m WlnkellBrsvereeniging „KLIM OP" BUITEHLAND. PREDIKBEURTEH. SPORT. NERCENS LUST INf\ GKMENGDB BERICHTEN. TER NEUZEN, 7 Maart 1932. ■o v.-t. a NA DEN MISLUKTEN PUTSCH IN FINLAND. Vrijdagmiddag hield voor het gebouw van den generalen staf te Helsingfors een auto stil van de Lappo-lieden, waanop een groote witte vlag was aangebracht. Uit den wagen stapten een leider der Lappo-beweging, Ko- sola. en vier bewapende mannen. De onder- handelingen zijn zonder resultaat verloopen, aangezien staatspresident Svinhufvud ver- klaarde, dat de bijloopers ongestraft zouden blijven indien ze naar buis terugkeeren, ter wijl de aanvoerders ter verantwoording zou den worden geroepen. De onderhandelaar keerde naar Mansala terug. Een andere Lappo-leider, generaal Wallenius, heeft met ongeveer 2000 man de stad Iveskylae bezet, waar hij door zijn mannen een proclamatie liet drukken. In Finland is het telefoon- en telegraafverkeer weer vrijgegeven. Deze maatregel toont meer dan al het andere, dat de Finsche regeering zich meester acht van den toestand. Generaal Wallenius zou uit Rihimaki ver- dwenen zijn. Niemand weet, waar hij zich momenteel bevindt. Kosola zou zich nog te Rihimaki ophouden. Het verluidt, dat de regee ring de capitulatie dezer beiden, die als de eigenlijke leiders der beweging worden be- schouwd, in ieder geval zal eischen. Te Mansala bevindt zich de telefooncen- trale nog in handen der Lappolieden. In deze plaats voeren zij ook volkomen het be- heer De regeeringstroepen hebben de plaats omsingeld en verhinderen iederen toevoer tot de stad. Een der leiders van de Lappobeweging de onderwijzer Latvala, heeft z(Afnioord ge- pleegd. De jongste opstandige beweging gaat thans met spoed haar einde tegemoet, meldt Reuter uit Helsingfors. De te Jyvaskyla verzamelde Lappomannen zijn uiteengegaan en naar hun woonplaatsen teruggekeerd. Te Mantsala,, dat langzaam door troepen- afdeeling wordt omsingeld, bevinden zich nog slechts enkele troepen opstandelingen. Volgens V.D. werd verwacht, dat de regee ringstroepen Zondagmorgen tot den aanval zouden overgaan. Vooraf zal de regeering waarschijnlijk een laatste ultimatum tot de Lappolieden richten. Naar verluidt beschikken de opstandelingen over 60 machinegeweren. GEMEENTEKAAD. In de op Donderdag a.s., des namiddags 2 uur, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomeu stukken. a. het verslag van de commissie van toezicht op het lager onderwijs te Sluiskil over 1931; b. adres van het gemeentebestuur van Boschkapelle, houdende verzoek adhaesie te betuigen aan het ver zoek van den gemeenteraad, aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw inzake werkverschaf- fing; c. goedgekeurd raadsbesluit tot het aangaan van eene geldleening groot 51.335; d. idem tot aankoop van rentegevende stukken voor belegging; e. adres van het N. I. V. A. te Hen- gelo inzake verrichten particulier werk door gemeente-architecten; f. het verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim in de kom over 1931. Burgemeester en Wethouders stellen voor, deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. 3. Voorstel van Burg, en Weth. tot vast- stelling van eene verordening ingevolge artikel 208 der gemeentewet en tot wij- ziging van de alg%meene politieverorde- ning in vwband hiermede. 4. Idem tot wijiziging van het werklie- denreglement, de instructie van de con cierge van het gemeentehuis en de ver ordening regelende de instelling van een woningbedrijf. 