ALGEMEEN NIEUWS- F.H APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Eerste Blad. DE VIERDE SEPTEMBER ASPIRIN No. 8831 MAANDAG 2 MEI 1932 72e Jaargang. Bekendmaking. BINNENLAND FEUILLETON GENTSCHE AUT0SCH00L van de Wegen en Voetpaden met de Kunstwerken. AVONTURENROMAN HET MENGGEBOD VOOR MARGARINE. Uw CORSETS 't begin an den zomer eenig op dewereld 4 BON NEMENTSPRUSBimen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr per post 1.80 per 3 maanden Bij voor ultbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2.25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen brj vooruitbetallng. Ultgeefster: Pinna P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. M. AD VERTENTI8NVan 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer /0,2<X Grootere letters en clichAs worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien by regelabonnement tegen vermlnderd tanef, hetwelk op aanvr&ag verkrijgbaar is. Inzending van advertentign liefst e6n dag voor de nltgavo, HIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND Burgemeester en Wetbouders van HOEK maken bekend: dat te beginnen met 2 Mei 1932 vanlwege de gemeente eene algemeene opneming zal wor den gebouden Hoek, 28 April 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Mr. J. A. VAN TIENHOVEN, Burgemeester. DREGMANS, Secretaris. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Een ttweetal conclusies op adressen wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aan de orde komt dan de interpellatie-Boon omtrent de groote bezwaren, verbonden aan het op 1 Mei a.s. in werking treden van de Winkelsluitingswet. De heer Boon (lib.) licht eenige vragen toe, n.l. of nu verschillende gemeenten hun ver- ordeningen nog niet bebben vastgesteld of zien goedgekeurd de wet niet later dan 1 Mei in werking behoort te treden, en voorts, of de crisis het niet wenschelijk maakt de |wet in werking te doen treden op een tijdstip, waarop bet welvaartspeil zich eenigermate zal bebben hersteld. Minister Verschuur betoogt dat de gemeen ten meer dan voldoenden tijd hebben gehad, om verordeningen te maken. Zij wisten ge- noegzaam van te voren, wanneer de (wet in werking zou treden. Er is meer dan voldoende considerable ge- bruikt. Er is maar e6n middel de gemeenten op gang te krijgen: invoering van de wet op 1 Mei. Wat thans wettelijk geregeld wordt, geldt reeds voor 7/8 van Nederland en is dus geenszins een schokkende economische ge- beurtenis. Het is gewenscht een vaste lijn te blijven volgen en den datum van 1 Mei te be- houden. De heer Boon repliceert en dient tfwee moties in. De eerste noodigt den minister uit, nu verschillende verordeningen nog niet ge- reed zijn, de inwerkingtreding te doen ge- schieden na 1 Mei, de tweede om wegens de crisis de invoering van de wet aan te houden tot het welvaartspeil zich eenigszins zal heb ben hersteld. De minister ontraadt beide moties. De eerste motie wordt veilworpen met 39 tegen 13 stemmen, de tweede met 40 tegen 12 stemmen. DE JAARDAG VAN PRINSES JULIANA. Begunstigd door mooi voorjaarsweer heeft de residentie Zaterdag opgewekt den verjaar- dag van de Prinses gevierd. De straten waren druk bevlagd. De trams reden met gepavoi- seerde beugels, velen hadden zich met oranje getooid en het Voorhout was feestelijk ver- sierd. Het feestprogram vermeldde als glans- punt van den dag een grootsche hulde, welke door kinderen van 11 tot 18 jaar zou worden gebracht aande jar-ige Prinses. Deze buldiging welke georganiseerd is door een groot aantal vereenigingen, heeft plaats gevonden in het Voorhout voor het paleis van de Koningin- Moeder. De felicitatieregisters werden druk geteekend. Aan de departementsgebouwen werd des avonds de traditioneele feestverlich- ting ontstoken en ook het Vredespaleis werd verlicht. Met het oog op de tijdsomstandig- heden werd geen vuurwerk gegeven. LOOPENDE PACHTCONTRACTEN. Het