ALGEMEEN NIEUWS- EH APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. EEN DAG BIDDER Abdijsiroop Eerste Blad. Een hocstcr heeft Abdijsiroop noodig! RAADSVERGADERING Vakonderwijzeres M A AN DAG 7 M i\ ART 1932 72e Jaargang. BINNENLA1D. FSTT1LLKT0N. Burgemeester en Wethouders van AXEL Burgemeester en Wethouders van WESTDORPE a. het aanleggen van een Rijwiel- pad langs den keiweg, van de Kom tot de grens der ge- meente Axel. (Lengte 2805 meter). b. het verharden van een Zij- kantweg aan het zijkanaal te Passluis met 85 M2 kei- bestrating. b. het maken van grondkeerende muren, waarop eenvoudige hekwerken zijn aan te brengen. door K. R. G. BROWNE. Uw CORSETS AKKER's ..Poor de Borst" ABONN EMENTSPRUSBinnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Bniten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Brj voor uitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgte en -Ymerika 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen brj vooruitbetaling. Uitgcef steTFirma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTI8N: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer f 0,20. Grootere letters en clichA's wor den naar plaatsruunte berekend. Handelsadvertentien brj regelabonnement tegen verminderd tanef, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de nit gave. DIT BLAX) VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAG AVOND. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat een openbare vergadering van den getneenteraaid is belegd op Donderdag 10 Maart 1932, des namiddag-s twee uur. Ter Neuzen, den 4 Maart 1932. De Burgemeester voomoemd, J. HUIZINGA. roepen sollicitanten op voor aan de openbare lagere school aldiaar. Xnfunctietreding op 1 April a.s. op een sala- ris van 300. Nadere inlichtingen verstrekt het hoofd der school, de heer D. A. VAN HOUTE. Sollicitatiestukken worden ingewacht voor den 14 Maart a.s., bij den Burgemeester. •sullen op Dinsdag 22 Maart 1932, 's namiddags 21/2 ure, ten gemeentehuize aldaar aanbeste- den: Bestek en voorwaarden zijn tegen f 0,50 per stel verkrijgbaar ter secretarie der gemeente Westdorpe, waar de teekening ter inzage ligt. Inlichtingen verstrekt de heer J. Hennink, architect te Sas van Gent, dagelijks van 89 uur des voormiddags. Inschrijvingsbiljetten worden tot den dag der besteding ter secretarie ingewacht. Westdorpe, 4 Maart 1932. Burgemeester en Wethouders voomoemd, F. A. HENDRIKSE, Burgemeester. R. KIEBOOM, Secretaris. EERSTE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Voortgezet wordan de algemeene beschou- wingen bij de Rijksbegrooting 1932. Minister Ruys de Beerenbrouck verklaart, dat de crisis geen wijziging heeft gebracht in de principes dezer regeering. Wijziging van de werkloosheidsverzekering moet wachten tot betere tijden. Het werk- loosheidsvraagstuk berust in de eerste plaats bij de gemeenten; er is bier een aanvullende taak voor het Rijk. Een goed stelsel van autonomie der gemeen ten moet verzekerd worden door van rijks- wege te waken tegen excessen, onder meer bij werkloosheidsbestrijding. 61) Vervolg. „0, ja. Natuurlijk," zei Toby weer maar nu op een toon, of hij het maar half meende. ,,Maarre zie je, ik zou ,,HaWe zijn er. Gelukkig," viel Peter hem dankbaar in de rede. In de verte schemerde het groote witte hek van de Old Hall door de boomen heen. Toby zette nog wat meer vaart en na een halve minuut schoten ze tusschen de pilaren door en race-den de oprijlaan op. Onder het rijden speurde Peter naar rechts en links, maar tot zijn teleurstelling en ongerustheid was er van Jane geen spoor te ontdekken. Bij het terras hielc Toby halt en stapten renner en passagier af. Het huis lag stil en vredig in de warme middagzon te blakeren; niets verried de vreemde tooneelen, die zich gedurende de laatste vier en twintig uur