„ZijCreme OSmSSGDE BEKICHTKK. 8 F 0 S T. LAVDB0UW1XKICHTU. 0Weigert namaak! TER NEUZEN, 4 April 1932. VOETBAL. KECHTSZAKEN. werkt zacht en weldadig als een Mei-regen. Uw huid ontwaakt tot nieuwe schoonheid onder haar aanraking. In prijzen van 203045 en 75 cent. (Ingez. Med.) in hun bedoeling den strijd te hervatten, een emstig gevaar blijft vormen. Als de mogend- heden in staat waren daar de Japanners weg te kijken, zouden zij dat niet nalaten. Maar daar zij over krachtiger middelen om deze on- j gewenschte hospitanten op Chineesch gebied weg te krijgen niet beschikken en de Japan ners zelf al even hulpeloos zijn in het vinden van een goed voorwendsel om een temgtocht kan de gevaarlijke toestand nog lang voort- duren. Heel zichtbaar stapelen, blijkens twee on- heilspellende berichten, de donderwolken zich weer op boven Mantsjoerije. Het eerste is een mededeeling van den Japanschen minister van oorlog dat de gevaarlijke toestand in Mants joerije zijn regeering bewogen had, een divisie versterking daarheen te zenden. Het weede bericht is dat de nieuwe regeering van Mants joerije generaal Hondzjo verzocht heeft haar troepen ter beschikking te stellen om tegen de bandieten te strijden. Dit zijn op zich zelf reeds leerzame ver- schijnselen. Sedert de Japanners in Septem ber begonnen zijn „orde" te brengen in Mants joerije is de toestand die te voren voor China uitzonderlijk rustig was, van dien aard ge- worden dat er voortdurend meer troepen heen moeten. De burgeroorlog, waarvan toen niemand droomde, is sedertdien uitgebroken. Dat bewijst immers de vraag der nieuwe regee ring om hulp tegen „bandieten". Is deze regee ring zoo verstoken van machtsmiddelen dat zij zelfs het politiewerk niet aan kan in haar gebied, waarin zij onder Japansche bescher- ming toch geen anderen vijand te vreezen llG6ft De waarheid is blijkbaar, dat de weerbare elementen onder de Chineezen in Mantsjoe rije in verzet zijn tegen de werktuigen der Japanners. Het land verkeert in een toestand van guerilla, die wordt gevoerd op een wijze welke het gebruik van het woord bandieten niet bepaald tot laster maakt, maar die nu eenmaal de geijkten vorm is, waarin verzet tegen gehate overheerschers in China tot uiting komt. Het kan heel lang duren voordat de Japanners den toestand in Mantsjoerije weer zullen hebben gebracht in den staat van voor het begin hunner „verdedigingsactie" in September. Intusschen dreigt nog aitijd het gevaar van ernstige intemationale moeilijkheden. De Chi neezen hebben de Volkenbondscommissie in deze dagen aangemaand eindelijk naar Mants joerije te vertrekken. Zij hadden daartoe ook wel aanleiding. Want het moge van nut kun- nen zijn dat die commissie haar bijstand ver- leent bij de onderhandelingen te Sjanghai, daarvoor is zij ten slotte niet uitgezonden. En men kan niet zeggen dat haar eigenlijke taak uitstel kan ljjden. Met de bemoeiingen der commissie met het Mantsjoerijsche conflict ontstaat voor Japan een eenigszins dubbelzinnige politieke toe stand. Japan heeft het uitzenden van die commissie goedgekeurd; maar het ontkent tegelijkertijd het recht van den Volkenbond om zich met het Mantsjoerijsch conflict te bemoeien, op de wijze waarop hij zich met het geval van Sjanghai bezig houdt. Het is ech- ter in hooge mate denkbaar, dat het verslag der commissie, waarvan Japan nu voortdu rend zegt dat het eerst moet worden afge- wacht, den Volkenbond wel degelijk reden tot ingrijpen geeft. Hoe zal de houding van Japan dan zijn? Berichten dat Japan desnoods uit den Vol kenbond zou breden en verzekeringen van het tegendeel hebben elkaar totnogtoe voortdu rend