ALGEMEEN NIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Eerste Blad. Bekendmaking. DE VIERDE SEPTEMBER FRISOBAftI No. 8830 VRIJDAG 29 APRIL 1932 72e Jaargang. BINNENLANS FEUILLETON BUITENLAND van de Wegen en Voetpaden met de Kunstwerken. AVONTURENROMAN door PETER BARON. 2) BOERENBONDEN GAAN NIET SAMEN. B39 PER Vz POND GEEL30ct GROEN 35 ROOD. .40 en Cjoedkoop* ZJabak TER NEUZENSCHE COURANT iiBONNEMENTSPBMS: Birnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Bulten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij voor uiitbetaling fr. per post f 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerlka 2,25, overlge lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. l ltgeefster: Fimia P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer /0,2a Grootere letters en cliches worden naar plaatsrulmte berekend. Handelsadvertentien by regelabonnement te gen verminderd tanefbetwelk op aanvra&g verkrrjgbaar is. Intending van advertentien liefst 66n dag voor de ultgave. DIX BI.AD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. Burgemeester en Wethouders van HOEK maken bekend: dat te beginnen met 2 Mei 1932 van|wege de gemeente eene algemeene opneming zal wor den geihouden Hoek, 28 April 1932. Burgemeester en Wethouders voomoemd, Mr. J. A. VAN TIENHOVEN, Burgemeester. DREGMANS, Secretaris. EERSTE KAMER. Vergadering van Woensdag. Aan de orde is de begrooting van het Zui- derzeefonds 1932. De heer De Vlugt (a.-r.) bepleit krachtige voortzetting van de inpolderingswerken. Na de crisis komt een betere tijd, en dan zal er behoefte zijn aan cultuurgronden. Door lager materiaalprijzen en meer ervaring zal verdere inpoldering vergelijkenderwijs goedkooper worden dan die van de Wieringermeer. Heer- schende malaise moet juist een reden zijn voor voortzetting van de inpoldering. De heer Van den Bergh (lib.) betwijfelt de wenschelijkheid van de voortzetting van de inpoldering. Hij wil geen goed geld naar kwaad geld gooien en eindigen met de inpol dering van de Wieringermeer. De heer De Gijselaar (c.-h.) acht nadere ge- gevens ter verzekering, dat de afsluitdijk tegen doorbraak bestand zal zijn, gewenscht. Hij aoht het voorloopig beter den afsluitdijk niet te dicbten, ook om het economisch belang der Zuiderzeevisschersbevolking. De heer Westerdijk (v.-d.) is van oordeel. dat de twaalfde provincie de vruchtbaarste van ons land zal worden, en de Noordoost- polder is het meest vruchtbare deel ervan. Het gaat niet om voortzetting van de inpol dering, doch om al of niet onmiddellijke voort zetting. Spreker ziet geen gevaar voor doorbraak van den afsluitdijk, en geen reden om dezen niet thans te dichten. Wat de Zuiderzee visschersbevolking betreft, de zoetwater- visscherij worde zooveel mogelijk bevorderd. De landbouwcrisis beheerscht het geheele vraagstuk. De tegenwoordige prijsverhoudin- gen zijn ruineus. Spreker acht nader cijfermateriaal nood- zakelijk. Voorts sluit hij' zich aan bij de be- scbooiwingen van den heer Colijn in de Tweede Kamer. De heer Polak (s.-d.) sluit zich grootendeels aan bij de vorige sprekers, uitgezonderd de heer De Vlugt. Spreker wil de cijfers der heeren De Herder en Gelder betreffende de waterstanden niet onderschatten. Na de pauze zegt de Minister van Watert- staat, dat de regeering meer staat op het standpunt van den laatsten spreker dan op dat van den heer De Vlugt. Er valt niets te beslissen over voortzetting van de inpoldering, alvorens nadere gegevens over de kosten van (Nadrjik verboden.) V ervol g ,,De jeugdige dwaas deed misschien een elofte op het vadergraf", bromde Sir rthur, ,,en misschien gaat hij daar wel iederen keer heen, alvorens z'n wraak te nemen. In ieder geval ,'t is jullie werk Guest, haal me even de papieren van de Marlowe bankzaak. Om een uur lunch ik met den commissaris". Guest ging de kamer door en