BUITENLAHD. OFMMGDE BERICHTEN, BUKGEKLIJKE STAND. ONTPLOFFING VAN EEN SLEEPBOOT. LOOP DER BEVOLKING. DE BRUGGEN BIJ MOERDIJK EN DORDRECHT. Bij informatie op het ministerie van water- staat is naar de N. R. Crt. verzekerd, dat het bericht van het Dagblad van Noord-Brabant omtrent den bouw van de brug over het Hol- landsch Diep en de brug bij Dordrecht (waar- mee onderscheidenlijk in 1933 en 1935 begon- nen zou worden en die beide in 1937 gereed zouden komen) niet op betrouwbare ge- gevens berust. Naar men zich zal herinne ren, heeft Minister Reymer verklaard, dat de brug over het Hollandsch Diep nu het eerst aan de beurt is. Met de voorbereiding is men ook bezig, maar over het tijdstip waarop de bouw zou worden begonnen, staat in (verband met den financieelen toestand) nog niets vast veel minder over dat, waarop hij voltooid zou worden. ALLERLEI BELANGRIJKE BEWEGINGEN IN EUROPA. Om het zwaarwichtig stuk wereldgeschiede- nis dat zich te Geneve en in China afspeelt mogen wij, schrijft de N. R. Crt., andere be- langrijke gebeurtenissen niet over het hoofd zien. Finland, waar in de laatste week een ern- stige poging tot fascistische revolutie is ge- waagd en mislukt, en waar de toestand een oogenblik werkelijk zeer critiek scheen, is be- slist te kbrt gekomen in belangstelling, omdat alle aandacht te zeer op Oost Azie was ge- constateerd. Nu het avontuur van de mannen van Dappo definitief is mislukt, wlllen wij er nog even aan h'erinneren om te wijzen op een histori- sche waarheid, die bij deze gelegenheid weer haar bevestiging gevonden heeft: dat revolu- ties alleen gelukken tegen een regeering, die niet meer den vasten wil heeft om zich te handhaven. Het is nuttig daarop te wijzen, omdat deze waarheid een element van beteekenis is voor de beoordeelihg van den toestand in Duitsch- land. Men kan niet zeggen dat de rijksregee- ring te kort schiet in beslistheid van voor- nemen om iedere poging tot revolutie met kracht te keer te gaan. In dat opzicht staat zij zeker niet bij de Finsche regeering ten achter. Een revolutie is voor de ondernemers in Duitschland nog zooveel gevaarlijker om dat daar iedere poging van dien aard behalve bestrijding van overheidswege, stork georga- niseerden tegenstand zou vinden van samen- zweerders van tegenovergestelde revolutio- naire richting en van verdedigers der tegen- woordige republiek. De geruststelling die dit alles vormt is echter in de eerste plaats een politieke ge ruststelling voor de buitenwereld. Voor de Duitsche burgerij bevat zij tegelijkertijd een niet onaanzienlijk gevaar voor burgeroorlog door de positie van Duitschland tegenover het buitenland. Men heeft ook te wijzen op andere gebeurtenissen. Daartoe behoort de poging, die Tardieu op het oogenblik doet om het geschil met Duitschland te verklednen. In ingewrjde kringen kan men dezer dagen de meening hooren verkondigen, dat het plaatsmaken van Laval voor Tardieu als minister-president voor de practische politiek tusschen deze beide buren een belangrijke vooruitgang blijkt. Tardieu toonde dezer dagen groote geneigd- heid tot toetasten in de twee cardinale geschil- punten die op het oogenblik tusschen Frank- rijk en Duitschland bestaan. Het vraagstuk der ontwapening en dht van de schadeloos- stelling zou echter ook voor Tardieu's onder- nemend beleid wel eens te moeilijk kunnen blijken. In ieder geval echter legt Tardieu nu meer begrip aan den dag voor het standpunt van Duitschland in het vraagstuk der schade- loosstelling dan een van zijn voorgangers ooit heeft gedaan. De tegenwoordige besprekingen vormen een nuttig voorspel tot de conferentie te Lausanne. Gelijk hiermede houdt Tardieu te Geneve telkens besprekingen, die politiek een heel andere strekking hebben en in zeker opzicht