werkkracht Sproeten komen vroeg in Sprutol Bij alle Drogisten. SPORT. LAKDBOUWBERICHTEH. PREDIKBETTRTEV. GEMENGDE BEEICHTEH Quaker bestaat voor 65% uit koolhydraten, die de werkkracht op peil houden. Het bevat verder vetten en mineralen, kortom alles wat in een gezondmakend voedsel behoort aanwezig te zijn. TER NEUZEN 23 Maart 1932. KECHTSZAKEN. DE BALANS VAN EEN BRUG NEERGESTORT OP EEN AUTOBUS. ONDER EEN LAWINE BEDOLVEN. het voorjaar, koop tijdig een pot (Ingez. Med.) xing door het Litausche element, dat in de Duitsch gesehoolde Litauers van Memel en ©mmeland intellectueelen steun vindt. De in de autonome stad overheerschende Duitschers zoeken natuurlijk steun bij het Duitsche rijk dat er offers voor over heeft om de stamge- nooten van de voorpost van Memel in hun cultureelen strijd te steunen. Deze hulp wordt open, maar ook verholen verleend. Uiteraard kiest Duitschland voor zijn consulaire verte- genwoordiging te Memel menschen, waarvan het verwacht, dat zij vol ijver zijn om het strijdende Duitsche element met raad en zoo mogelijk met daad, tot steun te wezen. De Ditauers vinden dat niet erg prettig. Zij hebben formeel ongerechtvaardigde maar ook gerechtvaardigde bezwaren. Waar het vooral op aankomt is: Er heerscht strijd, een onvermijdelijke strijd, die niemand ooit tot staan zal kunnen brengen tenzij door- dat hij het Duitsche element buiten gevecht kan stellen. Tegenover dezen toestand staan de mogendheden. En zij kunnen er weinig anders aan doen dan toezien dat beide par- tijen niet buiten de banden van het statuut springen. Dit is de platte grond van het conflict van Memel. DE DROGE WINTER. Sedert ongeveer zes weken heeft het in Midden-Belgie zoo goed als niet meer gere- gend met het gevolg dat men zich, in de hoofdstad, met heit oog op de watervoorzie- ning in de naderende zomermaanden, eenigs- zins ongerust begint te maken. Volgens een mededeeling van het Weerkundig Instituut is het de eerste maal, sedert 1880, dat een der- gelijke droge winterperiode in Belgie wordt geconstateerd. DE BERGJNG VAN DE DUIKBOOT M 2. In het Lagerhuis heeft de minister van marine Dinsdag meegedeeld, dat het weer de laatste weken zoo ongunstig was geweest, dat van 5 Maart af door het bergingsvaartuig Tedworth in het geheel slechts 33 uur met duikers gewerkt was. De oorzaak van de ramp kon dan ook nog niet met eenige zeker- heid vastgesteld worden en de werkzaam- heden werden voortgezet. De stroom ter plaatse was zoo sterk dat de Tedworth slechts ■enkele uren vlak boven het wrak verankerd had kunnen worden. STILLE WEEK. In dit tijdperk van kunstmatigheid en van snel verkeer kent de groentekar schrijft de N. R. Crt. geen seizoenen meer. Een komkommer- fijd kan zelfs in den winter of in het vroege voor- jaar uitbreken. Zoover zijn wij op dit oogenblik. Na het ongewone rrnnoer van bijna twee maan- den is het plotseling stil geworden. In deze dagen, nu ieder Goethe aanhaalt, is het gepast te zeggen: „Uber alien Gipfeln ist Ruh!" In Oost-Azie wordt op het oogenblik niet ge vochten; te Sjanghai is men vreedzaam aan het ©nderhandelen. In Duitschland is een gedwongen stilte ingetreden doordat de regeering den Paaschvrede heeft afgekondigd, die generaal Grdner met zijn Schupo en desnoods met zjjn rijksweer zal weten te handhaven. Alles wat oorzaak kan worden van spektakel of van moord <en doodslag, is tijdelijk verboden. De vergader- zalen in Duitschland, die in dezen tijd van alge- meene malaise een periode van zeldzamen bloei beleven, hebben een