Sportartikelen SLAPEL005 MOGGRE, Noordstraat 4 Hierop Ictten! Mijnhardt's Zenuwtabletten S P 0 K T. Alle. KECHTSZAKEN. doelp. ■o p s v.—t. het OUDSTE en BESTE adres Zie etalage Vlooswijkstraat 1 Poeders en tabletten zijn allien echt, als de verpakking voorzien is van den naam Mijnhardt. Let bij het koopen daar speciaal op, want dit alleen garandeert U de echtheid (Ingez. Med.) gen van den Senator, een brief geschreven, die voor de geheele wereld bestemd is. De Amerikanen hebben er dan ook voor gezorgd, dat alle betrokken instanties te Geneve met dien brief in kennis zijn gesteld; in de eerste plaats echter was bet schriftstuk' voor de Japanners bestemd. Wellicht is deze brief de emstigste uiting, waarvan de Japanners naar aanleiding van hun optreden in China kennis hebben gekre- g-en. Want rechtstreeksche dreigementen had tot nog toe niemand laten hooren, zoo er al bedekte dreigementen werden geuit b'j de mogendheden, waartoe het afbreken der diplomatieke betrekkingen en zelfs een oeco- nomische boycot behoorden, dan had dit slechts zeer betrekkelijke beteekenis. De Japanners hebben in dit geval thans inder- daad met een zeer emstig risico te doen. Zij mogen vermoeden, dat de mogendheden zich wel terdege zullen bedenken voor zij een weg inslaan, waarvan zij niet kunnen overzien tot welk eind deze hen leiden zou, Tokio moge er op rekenen, dat Engeland en Amerika, wier actie en belangen te Sjanghai het ergst zijn getroffen geen oorlog zouden ondememen tegen een desperaat Japan. Hoe groot hun overwicht ook op den duur zou blijken, de zekere verliezen en ontwrichting zouden in ieder geval zoo groot zijn, dat deze oorlog zelfs voor het zegevierende tweetal op veler- lei gebied een ramp zou beteekenen. Posi- tieve voordeelen van groot belang zouden er niet tegenover staan. Men begint nu eenmaal niet meer in koelen bloede een oorlog. Slechts Japan, dat zijn koelbloedigheid reeds lang verloren heeft, ware wellicht geneigd het daarop te laten aankomen, maar voorloopig lrjkt de speculatie der Japanners niet al te gewaagd. De brief van Stimson opent echter heel andere veronderstellingen. De Ameri- kaansche secretaris van staat zegt in een zeer klemmend betoog, dat Japan het verdrag van de negen mogendheden van Washington ge- schonden heeft. Het beroep van Japan op den ongeordenden toestand van China gaat niet op, zoo zet Stimson uiteen, want het verdrag is gesloten met uitdrukkelijke motiveering dat juist die ongeordende toestand het noodig maakte. Stimson trekt voor Japan daaruit een zeer gevaarlijke conclusie. Als Japan dit gedeelte van de afspraken van Washington niet houdt, dan beschouwt Amerika zich ook door de rest van die afspraken niet gebonden, daar het bedoelde verplichtingen slechts heeft aange- gaan, omdat het z.^n belangen in het Verre Oosten door het verdrag der negen mogend heden veilig achtte. De houding van Japan kan Amerika dus dwingen de beide andere verdragen van Washington op te zeggen, dat betreffende de vloot en het verdrag der vier mogendheden, waarbij Amerika zich er toe verbonden heeft van Guam en de Philippijnen geen vlootbases te maken. Guam als vloot- basis is echter een pistool op de borst van Japan en het opzeggen der beide verdragen zou voor Japan de noodzakelijkheid betee kenen van een hervatten van den wedstrijd in bewapening ter zee op de allergrootste schaal. De Japanners zeggen nu wel, dat ook zij te Washington concessies hebben gedaan bij het sluiten van de twee verdragen waarover Stimson nu schrijft. Dit echter is slechts een formeele waarheid. Voor hen beteekenden die verdragen het staken van een wedijver, die Japan rechtstreeks naar den financieelen ondergang bracht. In dien tijd moest ver over de helft van de Japansche begrooting voor militaire doeleinden worden besteed. De ont- wikkeling van Japan leed geweldig onder dezen