ALBEMEEW NIEUWS- EN AOVEBTENTIEBLAP VOOB ZEEUWSCH VIAANPEBEN. Abdijsiroop Tweede Blad. buitenland. ASPIRIN Stop vkig dien GRIEPaanval No. 8810 VRIjDAG 11 MA ART 1932. 72e JAARGANG. BINHHNLAND. de valera gekozen tot president TER NEUZEN, 11 Maart 1932. ^oUQAyp eenig op de wereld IKKER's ,,Voor de Borst"( ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestoldc Abdijsiroop (Ingez. Med.) NEUZENSCHE OURANT HINDEKWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van J. BONTE te Ter Neuzen om vergunnirag tot bet uit'oreiden van zijn broodbakkerij door het plaatsen van een heeteluchtoven, in het perceel kadastraal be- kend in Sectie L, No. 1557, 1955, 2215. Op Dinsdag den 22 Maart a.s., des namid- dags te drie uur, zal in het Gemeentehuis gelegenheid hestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en sohriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip, ter Secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake in- gekomen scbrifturen. De aandacht van belangbebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande juris- prudentie niet tot beroep gerechtigd zrjn, zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinder- wet op den bovenbepaalden dag voor het ge- meentebestuur zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, 8 Maart 1932. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. J. L. DREGMANS, Wd. Secretaris. HINDEKWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brengen ter voldoening aan het bepaalde m het laatste lid van art. 8 der Hinderwet, ter openbare kennis, dat het gemeentebestuur van AXEL bij besluit van 8 Maart 1932 de beslissing op het verzoek van de COMP. NEERLANDAISE DE L'AZOTE te Brussel om op de perceelen kadastraal bekend in sectie A nos. 154, 155 en 156 een tnrichting tot het vervaardigen van watergas te mogen oprichten door hen is verdaagd op grondr dat het gevraagde advies van den hoofdinspecteur van de Volksgezondheid nog niet is ontvangen. Ter Neuzen, 11 Maart 1932. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J HUIZINGA, Burgemeester. J. L. DREGMANS, Wd. Secretans. hoopvol. Het eens zoo rijke Kampen, dat ver- maard was om de lage belastingen, gaat, in- dien de toestanden zich niet spoedig wijzigen, een uiterst moeilijken tijd tegemoet. ROOKEN IN AUTOBUSSEN. Ged. Staten van Noord-Brabant hebben het volgende schrijven gericht aan de autobus- ondememers in Noord-Brabant: Artikel 4 van het Politiereglement op de wegen in Noord-Brabant 1904 (Provinciaal Blad 1930. Nr. 41) bepaalt het volgende: Het is verbaden zich met een brandencie sigaar, sigaret. of pQp te bevinden in auto- bussen, welke op wegen en voetpaden, hunne zijbermen of zijkanten daaronder begrepen, als openbaar middel van vervoer worden ge- bezigd." Ondanks deze verbodsbepaling bereiken ons nog herhaaldelijk klachten over het rooken in autobussen door reizigers en zelfs door chauffeurs. Het is een uwer eerste plichten er voor te zongen, dat voormeld rookverbod in uwe bus- sen niet wordt overtreden. De hoofden der plaatselijke politie hebben wij uitgenoodigd op de naleving van boven- vermelde verbodsbepaling gestreng toe te zien. Waarschuwingen vanwege de politie behoe- ven niet meer te geschieden, nu het verbod algemeen bekend is. NEDERLAND EN BELGIe. In de Memorie van Antwoord op het voor- loopige verslag van de Eerste Kamer over de begrooting" van buitenlandsche z&ken, sciirijft de Minister o.m.: De ondergeteekende moet zijn ten vongen jare bij gelegenheid van de interpellatie van den heer De Savomin Lohman, zoowel als by de behandeling van het onderhavige wets- ontwerp in de Tweede Kamer, ingenomen standpunt handhaven krachtens hetwelk de regeering het niet in 's lands belang acht, thans, hangende de besprekingen, nadere in- i verscbillen. De Valera antwoordde, dat zijn lichtingen te geven aangaande de voorberei- i -lrlo«> troy- HINDENBURG OP DE GRAMOFOON. De vereenigde