ALGEMEEN NIEUWS- F.N AQVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Eerste Blad. DE VIERDE SEPTEMBER 2« De Zomermode 52,50 Sanherib. Autoschool van Gent No. 8833 VRIJDAG 6 MEI 1932 72e Jaargang. FEUILLETON BINNENLAND BUITENLAND 2£eto/t 'tjHerk. f TER NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENT8PRIJS: Biimen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Btj voor ultbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen btj vooruitbetaling. Ultgeefster: Flrma P. J. VAN DIE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. lb. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken regel meer 0,20, Grootere letters en cliches worden naar plaatsrutmte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tanef, betwelk op aanvraag verkrtjgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BRAD VERSCHIJNT IEDEREN MAAJfDAG-, WOEN8DAG- en VRIJD AGAVOND. Sargon Sanherib, de zoon van Sargon, die geregeerd heeft van 705681, komt ook in onzen bijbel voor (in 2 Kon. 18 en 19, en in de parallelle hoofdstukken van Jesaja en Kronieken). Hij had reeds ge- durende zijn Kroonprinselijke jaren een belangrijke rol gespeeld als stadhouder van Armenie, waar hij militaire onderne- mingen leidde, en ook zijn vader Sargon tijdens diens afwezigheid in Babel ver- vangen. Er moet echter tegen het eind van Sargons leven een verwijdering tus- schen vader en zoon zijn ingetreden. In een officieel staatsstuk stelde Sanherib den dood van zijn vader in den vreemde voor als n gevolg van diens zonden, en hij ging zelfs nog verder, door zich in die inscripties nooit Sargons zoon te noemen, maar zijn afstamming terug te voeren op halfgoden, wat hem dan het recht zou geven een nieuwen tijdkring in te voeren of in te luiden. Zijn afkeer van zijn eigen vader liet hij ook hierin uitkomen, dat hij diens residentie onmiddellijk verliet en voor zichzelf een prachtig paleis inrichtte te Nineve; ook werden allerlei bouwwer- ken, die papa in Assyrie bgonnen was, eenvoudig niet voltooid. Waar zou toeh die haat van zoonlief vandaan gekomen zijn? Wij zouden dat graag willen weten, maar wij tasten hierover in het duister. Sanherib was op letterlijk alle punten een buitengewoon persoon, hij was bijzon- der begaafd, was vol vuur voor sport, kunst en wetenschap, en vooral voor de techniek. Alleen had hij een vreeselijk driftige aard, zoodat hij verbazend eigen- zinnig was, en veel te veel zijn eigen zin doorzette. Daardoor is hij het tegenover- gestelde geworden van een goed staats- man. En buitengewoon willekeurig was wel zijn hartewensch, ook al was die ver- klaarbaar uit zijn sterke antipathie tegen alles wat Babylonier heette, om Babel, het middelpunt van cultuur en handel van de geheele toenmalige wereld, van de aard- oppervlakte te doen verdwijnen. Nineve moest en zou daarvoor in de plaats komen, het kostte wat het kostte. Het eenig ge volg is geweest, dat Sanheribs zoon, direct na zijns vaders dood, de oude hoofdstad weer tot nieuwen luister deed komen. Maar deze eene hartstocht heeft Sanherib bij allerlei andere plannen sterk gehandicapt. Hij heeft voor de uitbreiding en bevestiging van het rijk tenslotte dan ook maar heel weinig tot stand gebracht. De tijding van den dood van Sargon en van de troonbevestiging van Sanherib in den zomer van het jaar 705 had een bijna algmeenen opstand tengevolge. Palestina en Syrie vielen af, vertrouwend op de hulp van Egypte, de toch al weinige menschen, die de partij trokken voor Assyrie, werden AVONTURENROMAN door PETER BARON. (Nadruk verboden.) 