ALGEMEEN N1EUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. geneesten v&ifiaait de Tweede Blad. Feuilleton - vertellingen No. 8830. VRIJDAG 29 APRIL 1932 72e JAARGANG, BINNENLAND 8 P 0 B T. Autoschool van Gent Predikbeurten. De Zomermode 9 JaL TER NEUZEN, 29 April 1932. OUDERAVOND OPENBARE SCHOOL A. AARDENBURG. RECHTSZAKEM VOETBAL. BRABANTSCHE BRIE YEN. NEUZENSCHE COURANT S31 SLUTTING WEG. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat door den ge- meenteraad in zijne vergaderinig van den 21 April j.l. besloten is gesloten te verklaren voor hel berijden met alle niotorrijtuigen en rywlelen in beide richtingen, de Noordstraat tusschen de Lange- en de Korte Kerkstraat, op Woensdagmiddag van 12- tot 5 uur en op Zaterdag- en Zondagavond van 6- tot 10 uur. Overtreding van deze bepaling wordt ge- straft met hechtenis van ten hoogste twintig dagen, of geldboete van ten hoogste honderd vijftig gulden. Het gesloten zijn van genoemde straat zal worden aangegeven door het plaatsen van rood-witte borden met het opschrift: „Ver- boden voor rijwielen en motorrijtuigep" van 125 uur op Woensdagmiddag en van 610 uur op Zaterdag- en Zondagavond. Ter Neuzen, den 29 April 1932. Burgemeester en ^-'eth ouders voomoemd, J. HUTZINGA, Burgemeester. I. ZONNEVIJLL.ESecretaris. WAARSCHUWING AAN HEN, DIE EEN DUITSOH KIND WILLEN AANNEMEN. De secretaris van den Armenraad te Am sterdam verzoekt het volgende te melden: In verschillende bladen komen advertenties voor, waarin pleegouders worden gevraagd voor een Duitsch buiten-eohtelijk kind tegen ruirne vergoeding ineens. Vermoedelijk hebben wij hier te doen met een welbekende poging tot oplichting. Nadat gegadigden, verlokt door de in uitzicht gestel- de storting van een som ineens, een zeker be- drag hebben betaald voor z.gm. informatie- kosten, hooren zij niets meer. Gegadigden wordt aangeraden, niet op der- gelijike aanbdedingen in te gaan, althans zich tevoren om inlidhtingen te wenden tot den Armenraad te Amsterdam, resp. den Armen raad ter plaatse. SIB HENRI DETERDING EN DE KONINKLLJJKE. Naar aanleiding van een bericht in een der Fransche bladen als zou sir Henri Deterding zijn afgetreden, heeft het Oorr. Bureau zich om informatie tot de Koninklijke gewend, waar men haar mededeelde, dat in Den Haag van een aftreden van sir Henri of eenig voor- nemen daartoe absoluut niets bekend is. De direeteur van de Koninklijke bevindt zich op het oogenblik in Londen voor de gewone jaar- lijksche besprekimgen. Nader vemeemt men nog dat de Koninklijke zich telefonisch in verbinding gesteld heeft met de directie te Donden. Na ingewonnen informaties werd het Bureau gemachtigd het bericht categorisch tegen te spreken. CRISIS-COMITe (KOM). Naar wij vememen heeft het bestuur van het Crisis-comitfe (Kom) en bloc ontslag ge- nomen als lid van het Centraal Crisis-Comity. LUXORTHEATER. Het bekende religieuize filmwerk „De Koning der Koningen" zal, naar uit de adver- tentie in dit nummer blijkt, teneinde nog meer- deren in de gelegenheid te stellen dit filmwerk te komen aanschouwen, thans nogmaals ver- toond worden in de middagvoorstelling van a.s. Zondag en a.s. Donderdag in de avond- voorstelling. Donderdagavond werd in het gymnastiek lokaal van de Kopschool de Ouderavond gehouden van de openbare school A. Nadat het hoofd der school, de heer Kahler de talrijke opgekomen ouders welkom ge- heeten en gememoreerd werd de goed ge- slaagde schoolreis naar Antwerpen en het St. Nicolaasfeest, waarbij hij gelegenheid vond alien te danken die door hun medewerking of hijdragen hierbij hun steun hadden verleend, gaf hij een overzicht