Hinderburgcomite's hebben den rijkspresident verzocht zich voor een gramofoonopname beschikbaar te stellen. Hij heeft aan dit verzoek voldaan en naar het W. B. meldt de volgende woorden gesproken. Oude soldatenplicht verlangt van mij, in onzen moeilijken tijd op mijn post te blijven, om het vaderland voor schokken te behoeden Slechts op den grondslag van onpartijdigheid en onafhankelijkheid heb ik de candidatuur aanvaard. Ik heb geweigerd, mij in den of andere richting te binden. Ik wil als tot dus- ver ook ingeval ik word herkozen de ver- trouwensman van het geheele Duitsche volk zijn en niet de lasthebber van een partij of een partijgroep. Slechts aan God, het vaderland en mijn geweten wil ik verantwoordelijk zijn. Daaraan heb ik mij tot dusver gehouden en zoo zal ik ook verder handelen. De Duitsche waardigheid en eer te handhaven en tegen aanvallen te beschermen zal steeds mijn voor- naamste taak zijn. Voor mij bestaat er slechts e6n werkelijk nationaal doel: aaneensluitmg van het volk in zijn strijd om het bestaan, volledige overgave van elk individu in den harden strijd om het bestaan der natie. Daar- toe helpe ons God. VAN DEN IERSCHEN VRIJSTAAT. Na de opening van de nieuwe Dail, het Iersche parlement, dat juist opnieuw gekozen is hebben de afgevaardigden allereerst De Valera tot president van het uitvoerend be- wind, zooals de titel officieel luidt, gekozen met 81 tegen 68 stemmen. Daarna deed Gos- grave sen beroep op de republikeinsche partij om het goede Engelsche voorbeeld na te vol- gen en den voorzitter in zijn ambt te be- vestigen, om deze waardigheid geheel ge- scheiden te houden van partij-functies en Italie wijst er op, dat het zelf het eerst na den oorlog zorg getoond heeft voor het lot van Oostenrijk en andere Donaustaten, blijk- baar daarmee aanduidend, dat er geen reden is om Italie te beschouwen als een volgeling van een Fransch initiatief. Het wijst op het bijzonder kritieke in de positie van Oosten rijk en het gevaarlijke in de positie van Hon crarije en nerinnert aan hetgeen Italie nog in den laatsten tijd door zijn handelsverdragen daarvoor heeft gedaan. Dan tast het memorandum in alle welwil- lendheid een grondslag aan van de Fransche plannen. Is een srielwerkend en afdoend pain, berekend op de omstandigheden, het meest gewensdht, dan wel het bevorderen van indi- vidueele toenaderufg in het Donaubekken met bijzondere maatregelen van hulp in moeilij.ke gevallen De Italianen gelooven, dat bet meest te zeggen is voor deze laatste methode. Italie voelt 'er blijkbaar ook weinig voor de onderhandelingen over preferentieele tarieven, die zoo zeer de belangen van andere staten kunnen treffen, aan de vijf Donaustaten alleen over te laten. Dat lijkt ons juist. Inderdaad zal men dit spel met het teere vraagstuk der meestbegunstiging niet aan eenzijdige belang bebbenden kunnen overlaten. Deze kant van de zaak geeft den Italianen gelegenheid tot een voorstel, dat het plan zijn giftanden moet uittrekken. Frankrijk, Duitsohland, Italie en Engeland moeten aan de onderhandelingen deelnemen en verder de staten, die het meest kunnen bijdragen tot het oeconomische herstel van het Donau bekken. Geen samenwerking onder Fransche leiding dus, en vooral geen groepsvorming tegenover Duitschland. Tenslotte komt het memorandum nog met een nuchtere opmerking, die in eenige der be- trokken landen met sympathie zal worden vemomen; het plan- kan in ieder geval niet zoo snel in werking treden, dat het vertrou- wen op de intemationale financieele markt in de betrokken landen gauw genoeg zou kunnen zijn hersteld om in den nood van het oogen- blik te voorzien. De dringend noodzakelijk onmisbare hulp moet dus in de eerste plaats in beschouwing worden genomen. Wij gelooven niet, dat dit antwoord over- eenkomt met hetgeen Tardieu had gehoopt.. Men zou het veeleer een koud stortbad kun nen noemen. