Als een rozeblaadje S P 0 E f GEMEN0BE BEBXCHTEN VOETBAL. Gorgel ook op straat INGEZONDEN STUKKEN. scheepvaarteeweging. WSSSELKOERSEN, eco frisch cn zaclit wordt Uw teint doer het dagcl'jksch gebruik van „Zlj"-Crcmc. (Ingcz. Med.) «3cr Feltz, vcor ds vacaturs W. de Ridder <Statenkring Vlissingen) de aftredende, voor Ge vacature Do. A. Vrijland (Gtxtenkring Sluis) Dr. J. H. Sornmer te Groede, voor ds vacture M. W. Kostsr (Statcnkrlng Hulst) Dr. L. J. Cazemier te Tor Ncazen. Als buitengewcon lid van het hoofdbectuur werd aangewezen Mr. H. van der Beke Cal- lenfela en tot zijn plaatsvervanger Mr. W. F. E. barcm van der Feltz. Daama hield de heer' H. W. Tilanus, lid ■van de Tweede Kamer een rode over: De regeeriisg en de crisis. Spreker wees eerst op de woorden uit de laatste Troonrede in September 1931 door de Koningin uitgesproken: ,,De economischo tcestand baart bj voortduring ernstige zcrg". Binds dien tijd is de toestand veel verergerd. De regeering trac'at zooveel mcgelijk haar nitgavcci te vcrmkideren en nieuwe bronnen als inkomsten te zoeken. Tot het eerste be- liooren de salariskorting der rijksambtenaren, de vertraging van den vlootbouw, de stopzet- ting van de verdere drooglegging der Zuider zee en het ingediende ontwerp-Rutgers op het lager enderwijs. Nieuwe bronnen zija o.a. fiscale verhooging van invoerrechten, de belasting op de benzine, verhooging suiker- en wijnaccijn3, zegelrecht, •cnz. Verschillen.de onderdeelen hiervan behan- delde spreker min of meer uitvoerig. Hij be- treurde het, dat sommige gemeenten niet medewerken tot salariskorting en wees op het grcots verzet, dat er was tegen het kortings- wetje. Doordat de landbouw gedrukt wordt, lijden ook de Industrie, de handel en de ■echeepvaart. Er zijn verschillends methedes «m aan de crisis hst hoofd te bieden. De Nederlandsche regeering treedt helpend en eteunend op, zooals bijv. door de tarwewet, -den steun bj bietenteelt en vlasbouw enz. Ook wees de spreker op de onrust in alle politieke parUjsn voornamelijk bij de S.D. A.P. en de Roomsch-Katholieken. Hij prees het financieel beleid van Minister De Geer, waardoor onze staatsschuld in de laatste jaren is verminderd. Aan het einde van zijn rede spoorde hij aan tot naastenliefde, het hoogste gebod van God. Van ds gelegenheid tot het stellen van vragen werd ruim gebruik ge- maakt. OVERSLAG. Een geschil tusschen ingczetenen en hunnen rand. Blijkens een ingezonden stuk dat in dit blad verschenen is, verwijt de overgroote meerder- !heid der mgezetencn den raadsleden hun be- langen niet te behartigen zocals dat behoort vooral inzake de electrificatie der gemeente. Niet dat wij bet met den raad eens zijn, maar wij dienen dit college op sommige pun ter. toch rechi te doen wedervaren. De beschuldiging als zou de raadsmeerder- heid inzake de koffiekwestie, stands- of groepsbelangen ten koste der gemeente die nen, moet beslist afgewezen worden. Bij informatie bleek ons het volgende: Toen men het oogenblik zag aankomen dat meerdere ingezetenen, als vanzelfsprekend alien landbouwers uit den polder, hun kinde- ren gemakkelijker naar esn andere school konden doen gaan buiten de gemeente, kwa- men de raadsleden tot de ontdekking dat Overslag dan per leerling ,,toch" een bijdrage moest geven voor de naburige school. Na on- derling overleg werd met algemeene stemmen fcesloten ten behoeve van deze kinderen des winters in de gemeenteschool gratis een kop warms koffie te verstrekken. Dit betreft na- luurlijk alleen de kinderen van landbouwers, tile op deze wijze wel op de gemeenteschool zou den blijven en die dan des middags niet maar huis gaan. Als dit nu geen gezonde finantieele ge- meantepolitiek is, dan weten wij het niet meer. Terugkomende op de electrificatie. Dit is een ander geval. De raadsleden die zich tegen de electriciteit