ALGEMEEN NIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. EEN DAG RIDDER a ASPIRIN No. 8819 MAANDAG 4 APRIL 1932 72e Jaargang. BINNENLAND FBUILLET0N, BFITENLANjD De onderhandelingen Belgie. met Uw CORSETS Tegen e e nig op de wereld TER NEUZENSCHE COURANT MSON3NKMENTSPRIJS: Birnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden - Buiten Ter Neuzen fr per port 1,80 per 3 maanden - Bij voor uitbetaling fr. per post /6,60 per jaar - Voor Belgie en Amerika 2,25, overlge lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Tjitgeefster: Finna P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 - TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer f 0,20. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar Is. Inzendlng van advertentien liefst een dag voor de ultgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. BETEUGELING VAN HEX CADEAU- STELSEL. Het nationaal comity tot beteugeling van het cadeaustelsel meldt: Zooals bekend, werd in Duitschland reeds z.g. „afweerkoffde" in vele porcelein- en aarde- werkzaken verkocht als een weermiddel tegen de „koffie met cadeaux". Naar vemomen wordt, overweegt men thans hier te lande, in navolging daarvan, in de kringen van belanghebbenden in de porcelein- en aardwerkindustrie en -handel de oprich- ting van een vennootschap, teneinde de por celein- en aardwerkzaken in staat te stellen, tegen kostprijs koffie aan de clientele te ver- koopen. Nog hebben enkele vooraanstaanden in die kringen dezen stap voor het oogenblik weten te voorkomen, omdat men hoopt, dat er spoe- dig een wettelijke regeling van het cadeau stelsel zal komen. DE GEMEENTE WASPIK IN FINAN- CIEELE MOEILIJKHEDEN. In de Vrijdag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Waspik (N.-Br.) heeft de voorzitter meegedeeld, dat de gemeente niet meer over de noodige kasmiddelen be- schikt om aan de gemeente-ambtenaren hun salaris uit te betalen. Voor steunverleening Is binnenkort ook geen geld meer beschik- baar; er zullen bons worden verstrekt, waarop de menschen levensmiddelen kunnen ver- krqgen. De raad heeft besloten de opcenten op de gemeentefondsbelasting op 100 te brengen en die op de personeelo belasting op 200. A. C. A. VAN VUUREN. f Te 's-Gravenhage is op 67-jarigen leeftijd overleden de heer A. C. A. van Vuuren, lid van de Tweede Kamer en oud-wethouder van 's-Giravenhage. Na zijn opleiding te hebben genoten aan het gymnasium te Katwijik en de Leuvensche universiteit, ging de heer Van Vuuren in de joumalistiek. Hij was Kamer- overzichtschrrjver eerst van ,,De Tijd", later van de „Residentiebode". Sedert 1905 had de thans ontslapene zitting in de Tweede Kamer waar inzonderheid financieele aangelegen- heden en West-Indische belangen zijn voile aandacht hadden. De heer Van Vuuren was o.a. lid-voorzitter van de legercommissie, lid van de commissie van het algemeen college van toezicht voor het rijk-, tucht- en opvoe- dingswezen. Voorts maakte hij deel uit van verschillende R. Kath. vereenigingen. De heer Van Vuuren was ridder in de orde van den Ned. Deeuw. De begrafenis is hepaald op Donderdag a.s. op de R. Kath. begraafplaats Kerkholfaan, na de plechtige requiem te 10 uur in de O. L. Vrouwekerk, Elantstraat. Als zijn opvolger in de Tweede Kamer geeft de lijst aan Y. Keestra, burgemeester van Culemborg, SPOORWEGEN EN ZOMERTIJD. Het lid van de Tweede Kamer, de heer Braat heeft den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw gevraagt of hij bereid is in spijt van zijn eigen opvatting over deze materie een onderzoek in te stellen bij de directie van de Nederlandsche Spoorwegen of afschaffing van den zomertijd ten aanzien van de dienstregeling der treinen bezwaren zou veroorzaken, indien men de plannen der regee ring dienaangaande weet v6or de samenstel- ling der dienstregeling In de vergadering der Eerste Kamer van j.l. Vrijdag is de Minister van Buitenlandsche Zaken, de heer Beelaerts van Blokland, de verschillende