ALGEMEEN NIEUWS- F.N AQVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. EEN DAG RIDDER Eerste Blad. ASPIRIN ONTEIGENING Bekendmaking. No. 8822 MAANDAG 11 APRIL 1923 72e Jaargang. BINNENLAND FKUILLKTON, ten behoeve van ultbreiding van de havenwerken te Ter Neuzen. eertig op de wereid TER NEUZENSCHE COURANT A BONNEMENTSPRIJSBli.nen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen tr. per pes' f 1,80 per 3 maanden By voor ultbetaling fr. per post /6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika /2,25, overige lan den /2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. TUtgeefster: Flrma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TEEEFOON No. 1i. ADVERTENTIBNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer /0,2a Grootere letters en clicb6's worden naar plaatsrulmte berekend. Handelsadvertentien by regelabonnement tegen verminderd tanef, hetwelk op aanvra&g verkrijgbaar Is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de nltgave. DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN maakt bekend, dat ter voldoening aan artikel 7 der Onteigeningswet de stukken bedoeld in artikel 6 dier wet betreffende ont eigening ten behoeve van de uitbreiding der havenwerken te Ter Neuzen, ter secretarie der gemeente ter inzage van een ieder zullen wor den nedergelegd van 15 April tot en met 15 Mei 1932. Belanghebbenden kunnen gedurende dien tenmrjn, alsmede gedurende acht dagen na loop daarvan bezwaren tegen de voorgenomen onteigening en het plan van het werk schrifte- bjk inbrengen bij den Minister van Water- staat. Zij, die dit bij bun bezwaarschrift ver- langen, zullen in de gelegenheid worden ge- steld bunne bezwaren mondeling toe te licbten. De bezwaarschriften zijn vrij van zegelrecht. Ter Neuzen, den 11 April 1932. De Burgemeester voomoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester en Wethouders van HOEK maken bekend: dat de ouders, voogden of verzorgers, die bunne kinderen of pleegkinderen op 1 Mei a.s. op de openbare lagere school wenschen ge- plaatst te zien, zich daartoe voor 30 dezer bij het hoofd der school kunnen aanmelden. De kinderen, die v66r 1 November 1932 zes jaar oud zijn, worden toegelaten. Burgemeester en Wethouders van Hoek, Mr. J. A. VAN TIENHOVEN, Burgemeester. DREGMANS, Secretaris. DE VERJAARDAG VAN PRINSES JULIANA. Naar gemeld wordt bestaht het voomemen Prinses Juliana bij gelegenheid van haar ver- jaardag een bulde te doen brengen door de Haagsche jeugd. Het Haagscbe comitd voor volksfeesten bereidt, in samenwerking met verschillende vereenigingen, de betooging voor. Vereenigingen, die zich wenschen aan te sluiten, kunnen zich schriftelijk opgeven aan den secretaris van het comite, Koningin Emmakade 126. De leeftijdsgrens is bepaald van 11 tot 18 jaar. Dr. J. TH. DE VISSER. De toestand van Dr. J. Tb. de Visser, die in bet Roode Kruis Ziekenhuis een operatie heeft ondergaan, is z6er geruststellend. VRIJWILLIGE OPKOMST ONDER DE WAPENEN. Verschenen is het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wetsvoorstel-Albarda tot nadere regeling van de vrijwillige opkomst onder de wapenen van dienstplicbtigen en reservepersoneel. Vele leden verklaarden niet te begrijpen, welke reeele bezwaren kunnen worden aan- gevoerd tegen het instituut van den Bijz. door K. R. G. BROWNE. 