ALGEMEEN NIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. EEN DAG RIDDER binnenland No. 8817 WOENSDAG 30 MAART 1932 72e J a ar gang. FEUILLETON. B 61T E.N L.AjN D door K. R. G. BROWNE. 70) Dames Nieuwe M6decorsets DE WAARDEVERMINDERING DER SCHEPEN. Tegen ASPIRIN de we^eld DE WF.RKLOOSHEID IN VLAANDEREN. NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Bimen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden - Buiten Ter Neuzen fr per post 1 80 per 3 maanden Bij voor ultbetallng fr. per post /6.60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post - Abonnementen voor het buitenland alleen bij voorultbetaling. Ititgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTI6N: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer Grootere letters en cliches worden naar plaatsrulmte berekend. Handelsadvertentien bjj regelabonnement tegen verminderd tanef, betwelk op aanvraag verkrtjgbaar is. Inzending van advertentien liefst 66n dag voor de ultgave. DIX BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAA NO AG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. MINISTER REYMER. De Minister van Waterstaat zal deze week met buitenlandsch verlof afwezig zijn. SCHEURING IN DE S. D. A. P. Het Paascbcongres der S. D. A. P. heeft geleid tot de aanneming van de resolutie van het partijbestuur met 1599 tegen 460 stem- men en het uittreden van den linkervleugel, die de Onafhankelrjike Sociaiistische Partij heeft opgericht. HET AEOUDE „WILHELMUS". Het aloude Wilhelmus is duizenden Neder- landers buitengewoon dierbaar, maar sinds koning Alfonso is gedegradeerd tot ex-koning kunnen zij het al minder met hun conscience overeenbrengen vurig te zingen: Den koning van Hispanien, Heb ik altijd geeerd. Deze versregels zijn van verschillende kan- ten reeds herhaaldelijk besproken, maar aan de afdeeling Apeldoom van de liberate staats- partij De Vrijheidsbond komt de eer toe den Gordiaanschen knoop doorgehakt te hebben. Een harer bestuursleden heeft de regels aldus omgezet: Op God wil ik steeds bouwen, Die 't al ten goede keert. Zoo en niet anders wil zij het voortaan zingen, hopende dat de wijziging algemeen zal worden overgenomen. J MASSA-ONTSLAG BIJ HET RIJK. Tn verband met de plannen tot inkrimping van het personeel in 's rijks dienst,schrrjft ,,Het Volk": x Evenals in de periode 19231925, toen de heer Ooltjn de leider van de bezuinigingsrazzia was, zal dus de bezuiniging weer voor het overgroote deel op de amtatenaren verhaald worden. Er wordt een massa-ontslag voor- bereid en de regeering rekent het dus tot haar taak, de reeds zoo schrikbarende werk- ioosheid nog aanmerkelijk te vergrooten. Niet alleen zullen tal van ambtenaren gepension- neerd of op wachtgeld gesteld worden, maar daarenboven zal een groot aan tal tijdelijke ambtenaren zonder meer op straat worden gGZ6t, Het ergste, dat in het rondschrijven aan den ministerraad wordt aangekondigd, is in- tusschen het „ontslag wegens opheffing der betrekking", dat op blijkbaar groote schaal wordt voorbereid. Dit beteekent, dat aan tal van rijksbetrekkingen een definitief einde zal worden gemaakt. Met andere woorden de regeering wil van de crisis gebruik maken, om de staatsbemoeiingen, zooveel haar maar mo gelijk is, in te krimpen. De tijidelijke econo- mische crisis wordt niet gebezigd om tijde- iijke maatregelen te nemen, maar om defini- tieve vermindering van den omvang van de ataatszorg door te voeren. Alle staatszorg, alle overheidsbedrijf, alle rijksdiensten waren het overgroote deel der bezittende klasse reeds lang een doorn in het oog. Thans slaat zij haar slag en zal de regeering den omvang der staatszorg een flink eind terugschroeven, zoo- dat, ook als de crisis geweken is, het geheele staatsapparaat voorgoed op een lager