sprekers over zijn begrooting beantwoordende, ook ingegaan op de critiek die door de heeren De Savomin Dohman c.s. was uitgesproken over de onderhandelingen met Belgie, en in het bijzonder over de zwijg- zaamheid van den Minister. Hij noemde het onverstandig, over waar- schuwingen de schouders op te halen ook al zijn zij overbodig. E&n der sprekers heeft gezegd, dat de regeering geen aanraking zoekt met vooraan- staande mannen uit handel en scheepvaart en met andere specialisten. Maar meermalen is op htm adviezen een beroep gedaan en overleg gepleegd met ver- tegenwoordigers van Kamer van Koophandel enz. De regeering zal voortgaan, voorlichting te zoeken, wanneer zij die noodig heeft. Als het mogelijk was door udtvoerige mededeelin- gen mogelijke misverstanden weg te nemen op dit oogenblik, zou dat voor spreker aange- naam zijn. De publiceering van het Witboek in 1929 bewijst wel, dat de regeering niet afkeerig is van publicaties. De regeering zal verstandig doen, rekening te houden met de stemmen uit de Staten-Generaal, maar zij is niet de man- dataris van de Kamers. Alleen zij beschikt over de gegevens om te beoordeelen of deel- neming aan de discussies voor haar in's lands belang is. Op het oogenblik kan zij haar positie alleen gebruiken om het publiek buiten de Kamer te waarschuwen, niet af te gaan op allerlei geruchten. Men kweekt daardoor onrust. Overigens is de aangelegenheid slechts van betrekkelijk actueelen aard. Beide landen hadden gehoopt, de zaak tot een oplossing te kunnen brengen v66r de verkiezingen in beide landen van het volgende jaar. Maar moeilijkheden zijn ge- rezen, die nadere overwegingen voor beide regeeringen wenschelijk maken, mede in ver- band met de oeconomische moeilijkheden van thans. Urgenter dan deze quaestie is die der oeco nomische toenadering. Het sluiten van een handelsverdrag is van veel gewicht en de moeilijkheden voor de beide landen kunnen slechts gemakkelijker worden opgelost, als het den beiden landen gelukt zal zijn, elkaar op oeconomisch gebied te vinden. Nadat eenige leden hadden, gerepliceerd en de Minister hen had beantwoord, is de be grooting voor buitenlandsche zaken aange- nomen. Uit de mededeelingen van den Minister blijkt dus, dat de oplossing der kwesties die met het sluiten van een nieuw verdrag met Belgie in verband staan, weer op de lange baan is geschoven en zij die daarin een bedrei- ging zagen voor belangen onzer groote haven- steden kunnen voorloopig weer gerust zijn. door K. R. G. BROWNE. 72) Vervolg.) Het valt moeilijk te zeggen, wat Mr. Gibbs gedaan zou hebben, als hij tijd om na te aenken gehad had; maar de nood- zaak om te handelen was er, voor hij zich rekenschap kon geven van de manier, waarop die noodzaak ontstaan was. Bij het plotselinge uit-den-grond-verriizen van een jongen man met een fiets vlak voor zijn motorkap, gooide hij want geen mensch is van het puntje van zijn arooten teen tot het kruintje van zijn hoofd slecht in een wanhopige poging om een bot- sing te vermijden, met een fellen draai zijn stuur om. Maar door de energie, waar- mee hij het eene ongeluk trachtte te ver mijden, veroorzaakte hij een ander, want hij draaide te ver door. De auto slipte allergriezeligst, reed tegen den lagen berm aan den rechterkant van den weg. ramde zijn voorsteven in een stoeren eik en maakte op de plaats rust. En Mr. Gibbs, die eerst zijn reis op eigen kracht had willen voortzetten, maar onderweg het stuur tegengekomen was, volgde met overgave zijn voorbeeld. Peter kwam, nog voor de reeks echo's waren weggestorven, in galop op de plaats des onheils aan en vond daar Mr. Bel- lerby, die met een bedenkelijk gezicht naar het resultaat van zijn tijdige aan den Komaan, Hollandsche Dames-clignten, bestel met Uw eerste bezoek te Gent in het Huis JULIENNE SCHELFHOUT, Brabant- dam 6, Dampoortstr. 