ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Tweede Blad. 0E VIERDE SEPTEMBER No. 8838 VRIJDAG 20 MEI 1932. 72© JAARGANG, BINNENLAND FEUILLETON BUITENLAND ER NEUZENSCHE COURANT TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. Aan de orde zijn de wetsontwerpen tot regeling van den invoer van schoeisel, tricot- goedereri, wollen en halfwollen Stoffen en bovenkleeding. De motie-Kortenhorst omtrent het onge r jnaken van den maatregel betreffende den invoer van bovenkleeding, vallende onder de Crisisinvoerwet, bij pakjes ter waarde van ten hoogste 40, wordt verworpen met 52 tegen 26 stemmen. Het wetsontwerp, regelende den invoer van schoeisel, wordt aangenomen met 56 tegen 23 stemmen, Dat betreffende wollen en halfwol len stoffen wordt aangenomen met 50 tegen 29 stemmen. Dat betreffende tricotgoederen wordt aangenomen met 55 tegen 24 stemmen. Het gewijzigde amendement-Van Hellenberg Hubar op artikel 2 van het wetsontwerp, regelende den invoer van bovenkleeding, wordt verworpen met 42 tegen 37 stemmen. Art. 2 wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het wetsontwerp wordt aangenomen met 49 tegen 27 stemmen. Het onteigeningsontwerp voor verbetering van de Maas voor groote afvoeren beneden Lith wordt na eenige opmerkingen van onder- geschikten aard zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aan de orde is de motie-Drop inzake het treffen van nadere regelingen ten aanzien van de subsidieering van kerkgenootschappen, godsdienstige vereenigingen en cultureele organisaties. De heer Drop (s.-d.) betoogt, dat de kosten ten dezen gebracht ten laste van de staats- mijnen te hoog worden en strijdig zijn met de Grondwet. Hij zegt, dat het in het droog- gelegde Zuiderzeegebied anders moet gaan. Hier moet komen scheiding tusschen kerk en staat. DE „SCHELDE" EN BRUGGENBOUW. De heer Drop heeft aan de Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Economische Zaken en Arbeid de volgende vragen gesteld: Is het de regeering bekend, dat de alge- meene slapte in den scheepsbouw voor de ge- meente Vlissingen het bftzondere gevolg heeft van een grooten achteruitgang aan inkomsten voor de mgezetenen en een buitengewoon groote werkloosheid, doordat de N.V. Konink- lijke Maatschappij „De Schelde" zoo goed als geen orders meer heeft? Is het waar, dat „De Schelde", die zich heeft ingericht op de constructie van bruggen, teneinde uitbreiding van werkgelegenheid in die richting te verkrijgen, niet meer tot in- schrijving voor bruggenbouw van Rijkswege wordt toegelaten, omdat een beperkt aantal ondememingen voor zulke inschrijvingen is aangewezen Indien het laatste deel van de vorige vraag bevestigend wordt beantwoord, wil dan de Regeering de motieven daarvoor mededeelen en overwegen of waar de opdrachten tot scheepsbouw zich vooral de laatste jaren over een grooter aantal scheepsbouwerijen hebben uitgebreid daartegenover er thans geen aanleiding is om naar den bruggenbouw ge- reorganiseerde constructiebedrijven, waaron- der „De Schelde", gelegenheid te geven de werkverruiming in deze richting te bevor- deren Acht de Regeering een zoodanige verrui- ming ook niet wenschelrjk om te voorkomen, AVONTURENROMAN door PETER BARON. (Nadruk verboden.) 10) Vervolg.) Gemelijk haalde Bryce z'n schouders op, en hief opeens z'n oogen scherpzinnig op, toen de telefoon naast Wally Chatter- ton ging. Wally, z'n droefgeestige improvisaties even onderbrekend, nam den hoorn van den haak en luisterde: Hallo! Met wie? il zegt? Ja, die is hier. Houdt li de lijn even". Wally legde den hoorn neer en wenkte Leslie Wace. ,,Een dame wenscht U te spreken, Leslie", zeide hij. Leslie nam den hoorn op. Hallo! Zeker, beste. Wat nu? Maar ik zeg, dat het onhandig bedorven is. Moet ik? In orde, he? Tien minuten. Dag!" Leslie wendde zich tot Hubert