Hoest SPORT. 9EMENGDE BERICHTEN VOETBAL. ■a Mijnhardt's Poeders aangetroffen, antwoordt getuige ontkennend. Op een andere vraag van den president^ aan getuige of zich meerdere feiten hebben voor- gedaan, antwoord getuige, dat bij hem later meerdere klachten zijn binnengekomen. Op een vraag van den officier van jusfcitie aan g-etuige op hoeveel hij de waarde geschat heeft, zegt hij op 20 Op een vraag van de verdedigster, Mr. A. Bolie, wanneer de recepis is opgezonden, zegt getuige op 7 Mei 1931. Get ''ge Ch. Kamermans, accountant te Vlkaingen, antwoordt op vragen van den pre sident, dat door hem geen reoepis is aange troffen in den bosdel. Er waren evenwel meerdere stukken, die in onderpand waren gegeven. De officier van Justitie merkt op, dai ongeveer 100.000 in onderpand was ge geven. Get. Kamermans is bij onderzoek gebleken, dat f 85.000 ter conversie en f 16.000 aan recepissen Yaren opgezonden. De officier van Justitie merkt nog op, dat het pensioen van zekeren Eckhardt niet ge- boekt werd. Getuige zegt dat die bedragen wel werden geboekt doch niet verrekend. Op een vraag van de verdediger aan ge tuige, of het geven van stukken in depot usance was, antwoordt getuige, dat het wel gebruik is. Op een vraag van de verdedigster aan ge tuige of de administrabie dus in orde was, antwoordt getuige bevestigend. Op een verdere vraag of verdachte zich met een en ander heeft verrijkt, zegt getuige, dat hij er niet beter van i3 geworden. Getuige Caljouw, wonen.de te Koudekerke, zegt op 7 Maart 1931 ten kantore van ver dachte het bewuste stuk van 1000 te heb ben gekocht en betaald, hij ontving toen direct het recepis. Op 7 Mei heeft hij dat recepis ten kantore gebracht, met het doel daarvoor de obligatie te ontvangen. Hoewel hij daarvoor meerdere malen ten kantore is geweest, kon hij' noch het stuk noch het recepis krijgen. Later werd hem bericht, dat hij het stuk tegen 15 Augustus kon terugkrijgen, doch op 13 Augustus ging de bank failliet. Het stuk stond niet in rekening-courant bij verdachte. Op een vraag van verdedigster, of ver dachte hem te woord stond, zegt getuige, dat de zaak werd behandeld door kantoorbediende Eiff. De officier van Justitie merkt op, nog een strafvordering tegen dezen laatste te over- wegen. Getuige Eiff, procuratiehouder te Vlissin- gen zegt op een vraag van de verdedigster, of het usance was, dat stukken werden afge- geven, dat dit jaren lang heeft plaats gehad, deze werden opgestuurd naar Amsterdam. Dit gebeurde evenwel niet met stukken, die in bewaring werden gegeven. Op een vraag van den president, waarom dat opzenden gebeurde, antwoordt getuige, het was usance. De getuige Louwerse, boekhouder te Vlis- singen, zegt op een vraag van den president, waarom de stukken werden opgezonden, dat de Twentsche Bank 7000 boven stond." Het gebeurde bovendien altijd, zonder dat onder- zocht werd hoe de rekening stond. Op een vraag van den president, of hij dit niet vreemd of gevaarlijk vond, antwoordt getuige, dat er vaak over gesproken, doch getuige was ondergeschikt. President: Als u hier te Middelburg met de stukken terecht kunt, dan gaat u toch niet naar Amsterdam? Getuige merkt nog op, dat losse stukken ook ter onderpand werden opgezonden, het- geen de officier van Justitie doet opmerken: „Rooversbende". Ook werden in den laatsten tijd veel bnieven uit Amsterdam ontvangen, waarin op het zenden van onderpand werd aangedrongen. Getuige Rossig, procuratiehouder te Am sterdam zegt, dat de Twentsche Bank zaken deed met verdaehte's kantoor. Op een vraag van den president, of het recepis op 1 Juli 1931 kon worden ingewisseld, antwoordt ge tuige bevestigend. Verder geeft getuige te kennen, dat het geval Caljouw niet bij hem bekend was. Getuige doet verder mededee- lingen aangaande voorwaarden en gebruik in verband met 'in onderpand gegeven stukken. Op een vraag van den officier van Justitie aan verdachte, of hij van Caljouw of een ander toestemming had, om dergelijike rece pissen in pand te geven, antwoordt hij ont kennend. Verdachte is van oordeel zich niet aan ver duistering te