99 39 MARKTBERICHTEH BURGERLIJKEN STAND. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. VERKOOPINGEN, UITV OERIM GEN AANBESTEDINGEN, ENZ. binnenlandsche granen. SCHEEPV AARTBE WEGING. DENKT ER AAN!!! ZATERDAG, ZONDAG en MAANDAG a.s. komt de groote super Paramount film, de mooiste film van het seizoen, het meesterwerk van JOSEPH VON STERNBERG IPtiT De nieuwste en beste film ooit door Marleine Dietrich gespeeld. De geheele wereldpers roemt dit meesterwerk, als het mooiste wat Paramount tot op heden heeft gebracht worden gesteld en werden naar het gasthuis te Erpt vervoerd. De verslagenheid, door dit ongeval ontstaan, is in het dorp zeer groot. STOCKHOLM. Te Gotenburg heeft een emstige ontploffing plaats gehad, die aan 3 menschen het leven kostte, terwijl 4 gewonden van onder de puinhoopen van een huis zijn gehaald en geborgen werden. De oorzaak wordt toegeschreven aan een springstofaan- slag. PARIJS. Gisteravond werd op den inter- nationalen trein RomeParijs een bomaan- slag gepleegd, die wonderwel afliep. Persoon- lijke ongelukken kwamen niet voor. De mate- rieele schade moet nog al groot zijn. Drie personen werden bij het ongeval licht gewond. Vergadering van Vrijdag 5 Februari 1932, des namiddags 1 uur. Voorzitter de heer J. de Feijter, Burge meester. Tegenwoordig de heeren S. van Hoeve, D. Dees, C/H. H. Wisse, A. Haak, A. Dees, H. Bakker, D. G. Koopman, S. Buijze, C. Maas en K. Hamelink, ben evens de Secretaris J. Stolk. Afwezig de heer A. de Feijter met kennis- geving. (2. Slot.) 5. Voorstel van Burgemeester en Wethou- ders tot benoeming van een lid van de commissie tot het nazien der rekeningen en begrootingen. De Comanissie bestaat thans uit de heeren A. Dees; H. Bakker en C. Maas. Burgemeester en Wethouders noodigen den raad uit een nieuw lid te benoemen in de plaats van den heer H. Bakker, die aan de beurt van aftreding is. De VOORZITTER noodigt de heeren Koop man en Maas uit met hem het stembureau te vormen. Met 9 stemmen wordt benoemd de heer Koopman; op den heer Buijze is 1 stem uit- gebracht. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot vasts telling der voorschotten op de gemeenteljjke vergoeding, over- eenkomstig art. 101 der L. O. Wet 1920, ten behoeve van de Bijzondere Lagere scholen in, de gemeente Zaamslag, voor het jaar 1932. Naar aanleiding van ingekomen verzoeken der in deze gemeente gevestigde bijzondere lagere scholen, om een voorschot op de ge- meentelijke vergoeding, bedoeld bij art. 101 der Lager Onderwijswet 1920, stellen Burge meester en Wethouders voor, gelet op artikel 103 derde lid, der Lager Onderwijswet 1920, te besluiten: Aan de navolgende schoolbesturen te ver- strekken de voorschotten achter iedere naam vermeld: Vereeniging tot bevordering van Gerefor- meerd lager schoolonderwijs voor hare school te Reuzenhoek 1200; voor die op het dorp 1200; voor die op Othene 1000 aan de vereeniging tot bevordering van Christelijk Volksonderwijs 1400; onder voorwaarde, dat de betaalbaarstelling van het voorschot zal geschieden in twee ge- lijke termijnen en wel op 1 Juli en 1 October 1932. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 7. Vaststelling kohier hondenbelasting, dienst 1932. Burgemeester en Wethouders leggen den raad ter vaststelling over het door hen op- gemaakte kohier hondenbelasting, dienst 1932, bevattende 63 honden eerste klasse en 87 honden tweede klasse dus tot een bedrag van 315 174 489 en stellen voor den termijn van invordering te bepalen voor of op 1 Juli 1932. De heer KOOPMAN vraagt of de termijin van invordering veranderd is. De VOORZITTER antwoordt ontkennend. De heer KOOPMAN; O, dan wordt er nu misschien beter de hand aan gehouden dan vroeger De VOORZITTER: Dat is misschien mogelijk. Het kohier wordt met algemeene stemmen vastgesteld. 8. Goedkeuring wijziging begrooting Alge- meen Burgerlijk Armbestuur, dienst 1931. Burgemeester en Wethouders stellen voor aan de navolgende wijziging goedkeuring te willen verleenen. INKOMSTEN: onder de inkomsten te vermeerderen de volgende post: subsidie van de gemeente 1400,25; totale vermeerdering der inkomsten 1400,25; onder de inkomsten te verminderen de vol gende posten: gewone collecten 77,44; invaliditeitsrente 96; totale vermindering der inkomsten 173,44, blijtft meer 1226,81. UITGAVEN onder de uitgaven te vermeerderen de vol gende posten: bedeeling in brandstoffen 1; kosten ge- neeskundigen bijstand /659,20; schrijf- en drukbehoeften /3,09; kosten van vergaderin- gen /54; steun aan werkloozen 904,80; totale vermeerdering der uitgaven 1622,09; onder de uitgaven te verminderen de vol gende posten: bedeeling in geld 285,29; kosten van ver- pleging 20; onderhoud gebouwen 14,90; medicijnen /25; begrafeniskosten /35; adver- tentien /0,40; vuur en licht 2,60; briefporten /1,11; onvoorziene uitgaven 10,98; totale vermindering der uitgaven 395,28, blijft meer 1266,81. De heer D. DEES informeert naar het be drag ad 659,20. De VOORZITTER antwoordt, dat dit een gevolg is van verpleging in een kliniek en in een ziekenhuis. Het voorstel wordt met algemeene stem- men aangenomen. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot wijziging der Bouwverordening. Artikel XXXVIII van de Wet van 9 Juli 1931, Staatsblad 266 derde volzin, bepaalt, dat de voorschriften van de plaatselijke verorde- ning, regelende het beroep op den gemeente- raad knachtens het eerste lid van artikel 5a, binnen drie maanden na het in werking tre- den van die wet aan de goedkeuring van Ge- deputeerde Staten moeten worden onderwor- pen. Genoemde wet is in verband met artikel 2 der wet, houdende algemeene bepalingen, in werking getreden op 19 Augustus 1931. Wij stellen U mitsdien voor te nemen het navolgende besluit: De raad der gemeente Zaamslag; Overwegende, dat artikel XXXVIII van de wet van 9 Juli 1931 S 266, derde volzin be paalt dat de voorschriften van de plaatselijke verordening, regelende het beroep op den ge- meenteraad krachtens het eerste lid van arti kel 5a, binnen drie maanden na het in werking treden van die wet aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten moeten worden onder- worpen en dat genoemde wet in verband met artikel 2 der wet, houdende algemeene bepa lingen, in werking is getreden op 19 Augustus 1931 en de termijn van drie maanden dus af- loopt op 18 November 1931; gelet op het ingewonnen advies der gezond- heidscommissie te Ter Neuzen, d.d. 30 Octo ber 1931, no. 115; bes1u i t de artt. 64 tot en met 67 der Bouwverorde ning voor de gemeente Zaamslag te vervan- gen door de navolgende nieuwe artikelen: Artikel 64. Burgemeester en Wethouders nemen in- zake eene ingevolge artikel 6 der Woningwet en overeenkomstig art. 61 dezer verordening aangevraagde vergunning binnen 30 dagen (c.q. zes weken) na den dag