tegenvaller, en waarschrjn- ljjk eveneens de meubelleveranciers, die telkens de in die zalen aangerichte schade moeten bijwerken. Propagandabiljetten mogen niet worden aange- plakt, en de te voren aangeplakte niet worden afgescheurd. Redevoeringen, oploopen, straat- gevechten, alles wat de geestelijke en lichamelijike ontspanning vormt waarvoor het Duitsche volk op het oogenblik het meeste geld over heeft, moet tijdelijk worden gestaakt. Op een „Still- halten" van den politieken strijd in de week voor Paschen had men gerekend, niet echter op de inderdaad zonderlinge verlenging daama. Te Geneve is ook algemeene stilstand. Daar het in China rustig is, kan ook de commissie van 19 zich aan Paaschoverpeinzingen overgeven. De ontwapeningsconferentie slaapt. Van onrustige droomen merkt men slechts iets in de Sunday Express, de week end uitgave van de Daily Ex press, wier uitgever, Lord Beaverbrook, zich tot taak heeft gesteld wij weten het uit snurken- de verklaringen uit zijn kamp den Volkenbond te vermoorden. Volgens de Sunday Express dan zouden de Engelsche deskundigen hebben ontdekt dat Engeland ter conferentie schandelijk bedro- gen wordt, daar het zelf eerlijk en zonder over- drijving zou hebben opgegeven, wat het op het oogenblik werkeljjk aan materiaal bezit en wer- kelrk aan manschappen in dienst heeft, terwijl alle andere mogendheden schromelijk overdreven hebben. Als voorbeeld kiest het blad de vlieg- tuigen. Een heele reeks staten zij worden stuk voor stuk genoemd zouden hun materiaal en personeel veel te hoog hebben opgegeven. Daarover vemeernt men vele bijzonderheden. Het doel van dit bedrog is natuurlijk, dat straks, als tot beperking besloten wordt, Engeland werkelijk bestaand materiaal moet vernietigen en werke- lijke effectieven moet ontslaan, terwijl de anderen zich ertoe kunnen bepalen van slechts op papier ibestaande machtmiddelen afstand te doen. Wij zijn ten voile bereid aan te nemen, dat van de feiien, die de Sunday Express opsomt, allerlei juist is. Alleen zijn, zooals steeds bij dat blad het geval is, wanneer het internationale dingen betrett, de oonclusies tendentieus overdreven. Het is n.l. een oude gewoonte, waaraan ook Engeland van den beginne af heeft meegedaan om op conferences ter begrenzing of beperking van bewapening met een str.jidmacht die ten deele slechts op papier bestaat, te verschijnen. Amerika vooral is daar sterk in. Het neemt zelfs de moeite om vooraf in het parlement papieren cre- dieten voor papieren sohepen te laten bewilligen. Dan zjjn zij voor de conferentie reeds volslagen jrealiteit. Men kan een aardig gevolg van dit verschijnsel waamemen in de terminologie, die ook in onze pers binnengedrongen is na Washing ton. Schepen, die worden afgeschaft, worden voortaan geschrapt, zelfs als zij niet alleen op papier bestonden. Nu gaf de omstandigheid, dat het Engelsche to scrap wel degelijk ook op be- etaande schepen toepasselijk is, bijzondere aan- leiding tot verwarring. Maar de hoofdreden was tocti wel dat het begrip heel ruimschoots op papieren schepen is toegepast. Met zoo groote papieren vloten verschenen de zeemogendheden ter conferenties van Washing ton en Londen, dat er, na Washington voor de linieschepen en na Londen voor de kruisers, of- schoon zij geducht waren besnoeid, nog een heel aardig bouwprogram overbleef. De Simday Express heeft zich dus niet erover te verontrusten dat men bezig is Engeland te be- driegen. Wat gebeurt behoort tot de techniek der ontwapeningsconferenties. Er zou te Ge