hebben schuldig gemaakt. De officier van Justitie aan het woord komende, zegt, dat het hij' de geweldige ont- wikkel'ing van bank- en credietwezen een ver- derfelijke gewoonte is geworden om aan ban- ken' groote sommen in bewaring te geven. In korten tijd zijn in Zeeland en wel te Goes 3, te Vlissingen 2 en te Middelburg 1 bank mis gegaan. Men beroept zich daarbij op de crisis, malaise enz., maar het is de vraag, is dat altijd waar? Deze verdachte zou daarvan het slachtoffer zijn en niet bekwaam voor zijn taak, maar in de maatschapprj zijn het heele heeren, die bun neus in den wind steken. De feiten zijn zoo eenvoudig, dat de man er evenwel alles van moest begrijpen. Men koopt effecten. gaat speculeeren en zet dan als het misloopt, het verlies ander de debetposten. Een man met 40 in de week inkomen komt in de boeken voor als debiteur voor f 100.000. Alles wat in handen van het kantoor van verdachte kwam, ging naar Amsterdam, doch dit doet in dit geval weinig ter zake. Stukken, die men in onderpand kr.gt, mag men niet opsturen en dit was hier het geval. Spreker had ook nog verschillende andere zaken aan verdachte ikunnen ten laste leggen, doch heeft dit niet gedaan. Minstens voor f 10.000 aan recepissen heeft hij naar Amsterdam verstuurd, hetgeen verboden was. Wie die opzending behandelde doet niets ter zake. Verdachte was de man, die daartoe bevelen gaf. Deze feiten zijn hoogst emstig. Alles wat op het kantoor kwam, rijp en groen, werd naar Amsterdam gezonden. Het was in ddn woord een roovers- bende. Verdachte heeft door zjjn misdadig handelen, velen geldelijk emstig gedupeerd. Toen deze feiten vast stonden is dan ook de gevangenhouding van verdachte gevraagd en verkregen. De officier van Justitie eischt op grond van een en ander een gevangenisstraf van 3 jaar met aftrek van het voorarrest. De verdedigster van verdachte, mej. Mr. A. Bolle, aan het woord komende, is van oor deel, dat van alle klachten, die tegen ver dachte zijn ingebracht, wij alleen te maken hebben met het feit, dat verdachte in de dag- vaarding is ten laste gelegd. De andere klach ten zijn blijkbaar door den officier overge- legd, ter illustratie van de zaak en daartegen meent verdedigster te moeten protesteeren, al dienen alle omstandigheden te worden be- keken. Spr. betwist, dat hier verduistering zou hebben plaats gehad. Zou die hebben plaats gehad, dan moet het gebeurd zijn op 7 Mei 1931. Verdachte heeft op 7 Mei het recepis in depot in onderpand gezonden aan de Twentsche Bank en heeft dit Dimmer ont- kend. De getuige Louwerse heeft gezegd, dat de bedoeling daarvan was, om bij die Bank te suppleeren, doch dat is, volgens ver dedigster, onjuist. Van suppleeren was geen sprake. De Twentsche Bank lag 6 a 7000 gulden boven het vereischte surplus, zooals uit de boeken en uit de verklaringen van ge- i tuigen is gebleken. Het opzenden van het recepis had niet tot doel te suppleeren, maar i was een gevolg van den gang van zaken op het kantoor. Goed te keuren is dat niet, maar van opzetteVjk en wederrechtelijk toeeigenen, is volgens pleitster hier geen s.prake. Het recepis had, volgens den stand en re kening bij de Twentsche Bank, ieder oogen- j blik kunnen worden teruggegeven. Dit is j evenwel niet gebeurd, omdat de eigenaar nimmer het recepis heeft teruggevraagd. Ver dachte liet het daar liggen, geen oogenblik denkende, dat hij als het recepis eenmaal in- wisselbaar zou zijn het niet uit het depot zou kunnen 1'ichten. Verdaehte's zaken gingen goed. Boeken en administratie waren in orde, totdat opeens de enorme daling der koersen en het moratorium met Duitschland alles onderste boven wierp. Indian de alleszins af- keurenswaardige gewoonte op het kantoor niet had bestaan om effecten, ook degeen die ter conversie en ter inwisseling waren afge- geven, naar het depot te zenden, dan zou het buiten dit debacle zijn gebleven, doch omdat diit nu niet is gebeurd, heeft verdachte zich volgens spr. nog niet schuldig gemaakt aan verduistering. Wil de officier volhouden, dat zulks wel het geval is, dan zal hij hebben aan te toonen, dat