus aan voordeelige prijzen! (Ingez. Med.) gewoon nieuwsgierig jongmensch. Hem wacht hetzelfde als Wandsworth als hij ons nog langer tot mikpunt neemt in zijn lasterlijke satyren. Wilt U hem aan zijn verstand brengen, dat ..Bijstanders" geen deelnemers zijn, niet waar Wat blieft U Onaantastbaarheid van de pers Geef hem den raad ons n week of twee met rust te laten. Dank u 1" een Sir Arthur glimlachte en wachtte even. Hallo, met Bachoffner Met Sayle. Ja, kijk eens hier, U heeft onder uw mede- werkers een hij of een zij, die zich Bij stander" noemt. Iederen morgen vult die vriend een kolom onder de rubriek ,,Wat men moet weten." Juist. Welnu, die per- soon heeft zich de laatste veertien dagen ten onzen koste vermaakt. 't Is een buiten- Sir Arthur hing de telefoon weer op met n geheimzinnig lachje. ,,De onschendbaarheid van de pers!" schamperde hij, en verdiepte zich in zijn brieven. Bryce nam de telefoon op. ..Londen Wall, vier, negen, negen, drie. juist Londen Wall, vier, dubbel negen, drie-ie ,,In welke kamer bevindt zich op het oogenblik Farrel Massey, Guest vroeg sir Arthur, die bij die vraag aan de deur bleef staan. ,,Acht en veertig, mijnheer," antwoord de Guest. „Dank U." Sir Arthur ging heen. „Hallo," brombeerde Bryce, hallo, is mijnheer Wace daar Wilt U even kijken Hij keek boos en wachtte met ongeduld, terwijl de dienst bode aan het andere eind van den draad naar alle waarschijnlijkheid haar belofte aan het vervullen was, mijn heer Wace te zoeken. ,,Niet aanwezig Wilt U astublieft zoo goed zijn hem bij zijn thuiskomst te zeg- gen, dat inspecteur Bryce hem even wilde spreken Guest, die zijn verrassing liet blijken over deze ingewikkelde woorden, keek Bryce vreemd aan. ,.Wil je bij Leslie gaan visschen vroeg hij. I die in het warme jaar- getijde zoo weldadig aandoet, heeft vaak een verkoudheid ten gevolge. Neemt dan Aspirin -Tabletten. Let op oranje band en Bayerkruis. Prijs 75 cts. Ingez. Med.) bun waarlijk niet gemakkelijk zal zijn geval len. Waarschijnlijk is het voor hen daarbij slechts een schrale troost, dat het Vlaamsche element in het kabinet door de wijziging ver- zwakt is. Want de quantitatieve verminde- ring beteekent in dit geval vooral niet quali- tatieve vermindering. Prof. dr. Sap, de „coming man" in de Belgische politiek, is een stevige en militante figuur. Opzettelijk heeft hij zich bij de formatie van het eerste kabinet- Renkin in reserve gehouden. Hij liet zich toen niet vangen, omdat hij wist dat de vage formule, waarop dit kabinet werd gevormd, voor de Vlamingen onbevredigenide resultaten moest opleveren. Nu is hij dan ook verant- woordelijk ervoor, dat de nieuwe formule in de uitvoering niet verzwakt wordt. Dit is zijn krachtproef als minister. Hij is de man ervoor om dat te beseffen. Dat de anti-Vlaamsche liberalen met dit alles genoegen hebben genomen schijnt aan te toonen dat hun positie op de wip zich tegen hen heeft gekeerd. Hun groote invloed be- rustte daarop, dat de katholieken op het oogenblik niet zonder hen en niet met de socialisten konden regeeren. De rechterzijde der katholieke partij was geheel van hen af- hankelijk, wilde zij niet gedwongen worden door een coalitie met de socialisten haar lei- ding in de eigen partij prijs te geven. De Vlaamsche katholieken werden echter steeds balsturiger. Zou men hun eischen ten opzichte van het Nederlandsch onderwijs nog langer hebben weerstaan, dan ware een Kamerontbinding onvermijdelijk geworden on der omstandigheden, die voor de Vlaamsche nationalisten uitermate voordeelig waren ge weest. Er was alle kans op een uitslag der verkiezingen, die katholieken en liberalen samen geen meerderheid tegenover de rest van de Kamer zou hebben opgeleverd. Dan ware in ieder geval een formatie zonder libe ralen tot stand gekomen. Door vast te houden aan hun anti-Vlaamsch beleid konden zij dus alleen nog verliezen. Zij konden er niet in de eerste plaats aan denken hoe zij hun positie op de wip konden uit- spelen, maar hadden genoeg ermede te doen zoo te manoeuvreeren dat zij de positie niet verloren. fHet resultaat hiervan is het nieuwe kabinet- Renkin met zijn beloften aan de Vlamingen. Wat er van kabinet en beloften terecht komt- dat moet nu de naaste toekomst leeren. VENIZELOS EN GRIEKENLAND. Eleutherios Venizelos, de Grieksche staats- man, is afgetreden. De moeilijke tijdsomstan- digheden hebben, schrijft de N. R. Crt., het meegebracht, dat de politieke strooming in zijn land zich weer eens tegen hem gericht heeft. llij heeft eerst nog getracht zich met geforceerde middelen daartegen staande te houden. Venizelos is een goed democraat en een eerlijk voorvechter van het parlemen- ,,Ja," kwam het bondig. ,,Je wou zeker weten, wat hij uitvoer- de," vervolgde Guest, doch als antwoord volgde een nietszeggend gemompel. ,,Je gaat je gang maar. Misschien kan ik ook nog wat aas voor je aan den hen- gel slaan?" veronderstelde Guest. Docli een onvriendeliik gebrom was het loon voor zijn vrienaschappelijke poging hem van dienst te zijn. Omstreeks een uur of tien werd er aan de deur geklopt, en als antwoord op het korte ,,binnen" van Guest, bracht een be diende Leslie Wace binnen. Mijnheer Wace, mijnheer." ,,Goeden morgen, Leslie," groefcte Guest. Leslie knikte en ging zitten. ,,Ik wilde U eenige vragen stellen over den afgeloopen nacht," bulderde nu op- eens Bryce, die rood werd, toen hij zag hoe Leslie's blikken zich op zijn gezwollen neus richtten. ,,Gaat uw gang", antwoordde Leslie. ,,In den slag geweest? Guest eveneens. Wat mankeert uw arm, inspecteur?" ,,Zijn arm of mijn neus gaan je niets aan", viel Bryce vinnig uit, ,,de kwestie is, waar ben je gisterenavond heengegaan, toen ze je opbelden?" Wace keek ietwat onrustig naar den inspecteur. ,,Ik-e-ik had een afspraak", zei hij zacht. „Wat voor een?" ,,Prive!" Leslie's stem klonk wat bitter. .Natuurlijk. Ik bedoel met wien?" zei Bryce knorrig. „Moet ik daarop antwoorden?" vroeg Leslie, die een weinig beschaamd leek. ,,U zoudt mij ten zeerste verplichten". (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1