een tegenwicht vormen van zijn besprekingen met de Duitschers. Zijn onderhandelingen met Grandi trekken steeds meer de aandacht. In de bladen verschijnen daarover allerlei sensa- tioneele mededeelingen. Een groep van deze mededeelingen betreft een onmiddellijke poli tieke toenadering tusschen Frankrijk en Italie. Frankrijk zou aangeboden hebben groote offers te brengen, zooals het afstaan van het mandaat over Togo en Kameroen aan Italie, het beperken van zijn aanspraken in de Lybische woestijn, en in het tegemoetkomen aan de wenschen der Italianen ten opzichte van hun nationaliteit in Tunis. Daarvoor zou Italie dan de Fransche politiek op allerlei punten steunen, o.a. in het vraagstuk der wa- pening. Dit alles lijkt te veel op fantasie en combinatie en wordt daarom officieel ontkend. Juist is, dat belangrijke besprekingen gaan- de zijn, die in ieder geval de hoop op een rege- ling van het vlootgeschil tusschen Frankrijk en Italie kunnen wekken, en ook nog wel op iets meer. Tardieu's rjverige diplomatie streeft naar een ander doel, dat beteekenis zou krij- gen voor de groepeering in Europa. In toenemende mate wijdt men thans aan dacht aan een economische Donau-federatie op initiatief en onder leiding van Frankrijk, waaraan Polen, Hongarije, Oostenrijk en de landen der Kleine Entente zullen deelnemen. Van veel belang is, dat de federatie de in stemming van Italie krijgt. Daarvoor werkt Tardieu nu ook uit alle macht, omdat het hem blijkbaar reeds gelukt is in Engeland be langstelling daarvoor te vinden. Het is een plan van onberekenbare beteekenis, dat in Duitschland echter buitengewone ongerustheid verwekt. Wij kunnen dit laatste bij de opvat- ting, die in Duitschland nu eenmaal heerscht, levendig begrijpen, maar moeten er heel an- ders tegenover staan wanneer die federatie meer rust en economische opleving in Europa zou kunnen brengen en dat is zeer zeker denkbaar. Voor Frankrijk zou het slagen van dit plan het winnen van een groot diplomatiek voordeel beteekepen, dat echter in aller belang zal kunnen blijken. Op het oogenblik is de economische en fi- nancieele toestand in de meeste van die lan den en ook in Bulgarije en Griekenland in on- rustwekkende mate erbarmelijk. De financieele omstandigheden zijn nog slechter dan men naar buiten gemeenlijk vermoedt. De econo mische afdeeling van den Volkenbond, die zeer in beslag wordt genomen door den nood van den Balkanstaten, kan droeve verhalen daarover vertellen. Meer economische eenheid in de wereld kan slechts politieke ontspanning brengen, een ontspanning, die alleen voor hen onaangenaam kan zijn, die daar in troebel water wenschen te vissehen. In de Italiaansche pers blijft men het werk der Franschen niet zonder belangstelling aan- zien. Dat is waarschijnlijk reeds als resultaat te beschouwen van de besprekingen van Grandi en Tardieu, die van beide ministers in hooge mate reizigers hebben gemaakt. Maar, zooals gezegd, de belangstelling beperkt zich niet tot Italie alleen. De Engelsche regeering heeft reeds blijk gegeven in hooge mate aandacht en waarschijnlijk ook sympathie te hebben voor het plan. DE HAVEN VAN ZEEBRUGGE. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt: Gevolg gevend aan de klachten door den burgemeester van Brugge, over de verzanding der haven van Zeebrugge, in den Senaat geuit, heeft de regeering besloten de noodige bag- gerwerken te doen uitvoeren ten einde de diepte, voorzien in de vroeger tusschen den staat en de stad getroffen overeenkomst, te verzekeren. Wat de groote diepten in de bui- tenhaven betreft, zullen eerst de conclusies van een met het onderzoek naar den toestand der haven van Zeebrugge belaste technische commissie worden afgewacht, alvorens een definitief besluit te nemen. ERNSTIGE