afgewisseld. Ook nu hoort men weer vage dreigementen. Dat op zich zelf is reeds een bewijs, dat het conflict in Oost Azie nog steeds in onverminderde mate mogelijkheden blijft verschaffen voor groote intemationale geschillen. Japan zet door in Mantsjoerije, en ontspanning op het punt, waar het conflict slechts een accuut verschijnsel is geweest, geeft nog volstrekt geen recht om van werke- lijke geruststelling te spreken. EEN GROOT LEGAAT. Het vermogen nagelaten door den rijken Engelschen zakenman sir Thomas Lipton be- draagt ongeveer 5 millioen gulden. Hiervan heeft hij een som van 100.000 pond sterling 900.000) nagelaten voor „moeders uit de arme arbeiderskringen en haar kinde- ren" te Glasgow. Gedurende zijn leven had hij voor dit doel reeds 400.000 geschonken. Zooals men weet was Lipton van doodarme afkomst. Nimmer, ondanks zijn groot succes in het leven, schaamde hij zich voor hetgeen hij eenmaal zelf was geweest. Vooral voor zijn moeder, die met den verkoop van broodjes en worstjes aan de inganigspoort van een fa- briek, mede een karig stuk brood hielp ver- dienen, behield hij steeds een oneindige liefde. Voor de Britsche schatkist is Lipton's over- lijden in zooverre een meevaller, dat aan suc- cessierechten ruim 2 millioen gulden moet worden betaald. DE PRESIDENTSVERKIEZING IN DUITSCHLAND. Twaalf vakvereenigingen, die aangesloten zijn bij den Duitschen ambtenarenbond, heb ben een oproep openbaar gemaakt, waarin zij zich voor Hindenburg uitspreken. De leiding van het IJzeren Front heeft een verkiezingsmanifest ten gunste van Hin denburg gepubliceerd. Hierin wordt o.a. ge- zegd: De 13e Maart bracht de nederlaag van Hitler. De lOde April moet de verkiezing van Hindenburg en de ineenstorting van de nat.-soc. beweging brengen. Verslaat Hitler meer stemmen voor Hindenburg! Dat is het parool voor den lOden April. Ook ver- schillende ambtenarenorganisaties hebben ma- nifesten ten gunste van Hindenburg uitge- geven. l Blijkens de nationaal-socialistische Partei- korrespondez hebben de Vaderlandsche ver- bonden en de Rijkslandbond een oproep uit- gegeven, waarin zij zich voor de candidiatuur van Hitler verklaren. De gewezen kroonprins heeft de volgende verklaring gepubliceerd: „Onthouding van stemming bij de tweede ronde van de presi- dentsverkiezing is onvereenigbaar met de ge- dachte aan den aard van het front. Daar ik een gesloten nationaal front voor cnvoor- waardelijk noodzakelijk houd, zal ik in de tweede ronde op Adolf Hitler stemmen. Het Berliner Tageblatt herinnert eraan, dat de gewezen kroonprins, toen Stresemann hem den terugkeer naar Duitschland mogelijk maakte, het toenmalige kabinet de formeele verklaring heeft gegeven, zich van elke poli tieke activiteit te zullen onthouden. Hij heeft zijn woord dus gebroken. Het Tageblatt meent voorts, dat de groote meerderheid der republiek Adolf Hitler de stem van den ge wezen kroonprins gaarne zal gunnen. HANDELSKEGISTER KAMER VAN KOOPH. VOOR Z.-VLAANDEREN. In de week van 2128 Maart werd bij het bureau der Kamer aangifte gedaan van de volgende Inschrijvingen Naamlooze Vennootschap Hulstersche Han- delsonderneming, Hulst, Kleine Bagijnestraat C 174, handel en industrie in den ruimsten zin van het woord, speciaal handel in bier en fabriceeren van limonades. Joseph Marie Louis Maertens, administrateur. Maatsch. kapitaal 6000, waarvan geplaatst 3500 en gestort 10 Wijzigingen. A. C. Baert Zonen, Hulst, Kleine Bagij nestraat C 134, kleermakerij, handel in manu- facturen. Overleden vennoote: Johanna An- thonia Baert. H. Govaert, Sas van Gent. Oostdam 112, handel in tabak, sigaren, kramerijen en