5. Idem tot vaststelling van eene verorde ning enz. ingevolge de winkelsluitings- wet. 6. Idem om aan W. A. Schieman geb. van der Hooft alhier ontheffing te verlee- nen van de verordening houdende nadere eischen van de verlofslokali- teiten. 7. Idem tot vaststelling van eene steun- regeling voor werkloozen. 8. Idem tot vaststelling van eene nieuwe verordening op de heffing van een recht voor het tijdelijk in gebruik hebben van gemeentegrond. 9. Idem tot het aangaan van eene geld leening groot 54.160. 10. Idem om de aanschaffingskosten van de nieuwe brandspuit te voldoen uit de opbrengst van verkoop gemeentegrond. 11. Idem om ten behoeve van het plaatse- lijk crisis comite alhier een bedrag van 1000 beschikbaar te stellen uit de ge- meentekas. 12. Idem tot tijldelijke verhooging van de jaarwedde van den klerk der arbeids- beurs met een bedrag van 250. 13. Idem tot benoeming van een lid van het burgerlijk armbestuur. Aanbevolen worden: a. P. A. Leunis, b. A. de Bruijn. 14. Ontheffing hondenbelasting dienst '31. 15. Ontheffing rioolbelasting didnst 1931. 16. Voorstel van Burg, en Weth. tot het toekennen van een straatnaam, bij de in aanbouw zrjnde woningen van de N.V. Handels Maatschappij, nabij de Moffenschans. M.U.L.O.-CLUB „STAVAST". Moesten wij onlangs bij uitvoeringen gewa- gen van ledige zalen, j.l. Vrijdagavond, toen de M.u.l.o.-club ,,Stavast" in het ..Concert en Bioscoopgebouw" een ouder-avond gaf, was daarvan geen sprake. De zaal was met ouders, grootouders en verdere belangstellen- den z66 gevuld, dat sommigen zich met een staanplaats tevreden moesten stellen. Voor dezen avond waren door ..Stavast tooneelstukjes ingestudeerd onder leiding van den heer en mevr. Leenhouts, terwijl mevr Van der Stighel als naar gewoonte de costu- meering had verzorgd, terwijl ook het sym- phonie-orkest ..Onder Ons", onder leiding van den heer M. P. Harte het zijne bijdroeg tot verhooging van het genoegen van het samen- zijn. Er werden opgevoerd eenige tooneelstukjes, met name ,,Het Weerhuisje", „De huwelijks- advertentie" en ,,De gouden pantoffel", een Chineesch sprookje, terwijl nog een duo voor den dag kwam met ..Even Neuzen". Om het beste er uit te pikken Is moeilijk, maar toch gelooven wij dat „Het Weerhuisje" het meest in den smaak viel, zonder daarbij anderen te kort te doen. Ook werden nog voor het voetlicht ge- bracht ,,De Krekel en de Mier" en ..Perrette en de melkkan", twee door mevr. Van Tus- schenbroek muzikaal bewerkte fabels. „Onder ons" weerde zich als naar gewoonte dapper en bekortte de noodzakelijke pauze's voor tooneelverandering. De heer en mevr. Leenhouts, mevr. v. d. Stigchel en de leider van het orchest ontvin- gen stoffelijke bewijzen van dankbaarheid der Stavast-leden. Kortom een goede avond. GEVONDEN VOORWEKPEN. De Inspecteur van Politie alhier maakt be kend, dat omtrent ondervolgende gevonden voorvverpen inlichtingen te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen: Vulpen, H. Riemens, Wulpenbek, C 59, Hoek. Meisjesmuts, J. J. Huijssen, 't Zwaantje, O 22. Dameshandschoen, C. Warrens, Noordstr. Hefboom, J. de Vos, Driewegen. Portemonnaie met inhoud, L. Le Mat, Lange Kerkstraat 68. Kinderhandtaschje, C. Kaan, Visserstr. 50. Een paar kiompenriemen, C. Buijze, Dek- kerstraat 1. Gouden ring, G. Klaassen, Noordstraat 93. Jongensmuts, P. v. d. Peijl, le Verb'mding- straat 13. Portemonnaie met inhoud, A. de Jonge, Vlooswijkpolder P 45. Zakdoek, Van Driel, Tramstraat 25. Hondenketting, Wed. A. Leunis, Tholens- straat 105. Portemonnaie, M. Harte, Van Bovenstr. 