verklaarden, staan maar zwak in hun schoo ner:. In heel Nederland zullen er maar weinig menschen te vinden zijn, die zoo bekrompen zijn, dat zij de electriciteit niet als iets abso- luut noodzakelijks beschouwen. In geen enkel opzicht zcu het te rechtvaardigen zijn, een gem ecnte, die van deze moderne toepassing _,,k-an" jarofiteeren, hiervan te onthouden. lets anders zou het zijn indien dit finan- tieel zware lasten zou veroorzaken, dit nu is hit r ook niet het geval. De overeenkomst met de P.Z.E.M. is in ver- geiijking met wat er overal elders gebruike- lipi is, beslist een contract met voorwaarden t'is voor de gemeente aan den lagen kant zijn. Birift dus slechts over het doen van deze uit- gave op dit oogenblik, rekening houdendemet den toestand der gemeentelijke financien. Vv'elnu, veronderstel dat de gemeente (en dit is niet bet geval) aan de grens van het „uit- gaven doen" gekomen was, dan zou deze nieu we last niet opgsnomen kunnen worden, tenzij andere posten hiervoor geschrapt werden. Het eenige houdbare argument der tegen- .standors die den financieelen toestand wel wat al te zwart inzagen, was dan ook dit laatstgenoem de. Of er cok „misverstaan" kan geweest zijn tusschen de eerst mondeling besproken over eenkomst en de thans ontvangen schriftelijke, doet er niets toe. Het contract is en blijft nog altijd zeer gunstig voor de gemeente en wij twijfelen er niet aan of de raad zou de over eenkomst al gcedgekeurd hebfcen, indien het in de laatste zitting niet onverhoopt verkeerd -uitgekomen was. De raadsleden waren alien -ter zitting gekomen, maar de togenstanders .bleven bij hun meening dat de grens van uit- gaven doen bereikt was. Reeds onmiddellijk na ^opening der vergadering overviel de burge- aneeEter deze heeren nu met een ingewikkelde herekening, waaruit als slotsom te voorschijn kwam een besparing op andere posten die grooter was, dan het benoodigde voor het eleetrlficatie-conlact. Wanneer men weet dat hierbij waren berekeaingen in verband met het door de smbtenaren, meer te betalcn pen- siocncbijclragcn, dan kan men het den raads leden zoo heel kwalijk niet nemen dat zij tus schen de andere hesprekingen door deze cijfers niet volledig verwerken konden in deze enkele oogenhlikken tijdens de vergadering. Deze bc- cijferlog is thans gebleken juist te zijn, had- den de raadsleden ze enkele dagen vrceger gehad en zulks rustig kunnen narekenen, dan had het licht nu wel gebrand. Dat wij het niet heel ver mis kunnen heb- ben, blijkt uit het felt, dat de raad we! niet direct de overeenkomst goedkeurde, maar dat de tegenstauders, uit eigen beweging, het be- drag tot waar zij oorsprcnkelijk gaan wllden, aanmerkeliik verhoogden. Wij hoorden zoo hier en daar reeds in krin- gen van tegenstanders, dat de zaak per slot van rekening veel meeviel en dat de laatste tegenstand, door het vinden van ruimschoots vergoeding in besparingen op andere posten, thans vrrjwel geheel vervallen was. Zoodat men niet te optimlstisch behoeft te zijn, am te voorspellen dat ook in Overslag eenmaal electrisch licht zal branden. RECHTSZAKEN. Arrcndisscments-Rcchtbank te Middolburg. Zitting van 15 Maart 1932. De volgende zaken werden behandeld: J. A. W. v. R., oud 63 j., baakier te Goes; J. W., oud 68 j., procuratiehouder te Goes en W. A. P. L. v. B., oud 50 j., procuratiehouder te Goes, werden tcnlaste ge.egd, da: zij te zamcn en in vereeniging, allnans ieder afzon derlijk omstreeks 15 April 1930 de navolgen- de eifecton j 100 5 Chili, 500 4y2 Ned. 1917; 1000 5 Ovorjsslsche Hypotheek- bank, 1000 4% Nationaal Grondoezit; 1000 5 Transatlantische Hypotneekbank, welke effecten toebahcorden aan Gerard Nieuvvenhuize en welke effecten op verzoek en advies van W. v. R. cn v. B. aan deze bei- den waren terhand gesteld en toevertrouwd om deze effecten op de Kanters