neve wel buitengewoon drastisch moeten worden beperkt, als voor de wapenindustrie niet nog aardige opdrachten ema zouden loskomen. Na aldus de benauv/de droomen van de Simday Express als naohtmerries te hebben gekenmerkt. nemen wij aan den voor den Paaschschoonmaak ontruimden politieken horizon van deze week nog slechts het plan der Donau-federatie van Tar- dieu waar; maar daarin kunnen w.j, voorloopig nog wsinig anders zien dan een wolkformatie zonder vasten inhoud. Het is stille week, ook in de internationale politiek. DE ZOMERTIJD. Bij Kon. Besluit van 11 Maart is bepaald, dat in 1932 de vervroeging met 66n uur van den wettelijken tijd, bedoeld in artikel 1 der wet van 23 Juli 1908 (St.bl. no. 236), zal aan- vangen den twee en twintigsten Mei en zal eindigen den tweeden October. BEGIN VAN BRAND. Hedenvoonmiddag ontstond door onbekende oorzaak brand onder een werkbank in de garage van den autoverhuurder Neve alhier. Een in de garage staande zoo goed als nieuwe auto werd terstond naar buiten getrokken, terwijl de brandweer werd gewaarschuwd. Ondertusschen begon men met emmers water te blusschen, wat gelukkig spoedig gelukte. Toen de politie met een bluschapparaat ter plaatse kwam, was het vuur reeds gedoofd. EEN BOTSING. Hedenvoormiddag kwam bij de Axelsche brug in botsing een door een motor voortbe- wogen melkwagentje en een auto, de eene kwam van de Heerengracht, de ander uit de Noordstraat. Het liep vrij goed af, daar bei- den hun weg konden vervolgen. ARBEIDSONGEVAL. Hedenmiddag werd naar het ziekenhuis alhier overgebracht de werkman A. Dieleman, die bij werkzaamheden aan de dokken be- kneld is geraakt tusschen een knijper van een der kranen. LID PRO VIN CI ALE STATEN. In plaats van wijlen de heer C. Joziasse is in Januari tot lid van de Provinciale Staten gekozen verklaard de heer Iz. de Feijter te Axel. De heer De Feijter heeft niet op tijd zijn geloofsbrieven ingezonden en is thans geko zen verklaard de heer A. C. Heijboer te Oud- Vossemeer, opvolger op de lijst der Staatk. Gereformeerden. HOEK. De jaarvergadering van de vereeniging ,,Het Groene Kruis" alhier, werd Zaterdag- avond j.l. om 5 uur gehouden in de Gehoorzaal van het gemeentehuis, onder voorzitterschap van den Edelachtb. heer Mr. J. A. v. Tien- hoven. Tegenwoordig waren 87 leden. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de toestand van de vereeniging heel gunstig i3. In het afgeloopen jaar kwam de vaste wijk- verpleging tot stand, en de noodige gelden werden daarvoor gevonden. Ook kwam de aan- sluiting tot stand bij de Centrale Vereeniging voor T. B. C.-bestrijding. Van de burgerlijke gemeente werd ontvangen een subsidie van 1000 per jaar. Werd de minimum-contributie gebracht van /I op /2, er-waren van de ruim 600 leden maar een vijftal die de tweede kwiitantie hebben geweigerd te betalen, wat wel wijst op eendraehtige samenwerking in deze vereeniging. De wijkzuster, mej. A. van Dijk, legde over 1931 een totaal van 1368 bezoeken af. Van het verplegingsmateriaal werd m£<5r gebruik gemaakt dan tevoren. Het ledental klom van 582 tot ruim 600. De rekening van den penningmeester noem- de de volgende cijfers: Aan inkomsten (goed slot 1930 inbegrepen) 3899,73; aan uitgaven 2574,60, goed slot ulto 1931 dus: 1325,13. De begrooting voor 1932, werd vastgesteld tot een bedrag aan inkomsten (goed slot 1931 niet inbegrepen)) en uitgaven van 2821,72. In de vacature van den Weleerw. heer Ds. J. B. Vanhaelen werd tot bestuurslid gekozen de heer: I. Risseeuw. De voorzitter