6) Vervolg.) Eindelijk nam Hubert Chatterton weer het woord. „Neen, ik kan U niet hel- pen", zeide hij. „Toen ik Gerald voor het laatst zag, was hij nog een kind. Hoe hij er nu uitziet, weet ik niet. t Is jaren ge- leden, dat we elkaar ontmoet hebben. Als kind was hij ongenietbaar. Hij trok altijd gezichten tegen mij en beet op z'n nagels. Eene leelijke gewoonte en eene, waarop George hem honderd maal per uur attent maakte. Een verschrikkeliike jongen Guest fronste z'n wenkbrauwen- ,,Welnu, mr. Chatterton, dat zal dan alles wel zijn. We kunnen slechts wach- ten. We hebben de noodige maatregelen getroffen voor den vierde, en ik denk wel, dat U niet bang behoeft te zijn. k Zou mr. Venning willen raden dien nacht hier bij U te blijven, en zoo mogelijk, ook Wally. Hoe meer volk in de kamer, hoe minder gevaar. Twee van onze mannen zullen eveneens hier aanwezig zijn, en een derde posteeren we op het dak. Ook wordt het heele huis omsingeld om alle in- en uitgaan te beletten; maatregelen, die, naar ik veronderstel, voor den moordenaar alle kansen uitsluiten". Hij greep z'n hoed en wilde heengaan. Bij het doorloopen van de kamer viel z'n aandacht op de tafel, waar de wijnkaraf stond en de doos sigaretten. verdreven of gevangen gezet; Cappadocie verklaarde zichzelf onathankelijk; Elam en Babel onderhandelden, hoe zij geza- menlijk Assyrie zouden kunnen klein krijgen. Het gevaar in het Oosten en Zuiden was op dat moment het grootst. Eerst bleef Babel nogal rustig, maar toen San herib de priesterschap daar slecht behan- delde en zijn verachting voor de hoofd stad van het Zuiden daardoor bewees, dat hij de Babylonische koningskroon weigerde en Marduks handen niet wilde aangrijpen, brak daar in 703 een opstand uit, waardoor de zoon van een slaaf, een zekere Marduk-zakir-schum als heerscher werd opgeworpen. Maar lang duurde diens heerlijkheid niet! Daar kwam van het land aan de kust weer de oude Mero- dachbaladan, die reeds van 721 tot 710 de heerschappij in Babel had uitgeoefend, maar ze toen aan Sargon had moeten af- staan. Die schoof zonder veel moeite den zwakken koning op zijde, greep, onder- steund door Elamiten en Chaldeeen, zelf de teugels der regeering. en begon aan- stonds een expeditie tegen Assyrie. Hij zond overal gezanten heen, ook naar Hishia (2 Kon. 20), alom beproevend de menschen op zijn hand te krijgen. Dit doel bereikte hij volkomen. Een groot leger kreeg hij tot zijn hulp van de Elamieten (80.000 man), en de gezamenlijke legers kozen stelling in de buurt van Kuta. Sanherib toog nader, een deel van zijn troepen zond hij onder Rabsake direct door naar Kisch, terwijl hij zelf naar Kuta trok. Hier moet een deel van de troepen een nederlaag hebben geleden, al gaf Sanherib dat zelf niet toe. Sanherib zelf slaagde er echter in om de stad Kuta te veroveren, en toen trok hij Merodach- baladan tegemoet. Deze vluchtte, en zijn leger werd verslagen. Het was in een oogwenk, dat Sanherib nu Babel bezette. Wel werd Merodachbaladan zelf niet gevat, maar de overwinning was overigens volkomen. Babylonie werd nu in vier provincies ingedeeld, in Babel zelf werd Bebibni, die aan Sanheribs hof was opge- groeid, op de troon geplaatst. En na nog allerlei andere heldendaden en overwin- ningen keerde Sanherib met een ontzag- lijke buit naar Nineve terug. Nog in datzelfde jaar (702) werd een tweede veldtocht ondernomen, nu tegen volken, die duizend jaar geleden aan Babel onderworpen waren geweest, de Jasubigalleers en Kosseers. Sanherib liet zich daarbij kennen als een zeer sportief bergbeklimmer. En toen volgde een derde veldtocht in 701, waarbij