75) Vervolg.) Als uiting van berouw was deze toe- spraak een volkomen mislukking, maar men kan geen veeren van een kikker pluk- ken, noch ware nederigheid van iemand van 't type Sir Walter Bellerby verlangen. Lady Bellerby kende haar echtvriend en toen hij zweeg, keerde zij zich impul- sief naar Jane. „We zijn jullie allebei werkelijk heel dankbaar, kindlief. Maar wat er gebeurd is, of eigenlijk precies hoe alles gebeurd is, weet ik noc[ niet. Dat moet je me nog eens vertellen." ,,Ot 't is alles heel gewoon in zijn werk gegaan," gaf Peter voor Jane, die hij lie- ver buiten het gesprek wou houden, ant- woord. ,,Kijk, Nliss Craig en ik zagen Gibbs, toevallig, vannacht die Constable uitsnijden en toen zijn we hem in mijn autotje achterna gegaan. We waren er bij, toen hij 'em aan Hopper afleverde, maar we hebben em, hoe, doet er niet toe, weer terug weten te krijgen en toen zijn we ermee vandoor gegaan, hiernaar toe. Dat is alles, of eigenlijk bijna alles de hoofdzaak, in elk geval. De details vertel ik u naderhand wel eens, als u het goed vindt; op het oogenblik voel ik me zoo ongelukkig en zoo ongeciviliseerd Natuurlijk," stemde Lady Bellerby hartelijk in. ,,Ik begrijp nog wel niet alles, Vrjjw. Landstorm. Dat vrijwilligers zich be- schikbaar stellen om het wettig gezag te steunen, verdient naar bun opvatting niet anders dan waardeering. Het instituut be- schermt het heele volk, ook de sociaal-demo- craten, tegen revolutionair geweld en bestond het niet, dan zou de dienstplicht moeten wor den verzwaard. De vOorstanders verdedigden het voorstel en merkten o.a. op, dat in dit instituut een geest gekweekt wordt van vijandigheid tegen medeburgers. Men vreesde, dat handhaving van het instituut zal kunnen leiden tot bot- singen tusschen twee op militaire wijze ge- vormde organisaties. Daarbij wezen zij op de afschrikwekkende voorbeeiden, gegeven in Duitschland en Opstenrijk. Van andere zijde werd de analogie tusschen den B. V. L. en de buitenlandsche gewapende korpsen bestreden. DE SLIKKEN BIJ BATH. Het Antwerpsche blad ..Neptune" deelt mede, dat in de Nederlandsche S'taatscourant van 15 Februari de oprichting wordt gemeld van de N.V. „Grondbezit aan de Schelde te Woensdrecht". De oprichters van die vennootschap zijn o.a. graaf Karel van Oldenburg Bentinck, wonen- de te Amerongen, de echtgenoote van Frank van Ilsemann, vleugel-adjudant van Wilhelm H en eenige andere adellijke heeren, woon- achtig in Duitschland en te Amerongen. Het doel van de vennootschap is de ontginning, aankoop en verkoop van grond, verbetering en inpoldering van schorren en slikken enz. De vennootschap bezit o.a. 250 H.A. inge- dijkte gronden in de buurt van Bath, Woens drecht en Anna Maria en Volkerpolder. Deze gronden bevinden. zich op de plaats waar vol- gens het bekende plan het toekomstig kanaal AntwerpenBath—Bergen op ZoomWillem- stad moest gegraven worden, aldus Neptune. Het blad voegt hier nog aan toe, dat in ver- band met het niet doorgaan dezer plannen, de werkzaamheden van genoemde vennootschap moeten worden uitgesteld. DOUANE-UNIE NEDERLAND—BELGIe. De Nederlandsche Kamer van Koophandel in Belgie deelt mede, dat op dringend verzoek van verschillende Kamers van Koophandel, Syndicale Kamers en groote industrieele on- dememingen in Nederland en Belgie de datum van sluiting van het referendum inzake de al of niet wenschelijkheid van een douane-unie tusschen Nederland en Belgie (Belgie-Luxem- burg), uitgeschreven door de Nederlandsche Kamer van Koophandel voor Belgie te Brussel nader is vastgesteld op 15 Mei. De oorspron- kelijke datum van sluiting was 1 April. Ant- woorden kunnen derhalve nog tot dien datum worden ingezonden aan het adres van de Kamer, Rue Royale 284, Brussel. REGEERINGSCREDIET VOOR WONINGBOUW. De heer Hiemstra heeft aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw de volgende vragen gesteld: 1. Kan de Regeering, die tijdens de be- handeling van de interpellatie-Hiemstra, in de vergadering van de Tweede Kamer van 2 Maart j.l. bij monde van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid verklaarde, dat zij bezig was met een plan, dat in vergevor- derd stadium van voorbereiding verkeerde om te komen tot een credietverleening voor wo- ningbouw, thans ook mededeelen of deze voorbereiding reeds is beeindigd? 