Hcrdjks- bank te bewaren en voor het knippen en te gelde maken van de coupons zorg te dragen, wederrechtelijk zich hebben toegeeigend; 2. dat zij te zamen en in vereen.ging om streeks 18 November 1930 een stuk van f 1000 Mcluksche Handels Vennootschap, toe- behcorende aan G. Nieuwcnhuize zich hebben toegeeigend; 3. te zamcn en in vereeniging 2 certifi- caten van 100 Deli Batavia Rubber, toebehoo- rende aan W. C. van Oeveren, welke effecten hij op verzoek en advies van J. W. omstreeks Juli 1S28 en De Kanters en Hordijksbank in bewaring had gegeven zich hebben toege eigend; 4. dat zij te zamen en in vereeniging, of afzonderlijk, een aandeel van 1000 Vorsten- landen, 5 onderdeelen, 1 onderaandeel en nog een onderaandeel Ned. Kon. Petroleum Mg, ieder van f 100 toebshoorende aaa J. Alie- mekinders zich hebben toegeeigend; 5. dat zij te zamen en in vereeniging, al- thans afzonderlijk, na 1 Januari 192 een obligatie 5 Zuider Hypotheekbank en een aanaeelvan j 1000 Java-Rubber, toebshoorende aan J. A. Abrahamse zich hebben toege eigend, alles in hun functie van directeur en procuratiehouders van De Kanter en Hor dijksbank. De Officier van Justitie eischto tegen W. v. R., 2 jaar, v. B., 2 jaar, en W., 1 jaar ge- vangenisstraf. De verdedigers achtten geen enkele te lastelegging bewezen en geen enkel strafbaar feit aanwezig. Zij vroegen vrijspraak voor hnnne clienten. W. A. P. v. B., voomoemd werd ook nog ten laste gelegd, dat hij te zamen en in ver eeniging met J. W., gedurende de afwezig- heid van den directeur de koopmansboeken van De Kanters en Hordijksbank valschelijk hebben opgemaakt, of doen opmaken door de boekhoudster der Vennootschap, door daarin verkeerde boekingen te doen. Sub3idiair werd hem ten laste gelegd, dat hij op verschillende data in 1926 en 1927 be- langrijke geldsommen zich heeft toege eigend. J. A. W. v. R., werd ten laste gelegd, dat hij omstreeks 1928 een balans en een winst- en verliesrekening van De Kanters en Hor- d jits bank te Goes over het jaar 1927 valsche lijk heeft doen opmaken en omstreeks Mei 1928 te Goes opzettelijk gebruik heeft ge- maakt van de voormelde vervalschte stukken door deze stukken, of afschriften daarvan, over te leggen aan de commissarissen van De Kanters- en Hordijksbank, onder meer opdat deze grond daarvan een voorstel zouden kun nen doen tot vaststelling van het dividend en om hen in te lichten omtrent de resultaten van de werkzaamheden van de Bank in het jaar 1927, en door voornoemde balans en winst- en verliesrekening ter goedkeuring over te leggen te Goes op de vergadering van com missarissen op 10 Mei 1928, terwijl uit dat gebruik eenig nadeel kon ontstaan. In deze zaak eischte de Officier van Justitie voor ieder 1 jaar gevangenisstraf, rekenmg houdende met den eersten eisch. De verdedigers vroegen ook in deze zaak vrijspraak. Mr. Zaaijcr uit Goes trad als raadsman op van den verdachte W. v. R.; Mr. Winkel uit Rotterdam voor v. B.; en Mr. Stieger uit Goes voor v. W. Getuigen waren gedagvaard. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Strafzitting van 8 Maart 1932. Veroordeeld wegens overtreding Motor- en Rijwielreglement: C. M., Ertveld, /5 of 2 d. h.; E. F. v. V., Sas van Gent, f 2 of 2 d. h.; J. d. H„ Ilcek, /5 of 5 d. h.; G. B., Sluiskil, /3 of 3 d. h.; E. C., Selzaete, f 5 of 5 d. h.; L. A. V., West- dorpe, 5 of 5 d. h.A. A. K., Sas van Gent, 15 of 15 d. h. ZEETJWSCHE VOETBA2BOND. Afdeeling B. Wedstryduitslagen van Zccdag. lo Klasse. ClingeF.C. Sluis 31 Hulst II—IJzendijke 23 Ereskens—STEEN. 5—0 De stand is thans: geso. gew. gel. verl. doelp. p. Tenietizen II 9 3 1 29—11 16 Breskens 11 6 1 4 23—10 13 FC. Slui3 10 5 2 3 27—16 12 Clinge 10 5 5 28—16 10 STEEN 9 4 5 1534 8 IJzendijke 8 2 2 4 9—14 6 Hulst H 9 1 8 8—38 Hulst II 2 winstpunten in minderlnj wegens niet cpkomen d.d. 29 Nov wedatr. Tern. H—H'Oiat II). 