Sanherib meende in het rijke Syrie en Palestina weer nieuwe lauweren te kunnen plukken, zooals voor hem Tiglatpilezer en Sargon al meer hadden Mirystraat 10 GENT. Doorloopende leergangen. Gemak van betalen. (Ingez. Med.) Een heel bijzondere geur kwam van de sigaretten. Terwijl hij z'n hersens in- spande om een smoesje te vinden om ze even nader in oogenschouw te kunnen nemen, bood onverwacht, alhoewel, onbe- wust, Venning hem deze gelegenheid. ,,Een oogenblikje, mr. Guest", vroeg de jood. ,,Als een voile kamer kamer gewenscht is, dan zou ik er op de eerste plaats liefst van verzekerd zijn, dat Wally hier de Waces niet bracht- Als Leslie Wace hier zal zijn, blijf ik weg". Z'n oogen verrie- den achterdocht. „Hij bijt op z'n nagels Guest nam een sigaret en stak ze tus- schen z'n lippen. ,,Wees verstandig, Venning mompel- de Chatterton. ,,Ik ken Leslie en sta voor hem in". Guest lachte en zijn sigaret viel uit z'n mond op den vloer. Toen hij bukte om ze op te rapen, maakte z'n lichaam z'n bewegingen onzichtbaar, en, zonder dat de anderen het wisten greep hij handig een sigaret uit de doos die op tafel stond. Zn' eigen sigaret stiet hij met z'n voet onder het kleedje. „Goeden avond, hee- ren", groette Guest beleefd, ,,ik zal den weg wel vinden". Halverwege de hall botste hij met geweld tegen iemand op, die de trap kwam afgesprongen. Van weersziiden klonk een uitroep en dan sprak Wally Chatterton met z'n neus- geluid: ,,'t Spijt me, oude jongen; inspecteur Guest, niet?" ,,Juistantwoordde Guest. ,,Die hall van U is helsch donker „0, mijnheer dat is een zuinigheids- proef van den ouden man, om electrisch licht te besparen", lachtte Wally. Hij vergezelde hem nu tot de deur en deed den grendel er af. ,,Hier ben je er, vervolgnummer lachte hij weer- Guest volgde langzaam. Opmerkelijk, dat Wally z'n naam ge- gedaan. Maar dat zou ditmaal anders uitpakken dan hij gedacht had. Egypte zat er achter, en ook in 't land zelf was een machtige, nationalistische partij. Zoo kwam het, dat alles tegen Assyrie samen- spande, en noodgedwongen sloot zich daarbij ook aan Hizkia, de koning van fuda, al deed Jesaja al zijn best om hem daarvan terug te ho'uden. Jesaja had het nu eenmaal op Egypte's hulp niet begre- pen. Zooals gewoonlijk trok de koning Sanherib langs de kust van Fenicie zonder zich aan het binnenland veel gelegen te laten liggen. De koning van Sidon liet zijn stad in de steek en vlood de zee op, waar hij omkwam. Zoo gelukte het San herib om die sterke vesting zonder veel moeite in te nemen, waar hij nu iemand op den troon zette, die van hem afhanke- lijk was en wilde zijn. Ook andere plaat- sen gaven den tecjenstand op, alleen Tyrus hield vol. Eindelijk zou nu ook Jeruzalem worden belegerd. Maar daar rukte onverwachts een Egyptisch en Ethiopisch leger aan. Daarmee moest eerst worden afgerekend. Sanherib versloeg het ook. Hizkia verloor bijna alle moed, maar nog hield Jeruzalem stand. Sanherib zond den opperschenker (Rab-Sak) naar de stad om haar op te eischen. Maar ondertusschen waren de omstandigheden stefk gewijzigd; een Ethiopisch leger naderde tot ontzet; Jesaja's vertrouwen werd niet beschaamd, en wat geen leger vermocht, werd op andere wijze bereikt; er brak n pestziekte uit, waaraan 185.000 Assyriers bezweken. Zoo eindigde roem- loos deze expeditie, waarvan Sanherib zich juist zoo veel had voorgesteld. De afwezigheid van Sanherib en zijn mislukkingen in het Westen gaven den Babyloniers weinig moed. Bel-ibni, die misschien wel echt van plan was geweest om een trouw bondgenoot van Assyrie te zijn, werd door