Schoonheidsieer Predikbeurten. LANDBOUWBERICHTEH. SPORT. Feuilleton - vertellingen GEMENGDE BERICHTEN Financieele Berichten. VOETBAL. BRABANTSCHE BRIEVEN. Gave, zachte, fraaie handen bij dagelijksch werk zijn alleen mogelijk, wanneer U zich tot gewoonte maakt Uw handen van tiji tot i tijd met een weinig Purol in te wrijven. In sjez. Med.) j T1JDELIJKE REFERRING VAN DEN INVOER VAN RIJWIELBANDEN. <Bij Kon. besluit is, uit overweging dat het in verband met het gebleken noodzaak tot tijdelijke beperklng van den invoer van rijwiel- i buiten- en binnenbanden, gewenscht is, tot voorloopige beperking van dien invoer over te gaan, bepaald, dat gedurende een tijdvak van drie maanden, aanvangende 1 Maart en ein- digende 31 Mei 1932, de invoer uit ieder land verboden is van: a. buitenbanden voor rijwielen (geen motorrijwielen), voor zoover deze meer be- draagt dan 95 ten honderd van het aantal, hetwelk gemiddeld per drie maanden in de jaren 1928, 1929 en 1930 van die banden uit dat land is ingevoerd; b. binnenbanden voor rijwielen (geen motorrijwielen), voor zoover deze meer be- draagt dan 95 ten honderd van het aantal, hetwelk gemiddeld per drie maanden in de jaren 1928, 1929 en 1930 van die banden uit dat land is ingevoerd. Met ingang van den dag, waarop dit be sluit in werking treedt (dit was gisteren), zal de invoer van de genoemde goederen slechts zijn toegestaan, indien daarbij wordt overgelegd een daartoe door of vanwege den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid af te geven vergunning. Dit geldt niet bij in voer van de genoemde goederen, waarvan ten genoegen van den Minister wordt aangetoond, dat zij v66r een nader door den Minister te bepalen datum ten rechtstreekschen invoer naar Nederland zijn verzonden. De formulieren voor het aanvragen van een tnvoervergunning zijn verkrijgbaar bij de Kamers van Koophandel en Fabrieken. SLUISKIL. De wachtmeester der Kon. marechaussee C. den Toom te Vlissingen is bevorderd tot opperwachtmeester en belast met het com mando over de brigade Sluiskil. AXEL. De heer A. Hamelink, heeft als lid van deri gemeenteraad, voor deze functie bedankt. Als zijn opvolger komt in aanmerking den heer A. Verschelling. Door Burg, en Weth. werd aanbesteed: het vervoer van schoolkinderen van Sluiskil naar Axel en terug. Ingeschreven werd door den heer M. de Keizer voor f 900 en door de Garage „Cito" voor 782 (gegund). OOSTBURG. In de Donderdag gehouden raadsvergade- ring is met 5 van de 7 stem men tot gemeente- secretaris benoemd, de heer M. A. Aalbregtse, thans ambtenaar ter secretarie alhier. Tot gemeenteontvanger werd met 6 stemmen de heer Jos. Risseeuw te Zuidzande benoemd. VLISSINGEN. Een droevig ongeval. Woensdagmiddag speelde een 7-jarige jon- gen op het terrein van het oude station te Vlissingen, alwaar hij vermoedelijk heeft ge- loopen over 'n plank, welke lag over 'n water- reservoir. De jongen is in dit reservoir ge- vallen. Hoewel spoedig hulp ter plaatse was en het knaapje met een haak uit den put werd gehaald, bleken, niettegenstaande een arts ge- ruimen tijd kunstmatige ademhaling heeft toe- gepast, de levensgeesten te zijn geweken. De over den put liggende plank bleek ge- heel vermolmd te zijn. Een onderzoek wordt door de politie inge- steld. WEDSTRIJDPROGRAMMA K.N.V.B. Zondag 27 Maart: Kampioenschap van Nederland: Feij en oordV e endam. Maamlag 28 Maart. Kampioenschap van Nederland: EnschedePSV. AFDEELING IV. Reslissing No. laatst le klasse: De ValkBleijerheide (terrein Roermond). Promotiecompetitie 3e Klasse VlissingenHulst. 