ijzer- waren. Overleden eigenaar Emilius Eduardus Bemardus Govaert. Gebr. Meulenberg, Vlooswijkstraat 12, han del in uien. Uitgetreden: Louis Meulenberg. Handslnaam gewijzigd in: G. Meulenberg. Eigenaar: Anthonie Gerard en Gerard Jan Meulenberg. Onderlinge Paardenverzekerings Maat- schappij ,,Zuidzande en Omstreken" te Zuid- zande. Nieuwbenoemde bestuursledenPieter Jannis Leenhouts en Anthonie Pieter Aar- noutse. Uitgetreden bestuursleden: A. Luteijn en J. Risseeuw. Opheffingen L. Meerman, Oostburg, Oudestad 86, handel in radio-artikelen. Vereffenaar: Leendert Meerman. GEVONDEN VOORWERPEN. De Inspecteur van Politie alhier maakt be- kend, dat omtrent ondervolgende gevonden voorwerpen inlichtingen te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen: Portemonnaie met inhoud, Bureau van Politie. Kindermuts, D. Koopman, Smiswal 29. Portemonnaie met inhoud, P. A. Pieters, Baandjjk 42. Rijwielbelastingmerk, Bureau van Politie. Portemonnaie met inhoud, R. Wdtte, Dek- kerstraat 13. Nummerplaat auto, G. van Doeselaar, Bene- denweg 48, Sluiskil. Centuur, Wed. J. Gerrits, Tholensstraat 80. Collier, F. A. Vaders, Brouwerijstraat 10. Rijwielbelastingmerk, P. Hamelink, Axel- schestraat 81. Gouden ring, J. Riemens, Donze-Visser- straat 12. Armband horloge, J. J. 't Gilde, Knol, B 32, gemeente Hoek. Glac6 heerenhandschoen, P. Meeusen, Blokken 9. Kinderkousje, P. Meeusen, Blokken 9. Padvindersmes, A. Vermeir, Donze-Visser- straat 126. Lipssleutel, Luxor-Theater. Heeren rijwiel, P. de Mul, Verbindingstr. 1. Portemonnaie met inhoud, W. Rouw, Baan- dijk 30. Portemonnaie met inhoud, M. Dees, Loven- polderschestraat B 22, gemeente Hoek. Portemonnaie met inhoud, J. Harte, Donze- Visserstraat 36. Damestasch met inhoud, P. v. d. Hooft, Kerkhoflaan 17. Hondenriem. A. Schirris, Blokken 20. Rijwielsleutel, F. J. Stoffijn, Steenkampl. 26. Muts, Th. Werkman, Steenkamplaan 58. Kerkbijbeltje, A. J. v. Minnen, Tholens straat 76. Portemonnaie met inhoud, W. v. Dixhoom, Martinus Eijkestraat 5. Sportriem, S. Gazan, Van Bovenstraat 21. ZAAMSLAG. Zaterdag 2 April hield de vereeniging „Hulp in Nood" hare gewone jaarlijksche ver- gadering bij den heer R. J. v. d. Veke. Uit de jaarrekening van den kassier bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen f 1374,31 en de uitgaven f 1496,64, zoodat de rekening sloot met een nadeelig saldo van f 122,33. De leden van de Commissie van Toezicht werden met bijna algemeene stemmen her- kozen. In de vacature Jac. Dieleman werd gekozen de heer M. Elenbaas. De jaarwedden van den kassier, den secre- taris en den bode werden herzien en respec- tievelijk gebracht op f 100, 25 en 30. Voor het innen der contributie zal voortaan de kassier slechts 66nmaal per maand zitdag houden en wel de laatsten Zaterdag van elke maand van 5 tot 6 uur. Uitbetaling wegens ziektegeld elken Zater dag van 12 tot 12% uur ten huize van den kassier. Op heden (4 April), zullen een groot gedeelte van de vele werkloozen aan de werk- verschaffing worden te werk gesteld. AXEL. Bij de j.l. Zaterdag gehouden stemming voor notabel der Ned. Herv. Kerk, werden 84 stemmen uitgebracht. Hiervan verkregen C. J. Schieman Sr. 33 en Joz. Scheele 15 stem- men; de overige stemmen waren verdeeld. Herstemming tusschen bovengenoemden, op Zaterdag 16 April a.s. Ds. Van Oeveren zal, na des morgens bevestigd te zijn, door Ds. Van Dis, op Zondag 10 April a.s., des namiddags, zijn intrede doen bij de Ned. Herv. Kerk alhier. garantiebewijizen zal worden opgenomen, lui- dende: Voor zoover de toegestane hoeveelheid meer bedraagt dan 80 pet. van eigen teelt, respectievelijk van die zijner rechtsvoorgan- gers, over