25. Duimstok, W. de Feijter, Smidswal 31. Portemonnaie met inhoud, A. Provoost, Thol ensstraat 117. Jongensjas, J. Adriaansen, Niewediepstr. 52. HANDELSREGISTER KAMER VAN ROOPHANDEL VOOR Z.-VLAANDEKEN TE TER NEUZEN. In de week van 2229 Februari werd bjj het bureau der Kamer opgave gedaan van de volgende Wjjzigingen. Ls. van Waesberghe-Janssens, Hulst, Markt C 22, bankier en wijnhandel. Ontslagen pro- curatiehouder: A. L. M. van Waesberghe. VRIJWILLIGE VOLDOENING VAN BELASTING. De Minister van Financien maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont- vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of ver- mogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Ter Neuzen f 49,87bij den inspecteur der directe belastingen te Ter Neuzen 32,75. FRITS HOPMAN. t Vrijdagavond is te Leiden, na een xang- durig lichamelijk lrjden, overleden de heer Frits Hopman, die als letterkundige naam heeft gemaakt en de 5 laatste levensjaren was verbonden aan de redactie van de N. R. Crt. Hij is 14 Juli 1877 te Amsterdam ge- boren. Zijn werkzame en opmerkzame geest, bewoog zich in wetenschappelijke richting op verschillend terrein. Na de middelbare acte voor de Engelsche taal te hebben behaald kwam hij bij het onderwijs, ging later weer in het vrjje bedrijf, om in 1914 als leeraar aan de H. B. S. te Ter Neuzen te komen. In dien tyd schreef hij zijn bekend geworden werk „In het voorbijgaan". Als leeraar had hiji bij zijn lessen steeds de voile aandacht zijner leerlingen, door de wijze waarop hij deze met zijn opgewekten geest en humor belangwekkend wist te geven. In de kringen waarin hij verkeerde was hij een zeer gezienen gast en ook steunde hiji met zijn geestesgaven waar dit mogelijk bleek ook het publieke leven in deze stad. Met spijt zag men hem in 1917 vertrekken naar Amersfoort, waar hij benoemd was tot leeraar aan het gymnasium. Van daar is hij gegaan naar Leiden, waar hij in 1927 zijn, loopbaan bij het onderwijs afsloot, om zich uitsluitend aan de letterkunde te wijden. Een oud-leerling schrijft aan de N. R. Crt. het volgende: Terwijl ik dit schrijf, besef <4k, dat ik niet in staat ben de gevoelens te uiten, die zich van ons meester maken bij het heengaan van onzen oud-leeraar Hopmap. Onzen Hopman als leeraar achtten wij; van den mensch Hopman hielden wij, zooals wij van een vader houden. Zyn Engelsche lessen blijven ons biji, want Hopman hidd van echoonheid en hij bezat de gave de ontvanke- lijkheid ervoor bij anderen te doen ontkiemen. Het kostbaarste wat wij oud-leerlingen van hem hebben meegekregen, zijn echter zijn levenslesjes geweest, zijn „wijze raadgevingen van den ouden sohoolmeester", zooals hij ze zelf typeerde. Hij kruidde zijn lessen ermee en wist zijn gehoor van 15- en 16-jarigen te boeien door dingen die toen ver boven ons begrip gingen, doch waamaar wij met onze heele ziel luisterden, omdat daar de mensch zich gaf zonder masker. Later hebben wij hem begrepen; zijn „wijze raadgevingen" gebruikt en beseft, dat wij met de theorie ook de praktijk van het leven voor een groot aeel van onzen „ouden schoolmees- ter" hebben geleerd. Toen hij ons te Leiden verliet, om in functie te treden bij de Nieuwe Rotterdamsche Cou- rant, namen wij hem dat kwalijk in onze ego'istische aanhankelijkheid. Dat wij echter niet haatdragend waren hebben wij bewezen, door onze spontane hulde op het perron te Leiden. Daar stonden wij als jonge, eerlijke menschen tegenover den ouderen, en begre pen elkaar. Wij gaven hem bloemen; ze kostten ons een dubbeltje per man, doch zij vertegenwoordigden