keerde terug met een bundel papieren, die hij uit een archief gehaald had. Hij overhandig- de ze aan z'n chef en zoodra sir Arthur de kamer verlaten had, haalde hij z'n sigaret- tenkoker voor den dag en offreerde Bryce. De ander schudde nijdig het hoofd en begon als een beest in z'n kooi, in de kamer op en neer te loopen. Plotseling bleef hij staan, keerde zich om en keek met een vlammenden blik naar Guest. „Wat duivel, waarom liet je hem ook door je vingers alippen dien dag. daar- onder bij de dfokken!" barstte hij vol gramschap uit. ,,Je hadt 'm, waar je hem hebben moest". Guest rookte kalm door, terwijl hij z'n oogen doodrustig op den woedenden Bryce gevestigd hield. „Ja", antwoordde hij luchtig, ,,ik had 'm waar ik hem hebben moest. Dat wil zeggen, dat ik niets meer te pakken, of beter, te zien kreeg, dan een glimp van z'n leelijk tronie. Al wat ik voor m'n moeite kreeg, was n klap tegen m'n kaak". Hij glimlachte bedachtzaam. Jij inpoldering en de risico voor den staat be kend zijn. De regeering kan niet denken aan verdere inpoldering, zoolang niet gedOtailleer- de plannen met vaststaande kostenberekenin- gen zijn vastgesteld. TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. De interpellatie-Boon over de Winkelslui- tingswet wordt toegestaan en bepaald op Vrijdag. Voortgezet wordt de behandeling van bet vleescbcontingenteeringson twerp. De beer Oud (v.-d.) acht de crisisinvoerwet hier niet goed toegepast, al zijn er verzachten- de omstandigheden. Hij acht de voorbereiding van de contingenteerings-maatregelen niet nauwgezet genoeg. Dat komt, omdat de adviescommissie niet alle belanghebbenden hoort. In dat verband bepleit spreker toepas- sing van het systeem, neergelegd in het anti- dumpingsontwerp. Verder betoogt spreker, dat er te veel gecontingent-eerd wordt. De be- doeling van de crisisinvoerwet is slechts ge- weest, uitzonderingen te stellen, namelijk in gevallen van prijsbederf. Spreker betreurt ook, dat geen overleg is gepleegd met Denemarken. Ware dit wel ge- scbied, dan zou veel ontstemming zijn voor- komen. Spreker heeft neiging met dit ont- werp mee te gaan. De beer v. d. HeuVel (a.-r.) deelt niet de critiek van den heer Oud op de wijze van voor bereiding. Men kan niet iederen belangheb- bende raadplegen. Spreker betreurt het, dat de Minister niet verder is gegaan. Iedere vleeschinvoer is bier overbodig. Dr. Vos (lib.) bestrijdt den heer Van den Heuvel en dringt op matiging aan bij de oon- tingenteering, omdat bij al die maatregelen bepaalde groepen worden geschaad. Hij dringt er op aan, vertegenwoordigers van Kamers van Kooph-andel op te nemen in de advies commissie. DE NOODTOESTAND VAN DE KIPPEN- HOUDERIJ. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging van de begrooting van Binnenlandsche Zaken en Landbouw voor 1932, boudende een garan- tieregeling ten behoeve van de kippenhouderij. Aan de memorie van toelichting wordt bet volgende ontleend. De voortgaande dating der eierprijzen brengt bet Nederlandsche kippenhoudersbedrijf in een noodtoestand. De talrijke kleine bedrijven op de zandgronden, waar de kippenhouderij een der hoofdbronnen van inkomsten vormt, zijn tengevolge van den toestand in bet zuivel- bedrijf en de varkenshouderij economisch zoo verzwakt, dat snel werkende maatregelen wenschelijk zijn om althans het pluimveebe- drijf voor verdere prijsdaling van zijn product te behoeden. De nivelleerende working, -welke het op- slaan van eieren in koelhuizen op het verioop der eierprijzen gedurende het jaar pleegt te hebben, drei-gt voor 1932 te worden uitge- sohakeld. Het laat zich aanzien, dat tenge volge van credietmoeilijkheden dit jaar weinig eieren gekoelt en gekalkt kunnen worden. Dientengevolge wordt de markt reeds thans meer overvoerd dan wanneer uitsluitend de bestaande exportmoeilijkbeden baar invloed zouden doen