Mr. J. A. v. Tienhoven, aan de beurt van aftreding werd herbenoemd. De vergadering had een aan- genaam verloop. DE STEUN AAN DE SUIKER- BIETENTEELT. Het persbureau Vas-Diaz meldt: Wij vememen van bevoegde zijde, dat bin- nen eenige weken de bewijzen van recht op levering van garantiebieten door de „commis- sie inzake steun aan de suikerbietenteelt" zul- len worden toegezonden. Aan de tot nu toe ingediende aanvragen om Rijksgarantie kan geheel worden voldaan, met uitzonderiag van eenige speciale gevallen, waarover de com missie met de betrokkenen correspondeert. Er is thans nog voor personen, die zelf bie- ten willen telen, een beperkte hoeveelheid garantie beschikbaar. Zij, die daarvan ge bruik willen maken, worden uitgenoodigd, on- verwijld hun daartoe strekkende aanvragen in te dienen bij het bureau der commissie, Zuid- zijde Haven 57 te Bergen-op-Zoom. Over deze aanvragen zal de commissie op korten termijn beslissen. VRIJDAG 25 MAART 1932. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 9% u., Dr. L. J. Cazemier, H. A. Sluiskil. 7 u., Dr. L. J. Cazemier, H. A. Hoek. 6 u., Ds. E. Raams, Bev. lidmaten. Zaamslag. 9 u. en 5 u., Ds. G. van Dis. TERNEUZEN II KAMPIOEN! Het tweede elftal van Terneuzen is, eerder dan we verwachtten, kampioen geworden van de le Klasse B Zeeuwschen Voetbalbond. Zij is dit reeds eenige weken, doch door de zwijg- zaamheid van de zijde van genoemden bond, is dit nu pas bekend geworden. Uit het offi- cieel orgaan van dien bond blijkt n.l., dat de vereenigingen F.C. Sluis en Breskens elk twee verliespunten hebben gekregen wegens niet opkomen. Het aantal punten dat Terneuzen II nu heeft is dan ook door geen enkel ander elftal meer te behalen. ZSC IN BONDSVERBAND. Naar we vememen is de Zaamslagsche voetbalvereeniging ZSC toegelaten tot den Zeeuwschen Voetbalbond. Zij zal echter niet aan de competitie deelnemen. jJ Politierechter te Middelburg. Zitting van 22 Maart 1932. De volgende zaken werden behandeld: C. F. V., oud 20 j., tixnmerman te St. Jan- steen, werd verdacht dat hij op 14 Februari 1932 te Kemseke in Belgie Franciscus de Kerf met een bierglas heeft geslagen. Eisch f 20 boete of 10 dagen hechtenis. Uit- spraak idem. M. S., oud 39 j., werkman te Zaamslag, werd verdacht dat hij op 21 Februari j.l. te Zaamslag Jacobus de Feijter heeft geslagen. Eisch 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uit- spraak f 5 boete of 5 dagen hechtenis. I A. L. F., oud 31 j., metselaar te Hulst, werd ten laste gelegd, dat hij op 15 Februari j.l. A. J. Waelput te St. Jansteen heeft beleedigd. I Eisch f 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uit- spraak idem. P. F., oud 28 j., werkman te Hontenisse, werd beklaagd, dat hij op 7 Februari 1932 te Hulst J. A. Rombout heeft geslagen. Eisch f 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uit- spraak idem. J. V., oud 58 j., arbeider te Clinge, werd ten laste gelegd, dat hij op 22 Februari 1932 te Clinge eenige glasruiten van de woning van C. Bleijenberg heeft vemield. Eisch vrijspraak. Uitspraak idem. VRIJGESPROKEN. De Rechtbank te Middelburg heeft in hare zitting van heden W. A. P. L. F. v. B., oud 52 j., procuratiehouder, J. W. A. W. v, R., oud 63 j., bankier en J. W., oud 68 j., procu ratiehouder te Goes, beklaagd van verduiste- ring, vrijgesproken. Verder werd ook nog genoemde W. v. R. vrijgesproken van de hem ten laste gelegde valschheid in geschrifte. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Strafzitting van 15 Maart 1932. Veroordeeld wegens overtreding: Motor- en Rywielreglement. j C. L., Assenede, 1 of 1 w. tuchtsch.; A. E., Bouchaute, /3,50 of 3 d. h.; J. S., Axel, 3,50 of 3 d. h.J. E. v. D., Philippine, 5 of 3 d. h. L. P. v. O., Sas van Gent, /I of 1 d. h.; Ch. L. V., Selzaete, fl of 1 d. h.; C. S., Sas van j Gent, 1 of 1 d. h.; C. W., Sas van Gent, 3,50 of 3 d. h.; J. W. v. d. G., Breda, /3,50 of 3 d. h.; C. v. B., Axel, /3,50 of 3 d. h.; C. M. M., Westdorpe, /5 of 3 d. h.; J. J. H., Selzaete, 3 of 1 d. h. Art. 50-7 Drankwet. L. D., Sas van Gent, ontslag rechtsverv. AAN MESSTEEK OVERLEDEN. De 17-jarige M. J. v. d. H. wien te Wasse- naar bij een ruzie met een mes een steekwond werd toegebracht, is aan de bekomen ver- wonding overleden. j De ruzie is om een kleinigbeid ontstaan tusschen familieleden. De 26-jarige neef van v. d. H. Br. heeft hem toen met een steekbeitel een wonde in de zijde toegebracht. Nadat de 1 politie B. had verhoord, is hij voorloopig op vrije voeten gesteld, daar B. gehandeld moet i hebben uit noodzakelijke zelfverdediging. GESTOORD CAFeBEZOEK. Maandagavond werden de bezoekers van een cafd aan de Weteringschans te Amsterdam tegen twaalven plotseling in hun rust gestoord door een sterke luoht van ammoniakgas, die van een ander vertrek uit de cafSruimte bin- nenkwam. IJlings verliet men het vertrek, geheel, niet-geheel en geheel niet geledigde toierglazen en wat dies meer zij achterlaten- de... Het bleek, dat in een kelder een kraan op een ammoniakleiding losgeraakt was, zoodat het gas vrijelijk weg kon stroomen. Met rookmaskers gingen brandweerlieden die inmiddels gewaarschuwd werden het gebouw binnen. Door middel van zuurstof- apparaten is het gelukt tot e machine door te dringen en de kraan af te sluiten. Tegen edn ■uur was alles weer in orde. brug alle gesprongen, waardoor de balans om- laag stortte en terecht kwam op den autobus. Er zijn geen persoonlijke ongelukken ge- beurd Toen de chauffeur het zware ijzeren stuk zag naderen, sprong hij uit de cabine en ontkwam daardoor ternauwemood aan een ernstig ongeluk. De autobus werd totaal ver- nield. De passagiers, twaalf in getal, bleven ongedeerd. De chauffeur kreeg enkele onbeteekenende wonden aan het gelaat. De materieele schade is aanzienJijk, doch wordt door verzekering gedekt. Het verkeer ondervond geruimen tijd stagnatie. Men heeft de balans weer op haar plaats gebracht en nieuwe verbindingsstukken bevestigd. BRAND TE ECHT. Dinsdagmorgen omstreeks 4 uur, is door onbekende oorzaak brand ontstaan in het perceel, bewoond door de familie Kuypers en Hooven aan de Bronkersteeg te Eoht. Het woonhuis van de familie K. brandde geheel uit, dat van de familie H. liep emstige water- schade op, doch kon behouden blijven. Twee geiten en drie varkens zijn in de vlammen omgekomen. Vier jonge kinderen van het gezin K. liepen ernstige verwondingen op. De oudste, die de kleinen uit het brandende perceel haalde, is zwaar gewond naar het gasthuis te Echt ver- voerd, de drie andere kinderen worden thans in het ziekenhuis te Sittard verpleegd. Verzekering dekt de schade. Nader wordt nog gemeld: De brand, die Dinsdag in de woning vein den heer R. Cuipers heeft gewoed, is het eerst ontdekt door het 13-jarig dochtertje, dat met haar zuster, de moeder en een ruim 80-jarigen grootvader in de benedenverdieping sliep. Het. kind werd wakker door den rook en zij wekte door hulp te roepen, onmiddellijk de slapenden. In allerijl werd de oude man, gawikkeld in beddelakens naar buiten gebracht, terwijl ook de