ALGEMEEN NIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. EEN DAG BIDDER Serste Qlad. No. 8797 WOENSDAG 10 FEBRUARI 1932 72e Jaargang. BINS KNLAH D. DE ZWARTE LIEVE VRQUW FXT1IL1BT01I. Spoedeischende Raadsvergadering. PLECHTIGE KOMMUIVIE door K. R. G. BROWNE. fegen A ASPIRIN de wereld HE* NEUZENSCHE CO U RANT \BONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr per post 180 per 3 maanden Br) voor ultbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerlka f 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post A.bonnementen voor het buitenland alleen btj vooruitbetaling. DltgeefsterFirma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. Grootere letters en clichA's wor den naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen vermlnderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de ultgavc. DIT BLAB VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND Be Burgeimeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat een spoedeischende openbare raadsvergadering is belegd op Donderdag 11 Februari 1932, des namiddags 2 uur. Ter Neuzen, den 9 Februari 1932. De Burgemeester voomoemd, J. HUIZINGA. UITSPRAAK INZAKE VRIJSTELL1N G VAN DEN DIENSTPLICHT. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter algemeene kemus, dat aan JACOBUS CORNELIS VAN DER EST, JOSEPHUS CORNELIS DE RLJKE, JACOB PIETER OOSTDIJK, der licbting 1932 met ingang van 16 Maart 1932 voor een jaar vrijstelling wegens kost- winnerschap is verleend. Tegen deze uitspraak kan binnen tien dagen na den dag van deze bekendmaking in be- roep worden gekomen. a. door den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of door diens wettigen vertegenwoordiger b. door elk der overige voor deze ge- meente voor dezelfde licbting inge- scbreven personen of door bunne wet- tige vertegenwoordigers. Het verzoekschrift moet met redenen om- kleed zijn. Het behoeft niet gezegeld te zijn. Het moet worden gericbt aan de Koningin, doch worden ingediend bij den burgemeester, ter secretarie dezer gemeente. De burgemeester zorgt voor de door- zending. Ter Neuzen, 9 Februari 1932. De Burgemeester voomoemd, J. HUIZINGA. EERSTE KAMER. Vergadering van Dinsdag. De Eerste Kamer heeft voortgezet de be- bandeling van bet wetsontwerp tot regeling van bet muziekauteursrecht. De heer Mendels (Sjd.) meent, dat dit ont- werp te luid bejubeld en aan den andei en kant te zeer verguisd is.. De bebandeling van het wetsontwerp is ge- eindigd met de aanneming met 26 tegen 14 stemmen. Tegen hebben gestemd de libera- len, de cbristelijk historischen en 4 socialisten, een deel der socialisten en de overige partijen voor. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Ingekomen is een verzoek van Mr. Wery om ontslag als commies-griffier wegens be- noeming tot rechter. De heer Wijnkoop (comm.) stelt een motie voor, waarin wegens verouderd macbtsver- houdingen in het volk, ten gevolge van de crisis, ontbinding van het parlement en af treden van de regeering itfordt verlangd. Deze motie wordt niet voldoende onder- steund. Tot afdeelingsvoqrzitter zijn gekozen de heeren Marchant, Schokking, Colijn, Aalberse en Albarda. De heer Hiemstra (s.d.) vraagt verlof, aan de regeering vragen te mogen stellen betref- fend de werkverschaffing c.a. De heer Kortenborst (a.