tusschen zijn muren afgespeeld hadden. Nergens, noch in den tuin, noch op het terras of voor de ramen zagen ze eenig teeken van leven het eenige geluid wat ze hoorden was het ruischen van den wind door de boomen. ,,D'ouwe vrouw is uit," leidde Toby van die verschijnselen af, ,,en de lijf- eigenen zitten natuurlijk ergens bij elkaar Niet alleen de landbouw, doch ook andere takken van volksbestaan behoeven de aan- dacht en den steun van de regeering. Daarbij moet gelet worden op den benarden toestand der schatkist. De regeering heeft te strijden tegen misplaatst vertrouwen in haar macht. Groote voorzichtigheid moet zij betrachten bij de vele en vaak tegenstrijdige maatregelen, welke van haar verlangd worden. Om te kun- nen uitvoeren, moet onze industrie kunnen concurreeren, en dit houdt nauw verband met aanpassing van het loonpeil aan dat in andere Westerscbe landen. De regeering acht dezen tijd bij uitstek ge- schikt voor invoering van een goede bedrijfs- organisatie. Voor verplichte arbitrage is het thans de tijd niet. Op den duur zal slechts het vrije ruilverkeer de bandelspolitiek mogen leiden. Spreker betoogt, dat de vleeschcontingen- teering niet onbillijk is tegen Denemarken. Spreker verdedigt de houding der regeering inzake den uitvoer van wapenen en betref- fende het niet officieel herdenken van den tiendaagschen veldtocht. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Bij den aanvang van de vergadering wordt gestemd over de moties-Hiemstra en -Joekes. De eerste motie-Hiemstra (verbetering van de traieven bij de werkverscbaffingen) wordt met 53 tegen 22 stemmen verworpen. De tweede motie-Hiemstra (door steun van rijikswege alle werkloozenkassen in staat te stellen. over 1932 een reglementaire uitkee- ring te verstrekken zonder gevaar voor haar voortbestaanwordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. De motie-Joekes (de crisis-regeling voor steun aan werkloozenkassen mede voor het bouwbedrijf toepasselijk te verklaren) wordt met 51 tegen 24 stemmen aangenomen. Besloten wordt, Dinsdag te behandelen het wetsontwerp tot verbooging van eenige ac- cijnzen, het beffen van invoerrecht op zuid- vruchten en afschaffing van de opcenten op de grondbelasting. Hiema worden een aantal kleine ontwerpen zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aan de orde is de Indische begrooting. De heer Cramer (s.-d.) geeft toe, dat de economische toestand van Indie hoogst zor- gelijk is Zijn optimisme is dan ook aanzien- lijk gedaald, maar bij waarschuwt tegen het kweeken van een paniekstemming. De bezit- tingen van Indie zijn veel grooter, dan de scbuld. Spreker had minder schuld willen aflossen en meer willen besteden aan produc- tieve werken. Hij meent, dat het nieuwe regime een hoofdrol heeft gespeeld bij de thans ingevoerde drastische bezuinigingen. Er moest gestreefd worden naar een slui- tende begrooting, maar deze acht spreker^oor de eerste jaren onmogelijk. Het eerst en meest is noodig een ver gaande bezuiniging op het militaire apparaat. Zoo lang dit niet gebeurt, is sprekers fractie niet te vinden voor andere bezuinigingen. Hij dient een motie in, vragende bezuiniging met een vierde op de militaire uitgaven. Komaan, Hollandsche Dames-clienten, bestel met Uw eerste bezoekteGent in het Huis JULIENNE SCHELFHOUT, Brabant- dam 6, Dampoortstr. 