RELLETJES TE KIRKENES. Woensdagavond hebben in het plaatsje Kir- kenes, dat aan de Varange-fjord in het uiter- ste Noorden van Noorwegen ligt, ernstige relletjes plaats gehad. Eenige jaren geleden wisten de communisten de arbeiders van de ertsmijnen over te halen tot een staking en sedertdien zijn honderden arbeiders werkloos gebleven. De communistische propaganda vond er een vruchtbaren bodem en den laat- sten tijd is het telkens tot relletjes gekomen. Onder leiding van een Noorschen communist, die geruimen tijd in Rusland heeft vertoefd, werd Woensdagavond een betooging gehouden waaraan ongeveer duizend mannen, vrouwen en kinderen deelnamen. Men eischte van den commissaris van politie dat de ondersteuning van de werkloozen verhoogd zou worden, maar de commissaris antwoordde, dat hij daar niets mee te maken had. Daarop trokken de de- monstranten naar een bakkerij, die geheel leeggeplunderd werd. De drie politie-agenten en de commissaris trachtten tegen de menigte op te treden. Zij werden echter overmand, ont- wapend en onder den voet geloopen. Van ver- schillende winkels werden de ruiten ingeslagen en ook hier werden levensmiddelen gestolen. Eerst toen twintig militairen te Kirkenes aan- kwamen, bedaarden de demonstranten wat. Men vreest echter nieuwe relletjes en er zal politieversterking naar het afgelegen plaatsje gezonden worden. ONDEUGHELIJK VEEVOEDER. Waarschijnlijk door gebruik van ondeugde- lijk veevoeder zijn uit een stal van den land- bouwer S. te Bodegraven niet minder dan 37 varkens, 11 koeien en een stier dol geworden, met het gevolg, dat zij ter plaatse door per- soneel van het slachthuis moesten worden af- gemaakt. Het vee was niet verzekerd. Een onderzoek naar de oorzaak wordt inge- steld. „DE AFGEZANTEN VAN DEN KEIZER VAN ABESSINIe". De correctioneele rechtbank te Antwerpen heeft de negers Munume en Peter Makambe beiden tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens talrijke oplichtingen. Zij hadden zich, zooals bekend, zoowel in Belgie als in Neder- land en Duitschland uitgegeven voor afgezan- ten van den keizer van Abessinie en boden als zoodanig valsche travellers-.cheques aan. ERNSTIGE GEVOLGEN VAN DE BIERSTAKING TE BERLIJN. De gevolgen van de Berlijnsche bierstaking beginnen zich thans geducht te doen voe'len. Honderden mannen en vrouwen, die hun brood in dienst van het koffiehuis- en restaurant- bedrijf verdienen, zijn ontslagen. Vrijdag* en Zaterdag zouden de brouwerijen, indien de staking dan nog niet was geeindigd, eveneens tal van arbeiders ontslaan. In de groote bier- lokalen, waar thans slechts wijn en mineraal- water te verkrijgen is,-zijn de inkomsten zeer sterk gedaald. Verschillende herbergen zijn reeds gesloten, daar ze geheel op den verkoop van bier waren aangewezen. Talrijke herber- giers zullen zich trouwens weldra in ernstige financieele moeilijkheden bevinden, daar ze vrijwel in het geheel geen inkomsten meer hebben. Aan boord van een sleepboot in de haven van Liverpool is een ketel ontploft, waardoor drie mannen levensgevaarlijk-- werden gewond, terwijl een vierde vermist wordt. De boot werd geheel vernield, terwijl de ketel 100 M. ver door de lucht vloog. Een groot vat met olie, dat op het dek van de sleepboot had ge- staan werd over een pakhuis heen geslingerd en kwam op het dek van een ander schip terecht. 