ALGEMEEN NIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. EEN DAG R1DDER I No. 8814 MAANDAG 21 MA ART "1932 72e Jaargang, ■or BINNENLAND FKUILLKTON, BUITENLAND HET GEVAAR VAN DEN COLORADO- KEVER. Uw CORSETS Ki UZENSCHE COURANT ABONNEMENT8PRIJS: BiLnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen t r per post r 1,80 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Ultgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 28. ADVERTENTI8N: Van 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer /0,2O. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien blj regelabonnement te gen verminderd tanefbetwelk op aanvraag verkrtjgbaar is. Inzending van advertentien liefst efen dag voor de ultgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Nadat eenige kleine wetsontwerpen ztfn aangenomen, is de beslissing over het ont- werp inzake de Indische bestuurshervorming aan de orde. Minister De Graaff legt een verklaring af, waaruit blijkt, dat in den administratieven onderbouw geen wijziging komt, en dat de residenties en assistent-residenties haar naam zullen behouden, zulks ter tegemoetkomlng aan de bezwaren, geopperd door den heer Knottenbelt en anderen. De heer Knottenbelt (lib.) zal voorstem- men, daar aan zijn bezwaren volledig is tege- moetgekomen. De heer Joekes (v.-d.) stelt bij motie voor, de behandeling uit te stellen en eerst den Volksraad weer aan te hooren. De heeren Cramer (s.d.) en Wijnkoop (comm.) zullen voor deze motie stemmen. De heer Van Boetzelaer (c.h.) acht een nieuw onderzoek wel wenschelijk. De heer Knottenbelt bestrijdt de motie- Joekes. De heer Albarda (s.-d.) ontraadt aan de Kamer, te treden in een mondelinge verkla ring, als thans door den minister afgelegd, en waardoor het inlandsche element weer wordt teruggeplaatst. Minister De Graaff wijst erop, dat bij den Volksraad de uitgewerkte voorstellen komen. De motie-Joekes is niets meer dan een stroo- halm, waaraan die afgevaardigde zich vast- klampt. De heer Van Boetzelaer vraagt schorsing van de beraadslaging, zonder zijn oordeel over de motie te kennen te geven. De heer Joekes wijzigt zijn motie aldus, dat thans zonder meer schorsing van de beraad- slagingen wordt gevraagd. De motie-Joekes wordt met 54 tegen 38 stemmen verworpen. Voor stemden de vrijzinnig-democraten, de sociaal-democraten, de communisten, Floris Vos en de christelijk-historischen, behalve de heeren Slotemaker de Bruine, Krijger en Weit- kamp. Het ontwerp inzake de bestuurshervorming, wordt met 54 tegen 38 stemmen aangenomen. Tegen stemden dezelfde leden, die voor de motie hadden gestemd. OPHEFFING VAN TREINVERBINDINGEN Tot de bezuinigingen, die de directie van de Ned. Spoorwegen overweegt en die reeds de goedkeuring der betrokken rijksinstanties moeten hebben verworven, behoort de gedeel- telijke of algeheele stopzetting van het reizi- gersverkeer op de volgende spoorlijnen: NijkerkEde, Gouda.Schoonhoven, Gro- ningenWeiwerd (de zgn. Woltjespoorweg) NieuwveenTer Aar, TjummarumFraneker WinsumZoutkamp, StadskanaalTer Apel, Deventer Qmmen, Neede Hellendoom, DinxperloVarsseveld, DenekampOlden- aaalGronau, EnschedeAhaus, HoomBo- venkarspel, KwadijkEdamVolendam, Van EwrjcksluisSchagen, EdeWageningen en ZwolleBlokzijl, benevens de tramwegen op Zuid-Beveland (Goes's Heer Arendskerke). Tot de opheffing meent men te gereeder te Wurmen overgaan, omdat op deze trajecten busdiensten reeds in het reizigersverkeer voorzien. RADIO-REDE VAN MR. D. FOCK. De zender te Hilversum golflengte 298 M zal op Zaterdag 2 April van 20 tot 21 uur ter door K. R. G. BROWNE. 