over het afgeloopen schooljaar en constateerde met genoegen, dat ook de aangifte van nieuwe leerlinigen weer ibevredigend kan genoemd worden, waardoor de leerkrachten op voile sterkte kunnen ge- bandhaafd blijven. Door de leerlingen der hoogste klassen werden eenige liederen stemmig gezongen en traden om beurten een twaalftal kinderen naar voren, die op verdienstelijke wijze decla- meerden, en hiervoor met een hartelijk applaus werden beloond. Tot slot werd het Wilhelmus gezongen. Aan het hoofd der school, den heer Kohler, wend door een tweetal meisjes namens, de leerlingen die de school gingen verlaten, een sigarengamituur aangeboden, waarvoor hij de kinderen hartelijk dank betuigde. Hiema nam de voorzitter van de ouder- commissie, Dr. Van Pienbroek, het woord die allereerst de zeer vele ouders dankte voor hun aanwezigheid. Het verheugde hem, dat thans in zoon' ruim lokaal deze Ouderavond kon worden gehouden, want vroeger moes- ten velen zich met een staanplaats tevreden stellen. Het gemeentebestuur zij daarvoor den dank der ouders gebracht. Aan de onder- wijzeressen meende hij een woord van lof te moeten doen toekomen voor de wijze waarop zij de lokalen hadden versierd met de werke- lijk fraaie handwerken der meisjes. Hij braeht den scheidenden secretaris, den heer F. Rijnberg, dank voor het vele werk, dat deze zich gedurende een 8-tal jaren had getroost. I In deze vacature werd voorzien door de be- noeming van den heer C. Kolijn. Hierna werd deze Ouderavond gesloten en de aan- wezigen in de gelegenheid gesteld het werk der kinderen te bezichtigen. TOEGELATEN TOT DE EVANGELIE- BEDIENING. Het prov. kerkbestuur van Groningen der Ned. Herv. Kerk heeft tot de Evangeliebedie- ning toegelaten den- heer H. Faber te Oost- burg. ZEEUWSCHE OUDERLINGEN- CONFERENTIE. Woensdag werd te Goes de 13e Zeeuwsche Ouderlingen-conferentie gehouden vanwege de Geref. Kerken in deze provincie. De drukbezochte vergadering |werd door den voorzitter, den heer F. D. G. Prins te Vlis- singen, geopend, die in zijn openings|woord herinnerde aan het overlijden van den heer Bastmeijer, die vele jaren op voortreffelijke wijze de conferenties heeft geleid. In het moderamen werden gekozen de hee- ren A. Brouwer te Vlissingen, A. C. Catsman te Aardenburg, F. Caan te Wolfaartsdijk, E. Tange te Rilland en P. L. Dees te Geersdijk. In de morgenvergadering refereerde de heer W. A. van Wijk te Wolfaartsdijk over .Vermeerderde jeugdgevaren en de Kerk", terwijl in de middagvergadering ds. W. A. Wiersinga te Weesp sprak over het onder- werp: ,,De plaats van den Bijbel in onze ziel- zorg". Op beide referaten volgde een zeer drukke bespreking. ZAAMSLAG. Door den heer D. G. Koopman, lid van den gemeenteraad alhier, is aan den Ned. Chr. Landarbeidersbond te Utrecht het volgende schrijven gericht: Het behoeft geen betoog dat alles dient te worden gedaan tot opheffing van de Iwerk- loosheid in het algemeen en dat U de werk- loosheid van de landarbeiders het naast ter harte ligt. Het is naar aanleiding daarvan dat ik de vrijheid neem het navolgende onder Uwe aan- dacht te brengen. De U bekende tarwewet bracht verlichting in het landbouwersbedrijf, maar was voor de arbeiders in dat bedrijf eer ongunstig dan gunstig, vermits de werkloosheid ten gevolge van minderen arbeid bij eene verplaatsing b.v. van den suikerbietenteelt in taijweteelt nog toenam. Zooals U ook bekend zal zijn machtigt de tarwewet de Regeering een menggebod uit te vaardigen tot toevoeging van maximum 25 inlandsche tarwe en is men in den land- bouw heen gegaan aanmerkelijk meer tarwe uit te zaaien, naar aanleiding waarvan