2e Klasse. Terneuzen III- —PHIVO 6—5 Hcntenisse- Oranje uitgesteld. De stand is thans: ge-T- gew. gel- ▼crl. doelp. p. Stoppeldijk 11 9 2 49—13 20 Sluiskil 11 7 2 2 31—16 16 Kontenisse 10 4 3 3 19—20 11 Axel II 12 4 2 6 30—40 10 Terneuzen III 10 3 1 6 21—37 7 PHIVO 12 2 3 7 20—39 7 Oranje 10 5 5 13—24 5 FI1AUDE DOOR EEN GEJIEEXTE- ONTV ANGER. Op last von de justitie te Middelburg is doer de politie aangehouden de gemeente-ontvan- 'ger te 's-Heerenhoek, die er van verdaeht wordt zich in den loop der jaren te hebben scbuldig gemaakt arm verduistering van gel- den die hij in die kwaliteit onder zich had. Men spreekt van een be drag van ongeveer 10.000. Toen dezer dagen kascontrcle plaats had, kwam het bedrug aaa hot bent. VAN EEN DEFECTEN POSTZEGEa,- AUTOMAAT EN EEN EfiltCIJil JONGMENSCH. Rotterdam heeft een grcot postkantoor. Dat groote postkantoor heeft loketten, die men.g- een al tot wanhoop hebben gebraeht. Hoe vaak komt bet voor, d-at wo julst het loket, dat we zoo dringend noodig hebben voor onzen neus dicht zien gaan, omdat do tijd daar is, dat de beamibte rusten of eten moet7 Zaterdagmiddag wilde een jongmensch in bet hoofdpostkantoor een postzegei van 1V3 cent koopen. De loketten waren reeds gealo- ten. De groote stad maakte zich gereed vcor den nacht. Dies besloot het jongmensch ge bruik te maken van een der automaten, die tegen be tiling van 3 cents twee posizegels van 1 y2 cent plegen af te geven. Hij depo- neerde drie centen in het gleufje cn wachtte... zie daar kwamen twee postzegels teiievcns twee centen. Hij deed het nog eens. Zelfde resultaat. Nogmaals. Uitkomst: idem. Dat duurde net zoolaaig tot het jongmensch een arm vol postzegels voor slechts een luttel be- drag uit den automaat had gehaald. In plaats van blij te zijn met dat meeval- le-rtje, was het jongmensch liever eerlijik, het- geen hem tot eer strekt. Hij. liep met zijn buit naar den der nog aanwesige ambtenaren en vertelde zijn automaat-avontuur van a tot z. De postzegels werden hem afgeno- men, hij kreeg precies wat hij hebben moest tegen den overeengekoman prijs, benevens een bedankje voor zijn eerlijkheid en de auto maat werd dadelijk buiten dienst gesteld. AUTO-ON GEIiUKKEN. Maandagavond reed op den rijkswcg Venlo- Roermond nabij Swalmen de bakoveubouwer F. met zijn personenauto, waarin zijn broer, een zekere J. en de 51jarige ijzerhandelaar H., alien wonende te Venlo, zaten, uit de richting Roermond. Tusschen Swalmen en Reuver na- derde uit de tegenovergestelde richting op de fiets de 22jarige bakkersknecht van der L. werkzaam te Swalmen. Naar men ons meldt, zou v. d. L. zonder licht hebben gereden. Hij stak eensklaps den weg over en werd door den auto aangereden. v. d. L. was op slag dood. De auto, welks bestuurder had willen uitwijken, reed tegen een boom en werd zeer ernstig beschadigd. De inzittende ijzerhandelaar H. liep daarbij een beenbreuk en ernstige hoofdwonden op. De broer van den bestuurder F. werd licht aan het hoofd gewond. De beide andere inzitten- den bleven ongedeerd. H. is naar het Jozef- ziekenhuis te Venlo overgebracht. Zijn toe stand is bevredigend. Maandagmiddag is te Purmerend het 4jarig zoontje van den heer J. de Gier door een auto overreden en gedood. ONGELUKKEN. Te Horn is Zaterdag het 21/2jarig zoontje van den werkman v. H. in een ketel met kokend zeepsop gevallen. Dinsdag is het kind aan de daarbij opgeloopen verwondingen overleden. VIER BOERDERIJEN IN DE ASCH GELEGD. Dinsdagmorgen in de vroegte heeft in het gehucht Mantinge onder de gemeente Wester- bork een zware brand vier boerderijen in de asch gelegd. Tegen half vier bemerkte het gezin J. Eefting, dat een aan den heer J. Meyering te Westenes bij Emmea toebehoo- rende boerderij bewoont, dat er brand was uitgebrcken. Het gezin kon zich nog temau- wernood