67) Vervolg.) Sir Walter zou de noodige deskundige raadgevingen over de beste manier om zich uit een situatie te redden, die in zijn ondervinding haars gelijke niet had, on- aetwijfeld met vreugde begroet hebben. Hij stond midden in het schilderijenzaaltje zijn pijnlijke, vuurroode wang voorzichtig te betasten en te happen naar lucht als een visch op het droge. Hij voelde zich totaal overbluft, ongelooflijk boos en ver- bazingwekkend onhandig overbluft door de meer dan schandelijke beweegredenen, die Mappett zijn dood-onschuldige daad toegedicht had; boos over het feit, dat ze, een gewoon dienstmeisje, den man, die haar om zoo te zeggen voedde en kleedde, had durven slaan en onhandig door het feit, dat hij niet wist of Mssrs. Hopper en Co. z'n vernedering gezien hadden. Voor den eersten keer in zijn bezig maar nutteloos bestaan wist Sir Walter geen woorden te vinden om zijn gevoelens uit te drukken. Zoo ontstond er een pijnlijke stilte, die wel een halve minuut duurde. Na afloop daarvan herinnerde Mappett, die verlegen had staan kijken, zich opeens, dat ze de heldin van het oogenblik was, en dus snoof ze uitdagend, stak haar neus met een> vertoon van onafhankelijkheid in den wind, en wandelde op haar gemak, zon der zich een oogenblik te haasten, langs beschikking worden gesteld voor de uitzending van de openingsrede van Mr. D. Fock ter ge- legenheid van het congres van de Liberate Staatspartij de Vrijheidsbond. PROCEDURE V.A.R.A. TEGEN STAAT. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft arrest gewezen in de bekende procedure tus- sehen de V.A.R.A. en den Staat in zake de j uitzending van het hoorspel ..Gevleugelde j daden". Zooals men weet, had de Radio-controle- commissie de uitzending van dit hoorspel ver- boden, doch daarna heeft de president van de rechtbank te 's Gravenhage in kort geding beslist, dat de controle-commissie ten deze de grenzen van haar bevoegdheid had overschre- den, en alsnog de uitzending toegelaten. In hooger beroep heeft thans het gerechts hof overwogen, dat naar zijn aanvankelijk oor deel de controle-commissie de grenzen van haar bevoegdheid geenszins heeft overschre- den, doch zich heeft bepaald tot bestuurs- daden, waarover de rechter niet te oordeelen heeft. In het onderhavige geval was geen plaats voor een hij voorbaat ingrijpen van de rechterlijke macht en de president had zich daarvan moeten onthouden. Het Hof vemietigde dan ook het vonnis in kort geding en besliste, dat de president geen bevoegdheid heeft om van de onderhavige vordering in kort geding kennis te nemen. ZOMERTIJD EN BUITENLANDSCHE TREIN VERBINDIN GEN. De zomertijd wordt in Belgie en Frankrijk ingevoerd op Zondag 17 April a.s. De treinen waarbij in het dienstregelings- biljet en in de reisgidsen is vermeld alleen tot datum van invoering Zomertijd in Belgie" zullen derhalve tot en met Zaterdag 2 April volgens de daarbij aangegeven dienstregeling loopen en de treinen waarbij is vermeld alleen van datum invoering Zomertijd in Belgie af", zullen ingaande 3 April a.s. vol gens de daarbij aangegeven dienstregeling loopen. CONTINGENTEERING INVOER HAVER EN ROGGE. In verband met de aan de regeering gedane verzoeken om In het belang van den land- bouw over te gaan tot contingenteering van den invoer van haver en rogge, had de com missie van advies inzake de crisis-invoerwet dezer dagen de belanghebbenden tot een be- spreking op het departement van Arbeid, Handel en Nijverheid uitgenoodlgd. Van een 20 belanghebbende organisaties en corporaties waren afgevaardigden aanwezig, die het voor en tegen van den gevraagden maatregel in het licht stelden. Het Tweede Kamerlid Braat heeft tot den Minister van Binnenlandsche Zaken en Land- bouw de volgende schriftelijke vraag gericht: Is de minister bereid mede te deelen, welke maatregelen de regeering denkt te nemen tegen het