Een koninklijke kunst Hoof dpijn en Kie&pijn VERTENTlEli Dim- en Schaakrnbriek. 8 F 0 K T, Predikbeurten. Ontvanger-Griffier. Ontvanger-Griffier. Ontvanger-Griffier. Mijnhardt's Poeders VOETBAL. mm. mm p INGEZONDEN STUKKEN. SCHEEPVAARTBEWEGING. WISSELKOERSEN. KAREL J. MEERTENS en CORNELIA MEERTENS. ANNA JOHANNA ADRIANA VAN DIXH00RN, den Heer W. BLAAK, zullen spoedig bedaren door 'Sraag daarom Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders «z» Mijnhardt's Kiespijnpoeders. Alleen echt als op doos en poeders de naam Mijnhardt staat. Let bij bet koopen hierop. Per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bg Uw Drogist. (Ingez. Med.) wetfenschap verder gediend kan worden de aandacbt op zich en hunne woonplaats ves- ligen. De bevolking moet zich toeleggen op Jhet beoefenen van muziek, en spreker bracht een woord van hulde voor het cultureel werk dat het muziekgezelschap „De vereenigde wenkJieden" thans in 25 jaar reeds hebben verricht doch dit gezelsohap zou nog krach- tiger dienen te worden gesteund, zoowel door dee in em en aan het werk als in financieel op- ZLCltt. Ook het zingen werkt mede tot verhooging der cultuur. Waarom is er eohter in deze stad alechts een gemengde zangvereeniging als ^Excelsior" Er moesten meerderen zijn. Waar is ook ons mooi mannenkoor gebleven? Voorts werkt ook tooneel, goed beoefend, mede tot verhooging der cultuur. Dat hier goede beoefenaars zijn, is in den afgeloopen winter bewezen, door de opvoering van de Nose-revue, en door de eenigen tijd later ge- geven opvoering van ,,Pietje de Landlooper", welke een juweel was. Jammer acht bij het, dat deze krachten gescheiden zijn, vereenigd zouden zij krachtiger zijn. In den breede zette de spreker voorts de noodzakelijkheid uiteen, dat alle ingezetenen moeten samenwerken, ook voor het behoud hunner cultuur, en vervolgens voor hare op- beuring. Nu werd gepauzeerd, terwijl de tweede af deeling werd geopend met zang van den beer Borgers, onder begeleiding van Onder Ons". Zeer in het bijzonder deed hij nu genieten van een tweetal mooie zangen uit ,,Het lied der Woestijn" en zijn bjjvai hiermede was z66 groot, dat hij niet aan een herhaling ontkwam. Onder Ons" werkte hierin verdienstelijik mede. Hierop volgde het landelijk spel „Rond den Haard". De daaraan medewerkende jonge dames, verdienen, zoowel als de kinderen, een woord van lof. Vooral waren het de reidan- aen door de kinderen uitgevoerd, die succes badden. Ze werkten met heel veel ambitie bieraan mede. Ook was heel lief het dochter- tje van den voorzitter, met haar poppenliedje. Ten slotte volgde Excelsior" met eenige keurig uitgevoerde liederen, met als slot het 4stemmig Neuzenlied, dat zeer goed klonk. Het werd herhaald, en begeleid met rythmus gebarenspel door 4 heeren, hetgeen een mooi effect verwekte en zooveel bijval had, dat ook een herhaling noodig werd. Het was, ondanks de minder goede opkomst, een genotvolle avond. PROPAGANDA-VERGADERING „J. W." I>onderdagavond werd in het R.K. Vereeni- gingsgebouw alhier een propaganda-vergade- ring gehouden voor de Jonge Werkman". Aanwezig waren de leden van de R.K. Jongemannenvereeniging en een 16-tal leden van de R.K. Werkliedenvereeniging alhier, terwijl nog een drietal ,,J. W."ers uit Axel en Philippine de vergadering bijwoonden. De weleerw. heer Koopmans, kapelaan der parochie opende de vergadering met den Christelijken groet, waama de zeer eerw. heer J. van der Maden, diocesaan