weer wordt verondersteld, dat te veel binnenland- sche tartwe voor een menggebod van maximum 25 zal binnen komen en dientengevolge te eeniger tijd zal dienen te worden besloten dat door de landbouwers niet meer dan een zeker percentage zal mogen worden geleverd. teekende met aandrang de vrijheid neemt U te verzoeken er bij de Regeering op aan te dringen, het verzoek der landbouworganisaties om een menggebod vast te stellen van 40 in te voeren, evenwel met bepaling, dat de tarwe met den vlegel moet worden gedor- schen. Bij den gemeente-veldwachter J. van Westenbrugge zijn inlichtingen te bekomen omtrent een in deze gemeente gevonden hee- renrijwiel. SAS VAN GENT. Uitbreiding. Sedert eenigen tijd is men bezig aan de tex- tielfabriek ,,De Schelde" een groote uitbrei ding te geven. Gedurende de laatste maanden zijn de werkzaamheden van dien aard geworden, dat men met het aanwezige aantal machines de bestellingen niet afkon, zoodat geruimen tijd moest overge|werkt worden en zelfs personeel van elders naar hier gezonden moest worden om aan de drukke navraag te kunnen voldoen. Blijkbaar staat dit in verband met de con- tingenteering. Naar beweerd wordt, heeft men blijkbaar het plan de fabriek dubbel zoo groot te maken als zij nu is, hetgeen alleszins als een verblijdend teeken mag beschouwd worden. AXEL. Harmonie „Concord)a". Gisteravond hield de harmonie „Ooncordia", onder voorzittersohap van den heer A. Pie- terse, hare jaarvergadering. Het financieel verslag gaf een tekort aan van 99,17%, ontvangsten 755,47%, uit- gaven 854,65. Het aftredende bestuurslid A. IJsebaert werd herkozen, terwijl in de plaats van den heer H. Wolfert werd gekozen de heer J. Boot, welke inmiddels zijn functie heeft aange- nomen. Voorts wenschte de heer P. Scheele, welke als afgevaardigde der werkende leden zitting heeft in het bestuur, zijn functie neer te leggen. In zijn plaats werd gekozen de heer J. Wijna. Tenslotte werd een huishoudelijk reglement vastgesteld. Korfbalclub „Rapide". Donderdagavond hield de korfbalclub „Rapide" hare jaarvergadering. Hoewel het voor ,,Rapide" moeilijk is om veel activiteit aan den dag te leggen, door het ontbreken van voldoende clubs aan deze zijde van de Schelde, mocht zij er toch nog in slagen een aardig wedstrijd-programma af te werken. In hoofdzaak kon dit, doordat te Zuidzande en Biervliet clubs werdetn opge- richt. De aftredende voorzitter, de heer D. J. Marijs, werd herkozen, alsmede de bestuurs- leden, de dames J. Wiemes en P. v. Hoeve, en de heeren C. J. Schieman Jr. en P. J. Olijsla- ger. De 12-tal commissie wordt gevormd door mej. J. Wiemes en de heeren C. van Sluis wenschen te blijven, bieden wij U, in een ge- voel van erkentelijkheid, dezen prachtigen wandelstok, waarmee U dan de natuur kunt ingaan, de natuur, die U steeds lief was, en waarvan ge ons zulke heerlijke dingen hebt verteld. Doch wij weten, dat U niet alleen een na- tuurkenner zijt, maar ook veel van hengel- sport houdt en daar wij niet willen, dat onze oude leermeester zich bij de beoefening daar van in 't gras moet vleien, bieden wij U hier bij nog een stoeltje, dat U kunt gebruiken bij die sport. Wij hopen, dat U nog menig baarsje moogt verschalken. Moge het U gegeven zijn nog vele jaren van deze gescbenken gebruik te maken". De heer Remerij dankte de vergadering voor de woorden van erkentelijkheid namens de leden tot hem gesproken. Hij' waardeerde het spontane gevoel van dankbaarheid, dat de ver gadering bezielde en dankte hartelijk voor de geschenken hem gegeven. Hij deelde mede, waarom hij juist Antwerpen, dat zoovele in- stellingen voor sport, kunst en