25. Daar kunt ge Uwe Maat- corsets tegelijkertijd aan passen. De nieuwste schoonste Parijzer modellen aan ge- ringe prijzen. (Ingez. Med.) Over den aard der moeilijkheden heeft de Minister zich niet uitgelaten. Er is dus ook niet bekend, of deze een gevolg zijn van de felle actie die in den lande reeds was ontstaan tegen een wat men noemt pseudo-Moerdijk- kanaal, dan wel oi daarvoor andere reden zijn (de Nation Beige eeft het in dit verband b.v. over de Wielingeh-kwestie). Men kan naar den aard der moeilijkheden slechts gissen. Wij voor ons hebben, ondanks alles wat daarover in de laatste maanden gezegd en ge- schreven is, er niet aan kunnen gelooven, dat de oplossing dezer zaak nabij zou zijn. Indien Belgie ten bate van Antwerpen vasthoudt aan den eisch van een kanaai van de dokken naar het Hollandsch Diep is het niet te voorzien, dat daarover met Nederlond ooit eenstemmig- heid zal worden verkregen. Hoe gaame men ook met zijn buren in goede verstandhouding wil leven, er kunnen verlangens zijn die te ver gaan en niet voor inwilliging vatbaar zijn. Wij behooren tot den kring van hen, die van oordeel zijn. dat Nederland voor wat een vaar- weg van de Schelde naar den Rijn betreft heeft voldaan door het graven van het kanaai door Zuid-Beveland, dat in overeenstemming dient gebracht met de veranderde eischen des tijds. Die vaarweg is gekomen in de plaats van een zoo goed als verzanden natuurlijken vaarweg, waarlangs ten tijde dat die werd af- gedamd nog slechts kleine scheepjes en dan bij hoog water konden passeeren. Het is ook wel opmerkelijk, dat de klach- ten over de verbinding met den Rijn niet ver- nomen werden uit Gent, dat toch ook een be- duidende Rijnvaart heeft. En toen we in het laatst van 1930 met verschillende belangheb benden uit de scheepvaartkringen te Gent in aanraking kwamen, hebben we van verschil lende zijden kunnen vememen, -dat daar geen bezwaar tegen den tegenwoordigen vaarweg bestond. Ondertusschen is, door het achteruitschui- ven van een oplossing der Verdrags-kwestie en hetgeen daarmede samenhangt voorloopig ook weer verdwenen het uitzicht dat verschil lende kwesties, die een opleving van het ver- keer op de haven van Ter Neuzen belemme- ren, voor onze haven bevredigend zouden wor den geregeld, en blijven voorloopig de toestan- den die als gevolg van den oorlog na 1918 zijn ontstaan bestendlg'd. Na 14 jaar blijft in het bijzonder de haven van Ter Neuzen de gevol- gen dragen, met voorloopig weinig uitzicht op een oplossing, tenzij Ter Neuzen is niet de eenige havenplaats, die op een oplossing der Internationale kwes ties wacht, omdat hare belangen daarbrj rechtstreeks zrjn betrokken. Dit is in nog sterkere mate met Gent, dat een nieuwe sluis te Ter Neuzen en een verruimd kanaai noodig heeft, het geval. Men heeft blijkbaar de Gentsche be langhebbenden gepaaid met het vooruitzicht dat aan hunne verlangens zou kunnen worden tegemoetgekomen bij de i sluiting van het nieuwe verdrag met Nederland. Antwerpen heeft zich blijkens de berichten steeds ten sterkste verzet tegen een partieele onderhan- deling met Nederland over de nieuiwe werken ten bate van Gent. Begrijpelijk! Het meende daardoor niet alleen haar eigen positie ster- ker te houden, doch voorkwam tevens uitbrei- ding der groote vaart op de Gentsche haven, voor Antwerpen een zeer emstige concurrent. Antwerpen bereikt dus met dat streven een tweeledig doel. De vraag is nu, of in de toe- komst de invloed van Antwerpen sterk ge- noeg zal blijven, om de voldoening aan het verlangen van Gent terug te blijven dringen. Te verwachten is het, dat de Gentsche krin gen, die zich den laatsten tijd stil hebben ge houden, nu weer meer naar voren zullen treden. eenen kant en ontijdige aan den anderen kant tusschenkomst stond te kijken. „J ij hebt gezegd dat ik hem moest tegenhouden, ouwe jongen begon het corpulente jonqmensch bezorgd. ,,En zie het resultaat Ramp bij de Old Hall. Als-ie nu maar niet ..Welnee", viel Peter hem hardvochtig in de rede. ..Onkruid vergaat niet". Hi; klom tegen