peil ge- brabht is. Dit is de reactionnaire strekking van de regeeringsplannen, gelijk die hier thans ont- huld worden. De arbeidersklasse, die niet achteruit, maar vooruit wil, zal er zich met al haar krachten tegen hebben te verzetten. Vervolg.) Aan haar politieke partij, aan de sociaal-de- mocratie, valt de taak toe, om aan te toonen, dat het anders kan en dat het rijksbudget sluitend te maken is niet door een verwoede bezuiniging, die schade aanricht aan grootere belangen, maar door de rijksinkomsten te vermeerderen door hooger belasting van de velen, wier inkomen aanmerkelijik of niet achteruit gegaan is. Geen verarming van den staat, geen ver- nieling der staatzorg, dit zij de leus, waar- onder tegen dezen hevigen regeeringsaanslag opgetrokken zal moeten worden. DE WINKELSLUITING. Aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijiverheid is het volgende telegram gezonden: Het bestuur van de Nederlandsche vereeni- ging van suikerwerk- en chocoladefabrikan- ten doet een dringend beroep op Uwe Excel lence om de wet op de winkelsluiting niet in werking te doen treden, speciaal wat betreft de voedings- en genotmiddelenzaken, die door de nieuwe wet het meest getroffen worden. Het bestuur betreurt, dat in deze huidige crisis, die vooral in 1932 veel scherpere vor- men heeft aangenomen, een wet in werking treedt, die zal leiden tot de algeheele oecono- mische ontwrichting van den winkelstand, speciaal in de volksbuurten, waar vele winke- liers een bestaan vinden. Inkrimping van de verkooptijden is vooral in dezen tijd een zeer gevaarlijk experiment, waardoor de crediet- verleening van de industrie aan den winkel stand in groot gevaar komt. Reeds nu is de toestand zeer emstig. De inwerkingtreding van de wet op de winkelsluiting zal den toe- stand in belangrijke mate verergeren, zoodat de nadeelen, voortvloeiende uit deze wet, weer naar de industrie afvloeien. DE CONTINGENTEERING VAN SCHOEISEL. De Federatie van Nederlandsche Scbofen- fabrikanten heeft aan den Minister van Ar beid het volgende telegram gezonden: De Federatie van Nederlandsche Schoen- fabrikanten, verontrust door het tot nu toe uitblijven van een nader contingenteerings- besluit, met betrekking tot den invoer van schoeisel, driHgt er met klem bij uwe excel- lentie op aan de afkondiging van dit besluit zooveel miogelijk te bespoedigen ten einde aan de thans zoowel voor de industrie als voor den handel noodlottige onzekerheid een einde te maken. DE HELDRING-GESTICHTEN. Dit jaar is voor de Heldring-gestichten een bijzonder gedenkwaardig jaar. Twee dier ge- stichten, het Magdalena-huis en de opleidings- huizen, zullen dan 50 jaar en het gesticht Talitha Kumi 75 jaar hebben bestaan. Voor deze stichtingen, die een nationaal be- lang van den eersten rang dienen, heeft zich Peter knikte grimmig. Zijn tempera ment was van nature phlegmatiek, maar tegen die overstelping van verdenkingen begon zich iets in hem te verzetten. Hij was zoo volkomen overtuigd van zijn on- schuld en van de prijzenswaardigheid van de motieven, die hem in deze impase had^ den doen belanden, dat het geen oogen- blik in hem opgekomen was om met de mogelijkheid, dat zijn verhaal niet geloofd zou worden, rekening te houden. Hij had natuurlijk wel voorzien, dat het hem moeite zou kosten, om Sir Walter van Hopper's schuld te overtuigen, maar hij had niet verwacht, dat hij van het eerste moment af de rol van een gevan- gene, die voor zijn vrijheid vechten moet, te spelen zou krijgen. Na alles, wat hij terwille van Toby's vader doorgemaakt had, leek hem dat, op zijn zachtst uitge- drukt unfair. „Die vent met het puntbaardje daar begon hij op uitgesproken vijandigen toon. Meteen hield hij op, want Mr. Gibbs begon, na een benauwden noodkreet, op eens te hoesten en hoestte