moeder en de zuster veilig uit het bran dende huis kwamen. Het vuur greep echter z66 snel om zich heen, dat de vijf zoons, die op de zolderver- dieping sliepen, niet naar beneden konden komen. Door het hulpgeroep waren zij ge- wekt. Zij bemerkten den rook en snelden naar het kleine dakvenster om lucht te krijgen. Het vuur bereikte intusschen de zolderver- dieping en voor de vijf zoons was de toestand heel gevaarlijk. De oudste zoon, de 24-jarige Hendrik, slaagde er echter in zijn vier broers, den 20-jarigen Frans, den 16-jarigen Jan, den 14-jarigen Tonny en den 12-jarigen Hubert door 't venster naar buiten te brengen. Frans sprong van het dak op den weg. Daar het huis laag was, kon dit gemakkelijk zonder ernstig gevaar geschieden. Intusschen was er hulp komen opdagen en hadden buren een laddentje tegen den dakgoot geplaatst, waar- langs de anderen naar beneden konden komen. De 14-jarige Tonny is er het ergst aan toe. Hij heeft zeer emstige brandwonden bekomen en men vreest voor zijn leven. Met zijn broers Frans en Jan is hij naar Sittard over gebracht. De eerstgenoemde had een voet verbrand terwijl Jan emstige brandwonden aan beide handen heeft. De oudste zoon Hendrik en het jongste kind Hubert, zijn minder ernstig gewond en werden beiden in het St. Antoniusgasthuis ter plaatse opgenomen. De grootvader, de moeder en de beide meis- jes, werden bij buren onderdak gebracht KINDERMOORD. Te Loon op Zand is aangehouden de 19- jarige ongehuwde woonwagenbewoonster M. M., verdacht een pasgeboren kind in een privaatput te hebben geworpen, waardoor het is overleden. GA S VERGIFTIGING. Maandag is de 45-jarige kok P. W. P., die werkzaam is in een hotel aan de Korte Hoog- straat te Rotterdam, in een van de badkamers van dat hotel bewusteloos aangetroffen. P. had zich wat willen opknappen en is onwel geworden door het inademen van het gas dat aan den geiser, die blijkbaar niet in orde was, ontsnapte. Hij heeft nog getracht het raam te openen, maar dit is hem niet meer gelukt. De geneeskundige dienst heeft hem naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij is behandeld, waama de man naar het hotel is teruggebracht. OPZET IN HET SPEL? Maandagmiddag sprong de 55-jarige C. M. te Leur plotseling op de treeplank van een rijdenden vrachtauto van den expediteur C. v. d. L. te Etten. De wagen maakte plotseling een zwenking naar rechts en toen weer naar links, waardoor C. M. van de treeplank werd geslingerd en tegen een lantaampaal terecht kwam. Zijn borstkaas werd ingedrukt. Dr. Giesbers uit Leur verleende geneeskundige hulp. Vermoedelijk is hier opzet van den chauf feur in bet spel, daar er een oude veete be staat tusschen genoemde personen. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld. Uit Schulz (Engadin) wordt gemeld, dat drie toeristen bij de bestijging der Piz Fora door een lawine bedolven werden. Twee kon den zich uit de sneeuw bevrijden; de derde, een ingenieur uit Miinchen, werd levenloos onder de sneeuw vandaan gehaald. SARRASANIVERTROKKEN. De directie van het circus Sarrasani heeft van haar plan om ook te- Parijs en elders in Frankrijk een serie voorstellingen te geven, ten gevolge van het verzet, door de federatie van Fransche musichall- en circusartisten op •touw gezet, moeten afzien. Maandag is de laatste trein met materieel en personeel van het circus, uit Brussel, naar Dortmund ver- trokken. Een deel van het personeel was reeds de vorige week ontslagen. AAN HET SPEL VERSLAAFD. Een schatrijke vreemdeling, Zweedsche van