Hierop letten TER NEUZEN, 18 MEI 1932. beschamende ervaring; of het niet tijd wordt voor een nieuwe bevrijdingsoorlog, dezen keer tegen de misdaad, die zich in deze zaak zoo- veel vormen vertoond heeft: in blizzards" van chantagepogingen, in, bet openbaar op- treden van misdadigerskoningen qualitate qua, bereid am him deskundige bemiddeling aan te bieden voor een populaire zaak; in officieel geafficeerde overeenkomsten met deze vijan- den der maatschappij. Een daad. een wraakneming wellicht, die ook elders als uiterste van laffe misdadigheid, denkbaar zou zijn, heeft de wereld een tafereel vertoond waarvan Amerika zich dringend moet zien te bevrijden. DE JAPANSCHE PREMIER VERMOORD. Naar Reuter Zondag uit Tokio meldde, is daar 's middags een troep jonge mannen in uniformen van leger en vloot het huis van den premier binnengedrongen dien zij met twee schoten in het hoofd neerlegden. Nagenoeg tegelijkertijd zijn er een zestal bommen ge- worpen naar de gebouwen in de stad, waarin het hoofdkwartier van de Sei joe kai, de regeeringspartij, de Japansche bank en de bank Mitsoe Bisji gevestigd zijn, benevens naar het huis van graaf Makine, den groot- zegelbewaarder en het hoofdbureau van politie. Deze hebben echter geen schade van groote beteekenis aangericht. Behalve de premier zijin er zeven menschen gewond, van wie vijf politie-agenten. Het schijnt, dat men te doen heeft met een aanslag van fascistische terroristen. Na den aanslag verspreidden de daders vlugschriften, geteekend: Vereeniging van jonge officieren van leger en vloot, waarin de huidige toestand onder de politieke partijen, de houding der diplomatic des lands, de oeconomische poli tick, het onderwijs en het beheer van leger en vloot scherp gegispt worden. Ongeveer zeven uur na den aanslag kwam het bericht, dat minister Inoekai aan zijn won- den was bezweken. Inoekai was in zijn ont- vangkamer in gesprek met een bezoeker toen de moordenaars zijn huis binnendrongen. Zij verwondden met revolverschoten vier politie- agenten en een vrouwelijke dienstbode, die trachtten hen tegen te houden. De bezoeker is eveneens gewond, toen hij trachtte den minister te beschermen. De schoondochter van Inoekai heeft ver- klaard, dat de minister tijd genoeg zou gehad hebben om te vluchten. Hij gaf er echter de voorkeur aan zijn aanvallers moedig onder de oogen te zien en riep hen toe op hem te schie- ten, als zij er den moed toe hadden. Zijn on- verschrokkenheid werd helaas beloond met een salvo revolverschoten. Inoekai zakte be- zwijmd in elkaar, hevig bloedende. Men heeft nog bloedtransfusie toegepast, doch kon den minister niet meer redden. Even voor den aanslag heeft zekere Kana- saki een officier aangevallen en emstig ge wond. Later op den dag hehben de daders van den aaifslag op den premier zich vrijwillig bij de politie aangemeld. Het bleken vijf luitenants ter zee derde klasse en 13 adelborsten te zijn. Het voomemen was geweest ook generaal Araki, den minister van oorlog, te vermoor- den. Ook in zijn huis is even na middemacht een troep gewapende mannen binnengedron gen, die de bedienden bedreigden. Araki was echter al vertrokken ter bijwoning van den onmiddellijk bijeengeroepen buitengewone ka- binetsraad. Takahasji, de minister van financien, heeft voorloopig het premierschap op zich genomen. De ministerraad besloot dadelijk den keizer het ontslag van het kabinet aan te bieden, waarop Takahasji zich ten paleize begaf. De keizer heeft het ontslag echter voorloopig ge- weigerd, daar hij eerst zijn geheimen raad en Saionjoe, den nestor van de Japansche staats- lieden, wil raadplegen. De aanslag heeft, naar te begrijpen is, in het heele land een diepen indruk gemaakt. De geld- en goederenbeurzen te Tokio, Osaka, Kobe en Nagoya zijn voorloopig gesloten, evenals de katoenbeurs te Osaka. Bij wijze van voorzorgsmaatregel is de heele politiereserve te Tokio