ALGEMEEN NIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Eerste Blad. 72e Jaargang. No. 8811 MAANDAG 14 MAART 1932 SINKKNLAHD. BUITENLAND. SPORT. ■HEL" HET PONDENVERLIES VAN HE NEDERLANDSCHE BANK. TER NEUZEN, 14 Maart 1932. GEMEENTERAAD VAN AXEL. z NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSBiinen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen Ir per post f 1,80 per 3 maanden Bij voor udtbetaling fr. per post f 6,60 per jaar Voor Belgie-en Amerlka 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Ultgeefster: Firms P. 3. VAN DE SANDB. GIRO 38150 - TELEFOON No. 25. AD VERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer O.m Grootere letters en clichA's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien btj regelabonnement tegen verminderd tanef, betwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst AAn dag voor de uitgave. DIT BEAD VERSCHIJNT EEDEREN MAA NDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND. ZEELAND EN EEN NIEUW NEDEK- L.VNDSCH-BELGISCH VERDRAG. Een Comite van waakzaamheid. De Midd. Crt. schrijft: De vraag zou gesteld kunnen worden en Efl is gesteld door enkelen, die de ontwikke- ling van den toestand met belangstelling gade- slaan - of Zeeland niet op eenigerlei wijze bet Rotterdamsche voorbeeld zou dienen te volgen, hetzij door een eigen adresbeweging tegen den veronderstelden inhoud van het nieuwe Nederlandsch-Belgische verdrag te organiseeren, hetzij door medewerking te ver- leenen of adhaesie te betuigen aan 't Rotter damsche adres, zooals wij dat Vrijdag publi- ceerden. Vrijdagmiddag heeft, ter overweging van deze vraag, te Middelburg reeds in klein comitA een bespreking plaats gevdnden. Daar werd eenerzijds overwogen, dat een vrucbt- dragende en welgefundeerde aetie niet moge lijk is, zoolang niet met stelligheid bekend is, wat er in bet nieuwe verdrag staat, en in hoe- verre, naast algemeen Nederlandsche, wel- licht specifiek Zeeuwsche belangen gescbaad eullen of kunnen worden; anderzijds werd in- gezien, dat het, wanneer dit eens bekend zal zijm, wellicbt te kort dag is, can nog hande- lend op te treden. Op grond dezer overwegingen werd beslo- ten, de vorming van een ComitA van waak zaamheid voor te bereiden, dat uit personen uit gebeel Zeeland zal bestaan, en dat, zoo dit noodig mocht blijken, de teugels te zijner tijd in handen zal kunnen nemen. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wets- ontwerp tot dekking van het verlies van de Nederlandsche Bank, geleden in bet boekjaar 1 April 1931—31 Maart 1932. De regeering deelt in de memorie van toe- lichting mede, dat bet door de Bank geleden pondenverlies, in verband met de ponden- transactie, welke met Nederlandsch-Indie is gesloten, zicb zal bewegen tusscben 28,5 millioen of f 30 millioen. Dit verlies zal in de eerste plaats gedekt worden uit het bedrijfs- overschot, dat, afgezien van bet pondenver lies, te verwachten is. Voorts zullen de alge- meene en de bijzondere reserves tot bepaalde bedragen worden verminderd. Het daama nog resteerende verlies van ruim 20 millioen zal, volgens een stelsel van geleidelijke afschrij- ving, worden gedekt. In verband met een en ander wordt een. tijdelijke nieuwe winstver- deeling voorgesteld. DE PRESIDENTSVERKIEZINGEN EN DUITSCHLAND. De voorloopige officleele uitslag van de Presidemitsverkiezingen in Duitschland is, dat uitgebracht zijn 37.660.377 geldige stemmen, waarvan op Dusterberg 2.557.876, Hinden- burg 18.661.736, Hittler 11.338.571, Thaelmann 4.982.079, Winter 111.470. Ongeldig 8645. Daar