3e Klasse B. Zeelandia I—MEVO II. ZEEUWSCHE VOETBALBOND. Tengevolge van de vele aanvragen om vrij- stellicg, zijn door den Zeeuwschen Voetbal- bond voor de Paaschdagen geen wedstrijden vastgesteld. VOETBAL. Nu de voetbalcompetitie voor dit seizoen is afgeloopen, heeft de voetbalclub Temeuzen voor de Paaschdagen een tweetal sterke Bel- gische vereenigingen uitgenoodigd, hetwelk door de sportliefhebbers op prijs zal worden gesteld. Temeuzen II, de jongste derde klas- ser, krijgt te bekampen het eerste elftal van Union Gantoise, tweede klasser van den Ge- westelijken Belgische voetbalbond. Daar het tweede elftal van Temeuzen het kampioenschap in haar afdeeling heeft be- haald, zullen velen dit jeugdig elftal eens in het veld aan het werk willen zien tegen een sterken tegenstander, oak als blijk van waar- deering. Op den tweeden Paaschdag komt de beken- de Koninki. Racing Club uit Gent met haar bijzonder sterk tweede elftal, dat in dit sei zoen het kampioenschap behaalde in de Reserve Afdeeling A. De liefhebbers zullen genieten van bijzonder vlug spel, want vooral de vleugels zijn in Bel- gie zeer snel. Het open spel, dat zij bij' voor- keur beoefenen, stelt hen in staat voort- durend het doelgebied van de tegenpartij in gevaar te brengen, waar door de verdedigers telker.s voor lastige problemen worden ge- plaatst. Alleen door het zelfde systeem toe te pas- sen en vooral vlug den bal weg te werken, zal Temeuzen de vele aanvai weten at slaan. Dr. Colijn over de crisis. In een te Leeuwarden gehouden rede voor het comite der A. R. kiesvereenigingen zijn door Dr. Colijn de regeeringszorgen in verband met de crisis ter sprake gebracht. Spreker zeide daar. dat verwacht mag worden, dat binnenkort ook de zuivelbereiding zal worden geholpen. Een groote moeilijkheid daarbij is, dat we hier met export-artikelen te doen hebben. De binnen- landsche verbruiker zal niet alleen een hoogeren prijs moeten betalen voor de boter, die hij bene- den kostprijs consumeert, doch ook voor dat deel van onze boter, dat naar het buitenland gaat. Daarbij dient nog in aanmerking genomen, dat onze zuiveluitvoer voortdurend achteruitgaat en de toestand in de verschillende provincien sterk uiteen loopt. Niet gemakkelijk is het uit te maken wat een loonende prijs is. Spreker vroeg zich voorts af of de steun zoo hoog zou moeten zijn, dat ook de veel te hooge hypotheeklasten en te hooge pachten daardoor konden worden op- gebracht. Voor wie zich op het standpunt stelt, dat de grondprrjzen de laatste jaren ver boven de natuurlijke waarde zijn gestagen is dit een moeilijke zaak. Niettemin zeide spreker voor steun aan de noodlijdenden landbouw en industrie te zijn; doch hij wilde niet nalaten op de moeilijkheden te wijzen die zich bij het verleenen van dezen steun voordoen. Ook wij meenen, dat we die moeilijkheden niet te licht mogen achten. Zien we echter, dat de zuivelfabrieken thans nog slechts enkele centen per L melk kunnen uitkeeren, en letten we op het enorme belang, dat ons gansche land bij een loonende zuivelproductie heeft, dan is het duide- lijk, dat die steun hoe eer hoe beter werkelijk- heid wordt. We hopen dan ook van harte, dat inderdaad, zooals de heer Colijn zeide, binnenkort ook de zuivelbereiding zal worden geholpen. Spreker zeide voorts, dat men zich niet op zijwegen mocht laten voeren, in verband waar- mede hij het ,,geroep om vrijstelling der sociale lasten" noemde. Deze lasten noemde spreker laag. Het doel moet z.i. niet zijn om van deze lasten af te lcomen, doch te tracliten