natuur bezit tot zijne woonplaats heeft gekozen en noodig- de de vergadering uit, bij een mogelijk bezoek aan Antwerpen hem te komen opzoeken. Hij zou op zoo'n bezoek steeds bijzonder prijs- stellen. v Na nog eenigen tijd gezamelijk te hebben doorgebracht namen alien hartelijk afscheid van hun ouden leermeester, die niet alleen bleek te zijn him onderwijzer, maar ook een oude trouwe vriend. De gemeenteraad heeft met 5 tegen 2 stem- men besloten tot intrekking van het besluit der vorige vergadering, waarbij de kermis een jaar werd opgeschort. Een amendement om het dansen te verbieden kon geen meer- derheid krijgen. SELZAETE. Woensdagmiddag is alhier een emstig ongeluk gebeurd in de Wynckelstraat. Aan een in aanbouw zijnd huis, werken de aan- nemers De Beule en Zonen. Een van hun metselaars een jongen uit Lokeren, viel van de stelling ter hoogte van acht meter. In bedenkelijken toestand werd het slacht- offer opgenomen en per auto naar het hos- pitaal van Gent vervoerd, doch de ongelukkige overleed tijdens het vervoer. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van 29 April 1932. De volgende vonnissen werden uitgesproken P. v. V., oud 21 j., zonder beroep te West- dorpe, gedetineerd, is wegens oplichting ver- oordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest. met kinderen te Hontenisse in 1931, werd 1 jaar gevangenisstraf geeischt met aftrek van het voorarrest. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. KON. NEDERL. VOETBALBOND Kampioenschap van Nederland: FeijenoordAjax. VeendamPSV. Afdeeling IV. Promotiecompetitie 2e klasse: JulianaDe Valk. HelmondMiddelburg. Promotiecompetitie 3e klasse: HulstVlissingen. ZEEUWSCHE VOETBALBOND. Afdeeling B. le klasse. IJzendijkeClinge. 2e klasse. Temeuzen ni^Hontenisse. 3e klasse. Sassche Boys HStoppeldjjk II. Mirystraat 10 GENT. Doorloopende leergangen. Gemak van betalen. (Ingez. Med.) ZONDAG 1 MEI 1932. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9% u., leesdienst; 2 u., Dr. L. J. Cazemier. Sluiskil. 2 u., Ds. Hermanides, van Hulst. Axel. 9% u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Sas van Gent. 9% u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. Axel. 9% u. en 2 u., cand. De Graaf, van Zeist. Ingez. Med.) Zoo is het mjj bekend dat in het jaar 1931 alleen in deze gemeente werd uitgezaaid plus minus 600 H.A. tarwe, terwijl dit voor het jaar 1932 door mij wordt geschat op plus minus 800 H.A., eene vermeerdering dus van een derde gedeelte. De landboujworganisatie's doordrongen van een noodzakelijk ten deze door de Regeering te nemen maatregel, verzochten aan de Regee ring het menggebod te stellen op 40 zoo dat ook voor 1932 alle geteelde tarwe aan de Regeering zal kunnen worden geleverd. Wordt hieraan zonder meer tegemoet geko- men, dan zal de werkloosheid onder de land arbeiders nog meer toenemen en het brood duurder worden, vermits minder goedkoope buitenlandsche bloem zal kunnen worden toe- gevoegd. Eene toeneming van het aantal werkloozen, speciaal onder de landarbeiders dient te wor den voorkomen. Het komt m\j echter voor dat beide par- tijen, n.l. en landbouwers fen landarbeiders kunnen worden geholpen, door het stellen van den maatregel dat de tarwe door de land arbeiders met den vlegel moet worden gedor- schen, in plaats van zooals dit nu veelal ge- schied, machinaal. Ik ben zoo vrij hieronder daaromtrent te maken de navolgende bedrijfsrekening: De opbrengst van 800 H.A. tarwe wordt door mij geschat op 2.250.000 K.G. De Regeering zal verplicht zijn bij handha- ving van een menggebod van maximum 25 slechts 2/g van de opbrengst te aanvaarden, waardoor