Hindenburg niet de absolute meerder- heid verwierf, is eene berstemming noodzake- lijk. iBlijkens de bericbten, is een verkiezing van Hindenburg, bij tweede stemming vrijwel ver- zekerd. De thans verkregen uitslag is in elk geval reeds een overwinning voor hem en BrUning. Ook wordt gemeld, dat de stemming vrij rustig verloopen is in bet geheele rijk, of scboon bet in bet Roergebied tot een treffen is gekomen tusscben nationaal-socialisten en communisten, waarbij 3 communisten werden gedood. Volgens bovenstaande gegevens hebben on geveer 84 van de stemgerecbtigden aan de stemming deelgenomen, daarvan verwierven Von Hindenburg 49,6 en Hitler 30 DE TOENEMENDE WERKLOOSHEID EN DE STEUNVERLEEN1NG IN BELGIe. Het aantal werkloozen dat op 31 Januari j.l. voor bet gebeele rijk 330.000 bedroeg, is vol gens een mededeeling uit officieuze bron sedertdien nog aanzienlijk toegenomen. De steunkassen zijn thans zoo goed als uitgeput, zoodat de regeering zich genoodzaakt zal zien binnenkort zelf de geheele steunverleening in handen te nemen. In ministerieele kringen wordt een eenvormige steunregeling voor alle werkloozen en in alle gewesten voorzien. Ook zou rekening worden gehouden met den wensch door de liberale fractie in het parle- ment,geuit, geen onderscheid meer te maken tusschen verzekerde en nietverzekerde werk loozen. DE VOLKENBOND SPREEJKT VAN ZICH AF. De commissie te GenAve, die belast was met bet opstellen van de resoluties van princi- pieelen en technischen aard voor de buiten- gewone AssemblAe heeft, schrijft de N. R. Crt., haar taak volbracht. Zij behoeft niet te vreezen, in de AssemblAe zelf, behalve dan bij de Japanners, moeilijkheden te ontmoeten. De vertegenwoordigers der groote mogendheden, die het voorzichtigst waren, omdat zij vrees- den wellicht de kastanjes uit het vuur te moe- ten halen, hebben alien deelgenomen aan het opstellen der resoluties. Daarom kunnen deze resoluties reeds als de ultdrukking van de meening der AssemblAe worden beschouwd voordat zij zelf haar zegel er aan gehecbt heeft. Waarschijnlijk is echter, dat de Japanners zullen trachten in den inhoud er van eenige wjjzigingen van kardinaal belang te verkrij- gen. De Japansche delegatie, die de beslissing aan Tokio moet overlaten, maakte er uit zieh zelf al bezwaar tegen, dat gewag werd ge- maakt van den militairen druk door een* der partijen uitgeoefend; en verder ook tegen de formule, die uitdrukt, dat de AssemblAe niet sleehts de gebeurtenissen bij Sjanghai, maar ook het gescbil in Mantsjoerije te behandelen heeft gekregen. Op beide punten zal er met den Volkenbond niet te praten zijn. Deze zou zich eenvoudig belachelijk maken als met het feit, dat militaire druk is uitgeoefend, op- zettelijk onvermeld liet en bet is niet te den- ken, dat de AssemblAe zich zou willen onthou- den van de bemoeiing met de Mantsjoerijsche kwestie. Het zou zelfs dwaas zijn van de Ja panners als zij aan deze bezwaren vasthielde wanneer zij bet gezag van den Volkenbond willen blijven erkennen. In de zitting van de algemeene commissie die Zaterdagmorgen gehouden is, hebben de Japanners zich nog niet in de discussie over de resolutie gemengd. Dat zal ecbter wel daar- aan moeten worden toegeschreven, dat zij nog geen instructies uit Tokio hebben ontvangen en beteekent allerminst dat zij geen bedenkin- gen hebben. Het is zeer wel mogelijk, dat Tokio zelfs nog met heel wat krachtiger bezwaren komt, want het geheel van de resoluties is nu een- maal voor de Japanners verre van onschuldig. De eerste resolutie stelt zich