van ontvangst der aanvrage eene beslissing, waarmede de aanvrager onverwijld schriftelijk in kennis wordt gesteld. Artikel 65. Van de besluiten van Burgemeester en Wet houders, waarbij a. eene vergunning voorwaardelijk wordt verleend of geweigerd; b. de beslissing ingevolge het bepaalde bij art. 6 lid 4 (tweede volzin) der Woningwet wordt aangehouden; c. nadere eischen zijn gesteld ten aanzien van in deze verordening aangewezen punten; d. eene gevraagde vrijstelling wordt ge weigerd of voorwaardelijk wordt verleend; kan de aanvrager bij den gemeenteraad in beroep komen. Mede kan de aanvrager bij den gemeente raad voorziening vragen, indien Burgemeester en Wethouders binnen den in art. 64 gestelden termijn geen beslissing hebben genomen. Het in het eerste lid van dit artikel bedoelde beroepsschrift of de in het tweede lid bedoelde aanvrage wegens voorziening moet worden in- gediend binnen 30 dagen nadat de beslissing van Burgemeester en Wethouders ter kennis van den aanvrager is gekomen of had moeten komen. Wanneer voorziening gevraagd wordt we gens het overschrijden van den gestelden ter- mijn, voor eene beslissing gesteld, wordt de termijn van 30 dagen, bedoeld in het vorige lid, geacht te zijn ingegaan op den derden dag na den datum, waarop uiterlijk eene be slissing had moeten zijn genomen. De gemeenteraad beslist binnen 30 dagen na de indiening van het beroepsschrift of van de aanvrage wegens voorziening, maar kan deze beslissing eenmaal met een maand ver- dagen. Indien beroep wordt ingesteld wegens wei- gering van eene vrijstelling, kan de gemeente raad de behandeling daarvan weigeren. De aanvragen (appellant) ontvangt onver wijld een afschrift van 's raads beslissing. De VOORZITTER deelt mede, dat dit voor stel in zijn geheel wordt teruggenomen, vermits ingekomen is een besluit van Gedepu teerde Staten van Zeeland, d.d. 22 Januari 1932, houdende vaststelling van de voor schriften, betreffende het beroep, bedoeld in art. 7 en 9 der Woningwet, luidende als volgt: Gedeputeerde Staten van Zeeland, besluiten te bepalen, dat in de gemeente Zaamslag ge- rekend van 20 November 1931 af, zullen gel- den de navolgende voorschriften, betreffende het beroep, bedoeld in de artikelen 7 en 9 der Woningwet. Artikel 1. Van de besluiten van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van eene voor- waardelijke vergunning tot weigeren van eene vergunning of tot aanhouding van de beslis sing, een en ander als bedoeld in het zesde lid van artikel 6 der Woningwet, is beroep toe- gelaten op den gemeenteraadbinnen dertig dagen na de verzending der kennisgeving van het desbetreffende besluit van Burgemeester en Wethouders aan den belanghebbende. Artikel 2. Gelijke voorziening, als in het voorgaande artikel bedoeld, is toegelatem indien Burge meester en Wethouders niet binnen den ter mijn, bij de plaatselijke Bouw- en Woningver- ordening, voor de beslissing op eene aanvrage om vergunning gesteld, daarop eene beslis sing hebben genomen. Voorzoover een termijn, als bedoeld in de vorige alinea, niet in de plaatselijke bouw- en woningverordening mocht zijn gesteld, kan door den aanvrager van eene vergunning be roep op den gemeenteraad worden ingesteld, i indien op eene aanvrage1 om vergunning door Burgemeester en Wethouders niet binnen eene maand, nadat de aanvrage is ingediend, eene beslissing is genomen en aan den belangheb