den berm op, greep het naar lucht happende slachtoffer bij zijn kraag beet en begon hem Spartaansch door het raampje naar buiten te trekken. ,,Hij heeft een stomp in zijn maag cjehad, anders niet. Help me eens eenOpeens zag hi; achter Toby Jane staan; hij hield midden in zijn menschlievenden arbeid op en keek haar met verwijtende oogen aan. ,,Wat voer jij hier uit ,,Wat voert die hier uit vroeg Jane bij wijze van antwoord, terwijl ze met een nonchalante hoofdbeweging het ongeluk- kige slachtoffer aanduidde. ,,Wat is er gebeurd, Peter ^Vaarom „Zal je naderhand alles wel vertellen, zei Peter kortaf. „Sir Walter zit of staat op me te wachten. En hoor es, Jane, snij jij der nu maar tusschen uit; je bent op het oogenblik d e trop. Ik kan de zaak we makkelijker in orde brenqen zonder jou Ga jij nu weer naar „Sonne-hoeck terug, dan ben je een braaf kind. „Ik denk er niet aan Jij hoeft me niet te vertellen, Peter Cardinal, wat ik wel en niet doen moet. Ik blijf hier tot ik weet wat er gebeurd is en waarom en hoe het... ,,Goed, goed stemde Peter kalmee- rend toe. ,,Maar hou je asjeblieft er bui ten. Jij hebt in deze acte geen rol te ver- vullen, begrepen Laat alles maar aan mij en aan vriend Gibbs over wij knap- De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt daaromtrent: Het antwoord van Minister Beelaerts van Blokland over de Nederlandsch-Belgische on derhandelingen, die in de Nederlandsche Eer ste Kamer ter sprake zrjn geweest, heeft in sommige Belgische kringen, waar men zich den laasten tijd met de hoop op een spoedige regeling van de Nederlandsch-Belgische ka- naalvraagstukken meende te mogen vleien, heel wat ontgoocheling te weeg gebracht. Deze ontgoocheling bleek vooral sterk te zijn te Gent, waar men sedert eenigen tijd niet meer aandrong op het voeren van aparte on derhandelingen met Nederland betreffende het bouwen van een nieuwe zeesluis te Ter Neuzen, daar men verwachtte, dat deze kwes- tie na bet bereiken van een principieel accoord over het kanaalvraagstuk tusschen Brussel en Den Haag automatisch haar beslag zou heb ben gekregen. De burgemeester van Gent ontving Zater- dag de vertegenwoordigers der plaatselijke pers in zijn kabinet en verheelde zijn ont goocheling niet. Hij zeide te willen hopen, dat de Belgische regeering bij de aanstaande on derhandelingen over een handelsverdrag met Nederland en een progressdeve regeling van de nog hangende punten de kwestie van het re gime van het kanaai van Ter Neuzen en het bouwen van een nieuwe zeesluis aldaar op het voorste plan zou brengen. Stappen in dien zin zullen de volgende week bij de regeering te Brussel worden gedaan, daar de stad Gent het dringende vraagstuk der zeesluis desnoods los van de andere Nederlandsch-Belgische kwestie wil zien behandeld en tot een goed eind gebracht. DE GEMEENTE BEERTA IN FINANCIeELE MOEILIJKHEDEN. De gemeente Beerta verkeert op het oogen blik in emstige financieele moeilijkheden. Behalve verschillende andere noodzakelijke uitgaven konden ook de salarissen van het gemeentepersoneel niet worden betaald. De gemeente heeft verscheidene pogingen gedaan om kasgeld te krijgen, doch zonder resultaat. Ook het rijk vond geen termen aanwezig, om in te grijpen. HET HANDELSVERDRAG MET BELGIe. Het officieuze persagentschap Belga bericht nog naar aanleiding van de mededeeling aan- gaande de afsluiting van een hamdelsaccoord met Nederland, dat op dit gebied inderdaad in principe overeenstemming is bereikt. Alleen enkele details moeten nog worden ge regeld. Het nieuwe bandelsaccoord mag niet verwacht worden met het door de Nederland sche Kamer van Koophandel in Belgie voor- gestane tolverbond overeen te stemmen. Uit de onderhandelingen omtrent het ban delsaccoord is ten overvloede gebleken, dat men van beide zijden niets beter wenscht dan het bereiken van een goede verstandhouding. Door het accoord kennen de beide landen elkaar wederzijds voordeelen toe, zonder hun economische