Laatste Berichten, Financieele Berichten. BUBGERLIJKE1T STAND. MAAGPILLEN [voor Be/aardert MARKTBERICHTEN DOOR EEN DRIJFRIEM GEGREPEN EN GEDOOD. ONDERZOEK NAAR DE SWEEPSTAKE. LOTGENOOT VAN CHARLES LINDBERGH WISSELKOERSEN. UITSLAG VERKOOPENGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. VERKOOPENGEN, UITV OERIN GEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. LOOP DER BEVOE.KENG. SCHEEPVAARTBEWEGING. Toen de man het geld van de vrouw, naar schatting 25, gekregen had, verdween hij. De recherche stelde onder leiding van den hoofdinspecteur van Den Dolder een uitge- breid onderzoek in. Men is den laffen dader op het spoor. EKNSTIG AUTO-ONGELUK. Zaterdagochtend ongeveer 7 uur is de heer M. Douma, carosseriebouwer te Sneek, die met zijn auto, waarin tevens zijn vrouw en twee kinderen gezeten waren, op weg was naar Harderwijk, op den rijksstraatweg Sneek— Lemmer, hij het dorp Follega, in botsing ge- feomen met den veeauto van den heer J. v. d. Heide te Heeg. De zijwand van den luxe- auto werd opengereten, en het ongeveer 10- jarige zoontje Jan van der Veer Douma werd op slag gedood. Het dochtertje en de heer Douma zelf werden zwaar, mevrouw Douma is licht gewond. Alle drie zijn in bewusteloo- zen toestand naar het St. Anthonius-zieken- huis te Sneek overgebracht. De vee-auto zou een zijweg inslaan; de heer Douma heeft vermoedelijk den richting-aan- wijzer niet gezien. ZIJN VROUW MET EEN MES GESTOKEN. Sedert ongeveer 10 jaar leven te R'dam de thans 32-jarige H. H. de J. en zijn vrouw, de 31-jarige J. J. A. gesoheiden. De man heeft sindsdien met een andere vrouw betrekkingen aangeknoopt. Toen hij Vrijidagavond met deze vrouw in de Zwederstraat wandelde, kwam hij zijn echtgenoote tegen. Er ontstond twist, van beide zijden werd er hard gescholden en ten- alotte maakte de man zich z66 driftig, dat hij zijn mes greep en zijn vrouw daarmee een steek in den rug gaf. Terstond zijn zij daar- na naar het politiebureau aan de Paul Kruger- straat gegaan, waar zij vertelden wat er ge- beurd was. De man is toen opgesloten. De vrouw is naar het ziekenhuis aan den Cool- singel vervoerd. Haar toestand bleek, tenge- volge van het bloedverlies dusdanig te zijn, dat zij moest worden opgenomen. Het mes is in beslag genomen. In een graanmalerij te Weesperkarspel is een ongeveer 30jarige ongehuwde arbeider uit die gemeente door een drijfriem gegrepen en zwaar gewond. De man is tijdens het vervoer naar de Majella-stichting te Bussum over- leden. DE AANRIJDING VAN EEN POLITLE-AGENT TE OVERSCHIE. De agent Mulder te Rotterdam, die Woens- dagavond emstig werd verwond bij de aan- rrjding op den Delftweg is in het ziekenhuis te Schiedam overleden. KXNDERLIJKJE GEVONDEN. In de rioleeringsbassins bij het pompstation te Zandvoort hebben werklieden die daar werkzaamheden verrichtten, het lijkje van een pas geboren kind gevonden. Het kindje moet twee dagen geleefd hebben. ZIEKTEGEVALLEN ONDER VARKENS. Te Nieuwolda (Gr.) is een aantal ziekte- gevallen geconstateerd onder de varkens van een landbouwer. Zestig dieren zijn reeds ge- storven. TREINMACHINIST DOODGEVALLEN. Zaterdagmiddag even voor het vertrek van den trein van 17.15 uur naar Utrecht, is de gehuwde machinist Gortemuller, woonachtig te Arnhem, van de locomotief gevallen. Hij kwam tusschen het perron en de locomotief terecht en werd dood opgenomen. Het bleek dat hij den nek had gebroken. Het lijk is naar het Binnengasthuis vervoerd. DUORIJDSTER GEDOOD. Toen zekere B. uit Heinsberg, die met zijn verloofde naar Heerlen was geweest, huis- waarts keerde, brak in het dorpje Teveren, even over de grens, de voorvork van het motorrijwiel. Beiden werden over den grond geslingerd. Het meisje overleed binnen het half uur, de toestand van B. was levensge- vaarlijk. EEN