opgeroepen. Intus- schen was Maandag, naar neuter meldde, de toestand oogenschijnlijk kalm. Men vermoedde Maandag, dat er een natio- naal kabinet tot stand zou komen. DALEND GEBOORTECIJFER IN ITALIe. De statistiek over de maand April tbont voor sommige steden een nieuwen achteruit- gang in het geboortecijfer. Vooral te Turijn is de achteruitgang groot. Daar heeft het aan- tal sterfgevallen de vorige maand de geboor- ten met 209 overtroffen. De slechte oecono mische toestanden zijn natuurlijk aan deze dating niet vreemd, maar toch slaan verschil- lende bladen alarm. Daar is in zooverre reden voor, dat de laatste jaren zoowel het geboorte cijfer als het aantal huwelijken, dat gesloten wordt, gestadig vermindert. Het aantal huwe lijken is de laatste tien jaar tot de helft ver- minderd. Het geboortecijfer, dat over de jaren 1919'21 nog 11,6 op de 1000 inwoners be- droeg was in de periode 1926'30 gedaald tot 7,3 en zakte verleden jaar nog dieper, n.l. tot 6,6. ZEEBRUGGE ALS CONCURRENT VAN ROTTERDAM De correspondent van de „N. R. Ct." te Brussel meldt: In de te Brugge gehouden algemeene ver- gadering der Maatschappij van de Brugsche Zeevaartinstelliogen is door den gedelegeerden commissaris, ir. Cousin, mededeelmg gedaan van het accoord, met het gemeentebestuur der stad Brugge aangegaan, waarbij deze laatste zich verbindt tot het verleenen van een voor- schot van 25 a 30 millioen francs bestemd voor de uitbreiding der binnenhavens. Een eerste bedrag van 7 millioen francs zal voor de outillage der Brugsche havens: electrische loskranen, kaden en loodsen, worden gebruikt. Ook werd ter kennis gebracht van de verga- dering, dat, waar de Belgische regeering er in toegestemd heeft, voor het behoud van een bevredigenden diepgang (27 voet) in de haven van Zeebrugge, langsheen den grooten haven- muur, te zorgen, de schepen van den wekelijk- schen dienst van den Norddeutsche Lloyd, tus- schen de Canarische eilanden en Hamburg, met ingang van 15 Juni, in plaats van Rotter dam, Zeebrugge zullen aandoen. ERNSTIGE ONLUSTEN TE BOMBAY. Sinds Zaterdag hebben naar het „Handels- blad" meldt te Bombay straatgevechten plaats tusschen Hindoes en Mohammedanen. Tot nu toe werden in totaal 65 personen, waaronder ook vrouwen en kinderen, gedood en meer dan 600 personen min of meer emstig gewond. De ziekenhuizen zijn geheel met gewonden gevuld. Het verkeer is volkomen stilgelegd. Vele telefoon- en telegraaflijnen zijn doorge- sneden. De vechtenden hebben geheele huizen- blokken in asch gelegd; zij bestormden tem- pels en moskeeen en brachten enorme schade toe. Honderden winkels werden geplunderd. Hoewel Britsche troepen en politiebeambten in de betreffende stadswijken zijn gestation- neerd, duren de onlusten nog voort. De Britsch-Indische regeering acht den toe stand zeer emstig; de staat van beleg is afge- kondigd en er vinden groote troepenconcen- traties plaats in de gebieden waar onrust heerscht. De toestand is zoo gevaarlijk, dat duizen- den inwoners him huis niet meer durven ver- laten en in paniekstemming thuis blijven. Het zakenleven is volkomen verlamd, hon derden gezinnen vluchten. Op verschillende plaatsen in de stad worden hevige veldslagen geleverd, waarbij men zich van alle soorten wapenen bedient. De politie moest het vuur openen op de vechtenden om de menigte te verspreiden, waarbij talrijke personen werden gedood. Nadat het Zondag den Britschen troepen was gelukt de orde te herstellen, ontbrandden reeds in de vroege ochtenduren van Maandag nieuwe gevechten. Ondanks de versterking van militairen en politie wordt de toestand steeds emstiger. Uit Poona is een Engelsch bataljon infanterie en een pantserwagenafdeeling aangekomen, die thans in de wijken, waar de gevechten plaats hebben patrouilleeren. Tot dusver moest de politie twintig maal het vuur op de strtjdenden openen om hen te verstrooien. In de meeste gevallen