in veiligheid stellen, doch van den inboedel kon niets meer gered worden en twee koeien en een varken konden niet meer war den bevrijd. De vlammen sloegen achtereen- volgens over op drie boerderijen, bewoond door J. Pronk, G. Boer en L. Boer. Van deze drie behoorde de eerste aan den heer K. Hui- zing te Spier; de beide andere boerderijen werden door de eigenaars bewoond. Vaa den beer Pronk verbrandden drie kalveren cn een paard en bij den heer L. Boer kwamen zestig kippen in de vlammen om. Alle Inboedels gingen verloren alsmede een hoeveelheid bouwmateriaal, bij een der boerderijen ouge- slagen, en groote kw an turns kunstmeststoffen die juist dezer dagen waren ontvangen. De brandweer van Wester,bork, die met twee spuiten vrij spoedig ter plaatse was, stond machteloos tegenover het vuur. Twee tusschen de brandende boerderijen gslegen be- huizingen bleven bshouden, dank zfj de dak- bedekkir.g met pannen. Op het terrain van den brand was aan wezig de burgemeester van Wosterbork, dtn heer Aib. Zilvoid, die de leiding van de brand weer op zich nam. Naar gemeld wordt is het verbrande var- zekerd, zij het vcor het meerendeel zeer laag. EEN ERNSTIG VLIEGONGELUK. Maandagmorgen steeg te Soera'caija het sportvliegtuig ..Libel", bestuurd door den offi- cier-vlieger 2e klasse der Kon. marine L. H. Blink, terv/ijl een leerling genaamd Frits Mielcke, medevioog, op. Gekomen op een hoogte van 80 meter maakte het vliegtuig esn looping, waarna het plotseling omlaag stortte. De neus van het vliegtuig en ver- voigens de motor boordeu zich in den grond. Beide inzittenden werden geheel verpletterd en waren op slag dood. DE BERUCHTE SPA D A NGG OP CORSICA. De bi.izondere medewer-ker van de „Daiiy Herald" op Corsica, de Ejgelschman Robin son, heeft een onderhoud gc-had met den ban- dietenhoofdman Rene Spada, die reeds van het begin van de zuivenings-expeditie op het Schoone Eiiand, door honderdtn soldateu en politieagenten vergeefs gezocht wordt. Robinson wist het vertrcuwen to winnen van Spada's venvanten en er hen toe te be- wcgen etn geheirne ontmoeting met Spada tot stand te brengen, waandt blijkt, dat de vele verhalen over dezes dood en vlucht van Corsica volkomen valsch zijn. De Engelsche journalist werd op den afge- sproken tijd door een geheimzinnige auto ge haald. Na een poos rijden moest hij uitstap- pen, werd door eenige gewapende mannen afgetast en verder na een zwa,ren tocht van een uur lar.g door struikgewas, boschjes en velden, in een eenzame woning gebraciit. Eerst later vernam Robinson, dat hij zich slechts op een vijftal kilometer afstand be- vond van een dorp, waar de troepen inge- kwartierd zijn. Rend Spada is een kleine, stevig gebouwde man, het type van den volbloed Corsikaan. De bandiet was ingeschoren, maar toch bui ten verwachting netjes. Robinson geeft hem cen goede vijftig jaar als leeftijd. In zijn manieren was Spada zeer hoffelijk, al waarschuwde hij den journalist met de woorden: „lk ben bereid met u te spreken. Maar een politie-spion!", wat hij list verge- zcld gaan dcor een veeibeteekenende hand- j beweging. Spada vertelde hoe hij op het oogenblik j leeft. Twintig mannen bewaken zijn vrouw, i en wat de ononderbroken klopjachtcn betreft, waarvan hij het voorwerp is, verklaarde de bandiet: „Levend krijgen ze mij noolt!" De bandietenhoofdman zeide dear een ven detta gsdwongen te zijn te leven zooals hij nu deed cn niet te bchcorca tot die bandieten, die kortgeleden de straf vcor hun miidaden hebben ondergaan. ..Godurendo m:jn verbl'.f in het maquis, hab ilc alleen maa,r geld afge- perst. Als zij mij willen pakken", besloot de bandiet, „dan zal er veel bloed moeten vloeien". Na het onderhoud ward Robinson nog een paar uur gevangen gshouden, om aan Spada gelegenheid te g'oven wcg te komen. EEN POLITIEKE MOOKD. Te Helsingf.ors