boofdbestuur van den Bond van Land- pacbters in Nederland zond het volgende tele gram aan den minister van Justitie: ,,Op 1 Mei vervallen een zeer groot aantal pachttermijnen. Duizenden pachters hebben niets of zeer Iweinig geld ter voldoening van dien itermijn en moeten dus in gebreke blijven. Waar het wetsvoorstel-Ebels nog niet tot wet is verheven, bedreigt zeer veel pachters het geven van beslaglegging en faillissements- aanvrage, waardoor de pachtovereenkomst be- eindigd kan worden en de verpachter een contract met een nieuwen pachter kan af- sluiten, welk contract dan buiten de regeling- Ebels valt, terwijl de tegenwoordige pachter en veelal ook diens borgen te gronde gaan. In het belang dezer met den ondergang be- dreigde pachters en ter wille van de hand- having van de rust ten plattelande verzocht ons bestuur uwe Excellentie met sterken na- druk onverjwijld maatregelen te treffen, waar door bedoeld euvel wordt voorkomen." Oirculaire van 4en minister van Justitie. Met bet oog op den inhoud van dit telegram heeft de minister van Justitie in een circu- laire aan de rechterlijke colleges de aandacht gevestigd op art. 12 van het wetsontwerp- Ebels c.s., krachtens welk artikel in verband met den verderen inhoud van het ontwerp wanneer het tot wet wordt verheven ge- heele of gedeeltelijke ontheffing van de be- taling van een pachttermijn zal kunnen wor den verleend, indien de pachtovereenkomst is aangegaan v66r 1 Januari 1932 en de termijn is vervallen na 12 Februari 1932. De wet zal eventueel, aldus de circulaire van den minis ter, dus ook betrekking hebben op de op 1 Mei 1932 vervallende termijnen en zulks on- verschillig of deze termijn voor de inwerking treding der wet al dan niet is betaald. HET VERSTREKKEN VAN LEENINGEN AAN GEMEENTEN. Het Tweede Kamerlid J. ter Laan heeft den minister van Financien de volgende vragen gesteld le. Is de minister bereid om mede te dee- len of bij het verstrekken van kasgeldleenin- gen en leeningen op langeren termijn aan ge meenten ten aanzien van sociale maatregelen, arbeidsvoorwaarden en loonvoorwaarden van het personeel en dergelijke aangelegenheden regelen worden gesteld? 2e. Is de minister bereid mede te deelen of het juist is, dat aan de gemeente Velsen als bindende voorwaarde is gesteld, dat o.m. voor het verstrekken van een leening: a. de gemeente in de gemeentefondsbelas- ting in klasse moet (worden verlaagd; b. de pensioensaftrek van het gemeente- pecsoneel moet worden opgevoerd van 3% tot 8y2 pet. zoodat feitelijk een loonkorting van 5 pet. wordt voorgeschreven. c. dat alle uitgaven voor het voorbereidend onderwijs, uitgaven dus, die niet door de wet worden geeischt, moeten worden geschrapt; d. dat subsidies voor kinderspeeltuinen e.d. niet meer mogen worden verstrekt; e. dat de gemeentelijke ophaaldienst moet iworden beeindigd? 3e. Indien deze vragen bevestigend worden beantwoord, is de minister dan niet van oor- deel, dat deze drastische voorwaarden geen rechtvaardiging kunnen vinden in de tijdelijke door PETER BARON. (Nadruk verboden.) 4) (Vervolg.) HOOFDSTUK II, Het zwaard van Damocles. Welk tooneeltje is huiselijker dan twee welgedane heertjes, reeds op jaren, ge- makkelijk gezeten in twee stoelen voor een knappend haardvuur, bezig met schaak- spelen Zooals gezegd, wat is huiselijker De deftigste, bijvoorbeeld, die het dichtst bij het vuur zit. Blozend ziet hij er uit en te oordeelen naar de grootte en den vorm van zijn neus is hij klaarblijkelijk van Joodsche afkomst; hij is 'n tikje kaal en heeft zakjes onder z'n oogen; ook zou iemand kunnen zeggen, dat zijn mond neiging vertoonde om door te zakken. Niettemin, wat zijn die teekenen van een gevorderden leeftijd anders dan de eer- volle teekenen van een harden strijd? En z'n gezel Die magere, men zou veilig kunnen zeggen, lijkachtige oude heer" met z'n hoekigen neus, z'n diep lig- gende