70.000 FR. UIT HET RAAM GEWORPEN. Op een gemaskerd bal in het paleis de la Mdditerranee te Nice heeft een Amerikaan- sche opschudding verwekt, door uit een raam heele bundels bankbiljetten op de Promenade des Anglais uit te strooien. Het bleek mevrouw Anne SmedleyFowler, uit Boston, te zijn, die, voor het eerst aan de speeltafel, 70.000 fr. gewonnen had en het niet met haar geweten overeen kon brengen, dit geld ook te behouden. EEN ROOFOVERVAL. De bandieten, die een herbergier te Heilin- gensee bij Berlijn hebben overrompeld, zijn vervolgens naar BerlijnRosenthal getrok- ken, waar zij in een kruidenierswinkel bin- nendrongen. De winkelier poogde zich tegen de indringers te verzetten, waarop een ban- diet een revolverschot op hem afvuurde, zon der hem te treffen. De vrouw van den krui- denier was er intusschen in geslaagd uit de woning te vluchten. De politie, die spoedig verscheen, kon een bandiet vatten. Het is een 23-jarige recidivist. EEN ZORGLOOS CHIRURG? Voor Kings Bench te Londen diende een eisch tot schadevergoeding van den vader van een 12-jarig meisje tegen een chirurg. Het meisje had blinde darmontsteking gehad en de chirurg had haar geopereerd en zeide den blinden darm (dat wil zeggen het wormvor- mig aanhangsel) te hebben weggenomen. Niet- temin kreeg het kind weer appendicitis, het werd weer geopereerd door een anderen chi rurg en deze vond de appendix nog aanwezig. De vader heeft nu tegen den eersten chirurg die 50 pond voor de opera tie had ontvangen, een eisch tot schadevergoeding ingesteld. Het merkwaardige is, dat de eerste chirurg vol- houdt wel degelijk de appendix te hebben weg genomen. BEROOFD EN UIT DEN TREIN GEWORPEN. Spoorwegarbeiders, die bezig waren herstel- werkzaamheden te verrichten, hebben op de spoorlijn BoedapestBoekarest -bij het sta tion van Peioss het ljjk gevonden van een meisje, dat met wonden was overdekt. Het politie-onderzoek heeft uitgewezen, dat de ongelukkige twee dagen tevoren in een trein was overvallen. Haar aanvallers hadden haar doodelijk gewond, beroofd van een aanzien- lijke som gelds en uit den trein geworpen. EEN 11-JARIGE KNAAP DOODT EEN KAMERAADJE. In het Hongaarsche dorp Szegvar kregen twee leerlingen van de lagere school twist met elkaar, De oudste, -een 11-jarige knaap, trok zijn zakmes en stak zijn tegenstander in de dij, waardoor de slagader werd doorgesneden. Het slachtoffer bloedde dood. De jeugdige moordenaar is aan den kinderrechter overge- leverd. EEN AUTO MET DYNAMIET ONTPLOFT. Van den bestuurder geen spoor teruggevonden. Bij Montpellier is een vrachtauto, beladen met 100 K.G. dynamiet, met een ontzaglijken knal in de lucht gevlogen. De explosie was in een omtrek van 10 K.M. duidelijk te hoo ren, zoodat de slapende dorpelingen gewekt werden. Volkomen versplinterde en verwron- gen brokstukken van de auto werden in de nabijheid van den weg door de politie gevon den. Van den bestuurder ontbreekt ieder spoor. HONDERD VISSCHERS OP EEN IJSSCHOTS. Honderd Russische visschers zijn tijdens een hevigen storm in de Finsche Golf op een ijsschots zeewaarts afgedreven. De Estland- sche regeering heeft aviateurs uitgezonden ten einde de ongelukkigen op te sporen. Uit Narwa wordt gemeld, dat de Sowjet Russische reddingsexpeditie erin is geslaagd, de visschers te redden. Zij hebben eenige dagen op de ijsschots rondgedreven. Russi sche vliegtuigen ontdekten op ongeveer 50 K.M. van het strand den ijsschots en wierpen levensmiddelen naar beneden. Bjj de redding bleken de ongelukkigen half dood gevroren te zijn. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: H. Bos, fabrieksarbeider, Kanaalweg 49 (Sluiskil), van Brunssum. W. C. Hamelink, dienstbode, O 195, van Zaamslag. A. Stins geb. Harp en gezin, zonder, School- weg 9, van Rijswijk. F. Baumann, dienstbode, Nieuwstraat 60, van Moerbeke (B.) (ambtshalve). M. J. Verhulst, marechaussee, Fabrieks- straat 14 (Sluiskil), van Aardenburg. J. K. Schoonakker, landbouwersknecht, O 43, van Zaamslag. Vertrokken: T, Vermeulen, dienstbode, Martinus Eijke- straat 3, naar Rotterdam. J. P. Breure, landbouwersknecht, P 68, naar Hummelo en Keppel. M. S. Pauw, onderwrjzeres, Tuinstraat 20, naar Groede. J. W. Koster, schipper, a/b Tholensstraat 69, naar Wissekerke. F. Verhelst, landbouwersknecht, P 103, naar Hoek. C. S. Kroon, dienstbode, Tholensstraat 130, naar Rotterdam. H. W. van Heertum, slager, Donze-Visser- straat 43, naar Rotterdam. J. A. de Roos, landbouwersknecht, O 183. naar St. Jansteen. AXEL. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: Rene Hemelsoet, fabrieksarbeider, Sassing P 17, van Westdorpe. Arth. P. van Loenen, lijnwerker, Walstraat C 33, van Sas van Gent. J. J. de Ridder en gezin, Hoofd bijz. L. S., Prins Hendrikstraat EE 13, van Zaamslag. Adriaan Beerens, landarbeider, Oudenweg I 18, van Oostburg. Mario Trevisan, loodbewerker, Sluiskil P 26b, van Italie. Prevosti Attilio, loodbewerker, Sassing P 2, van Italie. Johan Jansen, technicus, Sluiskil P 85, van Apeldoorn. Maria M. de Jonge, zonder beroep, Prins Hendrikstraat EE 24, van Vlissingen. Com. Vos en gezin, winkelbediende, Noord- straat B 58, van O. en W. Souburg. Aline M. Pauwels, zonder beroep, Drieschou- wen A 50, van Wachtebeke. J. P. M. van Waes, ingenieur, Sluiskil P 85, van Westdorpe. Maria Th. de Vrieze geb. Beijens, zonder be roep, Sluiskil P 36, van Westdorpe. Abraham Moes, timmerman, Oosterstraat E 44, van Hilversum. Gozewijna A. J. Provoost, dienstbode, West- straat D 17, van Scheemda. Gepko G. Kor, diensknecht, Beoostenbleij L 42, van Meeden. G. B. Bellotto en gezin, loodbewerker, Sas sing Q 3, van Italie. Vertrokken: Fr. Ramsak en gezin, fabrieksarbeider, Sluiskil P 33, naar Ter Neuzen. Mad. M. P. Velleman, dienstbode, Magrette N 44, naar Ter Neuzen. Marinus Wolfert, arbeider, Spui N 110a, naar Zaamslag. Maarten M. Millenaar, slager, Buthdijk J 18a, naar Hoek van Holland. Mario Trevisan, loodbewerker, Sluiskil P 26b, naar Ter Neuzen. C. Jacobs en gezin, winkelbediende, Noord- straat B 58, naar Wijk aan Zee en Duin. A. G. G. Dacos en gezin, ingenieur, Sluis kil P 65, naar Brussel. P. Dieleman en gezin, landbouwer, Kijkuit L noodw., naar Krabbendijke. E. F. Beirnaert en gezin, koopman, Markt C 10, naar St. Nicolaas. Emilius Buijs, landarbeider, Walstraat C 43, naar Anna Paulowna. H. v. d. Voet en echtgen., koopman, West- straat D 5, naar Paramaribo. Corn. Fr. Buijs, landbouwersknecht, Be oostenbleij L 44, naar Anna Paulowna. SAS VAN GENT. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: M. S. L. Govaert, zonder, van Lovendegem. ■J. A. Stellenaar, huisknecht, van Amster dam. J. L. M. Verstraeten, zonder, van Gent. S. J. M. Micbielsen en echtg., fabrieks arbeider, van Hoek. Vertrokken: A. H. L. de Bel, zonder, naar's Gravenhage. A. G. Slabbekoom, marechaussee, naar Vlissingen. M. P. F. de Vleeschauwer, kantoorbediende, naar Westdorpe. P. M. Dankaart, fabrieksarbeider, naar Hontenisse. M. B. Willaert, zonder, naar Aalst (B.). M. de Meyer, zonder, naar Gent. G. de Meulenaere en echtg., fabrieksarbei der, naar Westdorpe. P. Vermoet en echtg., zonder, naar Sel- zaete. A. R. A. M. Temmerman, handelsagent, naar Rotterdam. WESTDORPE. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: Maurice Petrus Franciscus de Vleeschauwer, van Sas van Gent. Gerhard Schaap, van Mulheim. Virginie Marie Irma David, van Gent. Mariz Justina Selis, van Ter Neuzen. Gustaaf de Meulenaere met gezin, van Sas van Gent. Anna Theodora Augusta Adriaansen, van Ter Neuzen. Gerard Emile Dellaert, van Bandac Poelan (Ned. Oost-Indie). Rend Clement van Hoecke met gezin, van Overslag. Dirk Jan Scharrenburg met gezin, van Ter Neuzen. Anna Francisca D'hert, van Zuiddorpe. Vertrokken: Emilio Fontana, naar Ter Neuzen. Joseph Paul Marie van Waes, naar Axel. Cyrille Adolf Bracke met gezin, naar Ter Neuzen. Maria Theresia de Vrieze geb. Beijens, naar Axel. TER NEUZEN. In deze gemeente hebben in de afgeloopen week geene aangiften plaats gehad. AXEL. Huwelijksaangiften. 