is zij echter machteloos, daar de overvallen zeer snel en onverwacht plaats hebben. De Mo hammedanen verschuilen zich in ingangen van huizen en storten zich plotseling op voorbij- gaande Hindoes. Beide partijen maken zich schuldig aan het in brand steken van huizen; het vuur slaat dikwijls over op andere huizen. De brandweer is voortdurend bezig. De wijik waar de weverijen en spinnerijen staan is ook het tooneel van relletjes gewor- den. Dertig spinnerijen werden gesloten, waar- door 40.000 werklieden zonder werk komen. De regeering heeft uitgebreide voorzorgs- maatregelen genomen om uitbreiding van de onlusten over dit stadsdeel te voorkomen. Ook hier heerscht de staat van beleg. Het is ver- fooden 's avonds op straat te komen en met meer dan vier personen samen te zijn. GEMEENTERAAD. In de op Dinsdag 24 Mei 1932, des namid- dags 2 uur te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de vol- gende pun ten in behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. a. de begrooting van de gezondheids- commissie alhier voor 1933; b. bericht van R. Verschelling alhier, dat hij zijne benoeming aanneemt tot lid van het burgerlijk armbestuur; c. goedgekeurd raadsbesluit van den 21 April ji. tot verlaging van erf- pachtscanons; d. schrijven van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken inzake de steun- verleening aan landarbeiders. Burg, en Weth. stellen voor, deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. 3. Voorstel van Burg, en Weth. om afwij- king te verleenen van artikel 10 der bouwverordening aan P. Fraanje alhier. 4. Idem om over te gaan tot den bouw van drie arbeiderswoningen in de Kerk- hoflaan ter opruiming van krotten en het aanvragen en aanvaarden van een voorschot en jaarlijksche bijdrage in het tekort uit's Rijks kas, in verband daar- mede. 5. Idem om toestemming te verleenen aan C. F. van Acker te Sas van Gent e.a. straten aan te leggen in den Louisa- polder te Sluiskil en het vaststellen van rooilijnen in verband daarmede. 6. Idem tot intrekking van artikel 21a der algemeene politie-verordening voor deze gemeente. 7. Idem tot vaststelling eener verordening regelende de eischen van benoembaar- heid en de bezoldiging van de ambfe- naren van politie in de gemeente Ter Neuzen. 8. Idem om op zijn verzoek eervol ontslag te verleenen aan den heer J. J. Dooren- bos alhier als gemeente-bouwmeester, met ingang van 1 November 1932. 9. Idem tot benoeming van een lid van de commissie tot wering van schoolver- zuim in de kom, ter voorziening in de vacature F. Elve. Aanbevolen worden: a. G. J. F. Rijnberg; b. A. Westerweel. 10. Ontheffing schoolgeld dienst 1930 en 1931. GEREF. KERR. Door de classis Axel is tot de Evangelie- bediening toegelaten de heer P. H. Wolfert, candidaat te Ter Neuzen, en de heer C. B. Bavink, beroepen predikant te Hoek. DE PINIKSTERDAGEN hebben zich alhier gekenmerkt door de tra- ditioneele stilte. Bijzonder groot was het aan tal stadgenooten dat van de feestdagen heeft geprofiteerd voor een tocht naar buiten. En het waren dit jaar niet in hoofdzaak de Bel gische hoofdsteden die de belangstelling had den, maar opmerkelijk was het grootere aan tal dat zich dit jaar richtte naar Walcheren en de bloeiende boomgaarden van Zuid-Beve- land, terwijl een belangrgk aantal der ,,thuis- blijvers" zich Maandag richtte naar het con- cours-hippique enz. te Axel. EEN DROEVIG ONGELUK. Maandagmiddag omstreeks 1 uur heeft te Domburg een treurig ongeluk plaats gehad. Een vrouw uit Souburg reed met haar fiets, waarop een meisje van 4 jaar achterop zat. De fiets slipte eenigszins tengevolge waarvan het meisje van de fiets viel. Op hetzelfde oogenblik kwam een autobus aangereden en hoewel de chauffeur onmiddellijk stopte kon hij niet verhinderen dat het meisje werd aan gereden en wel op zoodanige wijze dat de dood spoedig volgde. Uit dit ongeluk blijkt weer opnieuw hoe