zonder voorbe- boud op het standpunt van de artikelen van het Handvest, volgens welke het optreden van Japan ten eenenmale ongeoorloofd is. Zij her- innert ook aan het pact-Kellogg, dat Japan door zijn optreden heeft geschonden. De con- clusie is, dat geen verdrag dat Japan tenge- volge hiervan China zou kunnen afdwingen, door de andere staten kan worden erkend. Dat is kort en duidelijk. De tweede resolutie herinnert aan de beslui- ten van den Raad van 30 September en 10 December, die geldig zijn omdat Japan zelf zijn goedkeuring er aan heeft gehecbt. Deze besluiten verplichten Japan zijn troepen in Mantsjoerije zoo snel mogelijk binnen hun rechtmatige standplaatsen langs den Zuid- Mantsjoerijschen spoorweg terug te trekken. Verder maakt zij melding van de door de Ja panners eveueens goedgekeurde motie van 4 Maart betreffende de staking der vijandelijk- heden en het terugtrekken van de Japansche troepen bij Sjanghai. Deze resolutie geeft den baast vergeten Raadsbesluiten betreffende Mantsjoerije weer nieuw leven en trekt ze binnen bet gebeel van de actie van de Assem blAe. De commissie, door de derde resolutie ingesteld, krijgt zelfs uitdrukkelijk de op- dracht toe te zien op de uitvoering dezer be sluiten. Met deze commissie wordt een krach- tig licbaam gescbapen met zeer verstrekken- de opdracbt. Niet alleen de verzoeningsactie volgens artikel 15 krijgt zij tot taak, maar zoo noodig ook de opstelling van de rapporten buiten medewerking der partijen als de ver zoeningsactie mislukt; de uitvoering dus van de scherpste bepaling van artikel 15. Verder krijgt zij bet recbt andere maatregelen voor te stellen, die zij noodig zal achten. Zij kan te alien tijde de AssemblAe bijeenroepen, die blijft voortbestaan en dank zij de Ontwape- ningsconferentie ieder oogenblik kan worden gemobilisee rd. Men ziet: wat de Volkenbond kan doen, doet hij op het oogenblik. Het is zooveel als sleehts weinigen hadden durven verwachten. Als Japan alles weigert, stil zijn gang gaat en de Volkenbond dan niet in staat mocht blij ken een actie van dwang in te stellen, dan zou dit falen hem minder tot smaad en Japan minder tot voordeel strekken dan wanneer de AssemblAe getracht had de mogelijkheid van dit falen bij voorkeur uit den weg te gaan door halfhartige besluiten, genomen uit scbroom tegenover de macbt van Japan. Men heeft dan niet een moreel schuilevinkje ge- speeld en het feit, dat er principieel tenminste niet met den Volkenbond te marchandeeren valt, is in ieder geval geschikt om afschik- kende uitwerking te hebben op staten, die niet zoo onaantastbaar zijn als Japan. Titulesco, de Roemenier, heeft deze opvat- tingen duidelijk verkondigd. Het is goed, dat zij ingang hebben gevonden. Belastingmerk, J. Bliek, Nieuwesluis P 38a. Enveloppe met belastingpapieren, W. Clee- ren, Steenkamplaan 28. Dameshandschoen, I. Scheele, Nieuwediep- straat 35. Witte wollen muts, A. Zandee, Steenkamp laan 10. Rozenkrans in Atui, P. A. Pieters, Baan- drjk 42. Belastingmerk, S. van Doeselaar, Drie- wegen O 95. Sleutel van een melkbus, J. Meeusen, Schoollaan 27. ZEEUWSCHEN ZWEMBOND. Het vorig jaar werd na afloop van den zwemwedstrijd om den Scheldebeker door den Burgemeester van Vlissingen, den beer C. A. van Woelderen, medegedeeld, dat in de toe- komst pogingen in het werk zullen worden gesteld, om een Zeeuwschen Zwembond op te ricbten. Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat deze bond thans is geconstitueerd en de zwem- vereenigingen van Middelburg, Vlissingen, Goes, Hansweert, Ter Neuzen, Sluis, Breskens en de sportafdeeling van de Vlissingsche Red- dingsbrigade bij den bond zijn aangesloten. De Zeeuwsche Zweihbond is een onder- afdeeling van den Nederlandschen Zwembond.. Alleen vereenigingen kunnen zicb bij den Zeeuwschen bond aansluiten, wanneer zij tege- lijkertijd ook lid worden van den Nederland schen Zwembond. Het bestuur van den Zeeuwschen Zwem bond is als volgt samengesteld: C. A. van Woelderen, burgemeester van Vlissingen, voorzitter; W. de Graaf, leeraar R. H. B. S. te Middelburg, vice-voorzitter; D. W. Toussaint, hoofd-inspecteur van politie te Vlissingen, secretaris; J. J. van der Jagt, directeur gasfabriek te Vlissingen, penning- meester; G. A. Hajenius, burgemeester van Goes; Dr. H. W. J. Priems, directeur der R. H. B. S. te Ter Neuzen; Mevrouw T. Beth- Meyer, Hansweert.. Dit bestuur zal nog worden uitgebreid met een vertegenwoordiger van W. Zeeuwsch- Vlaanderen. Als voorzitter van de medische commissie zal Dr. A. Staverman, chirurg te Vlissingen, optreden. Voorts zal en technische en pro- paganda-commissie gevormd worden. De oprichting van den Zeeuwschen Zwem bond juicben wij toe. In bet bijzonder ver wachten wjj daarvan een groote samenwer- king ten opzichte van het organiseeren van wedstrijden, kampioenschappen, enz., een ter- rein waarop voor Zeeland nog heel wat te doen is. De namen van de bestuursleden, die alien een zwemclub vertegenwoordigen, zijn voor ons een waarborg, dat geen half werk zal worden gedaan en de zaken goed zullen worden aangevat. Met belangstellin'g zien we het werk van deizen bond in het belang van de zwemsport voor onze provincie tegemoet. MEIKOOPDAGEN IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. CONCERT VAN HET MUZIEK- GEZELSCHAP. De aandacht der lezers wordt gevestigd op de in dit nummer voorkomende advertentie van bet muziekgezelschap „De vereenigde werklieden", dat a.s. Donderdag haar winter- concert zal geven in het ..Concert- en Bios- coopgebouiw". Naar we vernemen bevat het programma benevens nummers vpor de har- monie ook de opvoering van de operette ,,Prinsesje", waaraan weer alle zorg is be- steed, terwp het symphonieorkest „Onder Ons" daaraan medewerldng verleend. Het belooft voor de bezoekers weer een genot- vollen avond. GEVONDEN VOORVVERPEN. De inspecteur van politie alhier, maakt be kend dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen inlichtingen te bekomen zijn aan de daar achter vermelde adressen. Auto-slinger, J. Dieleman, Noordstr. 87. Portemonnaie met inhoud, A. Verlinde, Vlooswijkstr. 13. GlacA-handscboen, J. Vroegop, Donze Vis- serstraat 42. Houten klomp, Bureau van politie. Reserve autowiel, J. Romeijnsen, Lange Kerkstraat 6. Bruine das, M. Hamelink, Rosegracbt 16. Men schrijft uit Zeeuwsoh-Vlaanderen aan „De Tijd": Als in het voorjaar het nieuwe landbouw- seizoen begint, komen in bet Zeeuwsch Vlaamscbe land, het land met zijn scbitteren de boerderijen en werkelijke kapitale veesta- pel, de „boerenkoopdagen" of ,,Meikoop- dagen" aan de orde. Het is een oude en histo- rische regel, die regel blijft. Ook thans zijn de lange rijen dezer gebruikelijke „koopdagen' begonnen. Prachtige stallen paarden, bijna zonder uizonaering stamboekdieren, gaan dan onder den hamer van den notaris door. Hoomvee, pluimvee, varkens, landbouw-ma- terialen enz. vormen te zamen met bet hoofdmoment, de paarden, ,,den" boeren koopdag. De boerenkoopdag is een evene- ment voor het dorp, waarin de verkooping plaats vindt. Maar hij heeft veel meer dan een plaatselijk karakter, omdat uit de geheele streek en