19 Febr. Adriaan Bee rens, oud 38 j., wedn. en Tannetje Slabbekoorn, oud 18 j., jd. Huwelijksvoltrekkingen. 4 Febr. Abraham de Koeijer, oud 25 j., jm. en Cornelia Pieter- nella Dobbelaar, oud 18 j., jd. Geboorten. 1 Febr. Abraham, z. van Adriaan Dieleman en van Pietemella Haak. 2 Febr. Christina, d. van Levinus de Feijter en van Christina Tanneke van Henmon. 5 Febr. Krijn, z. van Jacobus van Meurs en van Adriana Lindenberg. 6 Febr. Meeuwis, z. van Meeuwis de Bruijne en van Dina Ver- poorte. 7 Febr. Dino Domenico en Maria Rita, z. en d. van Aurelio Secundo Umberto Santucci en van Giuseppina Spagnol. 13 Febr. Cornelis, z. van Abraham Jan Oppeneer en van Elisabeth Hamelink. 18 Febr. Cornelis, z. van Jan Wieland en van Klasina Pieternella van Sweeden. 24 Febr. Tanneke Elisabeth, d. van Jacobus Haak en van Maria Jacomina van de Velde. 27 Febr. Johannes David, z. van Krijn Cornelis van Broekhoven en van Janneke Kotvis. Marinus, z. van Leendert Dieleman en van Elisabeth Dieleman. 28 Febr. Leonia Francisca, d. van Dominicus Franciscus de Danschutter en van Eliza Melania Steel. Willem Jacobus, z. van Johannes Willem Ver- couteren en van Bertha Maria Slock. Overlijden. 6 Febr. Emile Joseph IJse- baert, oud 44 j., z. van Benignus Camilius en van Virginie de Smet. 7 Febr. Magda- lena Krina Scheele, oud 48 j„ echtg. van Jan Pieter van Alten. 8 Febr. Izaak Meesen, oud 68 j., echtg. van Jozina Adriana de Kraker. 16 Febr. Levinus Verberkmoes, oud 78 j., echtg. van Krina Maria Faas. 21 Febr. Anna Catharina van den Bos, oud 2 m., d. van Edumondus Leonardus en van Maria Jacoba Maas. 25 Febr. Jannetje den Doelder, oud 3 m., d. van Jan Frederik en van Neeltje Mag- dalena Klaassen. 26 Febr. Egbert Reinier de Bruijne (van Hoek), oud 26 j., echtg. van Maria Hamelink. 27 Febr. Hendrik Hoebe, oud 85 j., wedn. van Adriana Marina van Dalsen. BOSCHKAPELLE. Geboorten. 18 Febr. Hermanus, z. van Jacobus de Feijter en van Cornelia Jacomina de Feijter. Overlijden. 18 Febr. Elza Louisa de Valck, oud 12 j., d. van Petrus en van Amelia van Laar. 27 Febr. Cornelis Stallaart, oud 81 j., wedn. van Christina van de Vree. HOEK. Huwelijks-aangiften. 10 Febr. Cornelis Meeusen, oud 22 j., jm. en Levina Cornelia de Groote, oud 19 j., jd. 11 Febr. Willem de Blaeij, oud 22 j., jm. en Rachel Riekwel, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltirekkingen. 24 Febr. Corne lls Meeusen, oud 22 j., jm. en Levina Cornelia de Groote, oud 19 j., jd. 25 Febr. Willem de Blaeij, oud 22 j., jm. en Rachel Riekwel. oud 19 j., jd. Geboorten. 3 Febr. Jolina Cornelia, d. van Willem Hoogstrate en van Cornelia de Koeijer. 19 Febr. Julia Maria, d. van Edmond Seels en van Joanna Augusta van de Pitte. Overlijden. 3 Febr. Hendrik Wolfert, oud 58 j., echtg. van Maatje Jansen. 20 Febr. Hendrik Tollenaar, oud 69 j., z. van Joost en van Eva Tholens. HONTENISSE. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Febr. Willem Mahu, oud 28 j., jm. en Martha Paulina Buijs- rogge, oud 29 j., jd. Geboorten. 1 Febr. Jeanne Maria Rosalia, d. van Theodorus van Waterschoot en van Rosalia M. L. van Belle. Joseph Theodoor Marie, z. van Cerille P. Comelissens en van Louisa M. Lauwers. Paulina Rosalia, d. van Johannes A. Baart en van Bertha J. Man- naart. 3 Febr. Maria Adriana en Leonardus Josephus, d. en z. van Johannes A. van Dries- sche en van Louisa M. Broekaert. 14 Febr. Regina Mathilda, d. van Josephus Neve en van Catharina M. de Roos. Mathilda Maria, d. van Petrus L. de Boeij en van Louisa M. Pau wels. Maria Louisa, d. van Alphonse de Booij en van Rosalia Ch. Picavet. 16 Febr. Eduard Jacobus, z. van Leo A. Pateer en van Mathilda L. Platjouw. 