oogen en z'n dunne lippen. Die neerslachtig uitziende man, wiens hand een glas o'mklemt, naar welks inhoud we maar niet zullen gissen, en die wellicht een weinig geneigd is te beven. Zijn ze niet op hun gemak, of is het mogelijk, dat die drukkende onrust bij hen niet het gevolg is van de nurkschheid van den ouden dag, maar van angst voor eenig onheil? Wat hebben zij te vreezen ..Hubert, je zult je op n goeien dag nog eens dooden met dat spul, mijn vriend", merkte de man van het uitverkoren volk op, terwijl hij den warmen bisschopswijn op tafel een eind terugschoof en een half leeg glas met hetzelfde vocht aan z'n lip- pen zette. Ontstemd zette Hubert Chatterton z'n glas weer neer. ,,'t Blijft gelijk, of je zoo sterft of an ders," bromde hij op knorrigen toon, die zoo verschillend was van den zachten, al- hoewel beverigen, zalvenden toon van zijn vriend. Vervolgens bemerkte hij op denzelfden verdrietigen toon: ,,Vandaag is het de tweede Augustus, Izaak- De eerste oogenblikken seheen de be teekenis dier woorden niet tot Izaak Ven ning door te dringen, en toen werd het met ontstellende klaarheid helder voor zijn geest. „Maar Hubert," stamelde hij. ,,Je denkt toch niet dat O, ik wil er niet van hooren, 'k wil er niet van spreken. 't Is te erg Z'n gelaat was nog loodkleuriger ge- worden en z'n oogen puilden nog verder uit en keken nog vischachtiger dan ooit. Hubert Chatterton bleef zwijgen, ter wijl de ander een opgewonden poging deed om zich te rechtvaardigen. ,,Ik ver- langde er niet naar. Ik was er tegen. Ik was George niet kwaad genegen. Ik zou geen haar op z'n hoofd gekrenkt hebben. Ik veracht geweld, ik verafschuw moord en ,,Hou je vervelenden snater," viel Chat terton woest uit, terwijl z'n oogen angstig de kamer rondkeken en z'n droge lippen met zijn niet minder droge tong bevoch- tigde. ,,Die leelijke tong van je zal je op een goeien dag nog eens een onherstelbare schade berokkenen ,,Maar er is niemand hier, riep de jooc geheel uit de economische crisis voortvloeien- de ongelegenheid, waarin deze en tal van andere gemeenten zijn komen te verkeeren? 4e. Is de minister bereid een ovenzicht te geven van de gemeenten, die zich tot de regeering gewend hebben om door een kas- geldleening of een leening op langeren termijn te worden geholpen, van de bedragen die ge- vraagd en die toegezegd zijn en van de alge meene en bijzondere regelen en voorwaarden, die hierbij door de regeering gesteld zijn? BELASTINGKANTOREN. Aan Ged. Staten van verschillende provin- cien zijn adviezen gevraagd over de opheffing van een aantal kleinere kantoren der directe belastingen, invoerrechten en aceijnzen, in verband met de algemeene betaling der be lastingen aan de postinrichtingen. Het onderzoek loopt over ten minste een 30tal kantoren. GEEN CONTINGENTEERING VAN ROGGE, HAVER EN BROOD. De minister van Arbeid, H. en N., de heer Verschuur, heeft Vrijdagmiddag in de Tweede Kamer bij de behandeling van de Vleeschcon- tingenteeringswet verklaard, dat de regeering niet voomemens is, over te gaan tot contin- genteering van den invoer van haver, rogge en brood. Vrijdagavond is in Den Haag een zeer druk bezochte vergadering gehouden, belegd door den Nederlandschen Bond van den Mar- garinehandel en de vereeniging van den Ne derlandschen Margarinedetailhandel, ter be- spreking van het voorgestelde menggebod voor margarine en roomboter. De heer J. Velgersdijk heeft een inleiding gehouden. Daama heeft bet woord gevoerd de heer H. Th. Brinkers, die een uiteenzetting gaf van het plan, dat door de beide bonden aan de regeering is aangeboden. HET SCHELDE-RIJNKANAAL EN DE R.