het be- drijf zoo loonend mogelijk te maken, zoodat deze lasten te dragen zijn. Dit is zeker wel de meeste gewenschte toe- stand. Echter vragen wij ons af, of het niet praktischer zou zijn, den landbouw eerst van de sociale lasten zij het dan ook tijdelijk te ontslaan. Kan dan, gezien het feit, dat in zoo vele ge- vallen de werknemer er nog minder slecht aan toe is dan de werkgever, wel iets tegen zijn? Dr. Colijn zeide voorts nog, dat men zich wel eens mag afvragen of onze huidfge agrarische structuur nog wel goed is. Als de tegenwoor- dige handelspolitiek der mogendheden zoo blijft voortduren, zal men zich moeten afvragen of men niet liever producten zal verbouwen, die men thans moet invoeren in plaats van produc ten, die men nu kan uitvoeren. Dit zal geen onverminderde winst beteekenen. We moeten dan ook al onze krachten inspannen om de eenmaal verkregen markten te behouden en uit te breiden. Gelukt dit niet, dan zal men de klok vijftig jaar moeten achteruit zetten. Dit zou dus een terugkeer zijn naar minder in- tensieve teelten, wat voor ons volk als geheel een groote schrede achterwaarts zou beteekenen. Gelijk dus de heer Colijn zeide een van 50 jaar. De sociale lasten. De Katholieke Nederl. Boeren- en Tuinders- bona en het Kon. Nederl. Landbouw-Comite hebben een schrijven gericht aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, waar- in zij herinneren aan een in December j.l. ge- zonden adres van de drie Centrale Landbouw- organisaties aan den Minister, waarin erop werd aangedrongen, maatregelen te treffen, welke het landbouwbedrijf bij voortduur in staat zullen stellen te voldoen aan de wettelflke vernlichtina tot het opbrengen van premien voor de sociale verzekeringen. Tot nu toe, merken adressanten op, moet het- geen van overheidswege gedaan is ten gunste van het landbouwbedrijf, en inzonderheid geldt dit voor de veehouders- en gemengde bedrijven, als ontoereikend worden beschouwd om het be- drijf weder eenigszins rendabel te maken. Zoo als de omstandigheden zich thans laten aanzien, kan het ook nog wel eenigen tijd duren, voor- dat er maatregelen van dusdanigen aard en strekking worden genomen. Algemeen wordt het als een schromelijke on- billijkheid gevoeld, dat een verlieslatend bedrijf als het landbouwbedrijf thans ook nog de pre mien der sociale verzekering moet opbrengen. In verband hiermede vestigen adressanten de aandacht van den Minister op de regeling der premiebetaling, zooals die bij de Zeeongevallen- wet is geregeld, waarbij het Rijk een gedeelte van die lasten voor zijn rekening neemt. Zij verzoeken den Minister dringend te willen over- wegen of er geen aanleiding bestaat om de ge- dragslijn, welke hier voor het Zeevisscherijbe- drijf is gevolgd, ook, zij het dan tijdelijk, ten aanzien van het onbenutte landbouwbedrijf toe te passen. Bed'oelde regeling zou weer kunnen vervallen, zoodra hetzij door de verbeterde con- junctuur, hetzij als gevolg van maatregelen van overheidswege het landbouwbedrijf weer eeniger- mate loonend zal zijn geworden en derhalve in staat moet worden geacht de sociale lasten te kunnen dragen. ZONDAG 27 MAART 1932. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9% u., de heer L. Dek; 2 u., Dr. L. J. Cazemier. Sluiskil. 2 u., de heer L. Dek. Hoek. 9 u., Ds. E. Raams, H. Av.; 2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9 u., Ds. G. van Dis, H. Av.; 2 u., Ds. G. van Dis. Sas van Gent. 9% u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. Hoek. 9 u. en 2 u., cand. K. Bokma, te Bols- ward. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. A. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5% u., Ds. B. van Neerbos. Axel. 9 u. en 2 u., leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5 Vt u., leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". Kerkhoflaan, Ter Neueen. Nam. 5% u., de heer J. Huizinga; onderwerp: Verschenen aan Jakobus. R.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zjjn de H.H. Diensten om 7, an 10 uur 's Namlddags om uur Lof. M.AANDAG 28 MAART 1932. Ned. Herv. Kerk. Hoek. 9 u., Ds. E. Raams. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u. en 2 iu., Ds. B. van Neerbos. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., leesdienst. DINSDAG 29 MAART 1932. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., Ds. B. van Neerbos. RECHTSZAKEN. Door P. C. V., oud 51 j., touwslager te Sint Jansteen, is hooger beroep aangeteekend •tegen het vonnis van den kantonrechter te Hulst, waarbij hij is veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis wegens overtreding van de Leerplichtwet ten opzichte van zijn leerplichtig kind. Ulvenhout, 22 Maart 1932. Menier, Van den mergen brocht Driek Frij- ters 'n briefke van onzen kleinen Drd, ons boske. „Iets biezonders bij oew?" vroeg ik 'm, toen ie bin- nenkwam en dan wit hij wel wa-d- ik bedoel. Waant, onder ons, 'k ver- wachtte wel iets uit d'n Ouwen- bosch, nouw teu- gen de Paasch- vacantie. ,,'k Geleuf t' nie", zee-t-ie mee 'n gewichtig gezicht en mee z'n rechterhaand zuukend in 't stapeltje poststukken dat ie vasthiew in z'n aandere haand, maar 'k zag wel aan z'nen oogen, dat ie 't heel goed wiest. ,,Van Riel, Huiskens, de Bie, Oerlemans, Knibbel5er, Scheffers, de Jong, ha, hier heb ik jouw", docht ie haardop en gooide oew kraant op tafel: ,,nog wa, hier," en toen kwam 'r 'nen grooten gelen envelop, reclame veur zaaigoed en kunstmest en hij zocht verders: „Wa-d-'n drukke post, veur jouw", bromde- n-ie deur: ,,'nen brief uit d'n Helder, hedde daar ok fermilie, Dr6, da-d-em ik nooit ge- weten." „Ik ok nie," zee ik: „nog meer?" „Neee," zee-t-ie: „nik... ja tooh, nog 'n briefke uit d'n Ouwenbosch, van d'n kleinen Dr5, denk ik." ,,Lammese vent", zee ik: ,,motte me daar z66w laank op laten wochten; hier stikt 's aan," en 'k liet 'm 'n sigaar uit m'n tabaks- doos grabbelen. „Maar ik bewaar'm," zee-t-ie. „Veur mijn part stikt 'r thuis-d'n gootsteen mee deur, zee ik ongeduldig: „schiet nouw op, baker!" En mee z'n haand boven de open doos, vroeg ie lachend:-„mee't linker been uit't bed gestapt, Dr6?" en Trui sting stiekum te genieten van d'n Driek z'n pesterij-kes. Toen h£'k er zelvers de sigaar uitgepakt, in z'n groote brieventasch gedaan, 'm omge- draaid en 'm d'n erft opgeschupt. En as ik weer zat, Trui had sjuust de koffie ingeschonken, dan tikte da merakel op de ruit en... knipte 'n ogske, of ie zeggen wouw: h5'k jouw lekker te grazen g'ad, manneke! 'k Mokte maar 's 'n kruske, en heurde-n- ik 'm, toen 'k 't briefke aan 't lezen was, lachende van d'n erft af gaan. D'n kleine Dr6 schreef: Oudenbosch, 19 Maart 1932. Lieve Opa en Opoe! Ik mag, Moeder heef mijn eene brief geschreven, alsdat ik met de Paaschvacan- tie naar Ulvenhout mag. Reuzefijn hfe, Opa?" „Hij komt, horre!" zee ik teugen Trui, toen 'k zoowver was. „Goddaank!" zuchtte Trui: ,,'k had gin raad geweten mee m'nen rust as ie nie ge- komen was." „Zwijg maar," zee ik: ,,'k kan toch al be- kaanst gin wij® worren uit die hanepotjes. Terwijl ik toen effe m'nen bril zocht, lee ik 't briefke even neer in de pan mee eier3. Nouw, toen wier 't heelegaar 'n puzzeltje. „Knoeiert!" riep Trui: „ziede nie wa ge daar doet?" Aftjn, wemmen 't briefke-n-uit de pan ge- vischt en onder de pomp gehouwen. 