directeur van he „Jonge Werkman" aan het woord kwam. Deze zette het doel en de werkwijze van de Jonge Werkman" duidelijk uiteen. Hij schet- ste den toestand zooals die was en nog is zon der „J. W." en hoe die zijn moet met en door de vrJ. W.". Hij hoopte dat Ter Neuzen zich a] gauw bij de reeds bestaande 42 afdeelingen van den ,,J. W." zou aansluiten. Nu was het woord weer aan den weleerw. heer kapelaan, die na een kort dankwoord tot den zeer eerw. heer Van der Maden en na te hebben beloofd zijnerzijds alles in het werk te zullen stellen en geen moeite te ont- zien om hier te komen tot een flinke groep „groenhemden", de vergadering met den Christelijken groet sloot. HET TERREIN AAN DE ZUIDELIJKE KANAALHAVEN IN TER NEUZEN. Op vragen van het Eerste Kamerlid Nivard betreffende het in erfpacht of in huur afstaan van een terrein, gelegen aan de zuidelijke kanaalhaven in Ter Neuzen, heeft de minister van Waterstaat geantwoord: Een verzoek van de N.V. Aug. de Meijer Zonen's Expeditie- en Agentuur Mij. in Ter Correspondentie-adres Schoollaan 2 - Ter Neuzen. DAMMEN. CCLIII. Oplosserswedstrijd. Het schijnt, dat de wedstrijdproblemen 11 en 12 door tal van oplossers te moeilijk ge- vonden worden, o.i. evenwel ten onrechte. Na het tiental, dat reeds voorafging, zijn de op lossers zoo zoetjes aan doorkneed in meerslag- foefjes en moeten zij in staat zijn, ook de beide volgende zonder buitengewone inspan- ning te vinden. Het zijn ten slotte gewone meerslagproblemen, die wel even alle aan- daeht vragen, maar in geen geval onvindbaar zullen blijken. Integendeel! Teneinde de tal van vragers, die aan de juistheid der standen twijfelden, tegemoet te komen, herplaatsen wij hieronder de nummers 11 en 12, waarvan wij evenals van de drie' daarop volgende proble- men oplossingen zullen inwachten tot 8 Mei a. s. Wedstrijdprobleem No. 11, van J. van Sambeek, Berchem. "Zwart12 schijven op: 8, 10, 11, 12, 14, 17, ^Wit': 12* schijven op: 19, 29, 30, 34, 35, 36, 38, 40, 41, 42, 43, 48. Wit speelt en wint in zes zetten. No. 12, van N. N. Zwart: 2, 3, 6, 9, 13, 19, 25, 30, 31, 45 en voorts een dam op 37. Wit: 11, 12, 17, 29, 32, 33, 34, 38, 39, 40, 41. Wit speelt en wint in zes zetten. (In de vorige opgave stond abusievelijk vijf zetten.) Neuzen van 10 October 1931 om een terrein, gelegen aan de zuidelijke kanaalhaven, in erf pacht te mogen ontvangen, is afgewezen. Noch het gemeentebestuur van Ter Neuzen, noch de betrokken Kamer van Koophandel hebben, in het belang van de haven en van de werkverruiming, op het toestaan van dat ver zoek aangedrongen. De afwijzende beschikking is in hoofdzaak gegrond op de omstandigheid, dat het ge- wenschte terrein voor den z.g. ,,gaanden en komenden man" beschikbaar moet blijven. Het is het eenige terrein van eenigen om- vang, dat gelegen is aan een kaaimuur met een behoorlijke spooraansluiting en voor open- baren opslag kan worden gebruikt, daar alle andere terreinen reeds in huur of erfpacht zijn uitgegeven. Het terrein werd veelal voor op- slag van papierhout gebruikt, omdat daar- voor geen andere terreinen beschikbaar kon- den worden gesteld. Het zou echter evenzeer voor andere goederen zijn gebruikt, als daar- voor opslagruimte was gevraagd. De opslag- ruimte voor het papierhout, op een terrein van de Spoorweg Maatschappij Mechelen Ter Neuzen, bestaat slechts ongeveer de helft van die, welke nog aan het eind van 1930 voor opslag van papierhout in de haven