VECHTPARTIJ. In het Elisabeth-gesticht te Leiden is over leden een 17-jarige jongen, die Dinsdag j.l. te Wassenaar bij een vechtpartij met een steek- beitel werd gestoken. Op last van de justi- tie is het lijk in beslag genomen. De politie te Wassenaar deelde mede, dat Dinsdag om een nietige reden twist is ont- staan tusschen drie leden van een familie en hun buurman. De buurman moet daarbij min of meer zijn mishandeld m heeft toen, waar- schijnlijk uit zelfverdediging, in het wilde weg gestoken, waarbij de 17-jarige jongen werd geraakt, wiens toestand zich aanvankelijk niet ernstig liet aanzien. BRANDEN. Zaterdagnacht heeft een felle brand ge- woed in de winkelpanden van de fa. Vroom en Dreesmann te Dordrecht, een complex van 4 gebouwen, die aan elkaar getrokken zijn. Een surveilleerend agent van politie ontdekte omstreeks kwart voor 3, dat op de bovenver- dieping brand was uitgebroken en hij alar meerde onmiddellijk de brandweer. Deze was spoedig ter plaatse en met 15 stralen van 5 motorspuiten en eenige slangen op de water- leiding werd het vuur bestreden. Het blus- schingswerk was zeer moeilijk. Fel woedde het vuur in het groote pand en eerst tegen 5 uur in den ochtend verminderde de felheid Tegen half 6 was men den brand meester, doch de nablussching duurde nog den gehee- len ochtend. De bovenverdiepingen van de 4 panden zijn geheel uitgebrand, het glazen dak is ingestort en voor een gedeelte in de win- kelruimte terecht gekomen. Een groote voorraad goederen en de inventaris is verlo ren gegaan. De schade is zeer groot, maar wordt door verzekering gedekt. De oorzaak is onbekend. DE OVERVAL OP DE LIJN VVILLEBROEOK—ANTWERPEN. Naar de correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt, wordt bevestigd, dat een post- beambte, werkzaam in het hoofdpostkantooi te Antwerpen, maar wonende nabiji de plaats waar: enkele dagen geleden twee gemaskerde roovers het personeel van den postwagen van een trein uit Willebroeck overvielen, en onder bedreiging met hun pistolen, noodzaakten, 2 zakken, gevuld met geld, af te geven, ver dacht wordt van deelneming aan deze bandie- tenstreek. Hij is dan ook Vrijdagavond ge arresteerd en naar het huis van bewaring te Antwerpen overgebracht. In zijn waning ont dekte de politie drie gescheurde postzakken. Van de 338.000 francs, welke uit den trein zijn geroofd heeft men echter nog geen spoor gevonden. AANSLAG OP EEN TREIN AANGEKONDIGD. Donderdagmorgen zag een wielrrjder op het fietspad tusschen Soestduinen en Amersfoort in het zand geschreven, dat er eerstdaags een aanslag gepleegd zou worden op een trein AmersfoortUtrecht, welk dreigement on- derteekend was door Matuschka n, meldt de „TeL". Alle Gemeentebesturen zijn door de directie der Ned. Spoorwegen in kennis ge- steld met dit dreigement in het zand, dat door een burger werd ontdekt, die het den stations- chef rapporteerde. Het geheele traject wordt thans streng bewaakt door de politie der ge- meenten, waar de spoorweg langs of door loopt. Het is evenwel niet onmogelijk, dat een „grappenmaker" het dreigement neerschreef. De Amsterdamsche inspecteur van politie H. P. Clasie is Zaterdag te Dublin aangeko- men met een speciale opdracht van den Minister van Justitie. In een interview, dat hij een verslaggever van de „Tel." toestond deelde hij mede, dat hij opdracht heeft een onderzoek in te stellen naar de organisatie en het systeem van de Iersche sweepstake. Zijn taak is vast te stellen of deze organisatie vol- komen betrouwbaar is en te dien einde heeft hij de trekking van de Sweepstake voor de Grand National bijgewoond. De organisatoren van de sweepstakes voor de Hospitals Trust hebben den heer Clasie het geheele systeem van de trekking en de controls van de betrok- ken nummers uiteengezet, terwijl