-r.) wenscbt vragen te stellen betreffende intemationale handels- verdragen, waarbij Nederland is betrokken. De heer Weitkamp (c.h.) wenscht te inter- pelleeren over den nood in den landbouw. Vandaag wordt hierover beslist. Aan de orde is de begrooting van het Zui- derzeefonds 1932. De beer Van der Waerden (s.d.) bespreekt de bestuursindeeling van de in cultuur te brengen gronden. DEKKING DER CRISISUITGAVEN. Nieuwe heffingen, geldend tot I Januari 1934. Raming opbrengst 12 millioen. De minister van Financien heeft bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend, strekkende tot verhooging van de opcenten op den suiker- en wijn-aceijns, op den tabaks- accijns op sigaretten en op het zegelrecht voor buitenlandsche effecten, en tot heffing van een invoerrecht op zuidvruchten. Voorts beoogt het wetsontwerp de beeindiging van de opcen ten op de grondbelasting voor het ongebouwd en beteugeling van den smokkelhandel in sigarettenpapier. De voorgestelde heffingen zullen voorloopig slechts gelden tot 1 Januari 1934. De wet zal in werking treden met ingang van den len April 1932. 10 opcenten suikeraccijns. Aan de toelichting wordt het volgende ont- leend In de eerste plaats wordt voorgesteld in verband met het voorstel tot verhooging van den tijdelijken steun aan de bietenteelt om tijdelijk 10 opcenten te heffen op den suiker accijns. Daar hiermede de verhooging van den steun aan de bietenteelt nog niet geneel wordt ge- dekt en daar bovendien ook de overige crisis- uitgaven een breederen omvang aangenomen hebben, is deze aangelegenheid tevens aange- grepen om nog op andere wijze de inkomsten van het Leeningsfonds 1914, waaruit de cri- sisuitgaven worden bestreden, te versterken. Opcenten wijnaccijns verhoogd van 20 tot 80. Navordcring. Vooreerst worden de opcenten op den wijn accijns, tot dusver 20 in getal, verhoogd tot 80. Deze verhooging kan geen toepassing vin- den voor wijn, bereid uit andere versche boom- vruchten dan druiven. Teneinde te voorkomen, dat v66r de invoe- ring van de verhooging groote hoeveelheden wijn in het vrije verkeer zullen worden ge- bracht, is een regeling opgenomen omtrent navordering van de verhoogde belasting van de bij de inwerkingtreding der wet in het vrije verkeer voorhanden hoeveelheden wijn. Het is hierbij niet de bedoeling, de verhoogde belasting na te vorderen bij particulieren, die voor de indiening van dit ontwerp een hoeveel- DE GEKENDE KLEEDERMAGAZIJNEN Zuivelbrug 7, Gent (slechts 6dn ingang, juist aan de brug), staan dit jaar terug aan de spits met mooie keus aan voordeelige prijzen! HEEREN- EN KINDERKLEEDEREN. 5 aan de kroostrijke gezinnen. Ingez. Med.) heid wijn voor persoonlijk gebruik in voorraad hadden. Bovendien zullen ook de bij anderen in voorraad zijnde hoeveelheden tot een maxi mum van 100 liter van navordering zijn vrij- gesteld. Verhooging zegelrechten tot 1.6 en 1.8 pet. Verder wordt voorgesteld een verhooging van de opcenten, welke geheven worden op de zegelrechten van buitenlandsche effecten. Thans is aan opcenten verschuldigd voor obli- gaties 1 pet. op de hoofdsom ad 80 cent per 100 en voor aandeelen 1.2 pet. op de hoofd- som ad 1 per 100. Deze peroentagers zul len nu worden resp. 1.6 en 1.8. Opcenten sigaretten van 30 tot 50. Uitverkoop oude voor- raden toegestaan. Vervolgens wordt voorgesteld een verhoo ging van de opcenten op den sigarettenaccijns en wel van 30 tot 50. De sigarettenwinkeliers zullen in de gelegenheid worden gesteld de voorraden zonder verhooging uit te verkoo- pen; een betrekkelijk mime termijn van drie maanden zal daarvoor worden opengesteld. 10 pet. invoerrecht zuidvruchten. Tenslotte wordt een invoerrecht voorge steld van 10 pet. op de dusgenaamde zuid vruchten. Dit invoerrecht, dat ook vroeger hier te lande geheven werd, wordt thans dus weer hersteld, waartoe de minister in de hui- dige omstandigheden alleszins reden aanwezig acht. Navordering suikeraccijns. Wat nog de opcenten op den suikeraccijns betreft, deelt de minister mede, dat ook hier- voor navordering zal moeten plaats hebben. Door een maximum-hoeveelheid van 1000 K.G. vrij te laten, kan het doel voldoende worden bereikt en zullen particulieren en ook de meeste winkeliers van de navordering