ALGEMEEN NIEUWS- EN APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. EEN DAG RID DER Eerste Blad. ^Aspirin de wereld No 8825 MAANDAG 18 APRIL 1932 72e Jaargang. RAADSVERGADERING BINNENLAN D FKTJILLET0N. BUITENLAND GENTSCHE AUT0SCH00L Uw CORSETS U niest, krijgt rilllngen, U bent verkouden. NEUZENSCHE ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr per post /1,80 per 3 maanden Bij voor uitbetallng fr. per post /6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bjj vooruitbetaling. Uitgeefster: Flrma P. J. VAN DE SANDE. GIBO 38150 TEUGFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20, Grootere letters en cliches worden naar plaatsrulmte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tanef, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar Is. Inzending van advertentien liefst G6n dag voor de ultgave. nir BI.AI) VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND, De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat een openbare vergadering van den gemeenteraad is belegd op Donderdag 1 April 1932, des nam. 2 uur. Ter Neuzen, den 15 April 1932. De Burgemeester voomoemd, J. HUIZINGA. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, inge- volge artikel 16, eerste lid der Drankwet, dat bij ben is ingekomen een verzoek om een tap-vergunning van: a. KRINA KUIJK, van beroep hotelhoud- ster, wonende te Ter Neuzen, voor de benedenlokaliteit van het perceel plaat- selijk gemerkt 18 en gelegen aan de West- kolkstraat te Ter Neuzen; b. CORNELIS JOSEPHUS VAN DINTE- REN, van beroep schipper, wonende te Ter Neuzen, voor de benedenlokaliteit van het perceel plaatselijk gemerkt 101 en gelegen aan de Nieuwediepstraat te Ter Neuzen. Binnen twee weken nadat deze bekend- making is geschied, kan ieder tegen het ver- leenen van deze vergumningen bezwaren m- dienen bij Burgemeester en Wethouders. Ter Neuzen, den 18 April 1932. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVULLE, Secretaris. Spreker neemt het tweede amendement- Goseling over. Het amendement-Beumer met het overge- nomen subamendement-Goseling wordt ver- worpeh met 57 tegen 17 stemmen. Over het wetsontwerp wordt a.s. Dinsdag gestemd. Aan de orde is de motie-Knottenbelt tot het nemen van tijdelijke maatregelen tot ophef- fing van de belemmeringen, welke tal van burgerrechtelijke overeenkomsten vormen om te komen tot een spoedige verlaging van de productiekosten en de kosten van levens- onderhoud. CREDIETVERLEENING VAN RIJKSWEGE VOOR WONINGBOUW. Op de vragen van het Tweede-Kamerlid Hiemstra, betreffende een van Regeerings- wege in voorbereiding zijnd plan tot crediet- verleening voor woningbouw, heeft de Minis ter van Biimenlandsehe Zaken en Landbouw geantwoord, dat de voorbereiding nog niet is beeindigd; zij wordt met den grootsten spoed, dien de omstandigheden toelaten, voortgezet. Wanneer de voorbereiding zal zijn beeindigd, zal van het plan mededeeling worden gedaan. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerpEbels. De beer Beumer ver- dedigt een tweetal amendementen op art. 18. Een er van strekt om de wet toepasselijk te doen zijn niet 1 November 1931, gelijk is voor- gesteld, doch op 12 Februari 1932 (datum van indiening van het wetsvoorstel). De heer De Boer is bier in het belang de:' pachters tegen, evenals de heer Van Voorst tot Voorst, terwijl de heer Goseling het amen- dement steunt. De heer Ebels verklaart dat het amende ment ongelijkheid tegen de pachters schept. Minister Donner is van oordeel dat het wetsvoorstel te ver gaat. Na repliek neemt de heer Ebels het amen- dement over. De heer Beumer verdedigt een amendement om de wet te doen vervallen 1 Januari 1936, als ze niet reeds