anderen er toe gebracht om een aewijzigde houding aan te nemen. Hij maakte gemeene zaak m'et den vorst Muscherib Marduk (gewoonlijk kort- heidshalve: Schurub genoemd), en met den ouden, nog altijd opstandigen Mero dachbaladan, en met Elam. Dit verbond had niet veel geluk, de conspiratie was niet goed georganiseerd. Zoodra als Sanherib in Babel verscheen (700) was het met het heele verzet gedaan: Bel-ibni werd gevangen genomen en naar Assyrie gebracht, Muscherib-Marduk werd ver slagen en het moeras ingejaagdv en Mero dachbaladan vlood met zijn afgodsbeelden per schip naar Elam, werwaarts Sanherib hem niet vermocht te volgen, omdat hij toen nog geen vloot had. Hier zal dan die vrijheidsheld, die zoolang weerstand geboden had, wel zijn gestorven; maar zijn nakomelingen erfden zijn haat tegen Assyrie en hebben hun verzet nooit op- egeven. Sanherib scheen te denken; dat ij de toestanden het best in orde kon krijgen als hij zijn zoon Assur-nadin- schum tot koning over Babel aanstelde (699694). En werkelijk scheen het een tijdlang alsof de eeuwig met elkaar strij- dende machtert het eens waren geworden. noemd had. Wally en hij waren nog nooit aan elkaar voorgesteld. Al dien tijd was het in de hall donker geweest en ook was hij er zeker van, dat Wally niet in de hall was geweest toen hij binnenkwam. Ook wist hij beslist, dat hij den huisknecht zijn naam niet genoemd had, zoodat Wal ly ook van dien kant z'n formatie niet had ingewonnen. Hij kwam uit in het portiek en op hetzelfde oogenblik viel toevallig het maanlicht van tusschen de boomen, die langs den weg stonden, op Wally's rechterhand, die helder tegen den muur afstak. Guest wendde zich om en stak waar- schuwend den vinger op tegen Wally. ,,Je moet je nagels niet afbijten", zei hij. ,,Dat verraadt een kwaad gemoed Met een gheimzinnig lachje daalde hij de stoeptreden af en ging den weg op. Verlegen staarde Wally naar den rug van den verdwijnenden inspecteur en toen naar z n gespleten en afgeknauwde nagels. ,,Ofwel die vent moet naar 't gekken- hu-isdacht Wally stil voor zich, ,,of hij is verduiveld knap, k Sta er paf van". Guest, die in de richting van het station ging, was eveneens verbaasd. De moor denaar had dus de gewoonte op z'n nagels te bij ten? Dat was iets nieuws, althans verondersteld, dat hij deze gewoonte van kinsdbeert had behouden. Guest glimlachte en stak een sigaret op- In z'n koker vond hij de sigaret, die hij aan de zilveren doos van Chatterton's kamer ontfutseld had. De dag van morgen zou wel eenig licht brengen, in den vorm van eenige interes- sante feiten omtrent die sigaretten, peinsde hij. De oude Tarrell Massey zou in z'n element zijn. Tarrel Massey, de schei- kundige van de Yard, was de man om zoo n karweitje op te knappen. Het koddige oude mannetje zou zich Nu had dan de koning de gelegenheid om zich te wij den aan verschillende mili taire ..wandeltochtendie hem naar Ar menie brachten in de buurt van de plaats, waar de arke Noachs landde. Als een steenbok klauterde hij mee en tegen geen vermoeienis zag hij op. Sanherib was een echte bergtoerist, en in een rots op het gebergte Nippur heeft Sanherib een over- winningsbulletiin laten inmetselen, dat nog heden ten dage van deze gebeurtenissen melding maakt. Daarentegen heeft Sanherib twee klei- nere expedities in 696 en 695 niet zelf ge- leid, maar die door zijn veldheeren laten uitvoeren. Doch in 694 vroegen de ge beurtenissen en verhoudingen in Baby lonie weer Sanherib's eigen tegenwoordig- heid. Hij had nu een vloot noodig, want het ging tegen menschen aan de overzijde van de