gevaarlijk het is, kinderen achterop een fiets mede te nemen. Het toenemend verkeer op de wegen maakt dit gevaar bovendien voort durend grooter. BAZAR GROENE KRUIS. Te Breskens wordt thans een bazar gehou den, waarvan de ophrengst bestemd is voor de afdeeling Breskens van het Groene Kruis. Het dames-comitd, dat voor den bazar de lei- ding heeft en dat alle voorbereidende werk- zaamheden verrichtte, kan met voldoening op zijn werk zien. De ruime remise van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramwegmaatschappij, waarin de bazar gehouden wordt en die gra tis door de maatschappij afgestaan werd, leent zich bijzonder voor dit doel. De vele en keurig ingerichte stands komen hierin heel goed tot hun recht en zullen zeker vele koo- pers lokken. De opening geschiedde Zaterdagmiddag in tegeniwoordigheid van het gemeentebestuur en vele genoodigden door de voorzitster van het dames-comit<5 mevrouw Boom. TIJDELI.IKE KORTING OP DE .1AARWEDDEN VAN BURGEMEESTERS ENZ. Ged. Staten van Zeeland, overwegende, dat het wenschelijk is gebleken, om een tijdelijke korting toe te passen op de jaarwedden van de burgemeesters, secretarissen en ontvangers der gemeenten in Zeeland, zulks met ingang van 1 April 1932; gezien de berichten van de raden der ge meenten; gelet op de adviezen van het hoofdbestuur en van het bestuur der afdeeling Zeeland van den Nederlandschen Bond van gemeente- ambtenaren; besluiten: de gedurende een tijdvak van drie jaren, ingaande 1 April 1932, zal op de wed- den van de burgemeesters, de secretarissen en de ontvangers der gemeenten in Zeeland een tijdelijke korting worden toegepast op den volgenden voet; voor hen, die gehuwd zijn en voor hen die gehuwd zijn geweest, 2y2 van de eerste /2000 en 5 van het meerdere der jaarlijksche bezoldiging en voor hen, die ongehuwd zijn en nimmer gehuwd zijn geweest, 2% van de eerste 1000 en 5 van het meerdere der jaar lijksche bezoldiging, een en ander met uitzon- dering van het bedrag, hetwelk aan kindertoe- lage wordt genoten. Aan dit besluit is goedkeuring verleend bij Kon. besluit van 24 Maart 1932. EEN MIJN BINNENGEBRACHT. Door het visschersvaartuig BR 17, schipper W. M. werd Woensdag in de Deurloo een drijvende mijn opgevischt der Koninklijke marine te Vlissingen en te Breskens binnen- gebracht. Nadat gehoemde schipper de ma rine te Vlissingen had kennis gegeven, werd de mijn door de marine afgehaald. Naar men verneemt. leverde de mijn geen gevaar meer op; het was een oefen-mijn die door de marine verloren Was. BRUG TE VLAKE. Aan de directie van den Rijkswaterstaat te 's-Gravenhage werd het volgend schrijven verzonden Op de algemeene vergadering van de Schippersvereeniging ,,Schuttevaer", gehou den 20 en 21 April j.l. werd onder instemming van de aaniwezige afgevaardigden gewezen op de wenschelijkheid, toe te staan, dat sche pen, welker hoogte dit toelaat, ook onder het draaibaar gedeelte van de spoorbrug te Vlake passeeren, wanneer de brug is gesloten. Gezien de drukke vaart op het kanaal door Zuid-Beveland en het feit, dat bedoeld onderdoorvaren voor de spoorbruggen in den regel is toegestaan, en in aanmerking nemen- de, dat een vlugge passage mede in het be- lang is der wachtende vaartuigen, zoowel als van de naderende, wendt de Schippersvereen. zich tot u met verzoek wel te willen bevor- deren, dat zij het onder beperkende bepalin- gen, aan den wensch der schipperg in dezen wordt tegemoet gekomen. BADHOKJTES OPGEBRCIKEN. Woensdagmiddag werden op last van den polder Oud en Jong Breskens de badhokjes, welke de heer Verschoor daar zette om ge durende het seizoen voor de baders zich te ont- kleeden, afgebroken. SCHORSING RAADSBESLUIT. Op Vrgdag 13 Mei is afgekondigd het St.bl. no. 190, besluit van den 29 April 1932, tot ver- lenging van de schorsing van een besluit van den raad der gemeente IJzendijke d.d. 23 Nov. 1931, waarbij werd gesloten