2. Indien vraag 1 toestemmend mocht worden beantwoord, is de Regeering dan be- reid den inhoud van haar plan mede te deelen maar dat komt naderhand wel in orde. In elk geval is het buitengewoon moedig van u tweeen geweest en nu moet u binnen- komen en wat eten en rusten. Toby, neem jij Mr. Cardinal mee Een uitroep van haar echtvriend sneed haar zin middenin af. „Vertikke Dat had ik bijna vergeten Sarah, er is nog veel meer we zijn nog lang niet aan het eind van alle mysteries. U heeft me nog geen antwoord gegeven op mijn vraag aan g aan de dat andere schil- derij, die Romney, Mr. Cardinal. Hoe komt het, dat dat, in krantenpapier ge- pakt, op dat tafeltje lag Zoo ver i k weet, bestond er geen enkele reden om het van zijn haak te nemen en in te pakken. Peter kreeg een lichten schok van schrik en werd bleek onder zijn veelbelovenden stoppelbaard. Angstig zocht hij in zijn brein rond naar een aannemelijke verkla- ring, maar hij vond niets. „Eh... kijk u..., dat is zoo gegaan," be- gon hij voorzichtig tijd gewonnen was misschien al gewonnen ,,Toen ik eh het schilderijenzaaltje binnen- kwam De rustige, maar zeer besliste stem van Jane maakte een eind aan zijn hulpeloos geknoei met woorden. „Dat kan ik u het beste uitleggen, Sir Walter. Dat ben ik trouwens van het eerste oogenblik af van plan geweest. U bent mij geen dank verschuldigd en u be- hoeft ook tegenover mij geen excuses te maken. Mr. Cardinal heeft alles, wat u u zooeven aezegd hebt, dubbel en dwars verdiend. Maar ik niet. De quaestie is ,,Jane", zei Peter nadrukkelijk. „Hou je mond!" STROOIBILJETTEN UIT LUCHT- VAARTUIGEN. De Minister van Waterstaat heeft aan de colleges van Gedep. Staten meegedeeld, dat hij voornemens is, in het vervolg in den regel geen ontheffing van het verbod, bedoeld in art. 56 van het Luchtverkeerreglement te verleenen voor het uitwerpen van strooibil- jetten boven gemeenten met bebouwde kom- men van eenige beteekenis, welker besturen, daartegen bedenking hebben. In verband hiermee heeft de Minister een opgaaf van be- doelde gemeenten gevraagd, welke ter kennis van belanghebbenden zal worden gebracht, om het onnoodig indienen van verzoeken te vermijden. STAATKUNDIG GEREFORMEERDE PARTIJ. In de Donderdag te Utrecht gehouden huis- houdelijke samenkomst van de Staatkundig Gereformeerde Partij zijn de heeren Ds. P. Zandt te Delft en ir. C. N. van Dis te Rotter dam met algemeene stemmen als leden van het hoofdbestuur herkozen. Beide namen him herbenoeming aan. Aan de Koningin werd een telegram van hulae gezonden. Met algemeene stemmen werd aangenomen een motie van de provinciale vereeniging Zee- land, waarin wordt uitgesproken, dat de ver- zekeringsdwang, die in strijd met de begin- selen, gebouwd op Gods Woord, is opgelegd, in deze tijden van grooten nood een ondrage- lijken last op de bedrijven legt, en waarin bij de regeering wordt aangedrongen op onthef fing voor de noodlijdende bedrijven, in het bij- zonder in land- en tuinbouw, als eerste stap om te komen tot algeheele opheffing van dien dwang. BARKERS EN TARWEWET. De door elfhonderd bakkerspatroons bezochte aandeelhoudersvergadering van de Meel- fabrieken der Ned. Bakkerij (de z.g.n. coope- ratieve fabrieken, waarvan de heeren Kraan en Van Dusseldorp directeur en de voorzitter van den Ned. Bakkersbond, de heer Fred. Stable, president-commissaris is) heeft aan directie en commissarissen opdracht gegeven, om indien van landbouwzij de bij de regee ring zou worden aangedrongen op* verhooging van het in de Tarwewet bepaalde maximum van 25 inlandsche tarwe zich, evenals