druk. Van dien druk werd Japan door Washington bevrijd. Het kon nu veilig het vlootverdrag aanvaarden, daar het opgeven van Guam en Manilla als vlootbasis door Amerika de Japansche eilanden practisch on- mogelijk maakte voor de Amerikaansche vloot. Wanneer die afspraken ongedaan worden gemaakt dan moeten voor Japan in zijn reeds groote financieele en oeconomische nood be- nauwende tijden aanbreken. Het zou de din- gen waarschijnlijk niet op hun beloop laten, want trok het geen consequenties uit hetgeen de Amerikanen zouden beginnen, dan zou het later overgeleverd worden aan de overmacht der Vereenigde Staten ter zee. Dat zou dan het resultaat zijn van zijn optreden in China, In Tokio zal men zeer wel beseffen, dat de uitvoering van een dergelijk plan voor Ame rika volstrekt niet onmogelijk is. De Big Navy Group zou er onverwachte bondgenooten vinden. Wat Engeland betreft, ook dat zou Japan te duchten hebben. De brief van Stimson stelt Engeland niet onduidelijk voor het voor- uitzicht van een keuze tusschen Amerika en Japan. Het is voor niemand twijfelachtig hoe deze keuze zou moeten uitvallen. In Engeland is een stille belangstelling voor de vlootbasis van Singapore op het oogen- blik heel duidelijk waar te nemeh in kringen die zich het optreden van Japan bijzonder aantrekken. Dit zijn echter ook juist de krin gen, die vroeger heel weinig belangstelling voor de vlootbasis van Singapore aan den dag hebben gelegd. De loop van zaken dreigt tot een werkelijk gevaar te worden voor de posi- tde van Japan. Intusschen beleeft de ontwapening geen goede dagen. HITLER DE DUITSCHER. Civis Gerimanus sum, kan schrijft de N. R. Crt. Hitler nu trotsch uitroepen want nu is hij inderdaad Duitsch burger ge- worden, doordat de staat Rrunswijk hem tot gezantschapsraad heeft benoemd bij de diplo matieke vertegeniwoordiging die hij er nog steeds te Berlijn op na hield. Voor vele Duit- sche hungers, die gebukt gaan onder de zeer zware financieele lasten welke de uit de eigen- aardige samenstelling van het rijk voort- vloeiende overmaat aan ambtenaren voor de belastingbetalenden medebrengt, zal het een aangename verrassing zijn nu te constatee- ren, dat het behoud van dergelijke gezant- schapi>en toch nog ergens goed voor is Inderdaad moet men erkennen, dat Bruns- wijk's regeering een einde heeft gemaakt aan een toestand, die voor beide betrokken par- trjen reeds lang onwaardig was geworden. Het was kinderachtig Hitler de Duitsche na- tionaliteit nog te willen onthouden, nu vele millioenen hem als r-ijkspresident verlangen. Het was zelfs politick schadelijk geworden hem nog zonder nationaliteit te houden. Er is een tijd geweest dat ieder begrrjpen kon, dat de Duitsche regeering zich het recht wil- de voorbehouden dezen onruststokenden vreemdeling over de grens te zetten. Had men dit na de bekende Putsch van Miinchen gedaan, niemand zou zich daarover hebben verbaasd. Toen echter kon men dat niet en werd de toestand van gemis aan staatsbur- gerschap voor Hitler zelfs voordeeldg. Zeif scheen hij er in ieder geval prijs op te stellen en iedere ongewoonheid kwam ten goede aan zijn aanzien als bovenmenschelijke figuur. Toen de vrienden van Hitler eindelijk be- hoefte gingen voelen hem Duitsch staats- burger te maken heeft men een spel kunnen waarnemen, dat vriend noch vijand van die naturalisatie aanleidiing tot bevrediging kan hebben gegeven. De poging van dr. Frick om Hitler Duitsch staatsburgerschap te bezorgen door hem eere-gendarme in ThUringen te maken wees heel duidelijk op gebrek aan zelfvertrouwen, op een gebrek aan geloof in eigen volwaardigheid in die kringen. Maar zij pleitte al evenmin voor het inzicht van de politieke overheid in het rjk en in Pruisen, die een dergelijke kunstgreep noodzakelijk maakte door een verzet dat geen blijk van grootheid of van gevoel voor het