de jaarwedde van den keuringsveearts, hoofd van dienst in den kring IJzendijke te verminderen met f 500; de jaarwedde van den gemeente-opzichter ad f 150 in te trekken en de jaarwedde van den gemeente-geneesheer te verminderen met 500. MOND- EN KLAUWZEER. Het aantal gevallen van mond- en klauw- zeer gedurende de maand April 1932 bedroeg in de provincie Groningen 6, Friesland 6, Drenthe 1, Overijssel 9, Gelderland 36, Utrecht 1, Noord-Holland 7, Zuid-Holland 3, Zeeland 4, (Sas van Gent 2, Ter Neuzen 1, Westdorpe 1), Noord-Brabant 37, Limburg 19. De cijfers duiden het aantal eigenaars aan onder wier vee deze ziekte werd geconsta- teerd. ARBEIDSMOGELIJKHEDEN IN DE WIERINGERMEER. De directeur van den rijksdienst der werk- loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling vestigt er de aandacht op, dat bij de Zuider- zeetwerken en bij het in cultuur brengen van den Wieringermeerpolder nog slechts in be- perkte mate arbeiders in dienst worden ge nomen. Voor zoover nog arbeiders worden aange- nomen, geschiedt dit in het algemeen slechts door tusschenkomst van de organen der openbare arbeidsbemiddeling. Daarom wordt den arbeiders in hun eigen belang ontraden zich, zonder daartoe te zijn opgeroepen, naar bedoelde werken te begeven. AXEL. In het vooruitzicht. een genotvollen middag door te maken, zijn Maandag 2e Pinksterdag weer vele vreemdelingen naar Axel gekomen, ter bijwoning van de harddraverjjien, onder toezicht van het Verbond der beide Vlaande- ren. Aanvankelijk leek het, of Pluvius ons slecht gezind was, doch behoudens een paar litjes liep dit ,goed af en zagen wij een eeds drukker wdr<rend verkeer zich in de richting van den Kinderdijk bewegen, zoodat weer een groote menschenmassa zich rond de ring opstelde, om getuige te zijn van de prestatie's. Het was tevoren reeds bekend, dat de ingesohreven paarden van prima klasse waren, zoodat de verwachtingen hoog waren gespannen. Onder de deelnemers toch waren weer vele bekenden van vorige courses, die toen een zeer fraaien strijd wisten te geven en zich populair wisten te maken. In totaal kwamen 27 paarden in de baan, de overigen stonden op de ziekenlijst. Wanneer de jury, de heeren Jos. Teirlynck en Verceelen hun uit- zichttoren beklimmen, komen, onder de tonen van Concordia, de jockey's zich melden. Direct dient te worden opgemerkt, de orde en disci pline die in het Vlaamsch Verbond zit, de nauwkeurigheid waarmede de jury zich van haar taak kwijt. Wij laten hier eerst de uitslagen van de paardenrennen volgen. Om even half drie klonk het eerste start- schot en nam de strrjd een aanvang. Vanaf het eerste oogenblik kon men reeds bemerken, dat wij een harde strijd te aanschouwen zou- den krijgen. Wanneer wij deze race verge- lrjken met de allerlaatste, was dit nog slechts het voorspel van hetgeen ons nog te wachten stond. De totaal-uitslag van de eerste koers, welke in twee gedeelten werd verreden (de eerste en derde) was als volgt: Drafkoers, aangespannen of onder den man. Prijzen Frs. 900, 450, 275, 175, 125 en 75. Af- stand 1600 meter. 1. Sans Soussi H, van Hect. Lamon te Autrye; 2. Cordemaisien, van Em. Olevier te Hansbeke; 3. The Pompon, van Ach. Hellaert te Gent; 4. Raboeuf, van Jos. van Hecke te Waerschoot; 5. Vol au Vent, van M. Coddens te Aeltre; 6. Divette, van M. de Smet te Bevere. De 2e koers was een vluchtkoers over een afstand van 1600 meter. Prijzen: Frs. 600, 300, 175, 125 en 100. >De uitslag hiervan was als volgt: 1. Robert, van M. van Gansbeke te St. Martens Leeme; 2. Boulie, van V. de Guchte- neire te Mariakerke; 3. Max, van Fa. van de Putte te Bavichove; 4. Bourn, van L. van de Bulcke te Flobecq; 5. Janina, van Em. Veys te Gentbrugge. Tijdens deze koers gebeurde een ongeval, dat buitengewoon goed afliep. In voile vaart, viel een der jockey's van zijn paard, zonder eenig letsel te bekomen. Het paard (Jenny meenen wij dat dit