het bakkersbedrijf, met alle ten dienste staan- de middelen te verzetten. In een tijd als deze, aldus redeneerde de vergadering, nu iedereen vraagt om goedkoo- pere levensmiddelen van de beste kwaliteit, mag het brood niet op kunstmatige wijze steeds maar duurder worden gemaakt. Reeds is, aldus verklaarde men, daardoor een crisis ontstaan in de bakkerij en de meelfabricage. De N.V. Meelfabrieken der Ned. Bakkerij werd opgericht in 1916, als voortzetting der Eerste Ned. Coop. Meelfabrieken, opgericht in het jaar daarvoor. Zij bestaat tegenwoordig uit drie meelfabrieken: ,,de Maas" te Rotter dam, de stoommeelfabriek v/h Wed. Kake beeke te Goes, en een fabriek te 's Hertogen- bosch. Bovendien is de N.V. zich sedert 1925 financieel gaan interesseeren bij eenige groote bakkerijen. De capaciteit der drie fabrieken te zamen bedroeg v66r de jongste uitbreiding der Rot- terdamsche fabrieken, 600 ton tarwe per dag. Handelsblad.) Dr. C. W. LELY. f Dr. C. W. Lely, de hoofdingenieur bij den Rijkswaterstaat, wonende te Nijmegen, is bij zijn broer te Liverpool logeerend, 't slacht- ,,Laat haar begaan, ouwe jongen fluisterde Toby met zijn lippen vlak bij Peter's oor. ,,Ze heeft me alles verteld en 't lijkt mij beter, dat alles opengelegd wordt". ,,De quaestie is deze", herhaalde Jane. „Terry Lord Fairwater is mijn broer!" Sir Walter ontving deze mededeeling met een zekere mate van verwondering, maar overigens maakte het feit geen in- druk op hem. „0, ja? Dat heeft u niet §ezegd, toen u ,,Neen. Daar had ik een reden voor. Terry had de Romney nooit aan u mogen verkoopen en hij zou het zeker niet ge- daan hebben als hijheelemaal zich zelf geweest was. Onze zaakgelastigde heeft u toen geschreven, dat we geweldig veel prijs op het schilderij stelden, maar u wou het niet meer verkoopen. Daarom ben ik toen zelf hier gekomen, om te zien, of ik u niet over kon halen. Maar na alles, wat u gisteren in het schilderijen zaaltje gezegd hebt u noemde Terry onder anderen een „gedegenereerd jong- mensch", dat hij absoluut niet is be- greep ik, dat het me niet zou lukken. Daarom heb ik toen besloten om het schil derij weg te nemen en de cheque ervoor in de plaats te leggen". Sir Walter hapte naar adem. „Merkwaardig!" zei Lady Bellerby. .Daarom ben ik Mr. Gibbs gisteravond achterna gegaan. Ik zag hem het schil derij uit de lijst nemen en ik dacht, dat het 't mijne was. En dat kon ik niet hebben ik moest het terug hebben, voor mezelf, niet voor u. En toen kwamen we tot de ontdekking, dat het de Constable was en toen ben ik van Mr. Cardinal Mfldr onvergeeflijk is de vergissing en het on- verstand, wanneer U „Ersatz"-producten I en namaak inplaats van het eenige, niet te vervangen, echte Aspirin aanneemt. Zij het om eenige centen te willen besparen, zij het door een opdringende, veelbelo- vende reclame verleidt, steeds echter be- gaat U de dwaasheid, te licht Uw gezond- neid op het spel te zetten. Verfrouw daarom alleen de reeds meer dan 30 jaar I beproefde en over de geheele wereld verbreide Aspirin-Tabletten. Let op den oranje band. Prijs 75 cts. (Ingez. Med./ offer geworden van een ernstig ongeluk. Toen hij op 't Aintree-station aldaar het verkeer gadesloeg, lette hij niet op den binnenrijden- den trein, werd in den rug gegrepen en op slag gedood. Dr. C. W. Lely, zoon van den oud-minister, werd geboren 9 Juli 1885 te Deventer. In 1908 behaalde hij te Delft het diploma van civiel- ingenieur; op 1 Februari 1909 werd hij be- noemd tot adjunct-directeur van den rijks waterstaat, toegevoegd aan den ingenieur, be- last met den aanleg van het Wilhelmina- kanaal te Tilburg. Op 1 September 1928 werd hij belast met het eerste rivier-arrondissement en verbetering van de Maas voor groote