van de dagtaak A Predikbeurten. SPORT. GRMENGDE BERICHT EE. met Wybert Laatste Berichten, Feuilleton- vertellingen VOETBAL. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Kon. Ned. Voetbalbond, Afd. IV. Hier begint het BRABANTSCHE BRIEVEN wordt in den voormiddag verricht. Quaker bevat de natuuriijke voor de voeding onontbeerlijke bestanddeelen, bet geeft gezondheid en levenskracht en is als voedsei vrijwel onovertroffen. Ook dit verslag wordt door de vergadering goedgekeurd. Nu wordt rakening en verantwoording ge- daan van de plaatselijlte vereeniginig. Ontvaagen werd een bedrag van 5813,51%. Hienin is begrepen goed slot 31 Dec. 1930 588,80%- Contributie leden en beguns tigers j 2925,34. Voorts vrije giften 71,75), gemeente- subsidie gekweekte rente en diversen. De uitgaven bedroegen met inbegrip der schuldaflossing ad /500 5258,82%. Alzoo een goed slot van 554,69. De begrooting voor 1932 is vastgesteld op f 5463,39. De ontvangstpost van gemeente- subsidie is teruggebraoht op 1000 inplaats van 1200. Ontvangsten van de afdeeling T. B. C.- toestrijding waren f 1343,68. Hiervan ver- meiden wij, dat de opbrengst Emmabloem- collecte 246,70 was en de subsidie van Prov. Vereeniging en Rrjk resp. f 200 en f 546. De uitgaven waren eveneens f 1343,66. De post voor woningverbetering enz. was 237,20. De begrooting voor 1932 van dezelfde afd. is geraamd op 1425 in ontvangst en uit- gaaf. De voorzitter deelt mede, dat de rekenin- gen door de kasnazieners de heeren Harte en Vellekoop ztjn nagezien en deze hebben ge- adviseerd tot goedkeuring. Op een vraag van den voorzitter hecbt de vergadering hare 'goedkeuring aan deze rekeningen. Daar de heeren kasnazieners beiden niet aanwezig zijn, wilde de voorzitter voorstellen deze beide heeren te vragen zich nogmaals be - schikbaar te stellen voor deze taak. De heer Meinema merkt echter op, dat deze heeren ontheffing hebben gevraagd. Met goedkeuring der vergadering zal de voorzitter trachten een paar andere personen, eveneens ter zake kundig, vragen om dezen arbeid te verriehten. Kunnen deze niet ge- vonden worden dan zal hij de heeren Harte en Vellekoop nogmaals uitnoodigen die taak te verriehten. Hiema brengt de magazijnmeester verslag uit van de uitleening der materialen. Uitgegeven waren met inbegrip van de goederen te Sluiskil en Driewegen 800 stuks materiaal. Het uitleenen ging regelmatig en de behandeling door de leden liet niets te wenschen over. Ook de inning der contributie liep vrijwel goed. De magazijnmeester had nog een verzoek aan de leden, n.l. deze, dat zij steeds met een bewijs van dokter, ver- pleegster of verloskundige de noodige mate rialen kunnen afhalen. Bij monde van den heer Feij werd rapport uitgebracht over de inspectie der materialen. Dit rapport was zeer gunstig. De voorzitter bracht de dank aan alien die arbeid verricht hadden in het belang der ver eeniging. Alsnu volgde de bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreding waren de heeren Van Pienbroek, J. A. Feij en J. P. van Doeselaar. Deze alien werden met bijna algemeene stemmen herkozen. De eerste twee heeren namen hunne benoeming aan- stonds aan. Den heer Van Doeselaar zal be- richt worden gezonden. Bij de rondvraag vraagt de heer De Regt. hoe het komt, dat de vergadering zoo slecht bezocht is. Op deze meermalen gedane vraag kan de voorzitter moeilijk een antwoord geven. Het bestuur heeft reeds eerder pogingen aange- wend tot drukker bezoek doch vruchteloos. Ook vraagt de heer De Regt nog of het niet mogelijk is, dat de vereeniging een grooter magazijn betrekt. De voorzitter antwoordt, dat 't bestuur deze zaak steeds in ernstige overweg.ing heeft, doch wacht op een gunstige gelegenheid. De heer Posthuma vraagt of het niet moge lijk is, dat de T. B. C.