geboorte en vrouw van een Berlijnsch ban kier, werd te Parijs evenveel gezien als aan de Riviera en voornamelijk in kringen, waar gespeeld wordt of aan speelbanken, was aan het spel verslaafd. Haar tehuis waren de palace-hotels, Pullman-treinen en slaapwa- gens. Te Parij3 maakte zij kennis met een En- gelschman, den zoon van een book-maker, die zich voor iemand anders uitgaf en ging met hem spelen aan de speelbank te Enghien bij Parijs, waar zjj verloor. Op voorstel van den Engelschman verklaarde de rijke vreemde- linge zich gaame bereid in zijn particuliere club te ltomen spelen. Zoo geschiedde en de door den hartstocht voor het spel bevangen vrouw verloor daar vijf millioen frank om eerst toen te beseffen, dat zij in handen van een troep valsche spelers was gevangen. Van- daar een klacht bij den rechter. Dezer dagen heeft de zaak gediend. Bij de Pot 90 ct., Tube 50 ct., Zeep 60 ct. (Ingez. Med.) behandeling bleek, dat er bij een huiszoeking in de speelclub tal van speilen vervalschte, d.w.z. onvolleddge kaarten waren gevonden, zoodat het onmogelrjk was voor het in de club gelokte slachtoffer ook maar ooit te winnen. Door de persoon van het slachtoffer, de Duitsche millionnaire, trekt dit overigens on- belangrijke zaakje de aandacht van de Parij- sche bladen. Het is wel eigenaardig, dat drie van de bekendste Parijsche advokaten, mra. Torres, Campinchi en de Moro Giafferri, als verdedigers optreden. KLOOSTERTOREN INGESTORT. De uit de twaalfde eeuw dateerende kloos- tertoren van Schdnstatt bij Valendar is Maan dag plotseling ingestort, zoo meldt Wolff uit Ooblenz. De beide torens van het oude kloos- ter waren in den laatsten tijd tengevolge van den dooi steeds meer afgebrokkeld. Juist on geveer veertien dagen geleden hadden de autoriteiten een crediet beschikbaar gesteld om de historische monumentale gebouwen te doen restaureeren. De voorbereidende werkzaamheden tot de restauratie moesten Maandag vanwege het sterk vergrootte gevaar voor distorting wor den geschorst. Nauwelijks hadden de arbei- ders de plaats verlaten of een der torens, die ongeveer 35 M. hoog is, begon te barsten en met donderend geraas zakte de steenmassa in elkaar. De daken der omliggende klooster- gebouwen, o.a. de economische studie-afdee- ling, werden zwaar beschadigd. Geen menscb werd evenwel getroffen. OP HET TOONEEL GEDOOD. De Daily Herald bevat het bericht, dat er- gens in het Noorden van Italle een acteur op het tooneel een van zijn medespelers heeft doodgestoken. De speler was n.l. zoo in zjjn rol, dat hij een ander, dien hjj vermoorden moest volgens het spel, inderdaad een dolk door het hart stak. Het publiek was zoo vol geestdrift over wat het als natuurlijk spel beschouwde, dat het den moordenaar luid- ruchtig toejuichte. De pastoor van het stadje, die achter de schermen het spel gadesloeg, zag echter na een oogenblik, dat de ongelukkige, die na zijn tooneeldood weer had moeten op- staan, inderdaad leelijk gewond was. Het scherm zakte en de getroffene werd haastig overgebracht naar het ziekenhuis, waar de doktoren helaas zijn dood moesten vaststellen. TRAGISCHE DOOD VAN VADER EN ZOON. Woensdagavond heeft zich te Weissenburg- Altwasser een tragisch familiedrama afge- speeld. De ruim 10-jarige zoon van den dro- gist Gross, die vreesde dat hij met Paschen op school niet zou overgaan, nam een gela- den revolver uit de lade van de schrijftafel van zijn vader en schoot zich door het hart, zoodat hij terstond dood was. Het dienst- meisje, dat den jongen