af- voeren, zulks volgens het door hem opge- maakte plan. Juist nu dit belangrijke werk, dat tien jaar duren zal en als Dr. Lely's levenswerk besehouwd kan worden, een aan- vang zal nemen, is hij op zoo noodlottige wijze uit het leven weggerukt. In tal van commissies en instellingen heeft men van zijn groote deskundigheid geprofi- teerd. Zoo was hij o.m. secretaris van de Lingecommissie en lid van de staatscommissie om te onderzoeken, in hoever als gevolg van de afsluiting van de Zuiderzee te verwachten is, dat bij storm hooge waterstanden en groo tere golfoploop zullen voorkomen voor de kust van het vasteland van Noord-Holland, Fries- land en Groningen, alsmede de daarvoor ge- legen Noordzee-eilanden. Dat men ook in het buitenland zijn groote bekwaamheden naar waarde wist te schatten, bewijst zijn benoeming, enkele jaren geleden, tot lid van de intemationale commissie tot bestudeering van de verbetering van de Congo- rivier. De Nederlandsche regeering erkende zijn verdiensten door zijn benoeming tot officier in de orde van Oranje Nassau. Met Dr. Lely is een van onze bekwaamste waterstaats-ingenieurs heengegaan, een man die nog in de kracht van zijn leven was en van wien nog veel verwacht kon worden. Zijn naam zal echter onverbrekelijk verbonden blijven aan het grootsche werk dat thans een begin van uitvoering gaat nemen: de verbe tering van de Maas voor groote afvoeren, een werk met welks totstandkoming hopelijk een eind wordt gemaakt aan den noodlottigen wateroverlast, waardoor de provincies Noord- Brabant en Gelderland gedurende eeuwen by herhaling getroffen werden. MENGGEBOD VOOR MARGARINE TOT STEUN AAN DE VEEHOUDERIJ. „De Telegraaf" schrijft: Zooals wij hebben gemeld, is het aangekon- digde wetsontwerp in zake den steun aan de veehouderij naar den Raad van State om ad- vies gegaan. weggeloopen, ben naar hier teruggegaan, heb de Constable en de cheque op het tafeltje neergelegd en heb de Romney meegenomen. Maar Mr. Cardinal is me achterna gegaan, heeft me het schilderij afgenomen en heeft t hier teruggebracht. Dat is de ware toedracht van de zaak". Sir Walter maakte benauwde geluiden in zijn keel; het leek wel, of hij moeite met ademhalen had. ,,Merkwaardig!" zei zijn vrouw ge- interesseerd. Jane keerde zich impulsief naar Lady Bellerby en stak met een smeekend gebaar bei haar handen naar haar uit. „Ja, 't was gewaagd en brutaal maar toch begrijpt u t wel van me, niet? Dat schilderij is het eenige wat Terry en ik nog over hebben en ik zou er niet in kunnen berusten, het te moeten missen. Dit gevoel heeft u toch zeker ook wel eens ten opzichte van het een of ander iets, waar u dol op was, gehad?" Lady Bellerby bezat een humeur, dat zelfs door verbazingwekkende bekentenis- sen, als deze niet in schommeling te bren- ?en was, maar bij die laatste vraag van ane knikte ze en nam de hand van het jonge meisje in de hare. „lk begrijp 't, kindlief. Daar ben ik vrouw voor. Je hebt misschien niet den verstandigsten weg gevolgd, maar iemand met jouw kleur haar kan niet anders. Op jouw leeftijd heb ik het net zoo gedaan. Ik heb altijd gevoeld, dat het schilderij niet heusch ons eigendom was. Jane glimlachte gerustgesteld. ,,Dat is gemakkelijk genoeg te begrij pen", gaf ze droomerig ten antwoord. ,,Ze voelt zich hier niet thuis, de arme schat, ze is zoo alleenalleen! Ze wil terug naar de plaats, waar ze hoort, in een Naar wij met zekerbeid vememen beeft de regeering uit de verscbillende voorgestelde systemen dat van een menggebod voor mar garine gekozen. De veroiiderstelling, dat daarbij een mengpercentage van 50 ge kozen zal worden schijnt niet te gewaagd, zoo- dat dan een melange half margarine half natuurboter in den bandel zal komen. De rede dat de