ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Tweede Blad. Winkelisrsrereeniging „KLIM0P" Autoschool van Gent Predikbeurten. No. 8821. VRIJDAG 8 APRIL 1932. 72e JAARGANG, SPORT. Feuilleton - vertellingen TER NEUZEN, 8 April 1932. Let goed opDit is met kast, met vrijwiel. En zonder (k. en vr.) 49,— BRABANTSCHE BRIEVEN. KZ J rER NEUZENSCHE COURANT DKANKWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, inge- volge artikel 16, eerste lid der Drankwet, dat bij hen is ingekomen een verzoek om een tap-vergunning van: a. CEZAR LiOUIS DE PAUW, van beroep cafdhouder, wonende te Ter Neuzen, voor de beneden voorlokaliteit van het perceel plaatselijk gemerkt 45, en gelegen aan de Stationsweg te Ter Neuzen; b. FREDERICA ANNA VANDENAKKER, van beroep caf^houdster, wonende te Ter Neuzen, voor de beneden voorlokaliteit van het perceel plaatselijk gemerkt 1, en gelegen aan de Baandijk te Ter Neuzen. Binnen twee weken nadat deze bekend- making is geschied, kan ieder tegen het ver- leenen van deze vergunningen schriftelijk bezwaren indienen bij Burgemeester en Wet houders. Ter Neuzen, den 8 April 1932. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVULIE, Secretaris. DE AFSLUITING DEB RIJKSWEGEN. Met betrekking tot de afsluiting van ver- schillende rijkswegen, waarover onze corres pondent uit Sas van Gent in ons vorig num- mer schrijft, zrj medegedeeld, dat dit niet anders is dan een administratieve maatregel. Eenigen tijd geleden verscheen in de Staats- courant een publicatie van den Hoofdinge- nieur-directeur van den rijkswaterstaat te Middelburg, waarbrj een zeer groot aantal aan den rijkswaterstaat behoorende wegen in Zee- land, geen publieke wegen zijnde, voor het verkeer gesloten werden verklaard. Zooals de letterlijke bewoordingen der publi catie luidden, scheen dat een zeer drastische maatregel, waardoor het publiek ernstig ge- dupeerd was. Bij informatie bleek ons even- wel terstond, dat dit een maatregel was, ver- band houdende met de Wegenwet en noodza- kelijk omdat de Rijkswaterstaat haar eigen- domsrecht op die aangegeven wegen wenscht te handhaven. De handhaving van dat eigen- domsrecht op papier is echter niet voldoende, de afsluiting moet ook gedurende zekeren tijd daadwerkelijk geschieden. Dit is nu verleden Zondag te Sas van Gent geschiedt. Met voor- dacht is daarvoor de Zondag gekozen, omdat het publiek op den rustdag er het minst hin der van zou ondervinden. Een zelfde maatregel staat, naar we ver- namen, ook te Ter Neuzen te wachten. Te Sas van Gent heeft zich echter als ge- volg van dezen maatregel een kwestie voorge- daan; daar heeft een ingezetene wegens de afsluiting van een bepaalden weg proces-ver- baal tegen den Rijkswaterstaat laten opmaken omdat hij beweert dat die afsluiting onwet- tig was, aangezien die weg niet aan den Rijkswaterstaat, doch aan hem behoort. Ten slotte een civiele kwestie. AXEE. De heer A. Verschelling heeft zijn benoe- ming tot lid van den gemeenteraad aange- nomen. OOSTBURG. Woensdagmorgen is op den Rijksweg tus- schen Schoondijke en Oostburg de heer De K. uit Goes, die per fiets den weg wilde overste- ken, door een auto, bestuurd door A. uit Axel, aangereden. Ernstig gewond is hij naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht. y.uwDT- DE le JAARVERGADERING. Na opening der vergadering door den voor- zitter deelt hij mede, dat de winkeliers- vereeniging „Ter Neuzen Klimop" en het „Nosefonds" thans twee afzonderlijke vereeni- gingen zijn geworden, daar het niet mogelijk bleek beide onder een en dezelfde leiding te houden. Hiema werden eenige ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen en bracht