de jaren 1928, 1929 en 1930, is de- gene, aan wie het garantiebewijs wordt uitge- reikt, verplicht dit meerdere ter beschikking te houden van de bietentelers, die tot levering van garantiebieten gerechtigd zijn, doch uit de gegevens der fabrieken aan de commissie niet bekend zijn. Op hun aanvrage zal hij dientengevolge het garantiebewijs aan de com missie inzenden voor uitreiking van nieuwe bewijzen ten name van rechthebbenden, bij ge- breke waarvan het uitgereikte garantiebewijs door de commissie van onwaarde zal worden verklaard. SAS VAN GENT. Verloren. In den loop der afgeloopen week werd door een Sasschen koopman bij de politie aangifte gedaan, dat hij langs den weg tusschen Ter Neuzen en Sas van Gent een portefeuille ver loren heeft, waarin zich een bedrag van f 2800 aan bankbiljetten bevond. Onmiddellijk zijn alle bank- en wisselzaken in kennis gesteld geworden met deze vermis- sing. Ook in Selzaete zijn de banken daarvan ver- wittigd met verzoek te willen nagaan, wie aan de loketten eventueel bankbiljetten van 100 en 300 ter inwisseling of omruiling aanbood. Tot heden echter heeft de vinder nog op zich laten wachten. Vreemde handelwijze of een April-grap? Aan het einde der vorige week zag men tot verwondering van een ieder en tot groot on- gerief van de omwonenden, eenige toegangs- wegen binnen het Sas met koorden afge- spannen. Niemand kon zich rekenschap geven van dit vreemde verschijnsel, dan degenen, die tot dezen maatregel last gegeven hadden of hem op anderer opdracht ten uitvoer gelegd had den. Zelfs de burgemeester was van dezen maatregel onkundig, zoodat hij zich, naar we vememen, Zaterdag telegrafisch tot den Minister van Waterstaat gewend heeft ten- einde den genomen maatregel op te heffen. WEDSTRIJDUITSLAGEN K. N. V. B. Kampioenschap van Nederland: BEZOEK AAN TER NEUZEN. Vanaf 31 Maart tot en met 4 April is te Gent gehouden het Vlaamsch Wetenschappe- lijk congres. Heden was het de slotvergade- ring. Deze bestond voor de technisohe en eco- nomische afdeeling uit een boottocht aange- boden door de stad Gent, in de Gentsche haven en verder door het kanaal naar Ter Neuzen. Deze tocht, die gemaakt werd met de gepa- voiseerde sleepboot ,,Elbe", stond onder lei ding van den heer Mallens, hoofdingenieur van den waterstaat te Gent. Het gezelschap werd alhier begroet door den hoofdingenieur-directeur va.n s Rijkswa- terstaat te Middelburg den heer J. P. Walland, den hoofdingenieur van den rijkswaterstaat den heer C. Giltjes, en den ingenieur van den Prov. waterstaat den heer H. G. C. Cohen Stuart. De „Elbe" voer met het gezelschap tot in de Westsluis, waar men aan wal stapte, om zich naar het „Hotel Rotterdam" te begeven voor het gebruiken van een lunch. De sleepboot „Elbe" voer inmiddels naar de middenkanaalarm, waar een deel van het gezelschap weer aan boord ging, om te water de terugreis naar Gent te aanvaarden, terwijl een ander deel met inmiddels ter plaatse ge- komen autobussen de thuisreis maken zal via Maldeghem en Heyst langs de Belgische kust. VeendamAjax PSVFeijenoord Feijenoord 3 Ajax 2 Enschede 3 PSV 2 Veendam 4 V - ftiSiS'i&ir' Afdeehng IV. Beslissing No. laatst le klasse: BleijerheideBW 1—9 0—0 2 1 2 2 1 10—2 13—1 1 7—4 1 25 2—22 2—0 Bleijerheide BW De Valk 2 6—0 4 0—2 0—4 Promotie-competitie 3e klasse: HulstVelooitas afgel. Bij ONDERSCHEIDING. Kon. besluit is toegekend de bronzen eere-medaille der Oranje Nassau-orde aan J. J. Buijze, landarbeider in dienst van de fami- lie Cortvriend te Hoek. DE LUCHTDIEN ST ROTTERDAM— HAAMSTEDE—VLISSINGEN V.V. Volgens de voorloopige plannen zal het vliegtuig des Maandags