van Ter Neuzen werd gebezigd. Dat door het afwijzen van het verzoek een Ijelangrijk vervoer aan de haven is ontgaan, is niet gebleken. Met hot oordeel, dat, nu de teruggang van het verkeer in de Nederlandsche havens zoo belangrijk is, geen maatregelen achterwege mogen blijven, welke tot uitbreiding van het vervoer kunnen leiden, wordt ingestemd met het voorbehoud, dat dergelijke maatregelen niet in de toekomst de exploitatie van de haven mogen kunnen bemoeilijken. Indien door het in erfpacht of huur afstaan van het gevraagde terrein voor het oogen- hlik belangrijke transporten voor de haven van Ter Neuzen zouden worden gewonnen, zou daartoe niettemin alleen mogen worden besloten, als geen benadeeling van het belang de haven voor de toekomst behoeft te worden gevreesd. STEEDS DE NIEUWE ZEESLUIS TE TER NEUZEN. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel schrijft In een voor de Belgisch-Zuid-Amerikaan- sche Kamer van Koophandel alhier gehouden lezing heeft de Gentsche burgemeester, ir. Van der Stegen, een duidelijk beeld gegeven van de ontwikkeling der zeehaven van Gent. Het haven verkeer is nu reeds 2% maal groo- ter dan in 1913. In 1930 werden te Gent 10 millioen ton goederen in- en uitgeklaard. Gent is aldus de tweede haven van Belgie en de negende van het vasteland geworden. Bur gemeester Van der Stegen had het ook over de uitbreidingsplannen die thans gedeeltelijk reeds zijn uitgevoerd. Er wordt voortgegaan met het graven van een nieuw kanaaldok. Op den rechteroever wordt een nieuw nijverheids- gebied klaar gemaakt. De linkeroever van het kanaal van Ter Neuzen is van Gent tot de Nederlandsche grens bijna geheel met fabrieken bezet. Wil de haven van Gent ech ter in haar ontwikkeling niet belemmerd wor den dan moet de nieuwe zeesluis te Ter Neu zen, waarvan reeds zoo vaak sprake was, er ten spoedigste komen. Burgemeester Van der Stegen zeide uitdrukkelijk dat hij daarover met Nederland wil zien onderhandelen zonder te wachten op een regeling van de andere Belgisch-Nederlandsche vraagstukken. Gent denkt er niet aan deze besprekingen te dwarsboomen maar is van oordeel dat het verkeerd gezien was de sluiskwestie te willen koppelen met andere zaken die er niets mede te maken hebben. ZUIDAFRIKAANSCHE AVOND. De afdeeling Oost Zeeuwsch-Vlaanderen van het Algemeen Nederlandsch Verbond heeft het initiatief genomen om op Dinsdag 26 April a.s. een avond in te richten teneinde de bekendheid met het Dietsche volk in Zuid- Afrika te vergrooten. Het is alweer geruimen tijd geleden dat de heldhaftige strijd der Zuidafrikaners tegen een overmachtigen invaller in Nederland in ademlooze spanning werd gevoigd. Menig Nederlander bezegelde met zijn leven zijn sympathie voor den verongelijkten stam verwant, evenals tevoren menig Nederlander zijn beste krachten had gegeven aan den op- bouw der Zuidafrikaansche Republiek. Die tijd is lang voorbij, maar de banden des bloeds zijn gebleven en het zou ons verwonde- ren indien de stem van Zuid-Afrika hier thans niet met warme belangstelling zou worden ontvangen. De naam Cronje wekt oude her- inneringen op! Vermeld zij nog dat deze spre ker zich zal bedienen van de pittige Afri- kaansch-Hollandsche taal, tegenwoordig een der officieele talen in Zuid-Afrika, welke ons wellicht even vreemd aan zal doen maar voor ieder Nederlander uitstekend is te volgen. Voor nadere bizonderheden leze men de adver- tentie in dit nummer. Wedstrijdprobleem