de secretaris, de heer Meinema, het navolgend jaarverslag uit. Het is mij een aangenamen plicht, om als Uwen secretaris voor de eerste maal een over- zicht te mogen geven van de werkzaamheden uwer Vereeniging, nu de eerste mijlpaal is be- reikt van den jarenkringloop in uw vereeni- gingsleven. Laat ons trachten even in vogelvlucht onze gedachten te bepalen bij hetgeen in de nu voorbije maanden alzoo is gedaan en moest worden verricht om te bereiken wat in den verloopen tijd werkelijk werd bereikt. Op 6 Mei '31 werd eene vergadering bijeen- geroepen van winkeliers en belanghebbenden, door den heer A. van den Bruele, om gezamen- lijk te bespreken de vraag: ,,kan Ter Neuzen telken jare een winkelweek houden?" Deze vergadering werd druk bezocht, en de inleiding van den heer Van den Bruele werd met groote aandacht gevolgd en met ent,hou- siasrne begroet. Het gevolg was, dat besloten werd om te komen tot het oprichten van een winkeliers- vereeniging, voorloopig voor den tijd van 5 jaren. Bestuursverkiezing enz. zullen plaats heb- ben op de volgende vergadering, waar ook een nadere regeling der plannen zal worden getroffen. Ziet daar, geachte vergadering, de geboorte- aankondiging van de winkeliersvereeniging „Ter Neuzen Klimop", welke spoedig daarop een feit zou worden, want op 18 Mei had een tweede vergadering plaats onder leiding van den heer Van den Bruele? waarop definitief tot oprichting der vereeniging werd besloten en overgegaan. Op deze vergadering deelde de heer Van den Bruele mede, dat hij toezegging ontving van het bestuur van V. V. V. van eventueel te verleenen steun en samenwer- king waar dit mogelijk en wenschelijk was; dit bericht wordt met dank aanvaard. Het eerste werk is nu bestuursverkiezing, welke plaats had met als einduitslag, dat ver- kozen werden: als voorzitter de heer A. van den Bruele, en als leden de heeren D. But, Iz. Fonteijn, P. Galle, P. van Grembergen, Joh. de Haas, A. F. Mannaert, H. Ribbens en J. Tazelaar, nadat eerst de heer Van Sprang, die verkozen was, had bedankt. De voorzitter stelde nu voor, om te trach ten een secretaris te benoemen naast het be stuur, wanneer zich daarvoor althans iemand beschikbaar stelt. Dit voorstel wordt aan vaard en ter afdoening aan het bestuur over- gelaten. Het practische werk vangt nu aan met het vaststellen van den datum van de te houden winkelweek in 1931. Deze wordt bepaald van 10 tot en met 15 Aug. De vergadering stelt tevens vast, dat als entreegeld om als lid tot de vereeniging toe te treden zal worden gestort de scum van 5 en dat de contributie zal bedragen 50 cent per maand. Verschillende zaken worden nog terloops besproken, waarvan de afwerking wordt op- gedragen aan het bestuur. Hiema heeft zich het bestuur met kracht gegeven aan de hun opgedragen taak en hield bestuursvergaderingen op 20, 22 en 28 Mei en 1 Juni, op welke laatstgenoemden datum ook een algemeene ledenvergadering plaats had. Op deze vergadering deelt de voorzitter mede, dat door het bestuur tot secretaris der vereeniging is benoemd de heer L. Meinema, doch dat deze echter op deze vergadering niet kan tegenwoordig zijn wegens uitstedig- heid. De Voorzitter doet nu een kort verslag van de verrichte werkzaamheden en geeft een overzicht van de verschillende handelingen welke het bestuur zich voorstelt om te doen uitvoeren, ook wordt medegedeeld de w\jze van werken, welke het bestuur denkt te vol- gen bij het werven van leden voor de vereeni ging, terwijl ook in behandeling komt de be- spreking van het ontwerp „Huishoudelijk reglement" voor de vereeniging, hetwelk, na zeer drukke bespreking, wordt vastgesteld. Na deze algemeene