hij verder een onderhoud heeft gehad met generaal O'Duffy, chef van de Iersche politie, die of- ficieel toezicht op de trekkingen houdt. Op grond van het rapport, dat de inspec teur zal uitbrengen, zal de minister van Justi tie alhier, een beslissing nemen ten aanzien van de vraag of de verkoop van sweepstake- tickets in Nederland al dan niet zal worden toegelaten. Inspecteur Clasie gaf te ver- staan, dat zijn rapport gunstig zal luiden. Hij aohtte de organisatie opmerkelijk en noemde het trekkingssysteem perfect. ,,Als iedereen in Hollend", zeide hij tenslotte, „heb ik ook een ticket, maar ik heb mijn nummer niet uit de trommel zien komen". LINDENBERGHS BABY. Het onderzoek naar de ontvoering van Lin- denberghs baby schijnt zich van den Staat New-Jersey meer en meer te verplaatsen naar Nieuw Engeland. Te Bridgeport in dezen Staat waren twee mannen, een vrouw en een kind gesignaleerd die zich naar Waterbury hadden begeven. Tegen deze personen is ver- denking opgevat en een uitvoerig onderzoek is ingesteld tot nog toe zonder succes. Een andere aanwijzing van een zekere dame uit Franklinpark uit New-Jersey die mededeelde, dat zij uit haar garage een beitel mist, die dazelfde schijnt te zijn waarmede het venster van de kinderkamer in de villa van de Lindbergh's is geopend. Ongeveer tezelfder- tijd zijn twee van haar bedienden verdwenen. De politie legt verband tusschen deze verdwij- ning en de ontvoering, doch heeft geen beitel gevonden, zoodat de indentiteit met de ver dwenen beitel dezer dame niet kan worden vastgesteld. Reuter telegrafeert, dat vier concurreerende gangsters" benden elkaar in het vaarwater zitten in verband met het teruggeven van Lindenberghs baby. Twee van de „gangs" schijnen werkelijk te weten waar of het kind is, terwijl de twee andere alleen maar henge- len naar geld. Als een voorbeeld van een staaltje van Amerikaansche cultuur ontving onze foto- redacteur uit New-York een kiek van een vliegmachine met een groot aanplakbiljet: „Gaat het huis van Lindbergh zien, waaruit het kind is ontvoerd! Een dollar voor een rondvlucht boven het terrein waar de misdaad plaats had!" Twee Duitsche bedienden, die ongeveer ten tijde van de verdwijning van den jongen Lind bergh hun betrekking hebben verlaten, zijn thans door de politie opgespoord en worden op het oogenblik in verzekerde bewaring ge- houden. Hun werkgeefster, mevrouw Light- foot te New Brunswick heeft de politie mede- gedeeld, dat het tweetal haar op den dag waarop de baby werd gestolen om toestem- ming verzocht een tochtje te mogen maken met haar auto. Den volgenden dag bleek, dat de auto ongeveer 100 K.M. had afgelegd en langs modderige wegen was gegaan. Twee dagen na dit uitstapje hadden de beide be dienden him ontslag genomen, waarbij zij voorgaven naar Duitschland te willen terug- keeren. De mogelijkheid bestaat, dat het briefje, dat in Lindbergh's kinderkamer is achtergelaten, inderdaad door Duitschers ge schreven is. Zoo is b.v. het woord „good" als „gut" geschreven. Mevrouw Lightfoot heeft verklaard, dat zij de politie reeds onmiddellijk op de hoogte heeft gesteld, doch dat deze toen geen aan- dacht schonk aan haar mededeelingen. Een paar uur na de ontvoering van den baby van Lindenbergh werd, ook de 12-jarige James de Jute uit Niles in Ohio het slachtof- fer van een kinderdiefstal. De heer De Jute, een rijke makelaar, en mevr. De Jute waren echter gelukkiger dan Lindbergh en zijn vrouw; binnen drie etmalen hadden zij hun jongen weer gezond en wel thuis. Ook bij deze ontvoering, die op klaarlichten dag, toen de jongen naar school ging, ge- schiedde, was het natuurlijk om een losgeld te doen; dit is evenwel niet betaald. Wel had de heer De Jute 1000 dollar aangeboden maar de ontvoerders, die op het oogenblik achter