een schat die niet te be- talen was met tonnen gouds. Wij schoten tekort in woorden, maar wij gaven hem een deel van onszelf. Frits Hopman nam het leven als een proef- tyjd. Wij' vertrouwen, dat hij die proef heeft doorstaan. De leeraar Hopman heeft niet tevergeefs geleefd; de mensch was ohbetaal- baar. DE NIEUWE ZEESLUIS TE TER NEUZEN. De correspondent van de „N. R. Crt." te Brussel meldt: In den Belgischen Senaat hebben twee af- gevaardigden voor Gent, de sociaal-democraat Toch en de oonservatieve katholiek baron Casier bij de behandeling van de begrooting van openbare werken aan den betrokken minister gevraagd, wanneer eindelijk met het bouwen van een nieuwe groote zeesluis te Ter Neuzen een begin zal worden gemaakt. Beide senatoreD betoogden, dat de toekomst der zeehaven van Gent van de uitvoering van dit werk afhangt. Ieder defect aan de eenige thans bestaande zeesluis moet de tijdelijke en, voor Gent, zeer sehadelijke stopzetting van het intense scheepvaartverkeer tot gevolg hebben. Dat Gent wel degelijk een haven van beteekenis is geworden bewees baron Casier met de aamhaling van sommige statistische gegevens, waaruit bleek, dat niet minder dan 2540 zeeschepen met een netto-Moorsomr tonnemaat van 2.573.813 ton, in 1931 over Ter Neuzen te Gent binnenliepen. Minister van Caenegem heeft, naar aan- leiding van deze vragen, verklaard, dat over- wegingen van intemationalen aard nog steeds de verwezenlijking van den wensch der Gente- naren in den weg staan. Wanneer echter het besluit zal vallen zullen zij over de regeering niet te klagen hebben, daar met den bouw van de nieuwe sluis te Ter Neuzen een bedrag van ongeveer 300 millioen franks gemoeid zal zijn. VEREENIGINGEN. Met de Staatscourant no. 45 zijn verzonden wijzigingen in de statuten van de geweste- lijke afdeeling Zeeuwsch-Vlaanderen van dsn Ohr. Boeren- en Tuindersbond in Nederland, gevestigd te Axel. ZEEUWSCH-VLAAMSCHE BOND VAN LANDPACHTERS. In een vergadering van het bestuur van den kring Hulst N. C. B. is besloten om te komen tot oprichting van een Zeeuwsch- Vlaamschen Bond van landpachters, bestaan de uit leden van dezen kring. DIEFSTAL. Toen de winkelier L. te Philippine een dezer dagen des morgens uit een in zijn winkel aan- wezige lade zijn portemonnaie wilde halen, bemerkte hij dat deze met het daarin aan- wezige geld, ongeveer 20, verdwenen was. Bij de politie werd aangifte gedaan. OPLICHTIN G. Dezer dagen vervoegde zich bij iemand te Westdorpe een jongeman, die zeide destijds voor den militairen dienst in Indie te zijn af- gekeurd, doch inmiddels aan zijn militaire verplichtingen in Nederland te hebben voldaan en toen alsnog voor den dienst in Indie te zijn geschikt verklaard. Hij gaf voor zich naar Nijmegen te willen begeven, om zich aldaar voor het koloniale leger te doen aan- werven, doch geen reisgeld te hebben. Op zijn aandringen werd hem een bedrag van 25 daarvoor ter hand gesteld, doch achter- af bleek, dat van een en ander niets waar was en hij den man, die hem vertrouwen ge- schonken had, had beet genomen. Waar de man zich ook in Belgie aan oplichterspraktij- ken bleek te hebben schuldig gemaakt is hij door de marechaussee aangehouden en ter be- schikking van de justitie te Middelburg ge steld. AANGEHOUDEN. Dezer dagen kwam bij een inwoner te Clinge een persoon, die voorgaf een partij lood en koper te kunnen koopen voor een geringen prijs, doch daarvoor het benoodigde' geld niet te bezitten waarom hij een geldsbedrag van 400 francs ter leen vroeg, er aan toevoegende, het