van over de grens gegadigde koo- pers en kijklustigen komen opdagen in bet drukke en gezellige vertier, dat met den koop dag gepaard gaat. In vroegere tijden was de „Meikoopdag" een formeele eendaagscbe kermis. Er werd ron dom de boerderij op talrijke plaatsen muziek gemaakt, wat uiteraard vooral op het jonge boerengeslacbt een magnetischen invloed uit oefende. Sinds vele jaren is hiermede echter vrij algemeen gebroken, zoodat de aankondi- gingsbiljetten en advertentien der verkoopin gen meestal sluiten met de stereotiepe „Geen muziek en zang" of ,,Liedjeszangers en bar- monicaspelers worden op de hofstede niet toegelaten". De „boeren"- of „Meikoopdagen" beginnen reeds in Maart en duren voort tot in Mei of Juni. Zooals voor de band ligt, loopt het finan- cieel succes van deze verkoopingen evenwijidig met den gang van zaken in het landbouwbe- drijf en de publieke koopkracbt. In den tijd omstreeks de oorlogsjaren, toen een prima stamboekhengst, soms tot 50.000 gulden en mAAr opbracht, maakte een landbouwer, die „koopdag hield", niet zelden ettelijke tonnen gouds voor zijn inspan. Met de hooge opbrengsten dezer koopdagen is het thans gedaan. En wie een vergelijking zou maken tusscben bet eindresultaat van een boerenkoopdag uit den jare 1919 bijvoor- beeld en een van 1932, zou buiten twijfel een treffend beeld krijgen van de geweldige wij- zigingen, die sindsdien hebben plaats ge- grepen en van de de diepe sporen, die de crisis in de zware kleibedrijven der Zeeuwsch- Vlaamsche polders heeft gegroefd. In de op Donderdag 17 Maart a.s., des na- middags te 2 ure, te bouden openbare verga- dering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in bebandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en Mededeelingen. 3. Benoeming van een waamemend ge- meente-secretaris. 4. Voorstel tot verkoop van grond aan A. de Zeeuw en Iz. Meesen in de Prins Mauritsstraat. 5. Voorstel tot aanwijzing van een boek- boudkundige voor de bedrijven op grond van art. 262 der Gemeentewet. 6. Voorstel am bet gebouw voor nood- slachtingen toch te plaatsen in de Prins Mauritsstraat. 7. Voorstel om gelden beschikbaar te stellen voor bet vervoeren van school- kinderen van Sluiskil naar Axel, voor- loopig voor eAn jaar. 8. Voorstel om de steunregeling te wijzi- gen overeenkomstig de algemeene regelen door den Minister gegeven. 9. Voorstel tot bet geven van schade- vergoeding aan B. J. Cortvriendt, ten- gevolge van afvalproducten der Gas fabriek in zijn gepacht vischwater. 10. Voorstel tot vaststelling van bet kohier hondenbelasting 1932. 11. Reclames scboolgelden en reclames ihondenbelastin'g. 12. Voorstel tot: wjjziging der gemeente- begrooting, dienst 1931 en 1932; idem begrooting van bet gasbedrijf, dienst 1932. WAARSCHUWTNG. Meerdere personen ontvingen onderstaand scbrijlven Apeldoom, Maart 1932. Mijnbeer, Van bevoegde zijde vernemen wij, dat ook U crediteur is in bet faillissement van de Firma De Koster en Co. te Vlissingen. W\j meenen goed te doen, U mede te dee- len, dat wij momenteel een relatie hebben, die Uw vordering wil overnemen en wel op een wijze, waardoor U in staat wordt gesteld voor 100 uitkeering te verkrijgen, waarvan een geaeelte (gelijkstaand met de uitkeering in het faillissement) direct goed rente gevend, terwijl de rest door amortisatiebewijs wordt gesecureerd, waardoor een totale uitkeering van 100 is te verkrijgen. Mocht U er iets voor voelen om over deze aangelegenheid eens een bespreking te hebben, dan kan zulks, zonder eenige verplicntmg wederzijds, plaats hebben