betrekkingen met andere landen te scbaden. Dit accoord wordt geacbt te zijn een zeer goede voorbereiding tot een tol verbond. De Nation Beige aan het woord. De Nation Beige is van oordeel, dat, daar de NederlandschBelgische besprekingen blij kens de verklaring van Minister Beelaerts van Blokland tot stilstand zijn gekomen, Bel gie de werken van bet Albertkanaal met spoed moet doorzetten, teneinde aan de Nederlan- ders te laten zien, dat men ze niet noodig heeft. Indien de Nederlanders door bun aar- zeling kunnen beletten, dat Antwerpen een Rijhhaven wordt, bangt het toch alleen maar van Belgische wilksracht af„ van Antwerpen een Maashaven te maken. Ook zegt de Na- pen het met ons tweeen wel op." Het trof al buitenqewoon ongelukkig dat Jane juist dit oogenblik uitgekozen had, en dat na al z'n pogingen om haar buiten't gedrang te houden om ten too- neele te verschijnen, maar hij had nu geen tijd om met haar te gaan redetwisten. Als ze nu maar zoo verstandig was. om in de tegenwoordigheid van Sir Walter haar mond te houden, misschien dat het hem dan nog wel lukken zou, dank zij de on- handigheid van vriend Gibbs, om haar aandeel in deze quaestie te verbloemen. Mr. Gibbs was ondertusschen bijna ge- reed, om de gevolgen van zijn botsing te boven te komen en maakte nu, als voor- bereidende maatregelen voor een toe- spraak, zwakke, benauwde geluidjes. Hij zag er moe en ziek en terneergeslagen uit en dat was niet te verwonderen, gezien het feit, dat hij aan het stuur een stomp in zijn maag gekregen had, die bij iemand met een minder stoere constitutie wel eens ernstiqe aevolgen aehad zou kunnen heb ben. Toen hij Peter zijn naam hoorde noemen, bewoog hij zwakjes zijn handen en zei langzaam en pijnlijk: „Ma... mama Wacht maar tot straks", ried Peter hem, ,,dan zul je meer moeten praten dan je lief is. En aa nu mee, want ik raad je in alien emst, haal geen grapjes uit, want we zijn twee tegen een en ik begin er langzamerhand genoeg van te krijgen." Mr. Gibbs knikte suffig. Voor het oogenblik althans was hij lichamelijk en geestelijk hors concours. Zwijnend klau- terde hij den berm af, zwijgend sukkelde hij met Peter en Toby naast zich en Jane achter zich aan de oprijlaan, die hij vijf minuten te voren zoo triomfantelijk afge- reden was, weer op. „Wat is er toch aan de hand?" vroeg Toby. ,,Wat heeft onze vriend hier uit- gevoerd Ik dacht, dat jij me verteld had dat hij ,,Hij vertelt 't je straks wel allemaal zelf," beloofde Peter hem, ..niet waar Mr. Gibbs Kijk, daar staat Sir Walter ons op te wachten, trappelend van ongeduld. Sir Walter was met Lady Bellerby en Mr. Hopper naar buiten gekomen en stond nu inderdaad het tweetal vluchte- lingen op te wachten. Sir Walter keek overbluft en geergerd. Lady Bellerby ge- interesseerd, maar onverstoorbaar kalm, en Mr. Hopper zooals gewoonlijk, be halve dat hij ijverig zijn baardje stond te bewerken. Toen de gevangene met zijn drie begeleiders het terras-tranie bereikt hadden, schreed Sir Walter naar het muurtje en keek vernietigend op het groepje van vier neer. „Toby, wat heeft dit te beteekenen Waar ben je geweest Waarom heb je die vrouw „Je moet niet bij mij om inlichtingen zijn, oude heer," gaf zijn zoon hem goed- moedig ten antwoord. Cardinal is de man achter de schermen Peter hielp zijn gevangene de treden op en beantwoordde Sir Walter's vijandigen blik met een minzamen, kalmeerenden glimlach. „Ik heb dezen eh sfiuiter mee terug gebracht", legde hij uit, .omdat ik geloof, dat hij iets van u meegenomen heeft". Bij die woorden knoopte hij met een paar vlugge bewegingen de jas van Gibbs los zijn slachtoffer was nog niet tot verweer in staat en sloeg de voor- panden terug. Het „iets" in quaestie viel met een zachten bons op de steenen van het terras. ,,Oude Meesters zijn dit sei- L«t op den oranje band en hef Bayerkruls. Prijs 75 cts. (Ingez. Med.) tion Beige nog in verband met de Wielingen het bekende woord van Jhr. Van