geen hinder ondervinden. Tegenover deze versterkingen van het Lee ningsfonds wordt voorgesteld, de 20 opcenten op de grondbelasting, voor zoover het onge bouwd betreft, te schrappen, tot verlichting van den druk op de belanghebbenden. Opbrengst 12 millioen. De jaarlijksche baten van de voorgestelde maatregelen worden als volgt geraamd: op centen suikeraccijns 5 millioen gulden, meer- dere opbrengst wijnaccijns 1.5 millioen gul den; meerdere opcenten zegelrecht 2 millioen gulden, meerdere opbre .gst sigarettenaccijns 3 millioen gulden en invoerrecht op zuidvruch ten 1.7 millioen gulden, totaal 13.2 millioen gulden, waarvan afgaat 1,2 millioen gulden wegens schnapping opcenten op ongebouwd, zoodat totaal blijft 12 millioen gulden. Tegen den smokkelhandel in sigarettenpapier. Teneinde den smokkelhandel in sigaretten papier tegen te gaan, wordt voorgesteld, het vervoer en de nederlage van dit papier boven een zekere hoeveelheid (van 200 gram) ook buiten het terrein van toezicht, aan dekking door documenten te onderwerpen. Aan ambtenaren der invoerrechten en ac- cijnzen wordt de bevoegdheid verleend, naar de aanwezigheid van sigarettenpapier een ondenzoek in te stellen in de winkels, maga- zijnen, werkplaatsen en andere localiteiten of ruimten, in gebruik bij personen aan wie een bedrijfsvergunning als bedoeld in de Tabaks- wet is gegeven en in de gebouwen, op de erven of op de besloten terreinen, ten aanzien waarvan redelijkerwijze vermoed kan worden, dat aldaar overtreding van de nieuwe bepalin- gen plaats vindt. DR. J. TH. DE VISSER. Dinsdag vierde Dr. J. Th. de Visser zijn 75en verjaardag. 51) Vervolg.). Voor hem uit bevond zich een open plek en midden op die open plek stond een woonwagen. Een kleine, opzichtig geel geschilderde woonwagen, met ultra- marijne gordijntjes voor de kleine raam- pjes en heel roode wielen; een niet be- paald aanlokkelijk uitziende woonwagen dus. Maar naast het trapje stond een wit- geschuurde houten tafel en aan die tafel zaten twee menschen, gekleed in lichtgrijs flanellen sporthemden en donkerarijs fla- nellen sportbroeken en die menschen hiel- den zich onledig met iets, dat voor Peter s gretig toekijkende oogen verdacht veel op ontbijten leek. Op korten afstand ston- den twee schildersezels, elk met een half voltooid schilderstuk er op. Dit idyllische tooneeltje riep in Peter's boezem gevoelens van groote verlichting wakker. Het incident met het papillotten- gezicht en de behandeling van Dr. Bun ting ondervonden, hadden zijn geloof in de menschheid diep geschokt en dus was hij huiveriger geweest, om voor den der- den keer bij de woonstee van een van zijn medemenschen aan te kloppen, dan hij Jane had laten merken. Maar een woon wagen was iets anders dan een woonstee, want een woonwagen bezat geen garage en deze speciale woonwagen leek ook geen honden te hebben. En dan, men schen. die in een woonwagen huizen, zijn meestal joviale, genoeglijke en niet wan- trouwende vooral wat zonderling- gekleede en dus lichtelijk verdachte in- dividuen betreft dan hun soortgenoo- ten die solide, tusschen vier gemetselde muren huizen. En dus sloeg Peter met een breeden hoopvollen glimlach zijn vod- den strak om zich heen en haastte zich op het gele gevaar af. Zijn weg voerde hem ..langs de twee schilderezels en bij het zien van de half- voltooide doeken werd zijn glimlach voor de helft smaller en besloop hem een kil gevoel van twijfel. 