23 Febr. Johannes Josephus, z. van Josephus J. Tieleman en van Rosalia M. Vink. Abraham Hendrik, z. van Petrus Diele man en van Jeleintje D. van Driel. Marcel Gerardus, z. van Alouisius J. de Nijs en van Bertha A. Ph. van de Vijver. 23 Febr. Irma Seraphina Johanna, d. van Johannes Fr. Wante en van Emelia L. E. de Klerk (wonen- de te Stoppeldijk. Emma Theresia, d. van Eduardus van Acker en van Paulina Ivens. Overlijden. 1 Febr. Jacobus Bogaart, oud 80 j., z. van Pieter en van Isabella R. Tieleman. 2 Febr. Juliaen van Acker, oud 78 j., echtg. van Apolonia Fruijtier. 3 Febr. Jacobus van de Lavoir, oud 57 j., echtg. van Anna Catha rina Maes. 4 Febr. Een als levenloos aange- geven kind van Josephus E. van der Wielen— Nijskens. 7 Febr. Sophia Rosalia Berting, oud 56 j., echtg. van Augusta van Wallen. 9 Febr. Johannes Jacobus Blommaart, oud 79 j., echtg. van Maria Isabella Kint. 23 Febr. Charles Louis Ferdinand de Cock, oud 8 m., z. van Camilius en van Elisa M. van der HA HULST. Huwelijks-aangiften. 13 Febr. Petrus Gerardus Boone, oud 25 j., jm. en Maria Louisa Crombeen, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Febr. Alber- tus Johannes Franciscus Maes, oud 28 j., jm. en Anna Philomena Verstraten, oud 24 j., jd. Geboorten. 2 Febr. Zulma Lydia Flavia Maria, d. van Friedrich P. O. Koch en van Maatje Paulusse. .3 Febr. Maria Philomena Jacoba, d. van Joseph J. der Weduwe en van Pharailda D. Pieters. 4 Febr. Theresia Maria Anna, d. van Petrus J. de Blocken en van Jlilia M. v. d. Walle. Jonny Maria Gustaaf, z. van Aloisius J. van Overmeeren en van Maria J. de Bruijn. 9 Febr. Rudolf Marie, z. van Nicolaas L. Meersschaert en van Antoi nette L. M. de Boy. 10 Febr. Andrea Maria, d. van Eduardus J. Blommaert en van Caro lina J. Venmeersen. 14 Febr. rAngelena Phi lomena Eugene, d. van Johannes C. der Weduwe en van Malvina Melania Verstraeten. 15 Febr. Maria, d. van Alphonsius de Vetter en van Paulina A. van Heese. 18 Febr. Josephina Angelina Maria, d. van Alouisius D. de Potter en van Johanna M. I. Heijman. 25 Febr. Alphons Leonard Maria, z. van Johannes C. de Nijs en van Maria F. A. van der Heijden. Overlijden. 8 Febr. Cornelia Berting, oud 91 j., wed. van Johannes A. Verhoeven. 14 Febr. Leontina Maria J. Verhaegen, oud 55 j., echtg. van Hypolitus van Overloop. 15 Febr. Elisabeth Hendrika Schellings, oud 82 j., wed. van Petrus A. Hertogh. 18 Febr. Alma Justina Verberekmoes, oud 48 j., echtg. van Jacobus Cornelis van den Branden. 19 Febr. Petrus de Kok, oud 76 j., z. van Bernardus en van Pietemella de Rooij. 20 Febr. Mathilda Frederika Koemans, oud 65 j., wed. van Alexander Pieters. KOEWACHT. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Febr. Edmondus Maria Francisca van der Sijpt, oud 22 j., jm. en Maria de Witte, oud 25 j., jd. Geboorten. 6 Febr. Gerarda Antoinette, d. van Arthur Lodewij-k Rombout en van Irma Maria Eliza van Rumste. Mania, d. van Rend Eduard van Hooije en van Martha Leon tina Maria de Caluwe. 9 Febr. Jacobus Joseph, z. van Camilius Martens en van Romanie Elegeert. 10 Febr. Ivonne Philo mena Leopoldina, d. van Josephus Mattheus de Schepper en van Elisa Maria van Laere. 22 Febr. Catharina, d. van Jan Cornelis den Hamer en van Maria de Feijter. 25 Febr. Alphons Arthur Joseph, z. van Joannes Baptista De Letter en van Maria Louisa Ver straeten. 29 Febr. Henriette Pharailda Leo poldina, d. van Alphonsus Josephus de Schep per en van Marie Leonie de Coninck. Overladen. 13 Febr. Paulina de Moor, oud 77 j., wed. van Charles Louis Elegeert. 19 Febr. Twee als levenloos aangegeven kinde ren van het vrouwelijk geslacht van Julianus Hesters en van Eulalie Joanna Maria Sturte- wagen. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 22 Febr. Leopold Florentin Collier, oud 36 j., jm. en Paula Pru- dencia Leonia Nuijten, oud 30 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Febr. Rene Bernard Henrion, oud 20 j., jm en Emelia Ludavica Duerinck, oud 17 j., jd. Geboorten. 4 Febr. Herman Alfred, z. van Constantinus Cornelis van Leemput en van Palmyra Florida Collier. 7 Febr. Lidy Ber tha, d. van Moxon Johan van den Abeele en van Martha Paulina Sbhreir. 13 Febr. Achil- lus Maria Emma, z. van Josephus Ludovicus Uytterhoeven en van Ida Emilie van Cleem- put. 17 Febr. Willy Bernard, z. van Phile mon Poppe en van Suzanna Maria Dumez. Overlijden. 1 Febr. Achillus Ludovicus Nunninck, oud 80 j., wedn. van Nathalia Dhauw. 22 Febr. Jan Oscar van de Velde, oud 50 j., echtg. van Magdalena Anna Swar- telA Janus Hubrecht de Smidt, oud 58 j., echtg. van Jacomina Stouthamer. STOPPELDIJK. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Febr. Jacobus F. Lafeber, oud 25 j., jm. en Martha L. Arens, oud 22 j., jd. Geboorten. 26 Febr. Albertus A., z. van Eduardus LuijcksAerts. Theodoor en Anna Mathilda, z. en d. van Camilius J. v. d. Vee- kenVermast. Overlijden. 1 Febr. Philomena Kool, oud 81 j., wed. van P. Dankaart. 12 Febr. Fran- cies Rosier, oud 73 j., wedn. van Louisa P. Troupde. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 5 Febr. Ernest Roe- giers, oud 20 j., jm. (van Selzaete) en Gabrielle Alice van Troost, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Febr. Alphon sius Theodorus de Vrieze, oud 21 j., jm. en Elodie Maria Kindt, oud 23 j., jd. 9 Febr. Emerie Albdrie Joseph Daelman, oud 49 j., jm. en Alice Julie Prudence Spuesens, oud 33 j., jd. 18 Febr. Ernest Roegiers, oud 20 j., jm. (van Selzaete) en Gabrielle Alice van Troost, oud 19 j., jd. Geboorten. 3 Febr. Ceeile Maria, d. van Cyrillus Audenaerd en van Emma Maria Tho mas. 14 Febr. Hilda, d. van Alphonsius Ver hoeven en van Maria Louisa de Guytenaer. Georgette, d. van Maurice van Hijfte en van Bertha Maria Thomas. 17 Febr. 1 Adriana Cornelia, d. van Adriaan Benjamin van Hoeve en van Janna van Doeselaar. 28 Febr. Annie Elodie Prangois, d. van Camiel Vermeulen en van Emelie Marie Janssens. Overlijden. 11 Febr. Maurice Charles Jans sens, oud 34 j., echtg. van Emma Maria van Hecke. IJZENDIJKE. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Febr. Rend Louis Marie D'hert, oud 26 j., jm. en Celina Maria Dellaert, oud 27 j., jd. Geboorten. 17 Febr. Izaak Anthonie, z. van Izaak Jannis Boeye en van Suzanna Janna de Vos. 21 Febr. Hendricus Seraphinus Karel, z. vtan Alphons Joseph Hamelijnck en van Julie Marie van Waes. Overlijden. 4 Febr. Boudewijn IJsebaart, oud 72 j., wedn. van Elizabeth de Koeijer. ZAAMSLAG. Geboorten. 13 Febr. Suzanna Adriana, d. van Jan Jacobus Verpoorte en van Jacomina Cornelia Dieleman. 21 Febr. Krijn, z. van Marinus Hamelink en van Maatje de Bokx. Dina Jantina Wibbina, z. van Geert Wiegers en van Jantje Wichertje Bergsma. 26 Febr. Catharina, d. van Jacobus Haak en van Catha rina Maria Dees. 28 Febr. Elizabeth Maatje, z. van Willem Dieleman en van Ebrina Pou- lina van Tatenhove. 29 Febr. Cornelis Adriaan, z. van Levinus Marinus de Zeeuw en van Janneke Zegers. Overlijden. 4 Febr. Adriana van de Ree, oud 61 j., wed. van Adriaan Jacobus Ver poorte. 21 Febr. Sara de Somer, oud 85 j., wed. van Jacob van den Berge. ZUIDDORPE. Geboorten. 7 Febr. Gerardus Maria, d. van Leonardus de Jaeger en van Margaretha Maria Gijsel. 11 Febr. Edward Florent Christiaan Marie, z. van Eduard Johan Fran- cies Lansu en van Elisabeth de Rooy. 28 Febr. Ciciel Edidt Martha, d. van Alphonsus Herman en van Martha Maria de Block. Overlijden. 19 Febr. Een als levenloos aan gegeven kind van het mannelijk geslacht van Prudent Claeys en van Maria Paulina Bog- gaert.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 6