verdaehte's zaak toen reeds wel mis was en verdachte had moeten be grijpen, dat zijn zaak een verloren zaak was en dat hij vast zat, anders zal verdachte niet veroordeeld kunnen worden. Het is toch een heerschende ovatting, dat verpanding van een effect alleen dan als strafbare verduistering behoort te worden beschouwd, wanneer ten tijde van de in pandgeving de dader wist, of moest weten, dat hij niet bijt'jds tot de in- lossing in staat zou zijn. Spr. voerde daar voor verschillende jurisprudenties aan. Spr. verzocht de rechtbank verdachte on- middellijk in vrijheid te stellen, hetgeen, na repliek van den officier, door de rechtbank werd geweigerd, die de uitspraak in de zaak bepaalde op 19 dezer. EISCH MOORDZAAK ESCHAUZIER. De Haagsche rechtbank heeft behandeld de beruchte moordzaak tegen J. A. J. H. K. en J. G. W. P., verdacht op 9 Mei 1931 den heer W. G. J. Eschiauzier van het leven te hebben beroofd, na hem gebonden en een prop in den mond te hebben geduwd. Aan K. wordt boven dien ten laste gelegd diefstal en valschheid in geschrifte en aan verdachte P. subs, mede- plichtigheid. Er bestond enorme belangstelling voor deze strafzaak. Gedagvaard waren 27 getuigen, o.w. 7 deskundigen. De officier van Justitie eischte tegen den eersten verdachte K. een gevangenisstraf van 16 jaar. De officier vorderde tegen den verdachte P. vier jaar gevangenisstraf. BESLAGLEGGING OP SALARIS DOOR ECHTGENOOT OP DAT VAN ZIJN VROCW Voor den waarnemend president der Am- sterdamsche Rechtbank, mr. De Jongh, is een merkwaardig kort geding behandeld, waarbij het ging om de opheffing van een beslag, dat een man had doen leggen op het salaris van zijn vrouw, met wie hij in gemeenschmp van goederen was getrouwd. De vrouw, die™ vroe- ger reeds in haar eigen onderhoud en dat van haar man had moeten voorzien, had het huis van haar echtgenoot verlaten. Toen de man geen bron van inkomsten meer bezat, deed hij op het salaris van zijn vrouw, die werkzaam was bij een modemaga- zijn, op 29 Januari beslag leggen, omdat hij meende 100 per maand voor levensonderhoud te kunnen vorderen van zijn echtgenoote. Namens de vrouw werd nu in kort geding op heffing van dit beslag gevorderd. De president heeft het beslag, als zijnde fexatoir, opgeheven, in hoofdzaak op overwe- ging dat de man zoo zijn doel niet kan berei- ken en de vrouw kans zoo loopen haar betrek- king te verliezen. (Hbl.) Wedstrijduitslagen van Zondag. le klasse: LONGA—NAC De Valk—PSV Bleijerheide—Willem II 2e klasse A: AllianceDe Baronie TemeuzenMiddelburg 24 1—3 2—2 0—4 le Klasse HQ n CA re re i gelijk verl. doelp. v.—t. punt, PSV 16 10 2 4 50-31 22 Eindhoven 16 11 5 44-30 22 NAC 15 9 2 4 36 30 20 NOAD 15 6 5 4 37 28 17 MW 15 7 3 5 39-36 17 Willem H 15 6 1 8 38-31 13 LONGA 15 4 4 7 35 35 12 Bleyerheide 16 3 5 8 25 35 11 De Valk 16 5 1 10 27-62 11 BW 15 4 1 10 36 48 9 2e Klasse A Middelburg 16 10 4 2 63-24 24 Hero 16 11 2 3 46-23 24 Dosko 17 9 5 3 55-34 23 Temeuzen 17 8 2 7 42 47 18 R. B. C. 16 7 3 6 53-38 17 T. S. C. 17 7 2 8 41-42 16 Breda 16 7 1 8 34-43 15 Alliance 17 5 2 10 31-45 12 Mevo 17 5 2 10 35-59 12 Velocitas 16 4 3 9 30-49 11 De Baronie 17 4 2 11 36-62 10 3e Klasse A Hulst 14 9 3 2 46-20 21 Axel 14 9 2 3 42-18 20 Vlissingen n 13 7 1 5 39-24 15 Middelburg n 13 4 5 4 37-42 13 Sassche Boys 12 4 3 5 30-34 11 Hansweert 13 3 4 6 27-49 10 De Zeeuwen 12 .4 1 7 33-40 9 Zeelandia H 12 2 1 9 23-50 5 3e Klasse B Vlissingen I 15 14 1 103-16 29 Zeelandia I 13 10 1 2 57-22 21 Goes 16 9 3 4 56-30 21 N.-Borgvliet 15 9 6 36-41 18 Zierikzee 12 6 1 5 26-31 13 DOSKO n 15 3 3 9 25 51 9 SINOTO 16 4 1 11 20-69 9 MEVO n 13 3 2 8 27-51 8 Walcheren 13 13 10 47 TERNEUZEN—MIDDELBURG. 