'Want op iemand, die, om zoo te zeggen, twaalf uur achtereen met een Ouden Meester opgetrokken had, hadden de schilderijen de uitwerking van een ijskoude douche. De eene stalde voor „zoover hij tenminste in het voorbij- loopen zien koh een bekogeling van een zonsondergang met half gare spiegel- eieren voor en de andere gaf een poging om de eerste drie stellingen van Euclides in „verf" te brengen, te genieten. Als het werk van een kind van een jaar of vijf, dat op een regenachtigen Zondagmiddag, op zolder, het palet van zijn vader te pak- ken gekregen had, was het beslist niet onverdienstelijk, maar als de in verf vast- gelegde ideeen van volwassen, en waar- schijnlijk normale personen was er wel het een en ander op aan te merken en Peter's herboren enthousiasme kreeg er dan ook een leelijken knauw door. Maar met de overweging, dat de ergste schil- ders soms de allerbeste menschen zijn. wendde hij haastig zijn oogen af en liep Het tweetal aan de ontbijttafel had ham zien aankomen en zat nu, half om- gekeerd op hun kampstoeltjes, zijn komst af te wachten. Ze waren van hun hals tot hun voetzolen precies eender gekleed, maar bij wat nadere en nauwkeuriger be- schouwing bleek nu wel, dat de eene tot Deze dag is, schrijft de Haagsche Crt., een feestdag, niet alleen voor den jarige en zijn familie, maar voor het overgroote deel van ons volk. Dr. De Visser is een nationale figuur, een man, wiens geheele hart ons land en volk is toegewijd en die omgekeerd gedragen wordt door de sympathie van duizenden in den lande. Er is bij de grootsche huldiging, welke de jubilaris ter gelegenheid van zijn 70sten ver jaardag onderging, door een der sprekers de benaming van Vader des Vaderlands" ge- bruikt en in dit praedicaat werden op de beste wijze tot uiting gebracht de gevoelens welke algemeen gekoesterd worden jegens dezen hoogen Nederlander. Van hem kan niets dan goeds gezegd wor den. Hij is de verpersoonlijkte naastenliefde, een nobel mensch, op wien nooit vergeefs een beroep werd gedaan, wanneer het geld in moeilijke perikelen een uitspraak te doen. Hem als scheidsrechter te doen optreden, be- teekende een beslissing te vememen, waar- aan door geen der partfjen ooit zou worden getomd. In tijden van nood, zoo in oogenblikken van nationale vreugde, was en is nog steeds Dr. De Visser, de man, wiens stem wordt vemo- men om vertroosting te brengen of om uiting te geven aan de blijdschap, die er leeft. Er zijn figuren, wier beteekenis eerst in het licht der historie blijikt. Onze dominee- staatsman behoort niet tot dezulken. Hij is in het levende heden een persoonlijkheid van universeele beteekenis. Zeker, de geschiedenis zal in hem een harer beste Nederlanders van deze eeuw vinden, maar gelukkig mogen wij reeds bij zijn leven zijn hooge kwaliteiten ten voile zien en wedervaren. Dr. De Visser heeft deze plaats niet ge- zocht. Zij is hem geschonken om der wille van z n excellente gaven, welke hij in stijgende mate dienstbaar maakte aan het heil van zijn volk. Het heeft hem louter vreugde zoo werk- zaam te zijn. Het verlicht zijn rijken levens- avond. Een benrjdenswaardig mensch, wien weliswaar moeilijkheden niet bespaard bleven, maar die immer nieuwe geestkracht en levensblijheid vond in zijn diep geloof. Ons volk moge het nog vele jaren geschon ken zijn, Dr. De Visser in zijn midden te heb ben. Helaas was Dr. J. Th. de Visser door on- gesteldheid verhinderd vele vrienden, die hem geluk kwamen wenschen, te ontvangen. Eenige dagen gele den. heeft Dr. De Visser zich bijzonder ingespannen om een tram, die op het punt van vertrekken stond, nog te halen. Deze inspanning was echter te groot, want thuisgekomen, voelde hlij. zich niet wel en kreeg hartkrampen. De dokter oordeelde het noodig, dat hij eenige dagen het bed hield. Thans is de patient echter reeds weer in zooverre hersteld, dat hij Maandag een uurtje het bed mocht verlaten. De toe stand heeft zich tot dusverre in gunstigen zin ont- wikkeld en de dokter oordeelde dan ook, dat er geen enkele reden tot bezorgdheid was. Veel schriftelijke gelukwenschen mocht Dr. De