door tot hij licht-lila in zijn gezicht was en dikke, zielige tranen hem over zijn wangen big- gelden. verlangt ge gemakkelijk en sterk, be- stel deze in het Huis JULIENNE SGHELFHOUT, Brabantdam 6, Dampoort- straat 25, Gent. Trouwe bediening. Afzonderlijke modellenvoorzwaarlijvige Dames. (Ingez. Med.) een comity gervormd, waarin zitting hebben dr. J. T. de Visser, voorzitter; jhr. mr. W. C. Quarles van Ufford, onder-voorzitter; mr. J. H, Kessler Angz., secretaris-penningmees- ter, Koningskade 23, 's-Gravenhage, (Post- girorekening no. 1944 .0 ten name van den secretaris-penningmee.er Herdenkings-Comi- t6 Heldring-Gestichten)W. Wagenaar, 2e secretaris, met het doel het bestuur een ge- schenk in geld aan te bieden, zoowel om het bestaande in stand te houden als om voor het nieuwe het bestaan mogelijk te maken en aldus de groote zorgen voor het bestuur voor al in deze moeilijke tijden, eenigermate te ver- lichten. H. M. de Koningin-moeder heeft zich be- reid verklaard als besehermvrouwe van het Herdenkingscomite op te treden en schonk een belangrijke gift. Voorts heeft zich uitvooraanstaande man- nen in ons land een eare-comit6 gevormd en is voor heel het land een uitvoerend comite van aanbeveling samengesteld. GEEN RADIO-LEZIf 1G OVER DRANKWET. De inspecteur voor de volksgezondheid, be- last met het toezicht op de naleving van de Drankwet, is niet in staat de aan de nieuwe Drankwet gewijde uiteenzetting, welke hij zich had voorgesteld voor de radio te geven, te houden, nu het niet mogelijk is gebleken, hem den daarvoor noodigen zendtijd van circa 4 uren af te staan. WERING VAN DEN COLORADOKEVER. Op den 24n Maart 1932 is uitgegeven het Kon. besluit van den 24n Maart 1932 (Staats- blad No. 121), boudende bepalingen tot we- ring van den ColoradokeVer bij in- en doorvoer van aardapi>elen en versche groenten (dag van inwerkingtreding 26 Maart 1932). In verband hiermede is by beschikking van den Minister van Staat, Minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw, van denzelfden datum: a. aangewezen als land, waaruit met in- gang van 2 Maart 1932 de in- en doorvoer van aardappelen verboden is: Frankrijk; b. aangewezen als land, waaruit met in- gang van 26 Maart 1932 de in- en doorvoer van versche groenten van 15 Maart tot en met 14 October verboden is, tenzjj de zendin- gen vergezeld zijn van een schriftelijke ver- klaring, afgegeven door den Plantenziekten- kundigen Dienst van dat land, inhoudende, dat de versche groenten niet zijn aangetast door den Coloradokever en dat zij afkomstig zijn van en geteeld zijn op plaatsen, waar de Coloradokever niet voorkomt en, voor zoover bekend, niet is voorgekomen hinnen een ai- stand van tweehonderd kilometers: Frankrijk; c. bepaald, dat ontheffing wordt verleend voor zendingen, welke een gewicht van 50 K.G. niet te boven gaan, onder voorwaarde, dat de invoer gesehiedt langs het kantoor der invoerrechten te Roosendaal en dat het hoofd van den Plamtenziektenkundigen Dienst ver- klaart, dat de betrokken zending geen gevaar voor besmetting oplevert. Overal misere niet in het minst ook in de schipperij. En bijgevolg is het sohip ook niet meer wat het eertijds was, d.w.z. aan- zienlijk in marktwaarde gedaald. Het onbezwaard bezit van een flink vaar- tuig met toebehooren beteekende weleer een zekere graad van welstand, en wie zoo geluk- kig was, kon zeggen: wie doet je wat Voor het oogenblik zijn ook dezulken betrekkelijk arm geworden, althans hun bezit, of wel de waarde daarvan, is in bedenkelijke mate ge- „Doe dat buiten, Gibbs", beval Mr. Hopper gebiedend. „Zoo kunnen we niet hooren wat we zeggen." Mr. Gibbs stond hoestend op, zocht zijn weg naar de deur, draaide den knop om en verdween de hal in; het rumoer werd zwakker en zwakker, stierf ten slotte in de