14. Wanneer ooit een wedstrijd publiek getrok- ken heeft dan is het wel de z.g. Zeeuwsche Derby geweest. De ontmoeting die zoowel te Middelburg als te Ter Neuzen onder de sport- liefhebbers een heele week het gesprek van den dag is geweest, Hoe zal de uitslag zijn, die vooral voor Middelburg van zoo groat be- j lang was, en zelfs nadat de tweede helft een tijd aan den gang was, kon het eindresultaat niet worden voorspeld, het heeft er gespannen. Ten slotte heeft Middelburg overwonnen, maar cadeau heeft ze deze overwinning niet gekregen, en zijn de cijfers 14 zeer gef'at- teerd. Hero, de club die evenveel belang bij dezen .uitslag had als Middelburg, kan ver- zekerd zijn dat Terneuzen heeft gewerkt tot het vierde doelpunt door Middelburg op for- tuinlijke wijze tot stand kwam, toen wqs de tijd te kort om dien achterstand nog te kun nen ophalen en kregen de spelers last van ver- moeidheid en was de eindoverwinning voor Middelburg zeker. Maar er is gewerkt als nooit te voren en had Terneuzen niet voortdu- rend pech gehad als een doelpunt zeker scheen, de stand had evenzeer een overwinning voor Terneuzen kunnen zijn. Het wilde bij de schutters niet lukken en het had er veel van of de doelverdediger van Middelburg een sterke magneet bij zich droeg, die oorzaak was dat de verschillende schoten steeds juist m zijn handen terecht kwamen. Maar met dat al, Middelburg heeft gewon- nen en kan hiermede volkomen geluk ge- wenscht worden. Haar plicht is het thans de nog komende zware wedstrijden eveneens in overwinningen om te zetten, want zij noch Hero hebben iets te verliezen. Zij staan beide gelijk en niet onmogelijk is het dat het tus- schen beide clubs tot een extra beslissings- wedstrijd moet komen. Reeds in den morgen bemerkte men aan de nieuwe haven een drukte, daar velen de extra boot, waarmede Middelburg en haar suppor ters zou arriveeren, wNden zien aankomen en op tijd stoomde de Koningin Wilhelmina de haven binqen en kon men zien dat een 350 supporters Middelburg vergezelden. Deze ontmoeting had aller belangstelling en reeds vroeg vulden zich de zijlijnen van het veld, tal van auto's en.honderden fietsen vori- den op het voorterrein een pracht parkeerter- rein en geleek het wel op een landenwedstrijd zoo groot was het aantal bezoekers, dat zich aan de kassa meldde, en drie, vier rijen dik stond of zat men rondom het terrein, daar het bestuur gezorgd had voor meerdere zit- plaatsen, die gretig aftrek hadden. De scheidsrechter Metz heeft deze belang- rijke ontmoeting op correcte wijze geleid en de bezoekers hebben genoten van een spor- tieve, eerlijke strijd, waarbij Middelburg als overwinnaar uit het veld is getreden. Zou Middelburg het eerste-klasseschap be- halen? Wij wenschen haar succes bij haar pogen, doch zoo niet dan kunnen de sport- liefhebbers zich verheugen zulk een tegen- stander in deze afdeeling te hebben, het zal steeds een belangrijke ontmoeting blijven. De wedstrijd. Nadat de heer Metz de aanvoerders had verzameld, raadde Van de Wege goed en koos eerst met zon mede te spelen. Het was ideaal voetbalweer zoodat er geen voordeel bij te be- halen was om voor- en tegen wind in te spe len, want geen der beide clubs zou hiervon hinder hebben. Middelburg trapt af en 't Gilde zorgt. er direct voor dat de voorhoede van Terneuzen den bal krtfgt. Dobbeleir wil doorgeven naar den rechtsbuiten Riemens, maar hij plaatst te ver naar voren. Dadelijk is er weer een aan- val van Temeuzen in den maak en nu treedt Middelburg's doelverdediger op. De midden- voor van Middelburg wil op zijn eentje z'n capaciteiten toonen, doch de linksachterspeler Riemens maakt er een einde aan. De linker- vleugel van Middelburg komt naar voren, de rechtshalf van Haucke mist, doch Van de Wege staat er vlak bij en zijn schot faalt niet. De geheele voorhoede van Temeuzen gaat naar voren, de middenhalf van Middelburg onderbreekt den aanval, maar het binnentrio van Terneuzen zwermt weer voor het doel. Een voorzet van Kouwijzer naar Laurens, de rechtsachterspeler van Middelburg kan den bal niet bereiken en stopt deze met zijn han den als Laurens inschiet. De scheidsrechter heeft de overtreding ge- zien en strafschop! Het eerste doelpunt is in wording. Laurens zet zich achter den bal, het fluitje klinkt en Laurens schiet over het doel! Middelburg's aanhang juicht over deze mee- valler en de Temeuzensche supporters zijn teleurgesteld. Het is de eerste maal in deze ontmoeting, maar het zal de laatste niet