onvermijde- lijke gaf. Tot in den laatsten tijd toen de naturalisatie van Hitler noodzakelijk was geworden door dat hij vrij zeker zou optrtden als candidaat voor het presidentschap, zijn er pogingen gedaan om voor hem de Duitsche nationaliteit te besluipen. Anders kunnen wij het niet noemen als men hem in Brunswijk een pro- fessoraat zou hebben opgedragen, dat hij nooit in emst zou hebben vervuld. Nu heeft men de kwestie opgelost door benoeming in een ambt, dat in ieder geval niet het twijfel- achtige heeft van een eere-gendarmeschap of het onverantwoordelijke van een politiek spel met universitaire waardigheid. Wij hopen voor de heeren te Berlijn, dat zij zich opgelucht zullen voelen nu deze kwestie op die manier uit de wereld is geholpen, want zeer zeker was er geen enkel politiek belang mee ge- baat geweest als Hitler, doordat men hem de Duitsche nationaliteit had weten te onthou den, niet als candidaat voor het president schap had kunnen optreden. Men moest hem wel de gelegenheiid verschaffen de nederlaag te lijden die bij een candidatuur van Hitler toch nog altijd waarschijnlijk is. Hoe oneindig veel sterker zou zijn positie zijn geweest na een presidentsverkiezing, waarbij hij niet had kunnen meedingen, waama dus weer zijn medestanders hadden kunnen zeggen, dat hij als candidaat zeker gekozen zou zijn en waar- bjj hij niet op overtuigende wijze bestreden had kunnen worden. Van dat gevaar is Duitschland ten minste af. De vreemde toestand die uitgelegd kon worden als een gevolg van de vrees van de overheid is nu geeindigd. Hitler heeft kans gekregen de nederlaag te lijden die zijn invloed geen goed kan doen. Als hij gekozen mocht worden, dankt hij dat aan de communisten, 't geen heel onaangenaam zou zijn voor een rustigen gang van zaken in Duitschland, maar dat toch ook weer velen Duitschers de oogen zou openen voor andere bewegingen dan de nationaal-socialistische. Ook alle Zeeuwsch-Vlamingen zanglief- hebbers(sters) maken zich dus op om de Paaschdagen in het Bondsmilieu te Goes door te brengen. VRAGEN VAN STATENLEDEN. De heer G. J. L. Goossens, lid van de Prov. Staten van Zeeland te Sas van Gent, heeft aan Gedeputeerde Staten de navolgende schriftelijke vragen gesteld: le. Is het juist, dat het „Polderambtena- renreglement", zooals dat in de zamerzitting 1931 door de Staten is vastgesteld, nog niet aan de betrokken Polderbesturen is verstrekt 2e. Is het Gedeputeerde Staten bekend, dat dientengevolge het Bestuur van den Oosten- en-Bewesten 'Blijpolder te Axel, weigert te voldoen aan art. 125 der amibtenarenwet 1929 (sub. „g", ajanspraken in geval van ziekte) tegenover een bij dien Polder vast aangestel- den werknemer, op wien de bepalingen van het in vraag 1 bedoeld reglement van toe- passing zijn? 3e. Zijn Gedeputeerde Staten bereid, maat- regelen te nemen, dat bedoeld reglement als- nog, .met terugwerkende kracht van 1 Sep tember 1931, in toepassing worde gebracht. LUCHTREIS OVER NEDERLAND. In Mei of Juni van dit jaar zal een vlieg- tocht worden ondernomen, welke tot doel heeft aan te toonen, dat men dank zij het vliegwezen in staat is in korten tijd een overzicht te kr.ijgen van ons land uit de lucht gezien. Aan deze tocht zullen behalve K. L. M.-vliegtuigen, ook militaire- en priv6- machines deelnemen, naar men verwacht totaal tusschen 20 en 30. Volgens het voorloopige schema zal des morgens van Waalhaven worden vertrokken en dan gevlogen worden over Amhem, Hen- gelo, Eelde en over Leeuwarden en Stavoren naar Schiphol, vandaar gaat het over Oost- voorne, Haamstede naar Vlissingen en ten slotte over Roosendaal of Gilse Rijen weder naar Waalhaven. Men rekent voor dit traject van ongeveer 700 K.M. een vliegtijd van 6% uur. Te Eelde, Schiphol en Vlissingen zal een half uur, maar op de andere genoemde plaat- sen maar een kwartier rust worden gehouden. ger