-film die hier en daar vertoond wordt ook niet in Ter Neuzen kan vertoond worden. De voorzitter belooft deze vraag in eerst- volgende bestuursvergadering nader te be- schouwen. Met dank aan de aanwezige leden sluit de voorzitter deze jaarvergadering. Behalve bestuur en verpleegsters waren een T2-tal leden opgekomen. DIPLOMA C MACHINESCHRIJVEN. Gisteren slaagden voor het diploma C machineschrijven aan 't instituut Rients Bait te Den Haag, de heeren Jac. de Doelder alhier, en Herman van Hoecke te Westdorpe. LOONS VERLAGING BIJ DE SPOORWEG- MAATSCHAPPIJ MECHELEN— TER NEUZEN. Men deelt ons mede, dat een deputatie van het Hoofdbestuur van den Ned. R.K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphael" binnen korten tijd alsnog een be- spreking met den Minister van Waterstaat zal hebben over de bij de Spoorwegmaatschappij Mecheler. -Ter Neuzen toegepaste loonsverla- ging- Het Hoofdbestuur had telegrafisch zijn ont- stemming ter kennis van den Minister ge- bracht over het feit, dat deze loonsverlaging was goedgekeurd, zonder het hoofdbestuur in de gelegenheid te stellen zijn schriftelijk inge- diende bezwaren mondeling bij den Minister toe te lichten. LUXOR-THEATER. Voor deze week staat op het programma de zeer bekend geworden film „Prive-Secre- taresse". Wilhelm Thiele voert de regie van deze film en men ziet dus dat reeds dit onderdeel aan goede handen was toevertrouwd. Het gegeven dat hij te verwerken kreeg, was wel in staat om hem bij zijn werk te ani- meeren. Hij heeft een voortreffelijke amusements- film samen gesteld die op dit terrein werke- hjk tot de meest geslaagde moet worden ge- relcend, een opinie die niet alleen door de pers tot uiting is gekomen, maar ook door het publiek wordt gewaardeerd, getuige het feit, dat midden in den vzomer, deze film 4 weken geprolongeerd werd bij Tuschinski te Amster dam en verder de vele successen door het ge- heele land. Wilhelm Thiele heeft de beschikking gehad over werkelijk eerste krachten. Vooral in de beide hoofdfiguren, of liever gezegd in de drie hoofdfiguren, Vilma, Arvai en Hassel had hij uitstekende vertolkers. Renata Muller, de jonge Berlijnsche tooneel- speelster, die in den laatsten tijd sterk naar voren is gekomen speelt de vrouwelijke hoofd- rol en wordt bijgestaan door Herman Thimig als Arvai en Felix Bressart, die als Hassel het komische deel verzorgde. Kortdm de „Priv6-Secretaresse" is een amu- sementsfilm die overal een zeer gunstig ont- haal ten beurt viel. Als tweede hoofdnummer staat nog op het programma „De vrouw uit Moskou", een ver- filming van Sardou's roman Fedora, welke een onderwerp behandelt uit het Tsaristische Rusland. Zoo een gegeven uit dit oneindig geheim- zinnig land met zgn onbegrepen bewoners, heeft nog steeds de bekoring en aantrekkings- kracht welke niet te bepalen is. Pola Negri speelt de hoofdrol, welke tot een onvergelijkelijke creatie werd onder den des- kundigen regisseur Ludwig Berger. AFDRUKKEN VAN AKTEN. Met de St. Crt. van 9 Maart zijn verzonden afdrukken van de akten betreffende de R. K. Coop. Verbruiksvereeniging ,,Ons Belang" G.A., te Koewacht en van de N.V. Hulstersche Handelsonderneming N.V., te Hulst. RIJKSPOSTSP.AARBANK. Gedurende de maand Februari is aan het postkantoor alhier op spaarbankboekjes inge- legd 67.979,86 en terugbetaald 25.681,08 derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 42.298,78. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 27. KLEINE GEMEENTEN IN ZEELAND EN BEZUINIGING. In de N. R. Crt.. komt het volgende inge- zonden stuk voor, geteekend: ,,Een die goed op de hoogte is met de Zeeuwsche bevol- king". De bezuinigingscommissie van de Neder- landsche Maatschappij voor nijverheid en handel heeft een overzicht tot samenvoeging van kleine gemeenten gegeven, waar ook Zee- land voor in aanmerking komt. Doch is deze commissie wel met den plaat- selijken toestand op de hoogte Het ambt van Burgemeester op een kleine plaats in Zeeland was vroeger een eerebaantje dat slecht be- taald werd. Wie heeft daarin verandering ge- bracht? Het rijk zelf is hiervan de schuld. Enkele uitzonderingen daargelaten, was er in ieder dorp in Zeeland wel een vooraanstaand man te vinden, die de belangen van zijn inge- zetenen als burgemeester wilde behartigen. Doch groote steden hadden een grooten voor- raad heeren zonder betrekking. Konden dezen worden afgevloeid naar het platteland, dan zou dat voor deze menschen een uitkomst zijn. Dit is een van de voornaamste redenen, waar- om de tractementen de hoogte in moesten, daar deze burgemeesters van deze betrekking moesten leven. In de jaren van hooge conjunc- tuur kon dit, doch nu loopt het mis. Verleden jaar moesten de tractementen van de burge meesters in Zeeland nog de hoogte in, of- schoon de burgemeesters, die in zoo'n dorp geboren waren dit ten zeerste afkeurden. Zee- land is een eigenaardige provincie, daar iedere gemeente zijn eigenaardige bevolking heeft, zelfs nog wat taal en kleeding betreft, wat soms een vreemdeling niet opvalt. En nu hebben wij maar 66n wensch: laat iedere gemeente haar burgemeester behouden en bij uitzondering een vreemde \yorden be- noemd. In iedere gemeente is wel een persoon te vinden, die een goede burgervader zal zijn. Laat rijk en provincie nu eens beginnen, de tractementen van burgemeesters zooveel mo gelijk te verlagen. Bij een secretaris is het wat anders; dezen kunnen soms twee of drie gemeenten voor hun rekening nemen. Het ambt van burgemeester op een platte- landsdorp moet beschouwd worden als een bij- baantje. Van de betrekking alleen met huis- gezin te bestaan, kan in dezen tijd niet ge- handhaafd blijven. Dus commissie van bezuiniging, adviseert, dat het platteland zijn eigen burgemeester zal hebben ter plaatse bekend. Dit is de wensch van het geheele platteland van Zeeland met zijn vele gemeenten. Willen zij de gemeenten vereenigen, dan zullen zij op een tegenstand stuiten met verstrekkende gevolgen. NOG EENS DE WEG NAAR DE ROODE SLUIS. Men merkt ons nader op, dat het bericht in het vorig nummer, dat „nimimer" sprake zou geweest zijn van het bouwen van visitatiezalen aan de grens, een te ver gaande bewering is. Daarvan is in 1914 wel degelijk sprake ge weest. In verband met de toen ingetreden toe- standen is van de uitvoering niets gekomen en na den oorlog zijn die plannen geannuleerd, terwijl daarvoor in de plaats is gekomen het houten gebouw dat er thans staat. Van een verandering hiervan is geen sprake. OOSTBURG. In het Beursgebouw te Oostburg zal van 11 tot 14 Juni a.s. de Derde Oostburgsche Pand worden gehouden. RECHTSZAKEN. Door L. J. v. H., oud 38 j., koopman te Aardenburg, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den kantonrechter te Oostburg, waarbij hij terzake van overtreding van de Motor- en Rijfwielwet is veroordeeld tot 20 of 10 dagen hechtenis. De Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij dat kantongerecht was eveneens in hooger beroep gekomen. VERDUISTERING DOOR EEN CURATOR. Voor de rechtbank te's Bosch werd gisteren behandeld de zaak tegen den gewezen curator bij de Hanzebank, H. Tromp, aan wien wordt ten laste gelegd dat hij te s'-Bosch tusschen begin 1929 en omtrent begin 1931 opzettelijk als curator in het faillissement van de Hanze bank zich wederrechtelijk heeft toegeeigend ongeveer 50 stuks der 6 leening Ned. Indie 1922. 