Chatter- ton. „Is 't erg als ik heenga, mijnheer?" vroeg hij. ,,Miss Morrel heeft mij ginds noodig. Ze zegt, dat het noodzakelijk is". ,,In t geheel niet, beste jongen", zei Chatterton hartelijk. „Dat wil zeggen, als t Guest niet schelen kan". Met onderzoekenden blik keek hij naar den inspecteur. ,,Absoluut niet", bromde Guest, die ongeduldig op z'n lip beet. ,,Waarom feitelijk?" Guest sprak z'n woorden uit, die ge- tuigden van eenige verbazing, en op het- dat sommige constructiewerkplaatsen voor bruggenbouw zich inrichten op een capaci- teit, die op den duur in ons land niet behou- den kan blijven DRINGENDE STEUN VOOR DE MELKVEE- HOUDERIJ. Het Kon. Ned. Landbouw-Comitd heeft een telegram aan den Minister van Economische Zaken en Arbeid gezonden, waarin drtngend verzocht wordt, in verband met den meer dan treurigen toestand der melkveehouder'j in afwachting van het tot stand komen van de wet tot steun aan de melkveehouderij, nu reeds voorloopig maatregelen tot steun o.m. door ontlasting van de botermarkt wel te willen nemen. YVIJZIGING IN DE NUMMERS VAN DE LOTEN DER STAATSLOTERIJ. Naar het Corr. Bureau vemeemt, zal in de nummers van de loten der Staatsloterjj een belangrijke wijziging worden gebracht, ten einde een gebruik maken van de uitkomsten van de trekkingen der Staatsloterij, door par- ticuliere loterijondernemingen, zooveel moge- lijk tegen te gaan. De nummers der 10.500 doorgefourneerde loten zullen liggen tusschen no. 1 en 12000 en de nummers der klassicale loten tusschen 12001 en 24000. OVERZICHT VAN GEGEVENS INZAKE DE WERKLOOZENZORG. Het departement van binnenlandsche zaken heeft aan alle gemeenten verzocht, in de eerste week van Mei op te geven, hoeveel geheel en gedeeltelijk werkloozen op 30 April 1932 als werkzoekenden bij de plaatselijke organen der arbeidsbemiddeling (inclusief het aantal te werkgestelden bij de werkverschaf- fingen) waren ingeschreven. Tot nog toe zijn gegevens ontvangen van 901 gemeenten. Daar stonden op 30 April 1932 ingeschreven 243.187 geheel werkloozen en 13.308 gedeeltelijk werk loozen. Van 176 gemeenten met rond 723.323 inwoners waren nog geen gegevens binnen- gekomen. NEDERLAND EN BELGIe. Eenige weken geleden, toen de officieuse NederlandschBelgische onderhandelaars in zake de hangende vraagstukken tusschen beide landen, de besprekingen voorloopig moesten staken omdat de eind-overeenkomst nog niet te bereiken was, meldden wij, aldus de Antwerpsche correspondent van de Maas- bode, dat dezelfde onderhandelaars besloten waren hun besprekingen voort te zetten ten einde krachtdadig mede te werken aan de economische toenadering tusschen Nederland en Belgie. Een paar dagen geleden heeft de eerste bij- eenkomst van deze heeren plaats gehad. Van Nederlandsche zijide was o.m. tegenwoordig oud-minister Colijn en van Belgische zijde staatsminister Franck gouvemeur der natio- nale bank van Belgie. De besprekingen droegen nog een algemeen karakter, maar van beide zijden was men het er over eens, dat, vooral gezien de huidige omstandigheden, er een vruchtbaar terrein be- staat voor een nauwere economische samen- werking. De besprekingen zullen worden voortgezet. DE ONLUSTEN TE BOMBAY. De onlusten te Bombay duren maar einde- loos voort. Donderdagochtend is het aantal I zelfde oogenblik wierp hij een waarschu- wenden blik op den spreker. Hij had Leslie's vorschenden blik opgemerkt, die hem de vraag deed stellen, wat hij wel ging uitvoeren. Leslie Wace, die hieraan geen aandacht meer schonk, haastte zich de kamer uit. „0, die jongelui,' grinnikte Chatterton op een toon, die slechts ijdele vrees ver- ried. ,,'t Is toch wat jong te zijn en ver- liefd, wat zegt U ervan, inspecteur Bryce, tot wien deze woorden gericht waren, keek boos en Chatterton verviel weer in stilzwijgen. Bryce wenkte Randall. „Volg