te Wolfaartsdijk, dat het draaien met auto's bemoeilijkt en dat te Kortgene juist zoo goed is weg gezet. De voorzitter zeide de kwestie van het huisje en de planken zeker te zullen onder- zoeken. -Te Kortgene was geklaagd over een hinderlijke paal, en reeds is opdracht gege ven verplaatsing te overwegen. De heer Van Leeuwen zeide dat een goede verbetering in de tienduizenden zou kosten. De heer Hamelton vroeg of het juist is, dat er op de lijn HansweertWalzoorden een groote boot komt. De voorzitter antwoordde, dat deze op ,,de Sehelde" te Vlissingen in aanbouw is en hoopte dat zij nog dit jaar in dienst kan wor den gesteld. Na behandeling van de spoor- en tram- wegen, waarbij slechts enkele wenschen naar voren kwamen, gaf de voorzitter in antwoord op een vraag van den heer Harte te kennen, dat Ged. Staten met de schriftelijk kenbaar gemaakte wenschen rekening zouden houden. (Door de Kamer van Koophandel en Fabrie- ken voor Zeeuwsch-Vlaanderen is verzocht bij de Directie der Ned. Spoorwegen te bevorde- ren dat trein 3063 's avonds vertrekkende uit Roosendaal in de richting Zeeland, te 17,43 5 minuten later zal vertrekken, opdat deze aansluiting zou geven op den Parijschen trein uit Amsterdam, waardoor reizigers geruimen tijd langer in de Hollandsche hoofdsteden zou den kunnen vertoeven en toch op denzelfden tijd in Zeeland arriveeren.) Vervolgens zijn uitvoerig onder de aandacht gebracht leemten die in het onderling verkeer in Zeeuwsch-Vlaanderen blijken te bestaan. De heer Van Goor ibesprak voorts zeer uit voerig verschillende verkeersaangelegenheden met betrekking tot de wegen, n.l. het invoe- ren van een regeling voor kappen der be- planting niaast de wegen, en verbetering van de tertiaire wegen, waarvoor hij aanbeveelt het sluiten eener leening, waarbij de Voorzit ter bij hem informeerde naar een adres voor het ondenbrengen eener leening. Nadat de Voorzitter de aanwezigen dank had gezegd voor hunne tegenwoordigheid, sloot hij de bijeenkomst. REDDERS BELOOND. De Britsche Koning heeft Donderdag 19 mijnwerkers ontvangen, die bij toerbeurt negen uur lang gewerkt hadden om een be- dolven makker te redden. De Koning drukte den mannen een voor een de hand en schonk hun de Edward-medaille. Het ongeluk was geschied op 29 September 1930. Een mijn- werker was onder gesteente bedolven, doch er was een klein gangetje overgebleven waar door men bij den man kon komen. Drie van zijn makkers maakten dadelijk een tunneltje van mijnhout om te zorgen, dat dit gangetje open bleef. Daarna moesten stuk voor stuk de steenen, waaronder de man bedolven lag, door het igangetje worden weggehaald. Van daar dat het negen uur duurde voor de man bevrijd was. TER NEUZEN, 29 Februari 1932. GEVONDEN VOORWERPEN. De Inspecteur van Politie alhier maakt bekend, dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen inlichtingen zijn te bekomen, aan de daarachter vermelde adressen. Duimstok, J. Allaart, Kanaaldijk E 29. Kindertaschje, C. Casteleijn, Axelschestr. 47. Portemonnaie, R. Verschelling, Nieuwediep- straat 42. Dameshandschoen, D. Kaan, Donze-Vdsser- straat 83. Zakmes, L. v. d. Molen, Donze-Visser- straat 120. Das, W. Riemens, le Verbindingstraat 20. Rijwielbelastingmerk, J. J. Polderman, Donze-Visserstraat 85. Muts, N. Reinhoud, Lange Kerkstraat 34. Dameshorloge, J. Martens, P 72, Sluiskil. Boodschaptasch, Politiebureau. Kanarie, J. Ollebek, Tuinpad 18. Sleutel, Firma P. J. van de Sande, Noord- straat 5557. FAILLISSEMENT FIRMA KOSTER CO. Naar aan „Handelsberichten" is bericht be- dragen de baten in het faillissement der Firma De Koster Co. te Vlissingen en Ter Neuzen, in totaal f 107.500 en wel f 35.000 aan debiteuren, 11.000 effecten, f 1200 con- tante gelden, 35.000 geraamd voor de ge- bouwen en f 5300 voor de meubelen. Het pas- sief bedraagt f 853.143, waarvan preferent 