No. 13 van J. de Haas Scheveningen. ZWART 1 2 3 4 5 16 26 36 46 WIT 47 48 49 50 Stand in cijfers: Zwart: 8 schijven op 4, 8, 9, 10, 16 18, 28, 36. Wit: 8 schijven op 26, 29, 30, 37, 40, 41, 42, 43. Wit speelt en wint in drie zetten. No. 14, van S. E. van der Meer Jr., Amhem. Zwart: 9 schijven op: 7, 11, 12, 13, 16, 18, 21, 23, 39. Wit: 9 schijven op 20, 22, 27, 31, 32, 35, 37, 38, 47. Wit speelt en wint. No. 15 van N. N. Zwart: 10 schijven op 2, 5, 6, 8, 9, 14, 20, 23, 29, 36. Wit: 10 schijven op 16, 17, 25, 32, 35, 38, 40, 41, 43, 44. Wit speelt en wint in vijf zetten. Ten slotte nog een paar problemen, die vol- doen aan zeer hooge eischen van construc- tie en afwikkeling. Wij geven de oplossingen er hij, aangezien deze voor velen anders te ,,zwaar" zouden blijken. oud als onze beschaving zelve en reeds be oefend door de vorstinnen van Egypte, is de gelaatsmassage, Zij hergeeft het gelaat de soepelheid en elasticiteit, die de charme van het gezicht van meisje en jonge vrouw uitmaken. Volg dezen koninklijken weg en masseer van tijd tot tijd Uw gelaat met Purol, dat alle vetten bevat, welke Uw huid voor haar gezondheid en schoomheid behoeft. (Ingez. Med.) AXEL. Maandagavond hield de Algem. Zangver eeniging „Orelio" hare jaarvergadering ten huize van den heer J. Blansaart. In zijn openingswoord herinnerde de voor zitter aan de verschillende gebeurtenissen in het afgeloopen vereenigingsjaar, feliciteerde den directeur met zijn herstel en eindigde met een ,,lang leve onzen directeur", waarmede de vergadering van harte instemde. De directeur dankte voor de belangstelling tijdens zijn ziekte ondervonden van de ver- eeniging; nu hij weer bijna geheel hersteld is, hoopt hij nog lang zijn beste krachten voor de vereeniging te geven. Mej. B. Wiechman werd hulde gebracht voor het feit, dat zij enkele maanden de repe- tities heeft geleid en daardoor de vereeniging voor den ondergang heeft behoed. Na de notulen bracht de secretaris zijn jaarverslag uit en, deelname aan het Festival te Axel, concours Wissenkerke, uitvoering te Breskens op de le Zeeuwsch-Vlaamsche Jaar- beurs en Zangersdag te Sluiskil passeerden de revue. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre- dende heerenS. Dieleman, A. Esselbrugge Sr., A. P. Esselbrugge Jr. en P. J. Olijslager met op 1 na algemeene stemmen herkozen. Het financieel verslag gaf de volgende uit- komstenuitgaven 811,97ontvangsten 782,62, nadeelig slot f 29,35. Daar echter met een kassaldo het vereenigingsjaar was aangevangen, is er nog een klein saldo. Na eenige besprekingen van huishoudelijken aard en een opwekkend woord van den direc teur, werd de vergadering gesloten. Na het officieele gedeelte bleef men nog eenigen tijd gezellig brjeen. BRESKENS. Bij het te Amsterdam voor het onderwijs- fonds voor de scheepvaart gehouden examen voor schipper bij de binnenvaart zijn geslaagd voor diploma geheel Nederland P. Vermeulen en voor het diploma kanalen en rivieren J. Jongman beiden alhier. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Kampioenschap van Nederland: PSVVeendam. Ensched£Ajax. Afdeeling IV. Promotiecompetitie 2e klasse: De ValkJuliana. MiddelhurgHelmond. Promotiecompetitie 3e klasse. HulstVelocitas. ZEEUWSCHE VOBTBALBOND. Door den Zeeuwschen Voetbalbond is voor Afdeeling B slechts e6n wedstrijd vastgesteld, n.l. IJzendijkeTemeuzen II. BILJARTEN. Wij vestigen de aandacht der liefhebbers op de in dit nummer voorkomende advertentie van de Ter Neuzensohe Biljartclub, betreffen de de alhier op a.s. Zondag in het „Hotel des Pays-Bas" te houden return-match Middel hurgTer Neuzen. Naar wij vememen zijn de Middelburgsdhe spelers de heeren Bierman, Snetlage, Van der Maele en Lambermont; de Ter Neuzensche spelers zijn de heeren Standaert, Spinhof, De Pauw en De Krijger; reserve de heer H. Meert. ZONDAG 24 APRIL 1932. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9% u. en 2 u„ Dr. L. J. Cazemier. Sluiskil. 9% u. en 2 u., de heer L. Dek. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dds. Axel. 9V2 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. Sas van Gent. 9% u., Ds. Akersloot van Houten Roos. a. auteur D. Kleen te Heemstede. Zwart: 1, 3, 5, 11, 14, 20, 21, 26, 30, 34, 40. Wit: 12, 22, 23, 31, 33, 37, 38, 39, 41, 43, 45. Wit speelt achtereenvolgens: 128; 2318; 33—28; 38X7; 22—18;. 43—38; 37X10 en 45X14 met winst; (zwart telkens verplicht slaan). Een fraaie bewerking van een lastig motief b. van D. H. Mollenkamp, Rotterdam. Zwart: 3, 6, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 18, 36. Wit: 20, 24, 26, 27, 28, 30, 31, 38, 39, 46, 47. Wit wint prachtig door 3933; 2420; 47—41; 46—41!; 26—21; 38—32!; 28X39 en 33X4. Een keurige toepassing van den z.g. ,,hiel- slag" (28X39), die uiterst moeilijk te con- strueeren is. SCHAKEN. In den winterwedstrijd van de Ter Neuzen sche schaakclub kwam de volgende stand voor: a ri c d e t g h In dezen stand heeft Zwart slechts remise- kansen, indien hij er in slaagt, pion c7 en g6 beide onschadelijk te maken. Na 1. Kf6, 2. Kb6 loopt de g-pion door, tenzij Zwart zijn Paard er bij haalt, maar dan volgt c8D. Het is dus duidelijk, dat Zwart met zijn Koning Philippine. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. Axel. 9 V2 u. en 2 u. Ds. J. S. Post. Hoek. 9 u. en 2 u., leesdienst. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. A. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5V2 u., Ds. B. van Neerbos. Axel. 9 u. en 2 u., leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5V2 u., leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". Kerkhoflaan, Ter Neuzen. Nam. 5V2 u., Evangelisatie. R.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H.H. Diensten om 7, 8% en 10 uur. 's Namiddags om 2% uur Lof. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) EEN A.V.R.O.-PROPAGANDA AVOND. Mijnheer de Redacteur! Dezer dagen werden we door u vergast' met de mededeeling dat we hier eindelijk ook eens een bezoek zouden krijgen van de A.V.R.O. Volgens uwe mededeeling was het dan wel niet Nico Treep met zijn gezelschap, maar het was dan toch Kovacs Lajos, die aan de andere hoofdsteden van Zeeland reeds een bezoek bracht. Velen met mij waren voldaan, dat wij nu dan toch eindelijk ook eens zoo'n geestdriftvollen avond zouden kunnen mee- maken. Maar eilieve, mijnheer de Redacteur, wat werden wij van morgen onaamgenaam verrast, toen de post ons een circulaire onzer omroepvereeniging bezorgde. Daaruit bleek, Mijnheer de Redacteur, dat men er u, toen ge ons de komst van Kovacs met zijn orkest voorspelde, emstig heeft tusschen genomen, want in plaats van dat ensemble wordt ons de komst van pianist, een violist, een zangeres en een cabarettist aangekondigd, een kwartet, dat best uit verdienstelijke artisten kan be- staan, maar m.i. toch geen groep is om een voile zaal met geestdriftig gestemd publiek te trekken, wanneer we