zijn. Reeds zijn Dobbeleir met zijn makkers terug gekeerd, maar Riemens staat buitenspel. Dobbeleir vangt den bal op, zet hem te ver naar Geers, die hem niet meer bereiken kan. Vogel, de middenvoor van Middelburg, wil zijn geluk weer alleen beproeven, maar tel- kens wordt hij verhinderd te schieten en de bal gaat achter. Doordat Kouwijzer een speler van Middel burg op ongeoorloofde wijze afhoudt, krij gen de groen-witten een vrije trap. De rechts- binnen der gasten komt alleen voor Dooms te staan, maar het schot wordt fraai gehou- den. Als de rechtsbuiten van Middelburg mooi voorzet, missen Vogel en Van de Wege, doch Riemens keert het gevaar. Het veld is zeer glad en voortdurend glijden de spelers uit, waardoor ook hun controle over den bal te wenschen overlaat. Op den linkervleugel van Temeuzen wordt mooi samenspel te zien gegeven, maar als de voorzet komt, schiet Riemens hard naast. Nogmaals is er een aanval van Terneuzen, Riemens zet scherp voor, Laurens kopt in, doch de keeper van Middelburg waakt voor onheil, dit is slechts uitstel want weder is de voorhoede in zijn nabijheid en onder groot gejuich trapt Kouwijzer hard in het doel. 10. De Middelburgers trappen uit, maar Van Haucke stopt, hoewel te zacht, waardoor Van de Wege weer tusschenbeide treedt en de mid denhalf van Ter Neuzen Hamelink geeft den bal door aan Kouwijzer, de linksback van Middelburg trapt achter. De hoekschop voor Temeuzen wordt goed genomen, doch Kouwijzer wil den bal in eens plaatsen, mist, maar herstelt zich, doch te zacht is zijn doelschop en de keeper vangt den bal op. Bij een aanval van Middelburg wordt deze door Van de Wege onderbroken. De scheids rechter heeft een overtreding geconstateerd en Middelburg krijgt een vrije trap, die even wel geen resultaat oplevert. De spil Hamelink geeft den bal aan Dobbe leir, die voorzet naar Riemens, maar deze wacht te lang en zoo wordt hij bij het afwer- ken gehinderd en de bal gaat naast. Middelburg's voorhoede is dadelijk bij Ter- neuzen's doel; Van de Wege stopt den bal, doch de linksbuiten van Middelburg krijgt hem voor de voeten en lost plots een schot op doel, dat Dooms ten koste van een hoekschop houdt. Deze corner wordt door Vogel naast gekopt. Een aanval van Ter Neuzen strandt op bui tenspel en als een der spelers van Middelburg onze achterhoede is gepasseerd, rent Dooms uit zijn doel en juist voor de voeten van den aanvaller gaat het leder terug naar 't Gilde, die Laurens gereed ziet staan. Deze geeft door naar Riemens, doch hij schiet mijlen naast. Kouwijzer vangt het leder op en richt plot- seling een hard schot op doel, doch via een der achterspelers gaat de bal achter. De comer wordt weggewerkt en direct daarop plaatst Riemens een mooie voorzet voorbij het open doel, maar er is niemand die hiervan kan profiteeren. Als van de Wege een gevaarlijken aanval van Middelburg moet keeren, trapt hij hard uit. Bij den ingooi komt de bal gevaarlijk dicht bij Temeuzen's doel, maar onze spil Hamelink is terug gekeerd in de verdediging en hij zorgt dat het gevaar vlug geweken is. De beide middenspelers 't Gilde en Hame link werken verbazend hard en zorgen er voor dat de voorhoede voortdurend aan het werk gezet wordt. Juist als 't Gilde den bal aan Geers geeft, plaatst deze naar Lau rens en op het laatste moment kan de rechts- back van Middelburg den bal wegwerken. De middenlinie van Middelburg is het zwakke punt in dit elftal, maar de voorhoedespeiers halen telkens den bal op en zoo zien wij een mooie aanval der gasten. Dooms ziet het drei- gend gevaar en door uit te loopen verhindert hij dat op zijn doel geschoten kan worden. Als Dobbeleir en Kouwijzer nabij de Middel- burgsche verdediging zijn, lost laatstgenoem- de een schot, juist in de handen van den doel- man, even later doet Riemens precies het- zelfde. Nog is het gevaar voor Middelburg niet geweken, want Riemens geeft mooi door naar Kouwijzer en het is weer de keeper die redt, nu ten koste van een hoekschop, doch deze wordt te laag genomen en hierdoor makkelijk weggewerkt. Middelburg is reeds in den aanval en