bende medegedeeld. De termijn van dertig dagen, in artikel 1 genoemd, begint in het geval, in dit artikel bedoeld, te loopen onderscheidenlijk op den derden dag na dien, waarop de termijn, voor de beslissing van Burgemeester en Wethou ders gesteld, is verloopen en op den derden dag na afloop van den termijn van eene maand, in het tweede lid van dit artikel genoemd. Artikel 3. Van de besluiten van Burgemeester en Wet houders tot het vaststellen van nadere eischen als bedoeld in het eerste lid onder a van ar tikel 9 der Woningwet, is beroep toegelaten op den gemeenteraad binnen dertig dagen na de verzending der kennisgeving van het des- betreffend besluit van Burgemeester en Wet houders aan den belanghebbende. Artikel 4. Het beroep in de voorgaande artikelen be doeld, wordt ingesteld bij een aan den Ge meenteraad te richten verzoekschrift. Artikel 5. De gemeenteraad neemt binnen dertig dagen na den datum van indiening van het verzoekschrift eene beslissing. Vergadert de gemeenteraad niet binnen deze dertig dagen, dan neemt hjj eene beslissing in de eerstvol- gende vergadering. Het nemen van de beslis sing kan eenmaal voor ten hoogste dertig dagen worden verdaagd. Artikel 6. Deze verordening wordt geacht te zijn in werking getreden op 20 November 1931. Zij blijft van kracht zoolang in het daarbij ge- regelde niet is voorzien door het in werking treden van eene door den Gemeenteraad onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten vastge- stelde verordening, houdende voorschriften als bedoeld in artikel 1 der Woningwet. Expeditie dezer zal worden gezonden aan Burgemeester en Wethouders van Zaamslag, ter kennisneming en mededeeling aan den raad en met verzoek de verordening in hunne gemeente af te kondigen op de wijze, voorge- schreven krachtens artikel 203 der Ge- meentewet. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van het gemeen- telijk electriciteitsbedrij f als tak van dienst ingevolge art. 252 d,er gemeen- tewet.' Art. 252 der Gemeentewet bepaalt dat ten aanzien van de door den raad onder goed keuring van Gedeputeerde Staten aangewezen takken van dienst in de gemeentebegrooting, behalve de ontvangsten en uitgaven, welke een gevolg zijn van de geldelijke verhouding tusschen deze takken van dienst en den alge- meenen dienst der gemeente, alleen worden opgenomen de geraamde voor- of nadeelige saldo's. Het tweede lid van genoemd artikel eischt vaststelling door den raad, onder goedkeu ring van Gedeputeerde Staten, van beheers- verordeningen voor deze takkken van dienst. Waar voor het gemeentelijk electriseh be drijf een afzonderlijfke begrooting voor 1932 is ingezonden, noodigen Gedeputeerde Staten ons bij brief van 15 Januari 1932, No. 84, lste afdeeling ons uit te willen bevorderen, dat de raad der gemeente als nog ten spoedigste een besluit neemt tot aanwijzing van takken van dienst, waar voor deze begrootingen dienen. Wij stellen U voor te nemen het navolgende besluit: Te rekenen van af 15 April 1931 wordt het gemeentelijk electriseh bedrijf beschouwd als tak van dienst. Tevens zouden de regelen voor het beheer van deze takken van dienst in overeenstem- ming moeten worden gebracht met de thans geldende bepalingen der Gemeentewet. De bestaande begrootings-, rekenings- en boek- houdvoorschrlften zullen echter binnen afzien- baren tijd worden vervangen door nieuwe voorschriften der KroOn. Waarom Ged. Staten mededeelen in afwachting daarvan het hem gewensoht schijnt de bestaande bfiheers- verordeningen te doen voortduren. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. 11. Vaststelling staten, oninbare posten. Burgemeester en Wethouders stellen voor vast te stellen de navolgende staten van on inbare posten: a. Hondenbelasting dienst 1931 24. b. Schoolgelden openbaar lager on- derwijs, dienst 1931 13,03 c. Schoolgelden bijzonder lager on- derwijs, dienst 1931 76,66 Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 12. Wijziging steunregeling. Ingekomen is het navolgende schrijven: Geven beleefd te kennen, ondergeteekenden optreden namens de plaatselijke werkloozen- kas en Ohristelijke en Moderne Vakbondsaf- deelingen van Land-, Fabrieks- en Bouwvak- arbeiders, daartoe domicilie kiezende ten huize van den secretaris van de Nederl. Ver eeniging van Fabrieksarbeiders, Veerstraat, A 44, alhier; dat het aantal werkloozen in de eerst- komende weken en maanden naar het zich laat aanzien ook hier ter plaatse zeer sterk zal toenemen; dat er dientengevolge gegronde reden be staat opnieuw bij de betreffende Minister stappen te doen om de crisis-steunregeling wederom ook voor in deze gemeente woon- achtige werklooze arbeiders geldig te verkla- ren; dat door de Minister aan een naburige landbouwgemeente vergunning is verleend de maximum-uitkeering voor landarbeiders te brengen op 80 van f 13 en 65 van het loon, dat bij een 48-urige arbeidsweek kan worden verdiend door arbeiders werkzaam op de Cokes- en Ammoniakfabriek; dat aan een aantal gemeenten de eerste 5 gezinsinkomsten van de vrouw niet voor 2/3 aftrek in aanmerking komen, onder goed keuring van den Minister; dat met name de bouwvakarbeiders, door den Minister uitgeschakeld van de crisis- regeling, eveneens voor een uitkeering door de gemeente verstrekt in aanmerking dienen te komen; reden waarom zij zich tot Uwen raad wen- den met het verzoek te besluiten: A. de Minister een nieuw ontwerp steun regeling ter goedkeuring voor te leggen, waarin bepaald is: a. een uitkeering aan uitgetrokken werk looze gehuwden en kostwinners, landarbei ders, zonder kinderen f 8,45 plus 0,75 kinder- toeslag tot een maximum van 10,40; b. Ammoniak- en Cokesfabriekarbeiders zullen de uitkeeringen voor dezelfde cate- gorieen zijn f 11,75 plus f 0,75 kindertoeslag tot een maximum van 14; c. de gezinsinkomsten ingebracht door de vrouw niet voor 2/3 aftrek in mindering te doen komen. B. Bij den Minister aan te dringen, dat bouwvakarbeiders eveneens onder de crisis- regeling vallen en in afwachting daarvan hen van gemeentewege een uitkeering te ver- schaffen gelijk aan die van fabrieksarbeiders. C. het orgaan bedoeld in art. 1 van de crisis-steunregeling zoodanig samen te stel len, dat daarin minstens de helft van het aantal leden arbeidersvertegenwoordigers zijn opgenomen. Burgemeester en Wethouders deelen naar aanleiding van bovenstaand adres dat door hen reeds voor dat dit adres bij hen is inge komen aan den Minister is verzocht de bouw vakarbeiders onder de steunregeling te doen vallen, maar dat Z.Exc. daarop afwijzend heeft beschikt. Wat de verzoeken onder A. bedoeld betreft stellen zij voor daarop niet in te gaan, in ver band met de thans in de gemeente geldende loonstandaard van de landarbeiders omdat het hen niet gewenscht voorkomt de maximum- uitkeering