eerder is ingetrokken. De heer Goseling stelt een sub-amendement voor om hieraan toe te voegen: „met dien verstande dat ze van toepassing blijft met betrekking tot verzoeken." Voorts stelt spre ker in een amendement een overgangsregeling bij het vervallen der wet voor. De heer Van der Sluis bestrijdt het amen dement Beumer, waama de heer Heemskerk het steunt. Hij heeft bezwaar tegen het twee de amendement-Goseling. De heer Oud acht het beter geen bepaal- den datum voor het vervallen der wet te noexnen. door K. R. G. BROWNE. DRAMA EN IKOME TE GENfeVE. Na het „grand spectacle" van de, in haar opzet fantastische en met ongewonen luister mislukte Donauconferentie te Londen, heeft men, schrijft de N. R. Crt., nu te Geneve kun- nen genieten van het nuchtere en ontnuchte- rende naspel, dat niet gelukken of mislukken kon, omdat het als nare realiteit in zich zelf hestaat, en slechts feiten te constateeren geeft. Venizelos, de modeme Odysseus, heeft de groote heeren te GenSve het voorrecht niet ge- gund hun hulpeloosheid achter de gesloten deuren van een geheime zitting te verbergen. Men heeft de pijnlijke aangelegenheden van de meer of minder insolvente Donau- en Bal- kanstaten ten overstaan van het publiek moe- ten behandelen. Dat ging nu anders toe dan te Londen, waar eenige groote heeren een hoog-politiek spel speelden; waarbij h\ih eigen positie en belan- gen veel zwaarder wogen dan lot en gevoelens der noodlijdende staten. Te Geneve kwam door haar zorgvuldig verzamelde gegevens een commissie aan het woord, die den toestand in de betrokken landen niet met de fantasie en de hijgedachten van den staatsman, maar met de zakelijke nauwkeurigheid van den accoun tant heeft onderzocht. Haar resultaten waren duidelijk. Oostenrijk, Hongarije en ook Bulgarije, vaste gedwee en sceptisch geworden klanten van de hulpverschaffing van Geneve, waren allicht bereid geweest zich in een discrete behande ling te schikken. Zij hadden alien een morato rium noodig, zoo mogelijk leeningen en zij zijn eraan gewend de goede raadgevingen, waar- mede deze gunsten geheel of gedeeltelijk wor den verstrekt, op den koop toe te nemen. Ve nizelos echter voelde nog den onstuimigen en optimistischen drang, zijn noodkreten naar buiten te laten hooren. Hij was niet bereid, genoegen te nemen met welwillenden raad die niet met stevige hulp gepaard ging. In ieder geval moest de wereld weten dat Ge neve met die raadgevingen van zijn taak tegenover Griekenland nog niet af was. Met jeugdig vuur beijverde deze oude Griek zich nog, waar zelfs de onstuimige en soms des perate Hongaren bedaardheid en geduld heh- ben geleerd. Venizelos hield de heeren dan voor, dat de onvoldoende middelen, die men Griekenland ter beschikking wilde stellen, door een toe- gift van raad nog niet voldoende werden ge- 78) (Slot.) ,,En Chelsea en de Munt en noa zoo veel meer. Ben jij wel eens in den Tower geweest?" „Neen". „Dan wordt het tijd, zeg, dat je er heen gaat. Ga dan maar met mij. De tijd heugt me niet, dat wij samen ergens naar- toe geweest zijn. O, ja, dat is waar ook. We moeten de Wonder nog opschom- melen. Ze zal nog wel op dezelfde plaats staan, waar we d'r achtergelaten hebben, want ze is niet van de soort, die gestolen wordt. Als we iemand kunnen vinden, die haar weer aan den gang kan krijgen, mag ik jou en Lady Jane dan gratis meerijden naar Londen aanbieden? Ik kan niet garandeeren dat we er komen, maar we zullen onze best doen". Jane aarzelde, doch die aarzeling duur- de maar kort. Het was moeilijk uit te maken, of die paar oogenblikken onzeker- heid aan haar ondervinding van des Won ders onbetrouwbaarheid toegeschreven moesten worden of aan andere prive