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Donderdag was de raad voltallig bijeen, ding met Belgie van de herziening der ver- dragen van 1839. Hij moge echter, aangezien in het Voorloopig Verslag zoozeer in het bij zonder de verbindingen tusscben Antwerpen en den Rijln ter sprake werden gebracht, reeds thans waarschuwen tegen de voorstelling waaraan aldus voedsel zou kunnen worden gegeven als zou de eenige belangrijke vraag die= regeling behoeft betrekking hebben op de genoemde verbindingen. Het regime der scheepvaart, zooals dat, naar het inzicht der regeering, conventioneel tusschen Nederland en Belgie behoort te worden geregeld, de be langen van onderscheiden aard der Zuidelijke provincien des lands, de watervoorziening van bet ook voor Rotterdam belangrijke, Juliana- kanaal, en met name ook bet staatkundig belang van een regeling met het buurland. waarvan de wenschelijkheid in dezen onge- wissen tijd niet minder groot is dan in meer normale omstandigheden, zijn slechts eenige der voor Nederland belangrijke punten die de regeering wenscht te zien geregeld. H©t overleg met h.et provinciaal bestuui van Noord-Brabant en de berichten die de regeering van andere zijden bereikten omtrent de wijze waarop de Noord-Brabantsche pro- vinciale en plaatselijke belangen, in de eerste plaats het afwateringsvraagstuk, in overeen- stemming zouden zijn te brengen met een nieuwe regeling met Belgie, wettigen de ver- wachting, dat die overeenstemming is te be- werkstelligen. Hetzelfde geldt voor de belan gen van Limburg en van Zeeuwsch-Vlaan- deren. DE DALING DER PACHTPRIJZEN DREIGT NOODLOTTIG TE WORDEN. De enorme daling der pachtprijzen der lan- derijen dreigt voor de gemeente Kampen nood- lottig te zullen worden. De opbrengst toch van het Kamper-eiland, het rijke grondbezit van Kampen, is de belangrijkste bron van m- komsten dezer gemeente. In 1930 bijv. vloeide uit dien hoofde in de gemeentekas nog een bedrag van ca. 480.000, terwijl de belastin gen opbrachten 217.000. Voor 1932 sloot de post „Stadserv€n en landerijen reeds belang- rijk lager op de begrooting en met de groot- ste moeite heeft men deze sluitend kunnen maken. De pachtprijzen zullen echter nog veel meer moeten dalen. Vele pachters zitten mo- menteel nog vast aan de pachten, welke voor twee of drie jaar zijn vastgesteld. De gemeente zal deze loopende pachten evenwel moeilijk kunnen handhaven en verscheidene adressen om reductie hebben hereids den raad bereikt. Enkele kapitaalkrachtige pachters uitgezon- derd kunnen de hoeren op het Kampereiland de thans geldende pachtprijzen onmogelijk op- brengen en sommige van hen zijn financieel totaal uitgeput en staan aan den rand van den afgrond. De thans geschapen toestand baart het gemeentebestuur veel zorg en men is er zich terdege van bewust, dat maatregelen ge nomen moeten worden. Voor de burgerij stemt dit echter wemig partij reeds iemand tot candidaat had geko zen en dat de voorzitter, die natuurlrjk in de uitoefening van zijn ambt onpartijdig moest zijn in elk geval tocb uit de sterkste partij gekozen moest worden, zooals trouwens in alle parlementair geregeerde landen placbt te geschieden. De afgevaardigde Fye werd nu door de republikeinen candidaat gesteld en met 78 tegen 71 stemmen op den aftredenden voor zitter gekozen. Het Huis is toen tot 6 uur uiteengegaan om De Valera in de gelegenheid te stellen een bezoek aan den gouvemeur-generaal te bren gen om met dezen eenige noodzakelijke dm- gen af te spreken. DE KOUDWATERSTRAAL UIT ITALIe. Tardieu is schrijtft de N. R. Crt. een doortastend man. Het is echter niet voldoen- de alleen doortastend te zijn; men moet ook resultaten daarmee bereiken; anders schept men slechts onrust. Tardieu heeft nu zijn bijzondere belangstel- ling gewijd aan een probleem, waarvan hij de rijpheid voor een oplossing schijnt te hebben overschat. Slaagde hij in zijn streven dan had heel Europa rodcn om hem dankbaar te zijn. Het