't Was heelegaar deurschijnend geworren. En terwijl ik verders las, heurde-n-ik Trui nog zooiets brommen van ,,net zo'n klein jonk", en ,,wie leet 'r nouw 'nen brief in 'n pan eiers" en „na- tuurlijk d'n dieen daar," maar ik dee maar net of ik niks heurde en puzzelde verders! ,,Me vader en me moeder komen mijn halen heef ze geschreven, want moeder het onze kostschool nog niet gezien en dan kan moeder meteen aan de Broeders vra gen hoe of ik het maakt heeft ze geschre ven nu dat is dik in orde Opa, dat weet u wel. Ik kan goed met de jongens opschie- ten en ook wel met de Broeders en op me laaste maankaart ging ik maar 2% puntje achteruit en dat is niet veel want dat was maar voor gedrag ziet u. Het was eigenlijk een ongelukkie, wat ik wel zal vertellen als ik in Ulvenhout ben en 't is erg grappig ook Opa! Maar ik kon er niks aan doen, want wij hadden kappiesijners gegeten, maar ik vertel het wel als ik bij u ben. Moeder het ook geschreven alsdat zij' en vader mijn bij u brengen (net of ik de weg niet weet!) en datte ze dan de Paaschdagen ook in Ulvenhout blijven." ,,Dre en Wies komen ok," zee ik toen teeu- gen Trui, onderwijle 't blaaike omslaande en rats! daar gritste Trui naar 't briefke, maar 'k was ze net veur. Nouw wier zij zeemelappig. „Schiet nouw's op," zee ze: ,,da 'k de vuile boel op kan ruimen en zie da ge wegkomt mee oewen wagel, 't is ginnen Heiligendag van- daag!" „En toch krijgde 't. briefke nog nie," zee ik, deurlezende. „Op ja, opa, moeder het mijn ook de groe- ten geschreven van de Neus. Z\j had 'm tegengekomen in Amsterdam en toen had hij aan me moeder gevraagd hoe of ik het maakte. Moeder zei goed wat zou zij an- ders zeggen h5 opa en toen zei de Neus doet hem mijn groeten als u hem schrlif en en dat hij goed ze best moet doen op kost school en goed opleitten en nog veel meer opa. Nou, hij hoef mijn geen groeten te doen want hij heeft toen mijn witte muisie doodgemaak omdat het uit me zak sprang en de meiden in de klas zoo vreeselijk gilde en toen nog straf omdat ik wat zei, en nu zeker de groeten? Eerst me muisie terug. Het kon mijn al, opa. Als wij aan tafel zatten, dan kroop het op me knie en at stiekom de kruimpies op die ik hem gaf. Ik ben vol opa. Hartelijke groeten ook aan opoe en ook van de klassebroeder en van mij, uw lief- hebbende kleinzoon Drd HI. Keb me-n-eigen een aap gelachen, amico, mee da-d-eepiesteltje. Hij schrijft net as ie sprikt; alles aan mekaar, aan e6n stukske. Ja „de Neus", z'nen vruugeren meester, hee-g-et veurgoed bij 'm bedorven, omdat ie z'n muske-n-afgenomen hee en van kaant af- gemokt. ,,Wa-d-hee da manneke toch allemaal ge schreven?" zee Trui ongeduldig omdat ze zag da 'k zo'n plazier in da vette briefke had: ,,'t zal wel weer wellekes zijn, is nie?" en meteen begon zij te puzzelen. Ondertusschen at ik m'n botrammen op, de koffie was koud geworden en bleek van d'n melk die er bovenop was gaan staan. Nouw en dan loerde-n-ik's naar Trui, om te zien hoe zij 't briefke opnam. Maar da viel erg mee! As-t-er maar instaat dat d'ren Dre uit Am sterdam overkomt, dan kunde bij Trui gemak kelijk 'nen reeksdaalder te leen vragen, zoow zeker asda ze aanders op 'n dubbeltje dood bleft. Maar ollee, da's ok gin wonder; veural teugeswoordig! De tijen zijn veur ons boeremenschen zur- gelijk. En 't veurjaar? Daar zit ok al de klad in. 