nagaan wat door de A.V.R.O..elders in Zeeland reeds bij herhaling geboden werd. Ik weet niet, aan wie we dit te danken heb ben, maar indien die avond doorgaat, zooals deze ons thans is aangekondigd, zal dit aller- minst leiden tot versterking onzer vereeniging, en hoop ik dat mijn medeluistervinken in deze plaats en omgeving niet zullen nalaten over- tuigend hunne afkeuring over deze handeling van de A.V.R.O. kenbaar te maken. Dankend voor de plaatsing, No. 48209. Voor Ter Neuzen: 20 April. Deensch s.s. GUNHILD, 682, ledig, Dieppe. 21 April. Ned. s.s. REINA II, 158, pijp- aarde, Par. Voor Sluiskil: 21 April. Eng. s.s. KEN NETH HAWKSFIELD, 910, kolen, Dover. Voor Gent20 April. Eng. s.s. DUDLEY ROSE, 946, ledig, Caen; Lett. s.s. KATIE, 1439, bout, Antwerpen; Noorsch s.s. VARD- VIK, 739, pyriet, Thamshavn; Eng. s.s. OX- BIRD, 112, ledig, London. 21 April. Eng. s.s. ASHTREE, 798, ledig, Havre; Duitsch s.s. TINTEJL, 251, pekkolen, Wilhelmsburg; Eng. s.s. FALOON, 738, stukg., London; Eng. s.s. BORTHWICK, 498, stukg., Leith; Eng. s.s. TRENTWOOD, 369, ledig, Plymouth; Eng. s.s. TEESWOOD, 416, kolen, Blyth; Eng. s.s. NIDD, 457, kolen, Goole. Van Ter Neuzen: 20 April. Duitsch s.s. HESTIA, 1616, kunstmest, Castillon. Van Gent: 20 April. Eng. s.s. HODDER, 421, stukg., Goole; Eng. s.s. TORPOINT, 84, aardappelen, Hull; Lett. s.s. REGENT, 1826, ledig, Windau; Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., London. 21 April. Lett. s.s. KONSULS P. DANNE- BERGS, 1744, ledig, Windau; Noorsch s.s. ASGERD, 741, cokes, Molmo; Belg. s.s. CLARA, 350, ledig, Oostende; Ned. s.s. HIN- RY, 233, fosfaat, Invemes; Ned. s.s. JAN- TINA, 101, aardappelen, Strood. Amsterdam, 22 April 1932. Vreemd Bankpapier. Londen 9,28 9,35 Duitsch 58,10 58,60 Fransoh 9,70 9,80 Belgisch 6,90 6,95 den c-pion moet aanvallen en door Pe8 den g-pion tegenhouden. Er volgde dus 1Ke6d7, en nu had een zwak speler vermoedelijk 2. g7Pe8, 3. g8D? Pf6t! laten volgen, waama de partrj remise is. Wit dacht evenwel verder door en speelde 2. Kb 5h6 Pd6e8 3. Kh6—h7 Kd7Xc7 4. Kh7—g8 Kc7—d8 5. Kg8f7 Kd8d7 en de partij bleef ook remise, wp.nt op g7 volgt steeds het paardoffer. (Tusschen haakjes gezegd: het is wel vrien- delijk om hier van een .offer" te spreken, want de witte pion is heel wat meer waard dan het Paard: zoo iets als een soldaat, die bijna president is Hitler bijvoorbeeld terwijl het Paard een officier zonder eenige kans op promotie.) Wit had eohter een ressource, die hem de winst had kunnen verschaffen n.l.: 1Ke6d7 2. g7g7Pd6e8 3. c7—-c8Df Eerst wordt Hitler's partijgenoot Frick minister in Thtiringen; hij moet echter spoe dig weer aftreden. 3Kd7Xc8 4. g7—g8D en het Paard staat gebonden, zoodat de Witte Dame het leven behoudt. De Witspeler over- zag deze finesse, gelijk in staatkundige krin- gen men zich ook wel eens in de machts- verhoudingen vergist. De volgende openingsvariant is den meesten schaakspelers bekend; voor de vele brjzonder- heden, die niet iedereen bekend zijn, bespre- ken wij haar uitvoerig. 1. e2e4 e7e5 2. Pgl—f3 f7#6 3. Pf3X®5 f6Xe5? Beter is het, dit offer niet aan te nemen. 