importeeren van den Colorado-kever die, zooals bekend geacht mag worden, reeds in Europeesche landen voorkomt? WESTEANDSCHE DRUIVEN NAAR INDIe. De bond „Westland" heeft mededeeling ge- daan omtrent de financieele resultaten welke proefzendingen druiven naar Indie hebben op- geleverd. In totaal werden in 1931 vier proe- ven onder leiding van prof. Sprenger geno- men met verschillend materiaal. Door het nemen dezer proeven werden de kosten van vervoer hoog gemaakt. Desondanks werd over Mr. Gibbs, die beleefd voor haar opzij ging, de kamer uit, en stapte Mr. Hopper met een gezicht, even uitdrukkingsloos als de kop van het dier, waarop hij zooveel leek, het schilderijenzaaltje binnen en sprak den versuft uitzienden meneer voor hem aan. ,,Ik hoop, dat u 't me niet kwalijk neemt, Sir Walter, dat we hier maar zoo komen binnenwandelen. Maar de voor- deur stond open en we zagen niemand en toen dachten we: kom, we mosten maar binnengaan... En toen we in de hal ston- den," ging Mr. Hopper diplomatiek voort, „zagen we dat meisje hier de kamer uit- komen en toen begrepen we dat u wel hier zou zijn." Die laatste zin legde balsem op Sir Walter s gewonde ziel. Maar toen hij antwoord gaf klonk zijn stem niet bepaald enthousiast, want hij had begrepen, dat Mssrs. Hopper 6 Co., om zoo kort na hem op de Old Hall te zijn, na het inci dent met den linkerachterband achter hem aan gereden moesten hebben en dat was een handelwijze, waarvoor geen reden noch excuus kon bestaan. „Dat merk ik," gaf hij daarom koeltjes ten antwoord. Mr. Hopper ried blijkbaar, wat er in zijn gedachten omging en gaf nonchalant- minzaam uitleg. ,,'t Moet u wel wat zonderling aandoen dat komen van ons hier, terwijl we u pas op den weg gezien en gesproken hebben. Maar de quaestie is, dat ik zoo- even gewoonweg overbluft was door wat u me vertelde. Ik heb er heel gewoon niet aan gedacht om te vragen, of we ook kon- den helpen. 't Is lam om een goed schil- derij kwijt te raken en als Gibbs of ik op de een of andere manier helpen kunnen, doen we het graag, heel graag. We heb- de vier zendingen slechts een totaal tekort van 177 geboekt, welk tekort niet veroor- zaakt zou zijn, als geen bijzondere proeven waren genomen. De drulvenprijs werd geno- men als geldende veilingsprijs. Uit deze proe ven is blijkens de jongste mededeeling van den bond komen vast te staan, dat de ex port van druiven naar Indie op grootere schaal mogelijk is, indien hij op andere leest geschoeid wordt als bij de proefzendingen het geval geweest is. Door uitgebreide connecties en met eenig kapitaal is ten dien aanzien veel te bereiken. HET NIEUWE KANAALPLAN. Vrijdag werd te Hansweert in een druk- bezochte vergadering een plaatselijk actie- comite opgericht tegen het nieuwe kanaalplan als onderdeel van het in voorbereiding zijnde Nederlandsch-Belgisch verdrag. De vergadering sprak zich uit tegen ieder ander nieuw te leggen scheepvaartkanaal dat strekken zou om het kanaal door Zuid-Beve- j land te vervangen, op grond van de volgende I overwegingen le. Door den aanleg van een nieuw kanaal zouden de nationale belangen, in het bijzon- der van Rotterdam en Zeeland, ten zeerste geschaad worden; 2e. de thans bestaande route van het kanaal door Zuid-Beveland is met aanmerke- lijk geringer kosten dan een nieuw kanaal eischen zal, aan de beantwoording der hoogst te stellen verlangens eener vlugge scheep- vaartverbinding te verbeteren; 3e. de scheepvaart geeft verre de voorkeur aan een open vaarwater, omreden een langer kanaaltracee verscheidene Sluizen en brug- gen met zich mede brengt, waardoor het denkbeeldige voordeel van een kortere ver- binding op den totaalafstand, geheel teniet gedaan wordt; 4e. de aanleg van een nieuw