't Is te schraal. Te koud en te droog! Virtien dagen rengel kunnen we gemakke lijk emmen. 't Zal dan ok maar 'nen kalen Paasch zijn, amico. 't Gebomte staat er bij as hartje-winter zoow kaal. Over de velden en wegels treitert er al 'n maand laank 'nen wind, die oew deur merg en been gaat. En die d'n 5£rde grijs mokt van drogte en feremoei. Neee. veul kleur zit er nog nie in, op d'n buitep. Nouw is 't waar, d'n Paasch vaalt vruug en in deuzen tijd is zelfs 'nen witten Paasch nie eens zoow verwonderlijk, maar 'nen mensch wordt in deuzen tijd altij 'n bietje-n- ongeduldig. Kek maar in de kraanten, waar ze al 'n maand laank lente-bode's adverteeren, ter wijl 't van d'n winter nog nie zoo koud is ge- wiest as sjuust de leste maand. Maar ollee, de tijen kunnen mager, veul mager zijn, de Paasch schraal aan d'n bui- tenkaant, mijnen Paasch zal best lukken. Eiers genogt, spek, ham, gruunten en alles veur't pakken, de Amsterdammers kunnen afkomen. Da worren weer gezellige dagen, amico! D'n vasten is veurbij nouw kan Trui ten- minste weer naar haardelust opscheppen, 't liefste wa ze doet en kunde weer 'nen mensch ontvangen zooas 't mot. In de stad is d'n Paasch al zichtbaar. De winkels emmen d'n schoonmaak achter d'ren rug en glaanzen in't vruuge, witte veur- jaarslicht. De slagers jagen oew 't water in oewen mond. D'r tegeltjes glimmen oew teu gen van de kraakheldere muren. 't Koper blinkt, dat er de zonnestraaltjes van in oew oogen pieken. En veur de ramen, daar staan de hammen op glaanzend-porceleinen schalen, opgemokt as bruiloftstaarten zoow schoon, mee 'nen strik en 'nen kaanten tros van pam- pier aan 't end. Heele gebrajen biggen, zwemmend in d'n dril, op schalen as vijvers, maken oew belust. Schottels mee vetten zult staan te bibberen in d'n taartenvurm as er 'nen zwaren vracht- wagen deur de straat gerejen komt en hier en daar lee-d-'nen verkenskop, netjes gescho- ren, mee 'nen pampieren kaanten kraag om z'nen nek en 'nen appelesien in z'nen bek, as 'n schilderstuk van kustelijke etereij omgeven mee takskes gruun en' 'n blommeke. Ja, amico, d'r haangt nouw 'n echte Paaschstem- ming in stad en durp, beter as op 't laand op d'n oogenblik. De menschen kuieren deur de straten mee ,,Zondagsche" gezichten, in 't veuruitzicht van de schoone fietsdagen. En de wefkes, diegenen, die d'n schoonmaak al achter d'ren rug emmen, kunde, 'r zoow uithalen! Ze kijken as ginneraals die d'n slag van Waterloow emmen gewonnen, en nouw op verlof gaan. Ze zijn tevrejen over d'r eigen en zukke menschen kflken gelukkig uit d'r oogen! Op d'n oogenblik haangt 'r 'n stemming van gebrajen rolla,des, van geluk en vrede, van verwachtingen in de lochten van onze durpkes en stadjes. Me staan klaar om mee open 6rmen de Lente aan ons haart te druk- ken. Me willen 't nuuwe leven zien en voe- len, waant 't is Paschen! En straks, dan luien en kleppen de kiokken de fiestelijke klaanken over velden en bos- schen naar ons toe. Dan weten me dat-d-et nuuwe leven weer hee overwonnen; dan maken me-n-ons gereed om naar de kerk te gaan, waar wierook- en blommengeur, 't gepuit van de veugeltjes in d'n pastorie-tuin, 't licht van de duuzenden kerskes as zonnekes stralend op den blinkenden altaar, 't nuuwe zonne- licht de glas-in-lood ramen in gloeienden braand zet en prachtige kleuren lot morsen op piel65ren en baanken van de kerk, dan weten we, amico, dan vuulen me, dat-d-et groote wonder van de Goddelijke Schepping, 't herrezen leven weer op 56rde-n-is gekomen! Dan, dan is 't volledig Paschen. En lot. 