den jongen Wace," beduidde hij hem, ,,en laat Weston je plaats hier in- nemen." Gehoorzaam verliet Randall de kamer, om even later vervangen te worden door een boom van een vent, die, terwijl hij Randall's stelling had ingenomen, koel z'n oogen vestigde op Wally Chatterton en ze er roerloos op gericht hield; een ma noeuvre, die storend werkte op Wally's sombere composities en die hem z'n rug naar den man, wiens blik zoo hardnekkig op hem gericht bleef, deed toekeeren. Dezelfde beklemdheid hing nog steeds in de kamer. Een zwarte somberheid stond afgetee- kend in de gelaatstrekken van Chatterton en Venning, die geen van beiden een ge- rust geweten hadden en dus het meest door angst waren aangegrepen. Mande- ville, die van nature zeer bezadigd was, had zich niettemin in een sfeer van som berheid gehuld, wat er echter weinig toe bijdroeg om Venning, bij wiens stoel hij stond, gerust te stellen. Wally, die op- zettelijk de harde oogen van den reus Weston vermeed, gevoelde zich uiterst onbehagelijk en keek hulpzoekend naar Guest, en voelde zich nog meer onthutst toen ook deze zijn pogingen met een trot- schen blik verijdelde. Myra, die haar blik TER NEUZEN, 20 MEI 1932. ZOMERTIJD. De zomertijd begint ditmaal in den nacht van Zaterdag op Zondag, de klok wordt als- dan te 2 uur op 3 uur gezet. Die des mor- gens in regel wil zijn, zette alzoo alvorens smeekend op inspecteur Bryce vestigde, huiverde en bloosde toen dat heerschap. in gedachten verloren, plots boos keek. De geheele kamer bood het tooneel van n' akelig, huiverig, weerzinwekkend schouwspel. Opeens, was de kamer in 't duister gehuld, wat gelijk samenviel met 't slaan van Big Ben, die middernacht aankon- digde. Plotseling hoorde men een hooge stem twee woorden zeggen, die angstwekkend duidelijk in de duisternis weerklonken. ,,De vijfde Een kort gedempt kreunen was het on- middellijke antwoord hierop; toen volgde de luide knal van een revolver en 't ge- kets van een kogel tegen hout. Weston liep in de richting van de leeslamp, die op de piano stond en zocht op het gevoel af, naar den schakelaar, die echter, aangeslo- ten, geen licht gaf. Mandeville en Bryce, die 't zelfde pro- beerden, hadden ook hetzelfde resultaat, en eerst ruim twee minuten nadat het schot gevallen was, verlichtte de lantaarn van den inspecteur de kamer met een wit- ten lichtstraal. Mandeville en Weston ontstaken eveneens de hunne en een eigenaardig schouwspel vertoonde zich. Niemand, behalve Weston, had zich be- wogen. Guest, die bij de deur stond, hield een nog rookend pistool in z'n vuist, terwijl z'n verwarde blikken op Venning's stoel ge richt waren en langs z'n anderen arm een fijn bloedstraaltje neerliep. Venning lag achterover in een komische houding, zijn hoofd hing op zij, zijn ledematen waren slap, en op het wit van zijn overhemd ver- spreidde zich een steeds grooter wordende roode vlek. Mandeville was nu de eerste die zich verroerde. Met een onverstaan- baar gemompel sprang hij naar den stoel, waarin hij lag, boog zich over hem, om zich plotseling weer op te richten met een doodeh weer met zes, fat der gewonden met dertig vermeerderd. D- politie, die langer dan drie dagen als het ware zonder ophouden in touw was geweest, is uitgeput. Gelukkig zijn er thans troepen genoeg om de politic haar taak te verlichten. A1 duren de gevechten 1 voort, toch heerscht er betrekkelijk kalmte in de stad, omdat alle pogingen tot plundering onmiddellijk onderdrukt worden. Intusschen is het in de fabriekswijk weer roerig geweest. Men heeft zich gen<>odzaakt gezien veertig spinnerijen te sluitei;Een vijftigtal textiel- arbeiders is door de jx itie opgepakt. De voort- durende onlusten maken dat de bezonnen ele- menten de stad gaan ontvluchten. Poona is overvol van de viuchi .lingen die er dagelijks bij honderden