geleende geld direct na aflevering van het koper te zullen terugbetalen. Hem werd het verlangde geld gegeven doch inplaats van het terug te betalen vertrok de man, zekere F., zonder aan zijn verplichtingen te voldoen naar Amsterdam, alwaar hij een paar dagen later door de politie als verdacht van oplichting werd aangehouden. HET BESTRIJDEN VAN BOSCH- EN HEIDEBRANDEN. In verband met den zeer geringen regenval in den laatsten tijd, waardoor in verschillende streken van ons land bosch- en heidebranden zijn uitgebroken, vestigt de Directeur van het Staatsboschbeheer de aandacht op het vlug- schrift: Bosch- en heidebranden en het blus- schen daarvan", hetwelk op aanvrage bij genoemd beheer, Museumlaan 2 te Utrecht, kosteloos verkrijgbaar is. Dit vlugschrif bevat verschillende prak- tische raadgevingen ten aanzien van het blus- schen en kan daardoor bijdragen tot een doelmatige bestrijding. Het is een algemeen belang, dat een ieder tot het bestrijden en het voorkomen var. bosch en heidebranden meewerkt. IZAAK BOASSONS BANK. Crediteuren voor surseance. De rechtbank te Middelburg heeft Zater- dag vergaderd met 400 van de 500 crediteu ren der Izaak Boassons Bank. Het over- groote deel was v66r surseance. Woensdag- morgen uitspraak. OVERSLAG. De Roodesluisweg. Binnenkort heeft de aanbesteding plaats voor het leveren van 2370 vierkanten meter Seandinavisch Graniet-straatkeien ten behoeve van dezen weg. Dezer dagen heeft men ook nog opmetingen gedaan om een plan uit te voeren dat eigenlijk al voor den oorlog aan- besteed was, en door het uitbreken in 1914 van den oorlog verder niet uitgevoerd is; het betreft hier om juist aan de grens een dubbel douanekantoor te zetten, een voor Belgie en een voor Nederland. Aan de eene zijde van het dubbelgebouw voor de tram en aan den anderen kant ten behoeve van den weg. Dit gebouw zou zoowel op Nederlandsch als op het Belgisch grondgebied bevatten, visitatie- zaal, onderzoekkamers en een loods voor tramwagens in te plaatsen. Het Nederlandsch douanekantoor zal alsdan verplaatst worden tot juist aan de grens, zoo ook het Belgisch kantoor, dat op het oogenblik aan de Kruis- straat is zou eveneens aan het Hollandsch kantoor aangebouwd worden. Voor de men schen van de omgeving van Zuiddorpe en Axel zal dat een groot gemak zijn voor het in- en uitklaren, het verrichten van douane- formaliteiten voor de beide landen. y.UMDF AAN ALL 10 WINKELIERS, LEDEN VAN „TER NEUZEN KLIMOP". We openen het voorjaar met eene groote Paaschmarkt. De marktdag van 23 Maart wordt weer een bijzondere reclame-dag. Een flink „Neuzexunanifest" wordt weer over ge- heel Zeeuwsch-Vlaanderen verspreid. Onze Auto-karavaan, trompetters voorop, trekt er weer op uit. De grenzen zijn gesloten. We moeten deze mooie gelegenheid aangrijpen om reclame te maken voor Ter Neuzen. De weekmarkt wordt weer tot den bloei van het najaar teruggebracht. Winkeliers, we drukken U bijzonderlijk op het hart: Adverteert in ons Neuzenmanifest! Vestigt vooral de aandacht op uwe winkelzaak. Nooit werd U schitterender gelegenheid geboden om uw voorjaarsadvertentie te plaatsen. Als - de marktbezoekers in Ter Neuzen komen, moeten ze weten waarheen. Winkeliers, we maken U verder attent: Verzorgt uwe dtalages tip-top! De mooie etalages trekken het publiek. De mooie 6talages geven Ter Neuzen naam en aanzien. Spaart geen tijd. Spaart geen moeite, Spaart geen geld. Alles wat U aan uwe frtalages besteedt, wordt U dubbel en dwars vergoed. Leden van „Ter Neuzen Klimop" maakt U alien klaar voor