25. Daar kunt ge Uwe Maat- corsets tegelijkertijd aan- passen. De nieuwste schoonste Parijzer modellen aan ge- ringe prijzen. (Ingez. Med.) en fokken een sweeptake over de kansen van de ouwe heer of ze rusten van de vermoeienissen des daags in Morpheus armen uit. Wei, wat vin je, nu we toch hier zijn Hij hield midden in zijn zin op, want zijn metgezel schoot langs hem heen, sprong het terrastrapje in eenen op, en liep met finale-honderd-meter-passen op de huisdeur af. Bellerby Jr. zette zijn fiets tegen een hekje en ging hem hoofd- schuddend achterna. Peter rende door de huisdeur naar bin nen, gleed de hal door en bereikte de deur van het schilderijenzaaltje, zonder iejnand te ontmoeten. Hij rukte de deur open, sprong naar binnen en vestiade zijn ang- stige oogen op een bekende plaats van den wand. En wat hij daar zag, deed hem een geluid maken, dat we door de gevoe- lens, die erdoor tot uiting kwamen, het best een kreun van woede en teleurstel ling zouden kunnen noemen. Naderbij komende voetstappen kondig- de komst van Toby aan. Het corpulente jongmensch bleef op den drempel staan en keek onderzoekend de kamer rond. „Hallo, wat is er nu weer aan de hand, ouwe jongen. Alle menschen Nu is er nog een tweede ook weg ,,Ja," zei Peter met vermoeide stem, ,,maar de eerste is terug." Bij die woor- den wees hij naar een kleine tafel, waar op, behalve een ledige lijst ook een rol linnen lag. „Wat wat bedoel je -hakkelde Toby in-verbaasd. Hij liep vlug naar het tafeltje toe, greep het doek en rolde het De versterking van het Leeningsfonds. Met betrekking tot het wetsontwerp, dat o.m. den suikeraccijns met opcenten belast, heeft de minister van financien een nota van wijziging ingediend. De navordering van op centen op den suikeraccijns voor op 1 April aanwezige voorraden treft alleen suiker in natura en niet de suikerhoudende goederen, vermits deze als zoodanig niet aan accijnshef- fing en dus ook niet aan opcentenheffing zijn onderworpen. Voor zoover op genoemden da tum suikerhoudende goederen in afgeiwerkten staat of in den vorm van halffabrikaat aan- wezig zij, is voor de suiker, die voor de berei- ding daarvan is gebezigd, derhalve aan ac- cijns slechts 22,50 per 100 K.G. betqald Maar dan behoort ook, indien deze producten onder teruggaaf van accijns worden uitgevoerd, die teruggaaf beperkt te blijyen tot 22,50 per 100 K.G. suiker. De ontworpen bepaling strekt om dit alsnog duidelijk vast te stellen. DE POSTCHeQUE- EN GIRODIENST. In een nota naar aaiileiding van bet ver- slag der Tweede Kamer merkt de Minister in verband met een door sommige leden te kennen gegeven wensch, om door den post- cheque -en girodienst meer verrichtingen dan thans gratis te doen geschieden en wel onder meer door stortingen op postrekeningen en afscljrijvingen, wegens afgegeven cheques kosteloos te doen plaats bebben, op dat op bet oogenblik het giroverkeer, d.i. het ver- keer, hetwelk kosteloos plaats heeft, 80 van den geheelen geldelijken omzet uitmaakt en dat door de rekeninghouders bovendien vrijdom varf briefport en van zegelrecbt wordt genoten. In verband daarmede kan geen vrij- beid worden gevonden om, vooral in den tegenwoordigen tijd, nu bet meer dan ooit eiscb is te waken voor bet evenwicbt der financien van den dienst, maatregelen te be- vorderen, welke tot vermindering van inkom- sten zouden leiden, en waarvan bovendien .bet voordeel vcor zoover dit zou voortvloeien uit afschaffing van bet stortingsrecht, niet uit- sluitend aan de aangeslotenen bij dezen dienst, maar voor een groot deel aan niet- rekeninghouders zou ten goede komen. DE ECONOMISCHE RAAD. Blijkens bet voorloopig verslag der Tweede Kamer inzake bet wetsontwerp tot instelling van een Economischen Raad, was men vrij algemeen met den Minister van gevoelen, dat deze instelling wenschelijk is. Ter voorziening in de reeds lang gevoelde behoefte aan betere economische voorlichting werd, naast de reor- ganisatie van het departement van Arbeid, de scbepping van een dergelijk vast college van advies en bijstand aan de Regeering betref- fende onderwerpen van economischen aard in den ruimsten zin noodig geacht. De meeste leden verbeugden zich dan ook over de in- diening van dit wetsontwerp. Andere leden waren maar matig ingenomen met de instelling van wederom een