Visser ontvangen, terwijl een stroom van telegrammen aan zijn woning werd bezorgd. Ook tallooze bloemstukken werden hem ge- zonden, terwijl verschillende vereenigingen en stichtingen, waar de jarige mee in verbinding staat, geschenken deden toekomen. REORGANISATIE DEPARTEMENTEN. Een wetsontwerp is ingediend ter wettelijke voorziening van den overgang van den land- het vrouwelijke geslacht behoorde; het feit, dat ze putties en een monocle droeg en heur haar had laten millimeteren maakte het begrijpelijk, dat Peter zich op langen afstand in de sekse vergist had. Ze had een langen, eigenwijzen neus, bleek-blauwe stekelige oogen en een air van bewust zich superieur voelen. Haar metgezel was een magere man van een jaar of vijf-en-dertig met te veel en te lang haar, en kortgeknipten, wolligen baard, een lorgnet met hoornen montuur en een houding, of hij zich uitermate ge- wichtig voelde. Onaer het naderbijkomen bekeek Peter ze angstig-oplettend. Het hart zonk hem in de schoenen, want hij kende de soort. Niets is zoo modern als werkelijke ultra- moderne kunst en degenen onder de kunstbroeders en -zusters, die haas tot bewondering der critici en wanhoop van hun gewone medemenschen dienen, bewandelen meestal onbegrijpelijke wegen Door kunst-critici worden ze „vooruit- strevend" en door hun medebewoners van dit ondermaandsche „van lotje getikt" ge- noemd; de mannen dragen flanellen over- hemden, polka haar en onechtuitziende baarden, de vrouwen gemillimeterd haar en broeken; bij de minste provocatie vor- men ze een Groep, die den heelen lieven dag of tegen het een of tegen het ander protesteert en een hartgrondige minach- ting heeft voor „school" en schilderijen. die op het eerste gezicht te begrijpen zijn; ze wonen gewoonlijk in hutten, schuren of woonwagens, huldigen een rauw-vegeta- risch dieet en leven alleen en uitsluitend voor hun „Kunst". Ze maken de mooiste plekjes van Sussex en Cornwall onveilig en hier, begreep Peter met een gevoel van beklemming, dat hem een oogenblik bleek om zijn neus deed worden, had hij twee ongeschonden en volmaaktc exemplarcn van die eigenaardige en griezelige soort voor zich. Maar daar vooruitstrevende artisten nog altijd te verkiezen waren boven in- boorlingen met honden of dokters, die in een gekkenhuis thuis behoorden, tooverde hij zijn minzamen glimlach weer te voor- schijn en begroette het tweetal beleefd en vriendelijk. ,,Goeden morgen' zei hij. De dame met den langen neus bekeek hem, zooals een bekroonde „Pom' een echten en onvervalschten street-terrier bekijkt. ,,Wat kom je hier doen vroeg ze met een vijandige intonatie in haar stem. ,,Kunt u me ook zeggen", zei Peter verontschuldigend, ,,waar ik hier ben De vraag had ongetwijfeld duidelijker gesteld kunnen worden. Maar de man met den baard had zoo verstandig moe ten zijn, om niet te doen wat hij deed, n.l. zijn vrouw aankijken en zijn wenkbrau- wen optrekken op een manier, of hij de toerekenbaarheid van zijn bezoeker in twjjfel trok. Peter zag die onbeleefde manoeuvre wel, maar reageerde er niet op, hetgeen zeer verstandig van hem was. ,,Hoe bedoelt u die vraag vroeg de dame met den langen neus op afgemeten toon. ,,Wel hoe heet 't hier ,,Four Oaks Farm, Little Etchley ,,Dank u wel. En kunt u me misschien ook zeggen, hoe ver t nog naar Sand- haven is ,,Geen idee van. En ik maak er u tevens op opmerkzaam". ging de langneuzige dame kattig voort, „dat dit bosch parti- culier eigendom is." ,,U bent dus op verboden terrein". voegde de man met den wolligen baard er ter verduidelijking aan toe. ,,Dat weet u toch wel Let op don oranje band en het Bayerkruis. Prijs 75 cts. (Ingez.. Med.) bouw, de visscherrjen en de statistiek van bet departement van binnenlandscbe zaken naar het departement van arbeid, handel en n'rjver- heid en van de volksgezondheid, de werkloos- heidsverzekering en de arbeidsbemiddeling van het departement van arbeid naar eerst- genoemd departement. DE NEDERLANDERS TE SJANGHAL Aneta meldt uit Sjanghai: Twaalf Nederlanders, onder wie de heeren Jhr. D. G. de Graeff, een neef van den vroe- geren landvoogd, en N. W. Lasonder, een zoon van den oud-generaal van het Ned.