Vogel passeert de achterhoede van Terneuzen, die te ver is opgedrongen. Van Haucke snelt hard toe en trapt hard naar Dooms die deze opzet zag aankomen en hij zorgt voor de retour- neering. De bal wordt door Hamelink verder afgewerkt en Laurens schiet hard op het doel, waar de keeper eveneens op zijn post is. In de nu volgende periode is Terneuzen ver in de meerderheid en het valt moeilijk de vele goede aanvallen te noteeren, maar het is on- begrijpelijk, dat telkens het goede schot ont- breekt. Middelburg's keeper moet voort durend optreden, wat hij dan ook onberispelijk doet, al is het geluk aan zijn zijde te vinden. Bij een uitval van Middelburg redt Riemens de situatie en Terneuzen gaat weder tot be- legering over. Als Laurens vlak bij doel is, wordt hij stevig op zij gezet, doch Geers zet mooi voor den doelmond. Dobbeleir wringt zich door alles heen, maar de doelpaal is een hindernis die voor zijn hoofd van te stevige constructie is en even wordt het spel gestaakt. De rust nadert meer en meer en als de linksbinnen van Middelburg eerst een mooie kans gemist heeft, krijgt Vogel de gelegen- heid uit een voorzet den bal in te koppen en de stand is gelijk. 11. Middelburg wordt nu sterker, maar dit ver hindert niet dat de aanvallen van Temeuzen komen. Geers zet goed voor, maar Dobbeleir kan den bal niet bereiken en de keeper trapt achter. De corner wordt weggewerkt en direct daarop is er weer een hoekschop te nemen, die eveneens zonder resultaat blijft, waarop Geers juist over schiet. Een aanval van Middelburg wordt gestopt en als Kouwijzer nogmaals in de handen van den doelman heeft getrapt, is de rust inge- treden. In de pauze. Dat was een prachtpartij, qn men is vol goe- den moed, want erkend dient te worden dat Terneuzen niet de minste is, integendeel, haar aanvallen zijn veelvuldiger en had zij het ge luk wat aan haar zijde, zoo zou zij een flinke voorsprong hebben voor de komende 45 mi- nuten. De tweed,e helft. Terneuzen trapt af, maar direct gaat Mid delburg ten aanval, waar Van de Wege op zijn post is en Hamelink naar Dobteeleir speelt, die centert naar Riemens, een voorzet volgt, doch Kouwijzer schiet van te ver op het doel, zoodat de doelman een makkelijke taak heeft. Van Haucke stopt op zeer gevaarlijke wijze een bal die hierdoor vlak bij het doel komt. Voordat hiervan gebruik kan worden ge maakt, heeft Riemens deze juist bij tijds weg gewerkt, en zijn de Temeuzensche aanvallers aan het werk. Geers zet goed voor en Dobbe leir schiet zeer hard tegen de bovenlat, waar- van de bal weer in het veld terugkaatst. De middenlinie van Middelburg speelt nil beter en hierdoor krijgt haar voorhoede meer steun. Als na 9 minuten een mooie aanval door Mid delburg geleid wordt, scoort groen-wit on- houdbaar. 12. Flink aangemoedigd door het publiek gaat Terneuzen direct in den aanval en de rechts- back van Middelburg trapt den bal achter. Deze corner heeft bijna succes als Van Haucke hard in het doel trapt, waar de keeper hem nog juist kan grijpen. Nogmaals ontkomt Middelburg's doel aan een doorboring als op onbegrijpelijke wijze bij een algemeene aanval van Temeuzen de effectvolle bal tegen het been van den doel verdediger springt. Een aanval van Middelburg strandt op bui tenspel en kort daarop krijgt Riemens een prachtkans, maar het lukt weder niet. Kouwijzer schiet hard in de handen van den doelman en als Geers goed voorzet wordt ook deze kans gemist. Maar ook Middelburg zit niet stil en zij heeft meer succes, want als er in de achter hoede van Temeuzen een misverstand ont- staat, maakt zjj hiervan gebruik om het derde doelpunt te scoren. 13. Even later komt Vogel alleen voor het doel van Temeuzen, maar hij schiet ver naast. Bij een opdringing van den linkervleugel van Middelburg, steekt Van Haucke geheel onnoodig zijn hand uit naar den bal, en stopt deze. Het is in het strafschopgebied en Mid delburg doet het beter dan Temeuzen, want hoewel Dooms nog even den bal kan aanraken is deze te hard om hem van richting te doen veranderen. 