gelden. Minder dan ooit kunnen de kippenhouders echter den steim ontberen, welke elders in normaJe jaren aan den eierprijs ten tijde van de grootste productie werd geboden. bleef maar netjes buiten schot met al je fcezorgdheid voor je kostbare huid". Woe- dend kwam Bryce een stap voorwaarts. ,,Bang voor m'n kostbare huid, zeg je?" snauwde hij. ,,Je weet drommels goed, dat ik probeerde Myra Wace uit te hoo- ren. Hij heeft een hoog idee van die zuster van hem en zij wist zeker, waar hij was, als iemand het wist". ,,Ja, dat denk ik ook wel", spotte Guest. „Ze gaf nogal betrouwbare informaties, is t niet? Wat dacht je. Natuurlijk zou ze haar broer wel verraden, niet? Geloof maar! Ze hield je aardig aan 't lijntje. Je trok af om de Esmeralda in de gaten te houden en terwijl je die boot wilde om- sinaelen, waagde hij een aanval op mij, verbrijzelde haast m'n kaak en kneep er toen tusschen uit op de „Nemo", zijn motorboot. .Jammer, dat het heerschap je den nek niet brak", viel Bryce woedend in. ,,Met jou was t hem misschien wel gelukt, als je daar geweest was, maar je paste wel op die kans niet te loopen. Heusch, 't is veiliger ver op de kaai, niet waar Mr. Bryce?" tergde Guest koeltjes. ,,Alle duivels, wat bedoel je daarmee?" draaide Bryce zich om en woedend stapte hij de kamer door, totdat hij tegenover Guest kwam te staan, die overeind was gesprongen en z'n handen in z'n zakken stak. ,,Wat ik zei", vinnigde Guest. „Hel en duivel! Je zult die woorden terugnemen of ik zal jeschreeuwde Bryce razend. ,,Wat moet ik, mannetje?" schamperde Guest op koddigen toon, terwijl hij met een spottenden grijns neerblikte op z'n kleinen, maar niettemin geduchten tegen- stander. ,,'k Zal de woorden terugstompen in je verwenschte keel", stiet inspecteur Bryce uit. ,,Ga je gang maar", noodigde Guest 'k Zal je optillen". Dadelijke verliobting van den toestand der kippenhouders kan worden teweeggebracht door het uit de markt nemen en bet koelen van een hoeveelheid eieren, ongeveer overeen- komend met die, welke in andere jaren een dengelijke bestemmina vindt. Daartoe zuilen de cobperatieve eienerkoopinstellingen in staat zijn, indien zi) daarbij van Rijkswege door een garantie worden gesteund. Tot dit oogmerk wordt voorgestelcj, een re- geling, als is aanbevolen door de Landbouw- crisis-commissie. In totaal zijn in 1931 door verkoopsinstellin- gen, aangesloten bij de Federatie van Ver- eenigingen van Bedrijfspluimveehouders, uit- gevoerd 506.232.300 eieren. Volgens bet uit te voeren plan zuilen maximaal worden opgesla- gen 20 pCt. van dit aantal of 101.246.460 eieren van een gemiddeld gewicht van 5861 K.G. per 1000 stuks. De Rijksgarantie bedraagt ten hoogste 3,45 per 100 opgeslagen eieren van de genoemde gewichtsklasse, in welk bedrag is begrepen 2,85 als voorschotprijs en 0,60 voor onkos- ten (koelloon, rente, vracht, van het koelhuis naar de grens, algemeene onkosten). De als voorsohotprijzen uit te keeren bedragen zijn aldus berekend dat de kippenhouder 'n bedrag van netto 2,40 k f 2,45 per 100 stuks eieren ontvangt. Het verschil tusschen laatstgenoem- de bedragen en den totalen voorschotprijs, strekt tot vergoeding van de kosten van bet verpakken, de emballage, het vervoer en de algemeene onkosten. Aanvaarding van dit plan zal voor het Rijk medebrengen, dat het op zich neemt een garantie tot een bedrag van ten hoogste 3.493.000. Al hetgeen de opgeslagen eieren in het najaar en den winter opbrengen komt in mindering van dit bedrag. Zal deze op- brengst per 100 stuks gemiddeld bruto f 3,45 bedragen, hetgeen geenszins ondenkbaar is, dan zou in het gebeel niets ten laste van 's Rrjks kas komen. Deze regeling bevat de waarborgen, dat de voordeelen van den ver- hoogden prijs der eieren geheel aan de kip penhouders ten goede komen, terwijl de be- trokken cooperaties aansprakelijk