is echter reeds gebleken, dat zijn optimis- me in dit opzicht te groot was. Wij hebben het oog op zijn plan betreffende een Donau- f G'dc ratie Die plannen zijn gezond, mits werkelijk die federatie het eenige doel er van is en Tardieu niet de bijigedachte heeft aan een politieke pro-Eransche lokformatie. Maar het zijn plannen, die jaren voor de uitvoerinig zouden eischen. Het is een pan-Europa probleem in het klein. De landen, die vdor 1918 voor een groot gedeelte nog een oeconomische eehheid vormden, zijn sedertdien vooral oeconomisch ver uit elkaar gegaan. Zij hebben zich tegen elkaar achter hooge tariefmuren verschanst. Zij hebben met behulp van die bescherming binnen bun eigen grenzen kunstmatige vor- men van bedrijf aangekweekt, die zich niet zonder hooge tariefmuren zouden hebben kunnen ontwikkelen. Een Donau-federatie. die werkelijk onderling vertrouwen en goede samenwerking zou kunnen teweegbrengen en in staat zou zijn de politieke tegenstellingen onschadelijk te maken, zou in de betrokken landen allerlei moeten laten afsterven, wat daar kunstmatig is opgekweekt. De Donau- federatie is het probleem van pan-Europa in zeer verkleind formaat, maar tevens met eenige hoofdmoeilijkheden van dat probleem in zeer geconcentreerden vorm. Het bewijs, dat Tardieu's optunisme te groot was, leverden zijn beschouwingen in de Fransche Kamer over de houding van Italie. Hij heeft gemeend te kunnen spreken van de sympathie van Italie voor het plan. Gelijk- tijdig verscheen een Italiaansch memorandum, dat °in den welwillendsten vorm uiting geeft aan het wantrouwen tegen de bedoelingen van Tardieu met de Donau-federatie. voor het afwerken van een uitgebreide en zware agenda, die bijn:; 5 uur in beslag nam. Burg, en Weth. stelden voor het adres van het gemeentebestuur van Boschkapelle inzake uitvoering van rijkswerken, als werkverschaf- fing voor kennisgeving aan te nemen. De heer Van Driel achtte zich, aangezien dat adres beoogde de uitvoering van een werk waarop ook door de Prov. Commissie der S.D.A.P. gewezen is, nl. graven van een ka naal Axel-Hulst, verplicht namens zijn fractie voor te stellen adhaesie te betuigen. De heer Verlinde meent, dat het dan meer op den weg ligt om aan te dringen op een produetief werk in de gemeente zelf, n.l. het graven der nieuwe haven; hij heeft van de productiviteit van dat kanaal niet zooveel verwachting. De Voorzitter zette uiteen, dat het voorstel van Burg, en Weth. niet voortspruit uit een oor- deel over het gevraagde werk zelf, doch uit een algemeen beginsel, dat gemeentebesturen sober behooren te zijn in het verzenden van adressen omtrent algemeene zaken, doch dat indien een gemeente dit al eens noodig acht, het nog niet noodig is, dat zij daarvoor het gezelschap van nog een aantal andere ge- meenten bijeentrommelt. Het voorstel van Burg, en Weth. werd met 10 tegen 5 stemmen aangenomen. In verband met het te nemen besluit, waarbij wordt verklaard welke verordeningen tegen welker overtreding straf is bedraigd nog als geldende zullen worden aangemerkt, maakten Burg, en Weth. gebruik eenige wij- zigingen in de Algemeene Politieverordening voor te stellen. Als nieuw verbod is o.m. opgenomen het wassehen van glazen en schrobben van stoe- pen en trottoirs bij Vriezend weer, het staan op trottoirs voor bewoonde huizen, zoodat het inzicht wordt belemmerd of inzicht op de etalage van winkels wordt belemmerd, om binnen de bebouwde kommen hananen- schillen op de openbare straat te laten val- len of neer te werpen, zonder vergunning het bedrijf van fotograaf uit te oefenen, om in de kommen der gemeente zonnebaden te nemen gekleed in zwembroek of badcostuum, het binnen een afstand van 100 meter van woningen bloed, ingewanden of anderen afval van geslachte dieren verzamelen, te bewaren of neer te werpen. De heer Hamelink wilde hier nog tusschen voegen „huisafval" opdat het ook aan de ge meente niet