1A. De tijd is te kort om dezen achterstand nog in te halen, doch Temeuzen geeft zich niet gewonnen, Kouwijzer speelt te langzaam als hij den bal eerst goed wil stoppen voor zijn hard schot volgt, en de linksback van Middelburg tipt den bal weg. Laurens krijgt ook nog een kans, maar zijn schot gaat naast. Aan de overzijde is het Vogel die in de han den van Dooms schiet en Dobbeleir doet dit bij Middelburg's doelman. Deze bal wordt comer, maar zij blijft zonder resultaat. Middelburg's rechtsbinnen komt alleen voor Dooms te staan, doch hij schiet hoog over. Als Geers te scherp voorzet, vangt de kee per den bal op en nauwelijks is de bal in het veld of scheidsrechter Metz kondigt het einde aan. De vreugde over deze overwinning was bij de supporters van Middelburg groot en wel- dra voer onder groote belangstelling de Ko ningin Wilhelmina met de groen-witte vlag in top de haven uit. K. N. V. B.-BEKERWEDSTRIJDEN. Vlissingen IAxel I 51. Ten aanschouwe van een dichte haag van toeschouwers naar schatting ongeveer 2500 man speelden de Oranjenzwarten j.l. Zon dag voor de le Ronde van de K.N.V.B.-beker- wedstrijden. Deze wedstrijd droeg een zeer bijzonder karakter om tweeerlei redenen. Voor den aanvang van den wedstrijd had n.l. een plechtigheid plaats. Een haag van rood- witte juniore's stond opgesteld toen achter- eenvolgens Vlissingen en even later Axel, beide luide toegejuicht het veld betraden. Ter gelegenheid van het op schitterende wijze be- haalde afdeelingskampioenschap was door supporters de attentie bereid bestaande in het Griep, Influenza, gevatte Koude, Rheuma- tische pijnen, Hoofdpijn en Kiespijn, zullen U spoedig helpen, Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. (Ingez. Med.) aanbieden van een clubvaandel. De harmonie „Ons Genoegen" luisterde de plechtigheid op, die vervul-d werd door den Burgemeester van Vlissingen, den heer C. van Woelderen. Hier- bij bleek, dat de Burgemeester in de 90er jaren ook nog achter het bruine monster ge- loopen had als aanvoerder der Middelburg- sche voetbalvereen. „01ympiade". De heer Van Bel, de K.N.V.B. vertegenwoordigende, sprak hiema een woord namens het bestuur van afdeeling IV. Beide redevoeringen wer den met groot gejuich en fanfare's begroet. Hierna trad de Axelsche aanvoerder, den heer L. van den Berge op zijn Vlissingschen col- lega toe teneinde namens bestuur en eerste- elftal spelers de Vlissingers te huldigen met hun op eclatante wijze behaald kampioen- schap, de hoop uits-prekende, dat het den rood- witten spoedig zal mogen gelukken de rij der Zeeuwsche Tweede Klassers weer met den te venmeerderen, omdat dit z.i. na zoo'n schit- terend seizoen voor de hand ligt en dat het Zeeuwsche Voetbal ziende op het werk der rood-witten reden heeft om trots te zijn en vol moed voor de toekomst. Nadat de Vlis- singsche aanvoerder, den heer Kokelaar, zeer onder den indruk van de ongewone plechtig- heden op dezen dag niet bij machte om veel woorden te wisselen hartelijk had gedankt, klonk opnieuw gejuich en fanfare's en ving te kwart voor drie de wedstrijd aan. Beide ploegen zijn au grand complet en direct ont- wikkelt zich onder leiding van scheidsrech ter P. Koster een zeer vlug en aantrekkelijk spel, ingezet door een mooien aanval der rood- witten. Daarna is het de beurt aan Axel, doch ook deze aanval levert geen succes op. Als de Vlissingers daarna overweldigend komen opzetten, blijkt de Oranje-verdediging safe. Vooral Van den Berge is bijzonder trapvast en speelt een soliede backpartij. De Oranje-mannen nemen dan het spel in han den en de Vlissingsche keper weet met groote moeite te redden. De Axelsche links buiten schiet dan fraai in Ifet zijnet. De rood- witten verplaatsen weer het spel, maar de Axelsche verdediging speelt een constant spel. Na 35 minuten spelens komt het beruchte Vlissingsche geschut los en wordt onhoudbaar voor Van de Velde gedoelpunt 10. Onmid- dellijk daarna een mooi opgezette Axelsche aanval, doch de Vlissingsche keeper stopt het schot van Scheele. Nadat de strijd afwisse- lend van doel tot doel is gegaan hebben de Vlissingers eenige minuten voor rust opnieuw succes als