-Indische leger W. Lasonder, dienen als vrijwilliger bij de beschermingstroepen van Sjanghai. Beiden behooren tot een lichte batterij. Ongeveer 200 Nederlanders en 250 Neder- landsche onderdanen-Chineezen wonen te Sjanghai. Aldaar zijn twee Nederlandsche banken, drie scheepvaartmaatschappijen, een assurantiemaatschappij en vijf of zes kleinere Nederlandsche maatschappijen gevestigd. Slechts e6n Nederlander verliet Sjanghai, sinds de gevechten uitbraken, n.l. een dame die met haar pas geboren kind naar Honkong is vertrokken. Een der rrjkste Nederlanders, de heer J. Lambooy, tevens de eenige die buiten de gren- zen der Fransche concessie en de intematio nale nederzetting woont, weigert zijn woning op Chineesch gebied te verlaten. De Nederlandsche consul-generaal, Mr. F. E. H. Groenman, die hier in 1927 ook was to en de nationalisten Sjanghai bezetten, acht den huidigen toestand absoluut niet zorg- wekkend, ofschoon het gebouw van het Neder landsche consulaat op 31 Januari door ge- weerkogels werd getroffen. De heer Groen man vindt, evenals de beide andere leden van den staf van het consulaat-generaal, de hee ren T. Elink Schuurman en H. Bos, evacuatie van de Nederlanders onnoodig. Van zending van troepen of schepen is nog niets vemomen. BEZUINIGING BIJ DEN POST-, TELEGRAAF- EN TELEFOONDIENST. De commissie van overleg bij posterijen, telegrafie en telefonie heeft bij meerderheid van stemmen te kennen gegeven, dat de be- zuinigingsmaatregelen door den directeur- generaal te harer kennis gebracht, niet haar instemming hebben. LICHTSCHEPEN IN HET OPENBARE TELEGRAAFVERKEER OPGENOMEN. De directeur-generaal der posterijen, tele grafie en telefonie, maakt bekend, dat met ingang van 15 Februari de lichtschepen Maas Peter wist het niet en het kon hem ook niets schelen. Het is zelfs de vraag, of die mededeeling wel tot hem doordrong, want op dat oogenblik stond hij verlan- gend naar de tafel te staren, en wel spe- ciaal naar de plek, waar een pijnlijk-artis- tieke fruitschaal met appels en een blauw- en-gele kan met warme melk stond. ,,Aoudt u misschien zoo vriendelijk wil- len zijn", vroeg hij, opeens impulsief, ,,om me een appel of eigenlijk twee appels te geven Gelukkig had hij zich nog bijtijds herinnerd, dat hij niet alleen hon- gerig was. Nu zal de niet-liefdadig aangelegde lezer bij het vermelden van deze indis- cretie wel beschaafde protestgeluiden gaan maken en het als zijn zeer besliste opinie uitspreken, dat een heer, een echte heer het nooit in zijn hoofd gehaald zou heb ben om na zulk een korte kennismaking met een dergelijk verzoek voor den dag te komen. Inderdaad is het onder beschaaf de menschen geen gewoonte, om een vol- slagen vreemde om voedsel te vragen. Maar we moeten niet uit het oog verlie- zen, dat Peter die aan acht uur slapen en viermaal per dag een behoorlijken maaltijd gewend was den heelen nacht door en zonder een kruimeltje voedsel sinds den vorigen avond negen uur ge- zwoegd en geezeld had. Het uur van zijn ontbijt was allang voorbij en hij voelde zich gewoonweg uitgehongerd. Op de tafel voor hem lagen appels en voor het oogenblik begeerde hij, voor alles appels. Dus vroeg hij om appels. Maar hij kreeg ze niet. ,,Ik denk er niet»aan", weigerde de man met den wolligen baard scherp. ,.We moedigen geen landlooperij aan." (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 1