slot en grendel zitten, beweren, van een der- gelijk aanbod niet te hebben vemomen. De heer en mevrouw De Jute hebben zuiver door een toeval hun zoontje weer terug. Een geheim briefje, luidende: „Ga naar Sootty's place en u zult den gestolen De Jute uit Niles vinden", viel n.l. in handen van Harrison, een detective. Met zes politie-beambten begaf de detective zich naar de opgegeven plek. Hij vond daar een huis, dat vroeger een speelhol en alcoholstokerij was geweest. Het gebouw werd omsingeld, waama de deur werd inge- trapt. Het huis scheen geheel verlaten. Op den grond zag Harrison echter een boek lig gen. Hjj nam het op en zag, dat het een rekenboek was, zooals dat op de Amerikaan sche scholen wordt gebruikt. Binnenin stond met een kinderhand geschreven: Jimmy de Jute. Het kind moest dus of nog in huis zijn, of er in zijn geweest. Doorzoeking leverde geen resultaat op. Toen riep Harrison: „Jimmy!" Een gesmoord antwoord klonk: Ja mijnheer. Hier ben ik". De politiebeambten trapten een dunnen hou- ten wand in en daar zagen zij in een ge heim gangetje Jimmy, bevend en doodsbleek tusschen twee mannen, van wie er een een revolver in de hand. De jongen stond op een aantal kisten, waarop een etiket .Whis key" was geplakt. De twee mannen, goed gekleed, maar vuil en ongeschoren, waren spoedig overmeesterd Veel weerstand boden zij trouwens niet. Jim my wist later toen hij weer bij zijn overgeluk- kige ouders terug was, te vertellen, dat de mannen hem geen kwaad hadden gedaan. Zij hadden voortdurend over geld gesproken. Dowell en Hargravese die op denzelfden dag dat Lindberghs zoontje werd ontvoerd, een kind vein den rijken aannemer James Jute in Youngstown hebben ontvoerd, zijn tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld. DE MAN, DIE 180.000 GULDEN WON. De Grand National heeft een bewoner van Utrecht een gelukkig Nederlander gemaakt De man, die onder het pseudoniem ,,Winnaar Utrecht" een lot in de Iersche Sweepstake had gekocht, trok het paard Egremont, dat tweede aankwam. De „Tel." publiceert het volgende onder houd met den winnaar: In den namiddag troffen wy den gelukkige die daardoor in het bezit komt van een prijs van 20.000, in een enthousiaste en blijde stemming aan. Nadat wij den winnaar eerst hadden gelukgewenscht, was onze eerste vraag: Hoe bent u er toe gekomen om een lot te koopen? Ja, dat is een eigenaardige geschiedenis, was het antwoord. In November j.l. zater. mijn vrouw en ik in de lunchroom Astoria" aan het Vredenburg, toen er een gezelschap heeren binnenkwam uit Amsterdam, van wie er een een paard getrokken had. Zij waren begrijpelijk nogal wat luidruchtig. Toen zei ik zoo opeens: dat kon ik ook wel eens doen. En zoo kocht ik einde Februari een lot. Maar, vroeg ik toen, is het ook noodig, dat ik aan mijn naam publiciteit geef? Men deelde mij daarop mede, dat ik ook een pseudoniem kon opgeven en toen gaf ik als pseudoniem .Winnaar" op, vertelde de gelukkige, die thans zijn pseudoniem eer aandoet. Ik kreeg, zoo vervolgde „Meneer Win naar" Maandagavond om half negen een tele gram met de mededeeling, dat ik onder pseu doniem „Winnaar Utrecht" het paard Egre mont getrokken had in de Iersche Sweepstake. Dacht u een prijs te zullen winnen? Neen, daar heb ik geen idee van gehad. Ik had wel den naam van het paard Egremont aangekondigd gevonden en ook gelezen, dat mijn pseudoniem gehandhaafd was. Maar ik had geen idee van een prijs, juist in verband met het feit, dat mijn paard Egremont niet bij de favorieten genoemd werd. Vrijdag was het dan de groote dag. Ik had mijn vrouw opdracht gegeven, om te luisteren naar de uit- zending over Daventry. Mijn vrouw luisterde een tijd naar het verloop van de race, waarbij zij ook eenige malen den naam Egremont hoorde. En ten slotte, zeide