2e emissie, elk groot 1000 dollar, alien in eigendom toebehoorende aan de in staat van faillissement verkeerende credietvereeni- ging „de Hanzebank" en welke effecten ver- dachte in zijn hoedanigheid van curator in zijn administratie en om die effecten te admini- streeren en tegelijk te bewaren, onder zich had. Na het getuigenverhoor was het woord aan den officier van justitie voor het houden van het requisitoir. De officier eischte een ge- vangenisstraf van 3 jaren met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht. De verdediger, Mr. Bourlier pleitte de uiter- ste clementie. Na re- en dupliek werd de uitspraak be- paald over 14 dagen. Voor de behandeling van de zaak deed zich nog een incident voor. Een belanghebbende de 60-jarigen banketbakker Van den Bosch, die aan den ingang zijn kaart overgaf voor (Ingez. Med.) het gereserveerde gedeelte der tribune, werd plotseling onwel en stierf kort daarop. STRAFWERK THUISMAKEN EN DE LEERPLICHTWET. Voor het kantongerecht in Deventer stond Maandag terecht de 44-jarige rijikswerkman J. V. aldaar, wegens overtreding van de Leer- plichtwet. Verdachte was ten laste gelegd, dat hij geen zorg had gedragen, dat zijn doch- tertje geregeld de school bezocht. V. verklaarde, dat'zijn dochtertje opgedra- gen was, strafwerk thuis te maken. Daar het meisje z.i. onrechtvaardig gestraft was, had hij1 het kind verboden het strafwerk te maken. De onderwijzer had toen geweigerd het kind op school toe te laten. Sedert 25 November j.l. heeft het meisje de school niet meer be zocht; verdachte geeft het kind zoo goed mogelijk zelf les in huis. Verdachte zendt haar elken middag en morgen naar school, waar de onderwijzer den toegang weigert, zoolang het strafwerk niet af is. Deze kwestie heeft in Deventer nog al wat stof doen opwaaien, zoo is er in den gemeente- raad reeds uitvoerig over gesproken. Maandagmorgen werd de hoofdonderwijzer van de betrokken school gehoord, die zeide, dat het meisje terecht is gestraft. Waar een- maal deze straf is opgelegd, kan niet van het ingenomen standpunt afgeweken worden. De ambtenaar van het O. M. zeide, dat in de jurisprudentie nog niet een dengelijk geval is voorgekomen. Hij meende echter wel, dat verdachte strafbaar is. Z.i. is het optreden van verdachte als vader zeer onverstandig. Tenslotte eischte spreker f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Verdachte die zichzelf verdedigde, bestreed de meening van den ambtenaar en betoogde, dat nergens in de wet staat, dat een kind ver- plicht is strafwerk thuis te maken. De op- gelegde straf is onbillijk, daar het kind twee- maal gestraft is, de tweede maal, omdat het een leelijk gezicht zette voor de eerste be- straffing. De kantonrechter was het met den ambte naar eens. Hij meende, dat asm het onder- wijzend personeel zekere tuchtmaatregelen gelaten moeten worden. Hij veroordeelde ver dachte tot 5 boete subs. 3 dagen hechtenis. Vermoedelijk zal in deze zaak hooger be roep volgen tot in hoogste instantie. ZONDAG 13 MAART 1932. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9% u. de heer L. Dek; 2 u. Dr. L. J. Cazemier. Sluiskil. 2 u. de hear L. Dek. Hoek. 9 u. en 2 u. Ds. E. Raams. Zaamslag. 9 u. en 2 u. Ds. G. van Dis. Sas van Gent. 9% u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u. leesdienst. Gereformeerde Kerk. Hoek. 9 u. en 2 u. leesdienst. Zaamslag. 9 u. en 2 u„ Ds. A. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9% u. en 2 u„ Ds. Tolama. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5% u„ Ds. B. van Neerbos. •Axel. 9 u. en 2 u., leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u„ 2 u. en 5% u., leesdienst. Lokaal „Eben-Ha8zer". Kerkhoflaan, Ter Neuzen. Nam. 5% u. Dr. L. J. Cazemier, Evangelisatie. R.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H.H. Diensten om 7, 8% en 10 uur. 's Namiddags om 2% uur Lof. le klasse. BleijerheideNAC. Willem nBVV. NOADDe Valk. 2e klasse A. VelocitasTSC. RBCMiddelburg. DOSKOTerneuzen. HeroDe Baronie. 3e klasse A. Zeelandia HSassche Boys. 3e klasse B. WalcherenDOSKO H. Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse B. Hulst nIJzendijke. BreskensSTEEN. ClingeF.C. Sluis. 2e klasse B. Terneuzen inPhivo. HontenisseOranje. 