48.859. Verwacht wordt, dat de uitkeering aan crediteuren de 10 niet zal over- schrijden. ARTSEXAMEN. Aan de universiteit te Leiden slaagde voor het artsexamen le gedeelte de heer I. P. Leenhouts te Groede. GEZONDHEIDSOOMMISSIE OOSTBURG. De Commissaris der Koningin in Zeeland heeft aan den heer C. Preij, apotheker te Oostburg, eervol ontslag verleend als lid der gezondheidscommissie, zetel Oostburg. BELANGRIJKE GEBEURTENIS IN 'T ZEEUWSCHE ZANGERSLEVEN. Men schrijft ons: De bond van Chr. Zangvereenigingen in Nederland welke dit jaar 46 vereenigingsjaren telt, hoopt dit feit op 2e en 3e Paaschdag te herdenken in Zeeland en wel te Goes. Dit is de tweede maal dat de Bondsjaarvergade- ringen in Zeeland worden gehouden, zoodat dit een belangrijke gebeurtenis in 't Zeeuw- sche Zangersleven mag worden genoemd, in- zonderheid voor de 45 aangesloten vereenigin- gen in Zeeland, die hun uiterste best zullen doen, het Bondsbestuur en de afgevaardigden uit alle streken van ons land op een Zeeuwsch onthaal te vergasten. Het programma voor die 2 dagen, uiterst verzorgd door een Regelingscommissie, ver- meld o.a.: „dat de Chr. Zangvereeniging ,,Asaf", Axel, uitgenoodigd is ter deze ge- legenheid een uitvoering te geven op Maan- dag 2e Paaschdag in de monumentale Maria- later ging het nog veel minder.. Op den duur j Magdalena kerk te Goes. VERKEERSCONFERENTIE. In een der zalen van het provinciaal be stuur te Middelburg had Vrijdag de jaarlijk- sche Verkeersconferentie plaats, waartoe Ged. Staten van Zeeland hen, die op een of andere wijze belangstelling hebben voor het verkeer in onze provincie hadden uitgenoodigd. De Commissaris der Koningin, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, trad ook nu weer als voorzitter op en heette alle aanwezigen welkom, in het bijzonder den inspecteur van de P. T. en T.; de afgevaardigden van de Kamers van Koophandel, van den B.B.N., van de K.N.A.C. en den A.N.W.B., van de tram- wegen, van den spoorwegraad en van mid- denstands-organisaties. a an de orde kwam eerst de vraag of ook iemand een opmerking had over de tram BreskensMaldeghem, hetgeen niet het ge val bleek te zijn. Hierna werd overgegaan tot de bootdien- sten en wel het eerst tot den dienst op de Oosterschelde. Hierbij was het de heer Van Goor, vertegen- woordiger van K.N.A.C. en A.N.W.B., die wees op de beperkte ruimte op de boot Kat- sche VeerZierikzee voor auto's. Als men dan soms lang heeft moeten wachten voor de volgende boot, kan dit aan het veer Zijpe- Anna Jacoba nog weer het geval zijn, al zal het daar nu wellicht verbeteren. De voorzitter ver^ekerde, dat Ged. Staten doOrdrongen zijn van de wenschelijkheid en de noodzakelijkheid van verbetering in dezen en dan ook aan het toureau-Cornelissen te Amsterdam hebben opgedragen plannen te maken tot verbouw van een der booten, op dat er meer ruimte voor auto's wordt ver- kregen. De heer De Broekert, uit Zierikzee, uitte de klacht, dat iemand die in verband met de keu- ring te Goes aan den agent t£ Zierikzee had kennis gegeven, dat hij met een hengst zou overgaan, doch van dezen moest vernemen dat hem dit geen voorrang gaf, doch die het eerst zou komen, het eerst maalde. Hij meende ook, dat in zoo'n geval levende dieren bij auto's zouden moeten voorgaan. Bij den toootdienst op de Westerschelde zeide de heer Van Goor zeer erkentelijk te zijn, dat men in Zeeland deze wijze van handelen toe- past, het is de eenige provincie waar het ge- schiedt en waar men een open oor heeft voor alle wenschen. Spreker zal niet aankomen met alle wenschen, die uit de 100.000 leden naar voren komen, maar wil thans wijzen op het lossen en laden van passagiers en auto's op de lijn VlissingenBreskens en wel voornome- lijk op het afgaan van de boot. Hierbij laat men thans steeds eerst de passagiers er af gaan, maar deze beschadigen met bagage, rij- wielen