ALGEMEEN NIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. EEN DAG RIDDER mmn Eerste Blad. bihhbhland. No. 8800 WOENSDAG 17 FEBRUAR1 1932 72e Jaargang. FEUILLETOH, BUITEKLAND. dan een kant, het ty jiische ziekte uerschijnsel van migraine door K. R. G. BROWNE. eenig op dewereld masam ABONNEMENTSMilJS: Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen per post 1 1 SO per 3 maanden Bij voor udtbetaling fr. per post 6,60 per jaar "/nor Kelpie en Amerika 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abounementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. Ultjjeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken regel meer 0,20. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement te gen verminderd tanef, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Intending van advertentien liefst een dag voor de ultgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAA NDAG-, WOENSDAG- en VRMDAGAVOND. TWEEDE KAMEB. Vergadering van Dinsdag. De Voorzitter deelt mede, dat ingekomen is een wetsvoorstel van de vrijzinnig-democra- ten, houdende maatregelen inzake loopende pachtcontracten. De heer Wijnkoop (comm.) vraagt verlof te mogen interpelleeren over een vreemd sterf- het jongenshuis St. Jan te Soest op 20 September j.l. Od dit verzoek wordt morgen beslist. Aan de orde is het wetje tot tijdelijke kor- ting op de uitkeeringen uit bet gemeentefonds aaDegbTe6r Goseling (r.k.) oppert emstige be- rwaren. De regeering zegt wel, dat zy met deze regeling niet wil ingrijpen In de g-emeen- teliike salarispolitiek, maar praktisch komt het ontwerp daarop neer Spreker noemt dit een eenzijdige besparingsdrang, dien hi) met kan aanvaarden, ook niet als noodwet. Bij een groote noodzaak zou de regeering kunnen hanteeren artikel 126 der Ambtenarenwet De heer Marchant (v.-d.) noemt dit middel om tot loonsverlaging te komen ondeugdelijk en politiek ongewenscht. Het ontwerp is niet anders dan een salaris- wet. De vraag, of deze regeling redelijk is, heeft de regeering buiten beschouwing gela- ten Waar herstel van gemeentelijk beleid noodig is, moet dit volgens spreker geschieden in het begrootingsbeleid. Spreker wijst voorts op de onzekerheid, die deze korting beteekent voor provincien en gemeenten, en meent, dat de gemeentelijke autonomie erdoor aangetast wordt. JHR. VAN BEELAERTS TE GENEVE. Bij de algemeene bescbouwingen op de Ont- wapeningsconferentie te Geneve heeft de Nederlandsche Minister van Buitenlandsche Zaken Jhr. Beelaerts van Blokland het woord gevoerd. Hij constateerde, dat de veiligheid door het in het leven roepen van den Volken- bond en van verscheidene intemationale ver- dragen belangrijk werd verhoogd, ondanks de stijging der uitgaven voor bewapening. Vermindering van de uitgaven voor bewa pening is noodig daar anders de bewapenings- wedloop zal leiden tot een economische ineen- storting en een nieuwe oorlogscatastrophe. Minister Beelaerts betoogde verder, dat het in het leven roepen van een intemationale politiemaclht niet mogelijk is zonder tegelijker- tijd de bewapening van alle landen belangrijk te verminderen. Nederland verlangt onmiddellijke verminde ring van personeel en materieel, verbod van den cbemischen oorlog en van bijzondere of- fensieve wapenen evenals het verbod van luchttoombardementen en automatische mijnen in open zee. Tenslotte constateerde hij de algemeene tendenz om tot resultaten te komen, waaraan Nederland krachtig zal meewerken. F.F.N MOTIE TEGEN DEN ONMATIGEN SCHOLENBOUW, IN DEN RAAD VAN bloemendaal. In de a.s. Raadsvergadering van Bloemen daal zal een motie van Burg, en Weth. in behandeling komen, waarbij de Raad van Bloe mendaal, ,,er op wijzende, dat in de gemeente Bloemendaal, met haar circa 13.000 inwoners hierbij niet medetellende de verpleegden in de provinciale inricbting ten behoeve van 54) Vervolg. Een philosofisch-aangelegd iemand