Perzische Golf. Tot nu toe had den de Assyriers daar nooit aan gedaan. Nu liet de koning op de Eufraat en op de Tigris schepen bouwen, die hij bemande met Tyrische, Sidonische en Grieksche matrozen. Het schijnt eerst t plan te zijn geweest, dat koning Sanherib persoonlijk ook aan deze tocht zou deelnemen, maar een opgekomen sprinavloed joeg hem zoo- veel vrees aan, dat Z. M. daar toch maar van afzag. De overwinning werd wel be- haald, en een groote buit werd meege- bracht, maar later is toch gebleken, dat heel deze onderneming een verkeerde zet was geweest. EERSTE KAMERVERKIEZINGEN. Dit jaar vinden verkiezingen plaats voor de Eerste Kamer voor de groepen II en IV, t.w. Gelderland, Overijsel, Groningen, Drenthe, en Zuid-Holland. De aftredende leden zijn: Groep II (Gelderland, Overijssel, Gronin gen en Drenthe): J. F. C. Amtz (R.K.), Jhr. S. van Cittera (A.R.), mr. P. A. Diepenhorst (A.R.), P. T. H. M. Dobbelman (R.K.), J. Gel- derman (V.B.), L. M. Hermans (S.D.A.P.), J. C. L. v. d. Lande (R.K.), mr. M. Mendels (S.D.A.P.E. Rugge (S.D.A.P.), mr. H. Smeenge (V.B.), mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk OCJH.), mr. O. J. R. baron van Was- teekent zich af voor het d-ragen van een „Renard" op gelijk welk toilet. De pelshande- laar A. BEKAERT, 12, Brabantstraat te GENT biedt U een uitgekozen verzameling: Renards, argentes, bleus, fumds, isabelle, lynz, aan de laatste verminderde prijzen. Rechtstreeksche invoer der afkomstige lan- den. Telefoon 121.07. (Ingez. Med.) N. C. de Gijzelaar (C.H.), mr. A. v. d. Hoeven (C.H.), ir. J. Koster (V.B.), F. L. D. Nivard (R.K.F. Ossendorp (S.D.A.P.), mr. P. Rink (V.B.), mr. M. Simgerberg (V.D.), Dr. A. M. Briet (A.R.), P. Danz (SD.A.P.), jhr. mr. dr. senaar van Catwijck (C.H.) en J, B. Wester- dijk (V.B.). Groep IV: mr. A. Anema (AjR.); mr. P. E. A. A. Steger (R.K.) en A. B. de Zeeuw (S.D.A.P.). woelig en druk maken als een hond met twee staarten, hij zou er lange chemische formules uitzuigen, z'n vogelskop schud- den, slim knipoogen ener zoo als ge woonlijk tweemaal langer dan ieder ander over doen om tot het punt te komen. Maar hij zou er toch komen! HOOFDSTUK III. Een gevecht op leven en dood. Alvorens de kamer te verlaten keek sir Arthur Sayle nog eens onderzoekend naar z'n twee ondergeschikten. Alles in orde voor van nacht, Bryce?" vroeg hij betee- kenisvol. ,,Ja, mijnheer. Inspecteur Canning stelt z'n mannetjes om ti-en uur op. De Moor denaar", als hij er is, duikt gewoonlijk tegen middernacht op. Zelf zal ik van nacht ook een beetje in de buurt blijven. Je kunt nooit van te voren zeggen, wan- neer zulke lui oprukken". ,,'n Goed idee .mompelde de chef, ,,en ik reken voor morg-enavond op jullie beiden"- ,,Ik zal met Battersby naar het gezant- schap moeten. Onder andere zal hij waar- schijnlijk ook dit te berde brengen. Dezen keer moeten we slagen. Hoe luidt het program?" Guest antwoordde op dez-e vraag, ter wijl z'n hand met 'n pen aan t spelen was: ,,Twee van onze mannen stellen zich op in het huis zelf, mijnheer, en een op het dak. Rondom het huis zal een bezetting liggen, en Chatterton en Venning zullen zich in een kamer bevinden, waar nog anderen aanwezig zijn. Dat alles draagt er toe bij om het gevaar te verminderen. En den- kelijk'zal ik morgen eveneens n oogje in 't zeil houden' Spottend keek hij naar Bryce, die, al (Ingez. Med.) Aftredend zijn in totaal 5 R.K., 4 A.R., 4 C.H., (13 recbts) en 4 V.B., 2 V.D., en 6- S.D.A.P. (12 links). De candi-daatstelling beeft plaats op den tjweeden Dinsdag van Juni (12 Juni).. Naar de ,,Residentiebode" vemeemt