kanaal zal groote financieele offers van Nederland ver- gen, uitsluitend ten behoove- van enkele Bel- gische belangen; 5e. de Eerste Kamer en het Nederlandsche volk hebben zich reeds vroeger openlijk uit- gesproken tegen een dergelijk plan, dat onder het bewind van minister van Kamebeek be- handeld werd. VERBINDING SCHELDELIJN. Het ,,Kanal en comity van West-Brabant en Zeeuwsch-Vlaanderen" heeft op 14 Maart een adres aan den ministerraad gezonden waaraan wij het volgende ontleenen: 1. dat alleen een kanaal van Dintelsas tot Bath, met zoet water, gevoed door een ver- binding tussehen Vliet en Mark en met een zoo laag mogelijk waterpeil, dat in een .open Scheldehaven aan den Brabantschen wal bij de Wester-Schelde eindigt, in staat zal zijn de dringende ontwatering en watervoorziening van Westelijk Noord-Brabant afdoende te verbeteren en de Brabantsche en derhalve nationale en Internationale verkeersbelangen te water te regelen zonder afbreuk te doen aan onze nationale havens, of een onredelijke Komaan, Hollandsche Dames-clifinten.bestelmet Uw eerste bezoek te Gent in het Huis JULIENNE SCHELFHOUT, Brabant- dam 6, Dampoortstr. 25. Daar kunt ge Uwe Maat- corsets tegelijkertijd aan- passen. De nieuwste schoonste Parijzer modellen aan ge- ringe prijzen. (Ingez. Med.) ben nog geprobeerd om u in te halen, maar die rammelkast van ons kroop over den weg. En omdat we toch dezen kant uit moesten hebben we toen besloten, om hier even aan te gaan en u te zeggen, dat u op ons kunt rekenen. Wij, schilderijen- liefhebbers, moeten een lijn trekken dat is het eenige, wat er op zit... Maar misschien hebt u al wat gehoord Het gezicht van Sir Walter veranderde van uitdrukking, werd van welopgevoed- gereserveerd bijna toeschietelijk. Hij was, gezien de omstandigheden, niet bepaald blij met zijn bezoek, maar hij voelde, dat het ondiplomatiek zou zijn, om dat te laten merken. Mr. Hopper was wel geen stemgerechtigd compatriot, maar hij was een rijke, een zeer rijke Amerikaan en zeer rijke Amerikanen waren wezens, voor wie leden van het Parlement grooten eerbied hadden. En Mr. Gibbs diende, als metgezel en intieme vriend van den grooten man, met dezelfde egards behan- deld te worden, de mogelijkheid, dat hij een van Sir Walter's kiezers was nog daargelaten. En dan moest hij Sir Walter niet uit het oog verliezen dat de millionnair, door dadelijk, nadat hij van het drama met de Constable gehoord had, een soort van condolatiebezoek op Old Hall te komen brengen, beleefd en sympathiek gehandeld had, zeer beleefd en sympathiek, gezien het feit, dat hij zelf het bewuste schilderij had willen koopen en dat Sir Walter voor het genoegen be- dankt had. Dus riep Sir Walter zichzelf tot de orde, drong het geval-Mappett, in afwachting van een gunstiger oogenblik om het van alle kanten te bezien, naar den achtergrond van zijn denken terug en keek Mr. Hopper bijna welwillend aan. Buitengewoon vriendelijk van u, om zoo gauw te komen, Mr. Hopper ik bevoorrechting van Antwerpen mede te bren gen; 2. dat alleen een dergelijk kanaal in staat zal zijn om de ontwikkelingsmogelijkheden van Westelijk Noord-Brabant te dienen, aan- gezien werkverruiming en de elasticiteit der verkeerswegen in hooge mate de gelegenheid bieden de toeneming der bevolking op te nemen; 3. dat alleen een dergelijk kanaal de Neder landsche provincie Noord-Brabant economisch onafhankelijk kan maken van de haven eener vreemde mogendheid, dus Antwerpen; 4. dat alleen een dergelijk kanaal de in- dustrieele ontwikkeling, d.w.z. een der vitale belangen van het sterk groeiende Brabantsche volk kan bevorderen; 5. dat alleen een dergelijk kanaal de prac- tische mogelijkheid biedt om Zeeuwsch-Vlaan deren aan te sluiten op het spoorwegnet van Brabant, waardoor bet op het hart van Neder land zal worden georienteerd. 