4. Ddlh5f Ke8—e7 Of 4. g6, 5. De5:f en Dh8:, waama Wit qua- liteit en pion voor is. 5. Dh5Xe5f Ke7—f7 6. Rfl—c4f d7—d5! Als Zwart Kg6 speelt, volgt 7. Df5t, Kh6; Inplaats van kaarten. Ondertrouwd: Hoek, 21 April 1932. Willemstraat 1. Noordstraat 32. Huwelijksvoltr. Vrijdag 6 Mei a.s. Op Woensdag 27 April D.V. hoopt onze geliefde Vader, Be- huwd- en Grootvader, de heiV JAN SCHEELE I> I niijne diepe droefheid, na een korte ongesteldheid mijn innig geliefde Moeder, Mevrouw Weduwe van den heer Jacobus de Feijter, in den ouderdom van bijna 65 jaar. JA. A. C. DE FEIJTER. Vlissingen, 21 April 1932. Coosje Buskenstraat 54. De teraardebestelling heeft plaats op 26 April a.s. des nam. 1 uur. Mijn hartelljken dank voor de vele blijken van belang stelling mij betoond op mijn 70sten ver- jaardag, zoowel van buiten, als van binnen de gemeente. JAC. R1EMENSde Kraker. Zaamslag, 20 April 1932. D. V. hoopt Maandag 25 en Dinsdag 26 April, des avonds half zeven op te treden in het Vereenigingsbouw, Donze-Visser- straat, Ter Neuzen. Het Bestuur van den DUGKMEES- TERPOLDER te Philippine, roept sol- licitanten op, voor de op 1 Mei 1932 vacant komende betrekking van Stukken in te zenden aan den Dijk- graaf den heer C. J. de Zwart te Hoek v66r 30 April 1932. Het Bestuur voornoemd, C. J. DE ZWART, De Dijkgraaf. P. J. L. VAN HOEK, De w.n. Ontvanger-Griffier. Het Bestuur van den MOSSEL- POLDER te Philippine roept sollici- tanten op, voor de op 1 Mei 1932 vacant komende betrekking van Stukken in te zenden aan den Dijk graaf den heer C. J. DE ZWART te Hoek, v66r 30 April 1932. Het Bestuur voornoemd, C. J. DE ZWART, De Dijkgraaf. P. J. L. VAN HOEK, De w.n. Ontvanger-Griffier. Het Bestuur van den KLEINE STELLEPOLDER te Hoek, roept sol- licitanten op, voor de op 1 Mei 1932 vacant komende betrekking van Stukken in te zenden aan den Dijk graaf B. J. KINDT te Hoek v66r 30 April 1932. Het Bestuur voornoemd, B. J. KINDT, De Dijkgraaf. P. J. L. VAN HOEK, De w.n. Ontvanger-Griffier. 8. d4f, g5; 9. h4! In dezen stand dreigt hg5:tt, Kg7, Df7 mat, wat niet door De8 te dekken is wegens Dg5: mat. De zet d5 maakt de baan voor Rc8 vrij en verhindert zoodoende het schaak op f5 Ook nu echter behoudt Wit het beste spel, hg heeft reeds drie pionnen voor zijn Paard en behoudt een heftigen aanval. 7. Rc4Xd5t Kf7—g6 8. h2h4 h7h6 Er dreigde h5t, Kh6, d4f, g5, hg6 en pas sant f Kg6: Dh5f, Kg7, Df7 mat. Ook h7h5 is mogelijk en leidt tot gelijke voortzettingen. 9. Rd5Xb7! Indien nu Rc8Xb7, dan Df5 mat. Wit dreigt nu een geheelen Toren te winnen, dien Zwart slechts ten koste van een stuk kan redden. 9Pb8c6 Valt de witte Koningin aan. 10. Rb7Xc6 Ta8—b8 Als we nu de oogst nagaan, zien we dat Wit vier pionnen gewonnen heeft en boven- dien beter ontwikkeld is. De volgenden keer zullen we aantoonen, dat niet (gelijk velen meenen) de tweede, doch de derde zet de be- slissende fout is. Colle. t Geheel onverwachts is de heer Colle, de schaakkampioen van Belgie in den nacht van Woensdag op Donderdag te Gent op jeugdigen leeftijd overleden. Vele schaakliefhebbers in Zeeuwsch-Vlaanderen kenden Colle, daar hij meermalen, geheel belangeloos aldaar een simultaanseance gaf. Wij herinneren ons, het zal ongeveer 12 jaar geleden zijn. dat de toen nog zeer jeugdige CoUe, te Sas van Gent tegenwoordig was bij een ontmoeting tusschen schakers uit Sas van Gent en Ter Neuzen. Op verzoek verklaarde hij zich bereidt te- zelfder tijd twee partijen blind te spelen. De eerste partij had hij vlug gewonnen en verbeterde onder het spelen soms de hem over- gebrachte notities. Brj de tweede partij kon- digde hij het schaakmat in vier zetten aan. Met leedwezen zal dit droeve bericht door velen in Zeeuwsch-Vlaanderen worden ver-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 6