de landbouwer dus het restant zal hebben te brengen op de vrije markt. De totaal opbrengst voor deze gemeente zal dan naar mijn meening zijn: 1.500.000 K.G. k 12 ct. (reg. prijs) 180.000 750.000 K.G. h 7 ct. (vrije markt) 52.500 Totaal 232.500 (waarvan af voor machinedorschen 90 cent per zak (100 K.G.) 20.250 Blijft 212.250 Wordt het menggebod gesteld op 40 dan zal alles aan de Regeering kunnen worden geleverd en de opbrengst dus zijn: 2.250.000 K.G. k 12 ot. (reg. prijs) 270.000 waarvan af bij verplicht vlegeldor- schen, aangenomen dat een mam per week verdient 12 en dorscht 800 K.G. en dus 2812 weken arbeid heeft 33.744 Blijft f 236.256 Voor de gezamenlijke landbouwers dus een voordeelig verschil van plus minus 24.000, of per H.A. 30, terwijl bovendien 200 arbei ders ruim gedurende 3 maanden aan het werk kunnen blijven. 't Is naar aanleiding daarvan dat onderge- en P. J. Olijslager. Eenige nieuwe leden wer den door de vergadering van harte welkom getoeeten. Met goede voomemens is ,,Rapide" een nieuw vereenigingsjaar begonnen, daar vermoedelijk haar wedstrijdprogramma goed bezet zal zijn. Concerten. Zaterdagavond zullen de beide plaatselijke muziekgezelschappen op de Markt een concert geven ter gelegenheid van de jardag van H. K. H. Prinses Juliana. „Concordia" zal van 89 en ,,Hosanna" van 910 uur concerteeren. KOEVVACHT. Heden den 27 April had in het gebouw der O. L. school te St. Andries eene vergadering plaats van de ,,Vereeniging voor Landbouw en Veeteelt" te Koewaoht. Deze vergadering was uitsluitend belegd, om afscheid te nemen van den heer Fl. Remerij, die meer dan vijf en twintig jaar adviseur der vereeniging en leeraar der oud-leerlingen, die deze vereeni- ginjg vormen, is geweest. Dat die oud-leerlingen nog dankbaar waren voor het genoten onderwijs en voor de vriend- schappelijke liefdevolle toewijding, die steeds in het onderwijs van den heer Remerjj tot uiting kwam, was spoedig te bemerken. Want, toen hij in de vergadering door den heer Cam. v. Doosselaer werd binnengeleid, toonde een hartelijk applaus de stemming der aan- weziigen. Daama nam de voorzitter de heer Fr. Breijaert het woord, die in welgekozen woor den den scheidenden onderwijzer dank bracht voor het onderwijs en de kundige adviezen, welke hij aan de vereeniging heeft gegeven. De heer Breijaert zei: ,,Na gedaan werk is 't goed rusten en wij hopen, dat U nog lange jaren van die welverdiiende rust zult mogen genieten tot genoegen van U en uw huisgezin". De heer C. van Doosselaer, secretaris der vereeniging kreeg daarna het woord. „Men spreekt wel eens van een mijlpaal in 's men- sohen leven, aldus spreker, maar deze dag, waarop ge na een welbesteed leven van zoo vele onderwijsjaren eindelijk de U toekomen- de rust zult mogen genieten, zeker deze dag is voor U stellig een mjjlpaal in Uw leven. Het is op dezen gedenkwaardigen dag, dat wij alien hier zijn gekomen, om nogmaals onze erkentelijkheid te betuigen voor het goede onderwijs en de voortreffelijke leiddng, die wij van U hebben genoten. Gij zijt ons voorge- gaan, gij hebt ons leiding en kennis gegeven in landbouw, veeteelt, bemestingleer enz., waardoor wij in staat werden gesteld voor de taak, die ons in ons verdere leven wachtte. Gij hebt ons de natuur ingeleid, waar wij de wonderen van Gods schepping hebben leeren kennen. Wij danken U van ganscher harte I voor datgene, wat ge ons hebt geschonken! En daar wij gaame in Uwe herinnering P. C. V., oud 51 j., touwslager te St. Jan- steen, is wegens overtreding Leerplichtwet met bevestiging van het vonnis van den Kan- tonrechter, behalve wat de opgelegde straf