de winnaar ver- heugd, had zij ook verstaan, dat Egremont als tweede was aangekomen. U begrijpt! Om zekerheid van dit laatste te hebben, heb ik vanmiddag om half vijf uw dagblad opgebeld. Het resultaat was, dat ik te hooren heb ge kregen, dat ik 20.000 of wel f 180.000 in Nederlandsch geld heb gewonnen met de aan- komst van Egremont als tweede in de Iersche Sweepstake. En wat denkt u nu te gaan doen? vroe- gen wij „Meneer Winnaar" nieuwsgierig. Ik blrjf mijn leven op den gewonen voet doorleven. Hebt u geen plannen voor de toekomst? Nee meneer, heelemaal niet. Is dit de eerste keer, dat u in de Sweep stake gespeeld hebt? Ja, was het antwoord, de eerste keer en met een lot. Gaat u een volgenden keer weer uw ge- luk beproeven? informeeren wrj nog even. Dat weet ik nog niet, ik denk, dat ik't bij deze proef maar laat, zeide ons de winnaar ten afscheid, die zichzelf heeft voorgenomen, er een genoeglijk avondje van te nemen. Ver der zag de winnaar liever van elke publicatie van zijn naam af in verband met begrijpelijke redenen, welke wij slechts te eerbiedigen hebben. DE IERSCHE SWEEPSTAKE. Dinsdag zijn te Dublin de tien groote geld- prijzen van 3947 pond en de eerste 1100 van de 220 prijzen van 100 pond getrokken. Bij de prijzen van 100 pond vonden wij weer ver- schillende Nederlanders: Amba, Veendam; Roosje Bloem, Amsterdam; A. J. Braber, IJmuiden-Oost; Deenik, Amsterdam; H. Es- kins, Hengelo; H. A. Govers, 's Hertogen- bosch; J. Heetla, Meppel; Hevelingen, Bos- koop; J. B. Jansen, Amsterdam; J. F. V. Lam port, den Haag; Masteris, Amsterdam; Moser, Amsterdam; een opvarende van het s.s. Am sterdam te Amsterdam; F. L. M. Sohut, den Haag; Toutenburg, den Haag; Veenstra, Bloe- mendaal; Vunderinks, Utrecht; A. Wamsteker, Rotterdam en M. W. B. van den Zalme, den Haag. Woensdag werden de andere prijzen van 100 pond getrokken. Terwijl de trekking voor deze sweep nog gaande was, verkocht men buiten alweer lootjes voor de volgende sweepstake op de Derby, waarvoor de trek king op 27 Mei zal geschieden. Men vermoedt, dat dit de laatste sweepstake zal zijn, die door particulieren wordt ondemomen. De Valerie heeft indertijd evenals trouwens Cosgrave gestemd tegen de wet waarbij deze sweepstakes zijn toegestaan. Hoewel De Valera zelf tot dusver geweigerd heeft zich over zijn plannen uit te laten, neemt men al- gemeen aan dat hij de sweepstake in dezen vorm niet zal laten voortduren. Hij is een tegenstander van loterijen, maar gezien de baten van de sweepstakes voor de ziekenhui- zen van zijn land, wil hij die toch niet af- schaffen. Hij wil er echter een staatszaak van maken onder toezicht van de Dail. Pogingen van de ondememers van de sweep stake om hem tot andere gedachten te bren- gen, zijn reeds ondemomen, doch men ver- zekert, dat zij geen indruk hebben gemaakt op den huidigen minister-president. Het merkwaardige en voordeelige van deze sweepstake is, dat het geld, voornamelijk van buiten den vrijstaat komt. Dit komt ook uit in de verdeeling van de 1122 loten op paarden, die zijn getrokken. Daarvan vielen er 64 in den Vrijstaat tegen 722 in Engeland, 84 in de Ver. Staten, 54 in Schotland, 44 in Zuid- Afrika, 26 in Noord-Ierland, 22 in Canada en in Wales. In Nederland zijn zooals men ge zien heeft, 8 paarden getrokken. Ook behoort onder de gelukkigen nog iemand in het Nederlandsche gedeelte van Borneo. De Daily Express berekent dat deze eerste Iersche sweepstake van dit jaar iets minder dan 3.400.000 pond sterling van Engeland naar lerland heeft gebracht. De Iersche zie- kenhuizen zullen hiervan ongeveer 850.000 pond krijgen. Het aantal deelnemers aan de Derby sweepstake belooft nog grooter te wor den en dan is er vermoedelijk in het najaar nog een sweep. Dit beteekent, dat er dit jaar circa 10 