regeering aan bet meng gebod de voorkeur heeft gegeven boven een heffing op spijsvetten waaruit een toeslag aan de melkproducenten zou worden uitgekeerd, moet gelegen zyn in de omstandigheid, dat zij tegen een menggebod den geringsten politie- ken weerstand verwacht, hetgeen mede met het oog op bet spoedeischende van de aange- legenheid van groot belang geacht wordt. Duidelijk is n.l. dat tegen een heffing op spijsvetten van de zijde der stedeiyke bevol- king bezwaar bestaat. Bij een menggebod nu, zoo redeneert men, wordt wel is waar de margarine duurder, docb biyven de prijzen der overige spijsvetten on- aangetast. Bovendien acbt men margarine ge- mengd met een groot percentage natuurboter een beter voedsel dan margarine alleen, waar door de prysverhooging eveneens eenigszins gecompenseerd zou worden. Zooals bekend geven verreweg de meesten der belanghebbenden en deskimdigen de voor keur aan een heffing op spijsvetten: Men vreest namelijk van een menggebod groot na- deel voor den naam van de Nederlandsche natuurboter op de buitenlandsche markt en. ducbt anderzijds dat velen die thans zuivere natuurboter gebruiken, tot de consumptie van bet mengsel zullen overgaan. Tegenover het eerste bezwaar voeren de voorstanders van een menggebod echter aan dat het scherpe toezicht op de voor export bestemde natuur boter zal blijven bestaan, zoodat bet buiten land spoedig genoeg zal weten dat het geen vrees voor knoeierijen behoeft te koesteren. UITSTEL BETALING VAN SCHULDEN. Verschenen is het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het voorstel van wet van den beer Van den Bergb c.s., houdende bepa- lingen strekkende om den rechter de gelegen heid te geven dadeiyke uitwinning te voor komen naar aanleiding van geldeiyke moeilijk- beden tengevolge van de heerschende econo- mische crisis (beoogende uitstel van betaling van schulden). Vrij algemeen was men van overtuiging, dat juist op het gebied der crisismaatregelen, de leiding niet aan de Regeering uit banden kan worden genomen. Ook aan aangelegen- heid als de onderhavige kan alleen de regee ring behoorlijk overzien. Afgezien van deze bezwaren werd van ver schillende zijden instemming betuigd met de strekking van het voorstel. huis met Terry en mij. Daarom daaromOpeens liet de geestes- kracht, die haar al dien tijd opgehouden had, haar in den steek; ze werd bleek en keek Lady Bellerby angstig aan. ,,0, ik geloof zeker, dat ik me niet zal kunnen goedhouden en dat ,,Je kunt je gemakkelijk goedhouden. kind", zei Lady Bellerby op zakelijken toon. Makkelijk. Maar als 't niet gaat^ doe het dan binnen, waar niemand je zieL Je bent natuurlijk doodmoe en je hebt honger. Over je schilderij hoef je je niet ongerust te maken. Mijn man heeft na tuurlijk niet geweten, wat het voor je be- teekende, maar nu we het wel weten, zullen we wel een oplossing zien te vin- den. Niet Walter? En ga nu eerst mee naar binnen, kind". Ze stak haar arm door dien van Jane en ging met haar naar de voordeur. Toen de schemering van de hal het tweetal opcjenomen had: ..Ziezoo' zei Toby. „dat is dat. Alle goden, wat een dag!" Sir Walter had gedurende de laatste paar minuten staan kijken, of hij in trance was, maar bij die woorden van Toby keerde hij opeens tot het leven terug. Dwaasheid". mompelde hij ongedul- dig. Dwaasheid! Klinkklare onzin! Op die manier zou het een mooie boel worden? De brutaliteit van zoo'n meisje! Een koop is een koop hoe eerder dat eh die juffrouw met haar vrijgevochten denk- beelden dat begrijpt, hoe beter het is". Peter en Toby staarden hem niet be paald vriendelijk aan. .,Wilt u daarmee zeggen", zei Toby. ,,'dat u haar het schilderij niet laat terugkoopen?" (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1