verte weg. ,,Hoor eens even, als die brave vriend straks niet terugkomt, geef mij er dan niet de schuld", zei Peter tegen Sir Walter. ,,1'k heb u toch zooeven gezegd, dat die ouwe zondaar hier hem gehuurd heeft om uw schilderij te stelen? Gibbs zou er vijf- honderd pond of waren het dollars, Mr. Hopper? voor krijgen. U moet weten. Sir Walter, dat Hopper woedend op u is, omdat u 't 'em niet fyeeft willen verkoopen, en dat hij het u op deze manier probeerd betaald te zetten' Sir Walter deed zijn mond al open, om hem antwoord te geven, maar Hopper was hem voor. „Hoor es, jongmensch, ik ben t niet eens met je principes, maar ik heb eerbied voor je fantasie. Waar haal je al dat moois vandaan?" „Ik heb 't met m'n eigen ooren ge- hoord zei Peter. „Ik stond achter het scherm in de kamer van Gibbs, toen hij u het schilderij gaf, moet u weten". Mr. Hopper kreeg geen schok van schrik, maar hij bewoog zijn hoofd even onrustig en zijn vingers begonnen ijverig zijn baardje te kammen. De oogen onder de borstelige wenkbrauwen behielden echter hun vaderlijk welwillende uitdruk- king en toen hij begon te spreken, klonk zijn stem zoo mogelijk nog kalmer en zoet- sappiger dan eerst; ,.Zoo, zoo! In de kamer van Gibbs, zeg je? Wat toevallig? En wat heb je nog meer gehoord? slonken, schrijft „Schuittevaer". En dit zijn nog wel de best gesitueerden op het vaar- water. Trouwens ook andere bezittingen hebben thans slechts een fictieve waarde. Enkele schippers en oud-schippers, die in vorige jaren voor hun spaarpotje een of meer stukjes land kocbten, zitten daar thans even- zeer, zoo niet erger, mee verlegen dan met j een schip. Wanneer de gemaakte landhuur nog niet de waterschapslasten kan dekken, zooals hier en daar gebeurt, dan kan ook de groote landheer indien hij anders niets bezit practisch even arm zijn als Job. De bladen vertellen ons dagelijks, dat deze of die eigenaar of corporatie de huurders zus of zooveel procent van de bedongen huur heeft kwijtgescholdenDergelijke maatregelen dienen o.i. ook in milden mate te worden toe- gepast op schippers, die geld van een ander in huur hebben, al weten we, dat dit in som- mige gevallen weer andere moeilijkheden te voorschijn roept. In het klein bedrijf ten plattelande ge sehiedt dat uitleenen van gelden bijv. meer- malen door particulieren, en vaak hangt zoo'n particulier misschien een weduwe geheel af van de intrest van haar kapitaal- tje. Zoo loopt het een met het ander vast, indien niet spoedig betere tijden aanbreken. Moge het intusschen zoo zijn, dat geld- schieters, voor zoover ze het eenigszins kun nen doen, in navolging van genoemde land- eigenaars, de uiterste clementie voor de be trokken schippers betrachten, hetzij door ver- laging der -rentes, hetzij door opschorting van aflossingstermijnen, hetzij door allebei. Voor den betrokken sohipper kan deze maatregei eenvoudig uitstel van executie beteekenen, doch het kan ook beteekenen, dat hij bij eventueele opleving van het bedrijf, daarin blijft gehandhaafd. Want een schipper, die slechts dat eene vak kent, wil liefst schipper bljjven. NEDERLAND EN BEEGIE. Van officieele zijde wordt, in verband met de onjuiste berichten, in sommige bladen over de Nederlandsch-Belgische besprekingen, te Brussel, een terechtwijzende nota gepubli- ceerd, aldus de Brusselsche corresp. van de N. R. Crt., waarin gezegd wordt, dat wat de besprekingen over de herziening van de trac- taten van 1839 j>etreft, deze sedert 1925 zon der onderbreking op officieuse wijze zijn voortgezet. Wanneer zij ten einde loopen kan nog niet worden voorspeld. De besprekingen, de laatste dagen door de heeren Nederbragt voor Nederland en Suetens voor Belgie, in het departement van buitenlandsche zaken te Brussel gevoerd over de herziening van het verouderde handelsaccoord van 1865, schieten goed op en zullen na de Paaschvacantie wor den voortgezet. Verder zijn de onderhande- lingen over het accoord tot voorkoming van dubbele belasting feitelijik geeindigd en de be sprekingen aangaande een vestigings- en ar- beidsovereenkomst zullen binnenkort eveneens afgeloopen zijn. DE ACTIE VOOR EEN NEDERLANDSCH BELGISCHE TOLUNIE. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt: In de jongste vergadering van het bestuur van het Vlaamsoh Oeconomisch Verbond, waarbij thans reeds een 800 firma's zijn aan- gesloten, is het verzoek om advies, over de wenschelijkheid van een Nederlandsch-Belgi sche tolunie, uitgaande van de Nederlandsche Kamer van Koophandel in Belgie, langdurig besproken geworden. Besloten werd te antwoorden, dat het „Laat eens kijken", overdacht Peter hard-op. „0 ja, nu herinner ik me meer". Hij keek Sir Walter quasi-bezorgd aan. ,,Ze hebben 't aldoor over u gehad, Sir Walter. Ik heb onzen vriend hier over u hooren spreken alsdie verwaande gek Sir Walter verstijfde. die ouwe sufferd Sir Walter's mond zakte langzaam open. die vent met z'n schelvischoogen De snor van Sir Walter rees overeind. en die dubbelovergehaalde pedante vlerk. Dat is de heele collectie, .geloof ik. Ik citeer, dat begrijpt u natuurlijk", voeg- de hij er verontschuldigend aan toe. Maar dat begreep Sir Walter niet. Vol- gens hem was dat Peters methode, een achterbaksdhe, onhebbelijke methoden, om hem te beleedigen. Hij richtte zich in zijn voile lengte op en deed zijn mond open, om de fiolen van zijn toorn over het hoofd van den schuldige te ledigen. Maar weer was Mr. Hopper hem voor. „Wel, wel. Je fantasie is nog beter on'twikkeld dan je durf, jongmensch. Maar luister nu eens even naar me. Je zegt, dat je gezien hebt, dat Gibbs mij het schilderij gaf „Ja. En daarna hebben we toen, ergens in de buurt van het strand, een dans-demonstratie gehad ,,Wel", ging Mr. Hopper met nadruk voort, „als je oogen zoo goed zijn, vriendlief, waarom heb je ons dan niet de politie op ons dak aestuurd? He?" „Ahal", zei Sir Walter tevreden. Peter keek aarzelend van den een naar den ander. Hij had die vraag voorzien, maar hij wist er nu evenmin een antwoord op als op het oogenblik toen Toby haar stelde. Let op den oranje band en het Bayerkruls. Prijs 75 ct«. (Ingez. Med.) Vlaamsch Oeconomisch Verbond, in principe, een douaneverbond tusschen Belgie en Neder land kan toejuichen, nu vooral dat de groote staten zich met hooge tariefmuren omringen en hun heil zoeken in de neo-mercantilistische politiek der contingenteering om, aldus, hun eigen gebied te kunnen afzonderen van de buitenwereld. De vergadering wenschte echter aan deze formuleering toe te voegen, dat zij, de Bel- gischNederlandschLuxemburgsche tolunie beschouwend als een eersten stap op den weg naar een uitgebreide tolunie welke al de Oslo- staten zou omvangen, al haar voorbehoua maakt wat betreft het advies van den Bel- gischen oud-minister Forthomme, waar deze verklaarde de totstandkoming van een Ne derlandschBelgische tolunie te beschouwen als de voorhoede van een drievoudig oecono misch verbond met Frankrijk. MILJTAIRE DOCUMENTEN TE BRUSSEL, GESTOLEN. Een Belgisch ingenieur is tot de ontdekking gekomen, dat men uit zijn auto een groote enveloppe heeft gestolen, welke plannen en schetsen hevatte, betrekking hebbend op de fabricage van nieuwe typen granaten, en welke stukken aan het departement van De- fensie behoorden. Hij had zijn auto voor een restaurant gestationneerd en toen hij na kor- ten tijd weer wilde instappen, zag hij, dat de koffer, die zich aohter op den auto bevond, was opengebroken en leeggehaald. Alle on- derzofekingen bebben tot dusver gefaald. In de meubelindustrie en de andere te Mechelen gevestigde bedrijven, valt, sedert