-KATH. STAATSPARTIJ. De R.K. rijkskieskriing-organisatie Tilburg besloot in haar te Breda gehouden vergade ring tot het bestuur der R.K. Staatspartij het verzoek te richten de noodige maatregelen te treffen, opdat de partijraad der R.K. Staats partij zoo spoedig mogolijk in de gelegenheid worde gesteld, omtevememen, welke eminente landsbelangen gediend worden door verwezen- lijking op Nederlandsch initiatief, van een nieuwe verbinding tusschen Schelde en Rijn, volgens het plan van ir. E. van Konijnenburg. De kieskringorganisatie heeft nu een adres gerichit tot het partijbestuur, meldt het „Dag- blad van Noord-Brabant", waarin ze verklaart de hoop te koesteren, dat de verwezenlijking van het zgn. Eendrachtskanaal, van Dintel- sas tot Bath, in een open zeehaven aan den Brabantschen wal eindigend, tot een punt van het werkprogram der R.K. Staatspartij voor Komaan, Hollandsche Dames-clienten, bestel met Uw eerste bezoek te Gent in het Huis JULIENNE SCHELFHOUT, Brabant- dam 6, Dampoortstr. 25. Daar kunt ge Uwe Maat corsets tegelijkertijd aan. passen. De nieuwste schoonste Parijzer modellen aan ge- ringe prijzen. (Ingez. Med.) uit, terwijl hij met z'n bleeke handen ge baarde. ,,De muren hebben ooren. Gebruik dat woord niet. Trouwens, ik deed het niet.' Chatterton veegde met z'n zijden zak- doek langs z'n voorhoofd. ,,'t Was een ongeluk. George was een onzinnige dwaas ik ,,'t Was geen ongeluk, mijn vriend verbeterde Venning- ,,'t Was een samen zwering. George wist te veel. Lacey en Morrel waren bang en jij was 't die ,,Wil je wel eens op je leelijke woor den passen siste Chatterton, terwijl z'n koortsige oogen de donkere kamerhoeken afzochten. ,,Blijf je dingen uitkramen, die beter verzwegen konden worden Iemand mocht't eens hooren z'n zoon ik zou niet graag willen, dat hij wist, dat ik ,,Is er iets onaangenaams voorgeval- len opperde de ander tactloos. Chatterton bromde en pookte venijnig in het vuur. Je weet niet wat die on- menschelijke vriend zou doen, Izaak, bromde hij droefgeestig. „Gerald is even ongevoelig en wreed als zijn vader. Vier van ons heeft hij al te pakken gehad. Onze beurt komt ook, ik heb er een voorgevoel van. In deze kamer heb ik gezeten en me verbeeld, hemel, wat heb ik me al niet ver- beeld Zacht gefluister, sluipende voet- stappen op de trappen en in huis, oogen, die door de vensters gluurden, gezichten, die oprezen uit de kolen. Een schaduw, die mij door de kamers volgt, die bij mijn bed staat, wakend, steeds wakende met de beschuldigende oogen van George, ach Zijn stem verhief zich tot een ijl gegil. „Hij martelt me, Venning, hij kwelt me, zeg ik je, alvorens hij komt om z'n lafaardswerk te voltooien Een deur sloeg dicht. ..HemelWat was dat fluisterde Chatterton. Venning leunde voorover, klopte hem op z'n knie met de bedoeling hem gerust de eerstvolgende verkiezimgen van leden der Staten Generaal zal worden verklaard. De rijkskieskring-organisatie (wordt by het uitspreken van deze hoop geleid door de vol gende overwegingen 1. Het kanaal van ir. E. van Konijnenburg is noodzakelijk voor ons gewest; 2. Het dient groote nationale belangen; 3. Het is van intemationaal standpunt de beste oplossing van het vraagstuk der verbe- tering van de verbinding tusschen Wester- schelde en Rijn. Deze punten worden in het adres nader toe- gelicbt. DE BESTRIJDING VAN DEN COLORADO-KEVER. Reuter seint uit Parijs aan de N. R. Crt.: Men meent te weten, dat de Fransche re geering aan de regeeringen van de belangheb- ben-de landen heeft voorgesteld te Parys een intemationale conferentie te houden, betref- fende de besmetting van aardappelen door den Coloradokever. HET NIEUWE OMROEPGEBOUW VAN DE V.A.K.A. Het fwas Zaterdag, scbrijft de N. R. Crt. een uitgezochte dag, om de nieuwe studio van de V.A.R.A. te openen. De zon zette haar beste beentje voor en verhoogde in niet geringe mate de vlotte stemming, die heerschte in bet kamp van de Roode Strijders. Voor hen was het een ge- Wichtige dag, omdat in hun hoofdkwartier te Hilversum een mijlpaal geslagen werd op den weg van de ontwikkeling der V.A.R.A.