'm van 't jaar aan d'n buitenkaant zoow schraal zijn als ie wil, laten de tijen wa mager zijn, straks as ik mee ons kleine boske deur de zonbesohenen akkerlaanden loop te genieten van m'n Zonidagsch sigorke as thui3 alles lui van't eten zit te dutten bij de smeu- lende plattebuis, dan h£'k weer 'nen Paasch, zooas ik toewenschen wil aan jouw, aan alle goeie menschen, aan heel de weareld, die 'n straaltje zon, 'n bietje zocht geluk zoo noodig hee Veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toet a voe DR6. DE FRAUDE IN HET FAILLISSEMENT VAN DE IIANZEBANK. Donderdag heeft de rechtbank te 's Her- togenbosch uitspraak gedaan in de strafzaak tegen H. A. T., die terecht heeft gestaan ter- zake van het feit, dat hij als curator in de ge- failleerde Hanzebank effecten had verduis- DE EERSTE WAARSCHTJWING. Wordt niet van kwaad tot erger! Die p(jn in de lendenen die rbeumatische pijnen, duizeligheid, hoofdpijn en die nare urine- stoomissen waarschuwen u, dat de organen, welke het bloed dienen te filtreeren, verzwakt zijn. Zij toonen aan, dat urinezuur en andere onzuiverheden in den bloedsomloop blijven in plaats van met de urine uit het lichaam te worden verwijderd. Uitstel is gevaarlijk. Verwaarloozing leidt dikwijls tot rheumatiek, ischias, spit, blaas- zwakte, waterzucht en andere emstige kwalen. De ondervinding van duizenden dankbare menschen bewijst, dat de veiligste wijze tot versterking en opwekking der verzwakte or ganen bestaat in het gebruik van Foster's Rugpijn Pillen. Dit speciale middel zal spoe dig uw gezondheid en kracht herstellen. Bij alle drogisten enz. h 1,75 per flacon. Te Ter Neuzen bij Fa.* A. v. Overbeeke— Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 24 (Ingez. Med.) terd. Wegens verduistering, meermalen ge- pleegd, is hij veroordeeld tot 1 jaar en 9 maanden gevangenisstraf, met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht. De eisch was drie jaar met aftrek. HET DRAMA OP AMELAND. De rechtbank te Leeuwarden •heeft Donder dag vonnis gewezen in de zaak tegen Ds. J. L. A., predikant te St. Anna ter Muiden, die 14 Maart terecht heeft gestaan wegens moord op zijn echtgenoote, 11 Juli geple'egd. Het O.M. had tien jaar gevangenisstraf geeischt, zoo mogelijk door te brengen in een bijizondere strafgevangenis. De rechtbank heeft doodslag bewezen ge- aoht, doch verdachte wegens ontoerekenbaar- heid niet strafbaar verklaard, hem ontslagen van alle rechtsvervolging en zijn plaatsing in een krankzinnigengesticht gelast met een praeftijd van ten hoogste een jaar, gevolgd door ter besChikking stelling van de regee- ring, ten einde van harentwege te worden verpleegd. In haar overwegingen grondde de rechtbank zich op de verklaringen van prof. dr. Wier- sma terzake van verdachte's ontoerekenbaar- heid en zij concludeerde, dat met recht kan worden gevreesd, dat verdachte, zoo hij na zijn ontslag uit het krankzinnigengesticht in de maatschappij terugkeert, in een vlaag van waanzin wederom eenig vergrijp tegen de openbare orde zal plegen, weshalve aan ver dachte in het belang van de maatschappij, de maatregel van ter besehikkingstelling moet worden opgelegd. MAN UIT DEN TREIN. Dinsdagavond omstreeks kwart over elf Is op de lijn Roosendaal-Esschen, tegenover de fabriek van de firma Karel van Wely aan de Badhuisstraat te Roosendaal, een persoon ge- vonden, die luid om hulp riep. Het feit, dat de man emstig gewond was en hevig aan handen en hoofd bloedde, deed vermoeden, dat hij uit een trein was gevallen. Hij werd naar het station vervoerd, waar dr. Konings hem voorloopig