vond, waarschuwde de ouders. Terwijl de vader zijn vrouw uit- zond om een dokter te halen schoot hij zich- zelf met de revolver door den slaap. HET VERGRIJP DER KINDERLOOZE MOEDER. Eenige maanden geleden heeft de .Suma tra Post" het relaas gedaan van een kinder^ looze moeder te Sipirok, die op een pasar een kindje had ontvoerd en mee naar huis geno- men. Daar verzorgde zij de kleine uitstekend, daar zij bij het wegnemen alleen de bedoellng had haar .verlangen naar een kindje te be- vredigen. Een heel ander motief dus dan de ontvoerders van de baby van kolonel Lind bergh blijkbaar bewoog. Art. 330 van het Wetboek van Strafrecht bedreigt echter straf voor dergelijke manipu lates. In 't begin van deze maand heeft de vrouw terecht gestaan voor den Landsraad te Sipirok. En daar zij een kind, „opzettelijk onttrokken had aan het wettelijk gezag van de moeder, en het opzicht over het kind zelf uitoefende door bedoeld kind naar haar eigen woning mede te nemen zonder aan de moeder daarvan kennis te geven, of vooraf verlof te vragen", achtte de Landraad haar schuld bewezen en veroordeelde de vrouw tot vier maanden gevangenisstraf. SCHIETPARTIJ IN DE GEVANGENIS. Een verleden jaar uit de gevangenis te Plauen ontslagen strafgevangene vervoegde zich dezer dagen aan de gevangenis aldaar en vroeg naar den inspecteur. Toen hij dezen niet aantrof, ontmoette hij op de binnenplaats twee cipiers en een wachtmeester. Plotse ling trok hij een revolver en schoot op de beide cipiers, die ernstig gewond werden. Ver- volgens joeg de man zichzelf een kogel door het hoofd. Waarschijnlijk heeft men hier met een wraakneming te doen. VIER PERSONEN DOOR EEN GRANAAT GEDOOD. In het dorpje Lomaiszki in de buurt van Wilna vonden boerenjongens in een oude militaire loods een granaat. Zij gingen hier- mee naar de dorpssmederij en trachtten de granaat uit elkaar te schroeven. Het projec- tiel ontplofte hierbij en twee personen wer den uiteen gereten, terwjjl twee anderen z66 ernstig gewond werden, dat zij korten tjjd later overleden. EEN GERAAMTE IN BOEEEN. In een kelder van een huis in het dorp Koena bij Wilna werd dezer dagen het ge- raamte gevonden van een man, dat met ket- tingen aan den muur was vastgeklonken. Uit het ingestelde politie-onderzoek bleek, dat het 't geraamte van den zoon van den vroegeren eigenaar van het huis was. Deze had zjjn zoon, die geestesziek was, indertijd in den kel der opgesloten en geboeid, terwrjl hij aan zjjn vrienden zeide, dat de jongen in een vloag van waanzin het land verlaten had. Deze ech ter kwam van honger in den kelder om. Het lijk werd nooit begraven en thans vond men nog slechts een geraamte. De vader is reeds acht jaar geleden gestorven. DE WERVELSTORM. Vooral in Alabama hebben cyclonen, die gepaard gingen met hevige slagregens, vele steden geteisterd. Te Greensboro, Northport, Faunsdalee, Demppolis, Marion en Tuscaloosa werd groote schade aangericht en talrijke personen werden gedood. De genoemde plaatsjes hebben gemiddeld 500 1000 in- woners en liggen op 50 a 100 K.M. afstand ten zuiden van Birmingham (Alabama). Te Northport alleen zijn 24 dooden en een hon- derdtal gewonden te beklagen. Tot overmaat Lokaal „Ebcn-Haczer". Kerkhoflaan, Ter Neuzen. Nam. 5% u. De heer J. Huizinga; onderwerp: verschenen aan Jakobus. Maandagmiddag omstreeks vier uur zijn, toen een autobus van den dienst Amsterdam-- Zaandam een der bruggen in het Zuideinde te Oostzaan passeerde, de kettingen van deze

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 2