was) liep echter de ge heele koers zonder berijder mede en wist de plaats die het bezette toen de jockey er af tuimelde te behouden. Als 5e passeerde het den eindstreep, doch kon niet voor een prijs in aanmerking komen. De 4e koers, eveneens een vluchtkoers over een afstand van 2000 meter was ook een zeer fraaie en spannende. De heel jeugdige berij der van Bourn, was de lieveling van het publiek en werd luide toegejuicht, doordat hij steeds de leiding wist te houden en het zijn oudere collega's (veteranen bij hem verge- leken) het zoo moeilijk wist te maken. Slechts in de laatste 250 meter werd hij na geweldige inspanning door Max gepasseerd. Mogelijk, dat meer ervaring hem in het bezit van den eersten prijs had gesteld. Prijzen: Frs. 900, 450, 250, 175, 125 en 100. De uitslag was: 1. Max, van Fa. van de Putte te Bavic hove; 2. Bourn, van L. van de Bulcke te Flo becq; 3. Boulie, van V. de Guchteneire te Mariakerke; 4. Tragette, van G. Casteleyn te Kortrijk; 5. Jenny, van G. Vercruysse te Roesselaere; 6. Janina, van Em. Veys te Gentbrugge. Tenslotte volgde nog de drafkoers voor alle paarden over een afstand van 3000 meters, „de" koers, waarop aller belangstelling was gericht; zoowel bij de renners onderling, als bij het publiek. Lag in den beginnen het geheele veld uit elkaar en leek het ,of Lady Broock deze race onbedreigd ging winnen, in de laatste ronden ontbrandde de strijd in alle hevigheid. Op een gegeven oogeniblik lagen de renners als het ware tegen elkaar en waarsehuwend klonk vanaf de jury-tent de sirene. Nek aan nek passeerden een viertal renners de eindstreep, slechts met enkele decimeters verschil. Door de jury werd de volgende uitslag bekend ge maakt: Prijzen Frs. 1000, 500, 300, 200, 125 en 75. 1. Vol au vent, van M. Coddens; 2. Cor demaisien, van Em. Olevier; 3. Camavon, van Ch. Claeys te Lovendegem; 4. Divette, van M. de Smet te Beveren; 5. Therese, van Vict. Lippens te Aeltre; 6. Atlantide, van Cyr. van Steenkiste te Vosselaere. Daarmede waren de paardenrennen afge- loopen en kunnen wij werkelijk spreken van een schitterend geslaagd programma. In alle nummers deden jockey's en paarden hun uiterste best, zoodat het aan spanning niet ontbrak. Deze rennen hebben weer ten voile aan de verwachtingen voldaan en bij het publiek to bij de renners zelf. Reeds nu kan men er van verzekerd zijn, dat de meesten het volgende jaar zullen terugkomen en ons op nieuw van prestaties zullen doen genieten, wetende hier een sportief en waardeerend publiek te vinden. In het rennerskamp was ook een uitstekende stemming en was men vol lof over de goede baan. Wij roepen het Vlaamsch Verbond een tot weerziens toe en de niet prijs-winnaars een volgende maal meer succes. Wij twijfelen er niet aan, of zij zullen een volgende maal hun uiterste best doen revanche te nemen. De attractie die V. V. V. dit jaar aan de paardenrennen had verbonden, bestond dit jaar uit wielerwedstrijden. De wielersport ge- niet in Zeeuwsch-Vlaanderen veel belangstel- ling, doch daar deze op de grasbaan werden verreden, was het toch ook weer iets nieuws. De proef daarmede genomen mag dan ook wel als geslaagd beschouwd worden en over het algemeen in den smaak van het publiek ge vallen te zijin. De uitslagen hiervan zijn als volgt: Totaal-uitslag afvallingskoersle L. Ver- lent, Stekene; 2e R. Clapdorp, Stekene; 3e F. de Schepper, Clinge; 4e. Jos. Vemimmen, Schuddebeurs bij Hulst; 5e Joh. de Letter te Koewacht; 6e R. J. van de Veke, Zaamslag; 7e P. van Goethem, Koewacht; 8e Aug. Pas- sonier, Hulst; 9e Lamb. Janssens, Absdale. Prijzen: f 10, 7,50, 5, 3, 2, 1,75, f 1,50, 1,25 en 1. Koppelwedstrijdle. J. Passonier—F. de Schepper; 2e. Jos. VemimmenJoh. de Let ter; 3e. R. ClapdorpR. J. van de Veke; 4e. J. Verschuren, KoewachtL. Verlent; 5e. P. van GoethemTh. Vinck, St. Jansteen. Prjjzen: 10, /7,50, 5, 3 en 2. Inclusief de vrijkaarten, mag men