verbond. Vervolgens werd hij op advies van dr. Konings naar het R.K. zie- kenhuis Charitas te Roosendaal overgebracht. Daar bleek, dat de gewonde de heer G. J. Lammers was, die aan de Oranjelaan te Roo sendaal een autogarage exploiteert. De heer Lammers was zeer emstig aan het hoofd, de handen en beenen gewond. De pink en de wijs- vinger van zijn linkerhand werden afgezet en ook aan een der voeten moest een amputatie worden toegepast. Woensdagmorgen was de toestand van den heer Lammers naar omstandigheden tame- lijk wel. De politie stelt een onderzoek in naar de toedracht van het ongeluk, dat nog niet geheel tot klaarheid kon worden gebracht. De verklaringen van den heer Lammers wa- ren tamelijk verward. Hij was Dinsdagmiddag 4 uur naar Rotterdam vertrokken om een auto te koopen en keerde met den laatsten trein naar Roosendaal terug. VAN ZIJN PORTEFEUILLE BEROOFD. Een inwoner van Drachten, die Zondag- avond in Groningen was, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat hij op weg naar de Drachter tram een onbekende naar de route heeft gevraagd. Deze leidde hem door de Lissabonsteeg, een smal straatje, en beroofde hem daar van zijn portefeuille.. Naar de man mededeelde, is het hem gelukt, een deel van het geld weer te bemachtigen. De man is ech ter niet gevonden. De politie heeft de zaak in onderzoek. VERGETEN KERKERAADSLEDEN. Ergens in ons vaderland heeft naar de „Stand." meldt, een koster, toen hem alles stil toescheen en hij meende pat het kerkgebouw verlaten was, zoowel de deuren als het hek gesloten. In een zijvertrekje waren echter vier diakeri ijverig bezig de collecten in de daartoe be- stemde brandkast te deponeeren. Toen ze heen wilden gaan vonden ze den uitgaag af- gesloten. Tenslotte gelukte het hen de deur te openen. Nieuw obstakelhet groote ijzeren hek scheidde hen nog van de straat. Tenslotte ontdekte men, dat boven het hek de opening groot genoeg was om een mager mensch door te laten. Toen heeft de jongste, lenigste en rapste diaken de klauterpartij gewaagd en is veilig aan den buitenkant gekomen. EEN BLOEDWRAAK. In sommige streken in de Ver. Staten kent men zoo goed als op Sicilie of Corsica of als eertijds in de Verona de bloedwraak. Tot die Amerikaansche streken behooren ook oorden in den staat Montana en als bijzon der bloedig geldt de veete die nu al 112 jaar lang bestaat te Ava in den staat Montana tusschen de families Fleetwood en Alsup. Dezer dagen werd een Fleetwood in die plaats neergeschoten door een Alsup. Dat was in die 112 jaar reeds het 201e slachtoffer. Het eigenaardige van deze familieveete is, dat nie- mand zich meer weet te herinneren waarover de kwestie eigenlijk is aangekomen. Thans vergenoegen de beide geslachten te Ava zich maar met over en weer wraak te nemen voor de laatste schendige daad van de tegenpartij. ROTTERDAMSCHE BANKVEKEENING NV. Aan het jaarverslag over 1931 der Rotter- damsche Bankvereeniging N.V. ontleenen wjj het volgende: „De economische depressie nam in het af geloopen jaar over de geheele wereld in hevig- heid toe. Bovendien ontstond in tal van landen een acute financieele crisis, waarvan de gevolgen in ons land terdege werden gevoeld. Zelfs de koersen van goede binnenlandsche obligation daalden aauzienlijk, waardoor wij op ons fondsenbezit verliezen leden en de reke ning, effecten en syndicaten met een nadeelig saldo afsloten. Ondanks koersverlies op valuta's, gehouden in verband met ons bedrijf, overtrof onze winst op wissels die van het jaar tevoren.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 6