over- wegingen. „Graag, Peter", zei ze dan. „Dat is leuk van je bedacht. Weer ontstond er een stilte. „Zeg, Jane", vroeg Peter oneens, „zie ik emit als een man met een stil verdriet? Zou je denken, als je mij zag, dat zorg. maakt. Het moratorium moest vijf maal zoo lang en de leening vijf maal zoo groot zijn, wilde Griekenland werkelijk geholpen zijn, zoo betoogde hij. Ver er deed hij de onbe- schroomde mededeeling, dat, nu de Volken- bondsraad de beslissing tot Mei uitstelde, Griekenland zich reeds p 1 Mei in de nood- zakelijkheid zou bevinuen zijn verplichtingen tegenover het buitenland te verzaken. Het was een tragische bijzonderheid, dat het juist de Duitsche vertegenwoordiger van den Volkenbondsraad moest zijn, die Venize los moest wijzen op het bedenkelrjke van een dejrgelijike houding, Wrj zijn overtuigd dat Dr. Kempner zijn taak met de, in zijn lichtelijk satyrische positie geeischte hescheidenheid heeft vervuld. Welk een ironie ligt er in al deze dingen. De mogendheden troffen het wel heel onge- lukklg maar het was van algemeen stand- punt beschouwd julst goed dat zjj nu met een „enfant terrible" als Venizelos te doen hadden. Want met al zrjn welsprekendheid wierp deze hun het spel van wantrouwen, waarop wij deze week reeds gewezen hebben, voor de voeten. De staten van Oost-Europa dreven zij daarmede in den afgrond, zoo be toogde hij. Zij konden Oost-Europa redden, maar daarvoor moesten zij dan ook zelf tot inzicht en inkeer komen. Hoe juist, maar ook tegelijkertijd hoe wreed was dit opgemerkt! Arme Paul Boncour, die op het beroep van den welsprekenden Griek moest antwoorden. De steun en de medewerking van de kleinere staten is, zoo zeide hij, noodig om de groote mogendheden in staat te stellen tot hetgeen Venizelos van hun vroeg. Het ware nuttig geweest als Paul Boncour deze wijsheid gepredikt had voor de dwaas op- gezette conferentie van Londen anderhalve week geleden begon. Wij vermoeden wij hopen zelfs dat er vele gebogen hoofden rondom de raadstafel waar te nemen waren, terwijl Venizelos het woord voerde. Men beleefde daar het schouwspel dat slechts de vertegenwoordiger van een insol vent land met opgeheven hoofde spreken kon. NA DE ONTBINDING VAN HET BRTJINE LEGER. De onthinding var de stormafdeelingen, voor zoover zij reeds heeft plaats gehad, is schrijft de N. R. Crt. totnogtoe uiterst kalm in haar werk gegaan. Men zou niet zonder aanleiding kunnen beweren, dat Hitler zelf het gebeurde waardiger heeft opgenomen dan zijn goede buur Hugenberg, die er met een heftige proclomatie op heeft geantwoord. Koestert Hitler misschien hoop dat in het ge val lang geen slechte verkiezingspropaganda steekt? Dat is natuurlijk een mogelijkheid. Men weet dat de vervolging der socialisten onder Bismarck hun ondergrondschen groei eer bevorderd dan benadeeld heeft. Hitler is in de gelukkige omstandigheid, dat hij aan een „vervolging" bloot staat terwijl hij toch in het mlnst niet gekortwiekt wordt in zijn verkiezingspropaganda. Dat was indertijd Komaan, Hollandsche Dames-clienten, bestel met Uw eerste bezoek te Gent in het Huis JULIENNE SCHELFHOUT, Brabant- dam 6, Dampoortstr. 