onze groote Paaschmarkt. Onze Jaarvergaderiag. Daar dit jaar de groote Paaschmarkt einde Maart valt en deze week ons ongeschikt lijkt voor het houden onzer jaarvergadering, zoo heeft ons bestuur besloten deze te beleggen op 7 April. We hopen, dat geen enkel lid onzer veree- niging deze zeer belangrijke vergadering zai verzuimen. Nieuwe leden. We kregen van verschillende kanten aan- zegging dat nieuwe leden tot de vereenigmg willen toetreden. Welkom aan alien! De plaats van ieder winkelier is bij „Ter Neuzen Klimop". Het entrfee-geld is bepaald op 5 gulden. De jaarlijksche contributie is 6 gulden. Ons groot Zangfeest. De groote Zangavond ingericht door het Nose-Comite, belooft iets puiks te worden. De repetities van het Neuzenlied maken goede vorderingen. Het is de Zangvereeni- ging „Excelsior", onder leiding van den heel Van den Eeckhout, die ons lied als gemengd koor zal ten tooneele brengen. Het is dus in de beste handen voor wat leiding en uit voering betreft. Ook de heer J. Durinck heeft een paar glansnummers voor ons feest. Het feest grijpt plaats 14 dagen na Paschen. We komen er later op terug. De markt. De winkeliers van Ter Neuzen die dezen zomer 's Woensdags op de markt willen staan, doen best niet langer meer te wachten. Nu is er nog gemakkelijk plaats te krijgen. Doch rond Paschen komen tientallen koop- lieden uit Holland over en dan zal er weer plaats te kort zijn. Er loopen geruchten, dat over korten tijd de invoer van nog vele andere artikelen zal verboden worden. Uit die maatregelen moeten wij munt slaan voor onze markt en voor Ter Neuzen. Alle Nederlanders koopen voortaan in Nederland en komen 's Woensdags naar de markt van Ter Nexxzen. NAMENS „TER NEUZEN KLIMOP". WOENSDAG 9 MAART 1932. (Biddag.) Ned. Herv. kerk. Hoek. 9 u. en 2 u. Ds. E. Raams. Geref. kerk. Hoek. 9 u. en 2 u. Ds. M. Gravendijk, van Dordrecht. Geref. Gemeente. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u. Ds. B. van Neerbos. Oud Geref. Gemeente. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u. leesdienst. DONDERDAG 10 MAART 1932. Chr. Geref. Gemeente. Zaamslag. 9 u. en 2 u. Ds. Tolsma, biddag voor het gewas. Kon. Ned. Voetbalbond, afd. IV. Wedstrgduitslagen van Zondag. le Klasse: LONGA—De Valk BVV—NOAD 2e klasse A: MEVO—Hero MiddelburgVelocitas De BaronieRBC AllianceBreda 3e klasse A: Sassche Boys-De Zeeuwen 3e klasse B: Zeelandia IZierikzee 1—2 6—3 0—2 7—1 3—0 3—1 5—3 le Klasse K o> fD a: 7—1 doelp. yj c PSV 18 12 2 4 54-33 26 Eindhoven 18 12 1 5 47-31 25 NAC 17 10 3 4 45 31 23 MW 17 8 3 6 43-40 19 NOAD 17 6 5 6 41-42 17 LONGA 18 5 4 9 39 40 14 Willem II 16 6 1 9 40-35 13 De Valk 17 6 1 10 29-63 13 BW 17 5 1 11 43-54 11 Bleyerheide 17 3 5 9 25 37 11 2e Klasse A Middelburg 19 13 4 2 80-26 30 Hero 19 12 2 5 50-28 26 Dosko 19 10 5 4 60-38 25 R. B. C. 19 9 3 7 58 43 21 Temeuzen 19 9 2 8 52-53 20 T. S. C. 18 8 3 7 44-45 17 Breda 19 8 1 19 40-52 17 Alliance 20 6 3 11 37-56 15 De Baronie 19 6 2 11 40-62 14 Mevo 20 6 2 12 38-69 14 Velocitas 19 4 3 12 31-52 11 VLISSINGEN ITERNEUZEN I. 21. Temeuzen I speelde gister te Vlissingen een vriendschappelijke wedstrijd tegen het le elf- tal van V.C. Vlissingen, kampioen 3e kl. B. Door Temeuzen vooral de voorhoede werd wel wat al te gemoedelijk gespeeld, ter wijl Vlissingen daartegenover wilde laten zien, wat zrj waard was. De rust ging in met blanken stand. In de eerste helft had Temeuzen wel op zuivere wijze een doelpunt gemaakt, doch dit werd niet toegekend. Ongeveer een kwartier in de tweede helft gelukte het aan Vlissingen, om Dooms die zijn doel weer schitterend verdedigde te passeeren. 