-orga- nisatie: de nieuwe studio. Tegen drieen fwas de groote zaal van bet Palace-hotel geheel gevuld. Tot de aanwezi- gen behoorden o.m. het hoofdbestuur van de V.A.R.A., dr. F. M. Wibaut, vertegenwoordi- gers van N.V.V. en daarby aangesloten vak- verbonden, S.D.A.P., Ned. Ohr. Radio-Ver- eeniging, Katholieke Radio-Vereenigin-g, ver der enkele leden van den gemeenteraad van Hilversum, ir. A. Dubois, vertegenwoordigend den N.D.O., de heer Gieshem, directeur van de N.S.F., alsmede de heeren J. W. de Vries en L. J. Bakker, leden van den Radio-raad. De voorzitter van de V.A.R.A., de heer A. de Vries gaf in zijn openingsrede een kort geschiedkundig overzicht der vereeniging, die op 1 November 1925 werd opgericht. Gebrek aan samenwerking tusschen de om- roepvereenigingen, zoo zeide hij, is oorzaak, dat ieder zijn eigen gang gaat. Hij consta- teerde dit feit alleen en gaf te kennen, dat samenwerking op technisch gebied volgens de V.A.R.A. zeer goed mogelijk is. Vooral de groei van de laatste jaren, waar- bij het zendtijdbesluit van 15 Mei 1930 het hare heeft bijgedragen, (was oorzaak, dat er naar een betere, ruimere accomodatie omge- zien moest worden. Vooral bet radiotooneel eischt veel ruimte, zoowel om te kunnen repe- teeren, als voor de uitvoeringen. Spreker wees op de cultureele waarde van den omroep en hoopte, dat dit complex studio's er toe zou bijdragen die waarde hoe langer hoe meer te vergrooten. Hiermede was de openingsplechtigheid af- geloopen. Verschillende spreker voerden daarna het woord. Aan de architecten Snellebrand en Eibink werd opgedragen, een plan voor den nierjw- bouw te ontwerpen. Het nieuwe gebouw is, aangrenzend aan het bestaande gebouw, daar- v66r geplaatst. Later kan het bestaande ge bouw worden afgebroken om plaats te maken voor een nieutwen vleugel, die, aansluitend bij bet thans nieuw gebouwde gedeelte, een vol- komen eenheid zal vormen. te stellen, maar het resultaat daarvan was slechts, dat de angst van den ander nog heviger werd bij 't g-ezicht van z'n eigen klaarblijkelijk van schrik verpletterenden toestand. ,,'t Is enkel Wally, die terugkomt," trilde de jood, die door dien smak even- zeer geschrokken was als Chatterton, op zoetsappigen toon. Chatterton haalde diep adem en brom de onsamenhangende woorden. Achter hem ging een deur open en een jonge man trad de kamer binnen- Hij was groot en donker en had een stoppelig snorretje, listige oogen, die aan Chatterton deden denken, en hij was gekleed in een donker, goedpassend costuum en een sigaret welke hij zich de moeite niet getroostte om uit z'n mond te halen, als hij sprak hing van z'n strakke lippen. Hij stapte naar voren en klopte Hubert Chatterton op den schouder. ,,Allo, vadertje," zei hij losjes. Chatterton senior zat te draaien in z'n stoel, als had een kogel hem getroffen. ,,Schei uit," kraste hij, ,,en gooi in s hemelsnaam toch niet telkens zoo met de deur als je in of uit gaat. Ik kan er niet tegen. Ik, ik m'n zenuwen zijn niet in orde. Je weet, dat ik laatst niet goed ben geweest. Ik ik zou willen, dat je daar wat aan dacht, Wally.' Hij zonk weer terug in z'n stoel met een glimp van onnatuurlijke opgewektheid in z'n oogen, en de jongeman slenterde naar een tafel, waar een wijnkaraf stond met een siphon. Op z'n dooie gemak mengde hij zich een drank, en z'n half opgerookte sigaret wegwerpende, haalde hij een andere uit een zilveren doos, die op tafel stond, een eigenaardige sigaret, die, langer dan de gewone en ovaal van vorm, in t midden een typisch Japansch merk droeg en een bedwelmenden geur verspreidde. ,,Gezondheid, Venning," toastte hij en komen vaak nog koude dagen voor. Denkt er aan, bijtijds Aspirin- Tabletten te nemen. ba|hr Let op oranje band en Bayerkruis. Prijs 75 (Ingei. Med. De karakteristieke vorm van den toren valt onmiddeliyk op. Hy dient als rookkanaal voor de centrale verwarmin'g en tegeiyker- tyd als klokketoren, waaraan het door de fir- ma Van Bergen te