vergadering heeft het bestuur zich beijverd om de attracties voor de winkelweek te organiseeren in overeenstem- ming met de uitgesproken wenschen op de ledenvergadering, en heeft zjj, bij al den arbeid die dagelijks van haar werd gevraagd, nog kans gezien te vergaderen op 5, 12 en 16 EEN PRACHT FIETSI (Ingez. Med.) Juni, op welken datum een gecombineerde vergadering plaats had met het bestuur van V. V. V. Deze vergadering had tot doel om te komen tot practische samenwerking der beide ver- eenigingen bij de te houden winkelweek- attracties; na verschillende voorstellen van beide zijden betreffende uitvoering en finan ciering, werd een voorloopig plan opgemaakt, volgens welk plan beide vereenigingen haar werkzaamheden zouden trachten te ontwik- kelen, en vraagt V. V. V. eenigen tijd voor beraad en overleg met haar leden. Op 19 Juni hield ons bestuur weer een ver gadering, waarop volgde, de, op 23 Juni plaats gehad hebbende, feestvergadering in het Con cert- en Bioseoopgebouw. Deze vergadering, die door een groote schare belangstellenden werd bijgewoond, heeft er zeer veel toe bijge- dragen dat onze jonge vereeniging bekend- heid verkreeg in breeden kring, en ook waar- deering voor haar nobel streven, het ,,Nose sonder Nose" leeft nadien bij elken burger en burgeres, zoowel klein als groot, van onze goede stad. Hierop volgden weer bestuursvergaderingen op 26, 29 en 30 Juni en 3, 8, 10 en 15 Juli en had op 17 Juli weer een samenkomst plaats met V. V. V. Zeer breedvoerig wordt nu gehandeld over hetgeen de vereeniging „Ter Neuzen Klimop" zich voorgenomen heeft te doen op de eerste vier dagen van de a.s. winkelweek, hetwelk zij ook belooft te zullen uitvoeren. Hiema gaf het bestuur van V. V. V. kennis van haar voomemen betreffende de twee laatste dagen dier week. Na lange en breedvoerige discussie wordt eindelijk een vergelijk getroffen op finantieelen basis, en zullen de beide ver eenigingen haar deel trachten af te werken in overeenstemming met de genomen besluiten. Hierop volgden bestuursvergaderingen op 21, 24, 28 en 29 Juli waarin de geheele voor- loopige regeling voor de winkelweek haar be- slag kreeg, en werd deze op de op 31 Juli ge- houden ledenvergadering ter goedkeuring voorgelegd, en na eenige bespreking goed- gekeurd. Voor den goeden afloop der winkel week met de daaraan verbonden attractie's, doet de voorzitter een beroep op aller mede- werking, welke ook spontaan wordt toegezegd, en brengt hij tevens dank aan alien, die reeds tot hiertoe zoo uitnemend hadden mede- gewerkt met het bestuur. Op 3 en 4 Augustus had de eerste auto- karavaan plaats met 15 auto's om ons voor- nemen in elk hoekje van Zeeuwsch-Vlaahde- ren bekend te maken en de bewoners uit te noodigen zich van de waarheid onzer aankon- digingen te komen overtuigen, en dat de wer- kelijkheid niet schuil ging achter groot lawaai. Deze autotocht werd een ware verrassing en zegetocht, die voor onze vereeniging een blij- vende waarde zal blijken te bezitten, en de burgers van Zeeuwsch-Vlaanderen hebben naar onze oproep geluisterd. Op 5 Augustus werd nog een bestuurs- vergadering gehouden en daarmede zaten wij in de lang verbeide winkelweek, en werd deze met al ons hopen en vreezen, een reclame- week die aller verwachting verre overtrof, niet tegenstaande wij geen mooie zomersche week troffen. De winkelweek werd aan den avond van den 10 Aug. eenigszms feestelijk geopend in de zaal van den heer Adriaansen, waar de eere- voorzitter Burgemeester Huizinga een zeer waardeerend en opwekkend woord tot de aan- wezigen sprak en aanspoorde tot voortvaren op den ingeslagen weg tot welzijn van Ter Neuzens burgerij en