3e klasse B. Sassche Boys HWestdorpe. DE TWEEDE KLASSERS. Nu Zondag j.l. de beslissing over het be- zetten van de eerste en laatste plaats is ge- vallen, wordt thans de laatste ronde gespeeld, en is tevens de spanning voorbij. Zal R.B.C. dat Hero den weg naar het kam- pioenschap versperde, er thans ook in slagen Middelburg er onder te houden? Het is niet onmogelijk dat R.B.C. zich de eer zal kunnen toerekenen de kampioenen te hebben over- wonnen, doch vorige week verloor zij van het zwakkere De Baronie. Terneuzen gaat haar laatsten wedstrijd te Bergen op Zoom spelen tegen DOSKO en zal deze ontmoeting wel in een kleine overwinning voor DOSKO eindigen. Hero zal haar eindwedstrijd ook wel weten te winnen, daar De Baronie onderaan in de rij staat. Velocitas, dat met zulke groote cijfers van Middelburg verfeor, heeft nog een zwaren strijd voor den boeg, n.l. tegen T.S.C. DE DERDE'KLASSERS. De Sassche Boys gaan naar Middelburg om ook daar den laatsten wedstrijd te spelen tegen Zeelandia II, en hiermede haar laatste over- winning mede naar huis brengen. Walcheren krijgt DOSKO II op bezoek en gezien haar stand in de competitie voorspel- len wij de gastheeren een nederlaag. ZEEUWSCHE VOETBALBOND. Hulst II zal IJzendijke ontvangen en kan dit wellicht haar eenige overwinning worden. BreskensSTEEN zal door Breskens wel gewonnen worden, daar Breskens op eigen terrein steeds een sterken tegenstander is. Met de ontmoeting ClingeSluis kan tevens de beslissing vallen voor het kampioenschap in de eerste klasse, daar bij een overwinning van Clinge Sluis vrijwel uitgeschakeld is. Wij hopen dus op een overwinning van Clinge. MOORDAANSLAG OP EEN OUDE VROUW. In het oude huis Westerstraat 182 te Am sterdam is, naar het ,,Handelsblad" meldt, de 82-jarige weduwe J. W. H. Peters Jr., het slachtoffer geworden van een moordaanslag. Zij woonde alleen in dit huis het huis met een Morenkop in den gevel en het huis was in zooverre haar eigendom, dat het fami- liebezit was en zij er het vruchtgebruik van had. Qmstreeks half twee kwam er gelijk zij nog heeft kunnen verklaren een man de stoep op en beide aan, waama de oude vrouw open deed. De man deelde mede, dat hij het huis wilde zien daar hij van plan was het te koopen. De vrouw schijnt toen den bezoeker uitgenoodigd te hebben binnen te komen. Haar boterham stond nog op tafel en klaarblijkelijk heeft zij den man ook een kop thee gegeven, die hij opgedronken heeft. Terwijl zij aan tafel zat, schijnt de man haar met een ijzeren koevoet een slag op het hoofd te hebben ge geven boven het rechteroog, tengevolge waar- van de vrouw een hevig bloedende wond kreeg. Zj verloor echter niet het bewustzijn, waama de man de gang inliep, achtervolgd door de vrouw. Vermoedelijk heeft hij het oudje in de gang opnieuw een slag op het hoofd gegeven, tengevolge waarvan zij daar kreunend en kermend neerviel. Door de voordeur verliet nu de man in allerijl het huis, zonder de deur te sluiten. Buren zagen den man die lang en mager van postuur is en een grijzen deukheid en grijze gabardinen regenjas droeg de woning uitkomen en de nabije Tichelstraat inslaan. Daar heeft men geizen, dat hij een pakje over een schutting wierp, dat later teruggevonden werd in den tuin van de Karthuizerschool. Het bleek de met bloed bevlekte koevoet, ge- wikkeld in een eveneens bebloede doek te zijn. De politie heeft deze voorwerpen in beslag genomen en beschikt ten aanzien van den dader over verschillende signalementen van buurtbewoners, die den man gezien hebben. 