uit Bon say aankomen. POLITIEKE MOOitDEN EN MOORD- AANSiuAGEN. Er bestaat naar het schijnt in Japan een organisatie van politieke moordenaars, die hun verstand en hun gewAten paaien met de over- weging dat zij hun wandaden bedrijven in het belang des lands. Wij kunnen nu niet alle moordaanslagen opsommen die deze lieden op hun debet hebben, maar wij herinneren er slechts aan dat er de laatste jaren in Japan in een epidemie van moorden en aanslagen is geweest. Wij hebben hierbij nog geenszins het oog op den reeenten aanslag op den Keizer en evenmin denken wij hier aan den daad van den Koreaanschen patriot en fanaticus die te Sjanghai onlangs met bommen wierp. Maar de volgende lflst is op zichzelf al welsprekend genoeg. In 1909 wordt de Japansche „oude staatsman Priss Ito gedood door een Koreaan schen dweeper. In 1929 doodt een Koreaansche jongeling den Japanschen minister-president Hara. In November 1930 wordt minister-pre sident Hamagoetsi door een moordenaar ge- troffen; hij overlijdt in Augustus 1931 aan de gevolgen. In Februari 1932 wordt de oud-mi nister van financien Inoeje doodgeschoten. In Maart 1932 wordt de Japansche financier en philantroop Takoema Dan doodgeschoten, welke aanslag eveneens een politieke achter- grond heeft. Thans is Ihoekai gedood. Uit een en ander mag zeer zeker de conclusie worden getrokken dat de opgezweepte hartstochten in Japan en Korea nog aangevuurd door de op- windende gebeurtenissen in Mantsjoerije en bij Sjanghai nog geenerlei teeken vertoonen dat het Japansche volk voor rustiger overwegin- gen en kalmer oordeel is rijp geworden. De jongste aanslag heeft bovendien nog dit ge- vaarlijke karakter dat men hier niet te doen heeft gehad met de daad van een uit het spoor geraakt intellect van een eenling maar van een goed georganiseerde groep jonge men- schen die tot alles in staat bleken. Er gaat, dat moet uit het gebeurde wel leeren, in de kringen van leger en in Japan meer om dan voor het welzijn van land en volk wel ge- zond is te achten. Dat men hier te doen heeft gehad met een daad van ultra's van rechts blijkt o.tn. nog uit het feit, dat zij strooibil- jetten hebben verspreid met leuzen als: ,,Weg met de landverraders!", ,,Leve de Keizer!", ,,Weg met de corruptie politici,,Weg met de financieele oligarchie!" Een zeer gevaarlijke bijomstandigheid in den huidigen toestand is dat enkele nog levende politici reeds bij herhaling met moord aanslagen zijn bedreigd. In de eerste plaats de oud-minister-president Wakatsoeki zelf, en verder de oud-minister van buitenlandsche zaken, Sjidhara. zich ter rust te begeven zijn klok 1 uur vooruit. EXTRA-TREIN. Ter gelegenheid van den Mariadag zal op Zondag 22 Mei a.s. een extra-trein rijden naar Hulst, die te 22 u 15 alhier vertrekt en op alle tusschenstations stopt. LUXOR THEATER. Onder de filmwerken welke in den laatsten tijd bij het publiek een groote aantrekkings- kracht hadden, behoort zeer zeker, de film Bommen op Monte Carlo. Het is een dolle stemmings kanonnade op toeschouwers en toehoorders. Als middelpunt, Hans Albers, de groote avonturier, daamaast Anna Sten, het geraffineerde en charmante vrouwtje en verder Heinz Ruhmann, de goeie lobbes en trouwe vriend. De groote wereld als geweldige achtergrond voor deze millioenen- film, geschapen door Hans Schwarz. Bommen op Monte Carlo, is een avontuur- lijke brutale geschiedenis van matrozen, hun kapitein en een Balkan Prinses. DOOD INEENGEZEGEN. Gisteravond zou de 72-jarige J. Koch, wonende in de Dijkstraat tijdens de hevige regenbui een rioolput doorsteken, voor bevor- dering van het afvoeren van het water. Hij schijnt zich daarbij bijzonder te hebben in- gespannen, gevoelde dat hij ongesteld werd, haaste zich om zijn woning te bereiken, doch zeeg, toen hij in zijn huis gekomen was, door een hartverlamming getroffen, dood ineen. DE BAD- EN ZWEMINRICHTING. Blijkens de in dit nummer voorkomende advertentie is de Ter Neuzensehe Bad- en Zweminrichting geopend. Wij kunnen deze inrichting die aan een werkelijke behoefte voldoet met gerustheid aanbevelen. Voor het nemen van zwemlessen kan men zich aan de inrichting vervoegen bij den Zwemmeester. M.U.L.O.