is de stemming; bepaald op Vrijdag 29 Juli. TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. Tot lid van de commissie voor de steno- grafie (vacature-van Vuuren) wordt geko>zen prof. Aalberse. Zonder hoofdelijke stemming wordt goed- gekeurd de wijziging van de Postspaarbank- wet, na een korte opmerking van den heer de Wilde (a.r.). Bij de wijziging van de Vuurwapenwet be- antwoordt Minister Donner de sprekers van Dinsdag. Spreker betjwist, dat bier te lande een eenigszins omvangrijke wapenindustrie bestaat; wat daaromtrent in de s.-d. pers Is gepubliceerd, berust grootendeeJs op fantasie. De heer Scbaepman (r.k.) verdedigt namens de commissie van rapporteurs een amende- ment om alarm pistolen niet te rangschikken onder vuurwapens. Het amendement wordt, nadat een -door den Minister aanbevolen wijziging is aangebracbt, zonder hoofdelijke stemming aangenomen en het ontwerp zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Bij bet ontwerp tot instelling van een Eco- nomischen raad werpt de heer Van Braam- beek (s.d.) het bez|waar op, dat het college niet anders dan adviseerend zal werken. VISSCHERIJWET TREEDT OP 1 JULI IN WERKING. Bij Kon. Besluit van 20 April, Staatsblao No. 173, is bepaald, dat de Visscherrjwet op 1 Juli a.s. in werking zal treden. RONDOM EEN LOOS ALARM. Drie Engelsche dagbladcorrespondenten heb ben, schrijft de N. R. Crt., deze week heel wat opschudding gewekt door het bericht, dat de Polen tegen 1 Mei op het punt zouden heb ben gestaan, zich van Dantzig meester te ma ken zooals zij' zich in 1920 van Wilna hebben meester gemaakt. Alle toebereidselen zouden reeds getroffen zijn, en slechts de tusschen- komst van Frankrijk zou dit ongeluk hebben voorkomen. Want een ongeluk ware het ge weest, daar een dergelijke onderneming zeker een buitengewoon gevaarlijke reactie in Duitschland zou hebben uitgelokt. Bijzondere beteekenis kreeg de mededeeling doordat de correspondent van de Daily Ex- EEN PRACHT FIETS! (Ingez. Med.) was de zin niet voleindigd, nietttemin dien spot opmerkte en bij gevolg kwaad op z'n lippen beet. Sir Arthur, die geen erg had in dezen tamelijk aapachtigen wedijver, kni-kte be- leidvol en sloot de deur achter zich. Guest, niets zeggend en zijn oogen op de zoldering gericht, floot zachtjes, terwijl hij zich rekenschap gaf van het kwijnende inzicht van zijn collega. Tamelijk overbodig, dat laatste gezeg- de van je". lichtte Bryce verbitterd toe. ,,Och, je kunt nooit weten", merkte inspecteur Guest luchtig op. Van toen af ging ieder van hen kalm z'n eigen weg en heerschte er een koel stilzwijgen. Inspecteur Bryce keerde huiswaarts in een niet al te rooskleurige stemming. Die Guest, die vent wordt onuitstaanbaar. Hij met z n gegrijns en gespot en z'n steken onder water- Zoo n opgedirkte clown! t Werd eens tijd, dat hij Guest z'n kanon- nen vernagelde. Parvenu! Wat was die vent feitelijk? Dat mispunt? En in dezelfde beminnelijke stemming vatte hij dien avond post buiten de poort van het Mag- dalena-kerkhof en stelde zich op om de eerste vijandelij'ke beweging van den kant van het vijandelijk front, denmoor denaar", af te wachten. Om tien uur begon hem z'n wacht al een beetje te vervelen en besloot hij een loopje te maken, den weg langs. De maan verlichtte het kerkhof en tot in de kleinste bijzonderheden kon men alles onder- scheiden. Nauwelijks had Bryce drie stappen ge daan of een donkere schaduw, die zich losmaakte uit de nog donkerder schadu- wen van den muur, versperde hem den weg. (Wordt vervolgd. I

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1