in zonderheid van den winkelstand. Op deze vergadering waren mede aanwezig het bestuur van V. V. V., die, bij monde van haren voorzitter Notaris Callenfels, enkele goede woorden richtte tot de vereeniging, en de hoop uitsprak, dat er samenwerking, waar mogelijk, moge plaats hebben tusschen de beide plaatselijke vereenigingen. Nog enkele anderen deden zich hooren, waama alien den dank van den voorzitter voor hun betoonde belangstelling en goede wenschen in ontvangst hadden te nemen, en hiermede was de winkelweek een officieel feest geworden. En nu, geachte vergadering, zult grj; mij zeker wel willen ontslaan van het geven van een uitgebreid verslag van deze le winkel week, omdat gij ongetwijfeld in uwe herinne- ring zult kunnen terug roepen, alles wat wij die week in onze stad hebben kunnen aan- schouwen en genieten, waarop wij met een ge- voel van voldoening mogen terug zien, en dat aanspoort tot nieuwe krachtsontwikkeling in gesloten gelederen. Ook tijdens de winkel week vergaderde het bestuur op 11 en 15 Augustus en onmiddellijk daarop op 19 en 21 Augustus ter afdoening van spoedeischende zaken. Op 25 Augustus had weiler een ledenverga dering plaats. Op deze vergadering houdt de voorzitter een inleiding over de vraag: Heeft Ter Neuzen belang bij een goede weekmarkt", na een zeer duidelijke uiteenzetting over doel en strekking van een weekmarkt komt de inleider tot een tweede vraag: ,,wat brengt een goede week markt aan de plaats zelf", en toont dan met feiten uit de geschiedenis, de eeuwen door, dat een goede weekmarkt aftoos beteekent de vooruitgang van de plaats en geheel hare be- volkmg. a Na deze leerrijke voordracht sprak de ver gadering zich in meerdeitieid uit voor het weer oprichten van een weefemarkt alhier, en beloofde het bestuur deze zaak ernstig ter hand te zullen nemen, zoo werd dan ook, na vele moeizame werkzaamheden, annex auto tocht, op 7 October de oprichting der week markt een feit. Na 25 Aug. hadden bestuursvergaderingen plaats op 3, 8, 15, 22 en 29 September en op 6, 13, 20 en 27 October en op 3 November. Op 6 November had Weer een ledenverga dering plaats, met het oog op het a.s. St. Nico- laasfeest. Op "deze vergadering stelde de voorzitter de vraag: „moet er nog iets meer, dan een jaar- lijksche winkelweek, worden gedaan voor onzen winkelstand, waarop de vergadering be- vestigend antwoordde, en zich vereenigde met het bestuursvoorstel om een St. Nicolaasweek te organiseeren. Hieraan werd verbonden een zoogenaamden horloge-wedstrijd, wat weder- om veel menschen naar onze stad bracht. Ook aan deze week werd weder een manifest met gratisverspreiding per auto's verbonden, zoo- dat men der gewoonte getrouw, geheel Zeeuwsch-Vlaanderen met onzen opzet in ken nis stelde. Ook nu benutte het bestuur den beschik- baren tijd om voorbereidingen te treffen en te vergaderen op 9, 17 en 24 November en 1 December en was daarmee de tijd van St. Nicolaas aangebroken. Deze goedgeslaagde St. Nicolaasweek werd gevolgd door twee bestuursvergaderingen en wel op 19 en 21 December en werd op 22 December weer een ledenvergadering ge houden, welke hoofdzakelijk was gewijd aan de bespreking van de a.s. Winkelsluitingswet. 