en wacbten wij daaromtrent gaame uwe bericbten. Hoogachtend, Nationaal Bureau „De Speurder", afdeeling financieele bemiddeling, De Directie, (get.) onleesbaar. In verband hiermede geeft de Commissaris van Politie te Vlissingen, tevens commissaris van rijkspolitie, op grond van ingekomen ambtsberichten in overweging voorzicbtigbeid te betrachten bij het aangaan van relaties met het Nationaal Bureau „de Speurder". NEDERLANDSCH BIJBELGENOOTSCHAP. Prov. Commissie Zeeland. Dezer dagen vergaderde de Prov. Comm. Zeeland met de afgevaardigden der afdeelin- gen te Goes. Na de gebruikelijke opening heette de voorzitter in het bijzonder mevr. KoolstraBuenk welkom, die na eene lang- durige ziekte wederom ter vergadering kon komen. Ds. Boeke deelde o.a. mede dat in 1931 ongeveer 200.000 jeugdboekjes zijn ver- spreid en dat bet aantal series lantaarnplaten geregeld wordt uitgebreid. Het werk der afdeelingen werd uitvoerig besproken. Het bouden van propaganda- samenkomsten blijkt vruchtbaar te zijn omdat het achteruitgang in ledental voorkomt, en tevens bun, die zich niet tot een vaste bijdrage kunnen verbinden, gelegenheid biedt bun gave te schenken. In bet bijzonder werd het werk der Bijbelverspreiding door de afdeelingen on der de oogen gezien; blijkbaar zijn verschil- lende uitgaven van bet Ijjr. B. G. nog weinig bekend. Het voorstel inzake een Bijbelsch leesboek, lokte eene breede bespreking uit. Gehoopt wordt dat het niet onmogelijk zal blijken te zijn. Drukproef van eene circulaire aan jong gebuwden wier huwelijk niet kerkelijk werd bevestigd, wordt overgelegd. Zij worden daar- in opgezocht zich van een Bijbel te voorzien. Van de nieuwe vertaling zullen het Evangelie van Mattheus en de brief aan den Romeinen tegelijk verscbijnen. Ds. Homburg bedankte als lid der Prov. Commissie. In zijn plaats werd benoemd den heer A. de Lange te Goes. Tot voorzitter werd in plaats van Ds. Hom burg gekozen Ds. A. M. v. d. Most van Spijk te Kortgene. Naar de Centrale commissie Bin- nenland werden afgevaardigd Douma en Ds. Voors. spoed de Oost-Zeeuwsch-Vlaamsche ontwate ring te bevorderen en aanhangig te maken. De diverse gewestelijke organisaties al3 R.-Kath. arbeidersbond, Noord-iBrabantsche Christelijke Boerenbond, de Hanse, de Zeeuw sche Landbotiw Maatschappij enz. zullen wor den uitgenoodigd in dit comitA zitting; te nemen. AXEL Door den heer A. Th. 't Gilde, lid van den gemeenteraad alhier zijn de volgende vragen tot Burg, en Weth. gericht: le. Zijn Burgemeester en Wethouders be- reid, zulks in verband met een vanwege het Plaatselijke Crisis-ComitA A in de pers bjj- wijze van waarscbuwing gepubliceerd com- muniquA omtrent de daarin genoemde (ge- bleken of veronderstelde) feiten (welk® toch gegrondheid dienen te bezitten) hetzij in openbare, hetzij in besloten vergadering den gemeenteraad nader in te lichten? 2e. Willen Burgemeester en Wethouders in bet bijzonder nadere mededeelingen aan den raad verstrekken omtrent gevallen waarbij verschillende noodlrjdenden( door raads- leden zijn geprest om „steun en giften te gaan vragen", terwijl later bleek, dat bedoelde persoon(en) nog een wekelijksch inkomen van 25,bleken te hebben, waarbij voorts vol gens in het officieele schrijven van bet Crisis- ComitA A is komen vast te staan, dat het be- halen van „politieke voordeeltjes" en „win- kelwinst" de drijfsveeren der betrokken raads- leden waren? 