-EXAMENS. Om als examinatrices mede te werken bij 't afnemen van bovengenoemde examens zijn aangewezen mej. Nelly van Wel, voor de plaatsen Roermond, Zwolle, Utrecht en Am sterdam en mej. Henriette van Wel voor de plaatsen Roermond en X rah em. BEN OEMIN GEN. Bij Kon. besluit zijn herbenoemd: tot bur- gemeester van Koewacht de heer A. F. J. M. Dierick en tot burgemeester van Clinge de heer J. W. Vienings. ONTVANGER-GRIFFIER. In de gisteren gehouden vergadering van stembevoegde ingelanden van den Mossel- polder, is aan den heer P. A. Rammeloo, eervol ontslag verleend als ontvanger-griffier en in diens plaats benoemd de heer P. J. L. van Hoek te Philippine. EEN BANKBRIEFJE OPGEGETEN. In den nacht van Maandag op Dinsdag had in een herberg aan de Kuiperskaai te Gent, de Nederlander M. A., uit Ter Neuzen, van een barmeid een brief je van 10 gestolen. Het briefje was haar overhandigd door een ande ren Nederlander. wit kaartje in zijn hand, dat hij bij Ven ning's voeten van den vloer had opge- raapt. Snel legde hij daarna zijn hand op het hart van den man en trok ze eens- klaps terug, toen Venning zijn oogen op- sloeg. De man spande zich nog in op dit oogenblik van zijn doodstrijd te spreken, maar hij mompelde slechts flauw en on- samenhangend. Zijn slappe lippen deden nog een armzalige poging en toen zonk zijn hoofd voorover. De inspanning was te groot geweest. Mandeville die zwijgend knikte, toen hij de vragende oogen van Hubert Chat terton zag, week terug en verzocht Wes ton hem te helpen het lichaam van den man naar de andere kamer over te bren- gen. Toen de deur achter hem gesloten werd, keerde zich Chatterton juist op tijd om, om de in zwijm vallende Myra in zijn armen op te vangen. „Weston, stel je in verbinding met de begrafenis-onderneming en bel een am bulance op, beval Bryce. Mandeville, wil je voor kaarsen zor- gen De kaarsen werden gebracht en Bryce plaatste zich met zijn rug naar de deur en nam het bevel over de heele situatie, aan- gezien Guest niet tot handelen in staat bleek. .Niemand verlaat deze kamer tot ik hiertoe verlof geef," vervolgde Bryce op gebiedenden toon. „Ik moet U verzoeken U te laten foui- leeren." Hij wenkte Mandeville naar voren te komen en bleef zwijgend staan wachten, terwijl de politie-chirurg, te beginnen met Wally Chatterton, zijn handen vluchtig over hun kleeren liet strijken. Het laatste werd Myra gevisiteerd, die weer bij ken- nis gekomen was. Het resultaat was een teleurstelling. Op Mandeville en Weston werden pistolen A. had de barmeid een oorvijg gegeven. Hij werd aangehouden en overgebracht naar het bestendig politiebureel. Toen hij zich daar bevond heeft hij het hriefje van f 10 opge- geten, ten einde te beletten dat het op hem zou gevonden worden. (Het Laatste Nieuws.l SLUISKIL. Donderdagmiddag ongeveer 5 uur heeft op den weg naar Axel nabij de Cocesfabriek juist in de bocht een ernstig verkeersongeluk plaats gehad. Uit de richting Axel kwam op een motor- rrjwiel aangereden de heer Van Bockstaele Jr. met op de duo de heer C. de Doelder, beiden uit Ter Neuzen, terwijl uit de richting van Sluiskil een Belgische luxe auto kwam. Op het oogenblik, dat auto- en motorrijder elkaar passeerden, kwam plotseling van ach ter de auto een ander motorrijwiel, welks be- rijder de auto voorbij wilde Snellen. Hierdoor kwam hij links van den weg te rijden en was een botsing tusschen beide motorrijwielen on- vermijdelijk. IDe heer Van Bockstaele en zijn