be- treft veroordeeld tot 2 boete of 1 dag hechtenis. M. L., oud 37 j., gemeente-veldwachter te Duivendijke, beklaagd van meineed, is vrij- gesproken. De volgende zaken Iwerden behandeld: J. J. H., oud 41 j., schilder te Axel, werd ten laste gelegd, dat hij in December 1928, 1930 en 1931 te Axel een gewoonte heeft ge- maakt van het koopen van goederen zonder volledige betaling. Verdachte kocht in 1931 bij L. Mangold te Axel een rijwiel met onder- deelen voor een bedrag van 73,30, waarop hij tot Maart 1932 nog slechts 45 had afbe- taald. In 1930 kocht hij bij B. H. Pot aldaar, een dressoir van f 53,30, waarop hij in Maart 1932 slechts f 30 afbetaald had. In 1931 kocht hij van den schoenhandelaar P. J. van Driel schoenwaren tot een bedrag van 8,95, waar op hij niets afbetaalde. In 1931 bij den kleer- teekent zich af voor het dragen van een „Renard" op gelijk welk toilet. De pelshande- laar A. BEKAERT, 12, Brabantstraat te GENT bledt U een uitgekozen verzameling: Renards, argentes, bleus, fumfes, isabelle, lynz, aan de laatste verminderde prijzen. Recbtstreeksche invoer der afkomstige lan- den. Telefoon 121.07. (Ingez. Med.) maker A. van Driel een gummijas voor f 8,50, waarop niets betaald is. In 1928 bij I. J. Brak- man te Axel 14 passerdoozen voor 63,20, (waarop nog niets betaald is. Eisch: 1 maand gevangenisstraf, voorwaar- delijk met een proeftijd van 3 jaar. J. T., oud 34 j., arbeider te Biervliet, werd verdacht dat hij in Januari 1932 te Biervliet heeft weggenomen ongeveer 80 K.G. eierkolen, toebehoorende aan C. Giellet. Eisch: 1 maand gevangenisstraf. C. P. W., oud 40 jaar, arbeider te Biervliet, werd beklaagd dat hij in Januari 1932 te Biervliet ongeveer 80 K.G. eierkolen, toebe hoorende aan C. Giellet, heeft weggenomen. Subsidiair werd hem ten laste gelegd dat hij die eierkolen, welke hij gevonden had, zich heeft toegeeigend. Eisch: 1 maand gevangenisstraf. Tegen C. L. D., oud 60 j., bierbrouwers- knecht te Hulst, gedetineerd (wegens ontucbt Hoek. 9 u. en 2 u., leesdienst. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. A. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., leesdienst. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5% u., Ds.. B. van Neerbos. Axel. 9 u. en 2 u., leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5% u., leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". Kerkhoflaan, Ter Neuzen. Nam. 5% u„ Dr. L. J. Cazemier, Evangeli- satie. R.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H.H. Diensten om 7, 8% en 10 uur. 's Namiddags om 2% uur Lof. Menier, Ulvenhout, 26 April 1932. Pinksteren hangt 'r in de klare lochten. De wea- reld is wit en wijd van glaanzend veurjaarslicbt, da- d-alles deurschijnt as 'nen druive- pfeferl in de zon. 't Klontert tot in de donkerste diep- ten, tot op de gruune bojems van de koele slooten in onze bronzen mas- tenbosschen. 't Klatst in de Mark tot op den witten bojem en gin enkel geheim van 't stille leven dat er krioelt onder d'n zulveren waterspiegel blijft aan ons oogen verborgen. 't Starke watergewas wuift naar de zon. Duuzenden krumelvischkes, nie grooter as 'n erwt of bruine boon, mee vinnekes, deurschij- nend en kleurlg as de pfeferlmoerige vliesvleu- geltjes van 'n bromvliegske-in-de-zon schieten happend mee rustelooze mondjes, in en uit 't onderwatergewas of ze d'r ingetrokken wor- ren deur onzichtbare illastiekskes. Wilde geleuven, amico, as ge da spulleke-n- aan staat te kijken, da wriemelend goedje, dan 't wordt wferm om oew haart! Elk zo'n dingske, teer as 'nen daauwdrup, is 'n schoon

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 5