en kinderwagens meermalen auto's. Spreker zou willen dat men eerst de auto's van de boot af liet gaan, vervoerbewijzen kun nen toch tijdens de vaart worden gecontro- leerd. De voorzitter zeide, dat de heer Van Goor jammer genoeg de nieuwe iboot nog niet ge zien heeft. De heer De Jonge, directeur van den Wes- terscheldedienst, zeide dat het eerst afgaan van de auto's veel te lang zou duren; de con- trole zou onmogelijk worden. Men moet ook zorgen dat de trein kan worden gehaald en de automobilisten, die voorgeven zooveel haast te hebben, zitten soms een kwartier later in een cafe rustig een kopje thee te drinken. De heer Waller, van de Mij. .Zeeland" zeide als vertegenwoordiger van h£t hotel van zrjn maatschappij te zijn gekomen. Men vreest daar de gevolgen van de malaise in den a.s. zomer en zou daarom het lokaal bezoek wil len aanmoedigen. Dit kan z.i. o.a. door een latere boot naar Breskens ('s avonds half twaalf volgens een schrijven van de „Zee- land"), waardoor men langer uit Zeeuwsch- Vlaanderen te Vlissingen kon blijven. De voorzitter zeide, dat deze kwestie reeds bij Ged. Staten is besproken, maar dat finan cieele bezwaren het onmogelijk maken aan het verzoek te voldoen. Het zou uitbreiding van personeel met zich brengen. Ged. Staten hebben dan ook reeds besloten de huidige dienstregeling te handhaven. De heer Harte, secretaris der Kamer van Koophandel en Fabrieken, releveerde zich aan hetgeen namens de Kamer reeds schriftelijk is te kennen gegeven, d.i. een verzoek om de nog aanhangige verbeteringen aanlegplaats te Hoedekenskerke en ferryboot voor Walsoor- den-Hansweert) zooveel doenlijk te bespoedi- gen en behoud van het bestaande (dienst Vlissingen-Borssele-Ter Neuzen). De heer Hamilton uit Goes vroeg of er spoed betracht kan worden met den nieuwen aan- legsteiger te Hoedekenskerke. De voorzitter zeide, dat men er druk mede bezig is, en de heer Van Leeuwen, hoofdinge- nieur van den provincialen waterstaat, dat de nieuwe aanlegplaats in November van dit jaar gereed zal zijn. Men kwam nu aan de veerdiensten en wees de heer Van Melle op klachten over te smalle planken voor het opbrengen van auto's op de boot van het veer WolfaartsdijkKortgene. Spreker wees op de groote verbetering van de aanlegplaats te Katsche Veer en hoopt, dat men er te Wolfaartsdijk ook zoo een krijgt. -Spreker wijst nog op een huisje b(j den stei- PHILLPPINE. Tot onderwijzeres aan de R.K. school alhier is benoemd mej. E. van Graefschepe, te Sluiskil. OVERSLAG. Rijwielpad Roodesluis. Met vier man is men thans aangevangen het rijwielpad naar de Roodesluis op te knap- pen. Dit pad heeft zoo goed voldaan, dat men het nog verbreedt, zoodat twee wielrijders el- kander goed kunnen voorbijgaan. Na deze herstelling zal genoemd pad aanmerkelijk verbeterd worden, moeilijke bochten zullen weggenomen worden en op verschillende plaatsen zal het pad recht doorgetrokken worden, als het grondwerk klaar is, zal men er de noodige sintels op doen. BIERVLIET. Benoemd tot tijdelijk onderwijzeres' aan de openbare school A te Biervliet mej. C. den Doelder te Ter Neuzen. MIDDELBURG. In een Vrijdagavond alhier gehouden open- bare vergadering van de Staatkundig Gere- formeerde partij heeft Ds. K. H. Kersten mee- gedeeld, dat in de dien dag gehouden vergade ring van de provinciale organisatie Zeeland van die partij, een motie is aangenomen, waarin op ontheffing van de lasten van de sociele verzekering wordt aangedrongen. Hij ried aan, uitstel van betaling van de verzeke- ringsgelden te vragen. Arrondissements-rechtbank te Mid,delburg. Zitting van Maandag 29 Febr. 1932. De rechtbank heeft heden vrijgesproken E. J. v. D., ou-d 57 j., schipper te Rotterdam. Hij was verdacht geweest, dat hij bij een reis van 's Gravendeel naar Clinge een scheepsramp heeft bedacht en 1200 zakken tulpenbollen over