meer mogelijk zou zijn nabij woningen aan de Van Steenbergenlaan een vuilnisbelt aan te houden, hetgeen een onbe- hoorlijken toestand veroorzaakt. De voorzit ter meende, dat dit niet de wijze is om dat op te lossen, dat Burg, en Weth. dit ook wel zou den wenschen, doch dat zij nog niet konden slagen om de kwestie van vuilnisberging ten finale op te lossen. Daarmede zou een groot bedrag gemoeid zijn. De heer Van Driel hield een requisitoir tegen de bepaling der zonnebaden, en wilde dat schrappen, terwijl zijn partijgenoot, de heer Van den Bulck namens de fractie voor- stelde een bepaling op te nemen, waarbij het maken van muziek op de openbare straat wordt geoorloofd des Zondags voormiddags van half 12 tot half 2 en voorts 's namiddags van 4 tot 10 uur, ook vooral met het oog op van elders komende muziekgezelschappen. De Voorzitter wees er op, dat met dat voorstel niet het doel bereikt wordt, aangezien dan toch nog de Zondagswet blijft, waarvan de uitvoering aan Burg, en Weth. is opgedragen. De verschillende voorstellen van het college werden aangenomen; alleen de heer Huijssen had succes met zijn voorstel tot het laten vervallen van het verbod betreffende het rijden met een korten dissel, welke verhods bepaling de deskundigen hier niet uitvoerbaar achten. Verschillende reglementen en mstructies werden in overeenstemming gebracht met het de vorige vergadering genomen besluit, dat de benoeming van het betrokken personeel ge- schiedt door den raad. Na de beslissing van den raad is van Burg, en Weth. geen voorstel te verwachten om bij verordening verschillen de benoemingen aan hun college op te dragen. Met betrekking tot de Winkelsluitingswet werden vastgesteld als dagen waarop de wet niet geldt Maandag- -Wo ens dag in de Paasch- week. Maandag- Donderdag in de Pinkster- week, MaandagVrijdag in de jaarlijks te hou den winkelweek, gedurende de dagen waarop kermis gehouden wordt, de 3 laatste dagen van het jaar, voor zoover die geen Zaterdag of Zondag zijn. Het voorstel om het daarheen te leiden dat het sluitingsuur gedurende den zomertijd wordt gesteld op 9 uur 's avonds, zulks in ver band met de buitenlieden, die zich aan den zonnetijd houden en dan bijna geen gelegen heid zouden hebben nog naar de stad te komen voor inkoopen, vond emstige bestrijding van den heer Van Aken, die hierin benadeeling zag voor de winkels die juist in den winter hun seizoen hebben. Hij wenschte alien gelijk, het geheele jaar door op half 9 of 8 uur. Zijn eerste voorstel kon slechts 4 stemmen halen, doch de heer De Bakker die 8 uur sluiting voor stond, opdat de winkeliers en hun per soneel ook van de vrije lucht zullen kunnen genieten zag bijna zijn wensch vervuld, daar zijn voorstel 7 stemmen haalde, tegen 8 die voor het voorstel van Burg, en Weth. waren. Op verschillende verzoeken van belanghebben- den kon niet worden ingegaan, omdat vast- staat, dat daaraan door de Kroon geen goed- keuring zal worden verleend. Aan mej. W. A. Schieman-van der Hooft werd afwijking toegestaan van de nadere eischen bij verordening gesteld aan verlofs- lokaliteiten. Een wijziging der steunregeling voor werk- loozen gaf aanleiding tot uitgebreide bespre kingen. Deze werden ingeleid door den heer Van Driel, die een ernstige grief heeft tegen de ambtenaren die deze regeling den Minister van Binnenlandsche Zaken in de pen hebben gegeven, terwijl het overigens aan Burg, en Weth. kwalijk neemt, dat zij niet hebben ge- tracht de mogelijke verbeteringen voor de be- trokkenen te krijgen. Namens zijn fractie stelde hij voor den norm der uitkeeringen met 1 te verhoogen en van 10 op 11 te bren gen, hetgeen dan ten goede zou komen aan het ontbreken van een huurtoeslag. De heer Hamelink betoogde dat deze nieuwe regeling een verslechtering beteekent, en dat Burg, en Weth. in gebreke zijn gebleven de verbeterin gen die de Minister wel toestaat te vragen. Hij zoekt bet echter niet