is mej. Craucher met ver- scheidene revolverschotan vermoord. Het be- richt dienaangaande spreekt van miss Crau cher, waaruit men op zou maken met een Engelsche te doen te hebben. In ieder geval vermoedt men dat mej. Craucher e:n intsrna- tionale spion was. De geheimzinnige vrouw, zegt het bericht verder, onderhield vroeger betrekkingen met de Lappo-beweging, doch heeft later ruzie gekregen met eenige aan- voerders. Men zegt, dat zij aan de bladen van de arbeiderspartij inlichtingen verstrekt zou hebben over de jongste actie van de Lappia- nen. Ook de politie zou vermoeden, dat er achter den moord politieke redenen schuilen. DS DUIKBOOT M 2. Men heeft de vorige week weer een paar dagen kunnen werken op het wrak van de M 2. De duikers hadden in de hangar aan dek het lijk aangetroffen van een der opvaren- den. Men besloot hst daar te laten tct het vaartuig ge'.icht zal zijn. Het luik dat open- stond en welk3 cpenstaan vermoedelijk den ondergang van het vaartuig bewerkt heeft, is met cement gedicht. In dat cement is een' ruimte gelaten, waar twee buizen door gaan, die in verbinding staan met het bergingsvaar- tuig Teaworth, dat zoodoende lucht in de duik- boot kan pompen om het water er uit te ver- drijven. Een verandering van wind is oorzaak geweest, dat er de laatste dagen op het wrak weer niet gewerkt kon worden. EEN TIJGER ONTSNAPT. Te Sassari vertoeft op het oogenblik een circus van Hagenbeck. Dinsdagochtend, bij het schoonmaken van de kooien, braken er twee tijgers los. De eene viel dadelijk aan op een kooi met een poema, welk beest hij al leelijk toegetakeld had toen het personeel van het circus hem overmeesterde en weer in zijn kooi opsloot. De andere tijger was de straat opgehold, waar de menschen voor hem weg- stoven. Ten slotte kwam hij een wagen tegen met een ezel, die door een jongen van twaalf jaar gedreven werd. De tijger kwam op den jongen toe. die esn afwerend gebaar maakte met zijn zweep. Het wilde dier viel toen den ezel aan en de jongen vlucht'e een huis bin- nen. Intusschen waren twee karabiniers ver schenen, die het beest neerlegden. EEN BOM IN DE KOLENSCHUUR. Een vrouw te Watford had al sinds acht jaar een vreemd metalen voorwerp liggen in het kolenschuurtje achter het huis. Zij had het gevonden tusschen de kolen en op een plank gelegd. Zij had al eens getracht of zij er niets aan los kon draaien doch was daar, gelukkig voor haar, niet in geslaagd. Vorige week kwam er toevallig een oud-soldaat in haar schuurtje, die het ding herkende als een bom. Het gevaarlijke voorwerp is thans on- aohadelijk gemaakt. MOORD OP EEN TYPISTE. In Januari werd te Londen een typiste in den ingang van het kantoor, waar zij werk zaam was, vermoord gevonden. De verdenking viel op haar 36-jarigen vriend, een reiziger. die gearresteerd werd en zich dezer dagen wegen3 moord te verantwoorden had voor den reehter. Hij ontkende de bedoeling te hebben gehad het meisje te dooden. Zij had haar betrekkingen met hem willen verbreken en toen had hij een scheermes voor den dag gehaald en dit in de richting van zijn hals gebraeht om haar, naar hij zeide, tot andere gedachten te brengen. Zij had daarop zijn hand gegrepen, er was een wosteling gevolgd en daarbij was het meisje gedood. De jury nam evenwel moord aan en de reehter ver- oordeelde hem ter dood. HET GESTOLEN KIND. Zondagavond werd te Londen gemeld, dat volgens een bericht uit Crossville de-politie vier mannen zou hebben gearresteerd, die de baby van Lindbergh bij zich zouden hebben gehad. Er werd nog bij gemeld, dat de baby door een dokter als het kind van Lindbergh zou zijn herkend. Thans vemeenvt het persbureau Vaz Dias uit Trenton, in den staat New-Jersey, dat de politie Zondagmiddag aidaar na een conferen ce, medegedeeld heeft, nog niets nieuws te kunnen bekend maken. Uit Trenton wordt nog