ongeveer gelijk te doen zijn aan het verdiend wordende loon, terwijl de uit keering aan de fabrieksarbeiders zelfs zou gaan boven dat loon. Ten slotte stellen zij voor gelet op het bij hen ingekomen advies van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur. Aan artikel 1 der steunregeling een tweede lid toe te voegen luidende: Het orgaan in het eerste lid bedoeld zal als volgt worden samengesteld: Drie leden daarvan zullen worden benoemd door de betrokken werknemersorganisaties, n.l. e6n door de afdeeling Zaamslag van de Ned. Vereeniging van Fabrieksarbeiders, edn door de afdeeling Zaamslag van de Christe- lijke Nationale Vereeniging van Werklieden in het L. T. Z. en Veenbedrijf, een door de afdeeling Othene van den Ned. Bond van Ar beiders in het L. T. en Zuivelbedrijf Drie leden-werkgevers, te benoemen door Burgemeester en Wethouders, terwijl voor zitter is de gemeente-isecretaris en secretaris een door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen ambtenaar. Uit de bladen bereikt ons het bericht dat de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw bij beschikking van 15 Januari 1932 Nr. 800 aid. W en S eene nieuwe steun regeling heeft vastgesteld en gemeentelijke regelingen, welke reeds door hem zijn goed- gekeurd onverwijld met die nieuwe regeling in oveireenstemming moeten worden gebracht waarna deze ter goedkeuring kunnen worden ingezonden. In de vergadering van 27 Februari 1931 werd door den raad vastgesteld de thans voor deze gemeente geldende steunregeling. Met verwijzing naar punt 14 van de agenda van de notulen van den raad van 27 Februari 1931, waarvan een exemplaar hier- bij gaat voor hen, die op dat tijdstip nog geen lid van den raad waren, stellen wij U voor die regeling in overeenstemming te brengen met de door den Minister vastgestelde nieuwe steunregeling waardoor artikel 4 wordt gele- zen: Onder kostgangers worden verstaan on- gehuwden, die niet bij hun ouders inwonen. Van de kostgangers zijn van ondersteuning uitgesloten 1. Zij, die jonger zijn dan 21 jaar, met uit- zondering van diegenen, wier ouders overleden zijn; 2. Zij, die 21 jaar of ouder zijn, doch jon ger dan 30 jaar en wier ouders in dezen of aangrenzende gemeente woonachtig zijn, ten- zij de betrokkene reeds langer dan een jaar niet bij zijn ouders inwoont; 3. Zij, die zich tijdens hun werkloosheid in deze gemeente hebben gevestigdf of in dien tijd kostganger geworden zijn, tenz'ij dit een ge volg mocht zijn van het overlijden van de ouders van den betrokkene. Ingevoegd wordt een artikel 6bis luidende: Voor de toepassing van de artt. 7, 8 en 19, wordt met betrekking tot gehuwden en onge- huwde kostwinners onder steun" verstaan: ,,steunbedrag plus huurtoeslag". Artikel 7 wordt gelezen als volgt: Van de inkomsten zoowel van den uitge- trokkene zelf als van de leden van diens ge- zin, wordt, voor zoover deze inkomsten uit arbeid zijn verkregen, behoudens het bepaalde in het tweede en derde lid van dit artikel 2/3 in mindering gebracht op zijn steun, vast gesteld volgens deze regeling. Bij de toepassing van de bepaling, vervat in het eerste lid, kan een door den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw vastgesteld bedrag van de verdiensten van de vrouw van een gesteunde met kinderen buiten beschouwing worden gelaten. De aftrek van 2/3 heeft voorts niet plaats voor de bedragen van werkgeverszijde