3e. Zijn Burgemeester en Wethouders niet van meening, indien werkelijk gevallen van kwade trouw of minderwaardige handelingen door raadsleden zijn verricht deze terwille van de autoriteit en het prestige van den ge meenteraad hetzij in openbare, hetzij in beslo ten vergadering nader dienen te worden ge- preciseerd? 4e. Zoo aan Burgemeester en Wethouders na onderzoek het-tegendeel blijkt en nocb van opzettelijk kwade trouw, nocb van andere minderwaardige oogmerken sprake is, zijn zij dan niet van meening dat de fn staat van be- schuldiging gestelde raadsleden volkomen die nen te worden gerehabillteerd? VOETBAL Kon. Ned. Voetbalbond, afd. IV. Wedstrijdu i ts 1 agen van Zondag. Kampioenschap van Nederland. AjaxVeendam 40 EnschedAFeijenoord 1—2 le Klasse: Willem H—B. V. V. 4—5 N.O.A.D.De Valk 3—1 2e klasse A: VelocitasT.S.C. 4—2 R.B.C.—Middelburg 3—1 DoskoTemeuzen 5—6 HeroBaronie 3—1 le Klasse VQ CO 90 w 2. doelp. T3,: 00 n n e p K- f v.-t. 3ii PSV 18 12 2 4 54-33 26 Eindhoven 18 12 0 6 45-31 24 NAC 17 11 2 4 45 31 24 MW 17 8 5 6 43-40 19 NOAD 18 7 4 •6 44-43 19 LONGA 18 5 1 9 39 40 14 Willem H 17 6 1 10 43-38 1 3 De Valk 18 6 1 11 30-60' J 3 BW 18 6 5 11 48-58 13 Bleyerheide 17 3 3 9 25 38 11 2e Klasse A Middelburg 20 13 4 3 81-29 30 Hero 20 13 2 5 53-29 28 Dosko 20 10 5 5 65-44 25 R. B. C. 20 10 3 7 62-44 23 Temeuzen 20 10 2 8 58-58 22 T. S. C. 19 8 3 8 46-49 19 Breda 19 8 1 10 40-52 IT Alliance 20 6 3 11 37-56 15 De Baronie 20 6 2 12 41-65 14 Mevo 20 6 2 12 38-69 14 Velocitas 20 5 3 12 35-54 13 ONTWATERJNG OOSTELIJK ZEEUWSCH- VLAANDEREN. Te Kloosterzande is een groote vergadering gehouden ter bespreking van een algemeen ontwateringsplan voor Oostelijk Zeeuwsoh- Vlaanderen. Behalve gemeentelijke autoritei- ten en afgevaardigden van polderbesturen, waren vertegenwoordigers der R.-Kath. Boe ren-, Middenstands- en Arbeidersorganisaties uit Zeeuwsch-Vlaanderen tegenwoordig. In den loop der discussies werd gewag ge maakt van een groot ontwateringsplan voor gebeel Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, ont- worpen door ir. Van Konijnenburg. De kosten van uitvoering, bij bet samenstellen van het plan op een millioen geraamd, zullen thans echter, in verband met de sindsdiien ingetre- den algemeene verlaging der prijzen, waar schijnlijk niet .onbelangrijk lager zijn. Tenslotte werd besloten een gewestelijk comitA te benoemen, dat tot taak heeft met DOSKO—TERNEUZEN. 56. Temeuzen I speelde haar laatsten wed- strijd voor deze competitie en wel te Bergen op Zoom tegen DOSKO. Door Temeuzen werd het eerst de leiding genomen, waarna geruimen tijd later door DOSKO gelijk werd gemaakt. Daarna was het DOSKO die de leiding nam, maar ook Ter- neuzen wist weder gelijk te maken. 22. Met dezen stand werd ook gedraaid. In de tweede helft maakt Terneuzen het eerste een doelpunt. Zelfs wist zij haar voor- sprong op te voeren tot 25. Toen werd aan DOSKO een strafschop toe- gekend, uit welke zij den achterstand ver- kleinde. Van een daarna ontstane inzinking bij Terneuzen maakte DOSKO dankbaar ge- bruik. Tenslotte was de stand weder gelijk. 55. Van nu af speelde Temeuzen weder op- voile kracbt. Hard werd door beide ploegen voor de overwinning gezwoegd. Terneuzen was het, die het genoegen smaakte het eenige doelpunt in den nog resteerenden tijd te kun nen maken en alzoo de beide punten binnen- haalde. TERNEUZEN III—PHIVO. 6—5. Ook het derde elftal van Temeuzen heeft gister een overwinning weten te boeken. Zij' had te gast het eerste elftal van PHIVO te Philippine. Nadat bij de rust de stand 32 was voor PHIVO, en deze na de rust met 53 voor stonden, kwaan het einde met 65 voor Terneuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1