in verhooging van den norm, maar wenscht een huurtoeslag voor hen die meer dan 3 huishuur moeten betale tot een maximum van 1,50. De heer Verlinde deelde mede, dat de ingediende regeling ook in het Orgaan is besproken en dat dit er zijn goedkeuring aan heeft verleend. Men is wel overtuigd, dat de oedragen voor hen die ze ontvangen gering zijn, doch aan den anderen kant ziet men ook op het enorme bedrag, dat nu reeds moet worden uitgegeven, dat de laatste week reeds tot bijna 1600 gestegen was. De bestaande toestand kan nog lang duren en dan zal men dankbaar behooren te zijn, als de gemeente deze bedragen kan blij ven geven, en het niet noodzakelijk wordt die nog te verlagen. De heer Colsen verklaarde zich ook voor een huurtoeslag, terwijl de heer Scheele de voorstellen die tot verzwaring der uitgaven konden leiden bestreed op finan cieele gronden, dat de druk voor de gemeente te zwaar zou worden. De heer Van Driel trok zijn voorstel in, ten bate van dat van den heer Hamelink, dat eeh- ter verworpen werd met 10 tegen 5 stemmen. die der heeren Colsen, Van Driel, Van den Bulck, Van Doeselaar en Hamelink. Een voorstel van den Hamelink om aan den Minister te adviseeren dat van de inkomsten van de gehuwde moeder met kinderen de eer ste 3 niet van het steunbedrag zullen wor den ingehouden, werd evenzeer door den heer Scheele bestreden, omdat men hiermede de steunregeling losmaakt van het principe dat de menschen in de eerste plaats moeten trach- ten door werken zelf in hun onderhoud te voorzien, waartegen de voorsteller aanvoerde dat het ook van beteekenis kan geacht wor den dat er in de gezinnen eens een hooger bedrag binnenkomt, werd aangenomen met 8 tegen 7 stemmen. Met den voorsteller stem- den voor de heeren Van Aken, De Bruijn, De Bakker, Colsen, Van Driel, Van den Bulck en Van Doeselaar. Een voorstel van den heer Hamelink om het aanvangsbedrag van, het inkomen, waar- boven geen uitkeering wordt gegeven, te ver hoogen van 13,50 tot 22,50 tot 15 tot 24, werd verworpen met 10 tegen 5 stemmen, ter wijl met 9 tegen 6 stemmen werd verworpen zijn voorstel om de uitkeering voor nag met rechthebbenden te verhoogen van 9 tot 9,50 en van 75 tot 90 cent per kind. Gewijzigd werd de verordening op tijdelijk gebruik van gemeentegrond. Het staangeld gedurende de kermis werd verhoogd van 40 tot 50 cent per M2. Het marktgeld voor kra- men ter gelegenheid der weekmarkt is van 25 cent terug gebracht op 15 cent per M2„ terwijl het minimum van f 1,25 is verlaagd tot f 0,75, terwijl een vastrecht kan worden be- taald van 20 voor niet-ingezetenen en f 10 voor ingezetenen. De jaarwedde van den klerk der arbeids- beurs werd tijdelijk verhoogd met f 250, ter wijl een nieuwe straat aan de Moffenschans werd gedoopt „Karperstraat" Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur werd benoemd de heer P. A. Leunis. Bij de omvraag bepleitte de heer Van den Bulck de verstrekking van gratis drinkwater aan werkloozen, die geen water kunnen koo- pen voor 6 cent per emmer, terwijl de heer Van Aken bepleitte te onderzoeken of niet tegen een geringen prijs water van wege de gemeente kan verstrekt worden. De heer Scheele kwam tegen het eerste met klem op, terwijl van het tweede overweging werd toe- gezegd. De heer De Bakker vroeg o.m. te willen onderzoeken de mogelijkheid het aankoopen der oude sluisbrugjes om die aan te brengen over de leiding, nabij de begraafplaats, opdat men van die zijde den zeedijk en den Leeuwe- rikkenput zou kunnen bereiken, hetgeen een mooie wandelgelegenheid zou scheppen. De heer Verlinde herinnerde, dat de P. Z. E. M. niet haar woord houdt met betrekking tot den grond rondom haar schakelstation aan de Axelsche straat, waar beplantingen zouden worden aangebracht, terwijl de heer Colsen terugkwam op de vleeschprijzen door den voorzitter in de vorige vergadering ge- Let op den oranje band en het Bayerkruis. Prijs 75 