nieuwen Raad. Naar bun meaning wordt de verant- woordelijkheid der Ministers langs dien weg steeds meer verzwakt. Het gevaar is niet denkbeeldig, dat de bewindsman acbter het advies van zulk een Raad schuil gaat, en de Raad hoe langer hoe meer de neiging heeft een zekere aanspraak te doen gelden op bet volgen van zijn adviezen. Verscheidene leden hadden tegen bet zitting nemen van Kamerleden in adviseerende col leges geen bezwaar. Integendeel acbtten zjj het brj den groei van het organisatiewezen van groot belang, dat op deze wijze bet gevaar kan worden vermeden, dat een klove zou kun nen ontstaan tusschen de vertegenwoordigers van het volk in zrjm sociale groepeering en de eigenlijke staatkuhdige vertegenwoordiging. Bovendien kan de deskundigheid der Staten- Generaal er slechts bij winnen, wanneer een aantal leden van het parlement aan de voor- bereiding der wettelijke maatregelen in advi- uit. ,,Dit is de Constable Maar wat is dan Hij keerde zich met een ruk om en keek naar de rij schilderijen met zijn twee veelbeteekenende ledige rechthoe- ken. „Nou is de Romney weer'weg. Car dinal, jong, ik begrijp er niets meer van." Hij liet de Constable uit zijn handen glij- den en raapte een stukje papier van het tafeltje op. ,,Wat hebben we hier Alle menschen, een cheque een cheque voor Maar dit oogenblik koos Peter uit, om met een schok tot het leven terug te kee- ren. Met een sprong stond hij naast Toby, trok de cheque met een vlugge be- weging tusschen zijn vingers vandaan en rende naar de deur. Daar maakte hij lang genoeg halt, om te zeggen: „Straks leg ik je alles wel uit. Nu geen tijd. Ik leen je fiets even, goed En schoot zonder antwoord af te wachten naar buiten. Gedurende nationale crisisperioden kan men elken avond in de kranten lezen, dat de karakteristiekste eigenschap van den „doorsnee" Brit z'n absoluut onvermogen is, om zijn nederlaag te erkennen. Het valt moeilijk vast te stellen of dat zwierige compliment waarheid bevat of niet, maar een feit is het, dat Mr. P. Q. Cardinal tot het vasthoudende, koppig-doorzettende soort behoorde. De schok, dien hij gekre- gen had bij de ontdekking, dat hij, zijn heroische race ten spijt, toch nog te laat ten tooneele verschenen was en dat Jane, door de vrachtauto, haar waanzinnig plan ten uitvoer had kunnen brengen en daar- na verdwenen was, die schok was niet seerende colleges hebben medegewerkt. Op deze wijze wordt tes slotte vrijwel hetzelfde bereikt als in vroegere jaren beoogd werd met de instelling van een sociaal-economiscbe Kamer naast de Politieke Kamer. Vond de indiening van bet wetsontwerp tot instelling van een Economischen Raad vrij algemeen waardeering, ten aanzien van de structuur en de werkwijze van dit lichaam was men minder met het ontwerp ingenomen. Algemeen wenschte men een grootere centra- lisatie. Het brengen van eenheid op bet gebied der economische adviezen moet immers juist de bestaansreden van den Economischen Raad zijn. DE ZOOGENAAMDE ECONOMISCHE BURGERWACHTEN. Het Tweede Kamerlid Wijnkoop bad den Minister van Binnenlandscbe Zaken en Land bouw vragen gesteld in verband met een namens den commandant van de vrijwillige burgerwacht te Apeldoorn uitgegane cir- culaire betreffende de instelling van een z.g. economische burgerwacht. De Minister heeft hierop het volgende ge- antwoord: De bedoelde circulaire is niet uitgegaan van den dienst van het departement van Binnenlandscbe Zaken en Landbouw, doch, volgens door den Minister ingesteld onder- zoek, van den commandant der vrijwillige burgerwacht te Apeldoorn, met voorkennis en onder goedkeuring van den burgemeester dier gemeente. De verzending heeft plaats gehad per enveloppe, waarop gedrukt Dienst departement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw". Deze aanduiding heeft in het al gemeen betrekking op