6. dat alleen een dergelijk kanaal de hoop rechtvaardigt op een toekomstige doortrek- king van den waterweg in Zeeuwsch-Vlaande ren, van Graauw over Hulst en Axel tot Sluis- kil, waardoor de ge'isoleerde Zuid-Westhoek van Nederland tot ontwikkeling en voorspoed kan komen en nog meer gericht zal worden op Noord-Brabant, dat is op Nederland. 7. dat alleen een dergelijk kanaal is een nationaal kanaal, dat onze souvereiniteit niet aantast, derhalve iedere mogelijkheid afsnijdt om intemationale servituten op Noord-Bra bant te vestigen, terwijl dit kanaal een zoo- danig Nederlandsch belang op de Wester- Schelde schept, dat de Belgische bewering als zoude de Wester-Schelde enkel een Belgisch belang vertegenwoordigen, krachteloos wordt gemaakt; 8. dat alleen dergelijk kanaal afdoende kan weerleggen de Belgische bewering als zoude Nederland zonder noodzaak een verzanding, van de Wester-Schelde (een ramp voor Ant werpen) dulden of zelfs bevorderen; 9. dat een dergelijk kanaal, eigenend in een open Schelde-haven aan den Brabantschen wal, het ver strekkende offer vormt ten op- zichte van een bevrienden staat, zonder dat Nederland vitale belangen van eigen land en volk schaadt; 10. dat alleen een dergelijk kanaal is: de verbetering of heropening van een bestaand of bestaan hebbend tusschenwater, zonder dat de Rijnmond naar Antwerpen wordt verlegd 11. dat alleen dit kanaal tegelijkertijd een groot provinciaal, nationaal en intemationaal belang dient; 12. dat alleen dit kanaal voldoet aan en blijft binnen de grenzen, gesteld in het Wit- boek van uwe regeering, d.d. 7 Mei 1929; dat daarom het bovengenoemde comite zich eerbiedig, doch met den meesten aandrang wendt tot Harer Majesteits regeering om Haar te verzoeken het daarheen te leiden: dat Brabant een open haven aan den Bra bantschen wal op de Wester-Schelde verkrijgt; dat de regeering nimmer zal gedoogen, dat deze mogelijkheid wordt afgesneden door een gesloten kanaal naar de dokken van Antwer pen over Nederlandsch grondgebied; dus tevens zal worden zorg gedragen, dat het kanaal zal voorzien in de afwaterings- en verkeersbelangen van Noord-Brabant. Met evenveel eerbied en niet minder aan drang verzoekt bovengenoemd comite Harer Majesteits regeering onverwijld te willen be- slissen, dat Zij aan de Stat-en-Generaal zai voorstellen zelf. op Nederlandsche kosten, het kanaalplan van ir. E. van Konijnenburg voor schepen van 1200 tot 1350 ton, geraamd met inbegrip van bijkomende werken op rond 35 millioen gulden, met bekwamen spoed uit te apprecieer die eh belangstelling ten zeerste, werkelijk Maar gelukkig heeft de toestand zich reeds ten goede gekeerd. Het schilderij is terug". Bij die woorden deed hij een stap achteruit en duidde met een handbeweging naar den kostbaren last, dien het kleine tafeltje droeg. Zijn bezoekers kregen bijna gelijktijdig een schok van verbazing en richtten hun verwonderde oogen op het teruggekeerde meesterwerk. „Tjee!" zei Mr. Hopper. ,,Alle menschen zei Mr. Gibbs. Hij deed, zonder erbij te denken, een stap in de richting van het tafeltje, beheerschte zich, ging een stap achteruit en werd rood tot achter zijn ooren. „Hoe vin-je me dat verwonderde Mr. Hopper zich. ,,Een knap stuk werk, Sir Walter! Hoe heb u dat klaargespeeld „Ahem om de waarhei-d te zeggen", begon Sir Walter eenigszins spijtig, „weet i'k zelf niet nog niet hoe het hier ge- komen is. Ik vond 't hier liggen, toen ik eh een kwartier geleaen binnen- kwam en sindsdien heb ik nog niet kun nen eh ontdekken, hoe het hier ge- komen is, en waarom dat andere, de Rom- ney van zijn haak gelicht is. Mijn butler, die mijn eh