blijven voor een goede uitvoering. De steun, welke door dit plan aan de eier prijzen wordt gegeven, zal niet in den weg staan aan een belang, /jke inkrimping van de kippenhouderij, aangezien de steun eerst ef- fectief wordt, wanneer de eierprijs is gedaald beneden het niveau van den kostprijs. Onge- rekend arbeidsloonen, pacht en rente moet als kostprijs van kippeneieren 2,95 cent per stuk worden aangenomen. DEPARTEMENTALE INDEELING Bij K. B. is bepaald, dat de naamsverande- ring van de departementen van Binnenl. Za ken en Landbouw en van Arbeid, H. en N. en het overbrengen van de behandeling van en- kele onderwerpen van het eene departement naar het andere, zal ingaan op 1 Mei a.s. REGEERINGS-COMMISSARIS BIJ DE STOOMVAART-MAATSCH. „ZEELAND". Bij Kon. besluit is met ingang van 16 April aan den gepensionneerden vice-admiraal W. C. -J. Smit te 's Gravenhage op zijn verzoek eer- vol ontslag verleend als regeerings-commissa- ris bij de N.V. stoomvaartmaatschappij „Zee- land", Kon. Ned. postvaart te Vlissingen, met dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. Tot regeerings-commissaris is benoemd mr. H. J. Silvergieter Hoogstad, administrateur bij bet departement van Waterstaat. Een oogenblik stond Bryce stokstijf tegenover hem, met woest fonkelende oogen, z'n vuisten ballende en weer ont- spannende, als wikte hij het voor en tegen van een aanval op Guest. Dan met een onverstaanbaren snauw wendde hij zich van hem af. Inspecteur Guest, de oogen spottend gericht op den rug van Bryce, greep naar de telefoon en gaf staande een nummer op, steeds z'n oogen op Bryce gevestigd. ..Hallo? Wimbledon. Inspecteur Can ning daar? Wablief? O, ben jij 't Can ning? Met Guest. Zeg, laat dat zaakje morgenavond niet loopen, he? Mooi? He? O, op n dertig pas afstand, houdt je buiten zicht. Je moet den kerel niet laten schrikken, hoor. 't Graf van Wace ligt juist tegenover de spoorbaan. In orde". Hij legde den hoorn neer, ging weer zitten op de punt van de schrijftafel van den chef en nam een blad papier op, dat daar lag. ,,Tamelijk algemeen, die beschrijving van Gerald Wace", ving hij weer aan. „Blond haar, dito wenkbrauwen, rond gelaat, bruine oogen. Lengte pl.m. vijt voet tien, en slank. Wat er aan ont- breekt zal Leslie Wace wel aanvullen. Dit", en hij duidde op de beschrijving, ,,past hem zoowel als Gerald". Bryce bromde: „Nu, jij moest het weten. Buiten Peters ben jij de eenige, die hem heeft gezien en hij heeft zich nooit laten bang maken. Dat heeft men ondervonden in een worsteling met hem, in dien nacht, toen Lacey stierf. Dat heb je wel in de gaten gekregen, niet?" Zeker", gaf Guest toe, vergenoegd glimlachend, „maar daar ik slechts toe- keek, zul je inzien dat mijn wetenschap maar beperkt isTusschen twee haak- jes, net als Dickens in z'n Pickwick, als ik me niet vergis. Ik kan niet zien wat er achter me gebeurt. n Tamelijk algemeen gebrek, naar men zegt. Bovendien, de kerel was waarschijnlijk vermomd. Tus- HIIWEN TIJDENS WERKLOOSHEID. De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat, zij, die na 30 April 1932 ge durende hun werkloosheid zijn gehuwd of voor- nemens zijn te huwen, eerst dan voor plaat- sing bij de werkverschaffing in aanmerking zuilen komen, wanneer zij na hun huwelijk ten minste drie maanden in het vrije bedrijf heb ben gewerkt. Men meldt aan bet Handelsblad: In de Maandag te Assen gehouden bijeen- komst van den Drentscben Boerenbond, den Groningschen Boerenbond, den Frieschen Boe renbond, het Groene Front en den Plattelan- dersbond ter bespreking van het ondetwerp" ,,Hoe doen wij straks bij de a.s. Kamerverkie- zingen. Gaan wij samen of niet?" is men niet tot overeenstemming gekomen. De dagelijksche besturen van den Platte- landersbond en het Groene Front hadden reeds voorheen een politiek-aanvullend verbond ge- sloten; de noordelijke landbouwers