de verrekening van de frankeerkosten bij ongefrankeerde verzending door een daartoe bevoegde. In het onder- bavige geval echter miste zij zelfs deze be- teekenis, daar de brieven gefrankeerd waren. Circulaires, als in de eerste vraag bedoeld. werden ook verzonden door de burgerwachten in na te noemen gemeenten en op daarbij vermlede tijdstippen: Haarlem, 20 Januan en 15 Februari 1932; 's Gravenhage einde 1929, aanvang 1930 en Augustus 1931; Am sterdam 12 Augustus 1931; Maastricht 15 December 1931. Het doel der z.g. economische burgerwacht is niet gericht op het bemoeilijken en onder drukken van eventueele loonbewegingen en stakingen van de arbeiders, speciaal ook van het Overheids- en semi-overbeids-personeel. Zij beoogt na daartoe door het wettig ge- zag (den burgemeester) te zijn opgeroepen een behoorlijken gang van het maatschappe- lijk leven en van den openbaren dienst te hel- pen verzekeren, indien deze door eenigerlei oerzaak mocht worden bedreigd of verstoord. EEN VERBETERDE RIJNSCHELDE- VERBINDING. De Nationale Unie publiceert schetskaarten van het tracd van het Eendracbtskanaal met zeebaven Bergen op Zoom en van de uitmon ding van dat kanaal en die haven in de open Westerschelde volgens het ontwerp van ir. E. van KonijnenbSrg, zooals dat aan onze regee ring bekend was. Aan de bijgevoegde toelichting ontleenen wij het volgende: Bij de beantwoording van de interpellatie de Savornin Lohman is de voorstelling gegeven, als zou het door de slikken van Hinkelenoord verlegde ..raccordonnement direct" eigenlijk niets anders zijn, dan de in bet plan van Ko- nijnenburg in de open Schelde voorziene strek- dam; ten Noorden en Zuiden van welken de open Schelde „om tecbnische redenen zou moeten worden afgesloten. Teneinde aan deze onjuiste voorstelling een einde te maken, volgt thans de openbaarma- king van het betrokken fragment van de detailkaart van het plan van Konijnenburg, zooals dit aan de regeering bekend is. De op deze kaart aangegeven open buiten- minder sterk, omdat hij niet geheel en al onverwacht gekomen was. De noodzaak om Jane tot rede te brengen had in zijn uitgeput en lichtelijke gederangeerd brein de proporties van een inoreelen plicht aangenomen en het besef, dat hij in die taak, die hij zichzelf opgelegd had, was te kort geschoten, benevelde zijn geest- vermogens en drenkte zijn ziel in wan- hoop. Maar zijn verstand behoorde tot de soort. die onder hoogen-tegenvallers- druk het beste werkt en terwijl hij, met de cheque, naar de deur spurtte, drong het alweer tot hem door, dat alles nog niet verloren was. Sir Walter was er met zijn auto van- door en Lady Bellerby was naar het een of andere liefdadigheidsfeest; de vraag, wanneer ze thuis zouden komen, kon hij niet beantwoorden. Waar Jane op dat oogenblik zat en wat ze voor plannen had, wist hij evenmin, maar hij kon veilig aan- nemen, dat ze, voor ze voor goed van het tooneel verdween, naar het villatje zou gaan om haar persoonlijke bezittingen in te pakken. Als die redeneering juist was, bestond er kans, een minieme kans. maar toch een kans, dat hij het villatje kon bereiken, haar de Romney door rap- heid van tong of kracht van vuisten af- handig maken en het schilderij weer op zijn plaats in het zaaltje ophangen, voor Sir Walter of zijn vrouw thuis kwam. In elk geval was het te probeeren. En zoo gebeurde het, dat Peter voor Toby genoegzaam van zijn verbazing be- komen was, om zich in beweging te zet- ten, al op de fiets van zijn vriend zat en Als Gij hoest, als Uw ontstoken keel (I het spreken moeilijk maakt, als Uw borst vol sn;m zit, dat niet los wil komen, als U 't slapen wordt belet door hoestbuien of het gevoel alsof er een blok op Uw borst ligt: dan hebt Gij Abdijsiroop noodig. Een balsem voor Uw borst. Abdijsiroop heeft door haar overtuigende resultaten zich vanzelf een weg gebaand. Wordt door hare aangenaam slijmoplos- sende, verzachtende, hoeststillende werking geroemd bij: Hoest, Bronchitis, Asthma„ Alom verkrijgbaar. Prijs Fl. 1.50. Fl. 2.75, Fl. 4.50 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (60 ct.Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolds Abdmireopf (Ingez. Med.) haven van het Eendrachtskanaal geeft voor de verkeersvraagstukken in dit deel van de detail een oplossing, die gelijkelijk rekening houdt met de belangen van Rotterdam, Ant- werpen, Bergen op Zoom, Gent, Vlissingen en Ter Neuzen, zonder de voordeelen van Rotter dam's natuurlijke ligging te niet te doen. Er bestaat echter geenerlei noodzakelijk verband tusschen den strekdam en het Neder- landsch standpunt: ,,handhaving van de door- vaart door de open Schelde, met uitsluiting van elk, de open Schelde vermijdend, kanaal". Deze dam is slechts ontworpen nraar aanlei- ding van de opmerking van Nederlandsche zijde gedaan, dat bij Bath „de rivier (de Wes terschelde) „zoo breed is, dater steeds ruimte genoeg zijn zou, zoo noodig door mid- del van daartoe geschikte werken, het onbe- lemmerd verkeer zoowel van de zee- als bin- nenvaart te verzekeren". (Vgl. Witboek, p. 47). De ontworpen strekdam wilde lechts de juistheid van deze stelling aantoonen. De Nationale Unie herhaalt echter met na- druk dat indien en zoodra waar zou blijken quod negamus daft deze of welke andere dam, hetzij om technische, hetzij om andere redenen, zou moeten leiden tot een met het Nederlandsch standpunt onvereenigbaar ge- sloten kanaal, een andere vorm van normali- satie van de open Schelde zal dienen te wor den gekozen. In Noord-Brabant heeft het plan reeds de instemming verworven van verschillende groe- pen van belanghebbenden. De Kamer van Koophandel voor Westelijk Noord-Brabant te Breda heeft onlangs in een adres aan den mi- nisterraad uiteengezet dat elke oplossing voor een nieuwe RijnSchelde-verbinding rekening moet houden met de belangen van Brabant: de afwatering, de binnenscheepvaart, de aan- sluiting op het kanalenstelsel in Oostelijk Noord-Brabant en Limburg, bet scheppen van een eigen Brabantsche zeehaven te Bergen op Zoom, en de handhaving van de mogeiijkheid tot logische aansluiting op Zeeuwsch-Viaan- deren, Vlissingen en Ter Neuzen. de oprijlaan afspurtte, of hij het kam- pioenschap wegracen moest winnen. Een paar minuten later werden de in- woners van Sandhaven uit hun welver- diende Zondagsrust opgeschrikt door dit plotselinge verschijnen van een zonder- ling-uitgedosten jongen man op een fiets. die als een van-de-kooksch projectiel hun gezichtveld binnen kwam vliegen en langs de steile helling van het dorp naar de zee het weer verliet. Dat genoemde jonge man niet op die helling sneuvelde, was een bewijs van de welwillende stemming van de schikgodinnen, want bij het afrij- den onthield hij zich van het gebruik van zijn remmen en liet de zwaartekracht haar onvermijdelijken gang gaan. Geen wonder dat hij lichtelijk geradbraakt en buitengewoon dankbaar voor zijn miracu- leus behoud was, toen hij, een minuut of vijf later, de laan kwam uitschieten en over zijn stuur gebogen het grasveld voor het villatje overzwoegde. Voor de ver anda van ,,Sonnehoeck" hield hij stil, zette zijn fiets tegen de houten balustrade, sprong het trapje op, duwde de deur van de huiskamer open en wandelde met een zucht van verlichting naar binnen. Jane Craig, die aan tafel ijverig op den achterkant van een enveloppe zat te schrijven, keek bij zijn binnenkomen op. schrok, frommelde de enveloppe ineen en liet ze haastig in haar zak verdwijnen. Maar toen ze hem begroette, klonk haar stem heel gewoon en heel kalm. Hallo, Peter zei ze, ,,ik was er wel bang voor dat je hierheen zou komen." (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1