't Waren ook de naaste buren, die op het zien van de open deur en het vememen van het geschreeuw van het slachtoffer, de wo ning binnengingen en het drama ontdekten. Onmiddellijk werd de politie gewaarsehuwd en commissaris H. Pijper en inspecteur W. F. H. Glasius stelden in de woning een uitge- breid onderzoek in. De toestand van juffrouw Peters bleek zorgwekkend te zijn, zij kon slechts enkele boven weergegeven verklarin- gen afleggen, waama zij per auto van den G. G. D. naar het Teselschadeziekenhuis over- gebracht en haar familie daraheen ontboden werd. Een groote menigte buurtbewoners verza- melde zich voor de woning naast de hal van de gemeentelijke vischvoorziening waar de moordaanslag was geschied. Volgens kennissen van de weduwe zat zij er vrij warm- pjes bij, doch de dader die ook een akten- tasch bij zich moet hebben gehad schijnt niet in de gelegenheid te zijn geweest iets uit de woning mee te nemen. Nader wordt nog gemeld, dat inspecteur Glasius in het Tesselschade-Ziekenhuis de oude vrouw een nader verhoor heeft kunnen afnemen, waaruit is gebleken, dat de man haar drie slagen op het hoofd heeft gegeven; n. twee in de kamer en 66n in de gang. De toestand van het slachtoffer is nog zorgwekkend. De vrouw weet omtrent de identiteit van den dader geen enkele inlichting te geven. COMMUNISTEN MAKEN RELLETJES. Onder leiding van een inspecteur heeft de politie Woensdagavond op het Koningsplein en in de Leidschestraat te Amsterdam een troep van ongeveer 'tweehonderd communisten uit- eengedreven, die komend uit de Vijzelstraat voor het gebouw van het Japansche consulaat, dat gevestigd is aan de Keizersgracht 610, wilden demonstreeren. Uit hun gelederen werd geroepen: „Weg met den oorlog!" ,,Weg met Japan!" Voor het consulaat is politiebewaking ach- ter gebleven. Een gedeelte van de groep communisten is later op den avond in de binnenstad weer bij- eengekomen, met het gevolg, dat het op de Martelaarsgracht en kort daama op den Dam vrij rumoerig is toegegaan. De politie, die met enkele agenten en miters aanwezig was, stond geen samenscholingen toe; eenige malen heeft zij onder leiding van een inspecteur met sabel en gummistok krachtig gechargeerd, waarbij rake klappen werden uitgedeeld. Ook in de Nieuwe Spiegelstraat zijn enkele charges uitgevoerd. Op de nieuwe Zijds Voorburgwal bij de St. Luciensteeg is een communist gearresteerd en onder sterk politiegeleide naar het bureau Singel overgebracht. Voor verschillende groote gebouwen in de binnenstad waren agenten geposteerd, teneinde het ingooien van ruiten of andere baldadigheden te verhinderen. EEN VROUW SLAAT HAAR ECHTGENOOT MET EEN HAMER. Dinsdagavond heeft een vrouw uit een ge- zin aan de Assenstraat te Deventer haar man. die reeds ter ruste was gegaan, onverwacht met een hamer een slag op het hoofd ge geven. De man kreeg een emstige wonde en moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Voorkom! Gorgel droog £hi||sV i ingez. mm.) LIJK HERKEND. Het bij Wolphaartsdijk aangespoelde lijk, is herkend, als te zijn van A. V. de Mayer, oud 16 jaar, gewoond hebbend te Antwerpen, peze jonge man, is op 19 Dec. 1931 in de Zandkreek overboord geslagen, terwijl hij met zijn vader terugkeerde van de eendenjacht. De vader heeft het lijk herkend. Het zal naar Belgie worden vervoerd. BROEDMACHINELOKAAL IN BRAND GERAAKT. Dinsdagavond is het broedmachinelokaal van den heer Hieltjes te Borculo in brand ge- raakt. De machines, welke gestoOkt werden met pertroleum, verbrandden geheel, met in begrip van ongeveer 2500 eieren. In zeer korten tijd was de geheele inrichting door het vuur vemield. Met moeite werd een vat petroleum uit het brandende perceel gehaald. STORM IN DEN NACHT. Ten gevolge van den storm is Woensdag- nacht een zeilschip, een z.g. Westlander, dat beladen met klompen, in den Ouden Rijn onder Alphen aan den wal lag, gezonken. De schip- per en gezin, die steeds aan boord verblijf houden, bevonden zich toevallig aan den wal, zoodat zich geen persoonlijke ongelukkem voordeden. VERDUISTERING DOOR HOOFD EENBK SCHOOL. De penningmeester der vereeniging tot steunverleening bij ziekenhuisverpleging en de vereeniging ,,Het Groene Kmis" te Nieuwe Tonge heeft ten nadeele dezer beide vereeni- gingen een bedrag van in totaal f 2000 ver- duisterd. De