nieuwsgierig- heid zal kunnen bevredigen, is op het oogenblik toevallig uit." ,,Och zoo zei Mr. Hopper een en al belangstelling. ,,Dus u weet niet, of ze die twee snuiters nog te pakken gekregen hebben. Wel, wel, de wonderen zijn de wereld nog niet uit. Maar ik ben blij voor u, dat u 't terug hebt... ja, we zijn blij, zeer blij, buitengewoon blij, dat u t weer terug hebt, niet Gibbs „Ta," zei Gibbs met overtuiging, terwijl hij hongerig naar de tafel keek. Buitengewoon vriendelijk van u, heeren, BfeO pzrVz pond. voeren, om tevens de zoo dringend noodige werkversehaffing te bevorderen. Het comitd is er van overtuigd, dat evenals Nederland in de tweede helft der vorige eeuw beslist heeft zelfstandig en op eigen kosten het kanaal door Zuid-Beveland uit te voeren, ook thans slechts uitkomst kan worden ge- vonden door van Nederlandsche zijde zelfstan dig en doelbewust te handelen, wat er ook kan kan en moge gebeuren. PEREQUATIE BELGISCHE INVOER- RECHTEN. Ook de Belgische Senaat heeft thans het •wetsontwerp aangenomen tot perequatie vajf de invoerrechten op vleesch, boter, fruit, e.d, Deze zjg. perequatie, houdt, merkt het Hbl. op, in het op goudbasis brengen der invoer rechten. Aangezien de tegenwoordige Bel gische franc slechts het zevend-e deel waard is van den vooroorlogschen, komt de maat regel er practisch op neer, dat de invoerrech ten op vleesch en boter verzevenvoudigd worden. GEEN VESTINGWERKEN NABIJ GENT? De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt, dat de gemeenteraad van Gent aan de regeering een protest tegen de eventueele opriehting van vestingwerken, in de streek ten Zuiden van deze stad, heeft doen gewor- den. Tot dusver is echter door die regeering nog geen definitief besluit genomen omtrent de verwezenlijking van dit deel van het ves- tingplan van den generalen staf. SNEL REOHT. Dezer dagen heeft een Engelsch rechter er over geklaagd, dat in Engeland een toeneming was te constateeren van de gevallen van. emstige criminaliteit. Hij schreef dat toe aan de te milde straffen, te zacht en te lankmoe- dig vooral waar het recidivisten betrof. Dezen kwamen daardoor tot de overtuiging, dat de misdaad nog niet zoo'n slechte carriere was- zei Sir Walter, diep onder den indruk van zooveel onzelfzuchtigheid. ,,'t Is een groote geruststelling Hij brak z'n zin middenin af en luisterde oplettend. Wat was dat „Net of iemand niesde," zei Mr. Hop per. Hij draaide zich om en keek suftig om zich heen. „Ha zei Sir Walter. ,,Ik heb zooeven voor ik binnenkwam, ook al iets ge hoord, maar ik had t vergeten... Hij zweeg en verwarde als een hond, die wild ruikt. Zijn ijverig rondspeurende oogen hadden iets ontdekt; het gordijn rechts van het middelste raam hing eigenaardig, hing met een bocht, hing zoo, of zich iemand of iets, die geen recht had daar te zijn, er achter verborg. ,,Ha zei Sir Walter zacht. Hij sloop op zijn teenen het zaaltje door; Mssrs. Hopper en Gibbs kwamen, een en al be langstelling, eveneens op hun teenen ach ter hem aan. Een meter van het doel af bleef de afgevaardigde van Battersmith staan om adem te scheppen en zijn krach- ten te verzamelen; dan sprong hij als men van iemand van zijn leeftijd, model en liefhebberijen tenminste kan zeggen dat hij springt op het gordijn af en. trok het met een ruk open. Op hetzelfde oogenblik uitte hij een schrillen noodkreet en sprong achteruit, met het droeve ge- volg, dat hij met zijn linkervoet op de elastieke laars van Mr. Hopper terecht- kwam, die on zijn beurt terugdeinsde en zijn gemaltraiteerden voet den likdoorn van Mr. Gibbs plantte, een zachtzinnige aanraking, die genoemden heer een lang- gerekten wanhoopskreet ontlokte. (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1