om 7 uur uit Rotter dam vertrekken, aankomst Vlissingen 7.50 uur. Vertrek Vlissingen 8.30 uur, aankomst Rotterdam 9.20 uur. Op Donderdag vertrekken de vliegtuigen uit Rotterdam op 9 en 16 uur, aankomst Vlissingen resp. 9.50 en 16.50 uur. Vertrek Vlissingen 14.30 en 17.30 uur, aankomst Rot terdam resp. 15.20 en 18.20. De dienst op Zaterdag is gelrjk aan dien van Donderdag, alleen met dit verschil, dat het eerste vliegtuig uit Rotterdam vertrekt om 13 uur met aankomst te Vlissingen om 13.50 uur. WAARSCHUWINIG. In het Algemeen Politieblad van 31 Maart 1932 komt de volgende mededeeling voor: ,,De burgemeester van Enkhuizen waar- schuwt tegen het aanknoopen van relatien met Jacob Mulder, lotenverkooper, wonende Morschkade 12a, Leiden, die zoogenaamde Hollandsche Grondcredietloten te koop aan- biedt op afbetaling en daarbij voorloopige koopbewijzen afgeeft. Deze aanbieding ge- schiedt herhaaldelijk onder bedriegelijke voor- gevens. Meerdere personen zrjn hiervan reeds het slachtoffer geworden." „Ovememing in de nieuwsbladen is zeer ge- wenscht." HOEK. De aandacht der lezers wordt gevestigd op de advertentie betreffende de Dinsdag te houden lezing met lichtbeelden over den Vrij- willigen Landstorm. GOES—TERNEUZEN. 24. Temeuzen I speelde gister met enkele in- vallers te Goes tegen het eerste elftal van Goes. Rust 22; einde 4—2 voor Temeuzen. Door het weekblad ,,Ons Zeeland" was voor den winnaar een zilveren medaille beschik- baar gesteld, zoodat dit trophee in het bezit kwam van Temeuzen. TERNEUZEN III—HONTENISSE. De wedstrijd voor Temeuzen HI is wegens terreinafkeuring niet doorgegaan. Door M. G. v. D., oud 49 j., handelsagent te Middelurg, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der rechtbank van 21 Maart j.l., waarbij hij terzake van verduistering, drie- maal gepleegd (o.a. te Ter Neuzen), is ver- oordeeld tot eene gevangenisstraf van drie maanden. Naar wij vememen is door den officier van Justitie te Middelburg geen hooger be roep aangeteekend tegen het vrijsprekend vonnis der rechtbank van 23 Maart j.l. be treffende de ten laste gelegde verduisteringen bij de Kanter en Hordijks Bank te Goes, zoo dat het vonnis in kracht van gewijsde is. DE STEUN AAN DE SUIKERBIETEN- TEELT. De commissie inzake steun aan de suiker- bietenteelt deelt in verband met den naderen- den zaaitijd het volgende mee: Zooals reeds vroeger is vermeld, kon aan alle v66r 20 Maart j.l. ingediende aanvragen worden voldaan. Ook omtrent de aanvragen, welke na 20 Maart j.l. zijn ingekomen en welke betrekking hebben op vroegere teelt, heeft de commissie een gunstige beslissing genomen. Omtrent aanvragen na 20 Maart j.l. ingeko men, betrekking hebbende op nieuwe teelt, is een beslissing genomen, welke aan belangheb- benden rechtstreeks binnen eenige dagen zal worden medegedeeld. De toewijzing van deze aanvragen zal slechts voor een gedeelte kun- nen geschieden. Alle op 1 April nog niet in gekomen aanvragen kunnen niet meer in be- handeling worden genomen. Nadrukkelijk herhaalt de commissie het voorbehoud, dat in het aanvraagformulier voorkwam en hetwelk ook in de uit te reiken HET EINDE VAN DEN DROGEN TIJD BEREIKT Het filiaal van het K. N. M. I. meldt: Maart dreigde weer zeer droog te worden met 12 m.M. regen tot den 27sten; daarna begon het te regenen, zoodat deze maand 32 m.M. bereikte tegen 45 m.M. normaal. Maart is de zevende maand sinds Septemr ber 1931 die te droog is geweest. Gezamen- lijk gaven deze maande 263 m.M. regen tegen 456 normaal, dat is dus 58 van hetgeen waarop men meende te mogen rekenen. Het maakt wel den indruk, dat het weer- type zich eenigszins heeft gewijzigd, maar de hooge druk blijft, zij het op eenigen afstand aanwezig. IN EEN BUNKER GESTIKT. Donderdagochtend is op de terreinen van de Staatsmijn ,,Wilhelmina", bij de briketfabriek de arbeider Puts uit Terwinselen in een fijn- kolenbunker geraakt, bedolven en gestikt. Hij was 31 jaar en gehuwd. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. In de omgeving van Venray heeft Donder- dagmiddag een zwaar onweer gewoed. Nabij Vorst werden drie arbeiders op het veld ge- troffen. De 28-jarige Laenen was op slag dood, een andere werd aan een arm gewond en de derde kwam met den schrik vrij. ONVOORZICHTIGE BUURVROUW. Het vierjarig kindje C. de Bock is te Schie dam in een teil met kokend water gevallen, die een buurvrouw in de nabijheid der woning had neergezet. Het kind is aan de gevolgen der bekomen verwondingen overleden. Het lijkje is in beslag genomen. Tegen de buurvrouw zal een vervolging worden inge- steld wegens het veroorzaken van dood door schuld. UIT EEN TREIN GEVALLEN. Zaterdagmorgen is nabij Holten een reizi- ger uit den D-trein BerlijnAmsterdam ge vallen. Men vond hem bewusteloos en emstig gewond op de rails liggen. Het bleek te zijn, de 47-jarige Duitsche reiziger M. S., die met een zending goud op weg was naar Amster dam. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. De man kon nog niet worden ver- hoord. EEN DROEVIG ONGELUK. Het tweejarig zoontje van den heer O. aan den Westsingel te Goes, wist in een kort on- bewaakt oogenblik, een ketel kokend water onder zijn bereik te krijgen en daar uit te drinken. In emstigen toestand werd het knaapje naar het Gasthuis aan den Oostwal vervoerd, doch geneeskundige behandeling mocht niet meer baten. Het is aan inwen- dige verbranding overleden. BIJNA f 3000 VERDWENEN. Een vrachtrijder die zich met 2875 welke toebehoorden aan de Eierveilingvereeniging te Beek en Donk naar Helmond had begeven, be- merkte bij aankomst aldaar, dat het geld uit zijn tasch was verdwenen. De politie werd direct van dit feit in kennis gesteld. Het on- derzoek bleeft echter zonder resultaat. V wordt nog door de politie vastgehouden, ter wijl huiszoeking bij hem is gedaan. KIND DOOR WAAKZAAMHEID VAN EEN HOND VAN DEN DOOD GERED. Het 3-jarig zoontje van den bloemist H. W. in het Oosteinde te Nieuwer-Amstel geraakte al spelend in een diepe sloot, welke naast de ouderlijke woning is gelegen. Het kind zou zeker verdronken zijn, aldus de ,,Msb." als niet de hond, die op het erf aan den ketting lag, een klagelijk gehuil had aangeheven, waarop een knecht kwam kijken, gevaar zien- de, waarin het kind verkeerde, slechts de handjes staken nog boven water uit fling hij te water en wist het kind, dat reeds be wusteloos was, op het droge te brengen. Toe- passing van kunstmatige ademhaling had na een kwartier succes. BIJ HET STRIJKEN IN BRAND GERAAKT Een dienstbode die in een woning aan de Cronjdstraat te Arnhem stond te strijken kwam te dicht bij het gascomfoor, tengevolge waarvan haar kleeren vlam vatten, meldt de „Maasb.". Nadat men tevergeefs getracht had, de vlammen te dooven, snelde de dienst bode- straat op efi liep een garage binnen, waar men haar met water overgoot en voor- bijgangers er tenslotte in slaagden, met jas- sen de vlammen te dooven. Dr. Stuurman verleende de eerste hulp, waama het slacht offer per ziekenauto naar het Gemeentezie- kenhuis werd vervoerd. AUTO DOOR DE KERKDEUREN. In den nacht van Woensdag op Donderdag hadden enkele heeren uit Middelie, die naar de kermis te Bovenkarspel waren geweest, in hun auto een paar Enkhuizer meisjes thuis gebracht, meldt de „Standaard". Toen de heeren weer uit