millioen pond van Engeland naar lerland zal gaan, waarvan de Iersche zieken- huizen een kwart krijgen. De Express vindt dat dit niet aangaat. Als in Engeland soort- gelijke sweepstakes geoorloofd waren, zou het geld in het land blijven en zouden de Engel- sche ziekenhuizen profiteeren, in plaats van de Iersche. Men kan den lust tot spelen on der het volk toch niet onderdrukken, laat men dan tenminste zorgen, dat de baten in het land blijven. KNAP. Henry Mandel, die een groote figuur was in de wereld der terreinspeculanten en bouw- ondememers op Manhattan (New-York) heeft een aanvraag ingediend om te worden failliet verklaard. Hij was daarmee niet te vroeg, want volgens een opgave in de New-Yorksche bladen bedraagt het passief 14.060.000 dollar, waartegen aan baten nog altijd 380.000 dollar kon worden gesteld. Een knap stuk werk. EEN VEETE. Te Poelleite bij Maagdenburg zijn twee broers, landarbeiders aan het vechten geraakt met twee andere arbeiders, met wie zij reeds lang een veete hadden. Hun tegenstanders hebben zij neergeschoten. De een was op slag dood, de ander bezweek kort daarop. De broers zijn gearresteerd. Amsterdam, 21 Maart 1932. Vreemd Bankpapder. Bieden Laten Londen 9,9,05 Duitsch 58,59, Fransch 9,70 9,85 Belgisch 6,90 6,95 HEERLEN. In den afgeloopen nacht heeft na afloop van den voetbalwedstrijid Belgie Nederland een emstig auto-ongeluk plaats gehad nabij Hasselt. Vermoedt wordt, dat de chauffeur was ingeslapen. In de bus zaten 26 personen, van wie een tengevolge van het ongeval is gestorven, ter wijl een viertal beenbreuken of emstige ver- wondingen opliep. Dezen werden opgenomen in het ziekenhuis te Hasselt. iSlechts 2 inzittenden kwamen met den schrik vrij. Naar een dezer, de heer Heren uit Nieu- wenhagen mededeelde, was men na afloop van den wedstrijd naar de bus gegaan, ten- einde huiswaarts" te rijiden. Tusschen de Bel- gische plaatsjes Nesp en Hasselt, ongeveer 12 K.M. van Hasselt hoorden ze opeens een hevig gekraak. Een der wanden van de bus scheurde, verschillende personen werden uit de auto geslingerd, een paar kwamen er onder. Alleen de heer H. en zijn makker bleven in de bus. Dadelrjk na het ongeluk verleenden zij hulp. Een paar waren zeer ernstig gewond, dat ze voorzien werden van de H. Sacramen- ten. Zooals reeds gemeld, wordt het ongeval ge- weten aan het vermoedelijke inslapen van den chauffeur. Dat deze zou zijn ingeslapen behoefde geen verwondering te baren, wijl de man vanaf Zaterdag half elf tot Zondag half zeven aan een stuk had gereden. In Antwer pen moest hij nog een band lappen, die onder- weg was stuk gegaan. Door de Belgische politie werd proces-ver- baal opgemaakt. De chauffeur werd ge arresteerd, terwijl de bus in beslag genomen. werd, in afwachting van het nadere onderzoek door het parket. Te half twee kwamen de overgebleven supporters met een bus uit Hasselt te Heerlen aan, nadat him in een nabijstaande boerderij onderdak was verleend. In de gemeente Kattendijke ontving het onderwijzend personeel nog geen salaris over J anuariFebruari Het Nederl. Onderwijzersgenootschap wend- de zich hierop tot Ged. Staten, die de burge- meester thans bericht deden, dat uitbetaald kon worden. VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. De vereeniging ter behartiging van de be- langen van houders van pandbrieven der Veendammer Hypotheekbank heeft van cura- toren bericht ontvangen, dat de uitdeelings- lijst betreffende een derde uitkeering op de pandbrieven, groot 4 pet. door hen ter griffie is gedeponeerd. HOEK. Zaterdag is in het caf6 van den heer Nieuwelink alhier, door den architect L. de Bruijne van Ter Neuzen, aanbesteed het bou- wen van een woonhuis in den Koudenpolder- straat alhier: Inschrijvers waren: Eerste perceel, metselwerk: R. J. de Fouw