cts. (JLngez. Med.) noemd, en mededeelde dat de eerste en tweede kwaliteit vleeschprijzen in Rotterdam niet goedkooper, doch hooger zijn dan hier. De voorzitter had dus met spek geschoten. in derdaad" merkte deze ondeugend op „ik had het over spek, niet over vleesch". VERSLAG JAARVERGADEKING VAN „HET GROENE KRUIS" TE TER NEUZEN, Gisteravond hield de vereeniging „Het Groene Kruis" aihier in de bovenzaal van den heer De Vrieze haar jaarlijksche ledenver- gaderirug. Na opening" do<^* den voorzitter, den heer Van Pienbroek, werden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd waama wordt gelezen het jaarverslag over 1931. Hieruit stippen we het volgende aan: de alge meene toestand is bevredigend aangezien er zich geen buitengewone omstandigheden voordeden waaruit stagnatie van de goede gang van zaken kon voortvloeien. Verblijdend is, dat alien die in eenige bestuurs- of dienst- betrekking tot de vereeniging staan hunne taak hebben kunnen uitvoeren, aangezien zij alien voor dood en zware krankheid bleven gespaard. Ditzelfde voorrecht kan niet van de leden worden gezegd, daar in 1931 bijna 20 leden van de ledenlijst werden afgevoerd wegens sterfgeval. Een 33-tal leden verliet degemeente, terwijl nog enkelen voor het lidmaatschap meenden te moeten bedanken. De totale vermindering was 71. Hiertegen- over staat een winst van 17 leden daar er 88 nieuwe leden werden ingeschreven. Het ledental is thans gestegen tot 1323. Over de zusterhulp meldt het verslag het volgende: door zuster Dieleman werden in 1931 afgelegd 1969 ziekenbezoeken; driemaal geroepen ter assistentie bij bevallmgen; 4 maal hulp verleend bij lichte operaties en 7 maal de laatste hulp verleend aan afgestor- venen. Door zuster Van Leeuwen werden afgelegd 1916 ziekenbezoeken; driemaal geassisteerd bij kleine operaties; 8 maal de laatste hulp bij afgestorvenen verleend en 2 maal een zieken- transport had naar elders. Verder werd door zuster Van Leeuwen van wege de T. B. C.-bestrijding in 42 gezinnen 728 bezoeken gebracht, waarvan 175 met ver- pleging gepaard, en 13 bezoeken betreffende .Maatschappelijk werk". Wat betreft het magazijn, het bestuur heeft zich beijverd om de magazijn-voorraden. op hoog peil te houden. Het jaarverslag liep de financieele zijde eenigszins vooruit door de mededeeling, dat het jaar 1931 het bestuur de gelegenheid bood. om door een laatste aflossing de eigendom- men der vereeniging geheel schuldvrij te maken en dat tevens de jaarrekening kon Worden afgesloten met een niet onaanzienlijk bedrag goed slot. In verband met de vraag op meerdere ledenvergaderingen, om te komen tot her- of nieuwbouw van magazynruimte heeft het bestuur gemeend een gedeelte var. het goed slot te moeten vastzetten als grond slag van een te openen bouwfonds en dit be drag te onttrekken aan de gewone exploitatie. Het verslag waarschuwt echter, dat nu. niemand meene, dat deze, stand van zaken een voortdurend blijvende zou zijn en komt dan met de mededeeling, dat het bedrag van verschillende subsidies stelselmatlg inkort, terwijl daarentegen de uitgaven eveneens stel selmatlg stijgen door premiebetalingen voor verschillende sociale wetten welke op onze verpleegsters van toepasing zijn. Het bestuur blijft dan ook op aller hulp en medewerking een beroep doen. Griep is een ziektetoestand, die door Abdijsiroop op een bijzondere wijze wordt bestreden. Abdijsiroop houdt de ontwikke- ling en het verder razen van een griep-aanval tegen, door de taaie slijm bezwangerd net ziektekiemen uit te drijven. Abdijsiroop kalmeert het hoesten, verzacht de plekken, die ruw en rauw zijn in Uw keel, en Uw gestel ondervindt den gunstigen invloed. Onovertroffen bij Hocst - Griep - Bronchitis - Asthma. Alom verkrijgbaar. Prijs Fi. 1.50. Pi. 2.75, Fl.4.50 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (60 ct.). Dan bespoedigt Ge Uw genezmg.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 5