Januari een geleidelijke verbetering te consta- teeren. Het aantal werkloozen is eveneens afgenomen. Toch telt men er nog 3917 in deze stad alleen, op een bevolking van 59.000 inwoners. Te Gent is de toestand veel emstiger. Sedert Januari is het cijfer der werkloozen in de metaalmdustrie, de textiel- en bouwnijver- heid en de transportbedrijlven, met 4000 toe- genomen. Men telt er thans meer dan 25.000 op een bevolking van 163.000 zielen. GELEIDELIJKE AFSCHAFFING VAN OPENBARE SCHOLEN IN BRUNSWI1K. Klagges, de nationaal sociaiistische Minis ter van Brunswijk, heeft een verordening uit- gevaardigd, die bij uitvoering tot een gelei- ,,We waren van de opinie, dat we geen tijd mochten verknoeien", gaf hij, zoo ge- wichtig als het hem mogelijk was, ten ant woord. „En er was nergens een politie- agent te zien". Natuurlijk", zei Mr. Hopper toegeef- lijk. Natuurlijk. En dan is er nog iets toen je gisteravond of eigenlijk van- nacht, Gibbs achterna ging, volgens je zeggen tenminste, heb je Sir Walter niet gewaarschuwd he? Je hebt niet om hulp geroepen of een boodschan achtergelaten of iets dergelijks gedaan, he?" ,,Daar hadden we geen tijd voor", zei Peter kortaf. ,,Maar ..Natuurlijk niet", knikte Mr. Hopper. ..Natuurlijk niet. En gesteld nou es, dat Gibbs en ik werkelijk zoo n paar geheide dieven waren, derik je dan, dat we van- daag hier gekomen zouen zijn?" ,,Je bent er brutaal genoeg voor zei Peter, met ongeduldig gefronste wenk brauwen. „U bent ons roeitochtje ook vergeten, merk ik". ..Roeitochtje?" herhaalde Mr. Hopper verbaasd. Roeitochtje? Ik weet niet, waar je het over hebt, vriend". Hij keek Sir Walter aan, haalde even, bijna onmerkbaar zijn schouders op en glimlachte, een lichtelijk geamuseerde, maar tegelijk lichtelijke, medelijdende glimlach. Uit zijn manier van doen bleek duidelijk, dat hij, nu hij het kaartenhuis van leugens, door den gevangene opge- bouwd, door een paar welgekozen woor den omvergeworpen had de verdere be handeling der zaak weer aan Sir Walter overliet. ,,Tsje!" begon Sir Walter verontwaar- digd. ,,Ik heb genoeg, meer dan genoeg van al die leugens. Nooit van m'n leven zoo'n onzin-verhaal gehoord! En hoe verklaar je je poging om de Romney te stelen? Tsj'k! Waar is je medeplichtige die juffrouw zoo-en-zoo Craig? Ze moet hier komen ik moet haar onder- vragen". ,,Daar gebeurt niets van", viel Peter op- eens heftig uit. Medeplichtige! 't Zou wat! Je hebt het aan haar te danken, dat je dat ongelukkige schilderij van je terug hebt. En ik geef je een goeden raad: pas op je woorden, als je haar naam op je lip- pen neemt. Er bestaat zoo iets als smaad en" voegde hij er dreigend aan toe ,,er bestaat zoo iets als mishandeling, een verzamelnaam voor een blauw oog en een bloedneus". Ongetwijfeld ging Peter zich met die uitbarsting te buiten, maar dat: je mede plichtige en die zoo-en-zoo Craig was juist iets te veel druk op een humeur, dat de laatste tien minuten al op springen stond. Bij het zien van zijn dreigend ge- balde vuisten en boos schitterende oogen ging Sir Walter eerst voorzichtigheids- halve een paar passen achteruit, maar meteen daarop beheerschte hii zich en werd dubbel overtuigd als hij nu was. dat hij het recht aan zijn kant had, de supe- rieure wrekende gerechtigheid in eigen persoon. ,,Ik zou me maar wat kalm houden, vriend." Een groote mond helpt je hier niets. Ik heb trouwens ook geen tijd, om me nog langer met je ahem insinua tes en je meer dan schandelijke ahem beweringen bezig te houden. Mr. Hopper, het spijt me ten zeerste, dat een vertegenwoordiger van een groote be- vriende natie hier in mijn huis De vertegenwoordiger van de groote, bevriende natie glimlachte minzaam en gebaarde vergevingsgezind. (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1