25. Daar kunt ge Uwe Maat- corsets tegelijkertijd aan- passen. De nieuwste schoonste Parijzer modellen aan ge- ringe prijzen. (Ingez. Med.) als een worm in een rozeknop, zich aan het perzikachtig dons van mijn wangen te goed doet?" „Neen", gaf Jane beslist ten antwoord. „En toch is't zoo. Iedere andere jonge dame, die ik bij het plegen van diefstal of zoo geholpen heb, heeft me tot dusver altijd op de een of andere manier beloond. Of 't was een paar schuchtere woorden van dank, of een shilling, die handig in de palm van mijn vereelten knuist gedrukt werd, of een roos uit haar ceintuur of zoo iets dergelijks. Jij bent de eenige, die ge- probeerd hebt om het me door mijn neus te boren". Het aantrekkelijke gezichtje van Jane vertoonde een uitdrukking van volkomen de-kluts-kwijt zijn. „Als ik je vanmorgen niet op „Sonne- hoeck" gesnapt had", ging Peter voort, „zou je zonder taal of teeken van het too- neel verdwenen zijn. Dat noem ik niet lief en niet heelemaal eerlijk. Hoe zou ik je zoo mijn rekening hebben kunnen pre- senteeren? Als dat niet iemand zijn be- looning door den neus boren is ,,Maar dat zou ik niet gedaan hebben", viel Jane hem vlug in de rede. „Ik..ik toen jij binnenkwam, zat ik een briefje te schrijven. Dat hadikwillenachterlaten ,,Een briefje? Laat zien". ,,Dat kan ik niet. Ik heb 't verscheurd. 't Was niet meer noodig." ,,Wat stond erin?" vroeg Peter, nieuws- gieriger, dan onder de gegeven omstan digheden gewoon was. ,0, een paar vriendelijke woorden van dank", zei Jane met een onverschillig ge- zicht. „En het adres van Terry om ie in staat te stellen, je quitantie te presen- teeren, begriip je?" Bij die woorden sneed een breede, ge- begint het. Neemt direct bij de eerste verschijn- selen Aspirin-Tabletten, welke erger voorkomen en de pijnen verdrijven. op d«n orenjeband. Prijs 75 e+s. met de socialisten, die desniettemin gedijden, heel anders. Als dus het ,,martelaarschap" baten meebrengt, dan is Hitler wel in bijzon- der gunstige omstandigheden; hij heeft er dan alle voordeelen en geen enkel nadeel van. Er is echter -een andere mogelijkheid; Dat in deze periode, waarin het Duitsche volk naar gezag snakt, en waarin zelfs de groei der extreme partijen, van communisten zoo- wel als van fascisten, een uiting is van die behoefte aan gezag, de krachtige daad van de regeering heel wat verdoolde schapen hun vertrouwen in het bewind weer zal terug- geven. Wij zijn buiten staat eenig vermoeden te wagen omtrent de richting waarin de uit- werking van het verbod zich zal doen gevoe- len. Maar, zooals gezegd, Hitler zelf schijnt in dat opzicht vrij optimistisch te zijn; en wij zouden niet durven zeggen, dat hij daartoe geen recht heeft. Een buitenkansje is het gebeurde in ieder geval voor de socialisten, wier meegaandheid tegenover het „systeem" van Briining en Hin- denburg nu tegenover de volgelingen een ecla- tante rechtvaardiging heeft gevonden. Het zal hun positie tegenover de twee radicale groepen die aan hun linkerzijde knabbelen, versterken. Het is dus volkomen begrijpelijk dat men nu aan rechtsradicale zrjde beweert dat Briining den maatregel als belooning voor den trouw der socialisten, hun ten plei- ziere, genomen heeft. Even voor de hand ligt de door Hitler geopperde veronderstelling, dat Briining daardoor probeert bij de Fran- schen in het gevlei te komen, om dan een betere positie te hebben bij de komende oncjer- handelingen. Ieder voor de hand liggend ver moeden hoeft daarom niet juist te zijn. Wij gelooven dan ook niet aan deze verklaringen. Het was meer dan tijd dat de regeering dit besluit nam. Iedere gedachte aan eenig ge- kwansel is overbodig, omdat het gebeurde eens moest geschieden wanneer de regeering zich en het Rijk tegen avontuurlijke onder- nemingen wilde trachten te beveiligen. In een gesprek met een Engelsch journa list heeft Hitler gezegd: Met 400.000 man worden mijn stormafdeelingen onderdrukt, met 600.000 man zullen zij weer te voorschijn komen. Dat een gedeel-te van zrjn manschap- pen bij de communisten onderdak zou zoeken, achtte hij onmogelijk. Wie eenmaal nationaal socialist is geweest, gaat niet meer ergens an ders heen, zoo meende hij. Hier is zijn op- timisme echter in strijd met bekende