echter, die onder leiding staan van den heer Jongbloed, konden niet bewogen worden tot samengaan. Hun doel is meer, de boerenkiezers in hun oude partijen te laten, onder bet stellen van voorwaarden, terwijl de zuidelijke vereenigin- gen zelf met afzonderlijke candidatenlijsten komen, gerugsteund door bun eigen pro- gramma. GEVAREN AAN DE DUITSCHE GRENS. De Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club deelt bet volgende mede: In verband met den uitgebreiden smokkel- handel van Nederland naar Duitschland zijn door de Duitscbe regeering zeer strenge maatregelen genomen ter bestrijding daar- van. Vooral worden automobielen, komende van de Nederlandsche grens aan een streng on- derzoek onderworpen. In een circulaire, welke vanwege de Duitscbe douanebeambten wordt verspreid, [wordt er op gewezen, dat het op- beffen van een arm, of bet zijwaarts uitstrek- ken van een of beide armen, gedurende den nacht met een rood licht, als een teeken moet worden bescbouwd, dat gestopt dient te wor den. Ambtenaren in civiel zijn te herkennen aan een groenen band met koperen plaatje, aan een dienstpet of rijksvlag met bet opschrift ,,Zoll". Om ongelukken te vermijden, is het volstrekt noodzakelijk, bet bevel van den ambtenaar onmiddellijk op te volgen. Geschiedt zulks niet, dan zal zoo noodig van schietwapens gebruik worden gemaakt. Ook is bet mogelijk, dat de wegen door hin- dernissen versperd zuilen zijn, zoodat het aan- beveling verdient met de grootste voorzich- tigheid te rijden. Het behoeft geen betoog, dat onder deze omstandigheden bet rijden met een auto in het nachtelijk uur niet zonder gevaar moet worden geacht. Behalve met Rijks|weertroe- pen is de grensstrook tot 15 K.M. diepte be- zet met douanebeambten in burgerkleeding zooals hierboven reeds is aangegeven. Wordt derhalve met een rood licbt op den weg een signaal gegeven, dan is ieder bestuurder ver- pliebt terstond te stoppen. Het is na tuurlijk zeer wel mogelijk, dat personen zich met minder goede bedoelingen op den weg zui len bevinden om te trachten na het geven van deze signalen, bun slag te slaan, b.v. door de reizigers te berooven en te mishandelen. De Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club acht het zich dan ook tot een plicht, alle schen twee haakjes, weet je iets van zijn broer?" vroeg Bryce bedachtzaam. Guest geeuwde. ,,Wien bedoel je, Leslie? Niet veel- Nogal een nette vent. Assuradeur van de Lloyd of zoo iets, is 't niet? Waarom?" „0, niets", antwoordde Bryce. ,,'t Viel me juist in of het niet de moeite waard zou zijn om voortaan dien lieven Leslie n beetje nauwkeuriger na te gaan. Nie- mand schijnt zich veel om hem te bekom- meren. Laat hem eens vrij spel ..Onzin!" antwoordde Guest met klem. „De chef staat voor Leslie in. Hij is be- vriend met Wally, een zoon van den ouden Chatterton, en vader Chatterton houdt zoowel van Leslie als van Myra. Bovendien. Leslie heeft zich nooit op het moordtooneel vertoond „Hoe weet je, dat hij dit niet heeft ge- daan?" lachte Bryce spottend. „Hoe wieet je, dat hij dat wel heeft?" was het evenzoo spottende antwoord. ,,Ik weet het niet", snauwde Bryce, ..Angela Morrel was zijn verloofde im- mers en Morrel is dood". Inspecteur Guest wuifde luchthartig met z'n hand. ,,Toevallig. Het feit, dat iemand verloofd was met het meisje, wier vader jammerlijk vermoord werd, zou in het wetsverloop als voldoende grond be- schouwd worden om den verloofde van het meisje aan te houden". Bryce verkoos niet op dat sarcasme in te gaan. „Er mag iets van aan zijn, 't blijft toch 't zelfae", hield hij nog vol. ,,H'm, zeer waarschijnlijk geeuwde Guest, ,,daar zou ik m'n hoop maar op bouwen"- Bryce zette een zuur gezicht en veran- derde van onderwerp. ,,Van Wally Chatterton gesproken", merkte hij op. ,,Ik zou niet graag in den waan verkeeren, dat het heerschap