uitge- j keerd tot verhooging van den steun, echter slechts tot een maximum van 15 van het steunbedrag. i Inkomsten, niet uit arbeid verkregen, wor den tot het voile bedrag op den steun in min dering gebracht. Artikel 8 te lezen als volgt: Bij geheele werkloosheid mag de steun aan gehuwden en ongehuwde kostwinners nimmer I meer bedragen dan 65 en aan kostgangers niet meer dan 55 van het loon, dat zij bij 48-urige arbeidsweek in het bedrijf, waartoe 1 zij behooren zouden kunnen verdienen. Voor gezinnen van zes en meer personen i mag het percentage van 65 worden verhoogd tot 70. Bij gedeeltelijke werkloosheid van den on- dersteunde mag de steun aan gehuwden en j ongehuwde kostwinners te zamen met het verdiende loon van den ondersteunde, nim- j mer meer bedragen dan 80 van het loon, dat hij bij 48-urige arbeidsweek in het bedrijf, waartoe hij/ behoort, zou kunnen verdienen. (Zie verder het Tweede Blad.) Vergaderingen van den Kring Axel der Z. L. M.: te AXEL op 16 Febr. bij den heer H. P. DielemanKoole; te ZAAMSLAG op 16 Febr. bij den heer C. P. de Regt; te HOEK op 18 Febr. bij den heer W. Nieuwelink; te TER NEUZEN op 18 Febr. bij de wed. Graef- schepe; te PHILIPPINE op 22 Febr. bij den heer Wissekerke. 17 Februari. TER NEUZEN. Openbare vergadering tegen het Wetsontwerp-Terpstra bij den heer A. de Vrieze. TER NEUZEN. Alg. vergadering van leden aangesloten bij de G.T.O.Z. in het hotel Cen- traal. SAS VAN GENT. Spoedeischende vergade ring van stembevoegde ingelanden van den Poelpolder in het Hotel Rotterdam. Inderdaad, er bestaat geen beter en meer afdoend middel tegen slechte spijs- vertering en verstopping, en de daaruit voortkomende kwalen. Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon. Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 19 (Ingez. Med.) Baert en van Mathilda Johanna Maria van de Winckel. 11 Febr. Janneke Frangoise Rosalia, d. van Petrus Francies Joos en van Frangoise Rosalia Pieternella Riddering. Overlijden. 6 Febr. Melania Buijck, oud 81 j., wed. van Antonius Edmondus de Moor. 11 Febr. Jozina Stouthamer, oud 56 j., echtg. van Jacobus Comelis Huijssen. Rotterdam, 15 Febr. 1932. VEEMARKT. Aangevoerd werden 569 vette runderen, 364 vette en graskalveren, 737 schapen en lam- meren en 1431 varkens. De aanvoer van runderen was gelijk aan die van de vorige week, de handel stroef. Kalveren met ruimen aanvoer en stuggen handel. In schapen was de aanvoer tamelijk, de handel lui. Varkens met ruimen aanvoer en tamelijken handel. De noteering was als volgt: Koeien le kw. f 0,650,75, 2e kw. 0,54— 0,61, 3e kw. 0,360,50; Kalveren le kw. 1,18—f 1,27, 2e kw. 0,90—0,96, 3e kw. 0,750,85; Schapen le kw. 0,600,70, 2e kw. 0,50—/0,60, 3e kw. /0;40—0,50; Varkens le kw. 0,25—/ 0,29, 2e kw. 0,20 0,25, 3e kw. 0,18—0,20; export /0,24 -/ 0,25, Gerst Chevalier 5,75/6,75; Haver 5,75 6,25; Erwten, kleine groene 812,50; Schokkers 1012,25; Bruine Boonen 6,50 8,50. Aanvoer grootendeels onverkooht. FIJNE ZADEN. Lijnzaadvoer 7/8; Blauwbloei Zaailijn- zaad 10/12; Witbloei Zaailijnzaad /10 /ll; Blauwmaanzaad 2324,50; Karwij- zaad 2021; Koolzaad 11—13. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe /4,40/4,80; Zeeuwsche Bonte /4,40/4,80; Zeeuwsche Eigenheimers 3,503,70; Brielsche Eigenheimers 3,80 4; Blauwe Eigenheimers /3,503,75; Friesche Eigenheimers 3,503,80; Bravo's 44,30; Drielingen Eigenheimers 3 3,20; Zeeuwsche Bl. Drielingen 2,402,70; Blauwe Industrie 2,70/3,25; Westlandsche ronde 68, alles per H.L. Aanvoer gering, handel kalm. VLAS. Aangevoerd: Blauwbloei 8800 K.G. 0,40 0,65; Holi. Geel 3400 K.G. 0,40—/0,60; Dauwroot 300 K.G. 0,30—/0,40. Goede partijen verkoopbaar. Mindere soor- ten zonder kooplust. Aanvoer gering, handel kalm. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Febr. Clement Eduard van Maele, oud 26 j., jm. en Alice Maria van Moeffaert, oud 23 j., jd. Geboorten. 5 Febr. Maria Martha, d. van Theodorus Franciscus van Kouteren en van Martha Maria Vergina Verhaege. 6 Febr. Adriaan Jacob, z. van Geleijn Wieles en van Johanna Kole. Cornelia, d. van Guiljaam Klaassen en van Cornelia Anna Maria van der Gouwe. 9 Febr. Leopold, z. van Leopold Voor Ter NeuzenGent: 12 Febr. Belg. s.s. WILLEM RENE, 1536, kolen, Newport. Van GentTer Neuzen: 14 Febr. Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., Londen. Voor Sluiskil: 12 Febr. Amer. s.s. YAKA, 3376, kunstmest, Antwerpen. 13 Febr. Amer. s.s. GOLDWATER, 3131, gem., Antwerpen; Nederl. s.s. VEERHAVEN, 3261, ledig, R'dam. Van Sluiskil: 13 Febr. Duitsch s.s. BOC- KENHEIM, 2432, kunstmest, Gulport-Mobile Amer. s.s. YAKA, 3376, kunstmest, Mobile. Voor Sas van Gent: 14 Febr. Zweedsch s.s. HELLE, 555, ledig, Londen; Hong., s.s. RADACSONY, 1396, pyriet, Huelva. Van Sas van Gent: 13 Febr. Eng. s.s. LUIMNEACK, 443, fosfaat, Antwerpen. Voor Gent: 12 Febr. Eng. s.s. LOUIE ROSE, 955, ledig, Rouaan; Noorsch s.s. DORAVORE, 658, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. MIOKLETON, 364, pekkolen, Londen; Eng. s.s. GANNET, 731, ledig, Londen; Belg. s.s. ADOLPHE URBAN, 309, kolen, Goole; Eng. s.s,. BRIGHTSIDE, 189, ledig, Colchester; Eng. s.s. DARLINGTON, 451, stukg., Ant werpen; Deensch s.s. NANCY, 678, ledig, Londen; Duitsch s.s. OLYMPOS, 1661, ge- mengd, Odessa. 13 Febr. Zweedsch s.s. BANFRID, 437, ledig, Portsmouth; Eng. s.s. GUDRID, 748, pyr., Thamshavn Eng. s.s. MAURICE ROSE, 946, kolen, Goole; Eng. s.s. MIDDLESHAM CASTLE, 2899, stukg., Havre; Eng. s.s. GWENTGATE, 887, ledig, Rouaan; Eng. s.s. TEESWOOD, 416, ledig, Queensborough 14 Febr. Eng. s.s. CARNALEA, 233, ledig, St. Brieux; Eng. s.s. STAGHOUND, 196, pek kolen, Londen; Eng. s.s. CARRIEKMACROSS, 337, ledig, Honfleur; Eng. s.s. ORTOLAN, 202, stukg., Londen; Eng. s.s. TRENTWOOD, 369, ledig, Newhaven; Zweedsch s.s. GRACULUS, 1078, ledig, Londen; Eng. s.s. BLYTH, 445, stukg., Goole. Van, Gept; 12 Febr. Lett. s.s. GUNDEGA, 2268, ledig, Riga; Eng. s.s. ORLOCK HEAD, 840, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. CHEL- WOOD, 1543, ledig, New-Castle; Eng. s.s. TADQRNA, 984, stukg., Belfast; Deensch s.s. AASE MAERSK, 3635, ledig, Batoem; Lett, s.s. KRIMULDA, 1150, ledig, Gdynia; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, jjzer, Middlesbo- rough; Duitsch s.s. MARTHA HALM, 542, ledig, R'dam. 13 Febr. Noorsch s.s. INNA, 267, fosfaat, Banders; Eng. s.s. DARLINGTON, 451, stukg., Hull; Eng. s.s. LANRICK, 539, stukg., Leith; Estl. s.s. MAI, 916, ijzer, Cardiff; Eng. s.s. ROYSTON, 1642, ledig, New-Castle; Eng. s.s. FLUOR, 453, fosfaat, Granville; Noorsch s.s. DORAVORE, 658, fosfaat, Stettin. 14 Febr. Eng. s.s. LOUIE ROSE, 955, ijzer, Llanelly; Belg. s.s. ADOLPHE URBAN, 309, gem., Goole; Eng. s.s. MICKLETON, 364, steen, Londen. ONTEERD

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 3