zou, na de eerste paar seconden, den humor van de situatie gezien en geappre- cieerd hebben, maar Sir Walter was geen philosofisch-aangelegd iemand. Op oogenblikken van beproeving ver- toont de mensch1 zich in zijn ware ge- daante en we kunnen helaas niet zeggen, dat Sir Walter in deze situatie op zijn voordeeligst uitkwam. Het smadelijke van de positie, waarin hij zich bevond, gevoegd bij de pas geleden teleurstelling, had zulk een uitwerking op hem, dat hij na de eerste halve minuut, die besteed werd om zich te vergewissen van het wel of niet bestaan van meer uitgangsdeuren hetgeen de vent Cardinal slechts een korte poos te voren eveneens gedaan had begon evenals de vent Cardinal voor hem om zich onder het uitroepen niet alleen van den naam van Dr. Brun- tina, maar tevens van andere, niet ver- meldbare woorden en benamingen, met zijn voile gewicht tegen de onschuldige deur op te gooien. Maar dat het eenige resultaat van deze lichaamsbeweging een gekneusde schou- der en een geforceerd paar stembanden was, hield hij al gauw met dit zichzelf als stormram te gebruiken op en begon de zielszieken thaixs reeds 16 scholen aanwe- zig zijn, welke niet ten voile zijn bezet, ter- wijl thans nog meer groepen van personen telkens aanvragen doen om nog meer scholen en hunne rechten daarvoor baseeren op den inhoud der thans vigeerende wet op het lager onderwijs; overwegende, dat dergelijke scho- lenbouw met de kosten daaraan verbonden een zeer zware last zou worden voor deze ge meente en den finantieelen toestand van de ge meente, die tot dusverre volkomen gezond was, zou bedreigen, zich richt tot den Minis ter van Onderwijs, met het dringende ver zoek om ten spoedigste de noodige maatrege len te nemen, opdat perken worden gesteld aan den onmatigen scholenlbouw en dat met behoud van goed en degelijk onderwijs, zoo- wel openbaar als bijzonder, waarop ongetwij- feld ieder Nederlandsoh burger prijs stelt, de financieele lasten aan het onderwijs verbon den, teruggebracht worden tot een bedrag, dat de financien van het rijk, zoowel als die der gemeenten niet benadeelt en niet emstig in gevaar brengt." ONTSLAG BIJ CALVe-DELFT. Een bespreking is te Delft gehouden tus- schen de directie van de Oliefabrieken Calve- Delft en de hoofdbesturen der vakbonden om- trent het ontslaan van ongeveer honderd ar- beiders of invoering van de veertig-urige werkweek. Met meerderheid van stemmen heeft het georganiseerde personeel de veertig-urige werkweek verworpen. Daarvan is het gevolg, dat een aantal ar- beiders zal worden ontslagen. DE ONDERHANDERINGEN MET BELGIE. In aansluiting op het bericht van 3 Februari wordt thans ult Brussel aan ,,De Maasbode" gemeld, dat de onderhandelingen tusschen de Belgische en Nederlandsche Regeering, welke nog slechts over de reeds aangeduide, onder- geschikte aangelegenheden liepen, hoogst- waarschijnlijk aan het einde dezer maand definitief zullen zijn beeindigd. Men rekent op 27 of 28 Februari. Men meent, dat het resultaat der onder handelingen nog v66r den zomer aan het Nederlandsche parlement zal kunnen worden voorgelegd. DE FAZANT BDIJFT WIED. Wederom is voor den tijd van een jaar, tot 1 Maart 1933, bij Kon. besluit bepaald, dat de fazanten zullen worden gerekend te be- hooren tot het wild in het geheele Rijk met uitzondering van de gemeenten Castricum, Egmond-Binnen en Egmond aan Zee. NEDERLANDSOH IABKIKAAT. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft aan de besturen van ge- subsidieerde bijzondere scholen 'n circulaire gezonden, waarin er op wordt gewezen dat de Nederlandsche industrieen met groote moeilijkheden hebben te kampen; zelfs voorheen bloeiende bedrijven loopen gevaar ten onder te gaan,-op groote schaal worden werkkrachten ontslagen, en de werkgelegen- heid in het land wordt voortdurend kleiner. Ten einde te voorkomen, dat deze toestand nog steeds verergert, is het onder meer zaak, dat de verbruikers in Nederland, indien eenigs- zins mogelijk, gebruik te maken van het Nederlandsch fabrikaat. Den schoolbesturen wordt met aandrang verzocht in de beboeften van de scholen zooveel mogelijk te voorzien door aanschaffing van producten van vader- landschen bodem of van in ons land vervaar- digde artikelen; voor verwarming dient zoo eenigszins mogelijk aan Limburgsche kolen de voorkeur te worden gegeven. deur nu als een bezetene met zijn vuisten en voeten te bewerken. Hij was hiermee op voile kracht bezig, toen hij opeens een geluid hoorde, dat zijn geest met 'n schok tot zijn normale niveau terugbracht, en hem, met zijn oor voor de kier van de deur, rood, bezweet en hijgend als een hond na een wedloop, maar toch ten sterkste gemteresseerd, deed luisteren. Het geluid herhaalde zich en Sir Walter slaakte een zucht van verlichting. Het een of andere wezen kwam met langzame, zware schreden op de garage af. ,,He daar!" riep hij, zoo luid als 't met zijn heesche stem kon, door de kier. ,,Dezen kant op! Doe de deur open!" De voetstappen kwamen langzaam nader, bereikten de deur en hielden op: nu volgde er een korte stilte en daarna geluiden of iemand de greep loswrong, zijn voet tegen de deur plantte en hard trok. Eerst verzette de deur zich koppig, maar opeens gaf zij met een piepend ge- knars toe en vloog open. Sir Walter schoot naar buiten en botste bijna tegen een vierkanten blaugetuniekten, phleg- matiek-uitzienden politie-agent op. „Hallo!" zei de poitie-agent. Sir Walter keek verbaasd, want hij had zijn zwager verwacht. Maar onder de gegeven omstandigheden was een politie- agent een veel betere helper, dan Horace had kunnen zijn en dus begroette hij hem met enthousiasme. ,,Heb je 'em gepakt?" vroeg hij ijverig: „Heb je 'm gepakt?" ,,Wie?" zei de agent onbewogen. ,,Dien Cardinal de man, die mijn schilderij gestolen heeft". De dienaar van den Heiliqen Herman- dad bekeek hem van het hoofd tot de voeten. Hij was een buitengewoon groot en massief soort politie-agent met een DE CONTINGENTEERING VAN TEXTIELGOEDEREN. De Staatscourant van gisteravond bevat de beschikkingen vtan den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, waarbij de heer L. L. F. de Greve, leider van h»jt Crisisinvoerbureau en, bij diens afwezigiieid, de beer O. van Biessum, plaatsvervangcnd leider van ge- noemd bureau, worden aangewezen om te be- slissen op de aanvragen tot invoer van tricot- goederen, van bovenkleeding en van wollen- en halfwollen stoffen. De heer Greve, en bij diens afwezigheid de heer van Biessum zijn mede aangewezen om de toewijzingen en de vergunningen tot invoer van bovengenoemde goederen te onderteekenen en af te geven. Voorts worden bij genoemde beschikkingen de modellen van de desbetreffende formulieren vastgesteld. Naar aanleiding van desbetreffende vragen wordt vanwege het crisis in- en ultvoerbureau medegedeeld, dat ten aanzien van de contin- genteering van textielgoederen thans de vol- gende regeling geldt: A. Importeurs, die textielgoederen wen- schen in te voeren, blijven hun desbetreffende aanvragen op de daartoe vastgestelde formu lieren bij het crisis-bureau inzenden. B. Ingeval op de aanvrage gunstig wordt beschikt; Wordt aan de aanvfagers door ge- noemd bureau een toewijzing verstrekt, ver- meldende de totale bedragen tot welke bun onder de bekende voorwaarden de invoer, uit de op de toewijzing vermelde landen wordt toegestaan. C. Zij, die in het bezit zijn van een op hun naam gestelde toewijzing wenden zich zoodra zij een bepaalde party goederen wenschen in te voeren ter verkrijging van de daarvoor noo dige vergunning tot de Kamer van Koophan- del en Fabrieken, bij welke h/in handelszaak in het Handelsregister is ingeschreven, onder overlegging van: a. de toewijzing; b. de origi- neele factuur der in te voeren ^goederen. D. Op de toewijzing wordt door de Kamer van Koophandel en Fabrieken telkens afge- schreven het bedrag, waarvoor vergunning is verleend. Indien het totale bedrag der toewijzing is afgeschreven, wordt deze door de Kamer in- gehouden. E. Bij de afgifte van een invoervergunning wordt aan de Kamer va_ Koophandel en Fa brieken voldaan een bedrag, overeenkomer,de met 2 ten honderd van de factuurwaarde der in te voeren goederen. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot de Kamers van Koophandel en Fabrieken bij welke alle gewenschte inlichtingen alsook de noodige formulieren verkrijgbaar zijn. VON HINDENBURG NEEMT AAN. Een beklemmende onzekerheid is schrijft de N. R. Crt. voorloopig van het Duitsche volk en zelfs van de buitenwereld afgenomen, doordat Von Hindenburg de candidatuur voor het presidentschap der republiek opnieuw heeft aanvaard. Lang heeft hy geaarzeld, en het was een aarzeling, die hem evenzeer tot eer strekte als de woorden, waarmede hij nu naar buiten heeft kond gedaan dat hij zich nogmaals beschikbaar stelt. Want al te grondig was de toestand sedert 1925 veranderd. Toen was hij de nood-candi- daat van alles wat nu zijn verkiezing zal be- strijden, toen verkonddgdenr die partijen zijn verkiezing als een ramp voor het land, die hij nu redding moet verschaffen door hun can- rood vollemaansgezicht zonder eenige uit- drukking. Hij zag er even onverstoor- baar en even on-be'invloed als een Bur- maansch afgodsbeeld uit. Hallo? zei hij. ,,En wie bent uwes?" „Ik ben Sir Walter Bellerby en ik zou ,,Sir wie?" ,,Sir Walter Bellerbey. Ben je doof, man! Heb je em gep ,,Wat doet u^es dan in ,die garage?" Wanhoopsgeluiden van Sir Walter. ,,De deur is door de wind dichtaeslagen en toen kon ik er niet meer uit. Maar dat doet niets ter zake. Heb je den dief ge pakt, ja of neen?" De blauwe uitdrukkingslooze oogen van het Burmaansche afgodsbeeld namen hem voor den tweeden keer van het hoofd tot de voeten op. ,,Jawel", gaf hij ten antwoord. ,,Ik he 'em pakt, zou ik zoo zeggen". ,,Prachtig! Waar is hij dan?" „Hier, zou 'k zoo zeggen". ,,Hier?" herhaalde Sir Walter met een vaaen zoekenden blik om zich heen. „Hier! Hoe bedoel je dat?" „As 'k hier zeg, bedoel 'k hier", zei de politie-agent. ,,Houd uwes me maar 'n beetje gezelschap, dan merk je van zel- vers wel wat ik bedoel". Bij die woorden plantte hij een groote vleezige hand tegen den linkerelleboog van Sir Walter en begon hem langzaam-aan, maar onweer- staanbaar de garage in te duwen. ,,He!", zei Sir Walter, stom verbaasd. „Wat bij hoog en ,,Als ik uwes was", ried de politie- agent hem met het air van een welmee- nenden oom, die een onwillig neefje een goeden raad geeft, ,,zou ik me maar kalm houen en geen kapsones maken. Geef je niks of je tegenstribbelt didaat te zijn. Het moet voor een man als hij, met sterke begrippen van trouw en gebonden- heid, heel moeilijk geweest zijn om de groepen die hem eerst bestreden hebben, aan de over- winning te helpen tegenover hen, die hem eens aan hun hoofd hebben gesteld. En niet gering is ook het offer, dat de 84- jarige brengt, om tot zijn 91ste jaar als hij dat bereikt gebonden te zijn aan een post, aan zoovele moeilijkheden, zoo zware verantwoordelijkheid, zooveel reden tot on zekerheid als president te zijn onder de tegen- woordige omstandigheden; maar het gevoel van verantwoordelijkheid voor het lot van zijn land heeft overwogen. Von Hindenburg heeft dat medegedeeld in een verklaring, die op zichzelf reeds diepen indruk zal maken op de kiezers, die 13 Maart hun stem zullen uit- brengen. De aandrang van alle kanten, de adresbe- weging onder leiding van Sham, den burge- meester van Berlijn, en vooral ook het besef dat geen ander hem kan vervangen als can- didaat voor de groepeering, waaraan bij het lot van het rijk wil toevertrouwen, hebben voor hem den doorslag gegeven. Zijn populariteit werpt hij nu in de waag- schaal; die