duorijder de heer De Doelder werden van de motor ge- slingerd. Deze laatste kwam met den schrik: vrij terwijl eerstgenoemde eenige schaafwon- den aan hand en been bekwam. De andere motorrijder, de heer Contabene Valentino, werkzaam op de Ammoniakfabriek, was er veel erger aan toe. Ook hij werd van zijn motorrijwiel op den berm van den weg geslingerd, en bleek, dat hij een ingewikkelde dubbele breuk van zijn rechteronderbeen had bekomen. Zijn duorijder bekwam geen enkel letsel. De eerste hulp werd verleend door het ver- plegend personeel van de Ammoniakfabriek, waama hij naar het ziekenhuis te Sluiskil werd vervoerd. Hier was aanwezig Dr. Van. Bockstaele, die juist een operatie had ver- richt, en werd de Italiaansche heer Valentino direct geopereerd. Naar wij heden vernamen maakt deze het naar omstandigheden goed. AXEL. De j.l. Zaterdag gehouden collecte voor de stichting „Het Hoogeland", gaf een bruto op- brengst van 83,60. Woensdag werden door de politie alhier 2 jongens beneden 16 jaar aangehouden, die zonder middelen van bestaan rondzwierven. Bij ondervraging bleek, dat zij Maandag j.l. van huis waren gegaan. Zij waren afkomstig van Vlissingen en waren per Prov. boot tot Ter Neuzen gereisd. Zij hadden 2 nachten onder den blooten hemel doorgebracht en waren op zoek naar werk. De politie heeft de jongens terug naar Vlissingen gebracht, waar zij aan de ouders terug werden gebracht. De herveiling van een woon- en winkel- huis met garage, staande aan de Weststraat alhier kon gister niet doorgaan. Geen enkele gegadigde was opgekomen. Donderdagavond bracht de harmonie ..Concordia" ter gelegenheid van het huwelijk van een harer Ieden een serenade. Voorzitter Pieters bracht namens de vereeniging het echtpaar De Jonge-Van Liere hartelijke feli- citatie's en beste wenschen over. De bruide- gom dankte voor deze attentie. HULST. vv Tot directeur van de R.-K. Middelbare Han-- delsdagschool te Hulst is, behoudens goedkeu- ring van den Minister van O. K. en W. be noemd de heer Dr. J. J. Gielen, leeraar in Nederlandsche taal en handelscorrespondentie en geschiedenis asm die school. gevonden, en eveneens op inspecteur Bryce. Niemand van de anderen droeg wapens, uitgezonderd Guest, die nog al- tijd zijn pistool vasthield. Bryce keek naar het pistool van zijn collega en een glim- lachje kwam om zijn lippen. ,,Dat vereischt een kleine verklaring. Guest, zeide hij boosaardig. ,,De flikke- ring kwam uit uw richting, en er ont- breekt een kogel." Alle aanwezigen keken naar Guest. Die geconcentreerde aandacht scheen den af- deelings-inspecteur tot zich zelf te bren- gen, en terwijl hij met zijn hand over zijn oogen streek, vermande hij zich. ,,'t Is jammer, ouwe jongen," mompelde hij met een tevergeefs gemaakten glimlach. „Ditmaal geen vangst." Het ironische „niet van Bryce negeerend, ging hij verder met zijn verklaring. ,,Zoodra de lichten uitgingen, trok ik mijn wapen. U alien hoorde dat onder- drukte gesteun Goed. Dat kwam van mij. Ook meende ik van achter Venning's stoel eenig geluid te vernemen. Opeens schoot ik. Dat was het schot, dat ge alien gehoord hebt." „Noaal een gewaagd stukje, niet spotte Bryce. ,,Je had best een van ons kunnen treffen." „Ik vuurdeNiet jij," was het ant woord. ,,Ik wist waar elkeen zich bevond, maar toen ik schoot, trof mij een kogel in mijn handgewricht: daardoor raakte mijn schot buiten doel. Waarschijnlijk zul je mijn kogel aedeponeerd vinden in het paneel boven de plaats, waar Venning zat. En ook zul je bevinden, dat de kogel, die in Venning's borst zit van hetzelfde kali- ber is, als de kogel, die op dat oogenblik mijn gewricht zoo leelijk toetakelde." Mandevilje kwam naar voren en bood een zakdoek aan, welke Guest aannam en om zijn handgewricht wikkelde. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 5