het aan tal bezoekers op 4000 nemen; er waren 3770 betalende bezoekers, die alien voldaan het ter- rein weer verlieten en zich in de richting van Axel bewogen. Het was dan ook geen lichte taak voor de politie, om het verkeer in de juiste banen te leiden en daarom mogen wij een woord van lof voor de voortreffelijke wijze waarop de geuniformde mannen met rustige zekerheid dit werk verzorgden, niet onthouden. Alweer een mooie succesdag voor V.V.V. en het Vlaamsch Verbond. Een dicbte menschenmenlgte bewoog zich nog lang door de straten om de resteerende uren aan den dans te wijden. Na sluiten hoo- ren wij nog eenige vrooljjike groepen zich huis- waarts begeven en dan behoort deze dag weer tot het verleden. ZAAMSLAG. Bij den gemeente-veldwachter J. van Wes- tenbrugge alhier, is als gevonden gedeponeerd: een portemonnaie met geld. Rechthebbende vervoege zich aldaar. BOSCHKAPELLE. In concurrentie met anderen wordt alhier melk langs de huizen uitgevent k 5 cent per liter. PHILIPPINE. Zilveren jubileum. Gisteren had de officieele huldiging plaats van den heer F. J. L. M. Dhooge, bij gelegen- heid van zijn zilveren jubileum als raadslid en als wethouder der gemeente Philippine, Daar de juiste feestdag viel op Pinkster- Zondag, kwam gisterenmorgen te 10 ure den gemeenteraad in buitengewone vergadering bijeen, om den jubilaris zijn gelukwenschen aan te bieden. Bij monde van den voorzitter, burgemeester P. A. Rammeloo, werd de jubilaris, die ver- gezeld van zijn echtgenoote ter vergadering was gekomen, ongeveer in deze woorden ge- lukgewenscht Geachte heer Dhooge. Het is mij een aangename plicht U heden in een buitengewone raadsvergadering van Poeders en tabletten zijn alleen echt, als de verpakking voorzien is van den naam Mijnhardt. Let bij het koopen daar speciaal op, want dit alleen garandeert U de echtheid. (Ingez. Med.) harte te kunnen teliciteeren, namens de gan- sche gemeente, met Uw zilveren jubileum als lid van den raad en als wethouder van de ge meente Philippine, n.l. sedert 1 Mei 1907 als lid van den gemeenteraad en sedert 15 Mei 1907 als wethouder. Sedert den tijd, dat ik de functie van bur gemeester bekleed, hebben wij steeds aange- naam en in de beste harmonie samengewerkt, en ik hoop en wensch, dat U nog vele jaren als lid van het bestuur dezer gemeente zult mogen werkzaam blijven. Dat gij steeds ook, het vertrouwen van het volk en van de leden van den gemeenteraad hebt genoten, is steeds gebleken bij de perio- dieke verkiezingen, waar het volk zijn blijk van waardeering aan U in den vorm van zijn stem heeft uitgesproken om U als lid van den raad te behouden; terwijl de leden van den ge meenteraad U 25 jaar achtereen hebben ge- kozen als wethouder. Ik wensch U dan ook toe, dat gij nog vele jaren in ons midden hier moogt blijven tot welzijn van de geheele gemeente, en dat Uw echtgenoote en familie daarvan getuige moge zijn. Na deze woorden wilde ook het oudste lid in jaren van den gemeenteraad, het lid E. A. Rammeloode Meij de tolk zijn van de ge heele vergadering en wethouder Dhooge bij deze gelegenheid van harte gelukwenschen. Spreker sprak hierbij de hoop uit, dat het wethouder Dhooge nog lange jaren mocht ge geven zijn, de belangen der gemeente Philip pine te behartigen, zooals hij dit steeds in deze vijf en twintigjarige periode had gedaan. Ook de secretaris wilde na al deze geluk wenschen niet ten achter blijven, om den eer sten wethouder zijn blijk van waardeering te geven. Door sprekers positie, als secretaris, heeft hij steeds in nauwe betrekking tot den heer Dhooge gestaan terwijl hij; den afge- loopen winter gedurende brjna zes maanden als loco-burgemeester had gewerkt en hjj heeft den wethouder Dhooge leeren kennen als een goede overheidspersoon. Hij spreekt den wensch uit, dat het hem nog vele jaren mocht gegeven zijn met wethouder Dhooge in het bestuur der gemeente samen te