is zoo groot, dat, naar wij dezer dagen van betrokkenen vemamen, groote Duitsche nationale dagbladen vele opzeggin- gen van abonnementen krijgen van lezers, die in opstand komen tegen het feit, flat die bla- den niet duidelijk positie nemen ten gunste van den ouden president. De candidatuur van Von Hindenburg zal oppositie vinden over een heel breed front. Veel zal ervan afhangen wie candidaat wordt van de nationaal soclalisten. Stelt Hilter zich beschikbaar, Hitler, de heilige, door den hemel gezonden leider, dan zal hij zeker een groot aantal stemmen op zich vereenigen. Van rechts, maar niet van nationaal socia- listischen kant, hebben wij dit aantal zelfs op 10 millioen hooren schatten. Verder zal er zeker een communistische candidaat zijn. Ook deze candidaat zal een groot aantal stemmen verzamelen. Het is niet waarsohijnlijk, dat een enkele communistische stem op Von Hin denburg overgaat. Wel is er alle kans, dat menigradeloos socialistisch arbeider eer zijn stem zal uitbrengen op den communist dan op den ouden maarscbalk. Wij hebben het aantal stemmen op de communisten in het voor hen gunstigste geval wel op 7 millioen hooren schatten. Kwamen deze beide berekeningen uit, dan zou alleen als alles verder meeloopt voor de coalitie rondom Hindenburg kans bestaan bij de eerste stemming een beslissing te krijgen. Het is echter toch ook wel mogelijk, dat de dingen heel anders loopen en ten slotte de magnetische kracht van de persoon van Von Hindenburg zoo groot is, dat zij sterker blijkt dan de nationaal socialistische discipline. Na- tuurlijk zou een overweldigende meerderheid van den tegenwoordigen president teraauwer- nood iemand verbazen. De langzaamheid echter waarmede de onderteekeningen op de lijsten voor de candidatuur van Von Hinden burg bij elkaar zijn gekomen, de resultaten even groot badden kunnen zijn als bij ons dat van het petitionnnement voor de ontwape- ning, geven daarvoor echter nog geen waar- borg. Het zal den tegenstanders van de candida tuur van Von Hindenburg er om te doen zijn een herstemming te forceeren. Bij den eersten aan loop bestaat er voor hen geen kans om het te winnen. Dat maakt de communistische candidatuur reeds onmogelijk. Bij een her stemming dat is in 1925 zoo duidelijk ge- bleken zijn nog altijd verrassingen moge lijik. Wellicht hopen zij, dat Von Hindenburg, teleurgesteld door het resultaat van de eerste Het lag volstrekt niet in de bedoeling van Sir Walter om tegen te stribbelen, tenminste voor het oogenblik niet. De eerste paar seconden drong de portee van de veelzeggenden raadgevingen van den politie-agent niet eens tot hem door. Maar toen hij begreep, wat de man wilde zeggen, toen de lachwekkende bedoeling in die twee volzinnen vervat, hem duide lijk werd,- stiet hij een woedenden kreet uit en rukte zijn arm los. ,,Wat klets je voor onzin, kaffer, die je bent!" beet hij hem toe. ,,Denk jij, dat ik ik „En 't geeft je ook niks of je me uit- scheldt en me kaffer of iets dergelijks noemt", ging de agent onverstoorbaar voort. ,,Je houdt me hier maar rustig 'n beetje gezelschap". Bij die laatste woorden omving de groote, vleezige hand andermaal den ellebooa van Sir Walter, maar dezen keer zoo, dat er geen losruk- ken meer aan was. Met een geweldige inspanning lukte het Sir Walter om kalm te spreken: ,,Hoor eens hier, agent! Wat heeft die onzin te beteekenen? Wie denkt je, dat ik ben?" ,,Wel, zei de politie-agent, ,,ik zou zeggen dat jij de knul bent, die 'k hier most komme halen de knul, die 'n schilderstukje of zoo wat gestole heb. En as je daarop wat te zegge heb, doe je 't beste, om dat maar te beware tot Uit Sir Walter's keel steeg een kreet, een rauwe noodkreet, de kreet van een man, die boven zijn krachten beproefd wordt, op. Zijn oogen puilden uit, zijn snor ging overeind staan; hij begon te bibberen van woede. ,,Ikikkaffer, die je bent!" bracht