Enkhuizen wilden vertrekken, hebben zij den ingang van de Westerkerk aangezien voor de Koepoort. Al te wonderlijlk is deze vergissing niet, want de Westerkerk sluit de Westerstraat op ongeveer dezelfde wijze af als de Koepoort een andere straat. Met voile vaart reed de auto tegen de kerkdeuren op en verbrijzelde deze, waama de wagen in het portaal van de kerk terecht kwam. Een politieman, die op het gekraak toeschoot, heeft de automobilisten geholpen om uit de kerk vandaan te komen. De auto was slechts weinig beschadigd, de inzittenden waren niet gewond. Zij hebben hun reis kun nen vervolgen. Opgemerkt mag worden, dat zij zich niet onder den invloed van sterken drank bevonden, en het ongeluk blijkbaar aan verstrooidheid moet worden geweten. Vraagt de echte Poeders en Tablettenl Echt zijn re alleen, wanneer op d« verpakking de naam van den fabrikant in nevenstaande handteekening voorkomt. (Ingez. Med.) den havenmond ophield. Schrik en ontstel- tenis ont-stond in de rijen der toeschouwers, toen het licht plotsel-ing daalde, om daarop te verdwijnen. Men dacht niet anders, of een vliegtuig was in zee gestort. Als een loopend vuurtje verspreidde zich het gerucht door IJmuiden en een groote menigte begaf zich naar den kop van de visschershaven. De kustwacht werd telefonisch gewaar- schuwd. Ook zij had het licht gezien. Maar niet alleen het licht, ook eenige jongens, die op de Zuiderpier een vlieger hadden opge- laten, aan welks staart zij een lampion of iets dergelijks hadden gebonden. Men had zich dus onnoodig ongerust gemaakt! DE VALSCHE MUNTERS. Nog steeds komen op het hoofdbureau van politie te Rotterdam valsche rijksdaalders bin nen en wel in hoofdzaak van de banken, waaruit mag worden geconcludeerd, dat de munten door de valsche munters zoo goed zijn nagemaakt, dat het publiek deze munten ge- makkelijk in ontvangste kon nemen. De rijksdaalders hebben alle een te groot randschrift, dat met slagletters is aange- bracht. Deze letters zijn in beslag genomen bij den hoof-dverdachte, die in de Millinck- straat woont. Enkele van de zes aangehoudenen hebben reeds een bekentenis afgelegd; de hoofddader blijft ontkennen. Ten aanzien van dezen ver- dachte is nog gebleken, dat hij een werkplaats had onder den vloer van zijn buren, een doof- stomme man en een doofstomme vrouw. Er is een gat gemaakt in de fundeering, dat weer met losse steenen werd opgevuld, wanneer het werk klaar was. Voorts is gebleken, dat er door het complot ook gouden tientjes zijn vervaardigd. Reeds zijn er eenige gouden tientjes in beslag ge nomen. Bij een van de verdachten is een broche met een valsch gouden tientje gevon den. Reeds geruimen tijd zijn de valsche mun ten uitgegeven. In den tijd van de huur- stakingen, in September van het vorige jaar, had de hoofdverdachte, zooals uit het onder- zoek is gebleken, een pot vol valsche dubbel- tjes en valsche kwartj-es onder zijn berusting. De matrijzen voor de valsche munten zijn zeer goed gemaakt. De beeldenaar van de munten werd gepolijst. Nog steeds komen er vooral van de tram aanzienlijke aantal- len valsche -dubbeltjes en kwartjes bij de politie binnen. Het is niet uitgesloten, dat er nog eenige menschen in verband met deze valsche mun- terrj zullen worden aangehouden. HET LICHT BOVEN ZEE. Des avonds werd door eenige personen aan (den kop van de visschershaven te IJmuiden een eigenaardig licht waargenomen boven den mond der haven. Het licht bewoog zich ge- regeld op en neer, zoodat men tot de con- clusie kwam, dat een vliegmachine zich boven VLAM IN PAN MET WAS GESLAGEN. In de Tiwijnstraat te Utrecht is brand uit gebroken in een boven