feiten. In dit gesprek decide hij verder nog iets mede dat verdient te worden opgemerkt: Van zijn 400.000 man waren 300.000 werkloozen, zoo vertelde hij. Als dit juist is en wij zien geen reden om eraan te twijfelen dan wijst dit op een zeer belangwekkenden maar niet verrassenden samenhang. Hij meende dat die werkloozen nu, door de onderdrukking van de stormafdeelingen, in een staat van radeloos- heid zouden geraken. Dit doet van zelf de vraag opkomen, of het lidmaatschap van die stormafdeelingen dan nog eenige inkom- sten schiep. Kreeg het bruine leger soldij? En zoo ja, waar kwam het geld daarvoor van- daan? lukkige grijns het gezioht van Mr. P. Q. Cardinal bijna in tweeen. Hij zuchtte, een langen, hoorbaren zucht van tevreden- heid. „Dan is het goed", zei hij. Hierop volgde de zooveelste stilte. Dan: „Heb je er wel eens over nagedacht begon Peter opnieuw op droomerigen toon, ,,wat merkwaardig het is, dat alle werkelijk groote ontdekkingen zoo, boem, ineetis gedaan worden? Neem den man van de stoommachine bijvoorbeeld, die is op de gedachte gekomen, doordat-ie zich brandde of zoo aan een ketel kokend. water. Zoo! boem! ineens! begrijp je". ,,Nee, ik begrijp het niet heelemaal.. wat je ermee wil zeggen, tenminste niet", gaf Jane beleefd ten antwoord. Wel, neem bijvoorbeeld ons. Gisteren om dezen tijd wisten we nog niet, niet van elkaar, bedoel ik, dat we bestonden. En nu wel. Eigenaardig, niet!" ,,0. je bedoelt, dat het al zoo lang lijkt..." „Ja, onder anderen. Zeker, dat bedoel ik ook. Ik voel me, of ik je al vijf en twintig jaar gekend heb. Herinner je je nog dien regenachtigen middag, toen we in de kinderkamer aan het spelen waren en ik je die pennv gaf en jij me beloof- de c „Ik dacht, dat jij me een verhaaltje zou vertellen", zei Jane verwijtend. „0, als je daarop staat. Vooruit dan maar. 't Sprookje van A. en B." ,,Ik geloof niet, dat ik dat ken" Jane voorzichtig. ,,Des te beter. Wat zou je eraan heb ben, als je 't kende en ik zou 't je gaan vertellen? 't Is een waar sprookje. En tegelijk een puzzle, die opgelost moet worden: Wat moet A. doen? Ik ben zei benieuwd wat jij ervan vindt, t betreft, namelijk een intiemen vriend van me. We zullen hem A. noemen". ,,Ja vooruit maar", zei Jane bemoedi- gend. ,,Kijk, de zaak staat zoo", begon Peter met zijn oogen in een droomerig staren op het wazige verschiet. ,,Ik ken A. al jaren en ik mag hem wel, ben nogal aan hem gehecht, moet je weten. Hij is wat je noemt een nette kerel niet bepaald in telligent, maar van de soort, dat goed is voor dieren en geregeld zijn hals wascht, enzoovoort, enzoovoort. Nu die A. ont- moet op zekeren dag een meisje. ,,0, jee zei Jane. ,,Neen, niet zoo'n meisje. Een behoor- lijk meisje met een hoop goeie hoedanig- heden en een echt leuk snuitje. We zullen haar B. noemen. De ontmoeting was heel toevallig allerlei omstandigheden, waaraan A. niets kon doen. En na afloop was hij daar wat blij over, begrijp je want B. is een bijzonder meisje..., be- grijp je Hij zweeg. ,,Ga voort," verzocht Jane. ,,Dat is alles, voor het oogenblik ten minste. En daarover moet ik je raad heb ben. Wat moet A. doen Jane keek hem tersluiks aan, maar Peter zat de punt van zijn schoenen te bewon- deren. ,,Ik begrijp je niet heelemaal," zei ze. ,,Het gaat er toch om, wat A. w i 1 doen." Natuurlijk. O, ik heb 't voornaamste vergeten. A. is een doodgewone jonge man, begrijp je, geen geld en niet bijzon der ontwikkeld en zoo. Van t soort, dat je maar voor het opscheppen hebt. En B. is een heel bijzonder meisje. Van adel en zoo. En nu is de quaestie deze: B. heef' Het is een vraag die men niet onredelijlc kan noemen. De nazi's hebben voortdurend over