te Hoek, voor 1133; C. J. de Waele te Sluiskil, voor f 1060; J. F. van Hermon te Hoek, voor /1015; M. Wagenaar te Driewegen, voor /996; W. D. van der Hooft te Driewegen, voor 995; J. Meertens te Hoek, voor 918 (gegund). Tweede perceel, timmerwerk: P. Hamelink te Hoek, voor 887J. van 't Hoff te Hoek, voor 735; C. van Meeren- donk te Ter Neuzen, voor 731; P. F. A. de Waal te Sluiskil, voor 725; W. C. de Feijter te Hoek, voor /712; J. C. Rinders te Hoek, voor 695; P. van Hermon te Hoek, voor /665; F. Dieleman te Ter Neuzen, voor /648; C. Kaijser te Driewegen, voor /598 (gegund). Eerste en tweede perceel gecombineerd P. F. A. de Waal te Sluiskil, voor 1830. Derde perceel, loodgieterswerk M. Wieland te Hoek, voor 27,50 (gegund). Vierde perceel, glas- en verfwerk: F. van der Welle te Hoek, voor 115; A. J. Kiel te Hoek, voor 85; L. Dekker te Hoek, voor 82 gegund Massa: P. van Hermon te Hoek, voor f 1779. 24 Maart. TER NEUZEN. Verkoop bij inschrrjving van boomen. De ingenieur van den Prov. Waterstaat. ST. JANSTEEN. Veiling bij instel van een hofje, wei- en bouwland. Notaris Fanoy. 30 Maart. HOOFDPLAAT. Aanbesteding levering kunstmeststoffen. Landbouwvereeniging „On- derlinge samenwerking". 31 Maart. TER NEUZEN. Veiling fabrieksgebouwen, vier woonhuizen en machinerien. Notaris Callenfels. AXEL. Veiling hofsteedje en weiland. Kan- toor W. A. den Boggende. ST. JANSTEEN. Veiling bij toewijzing van een hofje, wei- en bouwland. Notaris Fanoy. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Geboorten. 11 Maart. Komelia, d. van Arie Hendrik Honcoop en van Komelia de Bruijn (wonende te Raamsdonk). 13 Maart. Marinus, z. van Zacharias Wisse en van Cornelia Ver- helst. 15 Maart. Jan, z. van Comelis Geel- hoedt en van Adriana Woutrina ten Hoeven. 18 Maart. Abraham Jacobus, z. van Willem Adriaan Faas en van Cornelia van den Berge. Overlijdem. 15 Maart. Petronella Hame link, oud 57 j., wed. van Francies d'Hont. 17 Maart. Susanna Levina van Hoeve, oud 68 j., wed. van Johannes Comelis den Outer. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: F. M. Kruijsse, zonder, Pierssenspolderstr. 37 (Sluiskil), van Utrecht. D. Goosen, landbouwerskn., O 200, van Zaamslag. V. Vescoir, scheepvaartvertegenwoordiger, Vlooswijkstraat 20, van Antwerpen (ambtsh.). R. A. Orlans, landarbeider, P 103, van Bouchaute (B.). A. J. van Langevelde, landbouwerskn. P 114a (Sluiskil), van Axel. P. F. A. de Waal en gezin, wagenmaker, Kanaalweg 114 (Sluiskil), van Hontenisse. zijn inderdaad het meest ideale middel ter bevorde- ring van een normalen stoelgang. Gemakkelijk in te nemen, aangename smaak, verwekken geen krampen. 0.65 per flacon. De Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelsehestr. en Westkolkstr. 19 (Ingez. Med.) V. Hollez, leurder, Kerkhoflaan 39, van IJzendijke. E. de Bock, leurster, Kerkhoflaan 39, van Middelburg. Vertrokken: L. Eijke geb. van der Swan, zonder, Burg. Geillstraat 33, naar Apeldoom. C. J. Klaassen, dienstbode, P 98a, naar Philippine. F. Alfonso, fabrieksarbeider, Fabrieksstr. 17 (Sluiskil), naar Axel. Rotterdam, 21 Maart 1932. VEEMARKT. Aangevoerd werden 537 vette runderen, 263 vette- en graskalveren, 189 schapen en 1am- meren en 1743 varkens. Runderen tamelijken aanvoer, handel flauw. Kalveren geringen aanvoer, handel niet vlot, Schapen korten aanvoer. Varkens ruimen aanvoer, handel tamelijk. De noteering was als volgt: Koeien le kw. 0,63—/0,73, 2e kw. 0,52—/0,59, 3e kw. /0,350,50; Kalveren le kw. /1,051,15, 2e kw. 0,76—/0,88, 3e kw. 0,60—/0,70; Schapen le kw. 0,50f 0,60, 2e kw. 0,40 0,50, 3e kw. 0,30/0,40; Varkens le kw. 0,23—/0,26, 2e kw. 0,20—0,23, 3e kw. /0,080,20; Export 0,20—0,23. BINNENLANDSCHE GRANEN. Gerst Chevalier 6/6,50; Haver /6 /6,75; Erwten, kleine groene 812,50; Schokkers 