boord had geworpen, waar van hij te Kapelle bij een Notaris een scheeps- verklaring had laten opmaken. HOOGER BEROEP AANGETEEKEN D. Door den Officier van Justitie te Middel burg is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van 19 Februari van de rechtbank al- daar, waarbij J. E. J. J., bankier te Vlissingen, werd veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. De eisch luidde 3 jaar. Onrustig en O/erspannen. Geuuik hiertegen de Zenuwstillende en Zenu wsterkende Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten (Ingez. Med.) Direct daama breekt Kouwijzer door, een handige through-pass naar Laurens, die in vrijstaande positie een geweldigen kogel af- vuurt en hiermede het mooiste doelpunt van den wedstrijd weet te maken 11. Een aan- val van Breda gaat wegens buitenspel teloor. Weer keert Breda terug en 2 maal achter elkaar moet Dooms moeilijke ballen verwer- ken. Tenslotte weet Breda een comer te for- ceeren, die schitterend genomen door den jeugdigen linksbuitenspeler, door Dooms wordt weggestompt, doch vanwege den storm be- landt de bal terug in het net 21. Breda heeft de leiding heroverd. Er zijn nu 8 minu ten gespeeld en het spel gaat vlug op en neer met Breda het meest in den aanval. Bij een gevaarlijke aanval van Breda redt onze ach- terhoede ten koste van een comer. Deze wordt weer pnachtig genomen, de bal zweeft voor het doel en uit een kluwen van spelers weet den der voorwaartsen van Breda den bal in het net te deponeeren 31. Nadat de bal aan het rollen is gebracht, zet de middenlinie van Breda haar voorhoede aan het werk, de spelers hebben echter weinig balcontrole en herhaalde malen gaat de bal over de outlijn. Onze voorhoede loopt dan 2 maal achtereen in den buitenspelval. Nadat een 3-tal comers zonder resultaat door Breda genomen zijn, werkt onze achterhoede eindelijk weg en geeft J. Hamelink den bal aan Laurens, die doorzet naar Geers, een snelle ren volgt, doch zijn voorzet belandt bezijden het doel. Direct daama krijgt Terneuzen een mooie kans, doch door treuzelen gaat deze verloren. Na een half uur spelens is het weer uit een prachtige cor ner van den luiksbuiten, die hiervan het patent schijnt te bezitten, dat Breda haar voorsprong vergroot 41. Even later krijgt Terneuzen een comer te nemen. Geers zet mooi voor, Kouwijzer wil inschieten, doch de linksback verspert hem den weg, de bal blijft intusschen nog steeds aan onze voorhoede tot tenslotte Van Hecke er een einde aan maakt en hoog over schiet. Het spel gaat dan eeni- gen tijd snel op en neer tot Terneuzen weer in den aanval is, doch wegens off side door Kouwijzer wordt deze onderbroken. Nog- maals krijgt Breda een comer te nemen, welke door Dooms schitterend wordt weggewerkt. Nadat de bal weer is uitgetrapt, fluit de scheidsrechter de rust in. Breda heeft een prachtigen voorsprong, doch Ter Neuzen heeft thans het voordeel van den wind. De midvoor van Breda trapt af, waama onze voorhoede in het bezit komt van den bal en in vlug tempo stormt men op het Kon. Ned. Voetbalbond, aid. TV. Wedstrgduitslagen van Zondag. le Klasse: Eindhoven- Willem H- -NAC -PSV 1—1 12 2e klasse A: BredaTerneuzen 4- —2 VelocitasMEV O 0—1 le Klasse K ft 0«Q w n> CO •S y? n c s PSV 18 12 2 4 54-33 26 Eindhoven 18 12 1 5 47-31 25 NAC 17 10 3 4 45 31 23 MW 17 8 3 6 43 40 19 NOAD 16 6 5 5 38 36 17 LONGA 17 5 4 8 38 38 14 Will em H 16 6 1 9 40 35 13 De Valk 16 5 1 10 27-62 11 Bleyerheide 17 3 5 9 25 37 11 BW 16 4 1 11 37-51 9 2e Klasse A Middelburg 18 12 4 2 73-25 28 Dosko 19 10 5 4 60-38 25 Hero 18 11 2 5 48 28 24 R. B. C. 18 9 3 6 58-40 21 Terneuzen 19 9 2 8 52-53 20 T. S. C. 18 8 3 7 44 45 17 Breda 18 8 1 9 39-49 17 Mevo 19 6 2 11 38-67 14 Alliance 19 5 3 11 34 55 13 De Baronie 18 5 2 11 37 62 12 Velocitas 18 4 3 11 30-51 11 BREDA- -TERNEUZEN 4—2. Ten aanschouwe van ongeveer 50 suppor ters stellen beide elftallen zich even over half drie op. Breda telt 3 invallers, terwijl Ter neuzen volledig is. De aanvoerder van Breda wint den toss en verkiest met den sterken wind in den rug te beginnen. Kouwijzer brengt den bal aan het rollen, doch de mid denlinie von Breda weet den bal afhandig te maken en meteen gaat de voorhoede gesteund door den hevigen wind er in vlug tempo van- door, een voorzet van den rechtervleugel wordt door C. Riemens onderschept. 