nader gemeld, dat de commissaris van politie te Trenton, in New-Jersey, een verklaring heeft gepubli- ceerd, beheizende dat het te Crossville onder- zochte kind niet het kind is van Lindbergh. Toen Zaterdagmiddag het Amerikaansche stoomsckip ..President Roosevelt, van de Uni ted States Line de haven van Hamburg bin- nenliep, versprside zich zeer snel het gerueht, dat hot zoontje van Lindbergh zich aan boord van het sckip zou bevinden. Direct nadat he-t stcomscbip gemeerd was, begaf ^ich een twaalftal beafnbten der Hamburgsche "politie asn boord, evenals talrijke Amerikaansche persvertegenwoordigers en folographen. De Amerikaansche consul Kekl was eveneens aanwezig. In een der salons van het sch-.p nam spoedig daama een uit den etat major, de politie en den con3ul-generaal bestaande commissie aan een ronde tafel plaats, waar midden bovenop de z.g. baby van Lindbergh zat te huilen, ten einde het geval nauwkeurig te onderzoeken. Het bleek, dat het niet de Amerikaansche nationale baby betrof, doch een kind van 22 maanden van een rcpatrieerenden Deen, zeke- ren Serge Juergensen. De vader kon een foto toonen, waarop de kleine Age met zijn moeder voorkomt. De vermeende ontvoerder kon vervolgens met zijn zoon aan land gaan. Er wordt beweerd, dat het bende-hoofd Salvy Spitale, die in overleg met de Lind bergh's nasporingen naar de verblijfplaat3 van het gectolcn kind had verricht in de z.g. „on- deirwereld" van New-York en Chicago, per vliegtuig naar een niet genoemde plaats is vertrokken. Naar het gerueht wil zou het Detroit zijn. Welnu, er wordt ook verteld, dat de man een bedrag van 5 250.000 had meegelcregen. Van de zrjd.e der politie-autoriteiten tc Hopewell in den staat New-Jersey wordt openlijk toegegeven, dat het onderzoek naar het kind van Lindbergh tct nog toe zeer wei nig positiefs heeft opgslevard. Praktisch heeft men nog oven weinig aanwijzingen als cp den dag na de ontvoering. Van de zijde der politie wordt thans mede gedeeld, dat reeds in den eersten brief, waarin natuurlijk droog - met (Ingez. Med.) 25, 45 en 63 ctv een losgeld van vijftig duizend dollar werd geeischt, gedreigd werd dat hst kind niet on gedeerd zal blijven, indien Lindbergh met een levende ziel over de ontvoering zou spreken. Ook wordt thans medegedeeld, dat uit de vingerafdrukken die op het kozijn van het slaapkamervenster van den kleine zijn gevon den, is gebleken, dat de ontvoering moet zijn 'geschied door twee mannen. Op tal van plaatsen worden personen, die zich toe-vallig mogen vexheugen in het bezit van een blonde baby, tusschen ds anderhalf en twee jaar, lastig gevallen. De vrees, dat het kind van Lindbergh niet meer in leven is, kwam aan het licht, door- dien de politie een circulaire heeft gericht tot hoteleigenaars en houders van gemeubileerde kamers om niets op het gebied van afgedra- gen kleeren of lappen te verbranden, of weg te gooien, voor zij zich er van hebben ver- gewist, of het ook kinderkleertjes zijn. Naar aanleidlng van de ontvoering van het kind van Lindbeigh vinden wij in een Ameri- kaansch blad vermeld, dat in de volgende staten op soortgelijke ontvoeringen de dood- straf kan worden uitgesproken: Arizona, Delaware, Illinois, Kentuckie, Missouri, Ne braska, New-Jersey, Ohio, Pennsylvania, Zuid- Carolina, Texas en Virginie. In Colorado en Georgie kan zeven jaar worden uitgesproken, terwijl in tal van andere staten maximaal levenslang kan worden gegeven. De ontvoe ring vond, naar men weet, plaats in New- Jersey, een der doodstrafstaten. EEN PASSAGIERSSCIIIP VEKGAAN. Het stcomscbip Prince David van ds Cana dian National Railways, een schip van bijna 7000 ton, is ongeveer 4 mijl ten Westen van Hamilton (Bermuda) op de klippen geloopen. De 84 passagiers en ds 150 koppsn tellende bemanning zijn in de reddingbooten gegaan en veilig overgenomen