10. Eenigen tijd daarna, toen ieder dacht dat de bal uit zou loopen, belandde deze echter nog juist in het doel van Terneuzen, waardoor de stand 20 voor de thuisclub werd. Dit scheen Terneuzen toch wel een beetje te bar, want thans begon men van voren ook iets meer op te zitten. Spoedig maakte zij dan ook een tegenpunt. 21. Een paar minuten voor het einde scheen het dat Terneuzen gelijk zou maken. Het Ieder ging echter juist naast de poal uit. Toen de scheidsrechter dan ook daarna het einde aankondigde, had de thuisclub de over- winning behaald. Het spel van Vlissingen in aanmerking ge nomen, vermoeden wij, dat zij het in de pro- motiewedstrij^en tegen Velocitas hard te ver- antwoorden zal krijgen. Wanneer zij het ech ter haalt, zal zij in de Tweede Klasse wel het noodige respect weten af te dwingen. DE ANDERE ELFTALLEN VAN TERNEUZEN. De wedstrijd IJzendijke ITemeuzen n, welke voor laatstgenoemde van veel belang ls, ging, wegens terrein-afkeuring, niet door. Het derde elftal, dat thuis speelde tegen Sluiskil 1, was, wat spel betreft, beter, doch kon het tegen de forscher gebouwde spelers van Sluiskil niet kroppen. Zjj verloor met 35. Wilt gij U weer frisch en opgewekt voelen, vrij van slechte spijsvertering, verstopping en de daaruit voortvloeiende lusteloos- heid, gebruik dan Foster's Maagpilllen. 0.65 per flacon. Te Ter Nexxzen by Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelschestr. en WestkoLkstr. 19 (Ingez. Med.) DE STRIJD IN DE TWEEDE KLASSE A BESLIST. Gister zijn de beslissingen omtrent de bo- venste en onderste plaats gevallen. Middelburg dat door een dclatante 71-overwinning over Velocitas zegevierde, is thans kampioen. Dit was aanleiding tot een huldiging van het elftal. Reeds op het veld heeft de voorzit- ter, de heer M. Polak, den leider, den heer P. Geelhoedt, gehuldigd en hem een krans om- gehangen. Daarna is een optocht gefonmeerd, waarbij het elftal in een met vier paarden be- spannen brik plaats nam en voorafgegaan door een mxxziekkorps, gevolgd door auto's met de clubvlaggen en tenslotte een tweede mxxziek korps, is een tocht door een deel der stad gemaakt met als eindpxxnt het clublokaal ,,De Eendracht" op de Markt, op het platte dak waarvan de signaalafdeeling van Achilles de overwinnaars met trompetgeschal en trom- geroffel ontving. Voor Velocitas was het wel een ongeluks- dag, doordat zij, naast haar bovengenoemde groote nederlaag, ook nog haar naaste con- currenten voor de onderste plaats zag winnen, waardoor deze zich in veiligheid stelden. De ploeg der cadetten is dus gedoemd tot het spelen van degradatiewedstrijden. HULST—DOSKO. 1—1. Ook de andere gegadigde naar een plaats in de Tweede Klasse, n.l. Hulst, is zich geducht aan het oefenen. Gister speelde zij thuis tegen DOSKO van Bergen op Zoom en wist het tot een gelijk spel 11, te brengen. SASSCHE BOYSDE ZEEUWEN. 53. Te Sas van Gent werd nog een wedstrijd gespeeld voor de 3e klasse tusschen Sassche Boys en De Zeeuwen, van Vlissingen. De thuisclub wist met 53 de overwinning te be- halen. JW—RIA. 5—1. Op het terrein aan den Moffenschans speelde JW een vriendschappelijken wedstrijd tegen de Westdorpsche club RIA. Bij de rust was de stand 20, einde 51 voor JW. Aan deze ontmoeting ging vooraf een wed strijd tusschen de reserves van bovengenoemde vereenigingen. Ook hier wisten de JW'ers met 32 de overwinning te behalen. STOPPELDIJK KAMPIOEN. Doordat Stoppeldijk gister de overwinning (53) op Hontenisse b eh aside, is eerstge- noemde vereeniging kampioen van de 2e kl. B Zeeuwsche Voetbalbond. AXEL HZSC. 0—1. De Zaamslagsche Sportclub speelde Zater- dag te Axel tegen Axel II en won met 10. CLINGE—BRESKENS 2—1. Clinge had gisteren in eigen huis Breskens te bekampen. De uitsFag was een 21 zege voor de gastheeren. Bij de rust was de stand 10. 