28 December hield het bestuur nog een vergadering, waarmede zij van het jaar 1931 afscheid nam. Wanneer ik nu het vorengenoemde korte- lings memoreer dan kom ik in een tijdsbestek van 7 maanden tot de respectabele eindcijfers van gehouden vergaderingen als volgt: Leden- vergaderingen 7 maal, bestuursvergadering 40 maal en gecombineerde buitengewone ver gadering 5 maal. U bij benadering een beeld te toonen van de enorme werkzaamheden, welke hierin vervat zijn, zou mij te ver voeren, gesteld al dat het eenigszms doenlijk ware, het heeft trouwens ook geen zin, alleen laat ik even vaststellen, dat al dien arbeid steeds met lust werd ver richt, en zou ik hiermee ook kunnen beeindi- gen mijn kort overzicht van de zeven maan den, welke de vereeniging toen bestond. Ik wensch echter hieraan nog toe te voegen enkele bijzonderheden, welke er plaats had den, en die hier toch wel even mogen worden genoemd, en dan acht ik het op zijn plaats in dit eerste jaarverslag te vermelden, dat de vereeniging „Ter Neuzen Klimop" benoemde tot haren eere-voorzitter, den Weledel Achtb. heer burgemeester Huizinga,, welke deze be- noeming zeer welwillend aanvaardde. Dat voorts werd benoemd tot gewoon eere- lid de heer A. Huineman, welke zich ook dit bereids liet welgevallen. Ik herinner in dit geval even aan de vergadering van 18 Mei, waarop een besluit werd genomen, betreffende eene uit te schrijven prijsvraag voor een te ontwerpen monument; de uitvoering hiervan werd aan het bestuur opgedragen. Het bestuur zat eigenlijk met dit besluit een weinigje verlegen, verbeeldt je, iemand schrgft een prijsvraag uit voor zulk een werk, zon der eenige klinkende munt het zijne te kun nen noemen; maakt zelf verder de toepassing maar. Tweedens, wat weten al de bouwkundi- gen van Nederland samen van Ter Neuzen en van de gedachte, die de vereeniging bezielde, en die in het ontwerp moest tot uiting komen en verwerkelijkt Het ging het bestuur echter in die dagen zooals het volgende kreu- pelrijmpje uitdrukt als het zegt: „Veel wordt gedacht en ook weer verzwegen; niets werd beproefd en veel werd verkregen." limners, wat we meenden, dat van verre moest komen, leefde in onze onmiddellijke nabijheid. Wij kwamen namelijk, geheel ongedacht, in connectie met den heer Huineman, die ons zeer welwillend zijn diensten aanbood, waar van wij een zeer dankbaar gebruik hebben gemaakt, omdat het bestuur overtuigd was, dat wij in hem een hulp hadden gevonden, die onze stoutste verwachting overtrof. •Het bestuur heeft dan ook niet geaarzeld om een werkgelegenheid te scheppen, waarin hij ongehinderd zijn arbeid voor de vereeniging kan voortzetten aan de verwezenlijking van het monument. Tevens maken wij met dank melding van de welwillende houding van het bestuur van de Ambachtsschool, welke ons toestemming verleende, bedoeld gebouwtje te mogen plaatsen op haar terrein. Verder dient als geheel belangelooze mede- werkster voor het slagen van ons Neuzenlied nog te worden genoemd de naam van mevr. Doussy-Slingeneijer, welke het door den heer A. van den Bruele vervaardigde „Neuzenlied" op zoo voortreffelijke wijze heeft getoonzet, dat het zich reeds nu een plaats heeft ver- overd in onze Zeeuwsche Volksliederen en dat door elk rechtgeaard Ter Neuzenaar op zijn tijd wordt meegezongen. Het eereregister voor handteekening van Ter Neuzen's burgerij werd in een offioieele bijeen- komst geopend door den Weled. Achtb. Heer Burgemeester Huizinga en reeds door ver schillende personen geteekend. Dit eereregis ter, dat bedoeld is met zijn opbrengst te zijn de basis waarop de mogelijkheid van oprich ting van het monument rust, en waaraan alien kunnen medewerken en het hunne bijdragen naar gelang van welvaren, bevelen wij aan ter teekening, van groot en klein, opdat blijke, dat spontaan wordt medegewerkt om de op richting te verwerkelijken. Het aantal tot de vereeniging toegetreden leden bedroeg op 31 Dec. 114 en dat der dona- teurs 26. Een veel malen gebruikt woord zouden ook wij willen toepassen, namenlijk met het oog op het ledental; en wel dit: dankbaar maar met voldaan. Het moet toch