werken. Hierna kreeg de jubilaris het woord en eenigszins onder den indruk sprak hjj het volgende Heeren burgemeester, wethouder, secretaris en leden van den raad. Van harte dank ik U alien voor de geluk wenschen, bij monde van de heeren burge meester, de heer Rammeloo en den secretaris .uitgesproken. De woorden hier gesproken, ten mijnen op- zichte, alsook de aanbieding van het geschenk, ter gelegenheid van mijn 25jarig jubileum treffen mij zeer. Ik wil U dan, na God, alien dank zeggen voor de welwillende en aangename medewer- king, die ik veelal mocht ondervinden, en ik wil hier op de eerste plaats mijn dank uitspre- ken tot den heer burgemeester, en ook tot mijn collega, wethouder Barb6, alsook tot den secretaris, met wien mijn werken zoo nauw verband was. Ik wil verder ook nog een woord van dank richten tot de bevolking onzer gemeente, die mij steeds afvaardigde en van wien ik veel waardeering mocht ondervinden, wat mij nog dezer dagen bleek. Nog wil ik even herdenken en danken, hen die ons in die 25 jaren ontvallen zijn, en hen die om andere redenen hier geen plaats meer hebben. Ik hoop dat ook in het toekomende, met Gods hulp, wij alien voor het belang en wel zijn van Philippine mogen samenwerken, tot heil van onze inwoners en zeg U verder alien nogmaals dank." Na deze woorden werd een glas gedronken op het welzijn van den jubilaris, en na de aan bieding van een schilderstuk, in gezellig samenzijn eenige uren doorgebracht. KOEWACHT. Woensdagavond kwam zekere W. uit Ste kene, aan de woning van zijn schoonouders te Koewacht, alwaar sinds eenige dagen de vrouw van W. verbleef die hem had verlaten omdat hij haar eenige dagen te voren gedreigd had te zullen van kant maken. W. verscheen een auto en was onder den invloed van drank. Zooals dat in 'n dergelijken staat de gewoonte is, verlangde hjj van zijn vrouw on der groot misbaar, dat zij met hem mede zou gaan naar de echtelijke woning. De vrouw had hier blijkbaar niet veel zin in, wat er toe leidde dat het kabaal zoo erg werd, dat men genoodzaakt was de hulp van de politie in te roepen, die weldra verscheen en W. ter kalmeering eenigen tijd opbergde ter plaatse waar zulks gebruikelijk is. Achteraf bleek dat maar goed te zijn ge weest, want bij fouilieering van W. werd op hem een met scherp geladen revolver en nog eenige losse patronen gevonden, die veilig- heidshalve door de politie werden in beslag genomen. HAM) ELS REGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. In de week van 2 "tot 9 Mei werd bij het bureau der Kamer aangifte gedaan van de volgende Inschrgvingen P. J. de Baerdemaeker, Biervliet, West- straat, wagenmakerij en cafd. Firma Wed. J. RisseeuwLutejjn, Oostburg, Nieuwstraat, manufact., wol, handw., etc. Venn.: E. Risseeuw, Oostburg. Proc.: J. van der Rijst, Oostburg. Wgzigingen: Cooperatieve Vruchtenveilmg „Zeeuwsoh- Vlaanderen" G.A., veiling van tuinbouwproduc- ten. Uitgetr. secretaris; W. C. van Petegem, Hoek. Ontslagen dir.-penningmeester: L. J. Simpelaar. Benoemd dir.: W. C. van Petegem. Benoemd secr.-penningmeester: J. Huijssen— Dieleman. „De Dieu Donnd", Sas van Gent, Station- straat, schippersbedrijf. Uitgetr. eigenaar: M. J. M. de Smet. Nieuwe eigenaar: M. F. M. de Smet, Sas van Gent. Firma D. F. van der Heijden, Hulst, Gent- sche straat, handel in koloniale waren, glas- en aardewerk, tabak en sigaren, gedistilleerd en suikerwerken. Uitgetr. eigenaars: A. Bonn en J. M. Bormvan Mol. Nieuwe eigenaar: J. P. van der Hegden, Hulst. P. 't Gildede Zeeuw, Verlengde School- laan,, kleermakerij en heerenmode-artikelen. Uitgetreden eigenaar: P. 't Gilde. Nieuwe eigenaar: J. S. Laurens. Handelsnaam gewij- zigd in: J. S. Laurens. J. F. Kense, Hoek, Boeregat, broodbakkertj. Uitgetreden eigenaar: J. F. Kense. Nieuwe eigenaar: L. Kense, Hoek. Handelsnaam ge- wijzigd in: L. Kense.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 2