man is tevens hoofd eener lagere school te Nieuwe-Tonge en is in die functie voor 56n maand geschorst. SNEEUWSTORM IN DE OM1GEVING VAN NEW YORK. Een hevige sneeuwstorm heeft Dinsdag ge- woed in een gedeelte van den staat New York en in de andere oostelijke staten. Honderden automobielen sneeuwden in en twee groote autocars met passagiers konden voor den nacht niet meer binnenkomen, zoodat, toen de storm eenigszins bedaard was, een vliegtuig levensmiddelen voor de geisoleerde passagiers liet vallen en dezen den nacht in de autocars doorbrachten. HEVIGE SNEEUWVAL IN BEIEREN. Woensdagnacht is in geheel Zuid-Beieren een groote hoeveelheid sneeuw gevallen. Te Miinchen slaagde men er niet in de sneeuw op te ruimen, zoodat het verkeer 's morgens vroeg bijna geheel gestremd was. Ook was er geen sprake van, dat de treinen op de nor- male tijden konden vertrekken. Ook op het land heeft de hevige sneeuwval emstige ver- keers storingen veroorzaakt. AMSTERDAM. Hedenmorgen werd gear resteerd een 30-jarige werklooze behanger als de vermoedelijke dader van den moordaanslag op de 82-jarige weduwe Peters, wonende in de Westerstraat alhier. Hrj werd gearre steerd in een volkslogement op de O. Z. Voor burgwal en kon geen alibi opgeven. Twee personen hebben hem herkend, de eerste zag hem wegloopen en de tweede zag hem een kistopener wegwerpen, met welk wapen hij de vrouw de slagen op het hoofd heeft toegebracht. ZUTPHEN. In de zaak tegen Ds. J. L. Faber, Did van de Tweede Kamer, tegen wien proces-verbaal werd opgemaakt wegens over treding van de Inkwartieringswet, doordat hjj weigerde een officier inkwartiering te ver- leenen en door den Kantonrechter werd viqj- gesproken, werd heden door den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij de Rechtbank alhier, in hooger beroep, 5 boete of 5 dagen hechtenis geeischt. LONDEN. Vermoedelijk zal Japan weige- ren zich neer te leggen b{j de Volkenbonds- resoluties over het Chineesch-Japansch con flict en zich verzetten tegen de toepassing van paragraaf 4 van artikel 15 van het „Kellog- pact" betreffende de verzoeningsprocedure, waarbij de oplossing van de Mantsjoeiqjsche kwestie aan den Volkerenbond wordt opge- dragen. Ulvenhout, 8 Maart 1932. Menier, 't Is alweer zoow! Trui mot en zal „veur d'n Paasch schoon", hee ze verordonneerd, dus dan wit 't wel, amico. Vleejen week is- 't-al begonnen. 's Zondagsmiddags D'n Janus was bij me gewiest, zooas ge wit, on der kerktijd, ter wijl Trui weg was, en 'k had, om 'm zo'n bietje over z'n gemurmureer henen te helpen, mee da sterfgeval van zn' vrouw, 'n piereversohrikkerske ingeschonken. En hoe gaat da-d-ee, toen nog eentje ,„omda ge op 6en been nie kunst staan", en toen nog eentje „omda-d-alle goeie dingen be staan uit drieen", en toen nog eentje „om 't af te leered" en toen nog eentje „nouw en dan nooit meer", en toen was de kerk uit 'k Was in 'n beste, 'n Zondagsche bui, en... daar mokte Trui effe 'n goei gebruik van. „Hoeveul hedde 'r al g'ad?" vroeg ze en toen was ik zoow stom om te zegen: ,,twee haalfkes". Tmi schonk toen nog 's in omda-d-et tdch Zondag was, ik kreeg 'n bui om alle men schen 'n haand te drukken, bezag de weareld as 'n leutige kermistent en toen zee Trui: „.v6ur zullen me van 't jaar behaangen." En ik? Ik knikte; knikte mee 'n overtui- gink of behaangen en schoonmaken 't levens- geluk van 'nen mensch beteekenen en be- weerde toen zelfs: „en me zullen d'r 's 'n mahjefiek blommeke veur uitzuuken, Toete- loeris!" En of 't getooverd wier toen lag den stalenboek veur m'n neus. „Bekekt z'alvast maar 's," zee Tmi en mee gong ze effe naar t' achterhuis. Nouw, amico, keb 'n oogenblikske zitten kijken, of ik heel de weareld op z'n haanden zag staan. Keb d'n boek 's efkes veurzichtig opengedaan en toen weer gaauw dicht, toen

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 6