Heiligerlee geleverde caril lon van 42 klotoken in de vrije lucht hangt. Dit cariilon zal in de toekomst worden ge- bruikt als tydsein en kan ook worden be- speeld. Met het oog op het gebruik voor de- radio zyn de klokken zeer licht gehouden. De toren wordt bekroond door de vlag, die, des avonds door schijnwerpers wordt verlicht. Aan de verschillende studio's is zeer veel moeite besteed. Zij zijn onderling door ge- luiddempende wanden van elkaar gescheiden, zoodat uitvoeringen en repetities gelijktijdig plaats kunnen vinden. Het complex omvatr een studio voor radio-tooneelspelen, een groote en een kleine muiziekstudio, een echokamer en een geluidstudio. De groote studio is on- geveer 10X15 meter en 8 meter hoog. Even- als in de oudere zijn ook hier de nieuwste in- zichten op het gebied van de acoustiek ver- bekend om haar degelijk onderricht in korten tijd voor ingewijden en beginnel. Lange Metre 2 (Kouter), Gent. Lessen op den auto zelf, (Ingez. Med.) werkt. Met behulp van uitklapbare paneelen is het mogelijk, de demping iets te wijzi-gen. In een van de wanden is het orgel van de N.V. Standaart's Orgelfabrieken te Schiedam opgesteld. Een fraai stuk werk, met uitne- mend geluid. Behalve de noodige microfoonaansluitingen heeft ieder studio een aparte signaal- en luid- spreker-installatie. Deze laatste is noodza kelijk, wanneer voor een radio-tooneelstuk b.v. in verschillende ruimten gelijktijdig in ge bruik zijn. Tegen het beruchte ,,rondzingen" zijn maatregelen getroffen. Er |wordt vaak geklaagd over gebrekkige uitzendingen. En niet ten onrechte. Maar al te dikwijls gebeurt het, dat bepaalde passages uit een tooneelstuk b.v. absoluut onverstaan- baar zijn, terwijl weer andere gedeelten veel te sterk doorkomen. De regiekamer is niet alleen het domein van den omroeper, maar ook de plaats, waar de geluiden van de verschillende microfoons om zoo te zeggen bijeengemengd worden, om een goed geheel te verkrijgen. Men heeft er hier naar gestreefd, het beste te brengen, wat op het oogenblik bestaat. De Western Eelectric, hier te lande zetelend te 's-Gravenhage, heeft dit technische deel ver- zorgd. Zij heeft om te beginnen condensator- microfoons aangebracht, die het voordeel heb ben, geen ,,backgroundnoises" te bezitten Het schakelbord in de regiekamer is in duplo uit- gevoerd en biedt de mogelijkheden voor alle hief z'n glas op, waarna hij den inhoud. in een teug naar binnen sloeg. ,,Moge je schaduw afnemen. Je weet, Izaak, je moet op dieet leven. Want je wordt te dik". Hij boog voorover en betastte den Jood op de hoogte van z'n vest. Terwijl hij dit deed, trok de sigaret, die z'n manchet ver- schroeide, zijn aandacht- ,,Jij ziet er ook niet uit als een beeld van gezondheid," zei de Jood knorrig. ,,Vanwaar heb jij dat schoolmeisjes- tintje En hij lachte hijgend om z'n eigen grap. Wally, die t brandplekje bekeek, ant- woordde niet. Zijn gestalte had, als hij zelf gewild had, die van een athleet kunnen zijn. maar was, bij gebrek aan oefening, slap gewor- den. Z'n oogen waren als met een vliesje bedekt en z'n mondhoeken trokken zenuw- achtig. Ook z'n handen schokten nu en dan. De handen in z'n zakken leunde hij tegen den schoorsteenmantel. ,,En U, papaatje, hebt ook wat meer pepsine noodig,ging hij voort. ..Beproef Sandow's methode eens. Dat zal U een hoop goed doen." Papa Chatterton lachte onwillig. „Je ziet er wel naar uit, dat ze voor je- zelf heilzaam zou zijn," sprak hij op koe- len toon. „Ik heb er geen tijd voor. k Heb het te druk met geld verdienen voor jouw verkwistingen." Wally haalde zijn schouders op. ,,Waar ga je van avond heen vroeg z'n vader. ,,Ik ga dansen, in de Follies, met Myra Wace- ,,Waarom vroeg Wally, terwijl hij aan z'n sigaret trok en den rook in blauwe kringetjes omhoog liet dwarrelen. Chat terton keek z'n zoon onderzoekend aan. (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1