16-JARIG MEISJE DOODGESCHOTEN. Op den laten Zaterdagavond heeft zich in de Kerkstraat te Naaldwijk in de schaduw van het eeuwenoude gebouw der Ned. Herv. Kerk een verschrikkelijk drama afgespeeld. De zestienjarige dienstbode Coba van de Caay, die een feest had bijgewoond, is midden op den weg door den 21jarigen letterzetter J. P. Th. de B. doodgeschoten. Minnennijd was het motief tot deze vreeselijke daad. De jeugdige dader is in de woning van zijn pleegouders door de politie gearresteerd en heeft een vol- ledige bekentenis afgelegd. Hij toonde geen berouw. De moordaanslag heeft in het anders zoo rustige dorp een hevige ontsteltenis veroor- zaakt. Tot laat in den nacht en ook op den Zondag stonden groepjes menschen de ont- zettende gebeurtenis te bespreken. De deemis met de zwaargetroffen familie is algemeen. HET ONTVOERDE KIND VAN LINDBERGH. Nog geen klaarheid. Zooals xvij reeds gemeld hebben was John son, de vriend van het kindermeisje van de Lindberghs, in hechtenis genomen. Dit ge- schiedde, omdat de auto, waarmee hij rijdt, gelijkt op dien, welke op den avond van de ontvoering in den omtrek van Lindbergh's huis is gezian. Voorts moet in den auto een melkfleseh zijn gevonden, wat de politie ver dacht voorkomt. Toen Johnson gearresteerd was, verzamelde zich voor den politiepost, waar hij zich bevond, een groote menigte, die hem wilde lynehen. Alle beschikbare agenten moesten er aan te pas komen om Johnson te beschermen. Johnson moet toegegeven hebben dat hij Zondag en Maandag bij het kinder meisje is geweest. Hij had ook een afspraak voor Dinsdag gemaakt, maar was toen ver- hinderd. Johnson dlie van beroep zeeman schijht te zijn, woont in een pension van zekere mevrouw Sherman te Eaglewood (New-Jersey). Deze vrouw heeft eerst ver klaard, dat Johnson een heelen avond, dat het kind ontvoerd is, bij haar in h§t pension is geweest, doch zij heeft later die verklaring weer ingetrokken. Intxxsschen heeft Moore, de gouvemexxr van New-Jersey, na een bespreking met de politie- ambtenaren van een tiental staten en van de Unie, meegedeeld, dat men er op rekent, dat het kind van Lindbergh weldra gezond en wel aan zijn ouders zal worden weergegeven. H\j voegde aan die mededeeling toe, dat de ont voering klaarblijkelijk het werk is van ge- legenheidsmisdadigers en dat zij weldra zullen inzien, dat bun eenige kans op behoxid ligt in de vlucht en het neerleggen van het kind op een veilige plaats, waarvan zij dan de politie of Lindbergh in kennis zxillen stellen. Een ander ontvoerd kind terecht. Een ander ontvoerd kind, de zoon van den rijken aannemer James de Jutes xxit'Yoxxng- stown in Ohio, die sinds 2 Maart vermist werd, is terecht. De mannen, die het kind ontvoerd hadden, zijn in hechtenis genomen. Kolonel Lindbergh wendt zich tot de onderwereld. „De Courant" meldt: Ten einde raad heeft kolonel Lindbergh zich met een vraag om stexxn tot twee bekende bandieten uit New-Yorks onderwereld ge- wend. Hij1 heeft aan het hoofdbureau van politie te Trenton medegedeeld, dat hij aan de beruchte bandietenledders Salvy Spital en Irving Bitz opdracht heeft gegeven als txxs-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 2