een caf6 gelegen woning. Een brandmeester, die toevallig pas- seerde, constateerde vuur en waarschuwde dadelijk de brandweer. Spoedig was deze ter plaatse en tastte de reeds naar buiten uit- slaande vlammen met een drietal stralen op de waterleiding aan. De brand bleek te zijn ontstaan door onvoorzichtigheid van een be- woner van het pand, die .boven een gasvlam bezig was geweest met het smelten van was, aldus de ,,Msb.". Toen de man zich even van het vuur af- keerde, hoorde hij gesis en constateerde tot zijn grooten schrik, dat -de vlam in de pan met gesmolten was sloeg. Hij holde dade lijk de trap af, en waarschuwde de huisge- nooten, maar het vuur greep zoo snel om zich heen, dat er aan zelf blusschen niet meer te denken viel. De bovenste verdieping van het pand brandde geheel uit, terwijl een aldaar opge- slagen partij meu-bels werd vemield. Daar men genoodzaakt was, den brand zoogenaamd te verdrinken, bekwam het verdere gedeelte van de woning, alsmede het cafe, zeer veel waterscha-de. De inboedel was verzekerd. INBRAAK IN PASTORIE TE OSS. In den nacht van Donderdag op Vrijdag hebben inbrekers zich toegang verschaft tot de pastorie van de parochie Het Heilig Hart te Oss. De bewoners, pastoor Bloem en kape- laan Kusters, werden omstreeks half twee ge- wekt door gerucht. Onmiddellijk begaven zij zich naar beneden, doch voor zij daar waren hadden de dieven het hazenpad gekozen. Bij onderzoek bleek, dat in de eetkamer alios overhoop gehaald was, terwijl het tafel- zilver ter waarde van J 300 verdwenen was. Ook werd de sleutel van het tabernakel in de -kerk vermist, doch waarschijnlijk omdat de inbrekers gestoord waren, werd in 't kerk- gebouw niets vermist. Het vermoeden bestaat, dat drie of vier mannen zich aan de inbraak hebben schuldig gemaakt. Een van hen heeft de politie ge- arresteerd, doch hij blijft hardnekkig ontken nen. Er zijn echter voldoende aanwijzigingen voor de medepliohtigheid om hem voorloopig in bewaring te houden. KWARTJESVINDERS. Vrijdagavond reisde een agent van politie van Hilversum naar Amsterdam in een derde klasse-coupe. Te Bussum stapten eenige personen in, die al spoedig een spel kaarten voor den dag haalden en hun medepassagiers poogden te verleiaen tot een bekend hazard- spel. De agent zag dit eenigen tijd aan en maakte zich toen bekend, waarop de heeren een zoo dreigen-den houding aannamen, dat de politieman gedwongen was hen met behulp van een revolver in bedwang te houden. Aan- gekomen op het station te Amsterdam spron- gen plotseling twee der kwartjesvinders uit het niet aan de perronzijde gelegen portier en poogden zoodoende te ontkomen. Een werd echter door personeel van het station gegre- pen. Twee andere werden door den agent met behulp van personeel overgebracht naar het politiebureau van het Centraa.1-Station, van- waar de drie gearresteerden eenigen tjjd later werden overgebracht naar het bureau War- moesstraat, waar bleek, dat men te doen had, met goede bekenden van de politie. De vierde kwartjesvinder, die op het station wist te ont komen, wordt nog gezocht. RAZZIA IN EEN ZEEMANSCLUB. De politie heeft een razzia gehouden in de Intemationale Zeemansclub aan de Willems- kade te Rotterdam. Daartoe waren vele rechercheurs, eenige bereden agenten en agen- ten van de motorbrigade bij het gebouw van de club aanwezig, terwijl een boot van de rivierpolitie voor het gebouw op de Maas heen en weer voer. Omstreeks half twaalf is de politie naar binnen gegaan. De leiders van de club werden apart gehouden, de gasten wer den gescheiden in Nederlanders en buiten-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 2