Kamebeek varieerend: Wiie Wielingen zegt, zegt Zee- Brugge en Zeebrugge is een Belgische haven. Deze territoriale wateren maken deel uit van het Belgische grondgebied en de Nederlanders zullen dan ook of zij het wenschen of niet zich wel moeten neerleggen hij het feit, dat de Wielingen niet als een ruilmiddel kunnen worden gebruikt. Indien het Nederlandsche parlement met deze verklaring genoegen neemt, dan is dit, aldus het blad, zijn zaak. Maar wij hopen wel, dat, het Belgische parlement dit voor beeld niet zal volgen, wanneer de Neder landschBelgische onderhandelingen er weer ter sprake zullen komen. Wij zijn van mee- ning, dat de publieke opinie het recht heeft te weten, welke juist de moeilijkheden zijn, die een regeling tusschen de beide landen in den weg staan. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN BLIJFT ONGUNSTIG. Al is nu een periode van betrekkelijke kalmte ingetreden in het conflict tusschen Japan en China, toch zijn schrijft de N. R. Crt. de moeilijkheden verre van opgelost. Er is zelfs reden om van een stiltie voor den storm te spreken. Er zijn reeds duidelijke teekenen dat de Japanners volstrekt niet van plan zijn eenig voomemen in deze aangelegen heid prijs te geven. Bij Sjanghai is men met de onderhandelin gen niet verder gekomen. De Chineezen wachten af. De legers liggen tegenover elkaar, al hebben de Japanners ook reeds troe- pen daar teruggetrokken. De toestand van formeelen oorlog zonder strijd, die gevolgd is op den toestand van strijd zonder officieelen oorlog, duurt nog voort. Er valt echter niet aan te twijfelen dat de Japanners daar gaame weg willen, en er geen oogenblik langer zul len blijven dan voor hun prestige noodig is. In dit laatste echter schuilt de moeilijkheid. Er is nu geen nijpende reden meer voor de Chineesche regeering om het boycot tegen den Japanschen handel en handelaar te onderdruk- ken. Zou echter Japan het gebied bij Sjang hai ontruimen v6or het dit doel van zijn expeditie beeft bereikt, dan zouden de Chinee zen niet nalaten een zeer krachtig overwin- ningsgejuich te laten hooren. Zelfbetooning behoort nu eenmaal niet tot de meest in het oog vallende eigenschappen van Jong China. Daarom is Japan bij Sjanghai de gevangene van zijn prestige. Men weet niet hoelang dat nog kan duren. Het hoeft geen betoog dat de aanwezigheid der Japansche troepen in dat centrale ge- deelte van China, ook al ligt het volstrekt niet zoen in de mode, zooals u ziet zei Peter met gepasten ernst. Bij die woorden volgde een stilte, zoo volkomen, dat zij bijna hoorbaar was. Seconde op seconde verliep en niemand sprak een woord. De spanning dreigde juist ondragelijk te worden, toen er een eind aan gemaakt werd door de hooge nasale stem van Mr. Hopper. ..Suffert, die je bent", zei Mr. Hopper in superieure minachting tegen Mr. Gibbs. Mr. Gibbs, die zijn maag stond te mas- seeren met het tevreden-geconcentreerde gezicht van iemand, die volkomen in zijn lijden opgaat en de wereld laat draaien rondom hem, schrok, probeerde een waar- dige houding aan te nemen, kreunde en keerde weer vlug tot zijn in tweeen ge- vouwen staat terug. „Je bent zelf een sufferd", gaf hij nurks ten antwoord. „Jij hebt me gehuurd om het te doen". Mr. Hopper knipte ongeduldig met zijn vingers. „Heb ik je gehuurd om door te hollen als een kip zonder kop en den heelen boel in de war te sturen Uil die je bent. Hoe kan iemand zoo stom zijn. Gommi-nee!" ging Mr. Hopper met een stem, laag en zwaar van verhitting, voort, ,,de snuiter, die mij de verzekering gaf dat je ,,kop" had, heeft niet staan liegen. Samen- werken met jou. Gibbs, staat gelijk met poker spelen met je hoofd in een zak." Bij die wreede woorden werd Mr. Gibbs rood tot in zijn hals en begonnen zijn oogen te schitteren van verontwaardiging. Zijn lichamelijk wee vercjat hij, door de pijn van de beleediging, z'n beroeps-trots aangedaan. (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1