mogelijk zijn in een plaats als de onze dat dit getal aanmerkelijk wordt opgevoerd. Laten alien zijn propagan- disten voor de vereeniging en helpen het leden- en donateurstal te vermeerderen. Mijnheer de voorzitter, vergun mij dit korte verslag van het vele werk, te mogen eindigen met, voor de plaats onzer inwoning, de hoop en de wensch uit te spreken, dat zij in 1932 moge zijn „Nose sonder nose" Ter Neuzen zonder gevaar, en voor de winkeliers-vereeni- ging „Ter Neuzen Klimop" dat zij ook in '32, het motto, door haar gekozen, eer moge aan- doen, en alien strijdende mogen opklimmen tot een steeds hooger doelpunt. Onder applaus werd dit verslag goedge- keurd. Hiema werd uitgebracht het verslag van de commissie, belast met het nazien der jaar- rekening. Alle bescheiden werden met de boeken ge- controleerd en in orde bevonden. Den heer Galle, die de boeken heeft bijgehouden, komt een woord van lof toe voor het vele werk, dat hij hiermede op zich heeft genomen. Wanneer het eindbedrag der ontvangsten en uitgaven wordt aanschouwd, komt men tot de conclusie dat hiermede zeer veel arbeid en zorg gepaard zijn gegaan, en het bestuur zich geen moeite ontzegt om den winkelstand tot grooter bloei te brengen. Elke poging om meer welvaart in Ter Neuzen te brengen dient van harte toegejuicht te worden, al kan het dan al eens zijn dat niet alles slaagt zooals men het zich had voorgesteld. Vervolgens brengt de penningmeester zijn jaarverslag uit, dat eveneens wordt goedge- keurd. De heeren P. van Grembergen, H. Ribbens en J. Tazelaar werden met vrijwel algemeene stemmen als bestuurslid herkozen. Het bestuur werd opgedragen zich in ver- binding te stellen met de middenstandsorgani- saties, om te komen tot een gezamenlijke actie ter bestrijding van het edvel dat vele ambtenaren naast hun rijksbetrekking nog een winkelbedrijf uitoefenen of andere zaken doen. Hierna wordt de vergadering door den voor zitter, den heer Van den Bruele, gesloten. bekend om haar degelijk onderricht in korten tijd voor ingewijden en beginnel. Mirystraat 10, Gent. Lessen op den auto zelf. (Ingez. Med.) VOETBAL. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland: Ajax-PSV. FeijenoordEnschede. Afdeeling IV. Beslissing No. laatst le klasse. BVVDe Valk (terrein Wilhelmina). 2e klasse A. TSC(Breda. Promotie-competitie 3e klasse: HulstVelocitas. Zeeuwsche Voetbalbond. Afdeeling B. le klasse. Temeuzen nHulst II. STEENIJzendijke. 2e klasse. HontenisseOranje. SluiskilTemeuzen in. 3e klasse. WestdorpeSassche Boys n. De voetbalwedstrijden voor de competitie zijn zoo goed als afgeloopen, alleen de promo- tiewedstrijden vragen nog eenige weken tijd voor het speelseizoen 19311932 is afge loopen. Hulst krijgt Velocitas op bezoek, doch zij zal niet aan haar tweede nederlaag ontkomen, daar Velocitas, hoewel onderaan staande in haar klasse, niet de zwakste tweede klasser is, waarmede ook Vlissingen ter dege reke- ning zal hebben te houden. Wij zijn dan ook de meening toegedaan dat Velocitas zich in de tweede klasse zal weten te handhaven. ZEEUWSCHE VOETBALBOND. In de eerste klasse speelt Temeuzen H een wedstrijd tegen Hulst II. Voor Temeuzen n is dit de eerste wedstrijd na het behalen van haar kampioenschap en daar Hulst H geheel onderaan staat, zullen de jeugdige kampioe- nen het puntenaantal wel zien verhoogen. STEEN krijgt IJzendijke op bezoek en daar beide clubs vrijwel gelijk in kracht zijn, ge- looven wij een kleine overwinning voor STEEN te kunnen voorspellen. In de tweede klasse spelen Hontenisse tegen Oranje en de thuisclub zal zich wel de meer- dere toonen. Sluiskil ontvangt Temeuzen ni en ook hier zien wij de ontvangende club de overwinning behalen. In de derde klasse speelt Westdorpe tegen het tweede elftal van de Sassche Boys. Hoe wel in deze afdeeling Koewacht reeds het kampioenschap heeft behaald, gelooven wij dat het in dezen wedstrijd niet aan spanning zal ontbreken en de Sassche Boys de sterk- sten zullen blijken. ZONDAG 10 APRIL 1932. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 9% u. Dr. L. J. Cazemier; 2 u. de heer L. Dek. Sluiskil. 9% u. de heer L. Dek. Hoek. 9 u. en 2 u. Ds. E. Raams. Zaamslag. 9 u. Ds. J. C. Elenbaas, van Bors- sele; 2 u., leesdienst. Sas van Gent. 9% u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Philippine, geen dienst. Gereformeerde Kerk. Hoek. 9 u. en 2 u. leesdienst. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. C. Vonk, van Baar- land. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5% u., Ds. B. van Neerbos. Axel. 9 u. en 2 u., leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5(4 u., leesdienst Lokaal „Eben-Haezer". Kerkhoflaan, Ter Neuzen. Nam. 5% u., Evangelisatie. R.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H.H. Diensten om 7, Sbi en 10 uur. 's Namiddags om 2% uur Lof. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van heden (8 April) de volgende zaken behandeld: P. F. v. S., oud 33 j., arbeider te Honte nisse, werd ten laste gelegd, dat hij in Novem ber of December 1931 te Hontenisse heeft weggenomen een 30 tot 50 tal houten palen, toebehoorende aan P. F. Christiaans en H. de Rijcke. Eisch: /20 boete of 20 dagen hechtenis. Mr. A. J. van de Weel trad als verdaohte's raadsman op en achtte het ten laste gelegde niet bewezen, waarom hij vrijspraak vroeg. Als de Rechtbank zulks toch bewezen achtte, vroeg hij een lichte geldboete. L. J. van H., oud 38 j., koopman te Aar- denburg, werd verdacht dat hij 12 November 1931 te Groede als bestuurder met een auto heeft gereden, waarbij hij ter hoogte van de woningen van Luteijn en Haartsen, alwaar de weg een scherpe bocht maakt en het uitzicht' niet vrij was op zoodanige wijze en met zoo- danige snelheid heeft gereden, dat de vrijheid en de veiligheid van het verkeer werd belem- merd en in gevaar gebracht. In eersten aan- leg was hij daarvoor op 11 Februari 1932 door den Kantonrechter te Oostburg veroordeela tot 20 boete of 10 dagen hechtenis. De verdachte en de Ambtenaar van het Openbaar Ministerie waren in hooger beroep gekomen. Eisch: bevestiging van het vonnis van den: Kantonrechter. Ulvenhout, 4 April 1932. Menier, D'n kleine Dre is weer thuis, in Amsterdam, bij z'n vader en z'n moe- der, Truike en d'n kleinen Bart. En as ie nouw doet wa z'n vader 'm allemaal gezeed hee, dan zit ie nouw op deuzen oogenblik kwast- jes schoon te ma ken in 't atteljee van m'nen zeun, da's zoowveul as d'n werfwinkel maar as de ververij deus week afhaankelijk is van de kwasten, deur ons boske schoongemokt, dan zal de kunst er d'n eersten tijd zwaar onder lijen, da kan 'k oew wel op 'n briefke geven, amico! Ollee, laat ik oew onze reis van begin-af- aan vertellen. Zaterdagmiddag, teugen drieen, zijn me van Ulvenhout gegaan. Hij was wezenlijk 'n bietje stil. Aanders prot-ie honderd uit onderweuge as me samen op onzen klavetter zQn, maar nouw zee-t-ie nie veul meer as „ja" en „nee", as ik 'm wa zee. „Kek nog's om, Drd", zee ik, toen me goed en wel de deur uitwaren, richting Amster dam: ,,grotmoeder zal ons wel nakijken". „Ja", zee-t-ie. Hij bleef effe staan, wuifde mee z'n kofferke en z'n lipkes trokken wa bevend op en neer. Trui sting te wuiven, zette toen d'r haand aan d'ren mond en riep lets. Dr6 keek mijn

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 5