door de Lady Somers van dezelfde maatschappij. De schipbreuk van de Prince David geschiedde in een storm met hevige regens, die alle uitzicht benamen. De bodem van het schip werd door de puntige klippen opengescheurd. Het schip began dadelijk te zinken en zond noodseinen uit. De Lady Scalers durfde de engte, waarin de Prince David schipbreuk geleden had, niet binnen te varen, doch bleef op 3 mijl afstands kruisen om de menschen uit de reddingbooten over te nemen. De Prince David desd dienst op de directe Ijjn van Boston naar St. George, welke pas de vorige week is ingesteld. Het schip zit tot aan de dekken onder water en belt naar stuurboord over. De positie doet voor het be- houd van het schip het ergste vreezen. COOFKRATIEVE VRUCHTEN VEILING „ZEEL\VSCH-VL.aANDEREN" G.A. TE TER NEUZEN. Veiling van 15 Maart 1932. Zure Beliefleur 8 tot 14 ct. per K.G.; St. Remy 18 ct. per K.G.; Witlof 16 tot 27 ct. per 14.G.Bpruiten 9 tot 19 ct. per Ii.G.Ba- voye kooi 3 tot 4 ct. per stuk; Roode kooi 5 ct. per stuk; Prei 5 tot 19 ct. per stuk; Sel- derijknollen 4 ct. per stuk; Spinazie 22 tot 26 ct. per K.G.; Snijtulpen (wit) /2,51 tot 2,54 per kist; Bevelanders /4,20 per 100 K.G.; Veldsalade 15 tot 16 ct. per K.G.; Kip- eifiren 2,70 tot f 2,80 per 100 stuks; Eend- eieren f 3 per 100 stuks. (liulten verantwoordelijkheid der Bedactie.) Mijnheer de Redacteur. Een kleine plaatsruimte staat U misschien toe voor het volgende, bereids dank er voor. Malaise en nog eens malaise is hetgeen men dagelijks te hooren krijgt. Komt het door de malaise dat er veel ge- vraagd wordt om te geven aan dit, voor dat? Maar is het 66k door de malaise dat er zoo veel gebedeld wordt in allerlei vorm! Doch het la.atste nieuws op dat gebied zal wel zijn, dat 's avonds als het even donker is geworden, kinderen aan de deur komen met een busje, en vragen cmgeld voorde zending! Voor welke zending is dat? Dat weten ze natuurlijk niet, ze kennen blijkbaar alleen het woord „zending". Wordt dit geld versnoept? Of is hij hun thuis het aches voor de zending? Mijnhaer, de Redacteur, dit moest toch niet plaats vinden, dat kinderen op die manier bij de huizen aanbellcn met zulk een boodschap. Bovendien, men moet al te vaak voor de cnorm vele muzikanten naar de deur loopen. Het gebeurde in de kom van Ter Neuzen, dat een kind al bedeiande, eerst de voordeur opendeed en toen de kamerdeur bij een inge- zetene. Het gaat te ver in dit opzieht, vindt U ook niet? EEN KOM-B3WONER. Van Sluiskil: 15 Maart. Eng. s..s. CHAT- WOOD, 1557, lsdig, Tyne; Duitsoh s.s. HER MES, 1616, kunstmest, Barcelona. Van Selzaete: 15 Maart. Duitsch s.s. JOHN A. ESSBERGER, 353, ledi'g, Londen. Voor Gent: 14 Maart. Eng. s.s. TEES- WOOD, 416, ledig, Fecamp. 15 Maart. Eng. s.s. SWIFT, 403, etukg., Duinkarken; Eng. s.s. FOYNES, 390, stukg., Antwerpen; Noorsch s.s. SPROIT, 293, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. ST. ABBS HEAD, 257, ledig, Duinkerken; Noorsch s.s. DORAVORE, 658, ijzer, Antwerpen; Eng. s.s. TAYCRAIG, 163, ledig, Whitestable; Belg .s.s. JULES HAUZEUR, 814, kolen, Santander; Pool3ch s.s. WISLA, 1844, kolen, Danzig; Duitsch s.s. FINKENAU, 472, ledig, R'dam. Van Gent: 14 Maart. Eng. s.s. CHEL- WOOD, 1563, ledig, Tyne; Eng. s.s. OAK- FORD, 259, ledig, Hartlepool. 15 Maart. Eng. s.s. DALEWOOD, 1561, ledig, Tyne; Zweed3Ch s.s. RANFRID, 437, fosfaat, Harderslcbe; Eng. s.s. TEESWOOD, 416, ijzer, Middlesbrough; Noorsch s.s. BONI- TA, 1884, restant, R'dam; Eng. s.s. FOYNES, 390, stukg., Limerick; Duitsch m.s. HANSA, 3368, ledig, Houston; Noorsch m.s. SOLSTAD, 3435, ledig, Batcem; Eng. s.3. SPROIT, 293, fosfaat, Mcmel. Amsterdam, 18 Maart 1932. Vreemd Eaukpapier. Bieden La ten. Londen S,9S 9,—s Duitsch 56,75 57,50: Fransch 9,70 9.85, Belgisch 6,90 6,95'

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 2