hij er half gesmoord en stotterend van drift uit. „Ik... ikkaffer, die je De periodiek optredende kwaa! met haar hoofdpijn, welke eerst dot en druk- kend, spoedig borend en spannend wordt en tenslotte zelfs niet meer uit te houden is, kan den zieke het leven ^vergallen. Bij deze aanvallen helpt slechts: Rust en stilte en meermalen innemen van 1 -2 Aspirin-Tabletten. Hun ongeevenaarde werking brengt den zieke bijna ooge'nblikkelijk verlichting en doet de pijn spoedig geheel verdwijnen. Weiger namaak en let er op dat op elke tablet het woord .BAYER" staat. Prijs 75 cts. (Ingez. Med.) stemming, alsnog te bewegen zal zijn zich terug te trekken. Een hoop behoeft nog niet redelijk te zijn om gekoesterd te worden. Tegenover de candidatuur van Von Hinden burg staan nu de nationaal socialisten en de Duitsch nationalen, die waarschijnlijk met een eigen candidaat voor den dag zullen komen, tenzij zij per slot van rekening nog een com- promis-candidaat bij de nationaal-socialisten te vinden zou zijn. De organisatie van de StaMhelm, waarvan Hindenburg eere-voorzitter is, heeft blrjkbaar geen beslissing kunnen nemen. Dit was slechts van beteekenis zoo lang de aarzeling van haar leiders Von Hindenburg nog zou kunnen gaan twijfelen tegenover zijn candidatuur. In de practijk zullen velen van de leden op Von Hin denburg stemmen. Het zou ook moeilijk zijn een groot aantal van hen te vinden, die niet toch al op de een of andere manier elders gerubriceerd zijn, hetzij als leden van den bond van oud-strijders, die voor Von Hindenburg is, het zij als politiek aanhanger van Hitler, hetzij als volgeling van Hugenberg. Hoe het ook zij, Bruning heeft de eerste en wellicht moeilijkste hindemis, in den wedloop om den prrjs van het presidentschap op zijn baan gelegd, overwonnen. Hij is nu met Von Hindenburg sterk favoriet. WEER EEN BOM IN DE ST. PIETERSKERK. Zaterdagavond vonden doodgravers achter een leeuw van het grafmonument van Inno- centius den Elfde een verdacht pakket, dat zij wierpen in de fontein, die zich bevindt vo6r de facade van het nieuwe station van de Vatikaansche Stad. Het pakket werd over- gebraeht naar Fort Prenestino, waar het on der deskundige leiding zal worden geopend. Dit is reeds de derde keer dat een raadsel- achtig pakket in een paar maanden tijds in de bent! Waar is Dr. Bunting? Haal Dr. Bunting! Onmiddellijk! Onmiddel- lijk, hoor je". „Da gaat niet, want-ie is niet thuis", gaf de politie-agent onbewogen ten ant woord. Neen, k hoef nie te gaan kijke, want ik bin em zelvers tegengekome. Was op weg naar 'n pasjent zee die me, en-ie zee ook, da k jou in de garage zou vinde en da 'k met je hier most blijve tot- ie trug kwam. Wat we zulle doen", voegde hij er met nadruk aan toe. ..en dus doe je wijs, as-je Verder kwam hij niet, want op dat oogenblik verloor de vertegenwoordiger van Battersmith zijn zelfbeheersching, hetgeen, gezien de omstandigheden, niet te verwonderen was. Hij had een emo- tievollen tocht achter den rug en dit was de druppel, die den beker deed overloo- pen. Een mensch kan nu eenmaal niet als politicus een succes zijn en zijn gevoel voor humor behouden en het feit, dat hij. Sir Walter Bellerby, door een stommen agent voor een lid van de misdadigers- klasse was aangezien, verwondde hem tot in het diepst van zijn ziel. De kaffer in uniform had durven beweren, dat hij, Sir Walter Bellerby, een man, die wetten maakte; die een vooraanstaande persoon- lijkheid enz. enz. was het verdiende, let wel, verdiende, om door den arm der Wet gearresteerd te worden en die on- gelooflijke beleediging drong al het andere, zij het tijdelijk, naar den achter- grond. Zijn zelfbeheersching een eigenschap, waarvan hij nooit te veel had knapte als een rafelig touw door en met een kort verwoed gebrul, barstte hij in een zondvloed van woorden los. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1