de bal ten tweede male in het Axel sche net verdwijnt 20. Aldus breekt de rust aan. Als hervat is wordt direct met de noodige animo opnieuw aangepakt. Vlissingen is iets sterker, maar de Axelsche middenlinie betwist elken duimbreed gronds hetgeen geen gemak- kelijke taak is tegen het goedgetrainde rood- witte aanvalsquintet. Als de Axelaars zich wat los gewerkt hebben krijgen zij een paar piachtige kansen kort op elkaar, om den ach terstand te verkleinen, maar de Vlissingsche doelman is niet te genaken en ranselt er alles uit. De Vlissingers zijn dan weldra geheel in de meerderheid. Als 27 minuten van de tweede helft is gespeeld belandt no. 3 onhoud baar in het Axelsche net. Een minuut later is het 40 en als ruim een half uur gespeeld is staat het al 50 op het bord in het voor deel der rood-witten. Dat wordt den Axe laars te bar en hard zwoegen zij om tenmin- ste de eer te redden. In deze periode leeft het Axelsche spel weer geheel en al op. De tijd verstrijkt evenwel. Tegen het einde krijgt Dieleman een bevlieging en rent op zijn befaamde wijze door de vijandelijke verdedi ging heen en met een oerhard schot, het mooiste doelpunt van den wedstrijd te maken en de Vlissingsche veste te doorboren 51. Als nauwelijks opnieuw is afgetrapt fluit Koster af. De wedstrijd als geheel was zeer aantrek kelijk en de cijfers zouden niet doen vermoe- den dat Axel van begin af op zulke schitte rende wijze partij gaf. De oranje-zwarten stonden echter - en eigenlijk voor het eerst in dit seizoen tegenover een tip-top ge- traind elftal en dat wil wat zeggen! Een prachtig en dankbaar lesje was deze wedstrijd daarom. De verhouding was van weerszijden sportief en kameraadschappelijk. Indien de Axelaars over een goeden schutter in de voorhoede hadden kunnen beschikken zou de wedstrijd met niet meer dan edn doelpunt ver- schil zijn geeindigd. Het verschil in het veld was niet groot en de Vlissingsche toeschou wers waren vol lof over het dezen middag vertoonde combineeren der Axelaars. Jam mer nogmaals dat het aan schutterstalenten blijft mangelen. Het oordeel der Axelaars over de Vlissin gers is dat zij qua ploeg een zeer goed mid- delmatig Tweede klasse elftal zijn en hun plaats daarin stellig zullen heroveren! STROOPERSDRAMA. Zaterdagnamiddag heeft te Wijnjeterp in Friesland een treffen plaats gevonden tus- schen jachtopziener en een strooper. Toen de jachtopziener Idzenga den strooper Fok- kema aanriep, volgde een schot, waarbij den 58-jarigen jachtopziener den geheele boven- arm vemield werd. Uitgebreide onderzoekin- gen werden naar den dader ingesteld, daar men vermoedde, dat hij de wfrjk zou nemen naar Duitschland of Belgie. Hij werd Zon- dagnamiddag in de ouderlijke woning te Vogelzang aangetroffen, waar des nachts aan de politie den toegang was geweigerd. Bij het verhoor verklaarde hij, dat het geweer, dat hij in de linkerhand droeg per ongeluk is af- gegaan, waartegenover staat de verklaring van twee jachtopzieners, dat zij hem hebben zien aanleggen. De verdachte staat niet on- gunstig bekend en is zelfs bevriend met de zoon van den getroffen jachtopziener. Voor het slachtoffer bestaat geen direct levens- gevaar, doch hij zal het gebruik van zijn arm geruimen tijd moeten missen, indien de ver- wondingen niet zoodanig zijn, dat amputatie van den arm noodzakelrjik wordt. ZUIGELING IN DE WIEG VERBRAND. Daaromtrent meldt „De Courant": Een verschrikkelijke gebeurtenis heeft zich Zondagavond tusschen zes uur en halfzeven afgespeeld in perceel Schubertstraat 4 te Am sterdam. Een dame, die bij de bewoners van dit huis inwoont, had in de slaapkamer op de eerste Stage haar kindje, 'n zuigeling van vier maanden, dat bronchitis had, gestoomd. Zij was daar geruimen tijd bij gebleven, doch moest even naar boven. Op een stoel naast de wieg stond een brandend spiritustoestel, waarop het keteltje stond, dat stoom moest ontwikkelen. De lange spitse tuit van dit toestel was naar het kind gekeerd, zoodat ook toen de moeder wegging het stoomen voort-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1932 | | pagina 2