raadselachtige rijke bronnen van inkom- sten beschikt. Zou blijken dat hun leger be- taald werd, dan zou niet een nieuw raadsel ontstaan, maar zou slechts een bekend raad- sel nog weer in omvang toenemen. De vele huiszoekingen kunnen natuurlijk. heel wat aan het licht brengen omtrent de financieele betrekkingen tusschen het bruine leger en zijn leden. Maar het is zeer wei mogelijk dat ook de overheid niet gul zal zijii met haar onthullingen op dit punt. Want de financien der geheime en particuliere legers in Duitschland hebben van den beginne af een. gebied gevormd, waarop niemand gaame eett zoeklicht gericht zag. Geruchtmakende processen te Leipzig hod den schaduwen over dit onderwerp hangende.. die onzen Berlijnschen correspondent dezer dagen van een stille censuur deden spreken. Een stille maar krachtige censuur! TER NEUZEN, 18 April 1932- GEMEENTERAAD. In de op Donderdag 21 April, des nam. 2 uur, te houden openbare vergadering van dec. gemeenteraad alhier komen de volgende pun- ten in behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burg, en Weth. can aTw(j— king te verleenen van art. 10 der bouw- verordening aan P. d'Hont, A. L B- Schirris en J. Meeusen alien alhier. 3. Idem om het smalle gedeelte der Noord- straat te sluiten op Woensdagmiddag en Zaterdag- en Zondagavond, voor het verkeer met motorrijtuigen en rijwielem in beide richtingen. 4. Idem om den tijdelijke gemeente-werk- man C. Meeusen voor vast aan ta stellen. 5. Idem tot intrekking van de vastgestel- de verordening ex artikel 208 der ge— meentewet en tot opnieuw vaststelling daarvan in gewijzigden vorm. 6. Idem tot verlaging der erfpachtscanon van de in erfpacht uitgegeven gronden,, waarop de 34 arbeiderswoningen en de 12 middenstandswoningen zijn getxmwd. 7. Idem tot wijziging der rente bedragen, genoemd in de rekening-courant-over- eenkomst welke met de Cooperatiesve. Boerenleenbank alhier is afgesloten. 8. Idem om gedurende 40. jaren eene jaar- lijksche bijdrage van 575 uit de ge- bekend om haar degelijk onderricht in korten tijd voor ingewijden en beginnel. Lange Meire 2 (Kouter), Gent. Lessen op den auto zett. (Ingez. Med.ji A. pas een een uur of twintig meegfe- maakt en dat was feitelijk, omdat t. niet anders kon, zie-je. En nu denkt A. dat B. nu't niet meer noodig is, de kennismaking liever niet wil voortzetten. Is. dat dui delijk Hij keek Jane aan. Jane zat achterover tegen de leuning van de bank een statig voorbijglijdende wolk te bewonderen, Toen ze zijn oogen voelde, zei ze lang- zaam: „Ik vind, dat A. geen hoogen dunk van zichzelf heeft, als hij dat niet durft ris- keeren." ,,Ja, maar de quaestie is, A. is niet 't soort jonge man, dat je gewoon kunt k e n n e n, zie-je. Ik bedoel, dat er alle- kans bestaat, dat hij vandaag of morgeu zijn hoofd kwijt raakt en zich dan met dingen zal gaan bemoeien, die hem niet aangaan... B.'s toekomst bijvoorbeeld. Dus eigenlijk moet B. 't riskeeren, zie-je." Hier ontstond er een stilte. Jane zat haar wolk te bestaren of 't een buitenge- woon interessant natuurverschijnsel was. Maar na een poosje keek ze opeens Refer aan en kwam tot de ontdekking, dat Peter haar op een eigenaardige manier zat aan te kijken. En onder het kijken veranderde de uitdrukking van Peter's gezicht. Zijn gewone air van luchthartiae bonhommie gleed van hem af: hij schoof iets dicbter naar haar toe, haalde diep adem en vroeg met een lage, benepen stem: „Nu Een paar oogenblikken lang, oogenblilc- ken, gedurende welke het heelal zijn adem inhield, keek Jane hem recht in de oogen. Dan: ,,Ik geloof, dat B. het wel durft riskee ren, A.", zei ze dan heel gewoon.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1