recht te vertrouwen is en strikt eerlijk; ik gevoel me geneigd dat te betwijfelen". Nu nam inspecteur Guest zijn collega 55- PERHPft (Ingez. Med.) automobilisten emstig voor de gevaren te waarschuwen, welke bun bij het rijden in donker nabij en over de Duitsche grens be- dreigen. DE CLUB DER HULPELOOZEN. Wat te Geneve op het oogenblik gebeurt en niet gebeurt is schrijft de N. R. Crt. voor bet publiek zeer venwarrend. Wij kunnen dit zeggen zonder aan het inzicht van bet publiek te kort te doen. Immers, een man als Paul Boncour, die bij afwezigheid van Tardieu aan- voerder is der Fransche delegatie, en die dus tot de beste kenners der problemen en tot de volledigst ingelicbte menschen op dit gebied mag worden gerekend, is heel blijkbaar van de wijs geraakt door het ingewikkelde der dingen. Hij heeft Woensdag verklaard dat er volstrekt geen beslissing gevallen was ten opzichte van de afschaffing van aggressieve wapenen, terwijl in werkelijkheid die beslis sing [Wel genomen is, 'maar alleen voorloopig geen waarde heeft omdat ook het Fransche voorstel daarbij als een vorm van afschaffing in overweging werd genomen. Als dit aan het groene bout geschiedt De Iezer kent de standpunten. Alle mogendheden met uitzondering van Frank- rijk (en Japan natuurlijk) zijn voor afschaf fing dier wapenen; te land wel te verstaan. Frankrijk is daar ook voor, mits de landen die ze nu bezitten ze „ter beschikking van den Volkenbond" mogen behouden. Engeland speelt de rol van oprecbte ontwapenaar: be strijdt het Fransche standpunt. Maar zoodra. er niet meer van het leger doch van de vloot sprake is, dan denkt Engeland er heel anders over. Dan houdt het precies de redeneering die het bij de Franschen ten opzichte van de bewapening te land bestrijdt. Dan wil het ook de koddebeier van den Volkenbond zijn, [svaarvoor het zijn linieschepen en zijn moeder- scbepen voor vliegtuigen niet kan missen. Zonder dat de Amerikanen nog gesproken hebben weten wij reeds dat zij er evenzoo. over denken. Zij willen alleen niet in dienst van den Volkenbond maar „voor de veilig- heid der democratie in de wereld" zoo heette het immers tijdens den oorlog bun. eens in ernst op. „Ja, dat is zoo", gaf hij toe. „Ik heb uit zeer betrouwbare bron vernomen, dat men hem gezien heeft in gezelschap van Naisuki, en dat hij ook dien sluwen vent in Mayfair bezocht heeft". Bryce sprong op. „Is het waar? Naisuki zeg je? t Zou mij verwonderen, als wij ooit vat op dien kerel zuilen krijgen". Langzaam schudde Guest het hoofd. ,,Tenslotte is hij niet meer dan agent, maar verbazend knap, dat moet ik toe- geven, De man, dien wij zoeken, is de man, die den handel in verdoovende mid- delen in handen heeft hier in Londen, de man, die achter Naisuki staat, en als de vermoedens van den chef eenigszins het doel nabij zijn. Chatterton senior is". Bryce bleef zwijgen en Guest ging staan. ,,Met je verlof", sprak hij, ,,ik volg het goed voorbeeld van den chef en ga lun- chen. Tot dadelijk Zachtjes sloot hij de deur en Bryce wierp een fonkelenden blik op de arge- looze paneelen van de deur. Daar ging de deur weer open en Guest stak z'n knappen kop weer naar binnen. „0. zeg, als ik jou was, zou ik Myra Wace in de gaten houden- Hij heeft een grooten dunk van zijn zuster. Als iemand weet. waar hij is, dan is zij 't. Geluks- vogel! Ik wou, dat ik werk aan vermaak kon paren". Glimlachend trok hij z'n hoofd weer terug en verdween. Nog wraakgieriger was de blik, dien inspecteur Bryce nu op de deur wierp. Wat wilde die akelige vent daarmee zeggen? Werk en ver maak? VervlGuest. Hij altijd met z'n stiekeme opmerkingen. 't Wordt eens tijd, dat hij een toontje lager gaat zingen. Opgeblazen kikker. Hij groeit uit z'n schoenen; als hij niet oppast..." Inspec teur Bryce fronste somber de wenkbrau wen. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1