't Gilde en Hamelink zetten onze voorhoede aan het werk, een snelle aanval strandt op buiten spel. De voorhoede van Breda zit alweer voor het doel van Terneuzen en uit een scrim mage weet de midvoor met een tarn schot over Dooms' handen zijn club de leiding te geven, nadat 3 minuten zijn gespeeld 10. (Ingez. Med.) Breda-doel af. Een comer is het resultaat. Deze wordt goed genomen, doch door de ver- dediging even mooi weggewerkt. Dan trekt de voorhoede van Breda naar voren, deize aan val loopt echter op niets uit, doordat de bal enkele meters naast het doel achter gaat. Dadelijk is onze voorhoede bij het doel van Breda, waar de backs comer werken. Deze wordt tot 2 maal toe genomen, zonder resul taat op te leveren. Doordat onze verdediging niet in haar gewonen vorm is, ondemeemt de Breda-voorhoede nog menigen gevaarlijken aanval. Door den straffen wind gaan vele mooi opgezette aanvallen verloren. Terneu zen krijgt dan een vrije trap te nejjien, welke Van de Wege huizenhoog over schiet. Even daarna schiet Van Hecke laag in den uitersten hoek en de keeper redt al vallende. Dan krijgt Kouwijzer den bal en schiet juist naast. Nog- maals lost dezelfde speler een schot, thans zoekt hij het net iets te hoog. Een aanval van Breda gaat wederom door buitenspel verlo ren. Weer krijgt Terneuzen door Laurens een comer te nemen, die Do-bbeleir inkopt en door den keeper op verdienstelijke wijze onschadie- lijk gemaakt wordt. Een voorzet van J. Ha melink wordt ditmaal door Laurens naast gekopt. Als ongeveer 20 minuten zijn ge speeld, belandt een voorzet van Geers in de touwen en heeft Terneuzen haar achterstand verkleind 42. Verschillende comers worden nog op het Breda-doel genomen, echter alle zonder het gewenschte resultaat op te leve ren. Na eenige heen- en weer aanvallen kon- digt de scheidsrechter het einde aan en heeft Terneuzen met klein verschil verloren. Beide elftallen waren aan elkaar gewaagd, de uit- slag geeft de krachtverhouding o.i. goed weer. TERNEUZEN IISASSCHE BOYS I. 1—1. Het tweede elftal van Terneuzen had het eerste elftal van Sassche Boys op bezoek. Terneuzen telde enkele invallers, terwijl Sas sche Boys volledig uitkwam. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel. 11. Rust 10 H. H. K.—T. V. V. 0—2. Gister ging de voetbalvereeniging T. V. V. met twee elftallen naar Hoofdplaat om aldaar H. H. K. te bekampen. Voor den wedstrijd tusschen de beide eerste elftallen was een kruis beschikbaar gesteld. Bij de rust was de stand 00, in de tweede helft maakte T. V. V. de ibeide doelpunten en kwam hierdoor in het bezit van den uitge- loofden prijs. In den strijd tusschen de tweede elftallen behield H. H. K. H de overwinning met 21. J. V. V.—R. C. S. 34. Gisteren had op het terrein aan de Moffen- schans een vriendschappelijke ontmoeting plaats tusschen de eerste elftallen van J .V .V. en R. C. S. van Souburg. Voor den aanvang werden de gasten door den aanvoerder van J. V. V. gefeliciteerd met hun behaalde kampioenschap van de 2e kl. A Z.V.B. en bood bij deze gelegenheid een bou quet aan. Het was een wedstrijd van 2 elftallen, die weinig voor eikander onder deden. De uitslag was 43 voor de gasten. Vooraf werd een wedstrijd gespeeld tus schen de reserves van J. V. V. en S.uiskil. Ook deze wedstrijd eindigde met een zege voor de gasten, n.l. met 62.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 2