817Bruine Boonen 6,50 7,75; Extra blanke tot 8,75. FIJNE ZADEN. Lijnzaadvoer 6f 7Blauwbloei Zaailrjn- zaad 24/25; Karwijzaad 20/21. AARDAPPELEN. Westlandsche ronde 68; Zeeuwsche Blauwe 3,80/4,30; Zeeuwsche Bonte /3,80 -/ 4,30; Zeeuwsche Eigenheimers 3/3,50: Brielsche Eigenheimers 3,504; Blauwe Eigenheimers /3,253,50; Red Star 33,70; Bravo's 44,50; Drielingen Eigenheimers 2,30/2,80; Blauwe Industrie /2,50/2,90; Zeeuwsche Blauwe Drielingen 22,40; alles per 100 K.G. Malta winter 910 cent per K.G. Aanvoer redelijk, handel kalm. VLAS. AangevoerdBlauwbloei 9288 K.G. 0,40 0,65; Holl. Geel 6500 K.G. 0,40—/0,65; Dauwroot 7000 K.G. 0,35—/ 0,40. COOPERATIEVE V R U CUT E NY F. I LING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" G.A. TE TER NEUZEN. Veiling van 18 Maart. Zure Bellefleur ni 5 tot 6 ct.; Witlof 25 tot 28 ct.; Spruiten 9 tot 16 ct.; Koolrapen 4 ct.; Kroten 5 ct.; Veldsalade 15 tot 18 ct.; Spina- zie 25 tot 28 ct.; per KG. Roode kool 30 tot 40 ct. per 10 stuks. Witte Tulpen 2,70 tot 2,80 per kist. Eieren 2,70 per 100 stuks. Voor Ter Neuzen: 18 Maart. Duitsch m.s. CONRAD LURING, 118, pijpaarde, Par; Noorsch s.s. LYSLAND, 726, kunstm., Odda. 19 Maart. Eng. s.s. SHEAFFIELD, 1682, kolen, New-Castle. Voor Sluiskil: 18 Maart. Fransch s.s. EN- SEIGNE MAURICE PRECHAC, 2548, pyriet, Portiglion; Amerik. s.s. SHOHARIE, 3070, gem., Antwerpen. Voor SluiskilGent: 18 Maart. Nederl. m.s. BRABANT, 203, ledig, Londen. Van Sas van Gent: 20 Maart. Nederl. s.s. STAD ZWOLLE, 1218, ledig, R'dam. Vap GentTer Neuzen: 19 Maart. Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., London. Voor Gent: 18 Maart. Eng. s.s. ENGINEER, 199, ledig, Dartmouth; Duitsch s.s. HERMA, 311, ledig, R'dam; Nederl. m.s. NOORDSTAD, 180, ledig, Ipswich; Noorsch s.s. LJSTO, 1158, vlas, Moermansk; Eng. s.s. GWENTGATE, 887, ledig, Rouaan; Eng. s.s. TRADER, 105, Dartmouth; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Ant werpen; Duitsch s.s. UNVERZAGT, 408, ledig, R'dam; Eng. s.s. ISABELLETTA, 157, ledig, Londen; Eng. s.s. CHELWOOD, 1563, kolen, New-Castle; Noorsch s.s. BRATHOLM, 724, hout, Windau. 19 Maart. Zweedsch s.s. FALKVIK, 621, ledig, Rouaan; Noorsch s.s. STEN, 753, pyriet, Thamshavn; Eng. s.s. CROSBILL, 127, ledig, Portsmouth; Noorsch s.s. ELNA E., 650, stukg., Antwerpen. 20 Maart. Eng. s.s. GLYNWEN, 629, ledig, Londen; Eng. s.s. SMERDIS, 413, pekkolen, Goole; Eng. s.s. SWIFT, 408, stukg., Londen; Eng. s.s. NIDD, 457, stukg., Goole; Zweedsch s.s. SIRIUS, 466, ledig, Antwerpen; Spaansch s.s. ECHANO, 779, ledig, Granville; Zweedsch s.s. VESTEN, 526, ledig, Cherbourg. Van Gent: 18 Maart. Eng. s.s. BERYL, 236, fosfaat, Dundalk; Eng. s.s. SHEAF WATER, 1617, ledig, New-Castle; Spaansch s.s. UPO MENDI, 1631, ledig, New-Castle; Eng. s.s. PANDION, 999, stukg., Belfast; Eng. SPEN, 425, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. ST. ABBY HEAD, 257, fosfaat, Lossiemouth; Eng. s.s. BALFRON, 138, aardappelen, Hull. 19 Maart. Duitsch s.s. HERMA, 311, fos faat, Stolpmunde; Eng. s.s. CRIOHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. BARMOOR, 1317, ledig, Tyne; Eng. s.s. ENGINEER, 199, aard appelen, New-Castle; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Hull; Belg. s.s. JULES HAUZEUR, 814, ledig, Santander; Eng. s.s. WESTDALE, 183, aardappelen, Hull; Belg. s.s. ADOLPHE URBAN, 309, gem., Goole; Poolsch s.s. WIS- LA, 1844, ledig, Gdynia; Eng. s.s. TRADER, 105, fosfaat, Laanion; Duitsch s.s. UNVER ZAGT, 408, fosfaat, Stettin; Eng. s.s. CHEL WOOD, 1563, ledig, New-Castle. 20 Maart. Eng. s.s. ELVIER, 333, gem., Goole; Eng. s.s. GWENTGATE, 887, ijzer, Newport; Eng. s.s. INVERGRANGE, 160, aardappelen, Goole; Nederl. m.s. MARGINA, 170, aardappelen, Rouaan.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 3